О справочнике основных характеристик товарного знака и знака обслуживания Евразийского экономического союза (по виду и приоритету)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2022 года № 184.
В соответствии с пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый справочник основных характеристик товарного знака и знака обслуживания Евразийского экономического союза (по виду и приоритету) (далее – справочник).
2. Включить справочник в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
справочник применяется с даты вступления настоящего Решения силу;
использование кодовых обозначений справочника является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере интеллектуальной собственности.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 ноября 2022 г. № 184
Справочник
основных характеристик товарного знака и знака обслуживания
Евразийского экономического союза (по виду и приоритету)
I. Детализированные сведения из справочника
Код характеристики
Наименование характеристики
Описание характеристики
Код ИНИД*

Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі мен қызмет көрсету белгісінің негізгі сипаттамаларының (түрі мен басымдығы бойынша) анықтамалығы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 184 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі мен қызмет көрсету белгісінің негізгі сипаттамаларының (түрі мен басымдығы бойынша) анықтамалығы (бұдан әрі – анықтамалық) бекітілсін.
2.  Анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
анықтамалық осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
анықтамалықтың кодтық белгілемелерін пайдалану зияткерлік меншік саласында Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді іске асыру кезінде міндетті деп белгіленсін.
4.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 29 қарашадағы
№ 184 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі мен қызмет көрсету белгісінің негізгі сипаттамаларының (түрі мен басымдығы бойынша) анықтамалығы
I. Анықтамалықтан егжей-тегжейлі мәліметтер
Сипаттама коды
Сипаттама атауы
Сипаттаманың сипаты
ИНИД коды *

110
Словесный знак
обозначение, в том числе представляющее собой или включающее в себя имена собственные, в виде слов, словосочетаний, сочетаний букв, имеющих словесный характер, предложений, а также их комбинаций
120
Буквенный знак
обозначение, состоящее из букв и не имеющее словесного характера
130
Цифровой знак
обозначение, состоящее из цифр
140
Изобразительный знак
обозначение в виде изображений живых существ, предметов, природных и иных объектов, фигур любых форм, выполненных на плоскости, композиций линий, пятен, а также слов, букв и (или) цифр в особом шрифтовом или графическом исполнении
150
Объемный знак
обозначение, включая форму товара или его упаковку, в виде объектов или фигур, выполненное в 3 измерениях
554
160
Знак, представляющий собой цвет
обозначение, представленное в виде одного цвета
558
170
Знак, представляющий собой сочетание цветов
обозначение, представленное в виде сочетания 2 и более цветов
558
180
Комбинированный знак
обозначение, представляющее собой комбинацию элементов разных видов обозначений: словесные, буквенные, цифровые, изобразительные и объемные
210
Конвенционный
(в том числе множественный) приоритет
устанавливается по дате подачи первой заявки (первых заявок) в государстве – участнике Парижской конвенции по охране промышленной собственности от 20 марта 1883 года
320
220
Выставочный приоритет
устанавливается по дате начала открытого показа экспоната, на котором размещены товарный знак и (или) знак обслуживания Евразийского экономического союза, на официальных или официально признанных международных выставках, организованных на территории одного из государств – участников Парижской конвенции по охране промышленной собственности от 20 марта 1883 года
230
230
Приоритет по дате международной регистрации (приоритета международной регистрации)
устанавливается по дате международной регистрации либо по дате приоритета международной регистрации (если международная регистрация пользовалась приоритетом) в соответствии с Мадридским соглашением о международной регистрации знаков от 14 апреля 1891 года и Протоколом к Мадридскому соглашению о международной регистрации знаков от 27 июня 1989 года
151
240
Приоритет по дате внесения записи
о территориальном расширении
устанавливается по дате внесения записи о территориальном расширении в соответствии с Мадридским соглашением о международной регистрации знаков от 14 апреля 1891 года и Протоколом к Мадридскому соглашению о международной регистрации знаков от 27 июня 1989 года
646
250
Приоритет по дате подачи (приоритета) первоначальной заявки на товарный знак Евразийского экономического союза, из которой выделена данная заявка на товарный знак Союза
устанавливается по дате подачи первоначальной заявки на товарный знак Евразийского экономического союза (дате приоритета первоначальной заявки на товарный знак Союза в случае наличия приоритета первоначальной заявки), из которой выделена данная заявка на товарный знак Союза

110
Сөз арқылы белгі
сөздер, сөз тіркестері, сөздік сипаты бар әріптер тіркестері, сөйлемдер, сондай-ақ олардың қиысуы түріндегі жалқы есімдерді білдіретін немесе қамтитын белгілеме
120
Әріптік белгі
әріптерден тұратын және сөзбен сипатталмайтын белгілеме
130
Цифрлық белгі
цифрлардан тұратын белгілеме
140
Бейнелік белгі
тіршілік иелерінің, заттардың, табиғи және өзге де объектілердің бейнелері, жазықтықта орындалған кез келген нысандағы фигуралар, сызықтардың, таңбалардың композициялары, сондай-ақ ерекше қаріппен немесе графикалық орындаудағы сөздер, әріптер және (немесе) цифрлар түріндегі белгілеме
150
Көлемдік белгі
тауардың нысанын немесе оның қаптамасын қоса алғанда, 3 өлшемде орындалған объектілер немесе фигуралар түріндегі белгілеме
554
160
Түсті білдіретін белгі
бір түс түрінде берілген белгілеме
558
170
Түстер үйлесімін білдіретін белгі
2 және одан да көп түстердің үйлесімі түрінде берілген белгілеме
558
180
Аралас белгі
белгілемелердің әр түрлерінің: сөз арқылы, әріптік, цифрлық, бейнелік және көлемдік элементтерінің қиысуынан жасалған белгілеме
210
Конвенциялық (оның ішінде көпше) басымдық
1883 жылғы 20 наурыздағы Өнеркәсіптік меншікті қорғау жөніндегі Париж конвенциясына қатысушы мемлекетте бірінші өтінімді (алғашқы өтінімдерді) беру күні бойынша белгіленеді
320
220
Көрме басымдығы
1883 жылғы 20 наурыздағы Өнеркәсіптік меншікті қорғау жөніндегі Париж конвенциясына қатысушы мемлекеттердің бірінің аумағында ұйымдастырылған ресми немесе ресми танылған халықаралық көрмелерде Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі және (немесе) қызмет көрсету белгісі орналастырылған, экспонаттың ашық көрсетілімінің басталу күні бойынша белгіленеді
230
230
Халықаралық тіркеу күні бойынша басымдық (халықаралық тіркеу басымдығы)
1891 жылғы 14 сәуірдегі Белгілерді халықаралық тіркеу туралы Мадрид келісіміне және 1989 жылғы 27 маусымдағы Белгілерді халықаралық тіркеу туралы Мадрид келісіміне хаттамаға сәйкес халықаралық тіркеу күні не халықаралық тіркеу басымдығы күні бойынша (егер халықаралық тіркеу басымдыққа ие болса) белгіленеді
151
240
Аумақтық кеңейту туралы жазба енгізілген күн бойынша басымдық
1891 жылғы 14 сәуірдегі Белгілерді халықаралық тіркеу туралы Мадрид келісіміне және 1989 жылғы 27 маусымдағы Белгілерді халықаралық тіркеу туралы Мадрид келісіміне хаттамаға сәйкес аумақтық кеңейту туралы жазба енгізілген күн бойынша белгіленеді
646
250
Одақтың тауар белгісіне осы өтінім бөлінген Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне бастапқы өтінімді (басымдық) беру күні бойынша басымдық
Одақтың тауар белгісіне осы өтінім бөлінеген Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісіне бастапқы өтінім берілген күн бойынша белгіленеді, (бастапқы өтінімге басымдық болған жағдайда Одақтың тауар белгісіне бастапқы өтінім басымдығының күні)

220
II. Паспорт справочника
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
1039
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник основных характеристик товарного знака и знака обслуживания Евразийского экономического союза (по виду и приоритету)
4
Аббревиатура
СОХТЗ
5
Обозначение
ЕС 039 - 2022 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2022 г. № 184
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
дата вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2022 г. № 184
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
систематизация и кодирование сведений об основных характеристиках товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза по виду и приоритету, применяемых в целях регистрации, правовой охраны и использования товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза
12
Аннотация (область применения)
справочник направлен на обеспечение информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, а также на обеспечение функционирования системы регистрации товарных знаков и знаков обслуживания Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
вид товарного знака, приоритет товарного знака, основная характеристика товарного знака, товарный знак и знак обслуживания Евразийского экономического союза
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
интеллектуальная собственность
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
3 – при разработке справочника международные (межгосударственные, региональные) классификаторы и (или) стандарты не применялись
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1 – порядковый метод систематизации
18
Методика ведения
1 – централизованная методика ведения справочника.
Добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом органа Евразийского экономического союза. В случае исключения значения запись справочника отмечается как недействующая с даты исключения с указанием сведений об акте органа Союза, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
описание структуры справочника (состав полей справочника, области их значений и правила формирования) приведено в разделе III настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего справочника
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника

220
II. Анықтамалық паспорты
Р/с
Элементтің белгілемесі
Сипаты
1
2
3
1
Коды
1039
2
Типі
1 – анықтамалық
3
Атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі мен қызмет көрсету белгісінің негізгі сипаттамаларының (түрі мен басымдығы бойынша) анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
ТБНСА
5
Белгілемесі
ЕО 039 - 2022 (1-ред.)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 184 шешімі
7
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданысқа енгізілген (қолданыла бастаған) күні
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 184 шешімінің күшіне ену күні
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталған күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу, құқықтық қорғау және пайдалану мақсатында қолданылатын түрі мен басымдығы бойынша Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілері мен қызмет көрсету белгілерінің негізгі сипаттамалары туралы мәліметтерді жүйелеу және кодтау
12
Аннотациясы (қолданылу саласы)
анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың тауар таңбалары мен қызмет көрсету белгілерін тіркеу жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге бағытталған
13
Түйін сөз
Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісінің түрі, тауар белгісінің басымдығы, тауар белгісінің негізгі сипаттамасы, тауар белгісі және қызмет көрсету белгісі
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
зияткерлік меншік
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптаманы пайдалану
3 – анықтамалықты әзірлеу кезінде халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауыштар және (немесе) стандарттар қолданылмады
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) бар-жоғы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде баламасы жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
1 – жүйелеудің реттік әдісі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – анықтамалықты жүргізудің орталықтандырылған әдістемесі. Анықтамалықтың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық одақ органының актісіне сәйкес орындайды. Мәні алып тасталған жағдайда, анықтамалықтың жазбасы алып тасталған күнінен бастап жарамсыз деп белгіленеді, Одақ органының анықтамалық жазбасының қолданылуының аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіледі. Анықтамалық кодтар бірегей болып табылады, анықтамалық кодтарын, оның ішінде жарамсыз кодтарды қайта пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
анықтамалық құрылымының сипаттамасы (анықтамалық құрамы, олардың мәндерінің ауқымы және қалыптастыру қағидалары) осы анықтамалықтың III бөлімінде келтірілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтағы мәліметтер ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
белгіленбеген
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
анықтамалықтан егжей-тегжейлі мәліметтер осы анықтамалықтың I бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Анықтамалық құрылымның сипаттамасы

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"наименование реквизита" – порядковый номер и устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение реквизита и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – элемент обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Основные характеристики товарного знака и знака обслуживания Евразийского экономического союза (по виду и приоритету)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код характеристики
строка символов.
Шаблон: \d{3}
кодовое обозначение формируется серийно-порядковым методом
1
1.2. Наименование характеристики
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
наименование формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3. Описание характеристики
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
наименование формируется в виде текста
на русском языке
1
1.4. Код ИНИД*
строка символов.
Шаблон: \d{3}
кодовое обозначение характеристик
в соответствии перечнем международных цифровых кодов для идентификации библиографических данных ST.60
0..1
1.5. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.5.1. Дата начала действия

1. Осы бөлім анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамын, оның ішінде деректемелер мәндерінің салаларын және оларды қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы кестеде келтірілген, онда келесі бағандар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеме атауы – реттік нөмірі және деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөз арқылы белгілемесі;
"деректеме мәнінің саласы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеменің мәнін қалыптастыру қағидалары" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерінің сөз арқылы сипатталуы;
"көпт." – деректеменің көптігі (міндеттілік (опционалдық) және деректемелердің ықтимал қайталану саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көп рет қайталануын көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – элемент міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (N > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен артық емес қайталануға тиіс (N > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен асырмай қайталануы мүмкін (m > 1).
Кесте
Анықтамалықтың құрылымы және деректемелік құрамы
Деректеме атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру қағидасы
Көпт.
1. Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгісі мен қызмет көрсету белгісінің (түрі мен басымдығы бойынша) негізгі сипаттамалары
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1..*
1.1. Сипаттама коды
символдар жолы.
Шаблон: \d{3}
кодтық белгілеме сериялық-реттік әдіспен қалыптастырылады
1
1.2. Сипаттама атауы
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
атауы орыс тілінде сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Сипаттаманың сипаты
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 500
атауы орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптастырылады
1
1.4. ИНИД* коды
символдар жолы.
Шаблон: \d{3}
ST. 60 библиографиялық деректерді сәйкестендіру үшін халықаралық цифрлық кодтар тізіміне сәйкес сипаттамалардың кодтық белгілемесі
0..1
1.5. Анықтамалықтың (сыныптауыштың) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.5.1. Іс-қимылдың басталу күні

дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601 – 2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате начала действия или дате внесения изменений, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.5.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.5.2.1. Код вида акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение вида акта органа Евразийского экономического союза
1
1.5.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.5.2.3. Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601 – 2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.5.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601 – 2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.5.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.5.4.1. Код вида акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение вида акта органа Евразийского экономического союза
1
1.5.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.5.4.3. Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601 – 2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
*Международный цифровой код для идентификации библиографических данных.

МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген іс-қимылдың басталу күніне немесе өзгерістер енгізілген күнге сәйкес келеді
1
1.5.2. Іс-қимылдың басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
1
1.5.2.1. Акт түрінің коды
символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{5}
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісі түрінің кодтық белгілемесі
1
1.5.2.2. Акт нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.5.2.3. Акт күні
8601-2001 ИСО МЕМСТ сәйкес YYYY-MM-DD форматында күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
1.5.3. Іс-қимылдың аяқталу күні
8601-2001 ИСО МЕМСТ сәйкес YYYY-MM-DD форматында күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген іс-қимылдың аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.5.4. Іс-қимылдың аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларында айқындалады
0..1
1.5.4.1. Акт түрінің коды
символдардың қалыпқа келтірілген жолы. Шаблон: \d{5}
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісі түрінің кодтық белгілемесі
1
1.5.4.2. Акт нөмірі
символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.5.4.3. Акт күні
8601-2001 ИСО МЕМСТ сәйкес YYYY-MM-DD форматында күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1
*Библиографиялық деректерді сәйкестендіруге арналған халықаралық цифрлық код.