О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 февраля 2022 года № 13.
В соответствии с пунктом 1 статьи 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 45 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в решения Комиссии Таможенного союза изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2022 г.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко Б. Султанов А. Кожошев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 18 февраля 2022 года № 13
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза
1. В Едином перечне товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденном Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317:
1) позицию с кодом 0210 ТН ВЭД ЕАЭС в графе второй после слова "мука" дополнить словами "тонкого и грубого помола";
2) в позиции с кодом 0303 ТН ВЭД ЕАЭС слова "и мяса" заменить словами "и прочего мяса";
3) в позиции с кодом 0305 ТН ВЭД ЕАЭС в графе второй слова "; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу*" исключить;
4) в позиции с кодом 0306 ТН ВЭД ЕАЭС текст в графе второй изложить в следующей редакции:
"Ракообразные, в панцире или без панциря, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные*, соленые* или в рассоле*; ракообразные копченые*, в панцире или без панциря, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; ракообразные в панцире, сваренные на пару* или в кипящей воде*, охлажденные или неохлажденные, мороженые или немороженые, сушеные* или несушеные, соленые* или несоленые, в рассоле* или не в рассоле";
5) в позиции с кодом 0307 ТН ВЭД ЕАЭС в графе второй слова "; мука тонкого и грубого помола и гранулы из моллюсков, пригодные для употребления в пищу*" исключить;
6) в позиции с кодом 0308 ТН ВЭД ЕАЭС в графе второй слова "; мука тонкого и грубого помола и гранулы из водных беспозвоночных, кроме ракообразных и моллюсков, пригодные для употребления в пищу*" исключить;

Кеден Одағы Комиссиясының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 18 ақпандағы № 13 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 58-бабының 1-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 45-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының шешімдеріне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қатысты болады.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Сұлтанов
А. Кожошев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 18 ақпандағы
№ 13 Шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден Одағы Комиссиясының шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың бірыңғай тізбесінде:
1) ЕАЭО СЭҚ ТН 0210 коды бар позиция екінші бағандағы "тамақ ұны" деген сөздің алдынан "майда және ірі тартылған" деген сөздермен толықтырылсын;
2) ЕАЭО СЭҚ ТН 0303 коды бар позициядағы "еті" деген сөз "өзге де еті" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) ЕАЭО СЭҚ ТН 0305 коды бар позицияның екінші бағанындағы "тамаққа пайдалануға жарамды ұсақ немесе iрi тартылған балық ұны және түйiршiктерi *" деген сөздер алынып тасталсын;
4) ЕАЭО СЭҚ ТН 0305 коды бар позицияның екінші бағанындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Шаянтектестер, сауыттағы немесе сауытсыз, тiрi, жас, тоңазытылған, мұздатылған, кептiрiлген*, тұздалған* немесе тұздықтағы*; шаянтектестер ысталған*, сауыттағы немесе сауытсыз, ысталғанға дейін немесе ысталу үдерісінде жылумен өңдеуге ұшырамаған немесе ұшыраған; сауыттағы шаянтектестер, буға* немесе ыстық суға* пiсiрiлген, тоңазытылған немесе тоңазытылмаған, мұздатылған немесе мұздатылмаған, кептiрiлген* немесе кептірілмеген, тұздалған* немесе тұздалмаған, тұздықтағы* немесе тұздықтағы емес:";
5) ЕАЭО СЭҚ ТН 0307 коды бар позицияның екінші бағанындағы "шаянтектестерден алынған тамаққа пайдалану үшiн жарамды майда және iрi тартылған ұн*" деген сөздер алынып тасталсын;
6) ЕАЭО СЭҚ ТН 0308 коды бар позицияның екінші бағанындағы "шаянтектестер мен моллюскаларды қоспағанда, су омыртқасыздарынан алынған тамаққа пайдалану үшiн жарамды майда және iрi тартылған ұн және түйiршiктер*" деген сөздер алынып тасталсын;

7) после позиции с кодом 0308 ТН ВЭД ЕАЭС дополнить позицией следующего содержания:
"
0309
Мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, ракообразных, моллюсков и прочих водных беспозвоночных, пригодные для употребления в пищу*
";
8) в позиции с кодом 0410 00 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС:
в графе первой код "0410 00 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "0410" ТН ВЭД ЕАЭС;
в графе второй слово "Пищевые" заменить словами "Насекомые** и прочие пищевые";
9) в позиции с кодом 0505 ТН ВЭД ЕАЭС в графе второй слова "и их" заменить словами "или их";
10) в позиции с кодами из 0511, из 9601, из 9705 00 000 0 в графе первой слова "из 9705 00 000 0" заменить словами "из 9705";
11) в позиции с кодом 1506 00 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС в графе второй слово "животные" заменить словами "животного происхождения";
12) в позиции с кодом 1516 10 ТН ВЭД ЕАЭС текст в графе второй изложить в следующей редакции:
"Жиры и масла животного происхождения и их фракции";
13) в позиции с кодом 1516 20 ТН ВЭД ЕАЭС в графе второй слово "растительные" заменить словами "растительного происхождения";
14) в позиции с кодом 1518 00 ТН ВЭД ЕАЭС текст в графе второй изложить в следующей редакции:
"Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, вареные, окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушной продувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или в инертном газе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктов товарной позиции 1516; непригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров и масел животного, растительного или микробиологического происхождения или фракций различных жиров или масел данной группы, в другом месте не поименованные или не включенные";
15) в позиции с кодом 1601 00 ТН ВЭД ЕАЭС в графе второй слова "или крови" заменить словами ", крови или насекомых**";
16) в позиции с кодом 1602 ТН ВЭД ЕАЭС в графе второй слова "или крови" заменить словами ", крови или насекомых**";
17) в позиции с кодом из 1901 90 910 0 в графе первой слова "из 1901 90 910 0" заменить словами "из 1901 90 920 0";
18) в позиции с кодом из 1901 90 990 0 в графе первой слова "из 1901 90 990 0" заменить словами "из 1901 90 980 0";
19) в позиции с кодом из 2106 90 920 0 в графе первой слова "из 2106 90 920 0" заменить словами "из 2106 90 930 0";

7) ЕАЭО СЭҚ ТН 0308 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"
0309
балықтан, шаянтектестер мен моллюскалардан және өзге де су омыртқасыздарынан алынған тамаққа пайдалану үшiн жарамды майда және iрi тартылған ұн және түйiршiктер *
";
8) ЕАЭО СЭҚ ТН 0410 00 000 0 коды бар позицияда:
бірінші бағандағы ЕАЭО СЭҚ ТН "0410 00 000 0" деген код ЕАЭО СЭҚ ТН "0410" деген кодпен ауыстырылсын;
екінші бағандағы "тамақ" деген сөз "жәндіктер** және басқа да тамақ" деген сөздермен ауыстырылсын;
9) ЕАЭО СЭҚ ТН 0505 коды бар позицияның екінші бағанындағы "және олардың" деген сөздер "немесе олардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) 0511, 9601, 9705 00 000 0 кодтары бар позицияның бірінші бағанындағы "9705 00 000 0" деген сөздер "9705" деген сөздермен ауыстырылсын;
11) ЕАЭО СЭҚ ТН 1506 00 000 0 коды бар позицияның екінші бағанындағы "жануарлардың майлары" деген сөздер "жануарлардан алынған майлар" деген сөздермен ауыстырылсын;
12) ЕАЭО СЭҚ ТН 1516 10 коды бар позицияның екінші бағанындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"тоң майлар және жануарлардың майлары мен олардың фракциялары";
13) ЕАЭО СЭҚ ТН 1516 16 коды бар позицияның екінші бағанындағы "өсімдік" деген сөз "өсімдіктен алынған" деген сөздермен ауыстырылсын;
14) ЕАЭО СЭҚ ТН 1518 00 коды бар позицияның екінші бағанындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"15.16 тауар позициясындағы өнiмдерден басқа, пiскен, тотықтандырылған, сусыздандырылған, сульфирленген, әуедегi үрлеумен тотықтандырылған, вакуумда немесе дәртсiз газда қыздыру жолмен полимеризделген немесе басқа тәсiлмен химия жағынан модификацияланған жануарлардың немесе өсiмдiктердiң тоң майлары мен майлары және олардың фракциялары; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген жеуге жарамайтын қоспалар және жануарлардың немесе өсiмдiктердiң тоң майлары мен майларынан, немесе фракциялардағы әр түрлі тоң майлардан және аталған топтың майларынан алынатын дайын өнiмдер.";
15) ЕАЭО СЭҚ ТН 1601 00 коды бар позицияның екінші бағанындағы "немесе қаннан" деген сөздер "қаннан немесе жәндіктерден" деген сөздермен ауыстырылсын**";
16) ЕАЭО СЭҚ ТН 1602 00 коды бар позицияның екінші бағанындағы "немесе қаннан" деген сөздер "қаннан немесе жәндіктерден" деген сөздермен ауыстырылсын**";
17) 1901 90 910 0 коды бар позицияның бірінші бағанындағы "1901 90 910 0" деген сөздер "1901 90 920 0" деген сөздермен ауыстырылсын;
18) 1901 90 990 0 коды бар позицияның бірінші бағанындағы "1901 90 990 0" деген сөздер "1901 90 980 0" деген сөздермен ауыстырылсын;
19) 2106 90 920 0 коды бар позицияның бірінші бағанындағы "2106 90 920 0" деген сөздер "2106 90 930 0" деген сөздермен ауыстырылсын;

20) в позиции с кодом из 2106 90 980 4 текст в графе второй изложить в следующей редакции:
"Пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров или масел животного или растительного происхождения или их фракций, содержащие более 15 мас.% молочных жиров*";
21) в позиции с кодом из 2106 90 980 9 в графе первой слова "из 2106 90 980 9" заменить словами "из 2106 90 980 8";
22) в позиции с кодом 2304 00 000 ТН ВЭД ЕАЭС в графе второй слово "отходы" заменить словом "остатки";
23) в позиции с кодом из 2306 текст в графе второй изложить в следующей редакции:
"Жмыхи и другие твердые остатки, получаемые при извлечении жиров или масел растительного или микробиологического происхождения, кроме указанных в товарной позиции 2304, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные, используемые для кормления животных";
24) в позиции с кодом 3502 ТН ВЭД ЕАЭС в графе второй слово "(белки)" исключить;
25) в позиции с кодом из 3507 в графе второй слово "(энзимы)" исключить;
26) в позиции с кодом из 3822 00 000 0:
в графе первой слова "из 3822 00 000 0" заменить словами "из 3822";
текст в графе второй изложить в следующей редакции:
"Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, не расфасованные или расфасованные в наборы (для применения в ветеринарии), кроме товаров товарной позиции 3006; сертифицированные эталонные материалы (для применения в ветеринарии)";
27) в позиции с кодом 4206 00 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС текст в графе второй изложить в следующей редакции:
"Изделия из внутренних органов (кроме шелкоотделительных желез шелкопряда), синюги, пузырей или сухожилий";
28) в позиции с кодом из 9705 00 000 0 в графе первой слова "из 9705 00 000 0" заменить словами "из 9705 22 000 0, из 9705 29 000 0";
29) дополнить сноской со знаком "**" следующего содержания:
"**Ветеринарный контроль в отношении насекомых (частей насекомых) проводится после утверждения соответствующих требований.".
2. В приложении к Решению Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 810 "Об изъятии в применении ветеринарных мер в отношении товаров, включенных в Единый перечень товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору)":
1) в наименовании графы первой таблицы слова "Код ТН ВЭД" заменить словами "Код ТН ВЭД ЕАЭС";

20) 2106 90 980 4 коды бар позицияның екінші бағанындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"тоң майлардан немесе жануарлардан немесе өсімдіктерден алынған майлардан немесе 15 салм. % аспайтын сүттегі майлары бар фракцияларынан алынған, тамаққа пайдалануға жарамды қоспалар немесе дайын өнімдер*";
21) 2106 90 980 коды бар позицияның бірінші бағанындағы "2106 90 980 9" деген сөздер "2106 90 980 8" деген сөздермен ауыстырылсын;
22) ЕАЭО СЭҚ ТН 2304 00 000 коды бар позицияның екінші бағанындағы "қалдықтар" деген сөздер "қалдық заттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
23) 2306 коды бар позицияның екінші бағанындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Күнжара және 23.04 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа, жануарларды жемдеу үшін пайдаланатын тартылмаған немесе тартылған, түйiршiктелген немесе түйiршiктелмеген, өсiмдiк немесе миркобиологиялық жолмен алынған тоң майлардан немесе майлардан алынған басқа да қатты қалдықтар";
24) ЕАЭО СЭҚ ТН 3502 коды бар позицияның екінші бағанындағы "(ақ уыздар)" деген сөздер алып тасталсын;
25) 3507 коды бар позицияның екінші бағанындағы "(энзимдер)" деген сөз алып тасталсын;
26) 3822 00 000 0 коды бар позицияда:
бірінші бағандағы "3822 00 000 0" деген сөздер "3822" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазыслын:
" 3006 тауар позицияларындағы тауарлардан басқа, диагностикалық немесе төсенiшке орнатылған зертханалық реагенттер, дайын диагностикалық немесе төсенiшке орнатылған немесе орнатылмаған зертханалық реагенттер; сертификатталған эталондық материалдар (ветеринарияда қолдануға арналған)";
27) 4206 00 000 0 коды бар позицияның екінші бағанындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Iшкі органдардан, (жiбек иiрiм фиброиндерiнен алынған талшықтардан басқа) көкбауырлардан, қуықтардан немесе сiңiрлерден жасалған бұйымдар";
28) 9705 00 000 0 коды бар позицияның бірінші бағанындағы "9705 00 000 0" деген сөздер "9705 22 000 0, 9705 29 000 0" деген сөздермен ауыстырылсын;
29) мынадай мазмұндағы "**" белгісі бар сілтемемен толықтырылсын:
"**Жәндіктерге (жәндіктердің бөліктеріне) қатысты ветеринариялық бақылау тиісті талаптар бекітілгеннени кейін жүргізіледі.".
2. "Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарларға қатысты ветеринариялық шараларды қолданудағы алып қоюлар туралы" Кеден одағы Комиссиясыеың 2011 жылғы 23 қыркүйектегі №810 Шешіміне қосымшада:
1) кестенің бірінші бағанының атауындағы "СЭҚ ТН коды" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН коды" деген сөздермен ауыстырылсын;

2) в позиции с кодом 1516 20 ТН ВЭД в графе второй слово "растительные" заменить словами "растительного происхождения";
3) в позиции с кодом из 2304 00 000 в графе второй слово "отходы" заменить словом "остатки";
4) в позиции с кодом из 2306 текст в графе второй изложить в следующей редакции:
"Жмыхи и другие твердые остатки, получаемые при извлечении жиров или масел растительного или микробиологического происхождения, кроме указанных в товарной позиции 2304 или 2305, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные, используемые для кормления животных";
5) в позиции с кодом из 3507 в графе второй слово "(энзимы)" исключить.

2) СЭҚ ТН 1516 20 коды бар позицияның екінші бағанындағы "өсімдік" деген сөз "өсімдіктен алынған" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 2304 00 000 коды бар позицияның екінші бағанындағы "қалдықтар" деген сөздер "қалдық заттар" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 2306 коды бар позицияның екінші бағанындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Күнжара және 23.04 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа, жануарларды жемдеу үшін пайдаланатын тартылмаған немесе тартылған, түйiршiктелген немесе түйiршiктелмеген, өсiмдiк немесе миркобиологиялық жолмен алынған тоң майлардан немесе майлардан алынған басқа да қатты қалдықтар";
5) 3507 коды бар позицияның екінші бағанындағы "(энзимдер)" деген сөз алып тасталсын.