О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 мая 2018 г. № 93
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 мая 2022 года № 90.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 мая 2018 г. № 93 "О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Безопасность лифтов" (ТР ТС 011/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Безопасность лифтов" (ТР ТС 011/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 31мая 2022 г. № 90
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 мая 2018 г. № 93
1. Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Безопасность лифтов" (ТР ТС 011/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 мая 2018 г. № 93
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 31 мая 2022 г. № 90)
ПЕРЕЧЕНЬ

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 29 мамырдағы № 93 Шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 31 мамырдағы № 90 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 29 мамырдағы "Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Лифтілердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ТР ТС 011/2011) сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Лифтілердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ТР ТС 011/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі туралы"№ 93 Шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 180 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 90 Шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 29 мамырдағы № 93 Шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Шешіммен бекітілген халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – қолданылуы нәтижесінде ерікті негізде Кеден одағының "Лифтілердің қауіпсіздігі" техникалық регламенті (КО ТР 011/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін ұлттық (Мемлекеттік) стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 29 мамырдағы
№ 93 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 90 Шешімінің
редакциясында)

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Безопасность лифтов" (ТР ТС 011/2011)
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Таможенного союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
статья 2
ГОСТ 33605-2015 "Лифты. Термины и определения"
2
пункт 1 статьи 4
и пункт 1
приложения 1
ГОСТ 33984.1-2016 (EN 81-20:2014) "Лифты. Общие требования безопасности к устройству и установке. Лифты для транспортирования людей или людей и грузов"
3
ГОСТ 34442-2018 (EN 81-73:2016) "Лифты. Пожарная безопасность"1
4
ГОСТ Р 56943-2016 "Лифты. Общие требования безопасности к устройству и установке. Лифты для транспортирования грузов"2
5
ГОСТ 34488-2018 "Лифты грузовые малые. Общие требования безопасности к устройству и установке"
применяется с 01.01.2023
6
ГОСТ 34581-2019 (EN 81-21:2018) "Лифты. Специальные требования безопасности при установке новых лифтов в существующие здания"3
7

Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Лифтілердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ТР ТС 011/2011) сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттар ТІЗБЕСІ
п/п
Кеден одағының техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
2-бап
МемСТ 33605-2015 "Лифтілер. Терминдер мен анықтамалар"
2
4-баптың 1-тармағы және 1-қосымшаның 1-тармағы
МемСТ 33984.1-2016 (EN 81-20:2014) "Лифтілер. Құрылымына және орнатуға қойылатын жалпы қауіпсіздік талаптары. Адамдарды немесе адамдар мен жүктерді тасымалдауға арналған лифтілер"
3
МемСТ 34442-2018 (EN 81-73: 2016) "Лифтілер. Өрт қауіпсіздігі" 1
4
МемСТ Р 56943-2016 "Лифтілер. Құрылғыға және орнатуға қойылатын жалпы қауіпсіздік талаптары. Жүктерді тасымалдауға арналған лифтер" 2
5
МемСТ 34488-2018 "Шағын жүк лифтілері. Құрылғыға және орнатуға қойылатын жалпы қауіпсіздік талаптары"
01.01.2023 бастап қолданылады
6
МемСТ 34581-2019 (EN 81-21: 2018) "Лифтілер. Қолданыстағы ғимараттарға жаңа лифтілерді орнату кезіндегі арнайы қауіпсіздік талаптары"3
7

ГОСТ Р 53780-2010 (EН 81-1:1998, EН 81-2:1998) "Лифты. Общие требования безопасности к устройству и установке"4
8
пункт 1 статьи 4
и пункт 2 приложения 1
ГОСТ 33652-2019 (EN 81-70:2018) "Лифты. Специальные требования безопасности для инвалидов и других маломобильных групп населения"5
9
ГОСТ 33652-2015 (EN 81-70:2003) "Лифты пассажирские. Технические требования доступности, включая доступность для инвалидов и других маломобильных групп населения"6
10
пункт 1 статьи 4
и пункт 3 приложения 1

МемСТ Р 53780-2010 (ЕН 81-1:1998, ЕН 81-2:1998) "Лифтілер. Құрылғыға және орнатуға қойылатын жалпы қауіпсіздік талаптары"4
8
4-баптың 1-тармағы және 1-қосымшаның 2-тармағы
МемСТ 33652-2019 (EN 81-70: 2018) "Лифтілер. Мүгедектерге және халықтың жүріп-тұруы шектеулі басқа да топтары үшін арнайы қауіпсіздік талаптары"5
9
МемСТ 33652-2015 (EN 81-70: 2003) "Жолаушылар лифтілері. Мүгедектерге және халықтың жүріп-тұруы шектеулі басқа да топтары үшін қолжетімділікті қоса алғанда, қолжетімділіктің техникалық талаптары"6
10
4-баптың 1-тармағы және 1-қосымшаның 3-тармағы

ГОСТ 34305–2017 (EN 81-72:2015) "Лифты пассажирские. Лифты для пожарных"7
11
ГОСТ Р 52382-2010 (ЕН 81-72:2003) "Лифты пассажирские. Лифты для пожарных"8
12
пункт 1 статьи 4
и пункт 5 приложения 1
ГОСТ 33653-2019 (EN 81-71:2018) "Лифты. Специальные требования безопасности. Вандалозащищенность"9
13
ГОСТ 33653-2015 (EN 81-71:2005) "Лифты пассажирские. Требования вандалозащищенности"10
14
пункт 2.5 статьи 6
ГОСТ ИСО 14798-2017 "Лифты, эскалаторы и пассажирские конвейеры. Методология оценки и снижения риска"
15

МемСТ 34305-2017 (EN 81-72:2015) "Жолаушылар лифтілері. Өрт сөндірушілерге арналған лифтілер"7
11
МемСТ Р 52382-2010 (ЕН 81-72:2003) "Жолаушылар лифтілері. Өрт сөндірушілерге арналған лифтілер"8
12
4-баптың 1-тармағы және 1-қосымшаның 5-тармағы
МемСТ 33653-2019 (EN 81-71:2018) "Лифтілер. Арнайы қауіпсіздік талаптары. Вандализмнен қорғалу"9
13
МемСТ 33653-2015 (EN 81-71: 2005) "Жолаушылар лифтілері. Вандализмнен қорғалу талаптары"10
14
6-баптың 2.5-тармағы
МемСТ ИСО 14798-2017 "Лифтілер, эскалаторлар және жолаушылар конвейерлері. Тәуекелді бағалау және азайту әдістемесі"
15

ГОСТ Р 53387-2009 (ИСО/ТС 14798:2006) "Лифты, эскалаторы, пассажирские конвейеры. Методология анализа и снижения риска"
применяется до 31.12.2022
__________
1Применяется совместно с ГОСТ 33984.1-2016 к лифтам для транспортирования людей или людей и грузов.
2До 1 января 2023 г. применяется к лифтам для транспортирования грузов.
С 1 января 2023 г. применяется к лифтам для транспортирования грузов, за исключением лифтов грузовых малых.
3Применяется совместно с ГОСТ 33984.1-2016 при оценке соответствия лифтов перед вводом в эксплуатацию в случаях, когда существующая строительная часть лифтов не позволяет выполнить все требования ГОСТ 33984.1-2016.
4Применяется при оценке соответствия лифтов перед вводом в эксплуатацию и в течение назначенного срока службы при условии, что оценка соответствия таких лифтов требованиям ТР ТС 011/2011 перед выпуском в обращение в форме сертификации проводилась с применением ГОСТ Р 53780-2010.
5Применяется совместно с ГОСТ 33984.1-2016.
6Применяется при оценке соответствия лифтов перед вводом в эксплуатацию и в течение назначенного срока службы при условии, что оценка соответствия таких лифтов требованиям ТР ТС 011/2011 перед выпуском в обращение в форме сертификации проводилась с применением ГОСТ 33652-2015.
7Применяется совместно с ГОСТ 33984.1-2016.
8Применяется при оценке соответствия лифтов перед вводом в эксплуатацию и в течение назначенного срока службы при условии, что оценка соответствия таких лифтов требованиям ТР ТС 011/2011 перед выпуском в обращение в форме сертификации проводилась с применением ГОСТ Р 52382-2010.
9Применяется совместно с ГОСТ 33984.1-2016.

МемСТ Р 53387-2009 (ИСО/ТС 14798:2006) "Лифтілер, эскалаторлар, жолаушылар конвейерлері. Тәуекелді талдау және азайту әдістемесі"
31.12.2022 дейін қолданылады
1Адамдарды немесе адамдар мен жүктерді тасымалдау үшін лифтілерге МемСТ 33984.1-2016 бірге қолданылады.
22023 жылдың 1 қаңтарына дейін жүктерді тасымалдауға арналған лифтілерге қолданылады.
2023 жылғы 1 қаңтардан бастап шағын жүк лифтілерін қоспағанда, жүктерді тасымалдауға арналған лифтілерге қолданылады.
3МемСТ 33984.1-2016-мен бірге лифтілердің қолданыстағы құрылыс бөлігі МемСТ 33984.1-2016 барлық талаптарын орындауға мүмкіндік бермейтін жағдайларда пайдалануға беру алдында лифтілердің сәйкестігін бағалау кезінде қолданылады.
4Пайдалануға беру алдында және белгіленген қызмет мерзімі ішінде лифтілердің сәйкестігін бағалау кезінде қолданылады, егер мұндай лифтілердің КО ТР 011/2011 талаптарына сәйкестігін бағалау сертификаттау түрінде айналымға шығар алдында МемСТ Р 53780-2010 қолдана отырып жүргізілген болса.
5МемСТ 33984.1-2016-мен бірге қолданылады.
6Пайдалануға беру алдында және белгіленген қызмет мерзімі ішінде лифтілердің сәйкестігін бағалау кезінде қолданылады, егер мұндай лифтілердің сертификаттау түрінде айналымға шығарылмас бұрын TS 011/2011 ТР талаптарына сәйкестігін бағалау МемСТ 33652-2015 қолдана отырып жүргізілген болса.
7МемСТ 33984.1-2016-мен бірге қолданылады.
8Пайдалануға беру алдында және белгіленген қызмет мерзімі ішінде лифтілердің сәйкестігін бағалау кезінде қолданылады, Егер мұндай лифтілердің сертификаттау түрінде айналымға шығарылмас бұрын TS 011/2011 ТР талаптарына сәйкестігін бағалау МемСТ Р 52382-2010 қолдана отырып жүргізілген болса.
9МемСТ 33984.1-2016-мен бірге қолданылады.

10Применяется при оценке соответствия лифтов перед вводом в эксплуатацию и в течение назначенного срока службы при условии, что оценка соответствия таких лифтов требованиям ТР ТС 011/2011 перед выпуском в обращение в форме сертификации проводилась с применением ГОСТ 33653-2015.".
2. Перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Безопасность лифтов" (ТР ТС 011/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 мая 2018 г. № 93
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 31 мая 2022 г. № 90)
ПЕРЕЧЕНЬ

10Пайдалануға беру алдында және белгіленген қызмет мерзімі ішінде лифтілердің сәйкестігін бағалау кезінде қолданылады, егер мұндай лифтілердің сертификаттау түрінде айналымға шығарылғанға дейін КО ТР 011/2011 талаптарына сәйкестігін бағалау МемСТ 33653-2015 қолдана отырып жүргізілген болса.".
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Лифтілердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ТР ТС 011/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 29 мамырдағы
№ 93 Шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 31 мамырдағы
№ 90 Шешімінің
редакциясында)

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Безопасность лифтов" (ТР ТС 011/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Таможенного союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
пункты 1 и 2 статьи 6

Зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Лифтілердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ТР ТС 011/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттар ТІЗБЕСІ
р/с
Кеден одағының техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
6-баптың 1 және 2-тармақтары

ГОСТ 33984.2-2016 "Лифты. Правила и методы исследований (испытаний) и измерений при сертификации. Правила отбора образцов"
2
ГОСТ 33984.3-2017 "Лифты. Правила и методы исследований (испытаний) и измерений при сертификации устройств безопасности лифтов. Правила отбора образцов"
3
пункт 3 статьи 6
ГОСТ 34582-2019 "Лифты. Правила и методы испытаний, измерений и проверок перед вводом в эксплуатацию"1
4
ГОСТ Р 53782-2010 "Лифты. Правила и методы оценки соответствия лифтов при вводе в эксплуатацию"2
5
пункты 4 и 5 статьи 6

МемСТ 33984.2-2016 "Лифтілер. Сертификаттау кезіндегі зерттеу (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістері. Үлгілерді іріктеп алу қағидалары"
2
МемСТ 33984.3-2017 "Лифтілер. Лифт қауіпсіздігі құрылғыларын сертификаттау кезінде зерттеу (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістері. Үлгілерді іріктеп алу қағидалары"
3
6-баптың 3-тармағы
МемСТ 34582-2019 "Лифтілер. Пайдалануға беру алдында сынау, өлшеу және тексеру қағидалары мен әдістері"1
4
МемСТ Р 53782-2010 "Лифтілер. Пайдалануға беру кезінде лифтілердің сәйкестігін бағалау қағидалары мен әдістері"2
5
6-баптың 4 және 5-тармақтары

ГОСТ 34583-2019 "Лифты. Правила и методы испытаний, измерений и проверок в период эксплуатации"3
6
ГОСТ Р 53783-2010 "Лифты. Правила и методы оценки соответствия лифтов в период эксплуатации"4
__________
1Применяется к лифтам при условии, что оценка соответствия таких лифтов требованиям ТР ТС 011/2011 перед выпуском в обращение в форме сертификации проводилась для пассажирских и грузопассажирских лифтов с применением ГОСТ 33984.1-2016 и стандартов, указанных в сертификате соответствия, а для грузовых лифтов с применением ГОСТ Р 56943-2016 или ГОСТ 34488-2018.
2Применяется к лифтам при условии, что оценка соответствия таких лифтов требованиям ТР ТС 011/2011 перед выпуском в обращение в форме сертификации проводилась с применением ГОСТ Р 53780-2010 и стандартов, указанных в сертификате соответствия.
3Применяется к лифтам в течение назначенного срока службы при оценке соответствия в форме технического освидетельствования и в форме обследования при условии:
проведения оценки соответствия таких лифтов требованиям ТР ТС 011/2011 перед выпуском в обращение в форме сертификации и перед вводом в эксплуатацию в форме декларирования с применением ГОСТ 33984.1-2016 и стандартов, указанных в сертификате соответствия, – для пассажирских и грузопассажирских лифтов, с применением ГОСТ Р 56943-2016 или ГОСТ 34488-2018 – для грузовых лифтов;
выпуска в обращение таких лифтов в период действия документов по оценке (подтверждению) соответствия, указанных в абзаце первом подпункта 3.3 Решения Комиссии Таможенного союза от 18 октября 2011 г. № 824 "О принятии технического регламента Таможенного союза "Безопасность лифтов".
4Применяется к лифтам в течение назначенного срока службы при оценке соответствия в форме технического освидетельствования и в форме обследования при условии, что оценка соответствия таких лифтов требованиям ТР ТС 011/2011 перед выпуском в обращение в форме сертификации и перед вводом в эксплуатацию в форме декларирования проводилась с применением ГОСТ Р 53780-2010 и стандартов, указанных в сертификате соответствия.".

МемСТ 34583-2019 "Лифтілер. Пайдалану кезеңінде сынау, өлшеу және тексеру қағидалары мен әдістері"3
6
МемСТ Р 53783-2010 "Лифтілер. Пайдалану кезеңінде лифтілердің сәйкестігін бағалау қағидалары мен әдістері"4
1Лифтілерге осындай лифтілердің сертификаттау түрінде айналымға шығарылмас бұрын КО ТР 011/2011 талаптарына сәйкестігін бағалау МемСТ 33984 1-2016 және сәйкестік сертификатында көрсетілген стандарттар, ал МемСТ Р 56943-2016 немесе МемСТ 34488-2018 қолданылатын жүк лифтілері үшін стандарттарды қолдана отырып, жолаушылар мен жүк-жолаушылар лифтілері үшін жүргізілген жағдайда қолданылады.
2Лифтілерге осындай лифтілердің КО ТР 011/2011 талаптарына сәйкестігін бағалау сертификаттау нысанында айналымға шығарар алдында МемСТ Р 53780-2010 және сәйкестік сертификатында көрсетілген стандарттарды қолдану арқылы жүргізілген жағдайда қолданылады.
3Лифтілерге техникалық куәландыру нысанында және тексеру нысанында сәйкестікті бағалау кезінде белгіленген қызмет мерзімі ішінде, келесі жағдайларда:
сертификаттау нысанында айналысқа шығарар алдында және сәйкестік сертификатында көрсетілген стандарттар – жолаушылар және жүк-жолаушылар лифтілері үшін, МемСТ Р 56943-2016 немесе МемСТ 34488-2018-жүк лифтілері үшін МЕМСТ 33984 1-2016 және стандарттарды қолдана отырып декларациялау нысанында пайдалануға енгізер алдында осындай лифтілердің КО ТР 011/2011 талаптарына сәйкестігіне бағалау жүргізуде;
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 18 қазандағы "Кеден одағының "Лифтілердің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" № 824 шешімінің 33-тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген сәйкестікті бағалау (растау) жөніндегі құжаттардың қолданылу кезеңінде осындай лифтілерді айналымға шығаруда қолданылады.
4Лифтілерге сәйкестікті бағалау кезінде белгіленген қызмет мерзімі ішінде техникалық куәландыру нысанында және тексеру нысанында мұндай лифтілердің сертификаттау нысанында айналымға шығарар алдында және декларациялау нысанында пайдалануға беру алдында КО ТР 011/2011 талаптарына сәйкестігін бағалау МемСТ Р 53780-2010 және сәйкестік сертификатында көрсетілген стандарттарды қолдану арқылы жүргізілген жағдайда қолданылады.".