О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 декабря 2020 г. № 171
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 июля 2023 года № 100.
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 декабря 2020 г. № 171 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Требования безопасности пищевых добавок, ароматизаторов и технологических вспомогательных средств" (ТР ТС 029/2012), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Требования безопасности пищевых добавок, ароматизаторов и технологических вспомогательных средств" (ТР ТС 029/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 июля 2023 г. № 100
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 декабря 2020 г. № 171
1. Наименование и пункт 1 дополнить словами "требованиям этого технического регламента".
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "Требования безопасности пищевых добавок, ароматизаторов и технологических вспомогательных средств" (ТР ТС 029/2012), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "Требования безопасности пищевых добавок, ароматизаторов и технологических вспомогательных средств" (ТР ТС 029/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденной указанным Решением:
а) наименование дополнить словами "требованиям этого технического регламента";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 171 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 11 шілдедегі № 100 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабының 1-тармағы 11 және 12-тармақтарына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Тағамдық қоспалардың, хош иістендіргіштер мен технологиялық қосалқы заттардың қауіпсіздік талаптары" (КО ТР 029/2012) техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Тағамдық қоспалардың, хош иістендіргіштер мен технологиялық қосалқы заттардың қауіпсіздік талаптары" (КО ТР 029/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 171 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ол ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 18 шілдедегі
№ 100 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 171 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауы және 1-тармақ "осы техникалық регламенттің талаптарына" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Тағамдық қоспалардың, хош иістендіргіштер мен технологиялық қосалқы заттардың қауіпсіздік талаптары" (КО ТР 029/2012) техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Тағамдық қоспалардың, хош иістендіргіштер мен ехнологиялық қосалқы заттардың қауіпсіздік талаптары" (КО ТР 029/2012) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламада:
а) атауы "осы техникалық регламенттің талаптарына" деген сөздермен толықтырылсын;

б) в позициях 1, 6, 9, 10, 35, 36, 78, 102 и 110 слова "2021 год" заменить словами "2022 год", слова "2022 год" заменить словами "2024 год";
в) в позициях 2 – 4, 7, 12 и 103 слова "2021 год" заменить словами "2024 год", слова "2022 год" заменить словами "2025 год";
г) в позициях 5 и 109 слова "2021 год" заменить словами "2022 год", слова "2022 год" заменить словами "2023 год";
д) в позиции 11 слова "2022 год" заменить словами "2023 год";
е) в позициях 16 – 24 слова "2021 год" заменить словами "2025 год", слова "2022 год" заменить словами "2026 год";
ж) в позициях 27, 29, 30 и 37 – 48 слова "2021 год" заменить словами "2026 год", слова "2022 год" заменить словами "2027 год";
з) позицию 34 изложить в следующей редакции:
"
34.
67.220.20
Калий железистосинеродистый (ферроцианид калия) E536. Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 6816-79
статьи 6 и 7
перспективная разработка
не определено
";
и) позиции 49 и 77 исключить;
к) в позициях 51 – 65 слова "2021 год" заменить словами "2027 год", слова "2022 год" заменить словами "2029 год";
л) в позициях 66 – 76 слова "2021 год" заменить словами "2028 год", слова "2022 год" заменить словами "2029 год";
м) в позиции 80 слова "2020 год" заменить словами "2023 год", слова "2022 год" заменить словами "2024 год";
н) в позициях 81 – 101, 104 – 108, 111 – 121 и 124 – 130 слова "2021 год" заменить словами "2029 год", слова "2022 год" заменить словами "2030 год";
о) в позициях 122 и 123 слова "2023 год" заменить словами "2024 год";
п) дополнить позициями 131 и 132 следующего содержания:
"
131
67.100.30
Сыры, сырные корки и плавленые сыры. Определение содержания натамицина. Часть 2. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии для сыров, сырных корок и плавленых сыров.
Пересмотр ГОСТ ISO 9233-2-2017 на основе ISO 9233-2:2018 | IDF 140-2:2018
пункты 13, 15,
16 и 17 статьи 7
2024 год
2025 год
Республика Казахстан
".
132
67.050
Пищевые продукты. Мультиметод для скрининга афлатоксина B1, дезоксиниваленола,
фумонизина B1 и B2, охратоксина A, токсина T-2, токсина HT-2 и зеараленона в пищевых продуктах, за исключением пищевых продуктов для младенцев и детей раннего возраста, методом ЖХ-МС/МС.

б) 1, 6, 9, 10, 35, 36, 78, 102 және 110-позицияларда "2021 жыл" деген сөздер "2022 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2022 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 2 – 4, 7, 12 және 103-позицияларда "2021 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2022 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 5 және 109-позицияларда "2021 жыл" деген сөздер "2022 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2022 жыл" деген сөздер "2023 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 11-позицияда "2022 жыл" деген сөздер "2023 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
е) 16 – 24 позицияларда "2021 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2022 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) 27, 29, 30 және 37 – 48-позицияларда "2021 жыл" деген сөздер "2026 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2022 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
з) 34-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
34.
67.220.20
Теміркөктекті калий (калий ферроцианиді) Е538. Техникалық талаптар. МЕМСТ 6816-79 қайта қарау
6 және 7-баптар
перспективалық әзірлеме
анықталмаған
";
и) 49 және 77-позициялар алып тасталсын;
к) 51 – 65-позицияларда "2021 жыл" деген сөздер "2027 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2022 жыл" деген сөздер "2029 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
л) 66 – 76-позицияларда "2021 жыл" деген сөздер "2028 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2022 жыл" деген сөздер "2029 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
м) 80-позицияда "2020 жыл" деген сөздер "2023 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2022 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
н) 81 – 101, 104 – 108, 111 – 121 және 124 – 130-позицияларда "2021 жыл" деген сөздер "2029 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын, "2022 жыл" деген сөздер "2030 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
о) 122 және 123-позицияларда "2023 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
п) мынадай мазмұндағы 131 және 132-позициялармен толықтырылсын:
"
131
67.100.30
Ірімшіктер, ірімшік қабыршықтары және балқытылған ірімшіктер. Натамицин мөлшерін анықтау. 2-бөлім. Ірімшіктерге, ірімшік қабыршықтарына және балқытылған ірімшіктерге арналған тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісі. ISO 9233-2:2018 | IDF 140-2:2018 негізінде МЕМСТ ISO 9233-2-2017 қайта қарау
7-баптың 13, 15, 16 және 17-тармақтары
2024 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
132
67.050
Тамақ өнімдері. Нәрестелерге және ерте жастағы балаларға арналған тамақ өнімдерін қоспағанда, тамақ өнімдерінде афлатоксин B1, дезоксиниваленол, фумонизин B1 және B2, охратоксин A, токсин T-2, токсин HT-2 және зеараленонды СХ-МС/МС әдісімен скринингтеуге арналған мультиәдіс.

Разработка ГОСТ на основе EN 17279:2019
пункты 4 и 6,
подпункты 1 и 2
пункта 9 статьи 7
2024 год
2025 год
Республика Казахстан

EN 17279:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
7-баптың 4 және 6-тармақтары, 9-тармақтың 1 және 2-тармақшалары
2024 жыл
2025 жыл
Қазақстан Республикасы
".