О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза автомобильным транспортом
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 года № 116.
В соответствии с пунктом 17 статьи 11 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза автомобильным транспортом, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 194, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2025 г.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.09.2023 № 146 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования); от 26.03.2024 № 26 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 августа 2023 г. № 116
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза автомобильным транспортом
1. Абзацы второй – четвертый пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: https://www.w3.org/TR/xml/;
"Namespaces in XML 1.0 (Third Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: https://www.w3.org/TR/REC-xml-names/;
"XML Schema Part 1: Structures Second Edition" и "XML Schema Part 2: Datatypes Second Edition" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: https://www.w3.org /TR/xmlschema-1/ и https://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.".
2. В таблице 1:
а) в позиции 3 в графе 3 цифры "1.1.0" заменить цифрами "2.0.0";
б) позицию 4 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:042:AutoPreliminaryInformation:v2.0.0";
в) позицию 6 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"EEC_R_042_AutoPreliminaryInformation_v2.0.0.xsd".
3. Таблицу 3 изложить в следующей редакции:
"Таблица 3
Реквизитный состав структуры предварительной информации о товарах, ввозимых автомобильным транспортом
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.

Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына автомобиль көлігімен әкелінуі болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 116 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 11-бабының 17-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 194 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына автомобиль көлігімен әкелінуі болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2023 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының міндетін
уақытшы атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 15 тамыздағы
№ 116 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына автомобиль көлігімен әкелінуі болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына енгізілетін өзгерістер
1. 4-тармақтың екінші – төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде: https://www.w3.org/TR/xml/ мекенжайы бойынша жарияланған;
"Namespaces in XML 1.0 (Third Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде: https://www.w3.org/TR/REC-xml-names/ мекенжайы бойынша жарияланған;
"XML Schema Part 1: Structures Second Edition" және "XML Schema Part 2: Datatypes Second Edition" – Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде: https://www.w3.org /TR/xmlschema-1/ және https://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша жарияланған.".
2. 1-кестеде:
а) 3-бағандағы 3-позициясында "1.1.0" деген цифрлар "2.0.0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 3-бағандағы 4-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"urn:EEC:R:042:AutoPreliminaryInformation:v2.0.0";
в) 3-бағандағы 6-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_042_AutoPreliminaryInformation_v2.0.0.xsd".
"3-кесте
Автомобиль көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкесатендіргіш
Деректер типі
Көпт.

1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
регистрационный номер предварительной информации, содержащей обязательный состав сведений
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
6.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
7. Ссылочный номер предварительной информации
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
регистрационный номер предварительной информации, в отношении которой осуществляется повторное представление предварительной информации
M.CA.CDE.01201
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
7.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
7.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
7.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1

1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бірегей сәйкестендіретін таңбалар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
жауапқа осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
мәліметтердің міндетті құрамын қамтитын алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
алдын ала ақпаратты тіркеу күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
тіркеу кезінде берілетін алдын ала ақпараттың реттік сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
7. Алдын ала ақпараттың сілтемелік нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
оған қатысты қайта ұсыну жүзеге асырылатын алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.01201
M.CA.CDT.01183
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
7.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
7.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
алдын ала ақпаратты тіркеу күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
7.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
тіркеу кезінде берілетін алдын ала ақпараттың реттік сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1

8. Цель представления предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
кодовое обозначение цели представления предварительной информации
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
1..*
9. Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)
сведения о месте прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.CDE.01189
M.CA.CDT.01173
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
9.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
9.2. Код пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
кодовое обозначение пункта пропуска на таможенной границе Евразийского экономического союза
M.SDE.00138
M.SDT.00100
0..1
9.3. Наименование пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
наименование пункта пропуска на таможенной границе Евразийского экономического союза
M.SDE.00139
M.SDT.00068
0..1
10. Лицо, представившее предварительную информацию
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
сведения о лице, представившем предварительную информацию
M.CA.CDE.01100
M.CA.CDT.01100
Определяется областями значений вложенных элементов
1
10.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
10.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
10.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
10.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
10.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
10.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
10.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

8. Алдын ала ақпарат беру мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
алдын ала ақпарат берудің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
1..*
9. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу орны
(cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01189
M.CA.CDT.01173
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
9.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
9.2. Өткізу пунктінің коды
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасындағы өткізу пунктінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00138
M.SDT.00100
0..1
9.3. Өткізу пунктінің атауы
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасындағы өткізу пунктінің атауы
M.SDE.00139
M.SDT.00068
0..1
10. Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01100
M.CA.CDT.01100
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
10.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
10.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
10.3. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
10.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушінің тіркелген елінің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
10.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
10.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
10.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

10.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
10.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
10.7.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
10.7.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
10.7.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
10.7.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
10.7.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
10.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
10.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
10.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
10.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
10.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
10.8. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
сведения о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
10.8.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
10.8.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
10.8.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1

10.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
10.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
10.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
10.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
10.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
10.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
10.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
10.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
10.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
10.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
10.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
10.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
10.8. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
тұлғаны кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
10.8.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
10.8.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
10.8.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаның оған тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1

10.8.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
10.8.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
10.9. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
признак совпадения лица, представившего предварительную информацию, с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
11. Транспортное средство
(cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)
сведения о транспортном средстве, прибывающем на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.CDE.01182
M.CA.CDT.01167
Определяется областями значений вложенных элементов
1
11.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.2. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
признак контейнерных перевозок
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
11.3. Автомобильное транспортное средство
(cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)
сведения об идентификации транспортного средства
M.CA.CDE.00683
M.CA.CDT.00641
Определяется областями значений вложенных элементов
0..3
11.3.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер транспортного средства
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
11.3.2. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации транспортного средства
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.3.3. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
регистрационный номер автомобильного транспортного средства, прицепа, полуприцепа, название водного судна, номер рейса воздушного судна, номер железнодорожного транспортного средства (вагона, полувагона, платформы, цистерны и т.п.), идентификационный номер контейнера
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1

10.8.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
10.8.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлігі типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
10.9. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
алдын ала ақпарат берген тұлғаның Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен сәйкес келу белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
11. Көлік құралы
(cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01182
M.CA.CDT.01167
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
11.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.2. Контейнерлік тасымалдар белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
контейнерлік тасымалдар белгісі
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
11.3. Автомобиль көлік құралы
(cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)
көлік құралын сәйкестендіру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00683
M.CA.CDT.00641
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..3
11.3.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
көлік құралының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
11.3.2. Көлік құралын тіркеу елінің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
көлік құралын тіркеу елінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.3.3. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
автомобиль көлік құралының, тіркеменің, жартылай тіркеменің тіркеу нөмірі, су кемесінің атауы, әуе кемесі рейсінің нөмірі, теміржол көлік құралының нөмірі (вагон, жартылай вагон, платформа, цистерна және т. б.), контейнердің сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1

11.3.4. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
11.3.5. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
M.SDT.00092
0..1
11.3.6. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
M.SDT.00092
0..1
11.3.7. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа транспортного средства
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.3.8. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.3.9. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
11.3.10. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер свидетельства о регистрации транспортного средства
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
11.4. Масса транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass‌Measure)
общая масса транспортного средства с грузом
M.CA.SDE.01111
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
11.5. Пункт маршрута
(cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)
сведения о пункте маршрута
M.CA.CDE.00547
M.CA.CDT.01175
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
11.5.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.5.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование (название) места (географического пункта)
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1

11.3.4. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
дайындаушы берген көлік құралының (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина) сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
11.3.5. Көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
дайындаушы берген көлік құралы шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
M.SDT.00092
0..1
11.3.6. Көлік құралы шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
дайындаушы берген көлік құралы шанағының (кабинасының) (көлік құралы шассиінің, өздігінен жүретін машинаның) сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00213
M.SDT.00092
0..1
11.3.7. Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
көлік құралы типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.3.8. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленуі
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.3.9. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
11.3.10. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
11.4. Көлік құралының массасы
(casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass‌Measure)
жүкпен бірге көлік құралының жалпы салмағы
M.CA.SDE.01111
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
11.5. Маршрут пункті
(cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)
маршрут пункті туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00547
M.CA.CDT.01175
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
11.5.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.5.2. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
жердің (географиялық пункттің) атауы (аты)
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1

11.5.3. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер пункта маршрута
M.SDE.00148
M.SDT.00105
1
11.5.4. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
11.5.5. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
11.5.6. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
11.6. Код цели ввоза транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
кодовое обозначение цели ввоза транспортного средства международной перевозки
M.CA.SDE.01109
M.SDT.00169
0..1
11.7. Разрешение на осуществление перевозки грузов
(cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)
сведения о разрешении на осуществление перевозки грузов
M.CA.CDE.01181
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
11.7.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.7.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
11.7.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
11.7.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
11.7.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
11.7.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
12. Сведения о перевозке
(cacdo:‌PIATMain‌Consignment‌Details)
сведения о перевозке товаров
M.CA.CDE.01188
M.CA.CDT.01190
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.1. Признак перевозки по книжке МДП
(casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)
признак осуществления перевозки по книжке МДП
M.CA.SDE.01119
M.BDT.00013
1
12.2. Сведения о книжке МДП
(cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)
сведения о книжке МДП
M.CA.CDE.01204
M.CA.CDT.01187
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.2.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
12.2.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
12.2.3. Порядковый номер листа книжки МДП
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
порядковый номер листа книжки МДП
M.CA.SDE.00240
M.SDT.00105
0..1

11.5.3. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
маршрут пунктінің реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
1
11.5.4. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
11.5.5. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
11.5.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
Күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
11.6. Көлік құралын әкелу мақсатының коды
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
халықаралық тасымалдау көлік құралын әкелу мақсатының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01109
M.SDT.00169
0..1
11.7. Жүктерді тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат ету
(cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)
жүктерді тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01181
M.CA.CDT.00005
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
11.7.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11.7.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
11.7.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
11.7.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
11.7.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталған күні
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
11.7.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
12. Тасымалдау туралы мәліметтер
(cacdo:‌PIATMain‌Consignment‌Details)
тауарлар тасымалдау туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01188
M.CA.CDT.01190
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.1. ХЖТ кітапшасы бойынша тасымалдау белгісі
(casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)
ХЖТ кітапшасы бойынша тасымалдауды жүзеге асыру белгісі
M.CA.SDE.01119
M.BDT.00013
1
12.2. ХЖТ кітапшасы туралы мәліметтер
(cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)
ХЖТ кітапшасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01204
M.CA.CDT.01187
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.2.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
12.2.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
12.2.3. ХЖТ кітапшасы парағының реттік нөмірі
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
ХЖТ кітапшасы парағының реттік нөмірі
M.CA.SDE.00240
M.SDT.00105
0..1

12.2.4. Идентификационный номер держателя книжки МДП
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
идентификатор держателя книжки МДП
M.CA.SDE.00239
M.CA.SDT.00077
0..1
12.3. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
код типа таможенной декларации
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
12.4. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности таможенного декларирования товаров
M.CA.SDE.00136
M.CA.SDT.00192
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.5. Код вида перемещения товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение вида перемещения товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.6. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
кодовое обозначение предназначения товаров, отражающее особенности заполнения транзитной декларации
M.CA.SDE.00702
M.SDT.00314
0..1
12.7. Код использования документов в качестве таможенной декларации
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
кодовое обозначение использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве транзитной декларации
M.CA.SDE.00558
M.SDT.00314
0..1
12.8. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
12.9. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
общее количество (число) товаров в рамках перевозки
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
12.10. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
12.11. Общая масса брутто
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
общий вес товаров брутто
M.CA.SDE.01202
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
12.12. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
общая стоимость товаров
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
12.13. Таможенная идентификация
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
сведения о средствах идентификации
M.CA.CDE.00585
M.CA.CDT.00521
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

12.2.4. ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
ХЖТ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00239
M.CA.SDT.00077
0..1
12.3. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
кедендік декларация типінің коды
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
12.4. Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
тауарларды кедендік декларациялау ерекшелігінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00136
M.CA.SDT.00192
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.5. Тауарларды өткізу түрінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды өткізу түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.6. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
транзиттік декларацияны толтыру ерекшеліктерін көрсететін тауарлардың мақсатының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00702
M.SDT.00314
0..1
12.7. Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды транзиттік декларация ретінде пайдаланудың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00558
M.SDT.00314
0..1
12.8. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
12.9. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
тасымалдау шеңберіндегі тауарлардың жалпы саны (мөлшері)
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
12.10. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
12.11. Жалпы брутто массасы
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
тауарлардың жалпы брутто салмағы
M.CA.SDE.01202
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.12. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
тауарлардың жалпы сомасы
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.13. Кедендік сәйкестендіру
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00585
M.CA.CDT.00521
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

12.13.1. Код способа таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа идентификации
M.CA.SDE.00543
M.SDT.00170
1
12.13.2. Код вида средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CA.SDE.00542
M.SDT.00170
0..1
12.13.3. Количество средств таможенной идентификации
(casdo:‌Seal‌Quantity)
количество средств идентификации
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
0..1
12.13.4. Средство таможенной идентификации
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
сведения о средстве идентификации
M.CA.CDE.00669
M.CA.CDT.00658
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
уникальный идентификатор (номер) средства идентификации
M.CA.SDE.00639
M.SDT.00092
0..1
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание отличительных признаков
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.3. Признак признания средств таможенной идентификации
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
признак признания таможенным органом средства идентификации
M.CA.SDE.00451
M.BDT.00013
0..1
12.13.5. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание идентификации
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
12.14. Транспортные средства при транзите
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
сведения о транспортных средствах, используемых при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.CDE.01142
M.CA.CDT.01136
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.14.1. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
признак совпадения транспортных средств, прибывающих на таможенную территорию Евразийского экономического союза, с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
1
12.14.2. Транспортное средство
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
сведения о транспортном средстве
M.CA.CDE.00671
M.CA.CDT.00640
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер транспортного средства
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
*.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации транспортного средства
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
регистрационный номер автомобильного транспортного средства, прицепа, полуприцепа, название водного судна, номер рейса воздушного судна, номер железнодорожного транспортного средства (вагона, полувагона, платформы, цистерны и т.п.), идентификационный номер контейнера
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа транспортного средства
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
*.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер свидетельства о регистрации транспортного средства
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1

12.13.1. Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
кедендік сәйкестендіру тәсілінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00543
M.SDT.00170
1
12.13.2. Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кедендік сәйкестендіру құралы түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00542
M.SDT.00170
0..1
12.13.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
сәйкестендіру құралдарының саны
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
0..1
12.13.4. Кедендік сәйкестендіру құралы
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
сәйкестендіру құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00669
M.CA.CDT.00658
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Кедендік сәйкестендіру құралының сәйкестендіргіші
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
сәйкестендіру құралының бірегей сәйкестендіргіші (нөмірі)
M.CA.SDE.00639
M.SDT.00092
0..1
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
ерекше белгілерінің сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарын тану белгісі
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
кеден органының сәйкестендіру құралдарын тану белгісі
M.CA.SDE.00451
M.BDT.00013
0..1
12.13.5. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
сәйкестендірудің сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
12.14. Транзит кезіндегі көлік құралы
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау кезінде пайдаланылатын көлік құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01142
M.CA.CDT.01136
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.14.1. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдарының кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келу белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
1
12.14.2. Көлік құралы
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00671
M.CA.CDT.00640
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
көлік құралының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
*.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Көлік құралын тіркеу елінің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
көлік құралын тіркеу елінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
автомобиль көлік құралының, тіркеменің, жартылай тіркеменің тіркеу нөмірі, су кемесінің атауы, әуе кемесі рейсінің нөмірі, теміржол көлік құралының нөмірі (вагон, жартылай вагон, платформа, цистерна және т. б.), контейнердің сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген тіркеу нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
дайындаушы берген көлік құралының (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина) сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.6. Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
көлік құралы типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленуі
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
*.9. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1

12.15. Таможенный орган и пункт назначения
(cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)
сведения о предполагаемом таможенном органе и пункте назначения при осуществлении перевозки товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.CDE.00177
M.CA.CDT.00191
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.15.1. Таможенный орган
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
сведения о таможенном органе
M.CDE.00102
M.CDT.00104
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.15.2. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
номер (регистрационный номер) зоны таможенного контроля
M.CA.SDE.00152
M.SDT.00093
0..1
12.15.3. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
12.15.4. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1

12.15. Кеден органы және межелі пункт
(cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)
кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыру кезінде болжанатын кеден органы және межелі пункті туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00177
M.CA.CDT.00191
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.15.1. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
кеден органы туралы мәліметтер
M.CDE.00102
M.CDT.00104
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.15.2. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
кедендік бақылау аймағының нөмірі (тіркеу нөмірі)
M.CA.SDE.00152
M.SDT.00093
0..1
12.15.3. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаның оған тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлігі типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
12.15.4. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
темір жол станциясының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1

12.15.5. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес помещений, открытых площадок или иных территорий уполномоченного экономического оператора
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
12.16. Грузовые операции
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
сведения о планируемых грузовых операциях
M.CA.CDE.01138
M.CA.CDT.01137
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
12.16.1. Код вида грузовой операции
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида грузовой операции
M.CA.SDE.01165
M.SDT.00169
1
12.16.2. Порядковый номер перевозчика
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
порядковый номер перевозчика, который продолжает перевозку (транспортировку) товаров
M.CA.SDE.00377
M.SDT.00105
0..1
12.16.3. Признак перегрузки товаров
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
признак перегрузки товаров из одного контейнера в другой
M.CA.SDE.00795
M.BDT.00013
0..1
12.16.4. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны, в которой совершается грузовая операция
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

12.15.5. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
уәкілетті экономикалық оператордың үй-жайларының, ашық алаңдарының немесе өзге де аумақтарының мекенжайы
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
12.16. Жүк операциялары
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
жоспардағы жүк операциялары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01138
M.CA.CDT.01137
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
12.16.1. Жүк операциясы түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
жүк операциясы түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01165
M.SDT.00169
1
12.16.2. Тасымалдаушының реттік нөмірі
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
тауарларды тасымалдауды (тасуды) жалғастыратын тасымалдаушының реттік нөмірі
M.CA.SDE.00377
M.SDT.00105
0..1
12.16.3. Тауарлардың шамадан тыс жүктелу белгісі
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
тауарлардың бір контейнерден екіншісіне шамадан тыс жүктелу белгісі
M.CA.SDE.00795
M.BDT.00013
0..1
12.16.4. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
жүк операциясы жасалатын елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

12.16.9. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание грузовой операции
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
12.17. Товарная партия
(cacdo:‌PIATConsignment‌Details)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.01185
M.CA.CDT.01170
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
12.17.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер товарной партии
M.SDE.00148
M.SDT.00105
1
12.17.2. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)
сведения о транспортном (перевозочном) документе
M.CA.CDE.01193
M.CA.CDT.01177
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
место составления документа
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.17.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлено предварительное таможенное декларирование
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
12.17.4. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
общее количество (число) товаров в товарной партии
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
12.17.5. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
12.17.6. Код страны отправления
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны отправления
M.CA.SDE.00728
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

12.16.9. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
жүк операциясының сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
12.17. Тауар партиясы
(cacdo:‌PIATConsignment‌Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01185
M.CA.CDT.01170
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
12.17.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
тауар партиясының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
1
12.17.2. Көлік (тасымал) құжаты
(cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)
көлік (тасымал) құжаты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01193
M.CA.CDT.01177
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
құжат жасалған орын
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.17.3. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
соған сәйкес алдын ала кедендік декларациялау жүзеге асырылған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
12.17.4. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
тауар партиясындағы тауарлардың жалпы саны (мөлшері)
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
12.17.5. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
12.17.6. Жөнелту елінің коды
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
жөнелту елінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00728
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

12.17.7. Код страны назначения
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны назначения
M.CA.SDE.00734
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.17.8. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
общая стоимость товаров
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
12.17.9. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
общий вес брутто товаров в товарной партии
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
12.17.10. Отправитель
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
сведения об отправителе
M.CA.CDE.01118
M.CA.CDT.00564
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
*.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
*.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

12.17.7. Межелі елдің коды
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
межелі елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00734
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.17.8. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
тауарлардың жалпы сомасы
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.17.9. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
тауар партиясындағы тауарлардың жалпы брутто салмағы
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.17.10. Жөнелтуші
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
жөнелтуші туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01118
M.CA.CDT.00564
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
*.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның мемлекеттік тіркеу кезінде берілген нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
*.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушінің тіркелген елінің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
*.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
*.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.11.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.11.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.11.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.12.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1

*.11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.11.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басын куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
0..1
*.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.11.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.11.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.11.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
бекітілген құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.11.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.12.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.12.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1

*.3.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.3.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.3.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.3.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.3.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.3.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.3.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.4. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа назначения
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
12.17.17. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
номер контейнера
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации контейнера
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.17.18. Место временного хранения товара
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
сведения о планируемом месте временного хранения товаров
M.CA.CDE.01122
M.CA.CDT.01121
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код места нахождения товаров
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
кодовое обозначение планируемого места хранения товаров
M.CA.SDE.00126
M.CA.SDT.00060
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование планируемого места временного хранения товаров (наименование терминала порта)
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
*.3. Сведения о документе, определяющем место нахождения товара
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
сведения о документе, разрешающем временное хранение товаров, или о разрешении на временное хранение в ином месте
M.CA.CDE.00128
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

*.3.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.3.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.3.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.3.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.3.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.3.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.3.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.4. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
межелі кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
12.17.17. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
контейнердің нөмірі
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
контейнер тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.17.18. Тауарларды уақытша сақтау орны
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
тауарларды уақытша сақтаудың жоспарланған орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01122
M.CA.CDT.01121
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауарлар орналасқан жердің коды
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
тауарларды сақтаудың жоспарланған орнының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00126
M.CA.SDT.00060
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
тауарларды уақытша сақтаудың жоспарланған орнының атауы (порт терминалының атауы)
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
*.3. Тауардың орналасқан жерін айқындайтын құжат туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
тауарларды уақытша сақтауға рұқсат беретін құжат немесе өзге жерде уақытша сақтауға рұқсат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00128
M.CA.CDT.00005
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

*.6.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание особых условий хранения
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
12.17.19. Товар
(cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)
сведения о товаре
M.CA.CDE.01186
M.CA.CDT.01171
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
*.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая коммерческое, фирменное или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
*.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.6.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
*.7. Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
M.CA.SDE.00142
M.SDT.00169
0..1
*.8. Код декларирования компонентов разобранного товара
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
кодовое обозначение декларирования компонентов разобранного товара, перевозимых по территориям двух и более государств-членов в течение определенного периода времени одним или несколькими транспортными средствами
M.CA.SDE.00852
M.SDT.00169
0..1
*.9. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
номер товара в таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлено предварительное таможенное декларирование
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..*
*.10. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.6.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
сақтаудың ерекше шарттарының сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
12.17.19. Тауар
(cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)
тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01186
M.CA.CDT.01171
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
*.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
*.2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың коммерциялық, фирмалық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
*.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.6.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігін көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.6.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
*.7. Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі
M.CA.SDE.00142
M.SDT.00169
0..1
*.8. Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
бір немесе бірнеше көлік құралдарымен белгілі бір уақыт кезеңі ішінде екі және одан да көп мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалданатын бөлшектелген тауардың құрамдас бөліктерін декларациялаудың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00852
M.SDT.00169
0..1
*.9. Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
соған сәйкес алдын ала кедендік декларациялау жүзеге асырылған кедендік декларациядағы тауардың нөмірі
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..*
*.10. Негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.14.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.14.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.14.7.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.14.7.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.14.7.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.14.7.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.14.7.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.14.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.14.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.14.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.14.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.14.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.15. Предприятие, выпустившее товары в оборот
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
сведения о предприятии, выпустившем в оборот товары, подлежащие ветеринарному контролю
M.CA.CDE.01127
M.CA.CDT.01128
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.15.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.15.2. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
номер предприятия, выпустившего в оборот товары
M.CA.SDE.01122
M.SDT.00108
0..1
*.16. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
M.CA.CDE.00159
M.CA.CDT.00119
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.16.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
кодовое обозначение вида информации об упаковке товара
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1

*.14.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.14.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.14.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.14.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.14.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.14.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.14.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.14.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.14.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.14.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.14.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.14.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.15. Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
ветеринариялық бақылауға жататын тауарларды айналымға шығарған кәсіпорын туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01127
M.CA.CDT.01128
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.15.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.15.2. Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
тауарларды айналымға шығарған кәсіпорынның нөмірі
M.CA.SDE.01122
M.SDT.00108
0..1
*.16. Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарларды қаптау
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарларды қаптау туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00159
M.CA.CDT.00119
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.16.1. Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1

*.16.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест, занятых товаром
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.16.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
количество грузовых мест, частично занятых товаром
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.16.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
наименование вида грузовых мест
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.16.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.16.5.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида информации
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
0..1
*.16.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.16.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
количество упаковок, поддонов
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.16.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
описание груза, поддона, грузового места или маркировки товара
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
*.17. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.17.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
номер контейнера
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.17.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации контейнера
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.18. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.18.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.18.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.18.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.19. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость (цена) товара
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.20. Предшествующий документ
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
сведения о предшествующем документе
M.CA.CDE.01143
M.CA.CDT.00565
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.16.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
тауар орналасқан жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.16.3. Тауар ішінара орналасқан жүк орындарының жалпы саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
тауар ішінара орналасқан жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.16.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
жүк орындары түрінің атауы
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.16.5. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.16.5.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
0..1
*.16.5.2. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
жүктің, қаптаманың немесе буып-түю материалы түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.16.5.3. Қаптамалар саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
қаптамалар, тұғырықтар саны
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.16.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
жүктің, тұғырықтың, жүк орнының немесе тауардың таңбалануының сипаттамасы
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
*.17. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.17.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
контейнердің нөмірі
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.17.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
контейнер тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.18. Шығарылған ел
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
шығарылған ел туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.18.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.18.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.18.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.19. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
тауардың құны (бағасы)
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.20. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01143
M.CA.CDT.00565
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.21.16.7.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.21.16.7.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.21.16.7.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.21.16.7.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.21.16.7.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.21.16.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.21.16.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.21.16.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.21.16.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.21.16.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.21.17. Сведения об обеззараживании
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
сведения об обеззараживании
M.CA.CDE.01129
M.CA.CDT.01130
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.21.17.1. Признак проведения обеззараживания
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
признак проведения обеззараживания
M.CA.SDE.01123
M.BDT.00013
1
*.21.17.2. Сведения о проведенном обеззараживании
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
описание проведенного обеззараживания
M.CA.CDE.01205
M.CA.CDT.01192
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.21.17.2.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата проведения обеззараживания (дезинфекции)
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.21.17.2.2. Продолжительность обработки
(casdo:‌Exposition‌Duration)
продолжительность проведения обеззараживания (экспозиция)
M.CA.SDE.01179
M.BDT.00021
0..1
*.21.17.2.3. Способ обработки
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
описание способа обработки
M.CA.SDE.01175
M.SDT.00068
0..1
*.21.17.2.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(casdo:‌Chemical‌Name)
наименование химиката (действующего вещества)
M.CA.SDE.01151
M.SDT.00068
1
*.21.17.2.5. Температура обработки
(casdo:‌Temperature‌Measure)
температура при проведении обеззараживания (дезинфекции)
M.CA.SDE.01176
M.CA.SDT.01130
0..1
*.21.17.2.6. Концентрация вещества
(casdo:‌Concentration‌Measure)
концентрация химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.CA.SDE.01177
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1

*.21.16.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.21.16.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.21.16.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.21.16.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.21.16.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.21.16.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.21.16.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.21.16.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.21.16.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.21.16.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.21.17. Залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
залалсыздандыру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01129
M.CA.CDT.01130
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.21.17.1. Залалсыздандыру жүргізу белгісі
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
залалсыздандыру жүргізу белгісі
M.CA.SDE.01123
M.BDT.00013
1
*.21.17.2. Жүргізілген залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
жүргізілген залалсыздандырудың сипаттамасы
M.CA.CDE.01205
M.CA.CDT.01192
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.21.17.2.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
залалсыздандыру (дезинфекция) жүргізілген күн
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.21.17.2.2. Өңдеу ұзақтығы
(casdo:‌Exposition‌Duration)
залалсыздандыру (экспозиция) жүргізу ұзақтығы
M.CA.SDE.01179
M.BDT.00021
0..1
*.21.17.2.3. Өңдеу тәсілі
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
өңдеу тәсілінің сипаттамасы
M.CA.SDE.01175
M.SDT.00068
0..1
*.21.17.2.4. Химиялық заттың (субстанцияның) атауы
(casdo:‌Chemical‌Name)
химиялық заттың (әсер етуші заттың) атауы
M.CA.SDE.01151
M.SDT.00068
1
*.21.17.2.5. Өңдеу температурасы
(casdo:‌Temperature‌Measure)
залалсыздандыру (дезинфекциялау) кезіндегі температура
M.CA.SDE.01176
M.CA.SDT.01130
0..1
*.21.17.2.6. Заттың концентрациясы
(casdo:‌Concentration‌Measure)
залалсыздандыру (дезинфекциялау) кезінде қолданылатын химиялық заттың (әсер етуші заттың) концентрациясы
M.CA.SDE.01177
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

*.21.17.2.7. Доза вещества
(casdo:‌Dose‌Measure)
доза химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.CA.SDE.01178
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.21.17.2.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
дополнительная информация
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.21.18. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.21.18.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
признак представления документа при подаче таможенной декларации (заявления)
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.21.18.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.21.18.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.21.18.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.21.18.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.21.18.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.21.18.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.21.18.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.21.18.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
регистрационный номер декларации на транспортное средство, к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.21.17.2.7. Заттың дозасы
(casdo:‌Dose‌Measure)
залалсыздандыру (дезинфекциялау) кезінде қолданылатын химиялық заттың (әсер етуші заттың) дозасы
M.CA.SDE.01178
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.21.17.2.8. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
қосымша ақпарат
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.21.18. Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.21.18.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
кедендік декларацияны (өтінішті) беру кезінде құжатты ұсыну белгісі
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.21.18.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.21.18.3. Құжатты ұсыну күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
құжатты ұсыну бойынша міндеттемелер орындалуы тиіс күн
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.21.18.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе ұсынылған құжат қоса берілген уақытша әкелудің (жіберудің) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын халықаралық тасымалдаудың уақытша әкетілген көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.21.18.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.21.18.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.21.18.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.21.18.4.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.21.18.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
ұсынылған құжат қоса берілетін көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.21.18.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.21.18.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.21.18.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.21.18.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.21.18.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.21.18.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.21.18.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.21.18.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.21.18.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.22. Место и дата отгрузки товара
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
сведения о месте и дате отгрузки товара
M.CA.CDE.01155
M.CA.CDT.01145
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.22.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.22.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
кодовое обозначение места отгрузки
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.22.3. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.22.4. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1

*.21.18.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.21.18.5.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.21.18.5.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.21.18.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.21.18.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және ұсынылған құжат қоса берілген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.21.18.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.21.18.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.21.18.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
ұсынылатын құжат қоса берілген өзге құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.21.18.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
ұсынылатын құжат қоса берілген өзге құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.22. Тауарды түсіру орны және күні
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
тауарды түсіру орны және күні туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01155
M.CA.CDT.01145
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.22.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.22.2. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
түсірілетін жердің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.22.3. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.22.4. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1

*.22.5. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.22.6. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.22.7. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
12.18. Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
сведения об обеспечении исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей при таможенной процедуре таможенного транзита
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
12.18.1. Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
кодовое обозначение предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00376
M.SDT.00169
1
12.18.2. Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
кодовое обозначение основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00375
M.CA.SDT.00312
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.18.3. Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
сведения о документе, подтверждающем предоставление (принятие) либо основание для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00673
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00638
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1

*.22.5. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.22.6. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.22.7. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
Күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
12.18. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
кедендік транзиттің кедендік рәсімі кезінде кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
12.18.1. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынудың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00376
M.SDT.00169
1
12.18.2. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеменің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00375
M.CA.SDT.00312
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.18.3. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынуды (қабылдауды) не ұсынбау үшін негіздемені растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00673
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00638
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1

*.3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3.3. Номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
M.CA.SDE.00651
M.CA.SDT.00176
1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00723
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер (регистрационный номер) иного документа
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
сумма (размер) предоставленного обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей, которая используется в отношении товаров транзитной декларации
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.8. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.9. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара, в отношении которого используется генеральное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..*
*.10. Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
сведения о диапазоне порядковых номеров товаров, в отношении которых используется генеральное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00659
M.CA.CDT.00632
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.3.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3.3. Тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
M.CA.SDE.00651
M.CA.SDT.00176
1
*.4. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00723
M.CA.CDT.00258
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
өзге құжаттың нөмірі (тіркеу нөмірі)
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
транзиттік декларация тауарларына қатысты пайдаланылатын кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етудің ұсынылған сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.9. Тауардың сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын бас қамтамасыз ету пайдаланылатын тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..*
*.10. Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
оларға қатысты кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды бас қамтамасыз ету пайдаланылатын тауарлардың реттік нөмірлерінің ауқымы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00659
M.CA.CDT.00632
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

13.17. Ссылочный номер перевозчика
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
ссылочный порядковый номер перевозчика
M.CA.SDE.00849
M.SDT.00105
0..1
14. Сведения об объектах, подлежащих контролю
(cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)
сведения о наличии на транспортном средстве запасных частей или оборудования для ремонта
M.CA.CDE.00591
M.CA.CDT.00486
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
14.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида информации
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
1
14.2. Признак наличия
(casdo:‌Presence‌Indicator)
признак наличия
M.CA.SDE.01135
M.BDT.00013
1
14.3. Наименование и количество
(cacdo:‌Item‌Details)
сведения о наименовании (описании) и количестве объектов
M.CA.CDE.00587
M.CA.CDT.00482
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
14.3.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
наименование и (или) описание
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
14.3.2. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
сведения о количестве
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
".
4. В таблице 5 в позициях 1, 2 и 4 в графе "Область значений" слова "ГОСТ ИСО 8601–2001" заменить словами "ISO 8601".
5. Таблицу 7 изложить в следующей редакции:
"Таблица 7
Общие простые типы данных, используемые в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых автомобильным транспортом
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Почтовый индекс_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Канал связи_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Налогоплательщик_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Причина постановки на налоговый учет_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
M.SDT.00055
Name120‌Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код. Тип

13.17. Тасымалдаушының сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
тасымалдаушының сілтемелік реттік нөмірі
M.CA.SDE.00849
M.SDT.00105
0..1
14. Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер
(cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)
көлік құралында жөндеуге арналған қосалқы бөлшектердің немесе жабдықтардың болуы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00591
M.CA.CDT.00486
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
14.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
1
14.2. Болу белгісі
(casdo:‌Presence‌Indicator)
болу белгісі
M.CA.SDE.01135
M.BDT.00013
1
14.3. Атауы және саны
(cacdo:‌Item‌Details)
объектілердің атауы (сипаттамасы) және саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00587
M.CA.CDT.00482
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
14.3.1. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
атауы және (немесе) сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
14.3.2. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігін көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
".
4. 5-кестеде 1, 2 және 4-позицияларда "Мәндер саласы" бағанында "ГОСТ ИСО 8601-200" деген сөздер "ISO 860" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. 7-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"7-кесте
Автомобиль көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымында қолданылатын жалпы қарапайым деректер түрлері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1.
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Пошта индексі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2.
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Байланыс арнасы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
3.
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Салық төлеуші_ Сәйкестендіргіш. Типі
салық төлеушінің тіркелген елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
4.
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Салық есебіне қою себебі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
5.
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумақ_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
6.
M.SDT.00055
Name120‌Type
Аты. 120 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
7.
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. 300 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
8.
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН_Код. Типі

значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
M.SDT.00067
Name20‌Type
Имя. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00068
Name250Type
Имя. До 250 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
M.SDT.00069
Name40Type
Имя. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. До 250 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Единица измерения_ Код. Тип
буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
M.SDT.00088
Text4000Type
Текст. До 4000 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
M.SDT.00097
Quantity4Type
Количество. Четырехзначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00100
BorderCheckpointCodeType
Пункт пропуска_ Код. Тип
значение кода из перечня пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Регистрационный номер транспортного средства_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Вид упаковки_ Код. Тип
значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Порядковый номер. Трехзначный. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
M.SDT.00108
Id40Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физическая величина_ Измерение: вариант 2. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type

2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН кодының мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
9.
M.SDT.00067
Name20‌Type
Аты. 20 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
10.
M.SDT.00068
Name250Type
Аты. 250 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
11.
M.SDT.00069
Name40Type
Аты. 40 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
12.
M.SDT.00072
Text250Type
Мәтін. 250 символға дейін. Типі
символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
13.
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Өлшем бірлігі_ Код. Типі
әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
14.
M.SDT.00088
Text4000Type
Мәтін. 4000 символға дейін. Типі
символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
15.
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сыныптауыш)_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
16.
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіргіш. 20 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
17.
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіргіш. 50 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
18.
M.SDT.00097
Quantity4Type
Саны. Төрт таңбалы. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
19.
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Жеке басты куәландыратын құжат түрі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
20.
M.SDT.00100
BorderCheckpointCodeType
Өткізу пункті_ Код. Типі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесіндегі кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 18
21.
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Көлік құралының тіркеу нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
22.
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Қаптама түрі_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес қаптама түрі кодының мәні.
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
23.
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Реттік нөмір. Үш таңбалы. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
24.
M.SDT.00108
Id40Type
Сәйкестендіргіш. 40 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
25.
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемемен елдің коды_ Код. Екі әріптік Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
26.
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физикалық шама_ Өлшеу: 2-нұсқа.Типі
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
27.
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
28.
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type

Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
M.SDT.00155
Quantity5Type
Количество. Пятизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
M.SDT.00156
Quantity8Type
Количество. Восьмизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
M.SDT.00157
Business‌Entity‌Id‌Type
Хозяйствующий субъект_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00158
Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type
Метод идентификации хозяйствующих субъектов_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Код страны без ссылки на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
M.SDT.00160
Code20Type
Код. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00161
VehicleIdType
Транспортное средство_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Вид адреса_ Код. Тип
значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Тип коммуникационной среды_ Код: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00169
Code1Type
Код. 1 символ. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 1
M.SDT.00170
Code2‌Type
Код. 2 символа. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
M.SDT.00178
Id25Type
Идентификатор. До 25 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
M.SDT.00181
Code6‌Type
Код. 6 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 6
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

Код. 20 символға дейін: 2-нұсқа.Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
29.
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Әріптік: 3-нұсқа. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
30.
M.SDT.00155
Quantity5Type
Саны. Бес таңбалы. Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
31.
M.SDT.00156
Quantity8Type
Саны. Сегіз таңбалы.Типі
ондық санау жүйесіндегі бүтін оң сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
32.
M.SDT.00157
Business‌Entity‌Id‌Type
Шаруашылық жүргізуші субъект_Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
33.
M.SDT.00158
Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі_ Сәйкестендіргіш. Типі
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістері анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
34.
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемесіз елдің коды_Код. Екі әріптік Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
35.
M.SDT.00160
Code20Type
Код. 20 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
36.
M.SDT.00161
VehicleIdType
Көлік құралы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
37.
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Мекенжай түрі_Код. Типі
мекенжайлар түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
38.
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Ортаның коммуникациялық типі_ Код: 2-нұсқа.Типі
байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
39.
M.SDT.00169
Code1Type
Код. 1 символ. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
40.
M.SDT.00170
Code2‌Type
Код. 2 символ. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
41.
M.SDT.00178
Id25Type
Сәйкестендіргіш. 25 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 25
42.
M.SDT.00181
Code6‌Type
Код. 6 символ. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 6
43.
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы_ Код. Типі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Марка транспортного средства_ Код. Тип
значение кода марки дорожного транспортного средства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
M.SDT.00204
Name50Type
Имя. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
M.SDT.00314
Code1to3Type
Код. От 1 до 3 символов. Тип
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
".
6. Таблицу 9 изложить в следующей редакции:
"Таблица 9
Прикладные простые типы данных предметной области "Таможенное администрирование", используемые в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых автомобильным транспортом
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Место нахождения товаров_ Код. Тип
значение кода места нахождения товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
M.CA.SDT.00077
TIRHolder‌Id‌Type
Держатель книжки МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
M.CA.SDT.00082
RailwayStationCodeType
Железнодорожная станция_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
Серия книжки МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
Книжка МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Признак перерегистрации документа_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
M.CA.SDT.00145
ContainerIdType
Контейнер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
M.CA.SDT.00164
PaymentGuaranteeMethodCodeType
Способ обеспечения уплаты таможенных и иных платежей_ Код. Тип
значение кода способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{2}
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Признак представления документа_ Код. Тип
значение кода вида представления документов в соответствии с перечнем признаков представления документов.
Длина: 1
M.CA.SDT.00176
Id8‌Type
Идентификатор. До 8 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Страна_ Код. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
44.
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Көлік құралының маркасы_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жол көлік құралы маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
45.
M.SDT.00204
Name50Type
Аты. 50 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
46.
M.SDT.00314
Code1to3Type
Код. 1-ден 3 символға дейін. Типі
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 3
47.
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электрондық құжат (мәліметтер)_ Код. Типі
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
48.
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіргіш. Типі
ISO / IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
".
6. 9-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"9-кесте
Автомобиль көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым түрлері
Р/с №
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1.
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Валютасы көрсетілген төлем_ Ақшалай сома. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
2.
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Тауар орналасқан жер_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауар орналасқан жер кодының мәні.
Ұзындығы: 2
3.
M.CA.SDT.00077
TIRHolder‌Id‌Type
ХТЖ кітапшасын ұстаушы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 18
4.
M.CA.SDT.00082
RailwayStationCodeType
Темір жол станциясы_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
5.
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
ХЖТ кітапшасының сериясы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
6.
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
ХЖТ кітапшасы_Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
7.
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
8.
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Құжатты қайта тіркеу белгісі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
9.
M.CA.SDT.00145
ContainerIdType
Контейнер_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
10.
M.CA.SDT.00164
PaymentGuaranteeMethodCodeType
Кедендік және өзге де төлемдерді төлеуді қамтамасыз ету тәсілі_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету тәсілінің коды.
Шаблон: \d{2}
11.
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Құжатты ұсыну белгісі_ Код. Типі
құжаттарды ұсыну белгілерінің тізбесіне сәйкес құжаттарды ұсыну түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 1
12.
M.CA.SDT.00176
Id8‌Type
Сәйкестендіргіш. 8 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 8
13.
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Ел_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні .

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Идентификатор. До 2 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Идентификационный таможенный номер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.CA.SDT.00192
DeclarationFeatureCodeType
Особенность таможенного декларирования товаров_ Код. Тип
значение кода особенности таможенного декларирования товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Идентификатор. До 6 символов
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 6
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Признак электронного документа_ Код. Тип
кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
M.CA.SDT.00205
TransportTypeCodeType
Тип транспортного средства международной перевозки_ Кодч. Тип
значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
M.CA.SDT.00312
No‌Guarantee‌Cause‌Code‌Type
Основание непредоставления обеспечения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Условное обозначение единицы измерения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
M.CA.SDT.00713
TransitProcedureCodeType
Особенность перемещения в транзитной декларации _ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
M.CA.SDT.01100
LocationCodeType
Код места нахождения со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Тип
значение кода места нахождения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}|[А-Я]{3}|[0-9A-Z]{5}
M.CA.SDT.01129
PreliminaryInformationSeqIdType
Порядковый номер предварительной информации _Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 9
M.CA.SDT.01130
Temperature‌Measure‌Type
Температура термической обработки_ Измерение. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4.
Макс. кол-во дроб. цифр: 1
".
7. В пункте 12:
а) в абзаце первом слово "приводится" заменить словом "приведено";
б) в абзаце четвертом слова "электронного вида документа" заменить словами "предварительной информации о товарах, ввозимых автомобильным транспортом";
в) после абзаца пятого дополнить абзацем следующего содержания:
"правило формирования реквизита" – определяет правило формирования реквизита;";
г) абзац шестой дополнить словами "формирования реквизита";
д) абзацы седьмой – одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"вид правила" – кодовое обозначение вида правила формирования реквизита. Возможные значения:
1 – общее правило, применяемое в каждом государстве-члене, устанавливается правом Евразийского экономического союза;
2 – правило, определяющее особенности формирования реквизита в государствах-членах, устанавливается правом Евразийского экономического союза;
3 – правило, определяющее особенности формирования реквизита в государстве-члене, устанавливается законодательством государства-члена;

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
14.
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Сәйкестендіргіш. 2 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
15.
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Кедендік сәйкестендіру нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
16.
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Жеке тұлға_ Сәйкестендіргіш. Типі
жеке тұлғаны тіркеу елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
17.
M.CA.SDT.00192
DeclarationFeatureCodeType
Тауарларды кедендік декларациялаудың ерекшелігі_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарларды кедендік декларациялаудың ерекшеліктері кодының мәні.
Ұзындығы: 3
18.
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Сәйкестендіргіш. 6 символға дейін
Бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 6
19.
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Электрондық құжаттың белгісі_ Код. Типі
электрондық құжатты ұсыну белгісінің кодтық белгіленуі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
20.
M.CA.SDT.00205
TransportTypeCodeType
Халықаралық тасымалдау көлік құралының түрі_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес халықаралық тасымалдау көлік құралының типі кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
21.
M.CA.SDT.00312
No‌Guarantee‌Cause‌Code‌Type
Қамтамасыз етуді ұсынбау негіздемесі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
22.
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
23.
M.CA.SDT.00713
TransitProcedureCodeType
Транзиттік декларацияны өткізу ерекшелігі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 2
24.
M.CA.SDT.01100
LocationCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемемен орналасу орнының коды_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес орналасу орны кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}|[А-Я]{3}|[0-9A-Z]{5}
25.
M.CA.SDT.01129
PreliminaryInformationSeqIdType
Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі _Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 9
26.
M.CA.SDT.01130
Temperature‌Measure‌Type
Жылумен өңдеу температурасы_ Өлшеу. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 1
".
7. 12-тармақта:
а) бірінші абзацтағы "келтіріледі" деген сөз "келтірілді" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) төртінші абзацтағы "электрондық түрдегі құжаттың" деген сөздер "автомобиль көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) бесінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"деректеменің қалыптасу қағидасы" – деректеменің қалыптасу қағидасын айқындайды;";
г) алтыншы абзац "деректеменің қалыптасуы" деген сөздермен толықтырылсын;
д) жетінші – он бірінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"қағиданың түрі" – деректемені қалыптастыру қақағидалары түрінің кодтық белгіленуі. Мынадай мәндердің болуы мүмкін:
1 – әрбір мүше мемлекетте қолданылатын жалпы қағида Еуразиялық экономикалық одақтың құқығымен белгіленеді;
2 – мүше мемлекеттерде деректеменің қалыптасу ерекшеліктерін айқындайтын қағида Еуразиялық экономикалық одақтың құқығымен белгіленеді;
3 – мүше мемлекетте деректемені қалыптастыру ерекшеліктерін айқындайтын қағида мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленеді;

если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDocRefId)" заполнен, то значение реквизита "Идентификатор исходного электронного документа (сведений)" должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.042.00004
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)

егер "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)" деректемесі толтырылса, онда "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.042.00004
1
"Электрондық құжатты (мәліметтерді) жасау күні мен уақыты" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ccc – миллисекундтың мәнін білдіретін таңбалар (болмауы мүмкін)

5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.042.00005
1
реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ЭД – если предварительная информация представлена в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
8 а)
0..1
B.042.00006
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен.

5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.042.00005
1
"Электрондық құжаттың белгісі (casdo:EDocIndicatorCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
ЭД – егер алдын ала ақпарат электрондық құжат түрінде ұсынылса;
ОО – қалған жағдайларда
6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
8 а)
0..1
B.042.00006
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.00780
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" в составе реквизита "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" не заполнен, то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00781
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" в составе реквизита "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" заполнен, то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" может быть заполнен
6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00008
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
6.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00009
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Ссылочный номер предварительной информации
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
12
0..1
B.042.00010
1
если осуществляется повторное представление ранее поданной предварительной информации, то реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
7.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00780
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса және "Автомобиль көлік құралы (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00781
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса және "Автомобиль көлік құралы (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00008
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00009
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Алдын ала ақпараттың сілтемелік нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
12
0..1
B.042.00010
1
егер бұрын берілген алдын ала ақпаратты қайта ұсыну жүзеге асырылса, онда "Алдын ала ақпараттың сілтемелік нөмірі (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе онда "Алдын ала ақпараттың сілтемелік нөмірі (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
7.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00011
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
7.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00012
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
7.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
8. Цель представления предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
1..*
B.042.00013
1
экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать значение кода цели предоставления предварительной информации в соответствии с перечнем целей представления предварительной информации о товарах, ввозимых автомобильным транспортом
B.042.00551
1

B.042.00011
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
7.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00012
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
7.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
8. Алдын ала ақпарат беру мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
1..*
B.042.00013
1
"Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің данасы автомобиль көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаттарының тізбесіне сәйкес алдын ала ақпарат беру мақсаты кодының мәнін қамтуға тиіс
B.042.00551
1

экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать 1 из значений: "01", "02", "03", "05", "06", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18"
B.042.00014
1
если 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "03", "14" "15", "16", "17", "18", то 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать значение "01"
B.042.00015
1

"Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесінің данасы мына мәндердің 1 қамтуға тиіс: "01", "02", "03", "05", "06", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18"
B.042.00014
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі данасының 1-еуі: "02", "03", "14" "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі данасының 1-еуі "01" мәнін қамтуға тиіс
B.042.00015
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18", остальные экземпляры реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не должны содержать значений: "15", "16", "17", "18"
9. Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)
5 р)
7 а)
7 б)
7 в)
7 д)
7 е)
7 ж
0..1
B.042.00016
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01" "06", "11", "12", "13", то реквизит "Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)" не должен быть заполнен
9.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
7 в)
7 е)
0..1
B.042.00018
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен быть заполнен,
B.042.00019
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемом в государстве – члене Евразийского экономического союза
9.2. Код пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
5 р)
7 а)
7 б)
7 в)
7 д)
7 е)
7 ж
0..1
B.042.00020
1
реквизит "Код пункта пропуска (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)" не должен быть заполнен
9.3. Наименование пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
5 р)
7 а)
7 б)
7 д)
7 ж)
0..1
B.042.00021
1
если реквизит "Наименование пункта пропуска (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)" заполнен, то должен содержать наименование пункта пропуска в соответствии с классификатором пунктов пропуска, используемым в государстве – члене Евразийского экономического союза
10. Лицо, представившее предварительную информацию
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
5 а)
5 б)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
1

егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1 қамтыса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қалған даналары: "15", "16", "17", "18" мәндерін қамтымауға тиіс
9. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу орны
(cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)
5 р)
7 а)
7 б)
7 в)
7 д)
7 е)
7 ж
0..1
B.042.00016
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01" "06", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу орны (cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлардың келу орны (cacdo:‌PIATEntry‌Check‌Point‌Details)" деректемесі толтырылмайды
9.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
7 в)
7 е)
0..1
B.042.00018
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс,
B.042.00019
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте қолданылатын Кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының кодын қамтуға тиіс
9.2. Өткізу пунктінің коды
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
5 р)
7 а)
7 б)
7 в)
7 д)
7 е)
7 ж
0..1
B.042.00020
1
"Өткізу пунктінің коды (csdo:BorderCheckpointCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
9.3. Өткізу пунктінің атауы
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
5 р)
7 а)
7 б)
7 д)
7 ж)
0..1
B.042.00021
1
егер "Өткізу пунктінің атауы (csdo:BorderCheckpointName)" деректемесі толтырылса, онда ол Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте пайдаланылатын өткізу пункттерінің сыныптауышына сәйкес өткізу пунктінің атауын қамтуға тиіс
10. Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
5 а)
5 б)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
1

B.042.00750
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен

B.042.00750
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:PIDeclarantDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.00749
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "1", то в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 реквизит: "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)". Иные реквизиты в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не должны быть заполнены

B.042.00749
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамында дәлме-дәл 1 деректеме "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" толтырылуға тиіс. "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің өзге деректемелері толтырылмайды

B.042.00022
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизитов, находящихся в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" применяются правила формирования этих реквизитов

B.042.00022
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса немесе "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы деректемелер үшін осы деректемелерді қалыптастыру қағидалары қолданылады

B.042.00753
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

B.042.00753
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса немесе "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

10.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
10.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
10.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00552
2
AM,
BY,
KG,
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.00023
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00024
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00025
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
10.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.042.00026
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.042.00027
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
B.042.00028
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.042.00029
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
B.042.00030
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
10.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.042.00031
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" и предварительная информация представляется юридическим лицом, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
10.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.042.00032
2
AM
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ

10.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
10.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
10.3. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00552
2
AM,
BY,
KG,
RU
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00023
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00024
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
B.042.00025
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCode ListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
10.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.042.00026
2
AM
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
B.042.00027
2
BY
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс
B.042.00028
2
KZ
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол бизнес сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
B.042.00029
2
KG
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол салық сәйкестендіру нөмірін (ССН) қамтуға тиіс
B.042.00030
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (СТСН) қамтуға тиіс
10.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.042.00031
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесін және алдын ала ақпаратты заңды тұлға ұсынса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмайды
10.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.042.00032
2
AM
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол қоғамдық қызметтердің нөмірлік белгісін (ҚҚНБ) немесе ҚҚНБ жоқтығы туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс

B.042.00033
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер
B.042.00034
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
B.042.00035
2
KG
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)

B.042.00033
2
BY
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
B.042.00034
2
KZ
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс
B.042.00035
2
KG
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН) қамтуға тиіс

B.042.00036
2
RU
реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" не должен быть заполнен
10.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.042.00037
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не содержит значение "1", то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00038
1
для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
10.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01030
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен быть заполнен

B.042.00036
2
RU
"Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
10.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.042.00037
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:PIDeclarantDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтымаса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00038
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуы тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"
10.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01030
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.042.00039
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение
"1" – адрес регистрации
10.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01031
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00040
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации лица, представившего предварительную информацию, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00039
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі "1" – Тіркеу мекенжайы мәнін қамтуға тиіс
10.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01031
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00040
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес алдын ала ақпарат берген тұлғаның тіркеу елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00041
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
10.7.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00553
2
AM
BY
KZ
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00042
2
KG
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" может быть заполнен
B.042.00043
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" заполнен, то должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ГК СОАТЕ)

B.042.00041
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
10.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00553
2
AM
BY
KZ
RU
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00042
2
KG
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00043
2
KG
егер "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылса, онда ол әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірліктер объектілерін белгілеу жүйесінің мемлекеттік сыныптауышына сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктің кодын (ГК СОАТЕ) қамтуға тиіс

10.7.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
10.7.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
10.7.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
10.7.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.042.00044
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
10.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
10.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
10.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
10.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00045
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
10.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00046
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
10.8. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
5 б)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00047
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не содержит значение "1" и предварительная информация представляется лицом, включенным в реестр таможенных представителей, то реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" не должен быть заполнен
10.8.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00828
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.01032
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "09034"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.01033
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
10.8.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01034
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00048
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00049
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

10.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
10.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
10.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
10.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.042.00044
1
егер "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен өзгеше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
10.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
10.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
10.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
10.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00045
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
10.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00046
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
10.8. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
5 б)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00047
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:PIDeclarantDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтымаса және алдын ала ақпаратты кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілген тұлға ұсынса, онда "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылмайды
10.8.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00828
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01032
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "09034" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.01033
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
10.8.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01034
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00048
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті орган адамы тізілімге енгізілген мүше мемлекеттің екі әріптен тұратын кодының мағынасын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00049
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

10.8.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00050
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" должен содержать регистрационный номер документа, свидетельствующего о включении лица в реестр таможенных представителей, или регистрационный номер лица в реестре таможенных представителей без указания признака перерегистрации (буквы добавления)

10.8.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00050
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" деректемесі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей, адамды кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы куәландыратын құжаттың тіркеу нөмірін немесе кеден өкілдерінің тізілімінде тұрған тұлғаның тіркеу нөмірін қамтуға тиіс

10.8.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.042.00051
1
если регистрационный номер документа, свидетельствующего о включении лица в реестр таможенных представителей, или регистрационный номер лица в реестре таможенных представителей содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" не должен быть заполнен

10.8.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.042.00051
1
егер адамды кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы куәландыратын құжаттың тіркеу нөмірі немесе кеден өкілдерінің тізіліміндегі тұлғаның тіркеу нөмірі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылмайды

10.8.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00554
1
реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
10.9. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
0..1
B.042.00052
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
1 – лицо, представившее предварительную информцию, совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза;
0 – лицо, представившее предварительную информцию, не совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
11. Транспортное средство
(cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)
5
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
1
B.042.00754
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "05", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" заполнен, то для реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" должен быть заполнен строго 1 реквизит: "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)", иначе реквизиты в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" заполняются в соответствии с правилами их заполнения
11.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00055
1
если реквизит "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details" заполнен, то реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать 1 из значений "30", "31", "32", "90" в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00056
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
11.2. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
5 с)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
1
B.042.00058
1
реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – товары перевозятся в контейнере;
0 – товары перевозятся не в контейнере

10.8.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00554
1
"Куәлік түрінің коды (casdo:AEORegistryKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
10.9. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
0..1
B.042.00052
1
егер "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі толтырылса, то мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – алдын ала ақпарат берген тұлға тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен үйлеседі;;
0 – алдын ала ақпарат берген тұлға тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен үйлеспейді
11. Көлік құралы
(cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)
5
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
1
B.042.00754
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 данасын ғана қамтыса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" деректемесі үшін: "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесінің 1 данасы ғана толтырылуға тиіс, әйтпесе оларды толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады
11.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00055
1
егер "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Автомобиль көлік құралы (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі тауарларды тасымалдау және тасу түрлерінің сыныптауышына сәйкес "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00056
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
11.2. Контейнерлік тасымалдар белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
5 с)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
1
B.042.00058
1
"Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – тауарлар контейнермен тасымалданады;
0 – тауарлар контейнермен тасымалданбайды

11.3. Автомобильное транспортное средство
(cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)
5 г)
5 д)
5 э)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..3
B.042.00829
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00830
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не заполнен то реквизит "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" должен быть заполнен

11.3. Автомобиль көлік құралы
(cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)
5 г)
5 д)
5 э)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..3
B.042.00829
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда Автомобиль көлік құралы (cacdo:PIATTransport MeansItemDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00830
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Автомобиль көлік құралы (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.042.00831
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "05", "11", "12", "13", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" может быть заполнен
B.042.01035
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00832
1

B.042.00831
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі: "05", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Автомобиль көлік құралы (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.01035
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 данасын ғана қамтыса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Автомобиль көлік құралы (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00832
1

если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "30", то должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)"
B.042.00833
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "31", то должны быть заполнены 2 экземпляра реквизита "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)"

"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "30" мәнін қамтыса, онда "Автомобиль көлік құралы (cacdo:PIATTransportMeansItemDetails)" деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс
B.042.00833
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "31" мәнін қамтыса, онда "Автомобиль көлік құралы (cacdo:PIATTransportMeansItemDetails)" деректемесінің 2 данасы толтырылуға тиіс

B.042.00834
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "32", то должны быть заполнены 3 экземпляра "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)"
B.042.00835
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то должно быть заполнено не менее 1 экземпляра реквизита "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)"

B.042.00834
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "32" мәнін қамтыса, онда "Автомобиль көлік құралы (cacdo:PIATTransportMeansItemDetails)" деректемесінің 3 данасы толтырылуға тиіс
B.042.00835
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Автомобиль көлік құралы (cacdo:PIATTransportMeansItemDetails)" деректемесінің кемінде 1 данасы толтырылуға тиіс

B.042.00836
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то при указании сведений о транспортном средстве должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Идентификационный номер транспортного средства, (csdo:‌Vehicle‌Id)", "Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)", "Идентификационный номер кузова транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)"
11.3.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
7 в)
0..1
B.042.00837
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "1" реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен быть заполнен

B.042.00836
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда көлік құралы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуы тиіс: "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі, (csdo:‌Vehicle‌Id)", "Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)", "Көлік құралының шанағының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)"
11.3.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
7 в)
0..1
B.042.00837
1
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.00838
1
если реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
B.042.00839
1
если реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
11.3.2. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
5 г)
5 д)
7 в)
0..1
B.042.00840
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00841
1
если реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира или значение "00" - неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00842
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение "2021"
11.3.3. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 г)
5 д)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..1
B.042.00843
1
реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.042.00844
1
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00845
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
11.3.4. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
5 г)
5 д)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.01036
2
BY
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" содержит значение "1", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" должен быть заполнен
11.3.5. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
5 г)
5 д)
7 а)
7 б)
0..1

B.042.00838
1
егер "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылса, онда "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
B.042.00839
1
егер "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылса, онда "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
11.3.2. Көлік құралын тіркеу елінің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
5 г)
5 д)
7 в)
0..1
B.042.00840
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:Registration NationalityCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00841
1
егер "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін немесе "00" - белгісіз мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00842
1
"Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:RegistrationNationalityCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
11.3.3. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 г)
5 д)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..1
B.042.00843
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.042.00844
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
B.042.00845
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
11.3.4. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
5 г)
5 д)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.01036
2
BY
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransit TransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
11.3.5. Көлік құралының шассиінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
5 г)
5 д)
7 а)
7 б)
0..1

11.3.6. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
5 г)
5 д)
7 а)
7 б)
0..1
11.3.7. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
5 э)
7 а)
7 б)
абз 2
0..1
B.042.00846
2
AM, KG, KZ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений "02", "03", или реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" содержит значение "1", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00847
2
BY
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.01257
1
если реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" заполнен, то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00848
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
11.3.8. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
5 г)
5 э)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00849
2
AM,
KG,
KZ,
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00850
2
BY
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен

11.3.6. Көлік құралының шанағының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
5 г)
5 д)
7 а)
7 б)
0..1
11.3.7. Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
5 э)
7 а)
7 б)
абз 2
0..1
B.042.00846
2
AM, KG, KZ
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02", "03" мәндерінің 1 қамтыса немесе "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00847
2
BY
RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.01257
1
егер "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі халықаралық тасымалдаудың көлік құралдары үлгілерінің сыныптауышына сәйкес халықаралық тасымалдау көлік құралының типі кодының мәнін қамтға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00848
1
"Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2024" мәнін қамтуға тиіс
11.3.8. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
5 г)
5 э)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00849
2
AM,
KG,
KZ,
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00850
2
BY
RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.042.01247
1
если реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение кода марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00851
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение "2025"

B.042.01247
1
егер "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралының маркасы кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00851
1
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2025" мәнін қамтуға тиіс

11.3.9. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
5 э)
7 а)
7 б) абз 2
0..1
B.042.00852
2
AM, KG, KZ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений "02", "03", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" может быть заполнен, иначе реквизит "Наименование модели транспортного средства (casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
B.042.00853
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" может быть заполнен
B.042.01250
2
BY
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" содержит значение "1", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" должен быть заполнен
B.042.01251
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01",то реквизит Наименование модели транспортного средства (casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
B.042.00854
2
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" может быть заполнен, иначе реквизит "Наименование модели транспортного средства (casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
11.3.10. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

11.3.9. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
5 э)
7 а)
7 б) абз 2
0..1
B.042.00852
2
AM, KG, KZ
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "03" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Көлік құралы моделінің атауы (casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00853
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (casdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.01250
2
BY
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransit TransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01251
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (casdo:VehicleModelName)" толтырылмауға тиіс
B.042.00854
2
RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (casdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Көлік құралы моделінің атауы (casdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.3.10. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.042.00855
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.01037
2
BY
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" содержит значение "1", и реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений "30", "31", "32", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.042.01038
2
BY
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" содержит значение "1",и реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" может быть заполнен
11.4. Масса транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass‌Measure)
7 а)
0..1
B.042.00077
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", то реквизит "Масса транспортного средства (casdo:Transport‌Means‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение общей массы транспортного средства с грузом, выраженное в килограммах, иначе реквизит "Масса транспортного средства (casdo:Transport‌Means‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.042.00078
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса транспортного средства (casdo:Transport‌Means‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00079
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса транспортного средства (casdo:Transport‌Means‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"
11.5. Пункт маршрута
(cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)
5 з)
7 а)
7 б) абз. 2
0..*

B.042.00855
2
AM, KG, KZ, RU
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.01037
2
BY
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransit TransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01038
2
BY
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
11.4. Көлік құралының массасы
(casdo:‌Transport‌Means‌Gross‌Mass‌Measure)
7 а)
0..1
B.042.00077
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының массасы (casdo:Transport‌Means‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі жүк бар көлік құралының жалпы массасының килограмммен көрсетілген мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының массасы (casdo:Transport‌Means‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.042.00078
1
"Көлік құралының массасы (casdo:TransportMeans GrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00079
1
"Көлік құралының массасы (casdo:TransportMeans GrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
11.5. Маршрут пункті
(cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)
5 з)
7 а)
7 б) абз. 2
0..*

B.042.00081
2
BY, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" и реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не содержит значения "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU", то реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00081
2
BY, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса және "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU" мәндерін қамтымаса, онда "Маршрут пункті (cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Маршрут пункті (cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00082
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "03", реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не содержит значения "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU", то реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00082
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "03" мәндерінің 1 қамтыса, "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU" мәндерін қамтымаса, онда "Маршрут пункті (cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Маршрут пункті (cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00761
1
Если реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌Itinerary‌Point‌Details)" заполнен, то количество экземпляров реквизита должно быть не меньше 2
11.5.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01039
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00083
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны точки маршрута в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00084
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
11.5.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.042.00810
1
реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен
11.5.3. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1
B.042.00085
1

B.042.00761
1
егер "Маршрут пункті (cacdo:ItineraryPointDetails)" деректемесі толтырылса, онда деректеме даналарының саны 2-ден кем болмауға тиіс
11.5.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01039
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00083
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының маршрут нүктесінің мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00084
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
11.5.2. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.042.00810
1
"Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылуға тиіс
11.5.3. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1
B.042.00085
1

реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен содержать порядковый номер пункта маршрута начиная со значения "1". Значение "1" соответствует начальному пункту маршрута. Максимальное значение реквизита соответствует конечному пункту маршрута. Порядковые номера пунктов маршрута должны соответствовать порядку их прохождения
11.5.4. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.042.00805
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
11.5.5. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1

"Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен басталатын маршрут пунктінің реттік нөмірін қамтуға тиіс. "1" мәні маршруттың бастапқы нүктесіне сәйкес келеді. Деректеменің ең жоғары мәні маршруттың соңғы нүктесіне сәйкес келеді. Маршрут пункттерінің реттік нөмірлері олардың өту тәртібіне сәйкес келуі тиіс
11.5.4. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.042.00805
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.5.5. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1

B.042.00806
1
реквизит "Наименование таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Name)" не должен быть заполнен
11.5.6. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.042.00807
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" не должен быть заполнен
11.6. Код цели ввоза транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
5 и)
7 а)
7 б) 2абз
0..1
B.042.00087
2
BY, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение: "01", то реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00088
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "03", то реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" не должен быть заполнен

B.042.00806
1
"Кеден органының атауы (csdo:CustomsOfficeName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.5.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.042.00807
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.6. Көлік құралын әкелу мақсатының коды
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
5 и)
7 а)
7 б) 2абз
0..1
B.042.00087
2
BY, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралын әкелу мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралын әкелу мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00088
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "03" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралын әкелу мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралын әкелу мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесі толтырылмайды

11.7. Разрешение на осуществление перевозки грузов
(cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)
7 а)
0..*
B.042.00089
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", то реквизит "Разрешение на осуществление перевозки грузов (cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Разрешение на осуществление перевозки грузов (cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен

11.7. Жүктерді тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат ету
(cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)
7 а)
0..*
B.042.00089
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, онда "Жүктерді тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат ету (cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүктерді тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат ету (cacdo:‌Permit‌Transpornation‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылмайды

11.7.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01040
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00090
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00091
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
11.7.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
11.7.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00563
1
реквизит "Номер документа(csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
11.7.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00564
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.042.00093
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
11.7.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00094
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
11.7.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00095
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12. Сведения о перевозке
(cacdo:‌PIATMain‌Consignment‌Details)
0..1
B.042.00565
1
реквизит "Сведения о перевозке (cacdo:PIATMainConsignmentDetails)" должен быть заполнен
12.1. Признак перевозки по книжке МДП
(casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)
1
B.042.00096
1
реквизит "Признак перевозки по книжке МДП (casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – перевозка осуществляется с использованием книжки МДП;
0 – иные случаи
12.2. Сведения о книжке МДП
(cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)
0..1
B.042.00097
1
если реквизит "Признак перевозки по книжке МДП (casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Сведения о книжке МДП (cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о книжке МДП (cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
12.2.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
1
12.2.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
1
12.2.3. Порядковый номер листа книжки МДП
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
0..1

11.7.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01040
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00090
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00091
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
11.7.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
11.7.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00563
1
"Құжаттың нөмірі(csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
11.7.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00564
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00093
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
11.7.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00094
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
11.7.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00095
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
12. Тасымалдау туралы мәліметтер
(cacdo:‌PIATMain‌Consignment‌Details)
0..1
B.042.00565
1
"Тасымалдау туралы мәліметтер (cacdo:PIATMain ConsignmentDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
12.1. ХТЖ кітапшасы бойынша тасымалдау белгісі
(casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)
1
B.042.00096
1
"ХТЖ кітапшасы бойынша тасымалдау белгісі (casdo:TIRCarnetIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – тасымалдау ХТЖ кітапшасын пайдалану арқылы жүзеге асырылады;
0 – өзге де жағдайлар
12.2. ХТЖ кітапшасы туралы мәліметтер
(cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)
0..1
B.042.00097
1
егер "ХТЖ кітапшасы бойынша тасымалдау белгісі (casdo:TIRCarnetIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "ХТЖ кітапшасы туралы мәліметтер (cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "ХТЖ кітапшасы туралы мәліметтер (cacdo:‌TIRCarnet‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
12.2.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
1
12.2.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
1
12.2.3. ХТЖ кітапшасы парағының реттік нөмірі
(casdo:‌TIRPage‌Ordinal)
0..1

12.2.4. Идентификационный номер держателя книжки МДП
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
0..1
12.3. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00098
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" должен содержать значение
"ТТ" – перевозка товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, иначе реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

12.2.4. ХТЖ кітапшасын ұстаушының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRHolder‌Id)
0..1
12.3. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00098
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Декларацияның типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі "ТТ" – кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Декларацияның типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды

12.4. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
0..1
B.042.01041
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.01042
1
если реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" заполнен, то реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" должен содержать значение "ПТД"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

12.4. Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
0..1
B.042.01041
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.01042
1
егер "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.01043
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" должен содержать значение "2007"
12.5. Код вида перемещения товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00099
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" должен содержать значение кода вида перемещения товаров в соответствии с классификатором видов перемещения товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, иначе реквизит "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.01043
1
"Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2007" мәнін қамтуға тиіс
12.5. Тауарларды өткізу түрінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00099
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды өткізу түрінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды өткізу түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды өткізу түрі кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды өткізу түрінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00856
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" должен содержать значение "2019"
12.6. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00100
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не должен быть заполнен

B.042.00856
1
"Тауарларды өткізу түрінің коды (casdo:TransitProcedureCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2019" мәнін қамтуға тиіс
12.6. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00100
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00566
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
ФЛ – в случае таможенного декларирования товаров для личного пользования и (или) транспортных средств для личного пользования, перемещаемых через таможенную границу Союза в несопровождаемом багаже либо доставляемых перевозчиком;
СП – в случае таможенного декларирования товаров, перевозимых (транспортируемых) 2 и более видами транспорта;
МП – в случае таможенного декларирования международных почтовых отправлений;
ВН – в случае таможенного декларирования товаров военного назначения;
ГП – в случае таможенного декларирования товаров,
в отношении которых не применяются запреты и ограничения и которые необходимы для ликвидации последствий стихийных бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, а также в отношении товаров, предназначенных для гуманитарной и технической помощи;
ЧМ – в случае таможенного декларирования иностранных товаров, предназначенных для использования при организации и проведении чемпионата мира по футболу FIFA 2018 года и Кубка конфедераций FIFA 2017 года, чемпионата Европы по футболу UEFA 2020 года, Лиги чемпионов UEFA сезона 2021/2022 или при проведении тренировочных мероприятий по подготовке к ним

B.042.00566
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:TransitFeatureCode)" деректемесі толтырылса, онда мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
ФЛ – Одақтың кедендік шекарасы арқылы алып жүрілмейтін багажда өткізілетін не тасымалдаушы жеткізетін жеке пайдалануға арналған тауарларды және (немесе) жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын кедендік декларациялау жағдайында;;
СП – 2 және одан да көп көлік түрлерімен тасымалданатын (тасымалданатын) тауарларды кедендік декларациялау жағдайында;
МП – халықаралық пошта жөнелтілімдерін кедендік декларациялау жағдайында;
ВН – әскери мақсаттағы тауарларды кедендік декларациялау жағдайында;
ГП – тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын және дүлей зілзалалардың, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою үшін, сондай-ақ гуманитарлық және техникалық көмекке арналған тауарларға қатысты қажетті тауарларды кедендік декларациялау жағдайында;
ЧМ – 2018 жылғы FIFA футболдан әлем чемпионатын және 2017 жылғы FIFA Конфедерациялар Кубогын, 2020 жылғы UEFA футболдан Еуропа чемпионатын, 2021/2022 маусымдағы UEFA Чемпиондар лигасын ұйымдастыру және өткізу кезінде немесе оларға дайындық бойынша жаттығу іс-шараларын өткізу кезінде пайдалануға арналған шетелдік тауарларды кедендік декларациялау жағдайында

12.7. Код использования документов в качестве таможенной декларации
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
0..1
B.042.01044
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" не должен быть заполнен

12.7. Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
0..1
B.042.01044
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.042.01045
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" заполнен, то реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" должен содержать 1 из значений:
АТА – при использовании в качестве транзитной декларации карнета АТА с прилагаемыми к нему транспортными (перевозочными) и коммерческими документами;
МДП – при использовании в качестве транзитной декларации книжки МДП с прилагаемыми к ней транспортными (перевозочными) и коммерческими документами;
СД – при использовании в качестве транзитной декларации транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов

B.042.01045
1
егер "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
АТА – транзиттік декларация ретінде оған қоса берілетін көлік (тасымалдау) және коммерциялық құжаттары бар АТА карнетін пайдаланған кезде;
МДП – транзиттік декларация ретінде оған қоса берілетін көлік (тасымалдау) және коммерциялық құжаттары бар ХТЖ кітапшасын пайдаланған кезде;
СД – транзиттік декларация ретінде көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды пайдаланған кезде

B.042.01046
1
если реквизит "Признак перевозки по книжке МДП (casdo:‌TIRCarnet‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" не должен содержать значение "МДП"
12.8. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
0..1
12.9. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00103
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", и "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП", то реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.042.00788
1
если реквизит Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" заполнен и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП", то значение реквизита "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должно содержать общее количество товаров с учетом всех партий товаров, перевозимых по книжке МДП
B.042.01047
1
если реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" заполнен и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен содержать значение "1"
12.10. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00104
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" может быть заполнен, иначе реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.042.00789
1
если реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" заполнен и реквизит , "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП", то значение реквизита "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должно содержать общее количество грузовых мест с учетом всех партий товаров, перевозимых по книжке МДП
B.042.00791
1
если реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" заполнен, то при перевозке насыпом, наливом, навалом и т.п. реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
12.11. Общая масса брутто
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
0..1
B.042.01048
1
реквизит "Общая масса брутто (casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

B.042.01046
1
егер "ХТЖ кітапшасы бойынша тасымалдау белгісі (casdo:TIRCarnetIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:DocUsageCode)" деректемесі "ХТЖ" мәнін қамтымауға тиіс
12.8. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
0..1
12.9. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00103
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "ХТЖ" мәнін қамтыса, онда "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00788
1
егер "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" "МП" мәнін қамтымаса, онда "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесінің мәні ХТЖ кітапшасы бойынша тасымалданатын тауарлардың барлық партияларын ескере отырып, тауарлардың жалпы санын қамтуға тиіс
B.042.01047
1
егер "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" "МП" мәнін қамтыса, онда "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі "1" мәнін қамтуға тиіс
12.10. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
7 в)
0..1
B.042.00104
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00789
1
егер "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылса және "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "ХТЖ" мәнін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесінің мәні ХТЖ кітапшасы бойынша тасымалданатын тауарлардың барлық партияларын ескере отырып, жүк орындарының жалпы санын қамтуға тиіс
B.042.00791
1
егер "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі толтырылса, онда үйіп, құйып, толтырып және т.б. тасымалдау кезінде "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
12.11. Жалпы брутто массасы
(casdo:‌Total‌Gross‌Mass‌Measure)
0..1
B.042.01048
1
"Жалпы брутто массасы (casdo:TotalGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

12.12. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
7 в)
0..1
B.042.00857
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП", то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" может быть заполнен, иначе реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" не должен быть заполнен

12.12. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
7 в)
0..1
B.042.00857
1
егер Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "ХТЖ" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтымаса, онда "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылмайды

B.042.01049
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП", реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" в составе всех экземпляров реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" заполнен, то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение "2022"

B.042.01049
1
егер Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "ХТЖ" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтымаса, "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің барлық даналарының құрамындағы "Құн (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылса, онда Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
1
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес үш әріптен тұратын валюта кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
1
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

12.13. Таможенная идентификация
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00105
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Таможенная идентификация (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Таможенная идентификация (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" не должен быть заполнен
12.13.1. Код способа таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
1

12.13. Кедендік сәйкестендіру
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00105
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік сәйкестендіру (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік сәйкестендіру (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.13.1. Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
1

B.042.00858
1
реквизит "Код способа таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)" должен содержать значение "01" – применение средств идентификации
12.13.2. Код вида средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00859
1
реквизит "Код вида средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00860
1
реквизит "Код вида средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
01 – пломбы;
02 – навигационные пломбы;
03 – печати;
04 – цифровая, буквенная и иная маркировка;
05 – идентификационные знаки;
06 – штампы;
07 – сейф-пакеты;
99 – иные средства, обеспечивающие идентификацию

B.042.00858
1
"Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды (casdo:CustomsIdentificationMethodCode)" дкеректемесі "01" – сәйкестендіру құралдарын қолдану мәнін қамтуға тиіс
12.13.2. Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00859
1
"Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды (casdo:CustomsIdentificationMeansKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00860
1
"Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды (casdo:CustomsIdentificationMeansKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
01-пломбалар;
02-навигациялық пломбалар;
03-басып шығару;
04-сандық, әріптік және өзге де таңбалау;
05-сәйкестендіру белгілері;
06-мөртабандар;
07-қауіпсіз пакеттер;
99-сәйкестендіруді қамтамасыз ететін өзге де құралдар

12.13.3. Количество средств таможенной идентификации
(casdo:‌Seal‌Quantity)
0..1
B.042.00861
1
реквизит "Количество средств таможенной идентификации (casdo:‌Seal‌Quantity)" должен быть заполнен
12.13.4. Средство таможенной идентификации
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
0..*
B.042.00862
1
реквизит "Средство таможенной идентификации (cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Идентификатор средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
0..1
B.042.00863
1
реквизит "Идентификатор средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)" должен быть заполнен
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.042.00864
1
реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
*.3. Признак признания средств таможенной идентификации
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
0..1
B.042.00865
1
реквизит "Признак признания средств таможенной идентификации (casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)" не должен быть заполнен

12.13.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
0..1
B.042.00861
1
"Кедендік сәйкестендіру құралдарының саны (casdo:SealQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
12.13.4. Кедендік сәйкестендіру құралы
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
0..*
B.042.00862
1
"Кедендік сәйкестендіру құралы (cacdo:CustomsIdentificationMeansIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Кедендік сәйкестендіру құралының сәйкестендіргіші
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
0..1
B.042.00863
1
"Кедендік сәйкестендіру құралының сәйкестендіргіші (casdo:CustomsIdentificationMeansId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.042.00864
1
"Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарын тану белгісі
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
0..1
B.042.00865
1
"Кедендік сәйкестендіру құралдарын тану белгісі (casdo:ForeignCustomsIdentificationMeansIndicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс

12.13.5. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
B.042.00866
1
реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
12.14. Транспортные средства при транзите
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00106
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "ВН", то реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" не должен быть заполнен
12.14.1. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.042.00107
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза, совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита;
0 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза,
не совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита

12.13.5. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
B.042.00866
1
"Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.14. Транзит кезіндегі көлік құралы
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00106
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтымаса, онда "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылмайды
12.14.1. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.042.00107
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдары кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келеді;
0 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдары кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келмейді

B.042.01252
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" должен содержать значение "0"
12.14.2. Транспортное средство
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
0..*
B.042.00867
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
0..1

B.042.01252
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса, онда "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
12.14.2. Көлік құралы
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
0..*
B.042.00867
1
егер "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
0..1

B.042.00868
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен
B.042.00869
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
B.042.00870
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
*.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.042.00871
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00872
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00873
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
*.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1
B.042.00874
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "10", "20", "40", "80" или реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00875
1
если реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира или значение "00" - неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00876
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.042.00868
1
"Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00869
1
"Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
B.042.00870
1
"Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
*.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.042.00871
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00872
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі көлік түрлері мен тауарларды тасымалдау сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00873
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Көлік құралын тіркеу елінің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1
B.042.00874
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "10", "20", "40", "80" мәндерінің 1 қамтыса немесе "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылады
B.042.00875
1
егер "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін немесе "00" - белгісіз мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00876
1
"Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:RegistrationNationalityCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1

B.042.00877
1
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00878
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.042.00879
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.01050
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" должен быть заполнен
B.042.01051
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" может быть заполнен

B.042.00877
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
B.042.00878
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
*.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.042.00879
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.01050
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01051
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.042.01052
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.042.00880
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "20", "30", "31", "32", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен
B.042.01053
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" может быть заполнен
B.042.01054
1

B.042.01052
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.6. Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.042.00880
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "20", "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01053
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.01054
1

B.042.00882
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.01055
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен быть заполнен
B.042.01056
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" может быть заполнен
B.042.01057
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.01259
2
BY
если реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение кода марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.01058
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:VehicleMakeCode)" должен содержать значение "2025"
*.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.042.00883
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
B.042.01059
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" должен быть заполнен
B.042.01060
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" может быть заполнен
B.042.01061
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
*.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00884
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен

B.042.00882
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" толтырылмауға тиіс
B.042.01055
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01056
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.01057
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.01259
2
BY
егер "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралының маркасы кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.01058
2
BY
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2025" мәнін қамтуға тиіс
*.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.042.00883
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.01059
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01060
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.01061
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.9. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00884
2
AM, KG, KZ, RU
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.01062
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.042.01063
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" может быть заполнен
B.042.01064
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен

B.042.01062
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01063
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.01064
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс

12.15. Таможенный орган и пункт назначения
(cacdo: ‌Transit‌Destination‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00125
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "06", то реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" не должен быть заполнен

12.15. Кеден органы және межелі пункт
(cacdo: ‌Transit‌Destination‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00125
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" деректемесі толтырылмайды

12.15.1. Таможенный орган
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.042.01065
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00127
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать , в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза, значение восьмизначного кода таможенного органа, который является таможенным органом назначения для таможенной процедуры таможенного транзита
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.042.00128
1
реквизит "Наименование таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Name)" должен быть заполнен
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00129
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.15.2. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
0..1
12.15.3. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01066
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00885
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "09011"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00886
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01067
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00133
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00134
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00571
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

12.15.1. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.042.01065
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00127
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кедендік транзиттің кедендік рәсімі үшін тағайындалған кеден органы болып табылатын кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуға тиіс
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.042.00128
1
"Кеден органының атауы (csdo:CustomsOfficeName)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00129
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
12.15.2. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
0..1
12.15.3. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01066
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00885
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "09011" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00886
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01067
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00133
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті орган адамы тізілімге енгізілген мүше мемлекеттің екі әріптен тұратын кодының мағынасын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00134
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.042.00571
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
*.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

B.042.00572
1
реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00573
1
реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
12.15.4. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
12.15.5. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.042.00887
1
если реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00888
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01068
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00137
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "3"-почтовый адрес
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01069
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00138
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00139
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00574
1
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.042.00572
1
"Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00573
1
"Куәлік түрінің коды (casdo:AEORegistryKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
12.15.4. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
12.15.5. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.042.00887
1
егер "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00888
1
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуы тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01068
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00137
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі "3" - пошталық мекенжай мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01069
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00138
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00139
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00574
1
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.042.00147
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
12.16. Грузовые операции
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
5 ш)
7 а)
7 в)
Порядок использования ПИ
0..*
B.042.00575
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18" реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00751
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", "06" реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" может быть заполнен
B.042.00148
2
AM,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", "06", то реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" может быть заполнен
B.042.00576
2
AM,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "02", "06", "15", "16", "17", "18", то реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00147
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.16. Жүк операциялары
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
5 ш)
7 а)
7 в)
Пайдалану тәртібі ПИ
0..*
B.042.00575
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі: "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1 қамтыса, "Жүк операциялары (cacdo:PITranshipmentDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00751
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесі "01", "06" мәндерін қамтыса, "Жүк операциялары (cacdo:PITranshipmentDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00148
2
AM,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесі "02", "06" мәндерін қамтыса, "Жүк операциялары (cacdo:PITranshipmentDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00576
2
AM,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесі: "02", "06", "15", "16", "17", "18" мәндерін қамтымаса, онда "Жүк операциялары (cacdo:PITranshipmentDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.00752
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "01", "06", то реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.01070
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "ВН", "МП", то должен отсутствовать экземпляр реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" в составе которого реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code" содержит значение "3"
12.16.1. Код вида грузовой операции
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
5
7 в)
1

B.042.00752
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесі "01", "06" мәндерін қамтыса, онда "Жүк операциялары (cacdo:PITranshipment Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.01070
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі: "ВН", "МП" мәндерінің 1 қамтыса, онда құрамындағы "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code" деректемесі "3" мәнін қамтитын "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесінің данасы болмауға тиіс
12.16.1. Жүк операциясы түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
5
7 в)
1

B.042.00577
1
реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – разгрузка товаров в месте прибытия;
2 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств в месте прибытия;
3 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
12.16.2. Порядковый номер перевозчика
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1

B.042.00577
1
"Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-келу орнында тауарларды түсіру;
2-келу орнында тауарларды қайта тиеу (ауыстырып тиеу), көлік құралдарын ауыстыру;
3-тауарларды кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдау кезінде тауарларды қайта тиеу (ауыстырып тиеу), көлік құралдарын ауыстыру
12.16.2. Тасымалдаушының реттік нөмірі
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1

B.042.00889
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" не должен быть заполнен
B.042.00890
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)"
12.16.3. Признак перегрузки товаров
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
0..1

B.042.00889
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00890
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесі "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі данасының "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс
12.16.3. Тауарлардың шамадан тыс жүктелу белгісі
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
0..1

B.042.00150
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", реквизит "Признак перегрузки товаров (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – в случае, если товары перегружаются из одного контейнера в другой;
0 – в случае, если товары не перегружаются из одного контейнера в другой,
иначе реквизит "Признак перегрузки товаров (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" не должен быть заполнен

B.042.00150
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі: "2", "3" мәндерінің 1 қамтыса, "Тауарлардың шамадан тыс жүктелу белгісі (casdo:GoodsTranshsipmentIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-егер тауарлар бір контейнерден екіншісіне шамадан тыс жүктелген жағдайда;
0-егер тауарлар бір контейнерден екіншісіне шамадан тыс жүктелмесе,
әйтпесе "Тауарлардың шамадан тыс жүктелу белгісі (casdo:GoodsTranshsipmentIndicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс

12.16.4. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.042.00151
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00891
1
если реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00152
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение "2021"
12.16.5. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
7 в)
0..1
B.042.00578
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен

12.16.4. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.042.00151
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00891
1
егер "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылса, онда "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00152
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
12.16.5. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
7 в)
0..1
B.042.00578
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылмайды

12.16.6. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00892
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00893
1
если реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать значение восьмизначного кода таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
12.16.7. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.042.00894
1
реквизит "Код железнодорожной станции (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" не должен быть заполнен
12.16.8. Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)
5
7 в)
0..*

12.16.6. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
7 в)
0..1
B.042.00892
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00893
1
егер "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылса, онда "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуға тиіс
12.16.7. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.042.00894
1
"Темір жол станциясының коды (casdo:RailwayStationCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.16.8. Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)
5
7 в)
0..*

B.042.00158
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", реквизит "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00895
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3" и реквизит "Признак перегрузки товаров (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Item‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
7 в)
0..1
B.042.00896
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен быть заполнен
B.042.00897
1
если реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" содержит значение "1", то значение реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должно быть больше максимального значения реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе экземпляров реквизита "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)"
B.042.01256
1
если реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" содержит значение "0", то значение реквизита "Порядковый номер (csdo:ObjectOrdinal)" должно быть больше максимального значения реквизита "Порядковый номер (csdo:ObjectOrdinal)" в составе экземпляров реквизита "Транспортное средство (cacdo:TransportMeansItemDetails)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)"
B.042.00898
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе всех экземпляров реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" не должен содержать повторяющихся значений
*.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
5
7 в)
0..1

B.042.00158
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі: "2", "3" мәндерінің 1 қамтыса, "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00895
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса және "Тауарлардың шамадан тыс жүктелу белгісі (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
7 в)
0..1
B.042.00896
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00897
1
егер "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәні "Автомобиль көлік құралы (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің ең жоғары мәнінен көп болуға тиіс
B.042.01256
1
егер "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәні "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Көлік құралы (cacdo:TransportMeans ItemDetails)" деректемесі данасының құрамындағы "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің ең жоғары мәнінен көп болуға тиіс
B.042.00898
1
"Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі "Жүк операциялары (cacdo:PITranshipmentDetails)" деректемесінің барлық даналары құрамында қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
*.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
5
7 в)
0..1

B.042.00900
1
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.042.00901
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.042.00902
2
AM, KG,KZ, RU
реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.01073
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" должен быть заполнен
B.042.01074
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" может быть заполнен

B.042.00900
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
B.042.00901
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
*.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.042.00902
2
AM, KG,KZ, RU
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.01073
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01074
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.042.01075
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.042.00903
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "20", "30", "31", "32", "90", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.01260
1
если реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" заполнен, то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.01075
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.6. Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.042.00903
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "20", "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.01260
1
егер "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі халықаралық тасымалдаудың көлік құралдары үлгілерінің сыныптауышына сәйкес халықаралық тасымалдау көлік құралының типі кодының мәнін қамтға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00904
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.042.00905
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.01076
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен быть заполнен
B.042.01077
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" может быть заполнен
B.042.01078
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.01261
2
BY
если реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение кода марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.01079
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:VehicleMakeCode)" должен содержать значение "2025"
*.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.042.00906
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
B.042.01080
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" должен быть заполнен
B.042.01081
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" может быть заполнен

B.042.00904
1
"Халықаралық тасымалдау көлік құралы түрінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2024" мәнін қамтуға тиіс
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.042.00905
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" толтырылмауға тиіс
B.042.01076
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01077
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.01078
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.01261
2
BY
егер "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралының маркасы кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.01079
2
BY
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2025" мәнін қамтуға тиіс
*.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.042.00906
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.01080
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.01081
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.042.01082
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
*.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00907
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.01083
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.042.01084
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" может быть заполнен
B.042.01085
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
*.10. Ссылочный порядковый номер
(casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)
0..*

B.042.01082
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:VehicleModelName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.9. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00907
2
AM, KG, KZ, RU
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.01083
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32" мәндерінің 1 қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01084
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.01085
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.10. Сілтемелік реттік нөмір
(casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)
0..*

B.042.00908
1
если реквизит "Ссылочный порядковый номер (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" заполнен, то экземпляр реквизита "Ссылочный порядковый номер (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе реквизита "Автомобильное транспортное средство (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)"или значение реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" или реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе другого экземпляра реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)"

B.042.00908
1
егер "Сілтемелік реттік нөмір (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Сілтемелік реттік нөмір (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" деректемесінің данасы "Автомобиль көлік құралы (cacdo:‌PIATTransport‌Means‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәнін немесе "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің немесе "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесінің басқа данасының құрамындағы "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің құрамындағы "Реттік нөмір (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс

12.16.9. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
5
0..1
B.042.00584
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "1", "2", реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" может быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
12.17. Товарная партия
(cacdo:‌PIATConsignment‌Details)
1..*
B.042.00783
1
если реквизит "Признак перевозки по книжке МДП casdo:TIRCarnetIndicator)" содержит значение "0", то должен быть заполнен 1 экземпляр реквизита "Товарная партия (cacdo:PIATConsignmentDetails)"

12.16.9. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
5
0..1
B.042.00584
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі: "1", "2" мәндерінің 1 қамтыса, "Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)" деректемесі толтырылмайды
12.17. Тауар партиясы
(cacdo:‌PIATConsignment‌Details)
1..*
B.042.00783
1
егер "ХТЖ кітапшасы бойынша тасымалдау белгісі casdo:TIRCarnetIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:PIATConsignmentDetails)" деректемесінің 1 данасы толтырылуға тиіс

B.042.00177
1
если реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" должен быть заполнен 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)", иначе реквизиты "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" не должны быть заполнены

B.042.00177
1
егер "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесі үшін "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемелерінің 1 толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемелері толтырылмайды

B.042.00585
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "01", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" должен быть заполнен 1 из реквизитов: "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)", "Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
B.042.00586
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "05" и не содержит значение "01", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" может быть заполнен 1 из реквизитов: "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)";
"Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
B.042.00587
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" не содержит значение "01", "05", "06", реквизиты "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)";
"Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" не должны быть заполнены
B.042.00588
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "02" то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" должен быть заполнен 1 из реквизитов: "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)"; "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
B.042.00589
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "05" и не содержит значение "02", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" может быть заполнен 1 из реквизитов: "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)", "Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
B.042.00590
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" не содержит значение "02", "05", "06", реквизиты "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)"; "Стоимость (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" не должны быть заполнены

B.042.00585
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесі үшін "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)", "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әр данасының құрамындағы "Құн (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелерінің 1 толтырылуға тиіс
B.042.00586
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса және "01" мәнін қамтымаса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесі үшін: "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)", "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әр данасының құрамындағы "Құн (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелерінің 1 толтырылуы мүмкін
B.042.00587
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "05", "06" мәндерін қамтымаса, Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)", "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әр данасының құрамындағы "Құн (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелері толтырылмайды
B.042.00588
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесі үшін: "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)", "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әр данасының құрамындағы "Құн (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелерінің 1 толтырылуға тиіс
B.042.00589
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса және "02" мәнін қамтымаса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесі үшін: "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)", "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әр данасының құрамындағы "Құн (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелерінің 1 толтырылуы мүмкін
B.042.00590
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "05", "06" мәндерін қамтымаса, "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)", "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әр данасының құрамындағы "Құн (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемелері толтырылмайды

B.042.00591
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит 1 из значений: "02", "05", "06", "11", "12", "13", "14", то реквизит "Транспортный (перевозочный) документ (cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортный (перевозочный) документ (cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1

B.042.00591
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "05", "06", "11", "12", "13", "14" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік (тасымал) құжаты (cacdo:PIATTransportDocumentDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік (тасымал) құжаты (cacdo:‌PIATTransport‌Document‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1

B.042.01088
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00179
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
B.042.01089
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен содержать значений: "02024", "02025"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00180
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.042.01090
1

B.042.01088
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00179
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
B.042.01089
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі: "02024", "02025" мәндерін қамтымауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00180
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.042.01090
1

если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "02016", "02099", то реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" не должен быть заполнен
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00592
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00182
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.042.00762
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
5 л)
7 а)

егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі: "02016", "02099" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Құжаттың атауы (csdo:DocName)" деректемесі толтырылады, әйтпесе "Құжаттың атауы (csdo:DocName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00592
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00182
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00762
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
5 л)
7 а)

7 б) абз 1
0..1
B.042.00183
2
BY, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "01", то реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
B.042.00593
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит 1 из значений: "02", "14", то реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
12.17.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
9
0..1
B.042.00186
1
если таможенным органом зарегистрирована таможенная декларация в виде электронного документа, поданная в соответствии с особенностями таможенного декларирования, определенными статьей 114 ТК ЕАЭС, ревизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.00188
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1

7 б) абз 1
0..1
B.042.00183
2
BY, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жердің атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00593
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "14" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жердің атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.17.3. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
9
0..1
B.042.00186
1
егер кеден органы ЕАЭО КК-нің 114-бабында айқындалған кедендік декларациялау ерекшеліктеріне сәйкес берілген электрондық құжат түріндегі кедендік декларацияны тіркеген болса, Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.00188
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1

B.042.00190
1
ревизит "Порядковый номер (casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)" не должен быть заполнен
12.17.4. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
0..1
B.042.01091
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", и реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" не содержит значение "МДП"то реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" не должен быть заполнен

B.042.00190
1
"Реттік нөмір (casdo:CustomsDocumentOrdinalId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.17.4. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
0..1
B.042.01091
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "ХТЖ" мәнін қамтымаса, онда "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылады, әйтпесе "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.01092
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен содержать значение "1"
12.17.5. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 м)
7 а)
7 б)
7 г)
0..1
B.042.00191
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", "06", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.042.00792
1
если реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" заполнен, то при перевозке насыпом, наливом, навалом и т.п. реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
12.17.6. Код страны отправления
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
5 е)
7 а)
7 в)
7 ж)
0..1

B.042.01092
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:TransitFeatureCode)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Тауарлар саны (casdo:GoodsQuantity)" деректемесі "1" мәнін қамтуға тиіс
12.17.5. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 м)
7 а)
7 б)
7 г)
0..1
B.042.00191
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05", "06" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00792
1
егер "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі толтырылса, онда үйіп, құйып, толтырып және т.б. тасымалдау кезінде "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
12.17.6. Жөнелту елінің коды
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
5 е)
7 а)
7 в)
7 ж)
0..1

B.042.00909
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06", "11", то реквизит "Код страны отправления (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна отправления (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00910
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны отправления (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

B.042.00909
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "06", "11" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жөнелту елінің коды (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жөнелту елінің коды (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" деректемесі толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00910
1
"Жөнелту елінің коды (casdo:DepartureCountryCode) деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

12.17.7. Код страны назначения
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
5 е)
7 а)
7 в)
7 ж)
0..1
B.042.00911
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06", то реквизит "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00912
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "11", то реквизит "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" может быть заполнен

12.17.7. Межелі елдің коды
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
5 е)
7 а)
7 в)
7 ж)
0..1
B.042.00911
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесі: "01", "06" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Межелі елдің коды (casdo:Destination CountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00912
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Межелі елдің коды (casdo:Destination CountryCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.042.00913
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "01", "06" "11", то реквизит "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00914
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

B.042.00913
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі: "01", "06", "11" мәндерін қамтымаса, онда "Межелі елдің коды (casdo:DestinationCountryCode)" толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00914
1
"Межелі елдің коды (casdo:DestinationCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

12.17.8. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
5 ц)
7 а)
7 в)
0..1
B.042.00203
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" не содержит значение "МДП", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП" и реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" в составе экземпляров реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" заполнен, то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен быть заполнен

12.17.8. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
5 ц)
7 а)
7 в)
0..1
B.042.00203
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "ХТЖ" мәнін қамтымаса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтымаса және "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесінің әр данасының құрамындағы "Құн (casdo:‌CA‌Value‌Amount)" деректемесі толтырылса, онда "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.042.01093
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" содержит значение "МДП", то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" не должен быть заполнен
B.042.01094
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.042.00204
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00205
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение "2022"
12.17.9. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 п)
7 а)
7 б)
0..1

B.042.01093
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі "ХТЖ" мәнін қамтыса, онда "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.01094
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Қорытынды (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
1
B.042.00204
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес үш әріптен тұратын валюта кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
1
B.042.00205
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
12.17.9. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 п)
7 а)
7 б)
0..1

B.042.00206
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05" реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" может быть заполнен.
B.042.00915
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ЧМ", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен

B.042.00206
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесі: "01", "05" мәндерінің 1 қамтыса, "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" )" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00915
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ЧМ" мәнін қамтыса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" )" деректемесі толтырылуға тиіс

B.042.00916
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений "01", "05", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "ЧМ", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен

B.042.00916
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05" мәндерінің 1 қамтымаса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ЧМ" мәнін қамтымаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.00917
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то реквизит должен содержать общий вес брутто товаров в товарной партии, выраженный в килограммах
B.042.00918
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений "01" "05", "06", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1

B.042.00917
1
егер "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылса, онда деректеме тауар партиясындағы тауарлардың килограмммен көрсетілген жалпы салмағын қамтуға тиіс
B.042.00918
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесі: "01" "05", "06" мәндерін қамтымаса, онда "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1

B.042.00207
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00208
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"

B.042.00207
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00208
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс

12.17.10. Отправитель
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
5 ж)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
7 ж)
0..1
B.042.00209
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", "06", "11", "13", то реквизит "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00210
1
для реквизита "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

12.17.10. Жөнелтуші
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
5 ж)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
7 ж)
0..1
B.042.00209
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05", "06", "11", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жөнелтуші (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жөнелтуші (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00210
1
"Жөнелтуші (cacdo:PIConsignorDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)"
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.042.01099
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Удостоверение личности (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Удостоверение личности (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" не должен быть заполнен
*.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.042.01100
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.01101
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01102
1
реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.01103
1
реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
0..1
B.042.01104
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)" должен содержать значение "2053"
*.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
B.042.01105
1
реквизит "Наименование вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Name)" не должен быть заполнен
*.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1
*.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
1
*.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.01106
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.042.01107
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.11.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.01108
1
реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" не должен быть заполнен
*.11.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
B.042.01109
1
реквизит "Идентификатор уполномоченного органа (csdo:‌Authority‌Id)" не должен быть заполнен

B.042.01099
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Жеке куәлік (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Жеке куәлік (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.042.01100
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.01101
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.11.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01102
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01103
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
0..1
B.042.01104
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2053" мәнін қамтуға тиіс
*.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
B.042.01105
1
"Құжат түрінің атауы (csdo:DocKindName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1
*.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
1
*.11.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.01106
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01107
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.11.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.01108
1
"Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.11.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
B.042.01109
1
"Уәкілетті органның сәйкестендіргіші (csdo:AuthorityId)" деректемесі толтырылмауға тиіс

*.11.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
B.042.01110
1
реквизит "Наименование уполномоченного органа (csdo:‌Authority‌Name)" не должен быть заполнен
*.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..*
B.042.00225
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", и реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен

*.11.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
B.042.01110
1
"Уәкілетті органның атауы (csdo:AuthorityName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..*
B.042.00225
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса және "Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.042.01111
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то должен быть заполнен строго 1 экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
B.042.00765
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.12.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01112
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен быть заполнен

B.042.01111
1
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесінің 1 данасы ғана толтырылуға тиіс
B.042.00765
1
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуы тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01112
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.042.00227
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение
"1" – адрес регистрации
*.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01113
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00228
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации отправителя в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00227
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі "1" – Тіркеу мекенжайы мәнін қамтуға тиіс
*.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01113
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00228
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес жөнелтушінің тіркелген елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

*.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00233
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00234
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
*.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
B.042.01114
1
реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" не должен быть заполнен
*.13.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
*.13.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
*.14. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 т)
7 а)
7 б)
абз 1
0..1
B.042.00235
2
BY,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – отправитель товаров совпадает с продавцом товаров;
0 – отправитель товаров не совпадает с продавцом товаров;
иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
B.042.00595
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "14", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – отправитель товаров совпадает с продавцом товаров;
0 – отправитель товаров не совпадает с продавцом товаров;
иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
*.15. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
0..1
B.042.01115
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
12.17.11. Получатель
(cacdo:‌PIConsignee‌Details)
5 ж)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
7 ж)
0..1

*.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.12.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00233
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00234
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
B.042.01114
1
"Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
*.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
*.14. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 т)
7 а)
7 б)
абз 1
0..1
B.042.00235
2
BY,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-тауарларды жөнелтуші тауарларды сатушымен сәйкес келеді;
0-тауарларды жөнелтуші тауарларды сатушымен сәйкес келмейді; әйтпесе, "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.042.00595
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі: "02", "14" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-тауарларды жөнелтуші тауарларды сатушымен сәйкес келеді;
0-тауарларды жөнелтуші тауарларды сатушымен сәйкес келмейді; әйтпесе, "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.15. Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
0..1
B.042.01115
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылмайды
12.17.11. Алушы
(cacdo:‌PIConsignee‌Details)
5 ж)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
7 ж)
0..1

B.042.00236
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", "06", "11", "13", то реквизит "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details" должен быть заполнен, иначе реквизит "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details" не должен быть заполнен
B.042.00237
1
для реквизита "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01116
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.042.01117
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1

B.042.00236
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05", "06", "11", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details" деректемесі толтырылмайды
B.042.00237
1
"Алушы (cacdo:PIConsigneeDetails" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01116
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.042.01117
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1

B.042.00254
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение
"1" – адрес регистрации
*.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01134
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00255
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации получателя в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00254
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі "1" – Тіркеу мекенжайы мәнін қамтуға тиіс
*.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01134
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00255
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес алушының тіркелген елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" и реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" содержит значение "0", то реквизит "Продавец (cacdo:‌PISeller‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Продавец (cacdo:‌PISeller‌Details)" не должен быть заполнен

егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса және "Жөнелтуші (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Сатушы (cacdo:‌PISeller‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сатушы (cacdo:‌PISeller‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00599
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "14" и реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" содержит значение "0", то реквизит "Продавец (cacdo:‌PISeller‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Продавец (cacdo:‌PISeller‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00599
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "14" мәндерінің 1 қамтыса және "Жөнелтуші (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Сатушы (cacdo:‌PISeller‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сатушы (cacdo:‌PISeller‌Details)" деректемесі толтырылмайды

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" и реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" содержит значение "0", то реквизит "Покупатель (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Покупатель (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" не должен быть заполнен

егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса және "Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Сатып алушы (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сатып алушы (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00602
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "14" и реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" содержит значение "0", то реквизит "Покупатель (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Покупатель (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00602
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "14" мәндерінің 1 қамтыса "Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесімінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Сатып алушы (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сатып алушы (cacdo:‌PIBuyer‌Details)" деректемесі толтырылмайды

*.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01153
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00311
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации покупателя в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00312
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

*.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01153
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00311
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес сатып алушының тіркелген елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00312
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

B.042.01156
1
реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
12.17.14. Место погрузки товаров
(cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)
7 а)
0..1
B.042.00318
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", то реквизит "Место погрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место погрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.042.01157
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01158
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00319
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны, в которой осуществлялась погрузка товаров, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00320
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.042.00321
1
реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен
*.4. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1

B.042.01156
1
"Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды (casdo:ExchangePostOfficeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.17.14. Тауарларды тиеу орны
(cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)
7 а)
0..1
B.042.00318
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды тиеу орны (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Тауарларды тиеу орны (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.042.01157
1
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01158
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00319
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды тиеу жүзеге асырылған елдің екі әріптік кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00320
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.042.00321
1
"Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1

12.17.15. Место разгрузки товаров
(cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)
7 а)
0..1
B.042.00323
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", то реквизит "Место разгрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место разгрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.042.01263
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

12.17.15. Тауарларды түсіру орны
(cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)
7 а)
0..1
B.042.00323
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды түсіру орны (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды түсіру орны (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.042.01263
"Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.042.01162
1
реквизит "Код железнодорожной станции (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" не должен быть заполнен
*.5. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.042.01163
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
*.6. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.042.00327
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" не должен быть заполнен
12.17.16. Место назначения товаров
(cacdo:‌ATDestination‌Details)
5 ч)
7 а)
7 е)
0..1
B.042.00328
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌ATDestination‌Details)" должен быть заполнен реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
B.042.00606
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌ATDestination‌Details)" может быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)", "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)"
B.042.00607
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌ATDestination‌Details)" может быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)", "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)"
B.042.00608
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "01", "13" реквизит "Место назначения товаров (cacdo:‌ATDestination‌Details)" не запдолжен быть заполнен
B.042.00609
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌ATDestination‌Details)" должен быть заполнен реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
B.042.00610
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌ATDestination‌Details)" может быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)", "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)"
B.042.00611
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", для реквизита "Место назначения товаров (cacdo:‌ATDestination‌Details)" может быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)", "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)"

B.042.01162
1
"Темір жол станциясының коды (casdo:RailwayStationCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.5. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.042.01163
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.042.00327
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.17.16. Тауарлардың межелі жері
(cacdo:‌ATDestination‌Details)
5 ч)
7 а)
7 е)
0..1
B.042.00328
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, "Тауарлардың межелі жері (cacdo:‌ATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00606
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, "Тауарлардың межелі жері (cacdo:‌ATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Жердің атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)", "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемелерінің кемінде 1 толтырылуы мүмкін
B.042.00607
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, "Тауарлардың межелі жері (cacdo:‌ATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)", "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемелерінің кемінде 1 толтырылуы мүмкін
B.042.00608
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесі: "01", "13" мәндерін қамтыса, "Тауарлардың межелі жері (cacdo:ATDestination Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00609
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, "Тауарлардың межелі жері (cacdo:‌ATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" )" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00610
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, "Тауарлардың межелі жері (cacdo:‌ATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Жердің атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)", "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемелерінің кемінде 1 толтырылуы мүмкін
B.042.00611
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "02" мәнін қамтыса, "Тауарлардың межелі жері (cacdo:‌ATDestination‌Details)" деректемесі үшін "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)", "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемелерінің кемінде 1 толтырылуы мүмкін

B.042.00612
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "02", "13" реквизит "Место назначения товаров (cacdo:‌ATDestination‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
7 е)
0..1
B.042.00329
1
если реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны (csdo: ‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенный код страны назначения товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00330
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
5 ч)
7 а)
0..1

B.042.00612
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:Preliminary InformationUsageCode)" деректемесі: "02", "13" мәндерін қамтымаса, "Тауарлардың межелі жері (cacdo:ATD estinationDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
7 е)
0..1
B.042.00329
1
егер "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылса, ол әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды тағайындайтын елдің екі әріптен тұратын кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00330
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
5 ч)
7 а)
0..1

B.042.00331
1
если реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" заполнен, то должен содержать наименование места назначения товаров в соответствии с транспортными (перевозочными) документами
*.3. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
5 ч)
7 а)
0..1
B.042.00332
1
реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен содержать адрес места назначения товаров в соответствии с транспортным (перевозочным) документом
*.3.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1

B.042.00331
1
"Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылса, ол көлік (тасымалдау) құжаттарына сәйкес тауарларды тағайындау орнының атауын қамтуға тиіс
*.3. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
5 ч)
7 а)
0..1
B.042.00332
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі көлік (тасымалдау) құжатына сәйкес тауарлардың тағайындалған жерінің мекенжайын қамтуға тиіс
*.3.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1

B.042.00617
1
если реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" заполнен, то должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации контейнера в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00618
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
12.17.18. Место временного хранения товара
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
7 г)
0..1
B.042.00335
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "05", то реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код места нахождения товаров
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.042.00336
1
ревизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" должен содержать значение кода предполагаемого места хранения товаров в соответствии с классификатором мест нахождения товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00619
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" должен содержать значение "2023"
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.042.00620
1
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" содержит значения "95", "97" реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен
*.3. Сведения о документе, определяющем место нахождения товара
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.3.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00337
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.3.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00621
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.3.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00622
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.042.00623
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00340
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

B.042.00617
1
егер "Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылса, онда ол әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес контейнерді тіркеу елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00618
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
12.17.18. Тауарларды уақытша сақтау орны
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
7 г)
0..1
B.042.00335
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды уақытша сақтау орны (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды уақытша сақтау орны (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Тауарлар орналасқан жердің коды
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.042.00336
1
"Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:GoodsLocationCode)" деректемесі тауарлардың орналасқан жерінің сыныптауышына сәйкес тауарлардың болжамды сақтау орны кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00619
1
"Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:GoodsLocationCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2023" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Жердің атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.042.00620
1
егер "Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:GoodsLocationCode)" деректемесі "95", "97" мәндерін қамтыса, "Жердің атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.3. Тауардың орналасқан жерін айқындайтын құжат туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.3.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00337
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.3.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00621
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.3.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00622
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00623
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00340
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

B.042.00346
1
ревизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо обеспечение особых условий временного хранения товаров;
0 – отсутствует необходимость обеспечения особых условий временного хранения товаров
*.6.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.042.00347
1
если реквизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)", должен быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
12.17.19. Товар
(cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)
1..*
*.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.042.00348
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должен содержать значение "1", иначе значение значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должно быть уникальным
*.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 ф)
7 а)
7 б)
абз 1
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..1
B.042.00629
2
АМ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "05", "11", "12", "13", "14", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00921
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "02", "05", "06", "11", "12", "13", "14", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.01229
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "02", "05", "11", "12", "13", "14", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "МП", "ЧМ", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен

B.042.00346
1
"Сақтаудың ерекше жағдайларының қажеттілігінің белгісі (casdo:SpecialStorageRequirementIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-тауарларды уақытша сақтаудың ерекше жағдайларын қамтамасыз ету қажет;
0-тауарларды уақытша сақтаудың ерекше жағдайларын қамтамасыз ету қажеттілігі жоқ
*.6.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.042.00347
1
егер "Сақтаудың ерекше жағдайларының қажеттілігінің белгісі (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
12.17.19. Тауар
(cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)
1..*
*.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.042.00348
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" "1" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәні бірегей болуға тиіс
*.2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 ф)
7 а)
7 б)
абз 1
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..1
B.042.00629
2
АМ
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі: "02", "05", "11", "12", "13", "14" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:CommodityCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00921
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "05", "11", "12", "13", "14" мәндерін қамтымаса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.01229
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "05", "11", "12", "13", "14" мәндерін қамтымаса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП", "ЧМ" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.01230
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значений: "МП", "ЧМ", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00630
2
АМ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "02", "05", "06", "11", "12", "14", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
B.042.00631
2
АМ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "05", "06", "11", "12", "14", и реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" заполнен, то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{6}|\d{8,10}"
B.042.01167
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "МП", "ЧМ", или если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ГП", реквизит "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" содержит значение "ИМ", реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "2", реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" содержит значение "С" и в составе экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" в составе реквизита "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" содержит значение "BY" и значение реквизита "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" в составе реквизита "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" начинается со значения "112", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен

B.042.01230
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП", "ЧМ" мәндерін қамтымаса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00630
2
АМ
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "05", "06", "11", "12", "14" мәндерін қамтымаса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
B.042.00631
2
АМ
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "05", "06", "11", "12", "14" мәндерінің 1 қамтыса және "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{6}|\d{8,10}"
B.042.01167
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП", "ЧМ" мәндерінің 1 қамтыса немесе егер егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ГП" мәнін қамтыса, "Тауарларды өткізу түрінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі "ИМ" мәнін қамтыса, "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, "Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі "С" мәнін қамтыса және "Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тауар партиясы (cacdo:‌PIATConsignment‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы мән және "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесінің мәні "112" мәнінен басталса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.00794
2
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "МП", "ЧМ", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00349
2
BY, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", реквизит Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "01", "05", "06", "11", "12", "13", "14", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
B.042.00922
2
BY, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит из значений: "01", "05", "06", "11", "12", "14", и реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" заполнен, то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{6}|\d{8,10}"
*.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 о)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..4
B.042.00350
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", "06", "13", то реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
B.042.01168
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" содержит значение "ЭД" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ВН", то реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен содержать значение, которое совпадает со значением реквизита "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)"
*.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 п)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
0..1

B.042.00794
2
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП", "ЧМ" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылады
B.042.00349
2
BY, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: : "01", "05", "06", "11", "12", "13", "14" мәндерін қамтымаса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
B.042.00922
2
BY, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: : "01", "05", "06", "11", "12", "14" мәндерін қамтыса және "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{6}|\d{8,10}"
*.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 о)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..4
B.042.00350
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05", "06", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауардың атауы (casdo:GoodsDescriptionText)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың атауы (casdo:GoodsDescriptionText)" деректемесі толтырылмайды
B.042.01168
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Электрондық құжаттың белгісі (casdo:EDocIndicatorCode)" деректемесі "ЭД( мәнін қамтыса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтыса, онда "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесінің мәнімен үйлесетін мәнді қамтуға тиіс
*.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 п)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 е)
0..1

B.042.00351
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", и реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" не заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.042.00632
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.042.01169
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ЧМ", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "0"
B.042.00747
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13" и реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.042.00633
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "01", "05", "06", "13", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
B.042.00634
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то значение должно быть выражено в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.042.00352
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00353
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
7 д)
0..1

B.042.00351
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05" мәндерінің 1 қамтыса және "Негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00632
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01169
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ЧМ" мәнін қамтыса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
B.042.00747
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00633
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05", "06", "13" мәндерінің 1 қамтымаса, онда Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00634
1
егер "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылса, онда оның мәні килограммен көрсетілуге тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.042.00352
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00353
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
*.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
7 д)
0..1

B.042.00354
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", и реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен.
B.042.00790
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "13", то реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен

B.042.00354
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс.
B.042.00790
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтымаса, онда "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.00356
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
5 х)
7 а)
7 б)
абз.1
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00357
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.00356
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
*.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
5 х)
7 а)
7 б)
абз.1
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00357
2
BY
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауардың саны (cacdo:GoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың саны (cacdo:GoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00358
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "05", "06", "14", реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" заполнен, и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
*.6.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.042.00636
1
если реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" заполнен, то реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение количества товара в единицах измерения, приведенных в классификаторе единиц измерения
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.042.00360
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00361
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.042.01170
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00362
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
*.7. Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
0..1
B.042.01171
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.01254
1
если реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" заполнен, то реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" должен содержать значение "С" - в отношении товара не установлены запреты и ограничения
*.8. Код декларирования компонентов разобранного товара
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
0..1

B.042.00358
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "05", "06", "14" мәндерінің 1 қамтыса, "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауардың саны (cacdo:GoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың саны (cacdo:GoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылмайды
*.6.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.042.00636
1
егер "Тауардың саны (cacdo:GoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышында келтірілген өлшем бірліктеріндегі тауар санының мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.042.00360
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00361
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
*.6.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.042.01170
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00362
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
*.7. Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
0..1
B.042.01171
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.01254
1
егер "Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі "С" – тауарға қатысты тыйым салулар мен шектеулер белгіленбеген мәнін қамтуға тиіс
*.8. Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
0..1

B.042.01172
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.01255
1
если реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" заполнен, то реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" должен содержать значение "К" - в случае таможенного декларирования товаров в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, перевозимых по территориям 2 и более государств-членов в течение определенного периода времени одним или несколькими транспортными средствами
*.9. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*
B.042.00363
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен
*.10. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
5 п)
7 а)
7 г)
0..1

B.042.01172
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.01255
1
егер "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі "К" - белгілі бір уақыт кезеңі ішінде бір немесе бірнеше көлік құралдарымен 2 және одан да көп мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалданатын тауарларды жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде кедендік декларациялау жағдайында мәнін қамтуға тиіс
*.9. Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*
B.042.00363
1
егер "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылмайды
*.10. Негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
5 п)
7 а)
7 г)
0..1

B.042.00365
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", и реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)", не заполнен то реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен.
B.042.00637
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "01", "05" то реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
*.10.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.042.00366
1
реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение объема товара, выраженное в метрах кубических
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1

B.042.00365
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05" мәндерінің 1 қамтыса және Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс.
B.042.00637
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05" мәндерін қамтымаса, онда Негізгі және қосымша емес өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.10.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.042.00366
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесі текше метрмен көрсетілген тауар көлемінің мәнін қамтуы тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1

B.042.00367
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "113"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00368
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2064"

B.042.00367
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "113" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00368
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс

*.10.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.042.01173
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00369
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
*.11. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
7 е)
0..*
B.042.00370
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "13", реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
*.12. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
5 н)
7 а)
7 б)
7 д)
7 е)
0..1
B.042.00371
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "12", "13" то реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
*.13. Назначение и область применения товара
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
7 ж)
0..1

*.10.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.042.01173
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00369
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
*.11. Шығарылған жердің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
7 е)
0..*
B.042.00370
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, "Шығарылған жердің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Шығарылған жердің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмайды
*.12. Тауарды маркалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
5 н)
7 а)
7 б)
7 д)
7 е)
0..1
B.042.00371
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тауарды маркалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды маркалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
*.13. Тауардың мақсаты мен қолданылу саласы
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
7 ж)
0..1

B.042.00372
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "11", то реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" может быть заполнен, иначе реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
*.14. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
7 ж)
0..*

B.042.00372
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Тауардың мақсаты мен қолданылу саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауардың мақсаты мен қолданылу саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.14. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
7 ж)
0..*

B.042.00373
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "11", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00638
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "12", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" может быть заполнен
B.042.00639
1

B.042.00373
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:ManufacturerDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00638
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00639
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения "11", "12", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00374
1
для реквизита "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.14.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.14.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1

егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "11", "12" мәндерін қамтымаса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00374
1
"Өндіруші (cacdo:ManufacturerDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.14.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.14.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1

*.14.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01175
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00378
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации производителя товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00379
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

*.14.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01175
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00378
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауар өндірушіні тіркеу елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00379
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

*.14.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.14.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00383
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.14.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00384
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
*.15. Предприятие, выпустившее товары в оборот
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
7 д)
0..*
B.042.00385
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "12", то реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" не должен быть заполнен
*.15.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
B.042.00386
1
реквизит "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" должен быть заполнен
*.15.2. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1
B.042.00387
1
реквизит "Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору (casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)" может быть заполнен
*.16. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 н)
5 м)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00388
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", то реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00923
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "ВН", то реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен
B.042.00924
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "01", "05" реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ВН", то реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен

*.14.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.14.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.042.00383
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.14.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.042.00384
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.15. Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
7 д)
0..*
B.042.00385
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, онда "Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.15.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
B.042.00386
1
"Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.15.2. Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1
B.042.00387
1
"Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі (casdo:VeterinaryOrganizationId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.16. Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарларды қаптау
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 н)
5 м)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.00388
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарларды қаптау (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00923
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтымаса, онда "Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарларды қаптау (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00924
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05" мәндерінің 1 қамтымаса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтыса, онда "Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарларды қаптау (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.00925
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "01", "05" "06", то реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
*.16.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
5 н)
5 м)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.01176
1
реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00389
1
реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – без упаковки;
1 – с упаковкой;
2 – без упаковки, в оборудованных емкостях транспортного средства
*.16.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.042.00390
1
реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен
B.042.00793
1
если реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
*.16.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.042.00656
1
реквизит "Количество грузовых мест, частично занятых товаром (casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)" не должен быть заполнен
*.16.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.16.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
5 н)
7 а)
7 б)
7 в)
0..*
B.042.00657
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06", то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
*.16.5.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00926
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01", то реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00391
1
если реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – сведения об упаковке;
1 – сведения о таре;
2 – сведения о грузе;
3 – сведения о поддонах;
4 – сведения об индивидуальной упаковке

B.042.00925
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "05", "06" мәндерін қамтымаса, онда "Жүк, жүк орындары, тұғырықтар және тауарларды қаптау (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.16.1. Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
5 н)
5 м)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
0..1
B.042.01176
1
"Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:PackageAvailabilityCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00389
1
"Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:PackageAvailabilityCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
0-қаптамасыз;
1-қаптамамен;
2-қаптамасыз, көлік құралының жабдықталған сыйымдылықтарында
*.16.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.042.00390
1
"Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00793
1
егер "Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:PackageAvailabilityCode)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
*.16.3. Тауар ішінара орналасқан жүк орындарының жалпы саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.042.00656
1
"Тауар ішінара орналасқан жүк орындарының жалпы саны (casdo:CargoPartQuantity)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.16.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.16.5. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
5 н)
7 а)
7 б)
7 в)
0..*
B.042.00657
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "01", "06" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:PackagePalletDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:PackagePalletDetails)" деректемесі толтырылмайды
*.16.5.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00926
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса, онда "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі толтырылады
B.042.00391
1
егер "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі толтырылса, онда "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
0-қаптама туралы мәліметтер;
1-ыдыс туралы мәліметтер;
2-жүк туралы мәліметтер;
3-тұғырық туралы мәліметтер;
4 - жеке қаптама туралы мәліметтер

*.16.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.042.00392
1
реквизит "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида упаковки в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00658
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2013"

*.16.5.2. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.042.00392
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:PackageKindCode)" деректемесі жүктің, қаптаманың және қаптау материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес қаптама түрі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00658
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:PackageKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2013" мәнін қамтуға тиіс

*.16.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.042.00659
1
если реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "0", "1", "3", "4", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" должен быть заполнен
B.042.00660
1
если реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" может быть заполнен

*.16.5.3. Қаптамалар саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.042.00659
1
егер "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі "0", "1", "3", "4" мәндерін қамтыса, онда "Қаптамалар саны (csdo:PackageQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00660
1
егер "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Қаптамалар саны (csdo:PackageQuantity)" деректемесі толтырылуы мүмкін

*.16.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
*.17. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 с)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..*
B.042.00769
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "ВН", то реквизит "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" должен быть заполнен

*.16.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
*.17. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 с)
7 а)
7 б)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
8
0..*
B.042.00769
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Көлік құралы (cacdo:‌PIATBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтымаса, онда "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.042.00393
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "11", "13", то реквизит "Страна происхождения (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна происхождения (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
*.18.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.042.00394
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны происхождения товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00393
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "11", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Шығарылған ел (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Шығарылған ел (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.18.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.042.00394
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарлардың шығарылған елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00397
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1

B.042.00397
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 ғана данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың тағайындалу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда Құн (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
1

B.042.00400
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00401
1
атрибут "идентификатор классификатора валют (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.20. Предшествующий документ
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
7 в)
0..*

B.042.00400
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес үш әріптен тұратын валюта кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
1
B.042.00401
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.20. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
7 в)
0..*

B.042.00402
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен
*.20.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
0..1
B.042.01177
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id)" должен быть заполнен
B.042.01178
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id" должен начинаться со значения "1"
B.042.01179
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id)" в составе экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" не должен содержать повторяющихся значений
*.20.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01180
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен

B.042.00402
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.20.1. Жазба сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
0..1
B.042.01177
1
"Жазба сәйкестендіргіші (casdo:LineId)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01178
1
"Жазба сәйкестендіргіші (casdo:LineId" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
B.042.01179
1
"Тауар (cacdo:PIATConsignmentItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Жазба сәйкестендіргіші (casdo:LineId)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
*.20.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01180
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс

*.20.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.20.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00665
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.20.5. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00666
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.21. Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
5 щ)
7 а)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..*
B.042.00403
2
BY,
KG,
KZ,
RU
если представляются сведения о документах, то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен

*.20.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.20.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00665
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.20.5. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00666
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.21. Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
5 щ)
7 а)
7 в)
7 г)
7 д)
7 е)
7 ж)
0..*
B.042.00403
2
BY,
KG,
KZ,
RU
егер құжаттар туралы мәліметтер ұсынылса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:PIGoodsDocDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:PIGoodsDocDetails)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00748
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений "02", "05", "06", "11", "12", "13" и представляются сведения о документах, то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит не должен быть заполнен
*.21.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01181
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00404
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00405
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.21.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.21.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.01182
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.042.00407
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен содержать значение номера документа или значение "Б/Н", если документ не имеет номера
*.21.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00408
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.21.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00409
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.21.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00410
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.21.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00411
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" заполнен, то реквизит должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00412
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

B.042.00748
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "05", "06", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса және құжаттар туралы мәліметтер ұсынылса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе деректеме толтырылмауға тиіс
*.21.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01181
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00404
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00405
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.21.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.21.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.01182
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00407
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі егер құжаттың нөмірі болмаса, құжат нөмірінің мәнін немесе "БН" мәнін қамтуға тиіс
*.21.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00408
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, то деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.21.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.042.00409
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.21.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.042.00410
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.21.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00411
1
егер "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылса, онда деректеме әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00412
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

*.21.16. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
7 д)
7 ж)
0..1
B.042.00671
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "11", "12" реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" может быть заполнен
B.042.00672
1
если реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" заполнен, то для реквизита "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

*.21.16. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
7 д)
7 ж)
0..1
B.042.00671
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "11", "12" мәндерін қамтыса, "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00672
1
егер "Өндіруші (cacdo:ManufacturerDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Өндіруші (cacdo:ManufacturerDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

B.042.00675
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
*.21.17. Сведения об обеззараживании
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
7 е)
0..1
B.042.00676
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", то реквизит "Сведения об обеззараживании (cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)" должен быть заполнен
*.21.17.1. Признак проведения обеззараживания
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
1
B.042.00414
1
реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – обеззараживание продукции проводилось;
0 – обеззараживание продукции не проводилось или сведения о проведении обеззараживания отсутствуют

B.042.00675
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.21.17. Залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
7 е)
0..1
B.042.00676
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Залалсыздандыру туралы мәліметтер (cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.21.17.1. Залалсыздандыру жүргізу белгісі
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
1
B.042.00414
1
"Залалсыздандыру жүргізу белгісі (casdo:DisinfectionIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-өнімді залалсыздандыру жүргізілді;
0-өнімді залалсыздандыру жүргізілген жоқ немесе залалсыздандыру туралы мәліметтер жоқ

*.21.17.2. Сведения о проведенном обеззараживании
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
0..1
B.042.00677
1
если реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" содержит значение "1", реквизит "Сведения о проведенном обеззараживании (cacdo:‌Disinfection‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" не должен быть заполнен
*.21.17.2.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00415
1
Значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.21.17.2.2. Продолжительность обработки
(casdo:‌Exposition‌Duration)
0..1
*.21.17.2.3. Способ обработки
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
0..1
*.21.17.2.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(casdo:‌Chemical‌Name)
1
*.21.17.2.5. Температура обработки
(casdo:‌Temperature‌Measure)
0..1
*.21.17.2.6. Концентрация вещества
(casdo:‌Concentration‌Measure)
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.042.00678
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Концентрация вещества (casdo:‌Concentration‌Measure)" должен содержать значение код единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00679
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Концентрация вещества (casdo:‌Concentration‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.21.17.2.7. Доза вещества
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.042.00416
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Доза вещества (casdo:‌Dose‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00417
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Доза вещества (casdo:‌Dose‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.21.17.2.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.21.18. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
7 в)
0..1
B.042.01187
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" не должен быть заполнен

*.21.17.2. Жүргізілген залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
0..1
B.042.00677
1
егер "Залалсыздандыру жүргізу белгісі (casdo:DisinfectionIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, "Жүргізілген залалсыздандыру туралы мәліметтер (cacdo:‌Disinfection‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Залалсыздандыру жүргізу белгісі (casdo:DisinfectionIndicator)" деректемесі толтырылмайды
*.21.17.2.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.042.00415
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.21.17.2.2. Өңдеу ұзақтығы
(casdo:‌Exposition‌Duration)
0..1
*.21.17.2.3. Өңдеу тәсілі
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
0..1
*.21.17.2.4. Химиялық заттың (субстанцияның) атауы
(casdo:‌Chemical‌Name)
1
*.21.17.2.5. Өңдеу температурасы
(casdo:‌Temperature‌Measure)
0..1
*.21.17.2.6. Заттың концентрациясы
(casdo:‌Concentration‌Measure)
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.042.00678
1
"Заттың концентрациясы (casdo:‌Concentration‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған сыныптауышқа сәйкес өлшем бірліктерінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00679
1
"Заттың концентрациясы (casdo:ConcentrationMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
*.21.17.2.7. Заттың дозасы
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.042.00416
1
"Заттың дозасы (casdo:DoseMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған сыныптауышқа сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.042.00417
1
"Заттың дозасы (casdo:DoseMeasure)" деректемесінің анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2064" мәнін қамтуға тиіс
*.21.17.2.8. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.21.18. Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
7 в)
0..1
B.042.01187
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.01188
1
если реквизит "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" заполнен и реквизит "Код представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" содержит значение "0", то для реквизита "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" при указании сведений о регистрационном номере документа может быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)", иначе реквизиты "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" не должны быть заполнены
*.21.18.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01189
1
реквизит "Код представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.01190
1
реквизит "Код представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
"0" – документ не представлен при подаче ТД в соответствии с абзацем первым пункта 8 статьи 109 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза.
"1" – документ будет представлен при использовании предварительной информации в качестве транзитной декларации

B.042.01188
1
егер "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі толтырылса және "Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі үшін құжаттың тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы мүмкін: Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)", әйтпесе "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" деректемелері толтырылмауға тиіс
*.21.18.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01189
1
"Құжатты ұсыну коды (casdo:DocPresentKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01190
1
"Құжатты ұсыну коды (casdo:DocPresentKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
"0" – құжат Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 109-бабы 8-тармағының бірінші абзацына сәйкес ТД беру кезінде ұсынылмаған,
"1" – құжат транзиттік декларация ретінде алдын ала ақпаратты пайдаланған кезде ұсынылатын болады

*.21.18.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01191
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.01192
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.21.18.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
0..1
B.042.01193
1
реквизит "Дата представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Date)" не должен быть заполнен
*.21.18.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
0..1
B.042.01194
1
реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" используется для указания сведений о регистрационном номере таможенного документа, структура номера которого соответствует схеме: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, где ТТТТТТТ – код таможенного органа (2, 5 или 8 знаков), ДДММГГ – дата регистрации документа, ННННННН – номер документа по журналу регистрации, РР – порядковый номер изменений и (или) дополнений (элемент РР может отсутствовать)
*.21.18.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.21.18.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.01195
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.21.18.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.21.18.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
*.21.18.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
0..1
*.21.18.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.21.18.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.01196
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.21.18.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.21.18.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
1
B.042.01197
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.01198
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"

*.21.18.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.01191
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.01192
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.21.18.3. Құжатты ұсыну күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
0..1
B.042.01193
1
"Құжатты ұсыну күні (casdo:DocPresentDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.21.18.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
0..1
B.042.01194
1
"Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:CustomsDocIdDetails)" деректемесі нөмірінің құрылымы төмендегі схемаға сәйкес келетін кедендік құжаттың тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді көрсету үшін пайдаланылады: ТТТТТТТТ/ДДММГГ/ННННННН/РР, мұнда ТТТТТТТ – кеден органының коды (2, 5 немесе 8 белгі), ДДММГГ – құжаттың тіркелген күні, ННННННН – құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі, РР – өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың реттік нөмірі (РР элементі болмауы мүмкін)
*.21.18.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.21.18.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.01195
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.21.18.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.21.18.4.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
*.21.18.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
0..1
*.21.18.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.21.18.5.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.01196
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.21.18.5.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.21.18.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
1
B.042.01197
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі көлік түрлері мен тауарларды тасымалдау сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.01198
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс

*.21.18.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
0..1
*.21.18.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
1
*.21.18.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
1
*.21.18.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
0..1
*.21.18.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.01199
1
если реквизит "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" не должен быть заполнен
B.042.01231
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.22. Место и дата отгрузки товара
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
7 е)
0..*

*.21.18.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
0..1
*.21.18.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
1
*.21.18.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
1
*.21.18.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
0..1
*.21.18.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.01199
1
егер "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:PrecedingDocId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылмайды
B.042.01231
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, то "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.22. Тауарды түсіру орны және күні
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
7 е)
0..*

B.042.00418
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", то реквизит "Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
*.22.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01200
1
ревизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00419
1
ревизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны отгрузки товара в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00420
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.22.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.042.00421
1
если реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" заполнен, то должен содержать кодовое обозначение места отгрузки в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00422
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.22.3. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1

B.042.00418
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Тауарды түсіру орны және күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды түсіру орны және күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.22.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01200
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00419
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарды жөнелту елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00420
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.22.2. Жердің және географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.042.00421
1
егер "Жердің және географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (сodeListId атрибуты)" атрибутында сәйкестендіргіші айқындалған сыныптауышқа сәйкес түсірілетін жердің кодтық белгіленуін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00422
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс
*.22.3. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1

B.042.00424
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.18. Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
7 в)
0..*
B.042.00425
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" не должен быть заполнен
12.18.1. Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
1
B.042.00929
1
реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин предоставлено;
2 – обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин не предоставляется

B.042.00424
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
12.18. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
7 в)
0..*
B.042.00425
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" деректемесі толтырылмайды
12.18.1. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
1
B.042.00929
1
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету;
2-кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету ұсынылмайды

12.18.2. Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
0..1
B.042.00930
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00931
1
если реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" заполнен, то реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен содержать значение кода основания для непредоставления обеспечения в соответствии с классификатором случаев непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00932
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен содержать идентификатор классификатора случаев непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин по реестру НСИ Союза**
12.18.3. Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..*

12.18.2. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
0..1
B.042.00930
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00931
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайларының сыныптауышына сәйкес қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00932
1
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайлары сыныптауышының сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
12.18.3. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..*

B.042.00933
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" может быть заполнен
B.042.00934
1
если реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" заполнен, то для экземпляра реквизита "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" при указании сведений о номере документа должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)", "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)"
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00935
1
если реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00936
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.042.00937
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.042.00938
1
реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" не должен быть заполнен
*.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1

B.042.00933
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00934
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі құжаттың нөмірі туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)", "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)"
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00935
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00936
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.042.00937
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.042.00938
1
"Құжаттың атауы (csdo:DocName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1

B.042.00939
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.3.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.042.00940
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать значение восьмизначного кода таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
*.3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.00941
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3.3. Номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
0..1
B.042.00942
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00943
2
BY
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07041", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00944
2
BY
если реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен содержать регистрационный номер свидетельства о предоставленном обеспечении

B.042.00939
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.3.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.042.00940
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуға тиіс
*.3.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.00941
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3.3. Тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
1
*.4. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
0..1
B.042.00942
2
AM, KG, KZ, RU
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:GuaranteeCustomsDocIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00943
2
BY
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "07041" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00944
2
BY
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі ұсынылған қамтамасыз ету туралы куәліктің тіркеу нөмірін қамтуға тиіс

*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.00945
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00946
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "07040", "07041", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00947
1
если реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" может быть заполнен, иначе реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" не должен быть заполнен
B.042.00948
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.042.00949
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" может быть заполнен, иначе реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" не должен быть заполнен
B.042.00950
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1" и заполнен 1 из реквизитов: "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)", "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)", то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен
B.042.00951
2
BY
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1" и реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1

*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.042.00945
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.042.00946
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі: "07040", "07041" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.042.00947
1
егер "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00948
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, то "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.042.00949
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00950
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Құжаттың нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)", "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемелерінің 1 толтырылса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00951
2
BY
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді қабылдағанын растайтын кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
1

B.042.00952
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.042.00953
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.8. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
0..1
B.042.00954
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" не должен быть заполнен

B.042.00952
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес үш әріптен тұратын валюта кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
1
B.042.00953
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
0..1
B.042.00954
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:GuaranteePresentCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00955
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен быть заполнен

B.042.00955
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылса, онда реквизит "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылады

B.042.00956
1
если реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" заполнен, то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен содержать значение кода способа обеспечения в соответствии с классификатором способов обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00956
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдерінің сыныптауышына сәйкес қамтамасыз ету тәсілінің кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00957
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен содержать значение "2018"
*.9. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
0..*
B.042.00958
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" может быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен

B.042.00957
1
"Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:PaymentGuaranteeMethodCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2018" мәнін қамтуға тиіс"
*.9. Тауардың сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
0..*
B.042.00958
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.042.00959
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, то экземпляр реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
B.042.00960
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, экземпляры реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должны содержать повторяющихся значений

B.042.00959
1
егер "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" )" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" )" деректемесі "Тауар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)" деректемесі данасының "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс
B.042.00960
1
егер "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:ReferenceConsignmentItemOrdinal)" )" деректемесі толтырылса, "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:ReferenceConsignmentItemOrdinal)" )" деректемесінің даналары қайталама мәндерді қамтымауға тиіс

B.042.00961
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, то значение экземпляра реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должно принадлежать диапазону значений экземпляра реквизита "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)"
*.10. Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
0..*

B.042.00961
1
егер "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың сілтемелік нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі данасының мәні "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесінің даналары мәндерінің диапазонына тиесілі болмауға тиіс
*.10. Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
0..*

B.042.00962
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00963
1
если реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" заполнен, то диапазоны значений экземпляров реквизита "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" не должны пересекаться
*.10.1. Первый номер диапазона порядковых номеров
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
1
B.042.00964
1
реквизит "Первый номер диапазона порядковых номеров (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
*.10.2. Последний порядковый номер диапазона
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
1
B.042.00965
1
реквизит "Последний порядковый номер диапазона (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIATConsignment‌Item‌Details)"
B.042.00966
1
значение реквизита "Последний порядковый номер диапазона (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" должно быть более значения реквизита "Первый номер диапазона порядковых номеров (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" не менее, чем на 2
12.19. Декларант таможенной процедуры таможенного транзита
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00463
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00464
1
для реквизита "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.19.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00967
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00962
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00963
1
егер "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесінің даналары мәндерінің диапазондары кездеспеуге тиіс
*.10.1. Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
1
B.042.00964
1
"Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі (casdo:FirstReferenceOrdinal)" деректемесі "Тауар (cacdo:PIATConsignmentItemDetails)" деректемесі данасының "Тауардың реттік нөмірі (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс
*.10.2. Диапазонының соңғы реттік нөмірі
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
1
B.042.00965
1
"Диапазонының соңғы реттік нөмірі (casdo:LastReferenceOrdinal)" деректемесі "Тауар (cacdo:PIATConsignmentItemDetails)" деректемесі данасының "Тауардың реттік нөмірі (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" деректемесінің мәнін қамтуға тиіс
B.042.00966
1
"Диапазонының соңғы реттік нөмірі (casdo:LastReferenceOrdinal)" деректемесінің мәні "Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі (casdo:FirstReferenceOrdinal)" деректемесінің мәнінен кемінде 2 мәнге артық болуға тиіс
12.19. Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
7 в)
0..1
B.042.00463
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00464
1
"Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:PITransitDeclarantDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.19.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00967
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

12.19.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.19.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.19.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.042.00968
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.19.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1
B.042.00969
1
реквизит "Наименование организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)" не должен быть заполнен
12.19.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
0..1
B.042.00970
1
реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" не должен быть заполнен
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
1
12.19.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00708
1
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
12.19.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.042.00971
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не содержит 1 из значений: "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU", то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" может быть заполнен
B.042.00468
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "AM" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.042.00469
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "BY" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
B.042.00470
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)

12.19.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.19.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.19.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.042.00968
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
12.19.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1
B.042.00969
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы (csdo:BusinessEntityTypeName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.19.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
0..1
B.042.00970
1
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
1
12.19.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00708
1
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCode ListId атрибуты)
0..1
12.19.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.042.00971
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі: "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU" мәндерінің 1 қамтымаса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00468
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "AM" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
B.042.00469
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "BY" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс
B.042.00470
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі салықтық сәйкестендіру нөмірін (ССН) қамтуға тиіс

B.042.00471
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KZ" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.042.00472
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "RU" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
12.19.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.042.00473
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "RU" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
12.19.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.042.00972
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не содержит 1 из значений: "BY", "KG", "KZ", то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" может быть заполнен
B.042.00475
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "BY" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать идентификационный номер
B.042.00476
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
B.042.00477
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KZ" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)

B.042.00471
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "KZ" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
B.042.00472
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "RU" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (СТСН) қамтуға тиіс
12.19.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.042.00473
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "RU" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмайды
12.19.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.042.00972
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі: "BY", "KG", "KZ" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00475
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "ВҮ" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
B.042.00476
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН) қамтуға тиіс
B.042.00477
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "KZ" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс

B.042.01201
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00481
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01202
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00482
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации декларанта таможенной процедуры таможенного транзита в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.01201
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00481
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" "1" – Тіркеу мекенжайы мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01202
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00482
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес декларантты тіркеу елінің екі әріптен тұратын кодының кедендік рәсімі кедендік транзитінің мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00483
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00709
2
AM
BY
KZ
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00484
2
KG
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" в составе реквизита "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" заполнен, то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен

B.042.00483
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00709
2
AM
BY
KZ
RU
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00484
2
KG
егер "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі содержит значение "KG" мәнін қамтыса және "Кедендік транзиттің кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00992
1
если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" не должен быть заполнен
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00993
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "09011", то реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

B.042.00992
1
егер тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (қосу әрпі) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылады
*.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.042.00993
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі "09011" мәнін қамтыса, онда "Куәлік түрінің коды (casdo:AEORegistryKindCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Куәлік түрінің коды (casdo:AEORegistryKindCode)" деректемесі толтырылмайды

12.20. Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
7 в)
Порядок использоания ПИ
0..*
B.042.00710
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений "06", "17", "18", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен, , иначе реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" не должен быть заполнен

12.20. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
7 в)
Порядок использоания ПИ
0..*
B.042.00710
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "06", "17", "18" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00492
1
для реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
B.042.00994
1
экземпляр реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)", в составе которого реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" содержит значение "1", должен содержать сведения о перевозчике товаров, который начинает перевозку (транспортировку) товаров
12.20.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00995
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.20.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.20.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.20.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.042.00996
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00492
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы (cacdo:PIUnionCarrierDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
B.042.00994
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, ол тауарларды тасымалдауды (тасуды) бастайтын тауарларды тасымалдаушы туралы мәліметтерді қамтуға тиіс
12.20.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.00995
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
12.20.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.20.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.20.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.042.00996
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

12.20.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00712
2
AM
BY
KG
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.042.00493
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
B.042.00999
2
KZ
если реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" заполнен, то реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать идентификационный таможенный номер (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

12.20.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.042.00712
2
AM
BY
KG
RU
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00493
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.042.00999
2
KZ
егер "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі сәйкестендіру кедендік нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес кедендік сәйкестендіру нөмірін (КСН) қамтуға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1

B.042.00509
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение
"1" – адрес регистрации
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01225
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.042.00510
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации перевозчика в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00509
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі "1" – Тіркеу мекенжайы мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01225
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.00510
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тасымалдаушыа тіркеу елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.042.00511
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00713
2
AM
BY
KZ
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.042.00512
2
KG
если в составе экземпляра реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен и реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG", то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен

B.042.00511
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.042.00713
2
AM
BY
KZ
RU
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00512
2
KG
егер "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі данасының құрамында "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса және "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса, онда "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмайды

12.20.14. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.042.01015
1
реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
12.20.15. Представитель перевозчика
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
0..*
B.042.00515
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" содержит 1 из значений "30", "31", "32", "90" то реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" должен быть заполнен
*.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.042.00776
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность
*.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
*.2. Код роли
(casdo:‌Role‌Code)
1
B.042.00727
1
реквизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" должен содержать значение "1" – представитель перевозчика, уполномоченный на управление транспортным средством международной перевозки (водитель транспортного средства)
12.20.16. Порядковый номер перевозчика
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.042.01016
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен быть заполнен
B.042.01017
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
B.042.01018
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
12.20.17. Ссылочный номер перевозчика
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.042.01019
1
реквизит "Ссылочный номер перевозчика (casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)" не должен быть заполнен
12.21. Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
7 в)
0..1
B.042.01205
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" не должен быть заполнен

12.20.14. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.042.01015
1
"Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
*.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
*.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
12.20.15. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
0..*
B.042.00515
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі: "30", "31", "32", "90" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.042.00776
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжтқа сәйкес толтырылуға тиіс
*.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
*.2. Рөлдің коды
(casdo:‌Role‌Code)
1
B.042.00727
1
"Рөлдің коды (casdo:RoleCode)" деректемесі "1" – халықаралық тасымалдаудың көлік құралын басқаруға уәкілетті тасымалдаушының өкілі (көлік құралының жүргізушісі) мәнін қамтуға тиіс
12.20.16. Тасымалдаушының реттік нөмірі
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.042.01016
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.042.01017
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен бастадуға тиіс
B.042.01018
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесі қайталама мәндерді қамтымауға тиіс
12.20.17. Тасымалдаушының сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.042.01019
1
"Тасымалдаушының сілтемелік нөмірі (casdo:ReferenceCarrierOrdinal)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.21. Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
7 в)
0..1
B.042.01205
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" не должен быть заполнен
12.22.1. Лицо, подписавшее документ
(cacdo:‌Signing‌Details)
0..1
B.042.01233
1
реквизит "Лицо, подписавшее документ (cacdo:SigningDetails)" не должен быть заполнен
*.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
0..1

егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік құжатты толтырған (қол қойған) жеке тұлға (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік құжатты толтырған (қол қойған) жеке тұлға (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
12.22.1. Құжатқа қол қойған тұлға
(cacdo:‌Signing‌Details)
0..1
B.042.01233
1
"Құжатқа қол қойған тұлға (cacdo:SigningDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
0..1

B.042.01245
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:DocValidityDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13. Перевозчик
(cacdo:‌Carrier‌Details)
5 в)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00517
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)" не должен быть заполнен

B.042.01245
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13. Тасымалдаушы
(cacdo:‌Carrier‌Details)
5 в)
7 а)
7 б)
0..1
B.042.00517
1
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Тасымалдаушы (cacdo:CarrierDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тасымалдаушы (cacdo:CarrierDetails)" деректемесі толтырылмайды

B.042.00518
1
для реквизита "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01020
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.042.01021
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.042.00518
1
"Тасымалдаушы (cacdo:CarrierDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мына деректемелердің 1 дәлме дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.042.01020
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.042.01021
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

13.14.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
13.14.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
13.15. Представитель перевозчика
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
5 ю)
7 а)
7 б) абз. 2
0..*
B.042.00540
2
AM, KG, KZ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "02", "03" то реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00827
2
BY, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" то реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" не должен быть заполнен
13.15.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
5 ю)
7 а)

13.14.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
13.14.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
13.15. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
5 ю)
7 а)
7 б) абз. 2
0..*
B.042.00540
2
AM, KG, KZ
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "03" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.042.00827
2
BY, RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.15.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
5 ю)
7 а)

13.16. Порядковый номер перевозчика
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.042.01028
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" не должен быть заполнен
13.17. Ссылочный номер перевозчика
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.042.01029
1
реквизит "Ссылочный номер перевозчика (casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)" не должен быть заполнен
14. Сведения об объектах, подлежащих контролю
(cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)
5 к)
7 а)
7 б)
абз 2
0..1
B.042.00811
2
BY
KZ
KG
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" то реквизит "Сведения об объектах, подлежащих контролю (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения об объектах, подлежащих контролю (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" не должен быть заполнен
B.042.00812
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "02", "03" то реквизит "Сведения об объектах, подлежащих контролю (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения об объектах, подлежащих контролю (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" не должен быть заполнен
14.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
1
B.042.00813
1
реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" должен содержать значение "4" – запасные части и оборудование
14.2. Признак наличия
(casdo:‌Presence‌Indicator)
1
B.042.00814
1
реквизит "Признак наличия (casdo:‌Presence‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются объекты, подлежащие контролю, код которых указан в реквизите "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)";
0 – на борту транспортного средства отсутствуют объекты, подлежащие контролю, код которых указан в реквизите "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)"

13.16. Тасымалдаушының реттік нөмірі
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.042.01028
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:CarrierOrdinal)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.17. Тасымалдаушының сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.042.01029
1
"Тасымалдаушының сілтемелік нөмірі (casdo:ReferenceCarrierOrdinal)" деректемесі толтырылмауға тиіс
14. Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер
(cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)
5 к)
7 а)
7 б)
абз 2
0..1
B.042.00811
2
BY
KZ
KG
RU
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.042.00812
2
AM
егер "Алдын ала ақпарат беру мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "02", "03" мәндерін қамтыса, онда "Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
14.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
1
B.042.00813
1
"Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесі "4" – қосалқы бөлшектер мен жабдықтар мәнін қамтуға тиіс
14.2. Болу белгісі
(casdo:‌Presence‌Indicator)
1
B.042.00814
1
"Болу белгісі (casdo:PresenceIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1-көлік құралының бортында коды "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесінде көрсетілген бақылауға жататын объектілер бар;
0-көлік құралының бортында коды "Ақпарат түрінің коды (casdo:InformationKindCode)" деректемесінде көрсетілген бақылауға жататын объектілер жоқ

14.3. Наименование и количество
(cacdo:‌Item‌Details)
0..*
B.042.00815
1
если реквизит "Признак наличия (casdo:‌Presence‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Наименование и количество (cacdo:‌Item‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование и количество (cacdo:‌Item‌Details)" не должен быть заполнен
14.3.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
0..4
B.042.00819
1
реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен быть заполнен

14.3. Атауы және саны
(cacdo:‌Item‌Details)
0..*
B.042.00815
1
егер "Болу белгісі (casdo:PresenceIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Атауы және саны (cacdo:ItemDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Атауы және саны (cacdo:ItemDetails)" деректемесі толтырылмайды
14.3.1. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
0..4
B.042.00819
1
"Тауардың атауы (casdo:GoodsDescriptionText)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.042.00818
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
________________
* Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.
Применяется в отношении реквизитов, имена которых указаны в графе 7. Дополнительно к имени реквизита указывается путь к его расположению в иерархии структуры документа, за исключением:
реквизита, для которого приведено правило (находится в той же строке таблицы);
вложенного реквизита, входящего в сложный реквизит, для которого приведено правило;
реквизита, расположенного на том же уровне иерархии структуры документа;
реквизита, уникального в структуре документа;
реквизита, уникального в составе сложного реквизита, в состав которого входит реквизит, для которого приведено правило.
Для повторяющегося реквизита, требующего уникальности заполнения, указывается область, в пределах которой реквизит является уникальным.
** Значение идентификатора указывается в соответствии со следующим шаблоном: 1ХХХ – для справочника, 2ХХХ – для классификатора, где ХХХ – код справочника (классификатора) по реестру нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, сформированному в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155.".

B.042.00818
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
________________
* Күрделі деректемеге кіретін кірістірілген деректемелер үшін осы күрделі деректеме толтырылған жағдайда қолданылады. Қарапайым деректеме атрибуттары үшін бұл қарапайым деректеме толтырылған жағдайда қолданылады.
Атаулары 7-бағанда көрсетілген деректемелерге қатысты қолданылады. Деректеменің атауына қосымша:
ереже берілген деректемені (кестенің сол жолында орналасқан);
ереже берілген күрделі деректемеге кіретін кірістірілген деректемені;
құжат құрылымының иерархиясының бірдей деңгейінде орналасқан деректемені;
құжаттың құрылымында бірегей деректемені;
құрамына ереже берілген деректеме кіретін күрделі деректеме құрамындағы бірегей деректемені қоспағанда, оның құжат құрылымының иерархиясында орналасу жолы көрсетіледі.
Толтырудың бірегейлігін талап ететін қайталанатын деректеме үшін деректеме бірегей болып табылатын сала көрсетіледі.
** Сәйкестендіргіштің мәні мына шаблонға сәйкес көрсетіледі: 1ХХХ – анықтама үшін, 2ХХХ – сыныптауыш үшін, мұнда ХХХ – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешіміне сәйкес қалыптастырылған Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) коды.".