О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 293
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2022 года № 198.
В соответствии с пунктом 5 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 9 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 293 "О единых формах сертификата соответствия и декларации о соответствии требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза и правилах их оформления" изменения согласно приложению.
2. Установить, что:
сертификаты соответствия и декларации о соответствии требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (Таможенного союза), выданные и зарегистрированные до вступления настоящего Решения в силу, действительны до окончания срока их действия;
оформление документов об оценке соответствия на бумажном носителе является обязательным.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением пункта 2, абзацев второго – пятого пункта 3, подпунктов "а" и "б", абзацев четвертого – одиннадцатого подпункта "в" пункта 4, подпунктов "а" и "б", абзацев шестого – пятнадцатого подпункта "в" пункта 5 изменений (приложение к настоящему Решению).
Пункт 2, абзац второй пункта 3, подпункт "а" пункта 4 и подпункт "а" пункта 5 изменений (приложение к настоящему Решению) вступают в силу с даты вступления в силу Протокола о внесении изменений в Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, подписанного 31 марта 2022 г., но не ранее даты введения в действие необходимой для их реализации новой версии общего процесса "Формирование и ведение единых реестров выданных или принятых документов об оценке соответствия требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (технических регламентов Таможенного союза)" в части, касающейся единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии.
Абзацы третий – пятый пункта 3, подпункт "б" и абзацы четвертый – одиннадцатый подпункта "в" пункта 4, подпункт "б" и абзацы шестой – пятнадцатый подпункта "в" пункта 5 изменений (приложение к настоящему Решению) вступают в силу с даты вступления в силу решения Коллегии Евразийской экономической комиссии о внесении изменений в Порядок формирования и ведения единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 декабря 2022 г. № 198
ИЗМЕНЕНИЯ,

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 293 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 198 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы Хаттаманың 5-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2 қосымшаның 9-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы комиссия ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің және оларды ресімдеу қағидаларының талаптарына сәйкестік сертификаты мен сәйкестік туралы декларацияның бірыңғай нысандары туралы" 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 293 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2.  Мыналар:
осы Шешім күшіне енгенге дейін берілген және тіркелген Еуразиялық экономикалық одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестік сертификаттары мен сәйкестік туралы декларациялар олардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жарамды деп;
сәйкестікті бағалау туралы құжаттарды қағаз жеткізгіште ресімдеу міндетті болып табылады деп белгіленсін.
3.  Осы Шешім өзгерістердің (осы Шешімге қосымша) 2-тармағын, 3-тармағының екінші – бесінші абзацтарын, 4-тармағының "а" және "б" тармақшаларын, "в" тармақшасының төртінші – он бірінші абзацтарын, 5-тармағының "а" және "б" тармақшаларын, "в" тармақшасының алтыншы – он бесінші абзацтарын қоспағанда, ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Өзгерістердің (осы Шешімге қосымша) 2-тармағы, 3-тармағының екінші абзацы, 4-тармағының "а" тармақшасы және 5-тармағының "а" тармақшасы 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа өзгерістер енгізу туралы 2022 жылғы 31 наурызда қол қойылған хаттама күшіне енген күннен бастап, бірақ оларды іске асыру үшін қажетті "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің (Кеден одағының техникалық регламенттерінің) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы берілген немесе қабылданған құжаттардың бірыңғай тізілімдерін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесінің жаңа нұсқасы берілген сәйкестік сертификаттарының және сәйкестік туралы тіркелген декларациялардың бірыңғай тізіліміне қатысты бөлігінде қолданысқа енгізілген күннен ерте емес күшіне енеді.
Өзгерістердің (осы Шешімге қосымша) 3-тармағының үшінші – бесінші абзацтары, "б" тармақшасы және 4-тармағы "в" тармақшасының төртінші – он бірінші абзацтары, 5-тармағының "б" тармақшасы және "в" тармақшасының алтыншы – он бесінші абзацтары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртібіне өзгерістер енгізу туралы шешімі күшіне енген күннен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 198 шешіміне
ҚОСЫМША

вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 293
1. В преамбуле слова "абзацем восьмым пункта 5" заменить словами "пунктом 5".
2. Абзацы второй и третий пункта 1 дополнить словами "на бумажном носителе".
3. Дополнить пунктами 31 – 34 следующего содержания:
"31. Установить, что электронная запись о сертификате соответствия требованиям технического регламента Евразийского экономического союза (далее – сертификат) или декларации о соответствии требованиям технического регламента Евразийского экономического союза (далее – декларация) в едином реестре выданных сертификатов соответствия
и зарегистрированных деклараций о соответствии (далее – электронная запись) является электронным видом документа об оценке соответствия.
32. Замена сертификата или декларации осуществляется в соответствии с типовыми схемами оценки соответствия, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 апреля 2018 г. № 44, с учетом пункта 33 настоящего Решения.
33. В случае замены сертификата или декларации в электронной записи о сертификате или декларации, оформляемых взамен сертификата или декларации, подлежащих замене, производится запись "выдан взамен" (для сертификата) или "принята взамен" (для декларации), а также указываются регистрационный номер и дата регистрации сертификата или декларации, подлежащих замене.
34. В случае замены сертификата или декларации и приложений к ним обращение продукции на таможенной территории Евразийского экономического союза не приостанавливается на время, необходимое для такой замены.".
4. В единой форме сертификата соответствия требованиям технического регламента Евразийского экономического союза и правилах его оформления, утвержденных указанным Решением:
а) наименование дополнить словами "на бумажном носителе";
б) раздел I дополнить полем 16 следующего содержания:
"QR-код (16)";
в) в разделе II:
пункт 2 признать утратившим силу;
в абзаце первом пункта 3 слова "в государствах-членах" заменить словами "в государствах – членах Союза (далее – государства-члены)";
в абзаце третьем пункта 4 слова "и обозначение продукции (тип, марка, модель, артикул и др.) могут быть указаны с использованием букв латинского алфавита" заменить словами ", обозначение продукции (тип, марка, модель, артикул и др.) и товаросопроводительная документация могут быть указаны с использованием букв латинского алфавита, в том числе модифицированных букв латинского алфавита (букв латинского алфавита с добавлением диакритических знаков)";
в пункте 6:
в абзаце пятом подпункта "з" слова "наименование и обозначение" заменить словами "обозначение и наименование";
подпункты "л" и "м" изложить в следующей редакции:
"л) в поле 11 – сведения о документах, подтверждающих соответствие продукции требованиям технического регламента (технических регламентов) (протоколы исследований (испытаний) и измерений (в случаях, предусмотренных схемой сертификации) с указанием номера, даты, наименования испытательной лаборатории (центра), регистрационного номера аттестата аккредитации (уникального номера записи об аккредитации)), сведения об акте анализа состояния производства (в случаях, предусмотренных схемой сертификации) с указанием номера, даты, наименования органа по сертификации, регистрационного номера аттестата аккредитации (уникального номера записи об аккредитации), а также фамилии, имени, отчества (при наличии) подписавшего его эксперта (эксперта-аудитора), сведения о сертификате системы менеджмента (в случаях, предусмотренных схемой сертификации) с указанием номера, даты, наименования органа по сертификации систем менеджмента, выдавшего сертификат системы менеджмента, регистрационного номера аттестата аккредитации (уникального номера записи об аккредитации), сведения о заключении об исследовании проекта продукции (в случаях, предусмотренных схемой сертификации) с указанием номера, даты, наименования организации, выдавшей заключение об исследовании проекта продукции, регистрационного номера аттестата аккредитации, сведения о заключении об исследовании типа продукции (в случаях, предусмотренных схемой сертификации) с указанием номера, даты, наименования организации, выдавшей заключение об исследовании типа продукции, регистрационного номера аттестата аккредитации (уникального номера записи об аккредитации), сведения о других документах, представленных заявителем в качестве доказательства соответствия продукции требованиям технического регламента (технических регламентов) (при наличии), а также о примененной схеме сертификации;
м) в поле 12 – обозначение и наименование стандарта (стандартов), включенного в перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента (технических регламентов), или обозначение разделов (пунктов, подпунктов), обозначение и наименование такого стандарта (стандартов), если соблюдение требований технического регламента (технических регламентов) может быть обеспечено применением отдельных разделов (пунктов, подпунктов) этого стандарта (стандартов), а не стандарта (стандартов) в целом (в случае их применения), обозначения и наименования иных стандартов и документов (в случае их применения), сведения об условиях и сроках хранения (в случаях, предусмотренных техническими регламентами), сроке службы (годности) и (или) ресурсе продукции (в случаях, предусмотренных техническими регламентами), регистрационный номер и дата регистрации сертификата, подлежащего замене, с внесением записи "выдан взамен" (в случае замены сертификата), а также информация о распространении сертификата на серийно выпускаемую продукцию, изготовленную с даты изготовления отобранных образцов (проб) продукции, прошедших исследования (испытания) и измерения, с указанием сведений о дате изготовления таких образцов (проб) продукции (при наличии), сведения о договоре с изготовителем (в том числе с иностранным изготовителем), предусматривающем обеспечение соответствия поставляемой на таможенную территорию Союза продукции требованиям технического регламента (технических регламентов) и ответственность за несоответствие такой продукции указанным требованиям (для уполномоченных изготовителями лиц), и иная информация (при наличии);";
дополнить подпунктом "р" следующего содержания:
"р) в поле 16 – оптически считываемый матричный код (QR-код), предназначенный для быстрого перехода к электронной записи о документе об оценке соответствия в национальной части единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии (в случае, если в национальной части указанного единого реестра предусмотрено формирование QR-кода).".

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 293 шешіміне енгізілетін өзгерістер
1.  Кіріспедегі "5-тармағының сегізінші абзацына" деген сөздер "5-тармағына" деген сөздермен ауыстырылсын.
2.  1-тармақтың екінші және үшінші абзацтары "қағидаларының" деген сөзден кейін "қағаз жеткізгіштегі" деген сөздермен толықтырылсын.
3.  Мынадай мазмұндағы 31 – 34-тармақтармен толықтырылсын:
"31.  Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізіліміндегі Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің талаптарына сәйкестік сертификаты (бұдан әрі – сертификат) немесе Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің талаптарына сәйкестік туралы декларация (бұдан әрі – декларация) туралы электрондық жазба (бұдан әрі – электрондық жазба) сәйкестікті бағалау туралы құжаттың электрондық түрі болып табылады деп белгіленсін.
32.  Сертификатты немесе декларацияны ауыстыру осы Шешімнің 33-тармағы ескеріле отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 44 шешімімен бекітілген сәйкестікті бағалаудың үлгілік схемаларына сәйкес жүзеге асырылады.
33. Сертификат немесе декларация ауыстырылған жағдайда сертификаттың немесе декларацияның орнына ресімделетін сертификат немесе декларация туралы электрондық жазбада "орнына берілді" (сертификат үшін) немесе "орнына қабылданды" (декларация үшін) деген жазба жасалады, сондай-ақ ауыстыруға жататын сертификаттың немесе декларацияның тіркеу нөмірі мен тіркелген күні көрсетіледі.
34. Сертификат немесе декларация және оларға қосымшалар ауыстырылған жағдайда Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында өнімнің айналымы осындай ауыстыруға қажетті уақытқа тоқтатыла тұрмайды.".
4.  Көрсетілген Шешіммен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің талаптарына сәйкестік сертификатының бірыңғай нысанында және оны ресімдеу қағидаларында тиісінше:
а) атауы "сертификатының" деген сөзден кейін "қағаз жеткізгіштегі" деген сөздермен толықтырылсын; атауы "сертификатын" деген сөзден кейін "қағаз жеткізгіште" деген сөздермен толықтырылсын;
б) I бөлім мынадай мазмұндағы 16-жолақпен толықтырылсын:
"QR-код (16)";
в) II бөлімде:
2 тармақтың күші жойылды деп танылсын;
3-тармақтың бірінші абзацындағы "мүше мемлекеттерде" деген сөздер "Одаққа мүше мемлекеттерде (бұдан әрі – мүше мемлекеттер)" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың үшінші абзацындағы "және өнімнің белгіленімі (түрі, маркасы, моделі, артикулы және т. б.) латын әліпбиінің әріптерін пайдалана отырып көрсетілуі мүмкін" деген сөздер "өнімнің белгіленімі (түрі, маркасы, моделі, артикулы және т. б.) және тауарға ілеспе құжаттама латын әліпбиінің әріптері, оның ішінде латын әліпбиінің модификацияландырылған әріптері (диакритикалық белгілер қосылған латын әліпбиінің әріптері) пайдаланыла отырып көрсетілуі мүмкін" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақта:
"з" тармақшасының бесінші абзацындағы "атауы және белгіленімі" деген сөздер "белгіленімі және атауы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"л" және "м" тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"л)  11-жолақта – сынақ зертханасының (орталығының) нөмірін, күнін, атауын, аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірін (аккредиттеу туралы жазбаның бірегей нөмірін) көрсете отырып, өнімнің техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар (зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер хаттамалары (сертификаттау схемасында көзделген жағдайларда)) туралы мәліметтер, нөмірін, күнін, сертификаттау жөніндегі органның атауын, аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірін (аккредиттеу туралы жазбаның бірегей нөмірін), сондай-ақ оған қол қойған сарапшының (сарапшы-аудитордың) тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) көрсете отырып, өндірістің жай-күйін талдау актісі туралы мәліметтер (сертификаттау схемасында көзделген жағдайларда), сертификат нөмірін, күнін, оны берген менеджмент жүйелерін сертификаттау жөніндегі органның атауын, аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірін (аккредиттеу туралы жазбаның бірегей нөмірін) көрсете отырып, менеджмент жүйесінің сертификаты туралы мәліметтер (сертификаттау схемасында көзделген жағдайларда), өнім жобасын зерттеу туралы қорытынды нөмірін, күнін, оны берген ұйымның атауын, аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірін көрсете отырып, өнім жобасын зерттеу туралы қорытынды туралы мәліметтер(сертификаттау схемасында көзделген жағдайларда), өнім түрін зерттеу туралы қорытынды нөмірін, күнін, оны берген ұйымның атауын, аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірін (аккредиттеу туралы жазбаның бірегей нөмірін) көрсете отырып, өнім түрін зерттеу туралы қорытынды туралы мәліметтер (сертификаттау схемасында көзделген жағдайларда), өтініш беруші өнімнің техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарына сәйкестігін дәлелдеу ретінде ұсынған басқа құжаттар туралы (болған жағдайда), сондай-ақ қолданылған сертификаттау схемасы туралы мәліметтер;
м)  12-жолақта – халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесіне енгізілген стандарттың (стандарттардың), ал олар болмаған жағдайда – қолдану нәтижесінде техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың белгіленімі және атауы немесе бөлімдердің (тармақтардың, тармақшалардың) белгіленімі, егер техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарының сақталуы жалпы стандартты (стандарттарды) қолданумен емес, осындай стандарттың (стандарттардың) жекелеген бөлімдерін (тармақтарды, тармақшаларды) қолданумен (олар қолданылған жағдайда) қамтамасыз етілуі мүмкін болса, осындай стандарттың (стандарттардың) белгіленімі мен атауы, өзге стандарттар мен құжаттардың белгіленімі мен атаулары (олар қолданылған жағдайда), сақтау шарттары мен мерзімдері (техникалық регламенттерде көзделген жағдайларда), өнімнің қызмет ету мерзімі (жарамдылығы) және (немесе) ресурсы (техникалық регламенттерде көзделген жағдайларда) туралы мәліметтер, "орнына берілді" деген жазба енгізу арқылы (сертификат ауыстырылған жағдайда) ауыстыруға жататын сертификаттың тіркеу нөмірі мен тіркелген күні, сондай-ақ өнімнің осындай үлгілерін (сынамаларын) дайындау күні туралы мәліметтерді (бар болса) көрсете отырып, зерттеулерден (сынақтардан) және өлшеулерден өткен өнімнің іріктелген үлгілері (сынамалары) дайындалған күннен бастап дайындалған сериялық шығарылатын өнімге сертификаттың қолданылуы туралы ақпарат, Одақтың кедендік аумағына жеткізілетін өнімнің техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етуді және осындай өнімнің көрсетілген талаптарға сәйкестігі үшін жауаптылықты (дайындаушылар уәкілеттік берген тұлғалар үшін) көздейтін, дайындаушымен (оның ішінде шетелдік дайындаушымен) жасалған шарт туралы мәліметтер және және өзге де ақпарат (бар болса);";
мынадай мазмұндағы "р" тармақшамен толықтырылсын:
"р) 16-жолақта – берілген сәйкестік сертификаттары мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың ұлттық бөлігінде сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы электрондық жазбаға жылдам өтуге арналған оптикалық оқылатын матрицалық код (QR-код) (егер көрсетілген бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігінде QR-кодты қалыптастыру көзделген жағдайда).".

5. В единой форме декларации о соответствии требованиям технического регламента Евразийского экономического союза и правилах ее оформления, утвержденных указанным Решением:
а) наименование дополнить словами "на бумажном носителе";
б) раздел I дополнить полем 13 следующего содержания:
"QR-код (13)";
в) в разделе II:
пункт 1 признать утратившим силу;
в пункте 2 слова "регламента Союза (далее – декларация)" заменить словами "регламента Евразийского экономического союза (далее соответственно – декларация, Союз)";
в пункте 3:
в абзаце первом слова "в законодательстве государства-члена" заменить словами "в законодательстве государства – члена Союза (далее – государство-член)";
в абзаце третьем слова "и обозначение продукции (тип, марка, модель, артикул и др.) могут быть указаны с использованием букв латинского алфавита" заменить словами ", обозначение продукции (тип, марка, модель, артикул и др.) и товаросопроводительная документация могут быть указаны с использованием букв латинского алфавита, в том числе модифицированных букв латинского алфавита (букв латинского алфавита с добавлением диакритических знаков)";
в пункте 5:
в абзаце шестом подпункта "д" слова "наименование и обозначение" заменить словами "обозначение и наименование";
в подпункте "ж":
слова "аттестата аккредитации (при наличии)" заменить словами "аттестата аккредитации (уникального номера записи об аккредитации) (при наличии)", слова "аттестата аккредитации, о других документах" заменить словами "аттестата аккредитации (уникального номера записи об аккредитации), сведения о других документах";
после слов "доказательства соответствия продукции требованиям технического регламента (технических регламентов)" дополнить словами "(при наличии)";
подпункт "з" изложить в следующей редакции:
"з) в поле 8 – обозначение и наименование стандарта (стандартов), включенного в перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента (технических регламентов), или обозначение разделов (пунктов, подпунктов), обозначение и наименование такого стандарта (стандартов), если соблюдение требований технического регламента (технических регламентов) может быть обеспечено применением отдельных разделов (пунктов, подпунктов) этого стандарта (стандартов), а не стандарта (стандартов) в целом (в случае их применения), обозначения и наименования иных стандартов и документов (в случае их применения), сведения об условиях и сроках хранения (в случаях, предусмотренных техническими регламентами), сроке службы (годности) и (или) ресурсе продукции (в случаях, предусмотренных техническими регламентами), регистрационный номер и дата регистрации декларации, подлежащей замене, с внесением записи "принята взамен" (в случае замены декларации), а также информация о распространении декларации на серийно выпускаемую продукцию, изготовленную с даты изготовления отобранных образцов (проб) продукции, прошедших исследования (испытания) и измерения, с указанием сведений о дате изготовления таких образцов (проб) продукции (при наличии), сведения о договоре с изготовителем (в том числе с иностранным изготовителем), предусматривающем обеспечение соответствия поставляемой на таможенную территорию Союза продукции требованиям технического регламента (технических регламентов) и ответственность за несоответствие такой продукции указанным требованиям (для уполномоченных изготовителями лиц), и иная информация (при наличии);";
дополнить подпунктом "н" следующего содержания:
"н) в поле 13 – оптически считываемый матричный код (QR-код), предназначенный для быстрого перехода к электронной записи о документе об оценке соответствия в национальной части единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии (в случае, если в национальной части указанного единого реестра предусмотрено формирование QR-кода).".

5.  Көрсетілген Шешіммен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігі туралы декларацияның бірыңғай нысанында және оны ресімдеу қағидаларында тиісінше:
а) атауы "декларацияның" деген сөзден кейін "қағаз жеткізгіштегі" деген сөздермен толықтырылсын; атауы "декларацияны" деген сөзден кейін "қағаз жеткізгіште" деген сөздермен толықтырылсын;
б) I бөлім мынадай мазмұндағы 13-жолақпен толықтырылсын:
"QR-код (13)";
в) II бөлімде:
1-тармақтың күші жойылды деп танылсын;
2-тармақтағы "Одақтың техникалық регламентінің талаптарына сәйкестік туралы декларация (бұдан әрі – декларация)" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің талаптарына сәйкестік туралы декларация (бұдан әрі тиісінше – Одақ, декларация)" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
бірінші абзацтағы "мүше мемлекеттің заңнамасында" деген сөздер "Одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) заңнамасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацта "және өнімнің белгіленімі (түрі, маркасы, моделі, артикулы және т. б.) латын әліпбиінің әріптерін пайдалана отырып көрсетілуі мүмкін" деген сөздер "өнімнің белгіленімі (түрі, маркасы, моделі, артикулы және т. б.) және тауарға ілеспе құжаттама латын әліпбиінің әріптері, оның ішінде латын әліпбиінің модификацияландырылған әріптері (диакритикалық белгілер қосылған латын әліпбиінің әріптері) пайдаланыла отырып көрсетілуі мүмкін" деген сөздермен ауыстырылсын
5-тармақта:
"д" тармақшасының алтыншы абзацындағы "атауы және белгіленімі" деген сөздер "белгіленімі және атауы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ж" тармақшасында:
"аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірін (бар болса)" деген сөздер "аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірін (аккредиттеу туралы жазбаның бірегей нөмірін) (бар болса)" деген сөздермен ауыстырылсын, "аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірін" деген сөздер "аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірін (аккредиттеу туралы жазбаның бірегей нөмірі)" деген сөздермен ауыстырылсын, "туралы, басқа құжаттар туралы мәліметтер" деген сөздер "туралы мәліметтер, басқа құжаттар туралы мәліметтер" деген сөздермен ауыстырылсын;
"өнімнің техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарына сәйкестігін дәлелдеу" деген сөздерден кейін "(бар болса)" деген сөздермен толықтырылсын;
"з" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"з)  8-жолақта – халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесіне енгізілген стандарттың (стандарттардың), ал олар болмаған жағдайда – қолдану нәтижесінде техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың белгіленімі және атауы немесе бөлімдердің (тармақтардың, тармақшалардың) белгіленімі, егер техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарының сақталуы жалпы стандартты (стандарттарды) қолданумен емес, осындай стандарттың (стандарттардың) жекелеген бөлімдерін (тармақтарды, тармақшаларды) қолданумен (олар қолданылған жағдайда) қамтамасыз етілуі мүмкін болса, осындай стандарттың (стандарттардың) белгіленімі мен атауы, өзге стандарттар мен құжаттардың белгіленімі мен атаулары (олар қолданылған жағдайда), сақтау шарттары мен мерзімдері (техникалық регламенттерде көзделген жағдайларда), өнімнің қызмет ету мерзімі (жарамдылығы) және (немесе) ресурсы (техникалық регламенттерде көзделген жағдайларда) туралы мәліметтер, "орнына берілді" деген жазба енгізу арқылы (декларация ауыстырылған жағдайда) ауыстыруға жататын декларацияның тіркеу нөмірі мен тіркелген күні, сондай-ақ өнімнің осындай үлгілерін (сынамаларын) дайындау күні туралы мәліметтерді (бар болса) көрсете отырып, зерттеулерден (сынақтардан) және өлшеулерден өткен өнімнің іріктелген үлгілері (сынамалары) дайындалған күннен бастап дайындалған сериялық шығарылатын өнімге декларацияның қолданылуы туралы ақпарат, Одақтың кедендік аумағына жеткізілетін өнімнің техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етуді және осындай өнімнің көрсетілген талаптарға сәйкестігі үшін жауаптылықты (дайындаушылар уәкілеттік берген тұлғалар үшін) көздейтін, дайындаушымен (оның ішінде шетелдік дайындаушымен) жасалған шарт туралы мәліметтер және және өзге де ақпарат (бар болса);";
мынадай мазмұндағы "н" тармақшамен толықтырылсын:
"н)  13-жолақта – берілген сәйкестік сертификаттары мен тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың ұлттық бөлігінде сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы электрондық жазбаға жылдам өтуге арналған оптикалық оқылатын матрицалық код (QR-код) (егер көрсетілген бірыңғай тізілімнің ұлттық бөлігінде QR-кодты қалыптастыру көзделген жағдайда).".