О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 августа 2023 года № 118.
В соответствии с пунктом 17 статьи 11 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 193, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2025 г.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27.09.2023 № 146 (вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования); от 26.03.2024 № 26 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 августа 2023 г. № 118
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза железнодорожным транспортом
1. Абзацы второй – четвертый пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: https://www.w3.org/TR/xml/;
"Namespaces in XML 1.0 (Third Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: https://www.w3.org/TR/REC-xml-names/;
"XML Schema Part 1: Structures Second Edition" и "XML Schema Part 2: Datatypes Second Edition" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: https://www.w3.org /TR/xmlschema-1/ и https://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.".
2. В таблице 1:
а) в позиции 3 в графе 3 цифры "1.1.0" заменить цифрами "2.0.0";
б) позицию 4 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:041:RWPreliminaryInformation:v2.0.0";
в) позицию 6 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"EEC_R_041_RWPreliminaryInformation_v2.0.0.xsd".
3. Таблицу 3 изложить в следующей редакции:
"Таблица 3
Реквизитный состав структуры предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.

Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына темір жол көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымына және нысанына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 15 тамыздағы № 118 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 11-бабының 17-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 193 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына темір жол көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымына және нысанына қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2023 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 15 тамыздағы
№ 118 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына темір жол көлігімен әкелінуі бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымына және нысанына енгізілетін өзгерістер
1. 4-тармақтың екінші – төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fifth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде мына мекенжай бойынша жарияланған: https://www.w3.org/TR/xml/;
"Namespaces in XML 1.0 (Third Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде мына мекенжай бойынша жарияланған: https://www.w3.org/TR/REC-xml-names/;
"XML Schema Part 1: Structures Second Edition" и "XML Schema Part 2: Datatypes Second Edition" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде мына мекенжайлар бойынша жарияланған: https://www.w3.org /TR/xmlschema-1/ және https://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.".
2. 1-кестеде:
а) 3-бағанның 3-позициясындағы "1.1.0" деген цифрлар "2.0.0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
б) 3-бағандағы 4-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"urn:EEC:R:041:RWPreliminaryInformation:v2.0.0";
в) 3-бағандағы 6-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_041_RWPreliminaryInformation_v2.0.0.xsd".
3. 3-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кесте
Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелік құрамы
Деректеме атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.

1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
регистрационный номер предварительной информации, содержащей обязательный состав сведений
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
6.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1
7. Ссылочный номер предварительной информации
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
регистрационный номер предварительной информации, в отношении которой осуществляется повторное представление предварительной информации
M.CA.CDE.01201
M.CA.CDT.01183
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
7.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
7.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата регистрации предварительной информации
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
7.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
порядковый идентификатор предварительной информации, присваиваемый при регистрации
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1

1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметті) сөзсіз сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
Жауабына осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) берілген күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
мәліметтердің міндетті құрамын қамтитын алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.01200
M.CA.CDT.01183
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
электрондық құжаттың белгісі
M.SDT.00091
1
6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
алдын ала ақпараттың тіркелген күні
мәліметтердің міндетті құрамын қамтитын алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.BDT.00005
1
6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
тіркеу кезінде берілетін алдын ала ақпараттың реттік сәйкестендіргіші
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDT.01129
1
7. Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
алдын ала ақпаратты қайталап беру соған қатысты жүзеге асырылатын алдын ала ақпараттың тіркеу нөміріі
M.CA.CDE.01201
код соған сәйкес көрсетілген анықтаманың (сыныптауыштың) белгіленуі
0..1
7.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
алдын ала ақпараттың тіркелген күні
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
тіркеу кезінде берілетін алдын ала ақпараттың реттік сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
7.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
алдын ала ақпараттың тіркелген күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
7.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
тіркеу кезінде берілетін алдын ала ақпараттың реттік сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.01169
M.CA.SDT.01129
1

8. Цель представления предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
кодовое обозначение цели представления предварительной информации
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
1..*
9. Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIWEntry‌Check‌Point‌Details)
сведения о месте прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.CDE.01173
M.CA.CDT.01161
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
9.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
9.2. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
9.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование железнодорожной станции
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
9.4. Код пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
кодовое обозначение пункта пропуска на таможенной границе Евразийского экономического союза
M.SDE.00138
M.SDT.00100
0..1
9.5. Наименование пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
наименование пункта пропуска на таможенной границе Евразийского экономического союза
M.SDE.00139
M.SDT.00068
0..1
10. Лицо, представившее предварительную информацию
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
сведения о лице, представившем предварительную информацию
M.CA.CDE.01100
M.CA.CDT.01100
Определяется областями значений вложенных элементов
1
10.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
10.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
10.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
10.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
10.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1

8. Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
алдын ала ақпартты ұсыну мақсатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01100
M.SDT.00170
1..*
9. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны
(cacdo:‌PIWEntry‌Check‌Point‌Details)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01173
M.CA.CDT.01161
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
9.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
9.2. Теміржол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
теміржол станциясының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
9.3. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
темір жол станциясының атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
9.4. Өткізу пунктінің коды
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасындағы өткізу пунктінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00138
M.SDT.00100
0..1
9.5. Өткізу пунктінің атауы
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасындағы өткізу пунктінің атауы
M.SDE.00139
M.SDT.00068
0..1
10. Алдын ала ақпарат ұсынған тұлға
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
алдын ала ақпарат берген тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01100
M.CA.CDT.01100
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
10.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
10.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
10.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
көрсетілген сәйкестендіру нөмірі соның қағидалары бойынша қалыптасқан елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
10.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
10.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектінің Ресей Федерациясында салық есебіне қойылуы себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1

10.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
10.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
10.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
10.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
10.7.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
10.7.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
10.7.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
10.7.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
10.7.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
10.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
10.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
10.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
10.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
10.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
10.8. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
сведения о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
10.8.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
10.8.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

10.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
10.7. Мекежай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
Мекежай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
10.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
10.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
10.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
10.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
10.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
10.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
10.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
10.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
10.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылысжайдың белгіленімі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
10.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
10.7.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
10.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
10.8. Адамның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
адамды кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
10.8.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
10.8.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

10.8.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
10.8.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
10.8.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
10.9. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
признак совпадения лица, представившего предварительную информацию, с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
11. Транспортное средство
(cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)
сведения о транспортном средстве, прибывающем на таможенную территорию Евразийского экономического союза
M.CA.CDE.01169
M.CA.CDT.01156
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
11.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11.2. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
признак контейнерных перевозок
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
11.3. Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌PIWTransport‌Means‌Details)
сведения о железнодорожном вагоне или контейнере
M.CA.CDE.01210
M.CA.CDT.01201
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
11.3.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер транспортного средства
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
11.3.2. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
идентификационный номер железнодорожного вагона или контейнера
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
11.3.3. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа транспортного средства международной перевозки
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

10.8.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
10.8.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
10.8.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлік түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
10.9. Мәліметтер сәйкестігінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
алдын ала ақпарат берген тұлғаның Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен сәйкес келу белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
11. Көлік құралы
(cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01169
M.CA.CDT.01156
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
11.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
11.2. Контейнерлік тасымалдау белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
контейнерлік тасымалдау белгісі
M.CA.SDE.00220
M.BDT.00013
1
11.3. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌PIWTransport‌Means‌Details)
теміржол вагоны немесе контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01210
M.CA.CDT.01201
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
11.3.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
көлік құралының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
11.3.2. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
теміржол вагонының немесе контейнердің сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00154
M.SDT.00101
1
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
көрсетілген тіркеу нөмірі соның қағидалары бойынша қалыптасқан елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
11.3.3. Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
халықаралық тасымал көлік құралы түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

11.3.4. Код загрузки объекта
(casdo:‌Full‌Item‌Code)
признак порожнего транспортного средства
M.CA.SDE.00275
M.SDT.00169
0..1
11.3.5. Признак возврата
(casdo:‌Return‌Indicator)
признак возврата вагона
M.CA.SDE.01114
M.BDT.00013
0..1
11.4. Код цели ввоза транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
кодовое обозначение цели ввоза транспортного средства международной перевозки
M.CA.SDE.01109
M.SDT.00169
0..1
12. Товарная партия
(cacdo:‌PIWConsignment‌Details)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.01170
M.CA.CDT.01158
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер товарной партии
M.SDE.00148
M.SDT.00105
1
12.2. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
сведения о транспортном (перевозочном) документе
M.CA.CDE.01116
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
1
12.2.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.2.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
12.2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
12.2.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
12.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлено предварительное таможенное декларирование
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.3.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
12.3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
12.3.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
12.3.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
12.4. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
код типа таможенной декларации
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
12.5. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности таможенного декларирования товаров
M.CA.SDE.00136
M.CA.SDT.00192
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

11.3.4. Объектіні жүктеу коды
(casdo:‌Full‌Item‌Code)
бос көлік құралының белгісі
M.CA.SDE.00275
M.SDT.00169
0..1
11.3.5. Қайтару белгісі
(casdo:‌Return‌Indicator)
вагонды қайтару белгісі
M.CA.SDE.01114
M.BDT.00013
0..1
11.4. Көлік құралын әкелу мақсатының коды
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
халықаралық тасымал көлік құралын әкелу мақсатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01109
M.SDT.00169
0..1
12. Тауар партиясы
(cacdo:‌PIWConsignment‌Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01170
M.CA.CDT.01158
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
тауар партиясының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
1
12.2. Көлік (тасымал) құжаты
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
көлік (тасымал) құжаты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01116
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
12.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
12.2.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
12.2.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген оның цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
12.2.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
12.3. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
алдын ала кедендік декларациялау соған сәйкес жүзеге асырылған кедендік декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.3.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
12.3.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
12.3.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
12.3.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
12.4. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
кедендік декларация типінің коды
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
12.5. Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
кедендік декларациялау ерекшелігінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00136
M.CA.SDT.00192
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

12.6. Код вида перемещения товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение вида перемещения товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.7. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
кодовое обозначение предназначения товаров, отражающее особенности заполнения транзитной декларации
M.CA.SDE.00702
M.SDT.00314
0..1
12.8. Код использования документов в качестве таможенной декларации
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
кодовое обозначение использования транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов в качестве транзитной декларации
M.CA.SDE.00558
M.SDT.00314
0..1
12.9. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
12.10. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
общее число товаров по транспортному (перевозочному) документу
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
12.11. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
12.12. Код страны отправления
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны отправления
M.CA.SDE.00728
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.13. Код страны назначения
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны назначения
M.CA.SDE.00734
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.14. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
общая стоимость товаров
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
12.15. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
общий вес брутто товаров в товарной партии
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
12.16. Отправитель
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
сведения об отправителе
M.CA.CDE.01118
M.CA.CDT.00564
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

12.6. Тауарларды тасымалдау түрінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00694
M.CA.SDT.00713
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
12.7. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
транзиттік декларацияны толтыру ерекшеліктерін көрсететін тауарлар мақсатының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00702
M.SDT.00314
0..1
12.8. Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды транзиттік декларация ретінде пайдаланудың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00558
M.SDT.00314
0..1
12.9. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
12.10. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
көлік (тасымалдау) құжаты бойынша тауарлардың жалпы саны
M.CA.SDE.00705
M.SDT.00155
0..1
12.11. Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)
жүк орындарының жалпы саны
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
12.12. Жөнелту елінің коды
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі отправления
M.CA.SDE.00728
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
12.13. Межелі елдің коды
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
межелі елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00734
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
12.14. Жиынтық (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
тауарлардың жалпы құны
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
валютаның кодтық белгіленімі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.15. Брутто салмағы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
тауар партиясындағы тауарлардың брутто салмағы
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.16. Жөнелтуші
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
жөнелтуші туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01118
M.CA.CDT.00564
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

12.16.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.16.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
12.16.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
12.16.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.16.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
12.16.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
12.16.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
12.16.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
12.16.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
12.16.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
12.16.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
*.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1

12.16.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъектіні тіркеген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
12.16.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
12.16.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
12.16.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленімі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
12.16.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
12.16.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген, тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут kind‌Id)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
12.16.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
12.16.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
12.16.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектінің Ресей Федерациясында салық есебіне қойылуы себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
12.16.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
12.16.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басын куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
0..1
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4. Құжат сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының сандық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.5. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген оның цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Құжаттың жарамдылық мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталу күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
мемлекеттік билік органын не құжатты берген ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мемлекеттік билік органының не ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1

12.16.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
12.16.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
12.16.14. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
признак совпадения с продавцом/покупателем
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
12.16.15. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
кодовое обозначение учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
M.CA.SDE.00307
M.SDT.00181
0..1

12.16.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылысжайдың белгіленімі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
12.16.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралының (арнасының) түрінің кодтық белгіленімі (телефон, факс, электрондық пошта және т. б.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралының (арнасының) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т. б.) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін таңбалардың кезектілігі (телефон нөмірін, факсты, электрондық пошта мекенжайын және т. б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
12.16.14. Мәліметтер сәйкестігінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
сатушымен/сатып алушымен сәйкестік белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
12.16.15. Халықаралық пошта жөнелтілімдерін айырбастау (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
Халықаралық пошта жөнелтілімдерін айырбастау (беру) мекемесінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00307
M.SDT.00181
0..1

12.19.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.19.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование места
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.19.4. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
12.19.5. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
12.19.6. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
12.20. Код таможенного органа назначения
(casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)
сведения о таможенном органе назначения, указываемые при принятии решения в отношении подкарантинной продукции
M.CA.SDE.00853
M.SDT.00184
0..1
12.21. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
12.21.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
номер контейнера
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
12.21.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации контейнера
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.22. Таможенная идентификация
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
сведения о средствах идентификации
M.CA.CDE.00585
M.CA.CDT.00521
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.22.1. Код способа таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа идентификации
M.CA.SDE.00543
M.SDT.00170
1
12.22.2. Код вида средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида средства идентификации
M.CA.SDE.00542
M.SDT.00170
0..1
12.22.3. Количество средств таможенной идентификации
(casdo:‌Seal‌Quantity)
количество средств идентификации
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
0..1
12.22.4. Средство таможенной идентификации
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
сведения о средстве идентификации
M.CA.CDE.00669
M.CA.CDT.00658
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
уникальный идентификатор (номер) средства идентификации
M.CA.SDE.00639
M.SDT.00092
0..1
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание отличительных признаков
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.3. Признак признания средств таможенной идентификации
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
признак признания таможенным органом средства идентификации
M.CA.SDE.00451
M.BDT.00013
0..1

12.19.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
12.19.3. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
орынның атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
12.19.4. Теміржол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
теміржол станциясының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1
12.19.5. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
12.19.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
12.20. Жеткізілетін кеден органының коды
(casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)
карантинге жатқызылған өнімге қатысты шешім қабылдау кезінде көрсетілетін межелі кеден органы туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00853
M.SDT.00184
0..1
12.21. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
12.21.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
контейнердің нөмірі
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
12.21.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
контейнерді тіркейтін елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
12.22. Кедендік сәйкестендіру
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00585
M.CA.CDT.00521
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.22.1. Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
кедендік сәйкестендіру тәсілінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00543
M.SDT.00170
1
12.22.2. Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
кедендік сәйкестендіру құралы түрінің кодтың белгіленімі
M.CA.SDE.00542
M.SDT.00170
0..1
12.22.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
сәйкестендіру құралдарының саны
M.CA.SDE.00193
M.SDT.00097
0..1
12.22.4. Кедендік сәйкестендіру құралы
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00669
M.CA.CDT.00658
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Кедендік сәйкестендіру құралыының сәйкестендіргіші
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
сәйкестендіру құралының бірегей сәйкестендіргіші (нөмірі)
M.CA.SDE.00639
M.SDT.00092
0..1
*.2. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
айрықша белгілердің сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарын тану белгісі
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
кеден органының сәйкестендіру құралын тану белгісі
M.CA.SDE.00451
M.BDT.00013
0..1

12.22.5. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание идентификации
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
12.23. Транспортные средства при транзите
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
сведения о транспортных средствах, используемых при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.CDE.01142
M.CA.CDT.01136
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.23.1. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
признак совпадения транспортных средств, прибывающих на таможенную территорию Евразийского экономического союза, с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
1
12.23.2. Транспортное средство
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
сведения о транспортном средстве
M.CA.CDE.00671
M.CA.CDT.00640
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер транспортного средства
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
*.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации транспортного средства
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
регистрационный номер автомобильного транспортного средства, прицепа, полуприцепа, название водного судна, номер рейса воздушного судна, номер железнодорожного транспортного средства (вагона, полувагона, платформы, цистерны и т.п.), идентификационный номер контейнера
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный регистрационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
кодовое обозначение типа транспортного средства
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
*.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер свидетельства о регистрации транспортного средства
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1

12.22.5. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
сәйкестендірудің сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
12.23. Транзит кезіндегі көлік құралдары
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау кезінде пайдаланылатын көлік құралдары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01142
M.CA.CDT.01136
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.23.1. Мәліметтер сәйкестігінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдарының кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келу белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
1
12.23.2. Көлік құралы
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00671
M.CA.CDT.00640
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
көлік құралының реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
*.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.3. Көлік құралы тіркелген елдің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
көлік құралы тіркелген елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00429
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
автомобиль көлік құралының, тіркеменің, жартылай тіркеменің тіркеу нөмірі, су кемесінің атауы, әуе кемесі рейсінің нөмірі, теміржол көлік құралының нөмірі (вагон, жартылай вагон, платформа, цистерна және т. б.), сәйкестендіру контейнерінің нөмірі
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
көрсетілген тіркеу нөмірі соның қағидалары бойынша қалыптасқан елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
көлік құралының (көлік құралының шассиі, өздігінен жүретін машина) дайындаушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.6. Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
көлік құралы типінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00371
M.CA.SDT.00205
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
көлік құралы маркасының кодтық белгіленімі
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.SDE.00314
M.SDT.00068
0..1
*.9. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
көлік құралын тіркеу туралы куәліктің нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1

12.24. Таможенный орган и пункт назначения
(cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)
сведения о предполагаемом таможенном органе и пункте назначения при осуществлении перевозки товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
M.CA.CDE.00177
M.CA.CDT.00191
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.24.1. Таможенный орган
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
сведения о таможенном органе
M.CDE.00102
M.CDT.00104
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
наименование таможенного органа
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.24.2. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
номер (регистрационный номер) зоны таможенного контроля
M.CA.SDE.00152
M.SDT.00093
0..1
12.24.3. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
свидетельство о включении в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
12.24.4. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
кодовое обозначение железнодорожной станции
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1

12.24. Кеден органы және межелі пункт
(cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)
кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыру кезінде болжанатын кеден органы және межелі пункт туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00177
M.CA.CDT.00191
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.24.1. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
кеден органы туралы мәліметтер
M.CDE.00102
M.CDT.00104
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
0..1
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
кеден органының атауы
M.SDE.00300
M.SDT.00204
0..1
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
12.24.2. Кедендік бақылау аймағының нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
кедендік бақылау аймағының нөмірі (тіркеу нөмірі)
M.CA.SDE.00152
M.SDT.00093
0..1
12.24.3. Адамның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
*.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
*.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлік түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
12.24.4. Теміржол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
теміржол станциясының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00303
M.CA.SDT.00082
0..1

12.26.5. Дата помещения товара на склад
(casdo:‌Warehouse‌Date)
планируемая дата помещения товаров на временное хранение
M.CA.SDE.01115
M.BDT.00005
1
12.26.6. Условия хранения товаров
(cacdo:‌Storage‌Requirement‌Details)
сведения об особых условиях хранения товаров
M.CA.CDE.01125
M.CA.CDT.01125
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Признак необходимости особых условий хранения
(casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)
признак необходимости обеспечения особых условий хранения товаров
M.CA.SDE.01116
M.BDT.00013
1
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание особых условий хранения
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
12.27. Товар
(cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)
сведения о товаре
M.CA.CDE.01171
M.CA.CDT.01159
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
12.27.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
12.27.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
12.27.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая коммерческое, фирменное или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
12.27.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
12.27.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
12.27.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

12.26.5. Тауарды қоймаға орналастыру күні
(casdo:‌Warehouse‌Date)
тауарларды уақытша сақтауға орналастырудың жоспарланған күні
M.CA.SDE.01115
M.BDT.00005
1
12.26.6. Тауарларды сақтау шарттары
(cacdo:‌Storage‌Requirement‌Details)
тауарларды сақтаудың ерекше шарттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01125
M.CA.CDT.01125
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Сақтаудың ерекше жағдайларының қажеттілігі белгісі
(casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)
тауарларды сақтаудың ерекше жағдайларының қажеттілігі белгісі
M.CA.SDE.01116
M.BDT.00013
1
*.2. Сипаттама
(csdo:‌Description‌Text)
сақтаудың ерекше жағдайларының сипаттамасы
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
12.27. Тауар
(cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)
тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01171
M.CA.CDT.01159
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
12.27.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
12.27.2. ЕАЭО ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
ЕАЭО ТН сәйкес тауардың кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
12.27.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың коммерциялық, фирмалық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
12.27.4. Брутто салмағы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.27.5. Нетто салмағы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.27.6. Тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

12.27.7. Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
M.CA.SDE.00142
M.SDT.00169
0..1
12.27.8. Код декларирования компонентов разобранного товара
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
кодовое обозначение декларирования компонентов разобранного товара, перевозимых по территориям двух и более государств-членов в течение определенного периода времени одним или несколькими транспортными средствами
M.CA.SDE.00852
M.SDT.00169
0..1
12.27.9. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
номер товара в таможенной декларации, в соответствии с которой осуществлено предварительное таможенное декларирование
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..*
12.27.10. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
12.27.11. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
наименование места происхождения товара
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..*
12.27.12. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
описание маркировки товара
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
12.27.13. Назначение и область применения товара
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
описание назначения и области применения товара
M.CA.SDE.01125
M.SDT.00088
0..1
12.27.14. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
сведения о производителе (изготовителе) продукции
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
*.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

12.27.7. Тыйым салулар мен шектеулерді қолданбайтын тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
тыйым салулар мен шектеулерді қолданбайтын тауардың белгісі
M.CA.SDE.00142
M.SDT.00169
0..1
12.27.8. Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
бір немесе бірнеше көлік құралдарымен белгілі бір уақыт кезеңі ішінде екі және одан да көп мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша тасымалданатын бөлшектелген тауардың құрамдас бөліктерін декларациялаудың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00852
M.SDT.00169
0..1
12.27.9. Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
соған сәйкес алдын ала кедендік декларациялау жүзеге асырылған кедендік декларациядағы тауардың нөмірі
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..*
12.27.10. Негізгі және қосымшадан басқа өлшем бірлігіндегі тауар саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
негізгі және қосымшадан басқа өлшем бірлігіндегі тауар саны
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
12.27.11. Шыққан жерінің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
тауардың шыққан жерінің атауы
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..*
12.27.12. Тауарды таңбалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
тауар таңбасының сипаттамасы
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
12.27.13. Тауардың мақсаты мен қолданылу саласы
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
сауардың мақсаты мен қолданылу саласының сипаттамасы
M.CA.SDE.01125
M.SDT.00088
0..1
12.27.14. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
өнімді өндіруші (дайындаушы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодтық белгіленімі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілерінің тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектінің Ресей Федерациясында салық есебіне қойылуы себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
*.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.7.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.7.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.7.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.7.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
12.27.15. Предприятие, выпустившее товары в оборот
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
сведения о предприятии, выпустившем в оборот товары, подлежащие ветеринарному контролю
M.CA.CDE.01127
M.CA.CDT.01128
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
номер предприятия, выпустившего в оборот товары
M.CA.SDE.01122
M.SDT.00108
0..1
12.27.16. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, грузовых местах, поддонах и упаковке товаров
M.CA.CDE.00159
M.CA.CDT.00119
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
кодовое обозначение вида информации об упаковке товара
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
общее количество грузовых мест, занятых товаром
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
количество грузовых мест, частично занятых товаром
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
наименование вида грузовых мест
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылысжайдың белгіленімі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.7.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
12.27.15. Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
ветеринариялық бақылауға жататын тауарларды айналымға шығарған кәсіпорын туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01127
M.CA.CDT.01128
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.2. Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
тауарларды айналымға шығарған кәсіпорынның нөмірі
M.CA.SDE.01122
M.SDT.00108
0..1
12.27.16. Жүк, жүк орындары, поддондар және тауарлар орамасы
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, жүк орындары, поддондар және тауарлар орамасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00159
M.CA.CDT.00119
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00263
M.SDT.00169
0..1
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
жүк орындарының жалпы саны, занятых тауаром
M.CA.SDE.00707
M.SDT.00156
0..1
*.3. Тауар ішінара орналастырылған жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
тауар ішінара орналастырылған жүк орындарының саны
M.CA.SDE.00264
M.SDT.00156
0..1
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
жүк орындары түрінің атауы
M.CA.SDE.00265
M.SDT.00067
0..1
*.5. Жүк, ыдыс, орама, поддон туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
жүк, ыдыс, орама, поддон туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00456
M.CA.CDT.00388
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.5.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида информации
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
0..1
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида груза, упаковки или упаковочного материала
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
количество упаковок, поддонов
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
описание груза, поддона, грузового места или маркировки товара
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
12.27.17. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
сведения о контейнере
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
номер контейнера
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации контейнера
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.27.18. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
сведения о стране происхождения
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
кодовое обозначение страны
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
краткое название страны
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
кодовое обозначение единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
12.27.19. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость (цена) товара
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
12.27.20. Предшествующий документ
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
сведения о предшествующем документе
M.CA.CDE.01143
M.CA.CDT.00565
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
идентификатор записи о предшествующем документе
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного предшествующего документа
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.5. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации иного предшествующего документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

*.5.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
0..1
*.5.2. Орама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
жүктің, ораманың немесе орау материалы түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00149
M.SDT.00104
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.5.3. Орамалар саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
орамалар, поддондар саны
M.SDE.00150
M.SDT.00156
0..1
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
жүктің, поддонның, жүк орнының немесе тауар таңбасының сипаттамасы
M.CA.SDE.00678
M.SDT.00072
0..*
12.27.17. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
контейнер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01121
M.CA.CDT.01120
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
контейнердің нөмірі
M.CA.SDE.00706
M.CA.SDT.00145
1
*.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
контейнерді тіркейтін елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
12.27.18. Шығарылған елі
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
шығарылған елі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00098
M.CA.CDT.00079
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00615
M.CA.SDT.00181
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
елдің қысқаша атауы
M.CA.SDE.00123
M.SDT.00069
0..1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
12.27.19. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
тауардың құны (бағасы)
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
валютаның кодтық белгіленімі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
12.27.20. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01143
M.CA.CDT.00565
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
алдыңғы құжат туралы жазбаның сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.3. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
басқа алдыңғы құжаттың тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.5. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
басқа алдыңғы құжаттың тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1

12.27.21. Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
дополнительная информация и (или) документы (сведения из документов)
M.CA.CDE.01128
M.CA.CDT.01126
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.8. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
наименование органа либо организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
1
*.11. Номер бланка документа
(csdo:‌Form‌Number‌Id)
типографский номер бланка
M.SDE.00142
M.SDT.00093
0..1
*.12. Учетная серия
(casdo:‌Registration‌Series‌Id)
учетная серия корма или кормовой добавки
M.CA.SDE.01126
M.SDT.00093
0..1
*.13. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в разрешительном документе
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.14. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
торговое наименование товара, указанное в документе
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
*.15. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
описание маркировки товара
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
*.16. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
сведения о производителе (изготовителе) продукции
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

12.27.21. Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
қосымша ақпарат және (немесе) құжаттар (құжаттардан мәліметтер)
M.CA.CDE.01128
M.CA.CDT.01126
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген оның цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленімі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталу күні
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Құжаттың жарамдылық мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталу күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.8. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген органның не ұйымның атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаға сөзсіз сілтеме жасау мақсатында пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш немесе жазбаның ретттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
1
*.11. Құжат бланкісінің нөмірі
(csdo:‌Form‌Number‌Id)
бланкінің типографиялық нөмірі
M.SDE.00142
M.SDT.00093
0..1
*.12. Есептік серия
(casdo:‌Registration‌Series‌Id)
жем-шөптің немесе жем-шөп қоспасының есептік сериясы
M.CA.SDE.01126
M.SDT.00093
0..1
*.13. ЕАЭО ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
рұқсат беру құжатында көрсетілген ЕАЭО ТН сәйкес тауардың кодтық белгіленімі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.14. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
құжатта көрсетілген тауардың саудадағы атауы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
*.15. Тауарды таңбалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
тауар таңбасының сипаттамасы
M.CA.SDE.01121
M.SDT.00088
0..1
*.16. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
өнімді өндіруші (дайындаушы) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01126
M.CA.CDT.01117
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.16.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.16.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.16.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.16.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.17. Сведения об обеззараживании
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
сведения об обеззараживании
M.CA.CDE.01129
M.CA.CDT.01130
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.17.1. Признак проведения обеззараживания
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
признак проведения обеззараживания
M.CA.SDE.01123
M.BDT.00013
1
*.17.2. Сведения о проведенном обеззараживании
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
описание проведенного обеззараживания
M.CA.CDE.01205
M.CA.CDT.01192
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.17.2.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата проведения обеззараживания (дезинфекции)
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.17.2.2. Продолжительность обработки
(casdo:‌Exposition‌Duration)
продолжительность проведения обеззараживания (экспозиция)
M.CA.SDE.01179
M.BDT.00021
0..1
*.17.2.3. Способ обработки
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
описание способа обработки
M.CA.SDE.01175
M.SDT.00068
0..1
*.17.2.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(casdo:‌Chemical‌Name)
наименование химиката (действующего вещества)
M.CA.SDE.01151
M.SDT.00068
1
*.17.2.5. Температура обработки
(casdo:‌Temperature‌Measure)
температура при проведении обеззараживания (дезинфекции)
M.CA.SDE.01176
M.CA.SDT.01130
0..1
*.17.2.6. Концентрация вещества
(casdo:‌Concentration‌Measure)
концентрация химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.CA.SDE.01177
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.17.2.7. Доза вещества
(casdo:‌Dose‌Measure)
доза химиката (действующего вещества), примененного при обеззараживании (дезинфекции)
M.CA.SDE.01178
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.17.2.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
дополнительная информация
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.18. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.16.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылысжайдың белгіленімі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.16.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленімі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.16.7.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.16.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.17. Зарарсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
зарарсыздандыру туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01129
M.CA.CDT.01130
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.17.1. Зарарсыздандыруды жүргізу белгісі
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
зарарсыздандыруды жүргізу белгісі
M.CA.SDE.01123
M.BDT.00013
1
*.17.2. Жүргізілген зарарсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
жүргізілген зарарсыздандырудың сипаттамасы
M.CA.CDE.01205
M.CA.CDT.01192
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.17.2.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
зарарсыздандыру (дезинфекциялау) жүргізу күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
1
*.17.2.2. Өңдеудің ұзақтығы
(casdo:‌Exposition‌Duration)
зарарсыздандыру жүргізу ұзақтығы (экспозиция)
M.CA.SDE.01179
M.BDT.00021
0..1
*.17.2.3. Өңдеу тәсілі
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
өңдеу тәсілінің сипаттамасы
M.CA.SDE.01175
M.SDT.00068
0..1
*.17.2.4. Химиялық заттың (субстанцияның) атауы
(casdo:‌Chemical‌Name)
химиялық заттың (әсер етуші заттың) атауы
M.CA.SDE.01151
M.SDT.00068
1
*.17.2.5. Өңдеу температурасы
(casdo:‌Temperature‌Measure)
зарарсыздандыру (дезинфекциялау) жүргізу кезіндегі температура
M.CA.SDE.01176
M.CA.SDT.01130
0..1
*.17.2.6. Заттың концентрациясы
(casdo:‌Concentration‌Measure)
зарарсыздандыру (дезинфекциялау) кезінде қолданылатын химикаттың (әсер етуші заттың) концентрациясы
M.CA.SDE.01177
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.17.2.7. Заттың дозасы
(casdo:‌Dose‌Measure)
зарарсыздандыру (дезинфекциялау) кезінде қолданылатын химикаттың (әсер етуші заттың) дозасы
M.CA.SDE.01178
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.17.2.8. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
қосымша ақпарат
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.18. Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.18.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
признак представления документа при подаче таможенной декларации (заявления)
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.18.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.18.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.18.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.18.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.18.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.18.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.18.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.18.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
регистрационный номер декларации на транспортное средство, к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.18.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.18.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.18.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.18.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

*.18.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
кедендік декларацияны (өтінішті) беру кезінде құжатты ұсыну белгісі
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.18.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.18.3. Құжаттың ұсынылған күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
құжатты ұсыну бойынша міндеттемелер орындалуы тиіс күн
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.18.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе ұсынылған құжат қоса берілген уақытша әкелу (жіберу) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын халықаралық тасымалдаудың уақытша әкетілген көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.18.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.18.4.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.18.4.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.18.4.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.18.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
ұсынылған құжат қоса берілген көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.18.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.18.5.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.18.5.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.18.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1

*.18.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.18.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.18.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.18.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.18.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
12.27.22. Место и дата отгрузки товара
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
сведения о месте и дате отгрузки товара
M.CA.CDE.01155
M.CA.CDT.01145
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
кодовое обозначение места отгрузки
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.4. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.5. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.6. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
12.28. Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
сведения об обеспечении исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей при таможенной процедуре таможенного транзита
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
12.28.1. Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
кодовое обозначение предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00376
M.SDT.00169
1

*.18.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және ұсынылған құжат қоса берілген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.18.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.18.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.18.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
ұсынылатын құжат қоса берілген өзге құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.18.8. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
ұсынылатын құжат қоса берілген өзге құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
12.27.22. Тауарды тиеу орны мен күні
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
тауарды тиеу орны мен күні туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01155
M.CA.CDT.01145
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Орын немесе географиялық пункт коды
(casdo:‌Location‌Code)
тиеу орнының кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.01101
M.CA.SDT.01100
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.3. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.4. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.5. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.6. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.7. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
12.28. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
кедендік транзит кедендік рәсімі кезінде кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00195
M.CA.CDT.00195
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
12.28.1. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынудың кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00376
M.SDT.00169
1

12.28.2. Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
кодовое обозначение основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00375
M.CA.SDT.00312
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.28.3. Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
сведения о документе, подтверждающем предоставление (принятие) либо основание для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00673
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00638
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.3.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3.3. Номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
M.CA.SDE.00651
M.CA.SDT.00176
1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
сведения о регистрационном номере таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00723
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1

12.28.2. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеменің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00375
M.CA.SDT.00312
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
12.28.3. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынуды (қабылдауды) не ұсынбау үшін негіздемені растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00322
M.CA.CDT.00673
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00218
M.CA.CDT.00638
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.3.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.3.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3.3. Тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
M.CA.SDE.00651
M.CA.SDT.00176
1
*.4. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің қабылданғанын растайтын құжат кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің қабылданғанын растайтын құжат кеден құжатының тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00723
M.CA.CDT.00258
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленімі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1

*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер (регистрационный номер) иного документа
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
сумма (размер) предоставленного обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей, которая используется в отношении товаров транзитной декларации
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.8. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кодовое обозначение способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.9. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара, в отношении которого используется генеральное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..*
*.10. Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
сведения о диапазоне порядковых номеров товаров, в отношении которых используется генеральное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00659
M.CA.CDT.00632
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.10.1. Первый номер диапазона порядковых номеров
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
первый номер диапазона порядковых номеров
M.CA.SDE.00648
M.SDT.00105
1
*.10.2. Последний порядковый номер диапазона
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
последний номер диапазона порядковых номеров
M.CA.SDE.00649
M.SDT.00105
1
12.29. Декларант таможенной процедуры таможенного транзита
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
сведения о декларанте таможенной процедуры таможенного транзита
M.CA.CDE.01139
M.CA.CDT.00457
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.4.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
өзге құжаттың нөмірі (тіркеу нөмірі)
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатты беру, оған қол қою, бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
транзиттік декларация тауарларына қатысты пайдаланылатын кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етудің ұсынылған сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00419
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
валютаның кодтық белгіленімі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00557
M.CA.SDT.00164
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
код соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленімі
M.SDT.00091
1
*.9. Тауардың сілтеме нөмірі
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
өзіне қатысты кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын бас қамтамасыз ету пайдаланылатын тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..*
*.10. Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
өзіне қатысты кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын бас қамтамасыз ету пайдаланылатын тауарлардың реттік нөмірлерінің диапазоны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00659
M.CA.CDT.00632
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.10.1. Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі
M.CA.SDE.00648
M.SDT.00105
1
*.10.2. Диапазонның соңғы реттік нөмірі
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
реттік нөмірлер диапазонының соңғы нөмірі
M.CA.SDE.00649
M.SDT.00105
1
12.29. Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01139
M.CA.CDT.00457
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

13.17. Ссылочный номер перевозчика
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
ссылочный порядковый номер перевозчика
M.CA.SDE.00849
M.SDT.00105
0..1
14. Сведения об объектах, подлежащих контролю
(cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)
сведения о припасах, запасных частях и оборудовании, подлежащие указанию при предоставлении предварительной информации
M.CA.CDE.00591
M.CA.CDT.00486
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
14.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида информации
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
1
14.2. Признак наличия
(casdo:‌Presence‌Indicator)
признак наличия
M.CA.SDE.01135
M.BDT.00013
1
14.3. Наименование и количество
(cacdo:‌Item‌Details)
сведения о наименовании (описании) и количестве объектов
M.CA.CDE.00587
M.CA.CDT.00482
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
14.3.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
наименование и (или) описание
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
14.3.2. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
сведения о количестве
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
".
4. В таблице 5 в позициях 1, 2 и 4 в графе "Область значений" слова "ГОСТ ИСО 8601–2001" заменить словами "ISO 8601".
5. Таблицу 7 изложить в следующей редакции:
"Таблица 7
Общие простые типы данных, используемые в структуре предварительной информации о товарах,
ввозимых железнодорожным транспортом
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Почтовый индекс_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Канал связи_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Налогоплательщик_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Причина постановки на налоговый учет_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
M.SDT.00055
Name120‌Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код. Тип

13.17. Тасымалдаушының сілтеме нөмірі
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
тасымалдаушының сілтеме реттік нөмірі
M.CA.SDE.00849
M.SDT.00105
0..1
14. Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер
(cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)
алдын ала ақпарат беру кезінде көрсетуге жататын керек-жарақтар, қосалқы бөлшектер және жабдықтар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00591
M.CA.CDT.00486
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
14.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
ақпарат түрінің кодтық белгіленімі
M.CA.SDE.00559
M.SDT.00160
1
14.2. Болу белгісі
(casdo:‌Presence‌Indicator)
болу белгісі
M.CA.SDE.01135
M.BDT.00013
1
14.3. Атауы мен саны
(cacdo:‌Item‌Details)
объектілердің атауы (сипаттамасы) және саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00587
M.CA.CDT.00482
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
14.3.1. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
атауы және (немесе) сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
14.3.2. Тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
саны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
".
4. 5-кестеде 1, 2 және 4-позицияларда "Мәндер саласы" бағанындағы "ГОСТ ИСО 8601-2001" деген сөздер "ISO 8601" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. 7-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"7-кесте
Теміржол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері
Рет
Сәйкестендір-гіш
Конструкция UML
Аты
Мәндер саласы
1
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Пошталық индекс_ Код. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Байланыс арнасы_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Салық төлеуші_ Сәйкестендіргіш. Тип
салық төлеушінің тіркелген елінде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
4
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Салық есебіне қою себебі _ Код. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
5
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумақ_ Код. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 17
6
M.SDT.00055
Name120‌Type
Аты. 120 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 120
7
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. 300 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 300
8
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН_ Код. Тип

значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
M.SDT.00067
Name20‌Type
Имя. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00068
Name250Type
Имя. До 250 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
M.SDT.00069
Name40Type
Имя. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. До 250 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Единица измерения_ Код. Тип
буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
M.SDT.00088
Text4000Type
Текст. До 4000 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
M.SDT.00097
Quantity4Type
Количество. Четырехзначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00100
BorderCheckpointCodeType
Пункт пропуска_ Код. Тип
значение кода из перечня пунктов пропуска через таможенную границу государств – членов Евразийского экономического союза.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 18
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Регистрационный номер транспортного средства_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Вид упаковки_ Код. Тип
значение кода вида упаковки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Порядковый номер. Трехзначный. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
M.SDT.00108
Id40‌Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физическая величина_ Измерение: вариант 2. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
M.SDT.00155
Quantity5Type
Количество. Пятизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 5
M.SDT.00156
Quantity8Type
Количество. Восьмизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 8
M.SDT.00157
Business‌Entity‌Id‌Type
Хозяйствующий субъект_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00158
Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type
Метод идентификации хозяйствующих субъектов_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Код страны без ссылки на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
M.SDT.00160
Code20Type
Код. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00161
VehicleIdType
Транспортное средство_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Вид адреса_ Код. Тип
значение кода в соответствии со справочником видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Тип коммуникационной среды_ Код: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии с перечнем видов средств (каналов) связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.SDT.00169
Code1‌Type
Код. 1 символ. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 1
M.SDT.00170
Code2‌Type
Код. 2 символа. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
M.SDT.00178
Id25Type
Идентификатор. До 25 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
M.SDT.00181
Code6‌Type
Код. 6 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 6
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.

ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе 10 символ деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
9
M.SDT.00067
Name20‌Type
Аты. 20 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
10
M.SDT.00068
Name250Type
Аты. 250 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 250
11
M.SDT.00069
Name40Type
Аты. 40 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 40
12
M.SDT.00072
Text250Type
Мәтін. 250 символға дейін. Тип
символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 250
13
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Өлшем бірлігі_ Код. Тип
әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}|\d{3,4}
14
M.SDT.00088
Text4000Type
Мәтін. 4000 символға дейін. Тип
символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 4000
15
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сыныптауыш)_ сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
16
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіргіш.
20 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
17
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіргіш.
50 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 50
18
M.SDT.00097
Quantity4Type
Саны. Төрт мәнді. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін теріс емес сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4
19
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі _ Код. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
20
M.SDT.00100
BorderCheckpointCodeType
Өткізу пункті_ Код. Тип
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесіндегі кодтың мәні.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 18
21
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Көлік құралының тіркеу нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 40
22
M.SDT.00104
PackageKindCodeType
Орама түрі_ Код. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында анықталған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес орама түрі кодының мәні.
Шаблон: [A-Z0-9]{2}
23
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Реттік нөмірі. Үш мәнді. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін теріс емес сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
24
M.SDT.00108
Id40‌Type
Сәйкестендіргіш.
40 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 40
25
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтеме жасалған елдің коды _ Код. Екі әріпті. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
26
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физикалық мәні_ Өлшем: 2-нұсқа. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек сандардың ең көп саны: 6
27
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 500
28
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. 20 символға дейін:
2-нұсқа. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
29
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Әріптік:
3-нұсқа. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (жіктеуішке) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
30
M.SDT.00155
Quantity5Type
Саны. Бес таңбалы. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін теріс емес сан.
Цифрлардың ең көп саны: 5
31
M.SDT.00156
Quantity8Type
Саны. Сегіз таңбалы. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін теріс емес сан.
Цифрлардың ең көп саны: 8
32
M.SDT.00157
Business‌Entity‌Id‌Type
Шаруашылық жүргізуші субъект_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
33
M.SDT.00158
Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі_ Сәйкестендіргіш. Тип
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығынан сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
34
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемемен елдің коды _ Код. Екі әріпті. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
35
M.SDT.00160
Code20Type
Код. 20 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
36
M.SDT.00161
VehicleIdType
Көлік құралы_ Сәйкестендіргіш. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 17
37
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Мекенжай түрі_ Код. Тип
мекенжай түрлерінің анықтамалығына сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
38
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Коммуникациялық орта типі_ Код: 2-нұсқа. Тип
байланыс құралдары (арналары) түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
39
M.SDT.00169
Code1‌Type
Код. 1 символ. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 1
40
M.SDT.00170
Code2‌Type
Код. 2 символ. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
41
M.SDT.00178
Id25Type
Сәйкестендіргіш.
25 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 25
42
M.SDT.00181
Code6‌Type
Код. 6 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 6
43
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы_ Код. Тип
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Марка транспортного средства_ Код. Тип
значение кода марки дорожного транспортного средства в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
M.SDT.00204
Name50Type
Имя. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
M.SDT.00314
Code1to3Type
Код. От 1 до 3 символов. Тип
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
".
6. Таблицу 9 изложить в следующей редакции:
"Таблица 9
Прикладные простые типы данных предметной области "Таможенное администрирование", используемые в структуре предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Место нахождения товаров_ Код. Тип
значение кода места нахождения товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 2
M.CA.SDT.00082
RailwayStationCodeType
Железнодорожная станция_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
M.CA.SDT.00094
TIRSeries‌Id‌Type
Серия книжки МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
M.CA.SDT.00095
TIRId‌Type
Книжка МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Признак перерегистрации документа_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
M.CA.SDT.00145
ContainerIdType
Контейнер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
M.CA.SDT.00164
PaymentGuaranteeMethodCodeType
Способ обеспечения уплаты таможенных и иных платежей_ Код. Тип
значение кода способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{2}
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Признак представления документа_ Код. Тип
значение кода вида представления документов в соответствии с перечнем признаков представления документов.
Длина: 1
M.CA.SDT.00176
Id8‌Type
Идентификатор. До 8 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 8
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Страна_ Код. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)", или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений).

Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
44
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Көлік құралының маркасы_ Код. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жол көлік құралы маркасы кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
45
M.SDT.00204
Name50Type
Аты. 50 символға дейін. Тип
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 50
46
M.SDT.00314
Code1to3Type
Код. 1-ден 3 символға дейін. Тип
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 3
47
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронды құжат (мәліметтер)_ Код. Тип
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
48
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіргіш. Тип
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
".
6. 9-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"9-кесте
Теміржол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері
Рет
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Валюта көрсетілген төлем _ Ақша сомасы. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек сандардың ең көп саны: 2
2
M.CA.SDT.00060
GoodsLocationCodeType
Тауарлардың орналасқан жері _ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа)сәйкес тауарлардың орналасқан жері кодының мәні.
Ұзындығы: 2
3
M.CA.SDT.00082
RailwayStationCodeType
Теміржол станциясы_ Код. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: (\d{5})|(\d{6})
4
M.CA.SDT.00094
TIRSeries‌Id‌Type
ХЖТ кітапшасының сериясы_ Сәйкестендіргіш. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
5
M.CA.SDT.00095
TIRId‌Type
ХЖТ кітапшасы_ Сәйкестендіргіш. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
6
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 5.
Ең үлкен ұзындық: 7
7
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Құжатты қайта тіркеу белгісі _ Код. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-ЯҢ]{1}
8
M.CA.SDT.00145
ContainerIdType
Контейнер_ Сәйкестендіргіш. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 17
9
M.CA.SDT.00164
PaymentGuaranteeMethodCodeType
Кедендік және өзге де төлемдерді төлеуді қамтамасыз ету тәсілі _ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету тәсілі кодының мәні.
Шаблон: \d{2}
10
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Құжатты ұсыну белгісі _ Код. Типі
құжаттарды ұсыну белгілерінің тізбесіне сәйкес құжаттарды ұсыну түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 1
11
M.CA.SDT.00176
Id8‌Type
Сәйкестендіргіш.
8 символға дейін. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 8
12
M.CA.SDT.00181
CACountryCodeType
Ел_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні.

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Идентификатор. До 2 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Идентификационный таможенный номер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
M.CA.SDT.00192
DeclarationFeatureCodeType
Особенность таможенного декларирования товаров_ Код. Тип
значение кода особенности таможенного декларирования товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Идентификатор. До 6 символов
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 6
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Признак электронного документа_ Код. Тип
кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
M.CA.SDT.00205
TransportTypeCodeType
Тип транспортного средства международной перевозки_ Код. Тип
значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: \d{3}
M.CA.SDT.00312
No‌Guarantee‌Cause‌Code‌Type
Основание непредоставления обеспечения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Условное обозначение единицы измерения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
M.CA.SDT.00713
TransitProcedureCodeType
Особенность перемещения в транзитной декларации _ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 2
M.CA.SDT.01100
LocationCodeType
Код места нахождения со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Тип
значение кода места нахождения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}|[А-Я]{3}|[0-9A-Z]{5}
M.CA.SDT.01129
PreliminaryInformationSeqIdType
Порядковый номер предварительной информации _Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 9
M.CA.SDT.01130
Temperature‌Measure‌Type
Температура термической обработки_ Измерение. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 4.
Макс. кол-во дроб. цифр: 1
".
7. В пункте 12:
а) в абзаце первом слово "приводится" заменить словом "приведено";
б) в абзаце четвертом слова "электронного вида документа" заменить словами "предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом";
в) после абзаца пятого дополнить абзацем следующего содержания:
"правило формирования реквизита" – определяет правило формирования реквизита;";
г) абзац шестой дополнить словами "формирования реквизита";
д) абзацы седьмой – одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"вид правила" – кодовое обозначение вида правила формирования реквизита. Возможные значения:
1 – общее правило, применяемое в каждом государстве-члене, устанавливается правом Евразийского экономического союза;
2 – правило, определяющее особенности формирования реквизита в государствах-членах, устанавливается правом Евразийского экономического союза;
3 – правило, определяющее особенности формирования реквизита в государстве-члене, устанавливается законодательством государства-члена;

Шаблон: ([A-Z]{2})|(\d{2})
13
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Сәйкестендіргіш.
2 символға дейін. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 2
14
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Кедендік сәйкестендіру нөмірі _ Сәйкестендіргіш. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 40
15
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Сәйкестендіргіш. Типі
жеке тұлғаны тіркеу елінде қабылданған ережелерге сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 20
16
M.CA.SDT.00192
DeclarationFeatureCodeType
Тауарларды кедендік декларациялаудың ерекшелігі _ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктері кодының мәні.
Ұзындығы: 3
17
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Сәйкестендіргіш.
6 символға дейін
Қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 6
18
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Электрондық құжаттың белгісі_ Код. Типі
электрондық құжатты ұсыну белгісінің кодтық белгіленімі.
Шаблон: (ЭҚ)|(ОО)
19
M.CA.SDT.00205
TransportTypeCodeType
Халықаралық тасымал көлігі құралының түрі _ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес халықаралық тасымалдаудың көлік құралы типінің кодының мәні.
Шаблон: \d{3}
20
M.CA.SDT.00312
No‌Guarantee‌Cause‌Code‌Type
Қамтамасыз етуді ұсынбау негізі _ Код. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 10
21
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі_ Код. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ең аз ұзындық: 1.
Ең үлкен ұзындық: 50
22
M.CA.SDT.00713
TransitProcedureCodeType
Транзиттік декларациядағы тасымалдау ерекшелігі _Код. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 2
23
M.CA.SDT.01100
LocationCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемесі бар орналасқан жер коды_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес орналасқан жер кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}|[А-Я]{3}|[0-9A-Z]{5}
24
M.CA.SDT.01129
PreliminaryInformationSeqIdType
Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі _Сәйкестендіргіш. Типі
қалыпқа келтірілген символдар жолы.
Ұзындығы: 9
25
M.CA.SDT.01130
Temperature‌Measure‌Type
Термиялық өңдеу температурасы_ Өлшем. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 4.
Бөлшек сандардың ең көп саны: 1
".
7. 12-тармақта:
а) бірінші абзацтың қазақ тіліндегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
б) төртінші абзацтағы "электрондық құжат түрі" деген сөздер "теміржол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) бесінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"деректемені қалыптастыру ережесі" – деректемені қалыптастыру ережесін айқындайды;";
г) алтыншы абзац "деректемені қалыптастыру" деген сөздермен толықтырылсын;
д) жетінші – он бірінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"ереже түрі" – деректемені қалыптастыру ережесі түрінің кодтық белгіленімі. Ықтимал мәндер:
1 – әрбір мүше мемлекетте қолданылатын жалпы ереже Еуразиялық экономикалық одақтың құқығымен белгіленеді;
2 – мүше мемлекеттерде деректемені қалыптастыру ерекшеліктерін айқындайтын ереже Еуразиялық экономикалық одақтың құқығымен белгіленеді;
3 – мүше мемлекетте деректемені қалыптастыру ерекшеліктерін айқындайтын ереже мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленеді;

"код страны" – кодовое обозначение государства-члена в соответствии с классификатором стран мира (AM, BY, KZ, KG, RU), в котором применяется правило формирования реквизита со значением кода вида "2" или "3";".
8. Таблицу 10 изложить в следующей редакции:
"Таблица 10
Описание формирования реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
Имя реквизита
Пункт (пункты) Порядка
Мн.
Правило формирования реквизита*
Код правила
Вид правила
Код страны
Описание правила
1
1
3
4
5
6
7
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
1
B.041.00001
1
реквизит "Код электронного документа (сведений) (csdo:EDocCode)" должен содержать значение "R.041"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
1
B.041.00002
1
значение реквизита "Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:EDocId)" должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.041.00003
1
если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDocRefId)" заполнен, то значение реквизита "Идентификатор исходного электронного документа (сведений)" должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.041.00004
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.041.00005
1
реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ЭД – если предварительная информация представлена в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
7 а),
12
0..1
B.041.00006
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" и предварительная информация ранее не представлялась или она не была зарегистрирована, то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00517
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" и предварительная информация представляется с целью корректировки сведений о вагонах, то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен

"елдің коды" – түр кодының мәні "2" немесе "3" болатын деректемені қалыптастыру ережесі қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің кодтық белгіленімі (AM, BY, KZ, KG, RU).
8. 10-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"10-кесте
Темір жол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының жекелеген деректемелерін қалыптастыру сипаттамасы
Деректеме атауы
Тәртіп тармағы (тармақтары)
Көп.
Деректемені қалыптастыру қағидасы *
Қағиданың коды
Қағида түрі
Елдің коды
Қағиданың сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
7
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
1
B.041.00001
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (csdo:EDocCode)" деректемесі "R.041" мәнін қамтуы тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
1
B.041.00002
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocId)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.041.00003
1
егер "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)" деректемесі толтырылса, онда "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) берілген күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.041.00004
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) берілген күні және уақыты" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы мүмкін)
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.041.00005
1
"Электрондық құжаттың белгісі (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
ЭҚ – егер алдын ала ақпарат электрондық құжат түрінде ұсынылса;
ОО – қалған жағдайларда
6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
7 а),
12
0..1
B.041.00006
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, алдын ала ақпарат бұрын ұсынылмаған немесе тіркелмеген болса, онда "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00517
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, алдын ала ақпарат вагондар туралы мәліметтерді түзету мақсатында ұсынылса, онда "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс

B.041.00518
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01" и реквизит Транспортный (перевозочный) документ (cacdo:‌Transport‌Document‌Details) не заполнен, то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен
6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00007
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
6.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.041.00008
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Ссылочный номер предварительной информации
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
11
0..1

B.041.00518
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса және Көлік (тасымал) құжаты (cacdo:‌Transport‌Document‌Details) деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00007
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.041.00008
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
11
0..1

B.041.00009
1
если осуществляется повторное представление ранее поданной предварительной информации с целью исправления выявленных несоответствий, то реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
7.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00009
1
егер анықталған сәйкессіздіктерді түзету мақсатында бұрын берілген алдын ала ақпаратты қайта ұсыну жүзеге асырылса, онда "Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
7.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00012
1
экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать значение кода цели предоставления предварительной информации в соответствии с перечнем целей представления предварительной информации о товарах, ввозимых железнодорожным транспортом
B.041.00519
1
экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать 1 из значений: "01", "03", "05", "06", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18"
B.041.00520
1
если 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "03", "07", "08", "09", "10", "14" "15", "16", "17", "18", то 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать значение "01"
B.041.00521
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18", остальные экземпляры реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не должны содержать значений: "15", "16", "17", "18"
9. Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIWEntry‌Check‌Point‌Details)
5
6 а)
6 ж)
6 и)
6 к)
6 л)
0..1

B.041.00012
1
"Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің данасы теміржол көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат беру мақсаттарының тізбесіне сәйкес алдын ала ақпарат беру мақсаты кодының мәнін қамтуы тиіс
B.041.00519
1
"Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің данасы мына мәндердің бірін қамтуы тиіс: "01", "03", "05", "06", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18"
B.041.00520
1
"Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі даналарының 1-еуі мына мәндердің бірін қамтыса: "03", "07", "08", "09", "10", "14" "15", "16", "17", "18", онда "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі даналарының 1-еуі "01" мәнін қамтуы тиіс
B.041.00521
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "15", "16", "17", "18", "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қалған даналары: "15", "16", "17", "18" мәндерін қамтымауы тиіс
9. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны
(cacdo:‌PIWEntry‌Check‌Point‌Details)
5
6 а)
6 ж)
6 и)
6 к)
6 л)
0..1

B.041.00013
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" содержит 1 из значений: "01", "06", "11", "12", "13", то реквизит "Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIWEntry‌Check‌Point‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIWEntry‌Check‌Point‌Details" не должен быть заполнен
9.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.041.00522
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00014
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемом в государстве – члене Евразийского экономического союза
9.2. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.041.00015
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" содержит 1 из значений: "01", "06", то реквизит "Код железнодорожной станции (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" должен содержать код железнодорожной станции в соответствии с классификатором железнодорожных станций, применяемым в рамках Соглашения о международном железнодорожном грузовом сообщении
9.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1

B.041.00013
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01", "06", "11", "12", "13", онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны (cacdo:‌PIWEntry‌Check‌Point‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны (cacdo:‌PIWEntry‌Check‌Point‌Details" деректемесі толтырылмауы тиіс
9.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.041.00522
1
"Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00014
1
"Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органдарының кодтарын қамтуы тиіс
9.2. Теміржол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.041.00015
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01", "06", онда "Теміржол станциясының коды (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" деректемесі Халықаралық теміржол жүк қатынасы туралы келісім шеңберінде қолданылатын теміржол станцияларының сыныптауышына сәйкес теміржол станциясының кодын қамтуы тиіс
9.3. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1

B.041.00868
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" содержит 1 из значений: "01", "06", то реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
B.041.00523
1
если реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" заполнен, то реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен содержать наименование железнодорожной станции в соответствии с классификатором железнодорожных станций, применяемым в рамках Соглашения о международном железнодорожном грузовом сообщении

B.041.00868
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01", "06", онда "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00523
1
егер "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі Халықаралық теміржол жүк қатынасы туралы келісім шеңберінде қолданылатын теміржол станцияларының сыныптауышына сәйкес теміржол станциясының атауын қамтуы тиіс

9.4. Код пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
5
6 а)
6 ж)
6 и)
6 к)
6 л)
0..1
B.041.00016
1
реквизит Код пункта пропуска (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code) не должен быть заполнен
9.5. Наименование пункта пропуска
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
0..1
B.041.00018
1
реквизит "Наименование пункта пропуска (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)" может быть заполнен
10. Лицо, представившее предварительную информацию
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
5
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
Порядок использования ПИ
1

9.4. Өткізу пунктінің коды
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code)
5
6 а)
6 ж)
6 и)
6 к)
6 л)
0..1
B.041.00016
1
Өткізу пунктінің коды (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Code) деректемесі толтырылмауы тиіс
9.5. Өткізу пунктінің атауы
(csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)
0..1
B.041.00018
1
"Өткізу пунктінің атауы (csdo:‌Border‌Checkpoint‌Name)" деректемесі толтырылуы мүмкін
10. Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
5
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
АА пайдалану тәртібі
1

B.041.00524
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен

B.041.00524
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамында толтырылуы тиіс, әйтпесе "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00525
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "1", то для реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 реквизит: "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)". Иные реквизиты в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не должны быть заполнены

B.041.00525
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде дәл 1 деректеме толтырылуы тиіс: "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)". "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы өзге деректемелер толтырылмауы тиіс

B.041.00019
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизитов, находящихся в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" применяются правила формирования этих реквизитов

B.041.00019
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, немесе "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы деректемелер үшін осы деректемелерді қалыптастыру қағидалары қолданылады

B.041.00638
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

B.041.00638
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, немесе "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің бірі дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"

10.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
10.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
10.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.041.00526
2
AM,
BY,
KG,
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.041.00020
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.041.00021
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.041.00022
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
10.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.041.00023
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.041.00024
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
B.041.00025
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.041.00026
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
B.041.00027
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
10.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.041.00028
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" и предварительная информация представляется юридическим лицом, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
10.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.041.00029
2
AM
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ

10.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
10.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
10.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.041.00526
2
AM,
BY,
KG,
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00020
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
0..1
B.041.00021
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "елдің коды (атрибут country‌Code)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.041.00022
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут countryCodeListId)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
10.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.041.00023
2
AM
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуы тиіс
B.041.00024
2
BY
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуы тиіс
B.041.00025
2
KZ
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуы тиіс
B.041.00026
2
KG
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда сәйкестендіруші салық нөмірін (ТСН) қамтуы тиіс
B.041.00027
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (ТСН) қамтуы тиіс
10.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.041.00028
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесін және алдын ала ақпаратты заңды тұлға ұсынса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
10.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.041.00029
2
AM
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда қоғамдық қызметтердің нөмірлі белгісін (ҚҚНБ) немесе ҚҚНБ жоқ екендігі туралы анықтама нөмірін қамтуы тиіс

B.041.00030
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер
B.041.00031
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
B.041.00032
2
KG
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)

B.041.00030
2
BY
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда сәйкестендіру нөмірін қамтуы тиіс
B.041.00031
2
KZ
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуы тиіс
B.041.00032
2
KG
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда дара сәйкестендіру нөмірін (ДСН) қамтуы тиіс

B.041.00033
2
RU
реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" не должен быть заполнен
10.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.041.00034
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не содержит значение "1", то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен
B.041.00035
1
для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
10.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00869
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00036
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации

B.041.00033
2
RU
"Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылмауы тиіс
10.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.041.00034
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтымаса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00035
1
"Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1-еуі толтырылуы тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"
10.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00869
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00036
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтуы тиіс – тіркелген мекенжайы

10.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00870
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00037
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации лица, представившего предварительную информацию, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

10.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00870
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00037
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес алдын ала ақпарат берген тұлғаның тіркелген елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00038
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
10.7.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.041.00527
2
AM
BY
KZ
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00528
2
KG
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" может быть заполнен
B.041.00039
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" заполнен, то должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ГК СОАТЕ)

B.041.00038
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
10.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.041.00527
2
AM
BY
KZ
RU
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00528
2
KG
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00039
2
KG
егер "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылса, онда әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірліктер объектілерінің белгіленімдер жүйесінің мемлекеттік сыныптауышына сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктің кодын қамтуы тиіс (ГК СОАТЕ)

10.7.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
10.7.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
10.7.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
10.7.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.041.00040
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
10.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
10.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
10.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
10.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.041.00041
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
10.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.041.00042
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
10.8. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
5 б)
6 а)
0..1
B.041.00043
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не содержит значение "1" и предварительная информация представляется лицом, включенным в реестр таможенных представителей, то реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" не должен быть заполнен
10.8.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00678
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00871
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "09034"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00872
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
10.8.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00873
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00044
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00529
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

10.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
10.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
10.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
10.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.041.00040
1
егер "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі "Қала (csdo:‌City‌Name)" деректемесі мәнінен өзгеше елді мекеннің атауын қамтуы тиіс
10.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
10.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
10.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
10.7.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.041.00041
1
"Пошталық индекс (csdo:‌Post‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
10.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.041.00042
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
10.8. Адамның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
5 б)
6 а)
0..1
B.041.00043
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсынған тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтымаса және алдын ала ақпаратты кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілген тұлға ұсынса және алдын ала ақпаратты кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілген тұлға ұсынса, онда "Адамның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Адамның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылмауы тиіс
10.8.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00678
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00871
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "09034" мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00872
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
10.8.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00873
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00044
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы тұлғаны тізілімге енгізген мүше мемлекеттің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00529
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс

10.8.3. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.041.00045
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" должен содержать регистрационный номер документа, свидетельствующего о включении лица в реестр таможенных представителей, или регистрационный номер лица в реестре таможенных представителей без указания признака перерегистрации (буквы добавления)

10.8.3. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.041.00045
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" деректемесі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей, тұлғаны кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы куәландыратын тіркеу нөмірін немесе кеден өкілдерінің тізіліміндегі тұлғаның тіркеу нөмірін қамтуы тиіс

10.8.4. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.041.00046
1
если регистрационный номер документа, свидетельствующего о включении лица в реестр таможенных представителей, или регистрационный номер лица в реестре таможенных представителей содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" не должен быть заполнен

10.8.4. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.041.00046
1
егер адамды кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы куәландыратын тіркеу нөмірі немесе кеден өкілдерінің тізіліміндегі тұлғаның тіркеу нөмірі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

10.8.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00047
1
реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
10.9. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 а)
5 в)
6 а)
0..1
B.041.00048
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
1 – лицо, представившее предварительную информцию, совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза;
0 – лицо, представившее предварительную информцию, не совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
11. Транспортное средство
(cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
12
0..1
B.041.00049
1
реквизит "Транспортное средство (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)" должен быть заполнен
11.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00050
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", и реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Код вида транспорта (csdo:UnifiedTransportModeCode)" должен содержать значение "20", иначе реквизит не должен быть заполнен
B.041.00875
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "20", иначе реквизит "Код вида транспорта (csdo:UnifiedTransportModeCode)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00051
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
11.2. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
5
6 а)
6 б)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
7
1
B.041.00052
1
реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – товары перевозятся в контейнере;
0 – товары перевозятся не в контейнере
11.3. Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌PIWTransport‌Means‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 ж)
12
0..*

10.8.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00047
1
"Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
10.9. Мәліметтер сәйкестігінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 а)
5 в)
6 а)
0..1
B.041.00048
1
егер "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылса, онда мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
1 – алдын ала ақпарат берген тұлға тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен сәйкес келеді;
0 – алдын ала ақпарат берген тұлға тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуді жүзеге асыратын тасымалдаушымен сәйкес келмейді
11. Көлік құралы
(cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
12
0..1
B.041.00049
1
"Көлік құралы (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
11.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00050
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, және "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "20" мәнін қамтуы тиіс, әйтпесе деректеме толтырылмауы тиіс
B.041.00875
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20" мәнін қамтуы тиіс, әйтпесе "Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00051
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2004" мәнін қамтуы тиіс
11.2. Контейнерлік тасымалдау белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
5
6 а)
6 б)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
7
1
B.041.00052
1
"Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
1 – тауарлар контейнерде тасымалданады;
0 – тауарлар контейнерде тасымалданбайды
11.3. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌PIWTransport‌Means‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 ж)
12
0..*

B.041.00054
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Информация о транспортном средстве (cacdo:‌PIWTransport‌Means‌Details)" должен быть заполнен
B.041.00679
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не заполнен, то реквизит "Информация о транспортном средстве (cacdo:‌PIWTransport‌Means‌Details)" должен быть заполнен
B.041.00681
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Информация о транспортном средстве (cacdo:‌PIWTransport‌Means‌Details)" не должен быть заполнен
11.3.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
6 ж)
0..1
B.041.00682
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен быть заполнен
B.041.00877
1
если реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, то значения реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details" должны начинаться со значения "1"

B.041.00054
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:‌PIWTransport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00679
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:‌PIWTransport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00681
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:‌PIWTransport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
11.3.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
6 ж)
0..1
B.041.00682
1
егер "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00877
1
егер "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details" деректемесінің құрамындағы "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәндері "1" мәнінен басталуы тиіс

B.041.00878
1
если реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
11.3.2. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 д)
6 а)
6 б)
6 ж)
12
1
B.041.00055
1
реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать номер вагона (платформы, цистерны и т.п.) или контейнера
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.041.00878
1
егер "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі қайталанатын мәндерді қамтымауы тиіс
11.3.2. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 д)
6 а)
6 б)
6 ж)
12
1
B.041.00055
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі вагонның (платформаның, цистернаның және т.б.) немесе контейнердің нөмірін қамтуы тиіс
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
0..1

B.041.00057
1
атрибут "код страны (атрибут countryCode)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.041.00058
1
атрибут идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id) не должен быть заполнен
11.3.3. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
6 б)
6 ж)
0..1
B.041.00059
2
AM, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "03", или реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен

B.041.00057
1
"елдің коды (атрибут countryCode)" атрибуты толтырылмауы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.041.00058
1
анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут country‌Code‌List‌Id) атрибуты толтырылмауы тиіс
11.3.3. Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
6 б)
6 ж)
0..1
B.041.00059
2
AM, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "03" мәнін қамтыса, немесе "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00651
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение: "01", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.01062
1
если реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" заполнен, то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00651
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.01062
1
егер "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі халықаралық тасымал көлік құралдары типтерінің сыныптауышына сәйкес халықаралық тасымал көлік құралы типі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00060
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
11.3.4. Код загрузки объекта
(casdo:‌Full‌Item‌Code)
0..1
B.041.00061
1
если реквизит Код загрузки объекта (casdo:‌Full‌Item‌Code) заполнен, то должен содержать значение "0" – порожнее транспортное средство, иначе реквизит не должен быть заполнен

B.041.00060
1
"Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2024" мәнін қамтуы тиіс
11.3.4. Объектіні жүктеу коды
(casdo:‌Full‌Item‌Code)
0..1
B.041.00061
1
егер Объектіні жүктеу коды (casdo:‌Full‌Item‌Code) деректемесі толтырылса, онда "0" мәнін қамтуы тиіс – бос көлік құралы, әйтпесе деректеме толтырылмауы тиіс

11.3.5. Признак возврата
(casdo:‌Return‌Indicator)
0..1
B.041.00062
1
если реквизит "Признак возврата (casdo:‌Return‌Indicator)" заполнен, то должен созержать значение "1" – осуществляется возврат транспортного средства, иначе реквизит не должен быть заполнен
11.4. Код цели ввоза транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
6 б)
0..1
B.041.00063
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "03", то реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – для начала международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа на таможенной территории;
3 – для завершения международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа на таможенной территории,
иначе реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" не должен быть заполнен
12. Товарная партия
(cacdo:‌PIWConsignment‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
0..1

11.3.5. Қайтару белгісі
(casdo:‌Return‌Indicator)
0..1
B.041.00062
1
егер "Қайтару белгісі (casdo:‌Return‌Indicator)" деректемесі толтырылса, онда "1" мәнін қамтуы тиіс – көлік құралын қайтару жүзеге асырылады, әйтпесе деректеме толтырылмауы тиіс
11.4. Көлік құралын әкелу мақсатының коды
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
6 б)
0..1
B.041.00063
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "03" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралын әкелу мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
1 – кедендік аумақта жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды халықаралық тасымалдауды бастау үшін;
3 – кедендік аумақта жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды халықаралық тасымалдауды аяқтау үшін,
әйтпесе "Көлік құралын әкелу мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12. Тауар партиясы
(cacdo:‌PIWConsignment‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
0..1

B.041.00064
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" и осуществляется международная перевозка товаров, то реквизит "Товарная партия (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)" должен быть заполнен
B.041.00644
1
Если все экземпляры реквизита "Код загрузки объекта (casdo:FullItemCode)" содержат значение "0", то реквизит "Товарная партия (cacdo:PIWConsignmentDetails)" не должен быть заполнен

B.041.00064
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса және халықаралық тасымалдау жүзеге асырылса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00644
1
Егер "Объектіні жүктеу коды (casdo:FullItemCode)" деректемесінің барлық даналары "0" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:PIWConsignmentDetails)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00645
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений "05", "06", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13", "15", "16", "17", "18", то реквизит "Товарная партия (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)" должен быть заполнен
B.041.00066
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "11", "12", "13", и реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)" может быть заполнен 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)"

B.041.00645
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса "05", "06", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13", "15", "16", "17", "18", онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00066
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "11", "12", "13", және "Көлік құралы (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің бірі толтырылуы мүмкін: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тауар партиясы (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тауар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)"

B.041.00531
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01", реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не заполнен, то для реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)" должен быть заполнен не менее 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)"

B.041.00531
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса, "Көлік құралы (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің кемінде 1-еуі толтырылуы тиіс: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тауар партиясы (cacdo:‌PIWConsignment‌Details)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Тауар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)"

B.041.00067
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "05", то для реквизита "Товарная партия (cacdo:PIWConsignmentDetails)" может быть заполнен 1 из реквизитов: "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIWConsignmentDetails)", "Стоимость (casdo:CAValueAmount)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIWConsignmentItemDetails)"

B.041.00067
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:PIWConsignmentDetails)" деректемесі үшін мына деректемелердің 1-еуі толтырылуы мүмкін: "Жиынтық (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесінің құрамындағы "Тауар партиясы (cacdo:PIWConsignmentDetails)", "Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің құрамындағы "Тауар (cacdo:PIWConsignmentItemDetails)"

12.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1
B.041.00882
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
B.041.00883
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
12.2. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
7
1
12.2.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00884
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен

12.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
1
B.041.00882
1
"Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуы тиіс
B.041.00883
1
"Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі қайталанатын мәндерді қамтымауы тиіс
12.2. Көлік (тасымал) құжаты
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
7
1
12.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00884
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс

B.041.00069
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00070
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
12.2.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.041.00885
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "02014", "02099", то реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" не должен быть заполнен
12.2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.041.00072
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
12.2.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.00532
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.041.00073
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
8
0..1
12.3.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
12.3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.041.00076
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.3.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
12.3.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
B.041.00077
1
ревизит "Порядковый номер (casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)" не должен быть заполнен
12.4. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00078
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" должен содержать значение "ТТ" – перевозка товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, иначе реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
12.5. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00886
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" не должен быть заполнен

B.041.00069
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00070
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
12.2.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.041.00885
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "02014", "02099", онда "Құжаттың атауы (csdo:‌Doc‌Name)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Құжаттың атауы (csdo:‌Doc‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.2.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.041.00072
1
"Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуы тиіс
12.2.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.00532
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00073
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
12.3. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
8
0..1
12.3.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
12.3.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.041.00076
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
12.3.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
12.3.4. Реттік нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
0..1
B.041.00077
1
"Реттік нөмірі (casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.4. Декларация типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00078
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Декларация типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі "ТТ" мәнін қамтуы тиіс – кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау, әйтпесе "Декларация типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.5. Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00886
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00887
1
если реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" заполнен, то реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" должен содержать значение "ПТД"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00888
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" должен содержать значение "2007"

B.041.00887
1
егер "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесі "ПТД" мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00888
1
"Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2007" мәнін қамтуы тиіс

12.6. Код вида перемещения товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00079
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" должен содержать значение кода вида перемещения товаров в соответствии с классификатором видов перемещения товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, иначе реквизит "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

12.6. Тауарларды тасымалдау түрінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00079
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды тасымалдау түрінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды өткізу түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды өткізу түрлері кодының мәнін қамтуы тиіс, әйтпесе "Тауарларды тасымалдау түрінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00683
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" должен содержать значение "2019"
12.7. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00080
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не должен быть заполнен

B.041.00683
1
"Тауарларды тасымалдау түрінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2019" мәнін қамтуы тиіс
12.7. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00080
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00081
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
ФЛ – в случае таможенного декларирования товаров для личного пользования и (или) транспортных средств для личного пользования, перемещаемых через таможенную границу Союза в несопровождаемом багаже либо доставляемых перевозчиком;
СП – в случае таможенного декларирования товаров, перевозимых (транспортируемых) 2 и более видами транспорта;
МП – в случае таможенного декларирования международных почтовых отправлений;
ВН – в случае таможенного декларирования товаров военного назначения;
ГП – в случае таможенного декларирования товаров,
в отношении которых не применяются запреты и ограничения и которые необходимы для ликвидации последствий стихийных бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, а также в отношении товаров, предназначенных для гуманитарной и технической помощи;
ЧМ – в случае таможенного декларирования иностранных товаров, предназначенных для использования при организации и проведении чемпионата мира по футболу FIFA 2018 года и Кубка конфедераций FIFA 2017 года, чемпионата Европы по футболу UEFA 2020 года, Лиги чемпионов UEFA сезона 2021/2022 или при проведении тренировочных мероприятий по подготовке к ним
12.8. Код использования документов в качестве таможенной декларации
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00889
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00890
1
если реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" заполнен, то реквизит "Код использования документов в качестве таможенной декларации (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" должен содержать 1 из значений:
АТА – при использовании в качестве транзитной декларации карнета АТА с прилагаемыми к нему транспортными (перевозочными) и коммерческими документами;
СД – при использовании в качестве транзитной декларации транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов
12.9. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
6 ж)
0..1
12.10. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
6 ж)
0..1
B.041.00084
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" не должен быть заполнен

B.041.00081
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылса, онда мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
ФЛ – Одақтың кедендік шекарасы арқылы алып жүрілмейтін багажда өткізілетін не тасымалдаушы жеткізетін жеке пайдалануға арналған тауарларды және (немесе) жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын кедендік декларациялау жағдайында;
СП – 2 және одан да көп көлік түрлерімен тасымалданатын (тасымалданатын) тауарларды кедендік декларациялау жағдайында;
МП – халықаралық пошта жөнелтілімдерін кедендік декларациялау жағдайында;
ВН – әскери мақсаттағы тауарларды кедендік декларациялау жағдайында;
ГП – оларға қатысты тыйым салулар мен шектеулер қолданылмайтын және табиғи және техногендік сипаттағы дүлей зілзалалардың, төтенше жағдайлардың салдарын жою үшін қажет тауарларды, сондай-ақ гуманитарлық және техникалық көмекке арналған тауарларға қатысты кедендік декларациялау жағдайында;
ЧМ – 2018 жылғы FIFA футболдан әлем чемпионатын және 2017 жылғы FIFA Конфедерациялар Кубогын, 2020 жылғы UEFA футболдан Еуропа чемпионатын, 2021/2022 маусымдағы UEFA Чемпиондар лигасын ұйымдастыру және өткізу кезінде немесе оларға дайындық бойынша жаттығу іс-шараларын өткізу кезінде пайдалануға арналған шетелдік тауарларды кедендік декларациялау жағдайында
12.8. Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды
(casdo:‌Doc‌Usage‌Code)
6 ж)
0..1
B.041.00889
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00890
1
егер "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттарды кедендік декларация ретінде пайдалану коды (casdo:‌Doc‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
АТА – транзиттік декларация ретінде оған қоса берілетін көлік (тасымалдау) және коммерциялық құжаттары бар АТА карнетін пайдаланған кезде;
СД – транзиттік декларация ретінде көлік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды пайдаланған кезде
12.9. Парақтар саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
6 ж)
0..1
12.10. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
6 ж)
0..1
B.041.00084
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00684
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Количество товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен содержать значение "1"
12.11. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
0..1
B.041.00085
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" может быть заполнен
B.041.00646
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен
B.041.00647
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "01", "05", "06" то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.041.00663
1
если реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" заполнен, то при перевозке насыпом, наливом, навалом и т.п. реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
12.12. Код страны отправления
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
6 ж)
6 з)
6 л)
0..1

B.041.00684
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі "1" мәнін қамтуы тиіс
12.11. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
0..1
B.041.00085
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01", "05", онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00646
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00647
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "01", "05", "06", онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00663
1
егер "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылса, онда үйіндімен, құюмен, қаптап және т.б. тасымалдау кезінде "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуы тиіс
12.12. Жөнелту елінің коды
(casdo:‌Departure‌Country‌Code)
6 ж)
6 з)
6 л)
0..1

B.041.00685
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "05", "06", "11", то реквизит "Код страны отправления (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны отправления (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00685
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "05", "06", "11", онда "Жөнелту елінің коды (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Жөнелту елінің коды (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00686
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны отправления (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
12.13. Код страны назначения
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
6 ж)
6 з)
6 л)
0..1
B.041.00687
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "05", "06", то реквизит "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" должен быть заполнен

B.041.00686
1
"Жөнелту елінің коды (casdo:‌Departure‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
12.13. Межелі елдің коды
(casdo:‌Destination‌Country‌Code)
6 ж)
6 з)
6 л)
0..1
B.041.00687
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "05", "06", онда "Межелі елдің коды (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс

B.041.00688
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "11", то реквизит "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" может быть заполнен
B.041.00689
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "05", "06" "11", то реквизит "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00690
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны назначения (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

B.041.00688
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Межелі елдің коды (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00689
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "05", "06" "11", онда "Межелі елдің коды (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00690
1
"Межелі елдің коды (casdo:‌Destination‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс

12.14. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
6 ж)
6 з)
0..1
B.041.00098
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "05", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" не должен быть заполнен

12.14. Жиынтық (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
6 ж)
6 з)
0..1
B.041.00098
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтымаса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Жиынтық (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00649
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "МП" и реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" в составе экземпляров реквизита "Товар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details" заполнен, то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен быть заполнен
B.041.00891
1

B.041.00649
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтымаса және "Тауар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details" деректемесі данасының құрамындағы "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылса, онда "Жиынтық (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00891
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений "05", "06", то реквизит "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.041.00100
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00101
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение "2022"

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06" мәндерін қамтымаса, онда "Жиынтық (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
1
B.041.00100
1
"Жиынтық (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (атрибут currency‌Code)" атрибуты валюта сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптен тұратын мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00101
1
"Жиынтық (жалпы) сома (casdo:‌Total‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" атрибуты "2022" мәнін қамтуы тиіс

12.15. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 д)
6 а)
6 з)
6 ж)
0..1
B.041.00102
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05" реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" может быть заполнен.
B.041.00864
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ЧМ", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.041.00865
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в содержит значение "06", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений "01", "05", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "ЧМ", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
B.041.00866
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то реквизит должен содержать общий вес брутто товаров в товарной партии, выраженный в килограммах
B.041.00867
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений "01" "05", "06", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00104
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00105
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"
12.16. Отправитель
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
5 д)
6 а)
6 ж
6 з)
6 к)
6 л)
0..1

12.15. Брутто салмағы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 д)
6 а)
6 з)
6 ж)
0..1
B.041.00102
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01", "05", "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы мүмкін.
B.041.00864
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ЧМ" мәнін қамтыса, онда "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00865
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "05" мәндерін қамтымаса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ЧМ" мәнін қамтымаса, онда "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00866
1
егер "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылса, онда деректеме килограммен көрсетілген тауар партиясындағы тауарлардың жалпы салмағын қамтуы тиіс
B.041.00867
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" "05", "06" мәндерін қамтымаса, онда "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00104
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurement‌Unit‌Code)" атрибуты "166" мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00105
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" атрибуты "2064" мәнін қамтуы тиіс
12.16. Жөнелтуші
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
5 д)
6 а)
6 ж
6 з)
6 к)
6 л)
0..1

B.041.00106
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", "06", "11", "13", то реквизит "Отправитель (cacdo:‌ PIConsignor‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Отправитель (cacdo:‌ PIConsignor‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00107
1
для реквизита "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.16.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00892
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.16.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.16.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.16.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.041.00893
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00106
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01", "05", "06", "11", "13", онда "Жөнелтуші (cacdo:‌ PIConsignor‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Жөнелтуші (cacdo:‌ PIConsignor‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00107
1
"Жөнелтуші (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің бірі дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.16.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00892
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.16.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.16.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.16.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.041.00893
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00896
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Удостоверение личности (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Удостоверение личности (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.041.00897
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00898
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00899
1
реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00900
1
реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
0..1
B.041.00901
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)" должен содержать значение "2053"
*.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
B.041.00902
1
реквизит "Наименование вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Name)" не должен быть заполнен
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.00903
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.041.00904
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.041.00905
1
реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" не должен быть заполнен
*.8. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
B.041.00906
1
реквизит "Идентификатор уполномоченного органа (csdo:‌Authority‌Id)" не должен быть заполнен
*.9. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
B.041.00907
1
реквизит "Наименование уполномоченного органа (csdo:‌Authority‌Name)" не должен быть заполнен
12.16.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..*

B.041.00896
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Жеке куәлік (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Жеке куәлік (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.041.00897
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00898
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
*.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00899
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00900
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
0..1
B.041.00901
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2053" мәнін қамтуы тиіс
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
B.041.00902
1
"Құжат түрінің атауы (csdo:‌Doc‌Kind‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.4. Құжат сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1
*.5. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
1
*.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.00903
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00904
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Құжаттың жарамдылық мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.041.00905
1
"Құжаттың жарамдылық мерзімі аяқталатын күн (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.8. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
B.041.00906
1
"Уәкілетті органның сәйкестендіргіші (csdo:‌Authority‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.9. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
B.041.00907
1
"Уәкілетті органның атауы (csdo:‌Authority‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.16.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..*

B.041.00122
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", и реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен
B.041.00908
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то должен быть заполнен строго 1 экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
B.041.00123
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00909
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00124
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.041.00122
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қатаң 1 данасын қамтиды, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, және "Халықаралық пошта жөнелтілімдерін айырбастау (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00908
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің бір данасы ғана толтырылуы тиіс
B.041.00123
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1-еуі толтырылуы тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00909
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00124
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтуы тиіс – тіркелген мекенжайы
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.041.00910
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00125
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации отправителя в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00126
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.041.00910
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00125
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес жөнелтушіні тіркеу елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00126
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.041.00130
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
12.16.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
B.041.00911
1
реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
12.16.14. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
0..1
B.041.00912
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
12.16.15. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
0..1
B.041.00913
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
12.17. Получатель
(cacdo:‌PIConsignee‌Details)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
6 к)
6 л)
0..1

B.041.00130
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.16.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
B.041.00911
1
"Байланыс деректемесі (ccdo:‌Communication‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
12.16.14. Мәліметтер сәйкестігінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
0..1
B.041.00912
1
"Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.16.15. Халықаралық пошта жөнелтілімдерін айырбастау (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
0..1
B.041.00913
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық пошта жөнелтілімдерін айырбастау (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Халықаралық пошта жөнелтілімдерін айырбастау (беру) мекемесінің коды (casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.17. Алушы
(cacdo:‌PIConsignee‌Details)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
6 к)
6 л)
0..1

B.041.00131
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", "06", "11", "13", то реквизит "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00132
1
для реквизита "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.17.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00914
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.17.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.17.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.17.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.041.00915
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00131
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01", "05", "06", "11", "13", онда "Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00132
1
"Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің бірі дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.17.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00914
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.17.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.17.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.17.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.041.00915
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00933
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00150
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации получателя в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00151
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.041.00933
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00150
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес алушыны тіркеу елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00151
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.041.00156
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" содержит значение "01", то реквизит "Место погрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место погрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
12.18.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.041.00936
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" не должен быь заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.18.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00157
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" заполнен, то должен содержать значение двухбуквенного кода страны станции отправления товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00156
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды тиейтін жер (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тауарларды тиейтін жер (cacdo:‌Cargo‌Loading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.18.1. Орын немесе географиялық пункт коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.041.00936
1
"Орын немесе географиялық пункт коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.18.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00157
1
егер "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылса, онда әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды жөнелту станциясы елінің екі әріптік кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00158
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
12.18.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.041.00159
1
если реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" заполнен, то должен содержать наименование железнодорожной станции отправления товаров
12.18.4. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1

B.041.00158
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
12.18.3. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.041.00159
1
егер "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылса, онда тауарларды жөнелтетін теміржол станциясының атауын қамтуы тиіс
12.18.4. Теміржол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1

B.041.00160
1
если реквизит "Код железнодорожной станции (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" заполнен, то должен содержать код железнодорожной станции отправления товаров в соответствии с классификатором железнодорожных станций, применяемым в рамках Соглашения о международном железнодорожном грузовом сообщении
12.18.5. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.041.00161
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен

B.041.00160
1
егер "Теміржол станциясының коды (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" деректемесі толтырылса, онда Халықаралық теміржол жүк қатынасы туралы келісім шеңберінде қолданылатын теміржол станцияларының сыныптауышына сәйкес тауарларды жөнелтетін теміржол станциясының кодын қамтуы тиіс
12.18.5. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.041.00161
1
"Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

12.18.6. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
B.041.00937
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" не должен быть заполнен
12.19. Место разгрузки товаров
(cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)
5 д)
6 а)
0..1
B.041.00162
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" содержит значение "01", то реквизит "Место разгрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место разгрузки товаров (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)" не должен быть заполнен

12.18.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
B.041.00937
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.19. Тауарларды түсіретін орын
(cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)
5 д)
6 а)
0..1
B.041.00162
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды түсіретін орын (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тауарларды түсіретін орын (cacdo:‌Cargo‌Unloading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс

12.19.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.041.00938
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" не должен быь заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.19.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00163
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" заполнен, то он должен содержать значение двухбуквенного кода страны станции назначения (выгрузки) товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00164
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
12.19.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.041.00165
1
если реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" заполнен, то он должен содержать наименование железнодорожной станции назначения (выгрузки) товаров

12.19.1. Орын немесе географиялық пункт коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.041.00938
1
"Орын немесе географиялық пункт коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.19.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00163
1
егер "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылса, онда ол әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды жеткізу (түсіру) станциясының екі әріптік кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00164
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
12.19.3. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.041.00165
1
егер "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылса, онда ол тауарларды жеткізу (түсіру) станциясының атауын қамтуы тиіс

12.19.4. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.041.00166
1
если реквизит "Код железнодорожной станции (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" заполнен, то он должен содержать код железнодорожной станции назначения (выгрузки) товаров в соответствии с классификатором железнодорожных станций, применяемым в рамках Соглашения о международном железнодорожном грузовом сообщении
12.19.5. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1

12.19.4. Теміржол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.041.00166
1
егер "Теміржол станциясының коды (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" деректемесі толтырылса, онда ол Халықаралық теміржол жүк қатынасы туралы келісім шеңберінде қолданылатын теміржол станцияларының сыныптауышына сәйкес тауарларды жеткізу (түсіру) теміржол станциясының кодын қамтуы тиіс
12.19.5. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1

B.041.00167
1
если реквизит "Код таможенного органа (csdo:CustomsOfficeCode)" заполнен, то он должен содержать значение кода таможенного органа, в зоне действия которого расположена железнодорожная станция назначения (выгрузки) товаров, в соответствии с классификатором таможенных органов, используемым в государстве – члене Евразийского экономического союза
12.19.6. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
B.041.00939
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" не должен быть заполнен
12.20. Код таможенного органа назначения
(casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)
6 к)
0..1
B.041.00692
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", то реквизит "Код таможенного органа назначения (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код таможенного органа назначения (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00693
1
если реквизит "Код таможенного органа назначения (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Код таможенного органа назначения (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать значение восьмизначного кода таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
12.21. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
6 и)
6 к)
6 л)
7
0..*

B.041.00167
1
егер "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылса, онда ол Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте пайдаланылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес қолданылу аймағында тауарларды жеткізу (түсіру) теміржол станциясы орналасқан кеден органы кодының мәнін қамтуы тиіс
12.19.6. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
B.041.00939
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.20. Жеткізілетін кеден органының коды
(casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)
6 к)
0..1
B.041.00692
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Жеткізілетін кеден органының коды (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Жеткізілетін кеден органының коды (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00693
1
егер "Жеткізілетін кеден органының коды (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Жеткізілетін кеден органының коды (casdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуы тиіс
12.21. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
6 и)
6 к)
6 л)
7
0..*

12.21.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
1
12.21.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.041.00541
1
если реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" заполнен, то должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации контейнера в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00542
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

12.21.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
1
12.21.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.041.00541
1
егер "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі толтырылса, онда әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес контейнерді тіркеу елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00542
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс

12.22. Таможенная идентификация
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.00177
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Таможенная идентификация (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Таможенная идентификация (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" не должен быть заполнен
12.22.1. Код способа таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
1

12.22. Кедендік сәйкестендіру
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.00177
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік сәйкестендіру (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік сәйкестендіру (cacdo:‌Customs‌Identification‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.22.1. Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)
1

B.041.00694
1
реквизит "Код способа таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)" должен содержать значение "01" – применение средств идентификации
12.22.2. Код вида средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00695
1
реквизит "Код вида средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00696
1
реквизит "Код вида средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
01 – пломбы;
02 – навигационные пломбы;
03 – печати;
04 – цифровая, буквенная и иная маркировка;
05 – идентификационные знаки;
06 – штампы;
07 – сейф-пакеты;
99 – иные средства, обеспечивающие идентификацию

B.041.00694
1
"Кедендік сәйкестендіру тәсілінің коды (casdo:‌Customs‌Identification‌Method‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтуы тиіс – сәйкестендіру құралдарын қолдану
12.22.2. Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00695
1
"Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00696
1
"Кедендік сәйкестендіру құралы түрінің коды (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
01 – пломбалар;
02 – навигациялық пломбалар;
03 – мөрлер;
04 – цифрлық, әріптік және басқа таңбалау;
05 – сәйкестендіруші белгілер;
06 – мөртабандар;
07 – сейф-пакеттер;
99 – сәйкестендіруді қамтамасыз ететін өзге де құралдар

12.22.3. Количество средств таможенной идентификации
(casdo:‌Seal‌Quantity)
0..1
B.041.00697
1
реквизит "Количество средств таможенной идентификации (casdo:‌Seal‌Quantity)" должен быть заполнен
12.22.4. Средство таможенной идентификации
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
0..*
B.041.00698
1
реквизит "Средство таможенной идентификации (cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Идентификатор средства таможенной идентификации
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
0..1
B.041.00699
1
реквизит "Идентификатор средства таможенной идентификации (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)" должен быть заполнен
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.041.00700
1
реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
*.3. Признак признания средств таможенной идентификации
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
0..1
B.041.00701
1
реквизит "Признак признания средств таможенной идентификации (casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)" не должен быть заполнен

12.22.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
0..1
B.041.00697
1
"Кедендік сәйкестендіру құралдарының саны (casdo:‌Seal‌Quantity)" деректемесі толтырылуы тиіс
12.22.4. Кедендік сәйкестендіру құралы
(cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)
0..*
B.041.00698
1
"Кедендік сәйкестендіру құралы (cacdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.1. Кедендік сәйкестендіру құралыының сәйкестендіргіші
(casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)
0..1
B.041.00699
1
"Кедендік сәйкестендіру құралыының сәйкестендіргіші (casdo:‌Customs‌Identification‌Means‌Id)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.041.00700
1
"Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.3. Кедендік сәйкестендіру құралдарын тану белгісі
(casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)
0..1
B.041.00701
1
"Кедендік сәйкестендіру құралдарын тану белгісі (casdo:‌Foreign‌Customs‌Identification‌Means‌Indicator)" деректемесі толтырылмауы тиіс

12.22.5. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
B.041.00702
1
реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
12.23. Транспортные средства при транзите
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.00181
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "ВН", то реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" не должен быть заполнен
12.23.1. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.041.00182
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза, совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита;
0 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза,
не совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита

12.22.5. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
B.041.00702
1
"Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.23. Транзит кезіндегі көлік құралдары
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.00181
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтымаса, онда "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.23.1. Мәліметтер сәйкестігінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.041.00182
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
1 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдары кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келеді;
0 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдары кедендік транзиттің кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен сәйкес келмейді

B.041.01059
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "01", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" должен содержать значение "0"
12.23.2. Транспортное средство
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
0..*
B.041.00703
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
0..1

B.041.01059
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтымаса, онда "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтуы тиіс
12.23.2. Көлік құралы
(cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)
0..*
B.041.00703
1
егер "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Көлік құралы (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
0..1

B.041.00704
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен
B.041.00705
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
B.041.00706
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
*.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.041.00707
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00708
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00709
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
*.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1
B.041.00710
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "10", "20", "40", "80" или реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00711
1
если реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира или значение "00" - неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00712
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.041.00704
1
"Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00705
1
"Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуы тиіс
B.041.00706
1
"Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі қайталанатын мәндерді қамтымауы тиіс
*.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.041.00707
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00708
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі тауарларды тасымалдау және тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00709
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2004" мәнін қамтуы тиіс
*.3. Көлік құралы тіркелген елдің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1
B.041.00710
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "10", "20", "40", "80" немесе "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00711
1
егер "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс немесе "00" мәнін қамтуы тиіс - белгісіз
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00712
1
"Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
*.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
0..1
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
0..1

B.041.00713
1
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.041.00714
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.041.00715
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
B.041.00940
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" должен быть заполнен
B.041.00941
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" может быть заполнен

B.041.00713
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (атрибут country‌Code)" атрибуты толтырылмауы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.041.00714
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут countryCodeListId)" атрибуты толтырылмауы тиіс
*.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.041.00715
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00940
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "30", "31", "32", онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00941
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.041.00942
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.041.00716
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "20", "30", "31", "32", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00943
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" может быть заполнен
B.041.00944
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "20", "30", "31", "32", "90", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.01063
1
если реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" заполнен, то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00942
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтымаса: "30", "31", "32", "90", онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.6. Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.041.00716
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "20", "30", "31", "32", онда "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00943
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00944
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтымаса: "20", "30", "31", "32", "90", онда "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.01063
1
егер "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі халықаралық тасымал көлік құралдары типтерінің сыныптауышына сәйкес халықаралық тасымал көлік құралы типі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00717
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.041.00718
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00945
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00946
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" может быть заполнен
B.041.00947
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.01064
2
BY
если реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение кода марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00948
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:VehicleMakeCode)" должен содержать значение "2025"
*.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.041.00719
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
B.041.00949
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" должен быть заполнен
B.041.00950
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" может быть заполнен
B.041.00951
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
*.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.041.00717
1
"Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2024" мәнін қамтуы тиіс
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.041.00718
2
AM, KG, KZ, RU
Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00945
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "30", "31", "32", онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00946
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00947
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтымаса: "30", "31", "32", "90", онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.01064
2
BY
егер "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралы маркасы кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00948
2
BY
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2025" мәнін қамтуы тиіс
*.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.041.00719
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00949
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "30", "31", "32", онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00950
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00951
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтымаса: "30", "31", "32", "90", онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.9. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.041.00720
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
B.041.00952
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.041.00953
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" может быть заполнен

B.041.00720
2
AM, KG, KZ, RU
"Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00952
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "30", "31", "32", онда "Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00953
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса, онда "Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.041.00954
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
12.24. Таможенный орган и пункт назначения
(cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.00199
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "06", то реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" не должен быть заполнен

B.041.00954
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтымаса: "30", "31", "32", "90", онда "Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.24. Кеден органы және межелі пункт
(cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.00199
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00208
1
реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00209
1
реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
12.24.4. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
12.24.5. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.041.00723
1
если реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00724
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:SubjectAddressDetails)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00958
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00212
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "3"-почтовый адрес
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00959
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00213
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00214
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.041.00215
1
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.041.00208
1
"Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00209
1
"Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
12.24.4. Теміржол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
12.24.5. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
B.041.00723
1
егер "Адамның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00724
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1-еуі толтырылуы тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00958
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00212
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтуы тиіс – пошталық мекенжай
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00959
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00213
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00214
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.041.00215
1
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.041.00218
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
12.25. Грузовые операции
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
6 ж)
Порядок использования ПИ
0..*
B.041.00547
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18" реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" должен быть заполнен

B.041.00218
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.25. Жүк операциялары
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
6 ж)
Порядок использования ПИ
0..*
B.041.00547
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "15", "16", "17", "18", "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс

B.041.00219
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", "06" реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" может быть заполнен
B.041.00960
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "ВН", "МП", то должен отсутствовать экземпляр реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" в составе которого реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code" содержит значение 3"

B.041.00219
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01", "06" мәнін қамтыса, "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00960
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "ВН", "МП", онда құрамында "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code" деректемесі "3" мәнін қамтитын "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесінің данасы болмауы тиіс

B.041.00548
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения: "06", "15", "16", "17", "18", то реквизит "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" не должен быть заполнен
12.25.1. Код вида грузовой операции
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
1
B.041.00549
1
реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – разгрузка товаров в месте прибытия;
2 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств в месте прибытия;
3 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита

B.041.00548
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "06", "15", "16", "17", "18", онда "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.25.1. Жүк операциясы түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
1
B.041.00549
1
"Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
1 – келу орнында тауарларды түсіру;
2 – келу орнында тауарларды қайта тиеу (ауыстырып тиеу), көлік құралдарын ауыстыру;
3 – тауарларды кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдау кезінде тауарларды қайта тиеу (ауыстырып тиеу), көлік құралдарын ауыстыру

12.25.2. Порядковый номер перевозчика
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.041.00725
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" не должен быть заполнен
B.041.00726
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)"
12.25.3. Признак перегрузки товаров
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
0..1
B.041.00220
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", реквизит "Признак перегрузки товаров (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – в случае, если товары перегружаются из одного контейнера в другой;
0 – в случае, если товары не перегружаются из одного контейнера в другой;
иначе реквизит "Признак перегрузки товаров (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" не должен быть заполнен

12.25.2. Тасымалдаушының реттік нөмірі
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.041.00725
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00726
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі данасының "Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуы тиіс
12.25.3. Тауарларды тиеп-түсіру белгісі
(casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)
0..1
B.041.00220
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "2", "3", "Тауарларды тиеп-түсіру белгісі (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
1 – егер тауарлар бір контейнерден екіншісіне шамадан тыс жүктелген жағдайда;
0 – егер тауарлар бір контейнерден екіншісіне шамадан тыс жүктелмесе;
әйтпесе "Тауарларды тиеп-түсіру белгісі (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" деректемесі толтырылмауы тиіс

12.25.4. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.041.00221
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00727
1
если реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00222
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение "2021"
12.25.5. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.041.00550
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
12.25.6. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.041.00728
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00729
1
если реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" заполнен, то реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать значение восьмизначного кода таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
12.25.7. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.041.00730
1
реквизит "Код железнодорожной станции (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" не должен быть заполнен
12.25.8. Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)
0..*
B.041.00229
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", реквизит "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)" не должен быть заполнен

12.25.4. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.041.00221
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00727
1
егер "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00222
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
12.25.5. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.041.00550
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.25.6. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.041.00728
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00729
1
егер "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуы тиіс
12.25.7. Теміржол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
0..1
B.041.00730
1
"Теміржол станциясының коды (casdo:‌Railway‌Station‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.25.8. Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)
0..*
B.041.00229
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "2", "3", "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00731
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержитзначение "3" и реквизит "Признак перегрузки товаров (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Транспортное средство при совершении грузовых операций с товарами и (или) замене транспортного средства (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Item‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
0..1
B.041.00732
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен быть заполнен
B.041.00733
1
если реквизит реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" содержит значение "1", то значение реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должно быть больше максимального значения реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе экземпляров реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)"
B.041.01067
1
если реквизит реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" заполнен, реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" содержит значение "0", то значение реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должно быть больше максимального значения реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе экземпляров реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)"
B.041.00734
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе всех экземпляров реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" не должен содержать повторяющихся значений
*.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.041.00961
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00230
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00231
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
*.3. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1

B.041.00731
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса және "Тауарларды тиеп-түсіру белгісі (casdo:‌Goods‌Transhsipment‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауарлармен жүк операцияларын жасау және (немесе) көлік құралын ауыстыру кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.1. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
0..1
B.041.00732
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00733
1
егер "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәні "Көлік құралы (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің ең үлкен мәнінен артық болуы керек
B.041.01067
1
егер "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:PITransitTransportMeansDetails)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер сәйкестігінің белгісі (casdo:EqualIndicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік құралы (cacdo:‌Transport‌Means‌Item‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәні "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің ең үлкен мәнінен артық болуы керек
B.041.00734
1
"Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесінің барлық даналарының құрамындағы "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесі қайталанатын мәндерді қамтымауы тиіс
*.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.041.00961
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00230
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі тауарларды тасымалдау және тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00231
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2004" мәнін қамтуы тиіс
*.3. Көлік құралы тіркелген елдің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1

B.041.00232
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "10", "20", "40", "80", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" может быть заполнен
B.041.00735
1
если реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира или значение "00" - неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00234
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
0..1
B.041.00962
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

B.041.00232
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "10", "20", "40", "80", онда "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00735
1
егер "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы тіркелген елдің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін немесе "00" мәнін қамтуы тиіс – белгісіз
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00234
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
*.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
0..1
B.041.00962
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуы тиіс
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
0..1

B.041.00736
1
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.041.00737
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.041.00738
2
AM, KG,KZ, RU
реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
B.041.00963
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" должен быть заполнен
B.041.00964
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" может быть заполнен

B.041.00736
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (атрибут country‌Code)" атрибуты толтырылмауы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.041.00737
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің" анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут countryCodeListId)" атрибуты толтырылмауы тиіс
*.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.041.00738
2
AM, KG,KZ, RU
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00963
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "30", "31", "32" және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00964
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.041.00965
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.041.00739
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "20", "30", "31", "32", "90", то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.01065
1
если реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" заполнен, то реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение кода типа транспортного средства международной перевозки в соответствии с классификатором типов транспортных средств международной перевозки
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00965
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтымаса: "30", "31", "32", "90", онда "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:‌Vehicle‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.6. Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.041.00739
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "20", "30", "31", "32", "90", онда "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.01065
1
егер "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесі халықаралық тасымал көлік құралдары типтерінің сыныптауышына сәйкес халықаралық тасымал көлік құралы типі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00740
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" должен содержать значение "2024"
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.041.00741
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00966
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00967
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" может быть заполнен
B.041.00968
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.01066
2
BY
если реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" заполнен, то реквизит "Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" должен содержать значение кода марки транспортного средства в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00969
2
BY
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код марки транспортного средства (csdo:VehicleMakeCode)" должен содержать значение "2025"
*.8. Наименование модели транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.041.00742
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
B.041.00970
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" должен быть заполнен
B.041.00971
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" может быть заполнен

B.041.00740
1
"Халықаралық тасымал көлік құралы түрінің коды (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2024" мәнін қамтуы тиіс
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.041.00741
2
AM, KG, KZ, RU
Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00966
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "30", "31", "32" және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00967
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00968
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтымаса: "30", "31", "32", "90", онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.01066
2
BY
егер "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы маркасының коды (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)" деректемесі жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес көлік құралы маркасы кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00969
2
BY
"Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2025" мәнін қамтуы тиіс
*.8. Көлік құралы моделінің атауы
(csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
0..1
B.041.00742
2
AM, KG, KZ, RU
"Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00970
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "30", "31", "32" және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00971
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.041.00972
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Наименование модели транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" не должен быть заполнен
*.9. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.041.00743
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
B.041.00973
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит 1 из значений: "30", "31", "32" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.041.00974
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" содержит значение "90" и реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" заполнен, то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" может быть заполнен
B.041.00975
2
BY
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не содержит 1 из значений: "30", "31", "32", "90", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
*.10. Ссылочный порядковый номер
(casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)
0..*

B.041.00972
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтымаса: "30", "31", "32", "90", онда "Көлік құралы моделінің атауы (csdo:‌Vehicle‌Model‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.9. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.041.00743
2
AM, KG, KZ, RU
"Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00973
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "30", "31", "32" және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00974
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "90" мәнін қамтыса және "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00975
2
BY
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтымаса: "30", "31", "32", "90", онда "Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.10. Сілтеме реттік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)
0..*

B.041.00744
1
если реквизит "Ссылочный порядковый номер (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" заполнен, то экземпляр реквизита "Ссылочный порядковый номер (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)" или значение реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" или реквизита "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" в составе другого экземпляра реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)"
12.25.9. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.041.00554
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "1", "2", реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" может быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
12.26. Место временного хранения товара
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
0..1
B.041.00250
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "05", то реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" не должен быть заполнен
12.26.1. Код места нахождения товаров
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.041.00251
1
ревизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" должен содержать значение кода предполагаемого места хранения товаров в соответствии с классификатором мест нахождения товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00555
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" должен содержать значение "2023"
12.26.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.041.00556
1
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" содержит значения "95", "97" реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен
12.26.3. Сведения о документе, определяющем место нахождения товара
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00253
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.041.00744
1
егер "Сілтеме реттік нөмірі (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Сілтеме реттік нөмірі (casdo:‌Reference‌Object‌Ordinal)" деректемесінің данасы "Көлік құралы (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуы тиіс немесе "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәні "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы немесе "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесінің басқа данасының құрамындағы "Реттік нөмірі (csdo:‌Object‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуы тиіс
12.25.9. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.041.00554
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "1", "2", "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.26. Тауарды уақытша сақтау орны
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
0..1
B.041.00250
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Тауарды уақытша сақтау орны (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тауарды уақытша сақтау орны (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.26.1. Тауарлар орналасқан жердің коды
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.041.00251
1
"Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесі тауарлардың орналасқан жерінің сыныптауышына сәйкес тауарлардың болжалды сақтау орны кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00555
1
"Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2023" мәнін қамтуы тиіс
12.26.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.041.00556
1
егер "Тауарлар орналасқан жердің коды (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" деректемесі "95", "97" мәндерін қамтыса, "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуы тиіс
12.26.3. Тауардың орналасқан жерін айқындайтын құжат туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00253
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.041.00266
1
ревизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо обеспечение особых условий временного хранения товаров;
0 – отсутствует необходимость обеспечения особых условий временного хранения товаров
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.041.00558
1
если реквизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)", должен быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
12.27. Товар
(cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
1..*
12.27.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.041.00268
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должен содержать значение "1", иначе значение значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должно быть уникальным
12.27.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 д)
6 а)
6 д)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
0..1
B.041.00560
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "05", "09", "11", "12", "13", "14", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен
B.041.01042
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "05", "06", "09", "11", "12", "13", "14", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00978
2
АМ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "05", "09", "11", "12", "13", "14", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "МП", "ЧМ", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен

B.041.00266
1
"Сақтаудың ерекше жағдайларының қажеттілігі белгісі (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
1 – тауарларды уақытша сақтаудың ерекше жағдайларын қамтамасыз ету қажет;
0 – тауарларды уақытша сақтаудың ерекше жағдайларын қамтамасыз етудің қажеттілігі жоқ
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.041.00558
1
егер "Сақтаудың ерекше жағдайларының қажеттілігі белгісі (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.27. Тауар
(cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
1..*
12.27.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.041.00268
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің электрондық құжат деректемесінің қатаң 1 данасын қамтиды, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі "1" мәнін қамтуы тиіс, әйтпесе "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәні бірегей болуы тиіс
12.27.2. ЕАЭО ТН бойынша тауар коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 д)
6 а)
6 д)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
0..1
B.041.00560
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "05", "09", "11", "12", "13", "14", онда "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.01042
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "05", "06", "09", "11", "12", "13", "14", онда "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00978
2
АМ
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "05", "09", "11", "12", "13", "14", "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "МП", "ЧМ", онда "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00746
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значений: "МП", "ЧМ", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен
B.041.01043
2
АМ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "05", "06", "09", "11", "12", "14", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
B.041.01044
2
АМ
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "05", "06", "11", "12", "14", и реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" заполнен, то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "|\d{6}|\d{8,10}"
B.041.00559
2
BY
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "МП", "ЧМ", или если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ГП", реквизит "Код вида перемещения товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" содержит значение "ИМ", реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "2", реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" содержит значение "С" и реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" в составе реквизита "Получатель (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" содержит значение "BY" и значение реквизита "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" в составе реквизита "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" начинается со значения "112", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен

B.041.00746
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "МП", "ЧМ", онда "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.01043
2
АМ
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, және "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "05", "06", "09", "11", "12", "14", онда "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
B.041.01044
2
АМ
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "05", "06", "11", "12", "14" және "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: "|\d{6}|\d{8,10}"
B.041.00559
2
BY
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қатаң 1 данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "МП", "ЧМ", немесе егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің электрондық құжат деректемесінің қатаң 1 данасын қамтиды, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ГП" мәнін қамтыса, "Тауарларды тасымалдау түрінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі "ИМ" мәнін қамтыса, "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, "Тыйым салулар мен шектеулерді қолданбайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі "С" мәнін қамтыса және "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алушы (cacdo:‌PIConsignee‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "BY" мәнін қамтыса және "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Destination‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесінің мәні "112" мәнінен басталса, онда "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс

B.041.00977
2
KG,
KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит 1 из значений: "МП", "ЧМ", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00270
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "09", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{10}"
B.041.00271
2
BY,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01" "05", "06", "11", "12", "14" и не содержт значение "09", и реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" заполнен, то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{6}|\d{8,10}"
B.041.00272
2
BY,
KG,
KZ,
RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "01" "05", "06", "09" "11", "12", "14" то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
12.27.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
6 к)
0..4
B.041.00273
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", "06", "13", то реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
B.041.00979
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" содержит значение "ЭД" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ВН", то реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен содержать значение, которое совпадает со значением реквизита "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)"

B.041.00977
2
KG,
KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қатаң 1 данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "МП", "ЧМ", онда "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00270
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "09" мәнін қамтыса, онда "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: "\d{10}"
B.041.00271
2
BY,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01" "05", "06", "11", "12", "14" және "09" мәнін қамтымаса және "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: "\d{6}|\d{8,10}"
B.041.00272
2
BY,
KG,
KZ,
RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "01" "05", "06", "09" "11", "12", "14", онда "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
12.27.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
6 к)
0..4
B.041.00273
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01", "05", "06", "13", онда "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00979
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қатаң 1 данасын қамтыса, "Электрондық құжаттың белгісі (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" деректемесі "ЭД" мәнін қамтыса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтыса, онда "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесінің мәнімен сәйкес келетін мәнді қамтуы тиіс

12.27.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
6 к)
0..1
B.041.00274
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06" то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.041.00561
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "05" и реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" не заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен

12.27.4. Брутто салмағы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
6 к)
0..1
B.041.00274
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01", "06", онда "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00561
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса және "Негізгі және қосымшадан басқа өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы тиіс

B.041.00562
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13" и реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.041.00563
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "01", "05", "06", "13", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
B.041.00980
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ЧМ", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "0"
B.041.00275
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то значение должно быть выражено в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00276
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00277
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"
12.27.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
6 к)
0..1
B.041.00278
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", и реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.041.00648
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "13", то реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
B.041.00279
1
если реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" заполнен, то значение реквизита должно быть выражено в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00280
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

B.041.00562
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "Нетто салмағы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00563
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "01", "05", "06", "13", онда "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00980
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қатаң 1 данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ЧМ" мәнін қамтыса, онда "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі "0" мәнін қамтуы тиіс
B.041.00275
1
егер "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылса, онда мән килограмммен көрсетілуі керек
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00276
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurement‌Unit‌Code)" атрибуты "166" мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00277
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" атрибуты "2064" мәнін қамтуы тиіс
12.27.5. Нетто салмағы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
6 к)
0..1
B.041.00278
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, және "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Нетто салмағы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00648
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтымаса, онда "Нетто салмағы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00279
1
егер "Нетто салмағы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні килограмммен көрсетілуі керек
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00280
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurement‌Unit‌Code)" атрибуты "166" мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

B.041.00281
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2064"
12.27.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
6 ж)
6 з)
0..1
B.041.00282
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" заполнен и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен

B.041.00281
1
"Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" атрибуты "2064" мәнін қамтуы тиіс
12.27.6. Тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
6 ж)
6 з)
0..1
B.041.00282
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "ЕАЭО ТН бойынша тауар коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауар саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс

B.041.00564
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "05" и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" может быть заполнен
B.041.00565
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение: "05", "06" то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.041.00566
1
если реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" заполнен, то реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение количества товара в единицах измерения, приведенных в классификаторе единиц измерения
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00283
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00284
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.041.00981
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00285
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
12.27.7. Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
0..1
B.041.00982
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.01060
1
если реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" заполнен, то реквизит "Признак товара, свободного от применения запретов и ограничений (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" должен содержать значение "С" - в отношении товара не установлены запреты и ограничения

B.041.00564
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауар саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00565
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәнідерді қамтымаса: "05", "06", онда "Тауар саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.041.00566
1
егер "Тауар саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышында келтірілген өлшем бірліктеріндегі тауар санының мәнін қамтуы тиіс
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00283
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurement‌Unit‌Code)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00284
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" атрибуты "2064" мәнін қамтуы тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.041.00981
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00285
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуы тиіс
12.27.7. Тыйым салулар мен шектеулерді қолданбайтын тауардың белгісі
(casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)
0..1
B.041.00982
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тыйым салулар мен шектеулерді қолданбайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тыйым салулар мен шектеулерді қолданбайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.01060
1
егер "Тыйым салулар мен шектеулерді қолданбайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Тыйым салулар мен шектеулерді қолданбайтын тауардың белгісі (casdo:‌Goods‌Prohibition‌Free‌Code)" деректемесі "С" мәнін қамтуы тиіс - тауарға қатысты тыйым салулар мен шектеулер белгіленбеген

12.27.8. Код декларирования компонентов разобранного товара
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
0..1
B.041.00983
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.01061
1
если реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" заполнен, то реквизит "Код декларирования компонентов разобранного товара (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" должен содержать значение "К" - в случае таможенного декларирования товаров в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, перевозимых по территориям 2 и более государств-членов в течение определенного периода времени одним или несколькими транспортными средствами
12.27.9. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*
B.041.00286
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен
12.27.10. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
6 з)
0..1
B.041.00288
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "05", и реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)", не заполнен то реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.041.00567
1
реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение объема товара, выраженное в метрах кубических
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1

12.27.8. Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды
(casdo:‌Goods‌Component‌Code)
0..1
B.041.00983
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.01061
1
егер "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Бөлшектелген тауардың компоненттерін декларациялау коды (casdo:‌Goods‌Component‌Code)" деректемесі "К" мәнін қамтуы тиіс - 2 және одан да көп мүше мемлекеттердің аумақтары бойынша белгілі бір уақыт кезеңі ішінде бір немесе бірнеше көлік құралдарымен тасымалданатын тауарларды жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде кедендік декларациялау жағдайында
12.27.9. Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*
B.041.00286
1
егер "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тауар декларациясындағы тауардың реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.27.10. Негізгі және қосымшадан басқа өлшем бірлігіндегі тауар саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
6 з)
0..1
B.041.00288
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, және "Брутто салмағы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Негізгі және қосымшадан басқа өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Негізгі және қосымшадан басқа өлшем бірлігіндегі тауар саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.041.00567
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесі текше метрмен көрсетілген тауар көлемінің мәнін қамтуы тиіс
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1

B.041.00984
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00291
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
12.27.11. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
6 к)
0..*
B.041.00292
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "13", реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
12.27.12. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
5 д)
6 а)
6 и)
6 к)
0..1
B.041.00293
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01" то реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" может быть заполнен
B.041.00568
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "12", "13" то реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" должен быть заполнен
B.041.00569
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение: "01", "12", "13" то реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
12.27.13. Назначение и область применения товара
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
6 л)
0..1
B.041.00294
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "11", то реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" может быть заполнен, иначе реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
12.27.14. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 л)
6 и)
0..*

B.041.00984
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00291
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуы тиіс
12.27.11. Шыққан жерінің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
6 к)
0..*
B.041.00292
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "13" мәнін қамтыса, "Шыққан жерінің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Шыққан жерінің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.27.12. Тауарды таңбалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
5 д)
6 а)
6 и)
6 к)
0..1
B.041.00293
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Тауарды таңбалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00568
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "12", "13", онда "Тауарды таңбалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00569
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "01", "12", "13", онда "Тауарды таңбалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.27.13. Тауардың мақсаты мен қолданылу саласы
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
6 л)
0..1
B.041.00294
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Тауардың мақсаты мен қолданылу саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауардың мақсаты мен қолданылу саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.27.14. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 л)
6 и)
0..*

B.041.00295
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "11", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" должен быть заполнен
B.041.00570
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "12", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" может быть заполнен

B.041.00295
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00570
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.041.00571
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значения "11", "12", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00297
1
для реквизита "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.041.00571
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "11", "12", онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00297
1
"Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің бірі дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

*.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00986
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00301
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации производителя товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00302
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

*.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00986
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00301
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауар өндірушіні тіркеу елінің екі әріптік коды мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00302
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс

B.041.00307
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" содержит значение "12", то реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1

B.041.00307
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code" деректемесі "12" мәнін қамтыса, онда "Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тауарды айналымға шығарған кәсіпорын (cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1

B.041.00589
1
реквизит "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" должен быть заполнен
*.2. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1
B.041.00590
1
реквизит "Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору (casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)" может быть заполнен

B.041.00589
1
"Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.2. Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1
B.041.00590
1
"Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі (casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

12.27.16. Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
0..1
B.041.00310
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "05", то реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен,
B.041.00748
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "ВН", то реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен

12.27.16. Жүк, жүк орындары, поддондар және тауарлар орамасы
(cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 д)
6 а)
6 ж)
6 з)
0..1
B.041.00310
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01", "05", онда "Жүк, жүк орындары, поддондар және тауарлар орамасы (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00748
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтымаса, онда "Жүк, жүк орындары, поддондар және тауарлар орамасы (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс

B.041.00749
1
если, реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений "01", "05" и реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "ВН", то реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00750
1

B.041.00749
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердін қамтымаса: "01", "05" және "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтыса, онда "Жүк, жүк орындары, поддондар және тауарлар орамасы (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00750
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значений: "01", "05" "06", то реквизит "Груз, грузовые места, поддоны и упаковка товаров (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
0..1
B.041.00987
1
реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00311
1
реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – без упаковки;
1 – с упаковкой;
2 – без упаковки, в оборудованных емкостях транспортного средства
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.041.00312
1
реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен
B.041.00662
1
если реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.041.00591
1
реквизит "Количество грузовых мест, частично занятых товаром (casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)" не должен быть заполнен
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
5 д)
6 а)
6 ж)
0..*
B.041.00592
2
BY, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "01", "06", то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00313
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "06", "14", то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
*.5.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00751
2
BY, KG, KZ, RU
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндерді қамтымаса: "01", "05" "06", онда "Жүк, жүк орындары, поддондар және тауарлар орамасы (cacdo:‌Cargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
0..1
B.041.00987
1
деректемесі "Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" толтырылуы тиіс
B.041.00311
1
"Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
0 – орамасыз;
1 – орамасы бар;
2 – қаптамасыз, көлік құралының жабдықталған ыдыстарында
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.041.00312
1
"Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00662
1
егер "Тауардың орамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуы тиіс
*.3. Тауар ішінара орналастырылған жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.041.00591
1
"Тауар ішінара орналастырылған жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.5. Жүк, ыдыс, орама, поддон туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
5 д)
6 а)
6 ж)
0..*
B.041.00592
2
BY, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "01", "06", онда "Жүк, ыдыс, орама, поддон туралы мәліметтер (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Жүк, ыдыс, орама, поддон туралы мәліметтер (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00313
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "06", "14", онда "Жүк, ыдыс, орама, поддон туралы мәліметтер (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Жүк, ыдыс, орама, поддон туралы мәліметтер (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.5.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00751
2
BY, KG, KZ, RU
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00752
2
AM
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "14", то реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00314
1
если реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – сведения об упаковке;
1 – сведения о таре;
2 – сведения о грузе;
3 – сведения о поддонах;
4 – сведения об индивидуальной упаковке
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.041.00315
1
реквизит "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида упаковки в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00316
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2013"
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.041.00593
1
если реквизит Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "0", "1", "3", "4", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" должен быть заполнен
B.041.00594
1
если реквизит Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" может быть заполнен
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
12.27.17. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
6 ж)
6 и)
6 к)
6 л)
7
0..*

B.041.00752
2
AM
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "14" мәнін қамтыса, онда "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00314
1
егер "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
0 – орама туралы мәліметтер;
1 – тара туралы мәліметтер;
2 – жүк туралы мәліметтер;
3 – поддондар туралы мәліметтер;
4 – жеке орама туралы мәліметтер
*.5.2. Орама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.041.00315
1
"Орама түрінің коды (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" деректемесі жүктің, ораманың және буып-түю материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес орама түрі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00316
1
"Орама түрінің коды (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2013" мәнін қамтуы тиіс
*.5.3. Орамалар саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.041.00593
1
егер Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі "0", "1", "3", "4" мәндерін қамтыса, онда "Орамалар саны (csdo:‌Package‌Quantity)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00594
1
егер "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Орамалар саны (csdo:‌Package‌Quantity)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
12.27.17. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
6 ж)
6 и)
6 к)
6 л)
7
0..*

B.041.01041
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не содержит значение "ВН" то реквизит "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
1
*.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.041.00595
1
если реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" заполнен, то должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации контейнера в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00596
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
12.27.18. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
6 к)
6 л)
0..1
B.041.00317
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "11", "13", то реквизит "Страна происхождения (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна происхождения (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.041.00318
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны происхождения товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00319
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1

B.041.01041
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Көлік құралы (cacdo:‌PIWBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдау белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "ВН" мәнін қамтымаса, онда "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
1
*.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.041.00595
1
егер "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі толтырылса, онда әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес контейнерді тіркеу елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00596
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
12.27.18. Шығарылған елі
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
6 к)
6 л)
0..1
B.041.00317
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "11", "13", онда "Шығарылған елі (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Шығарылған елі (cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.041.00318
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарлардың шығарылған елінің екі әріптік кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00319
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1

B.041.00320
1
реквизит "Краткое название страны (casdo:‌Short‌Country‌Name)" не должен быть заполнен
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
12.27.19. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
6 ж)
6 з)
0..1
B.041.00323
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", электронный документ содержит строго 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)", реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" содержит значение "МП", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.041.00325
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00326
1
атрибут "идентификатор классификатора валют (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать значение "2022"

B.041.00320
1
"Елдің қысқаша атауы (casdo:‌Short‌Country‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
12.27.19. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
6 ж)
6 з)
0..1
B.041.00323
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, электрондық құжат "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қатаң 1 данасын қамтыса, "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлар мақсатының коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі "МП" мәнін қамтыса, онда "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
1
B.041.00325
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (атрибут currency‌Code)" атрибуты валюта сыныптауышына сәйкес үш әріптен тұратын валюта кодының мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00326
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесінің "валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" атрибуты "2022" мәнін қамтуы тиіс

12.27.20. Предшествующий документ
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
6 ж)
0..*
B.041.00327
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
0..1

12.27.20. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
6 ж)
0..*
B.041.00327
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
0..1

B.041.00988
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id)" должен быть заполнен
B.041.00989
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id" должен начинаться со значения "1"
B.041.00990
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id)" в составе экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)" не должен содержать повторяющихся значений
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00991
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен

B.041.00988
1
"Жазбаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Line‌Id)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00989
1
"Жазбаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Line‌Id" деректемесі "1" мәнінен басталуы тиіс
B.041.00990
1
"Тауар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Жазбаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Line‌Id)" деректемесі қайталанатын мәндерді қамтымауы тиіс
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00991
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс

B.041.00597
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.5. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.00331
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.27.21. Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж) 6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
0..*
B.041.00332
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений "06", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13", то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" должен быть заполнен

B.041.00597
1
"Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.5. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.00331
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
12.27.21. Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
6 л)
0..*
B.041.00332
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса "06", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13", онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс

B.041.00598
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "05", то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" может быть заполнен
B.041.00599
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не содержит значение "05", "06", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13", то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00992
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00333
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00334
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.041.00993
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
B.041.00336
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен содержать значение номера документа или значение "Б/Н", если документ не имеет номера
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.00337
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.041.00338
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.041.00339
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00340
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" заполнен, то реквизит должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00341
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.8. Наименование уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
*.9. Идентификатор уполномоченного органа
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
*.10. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
1

B.041.00598
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00599
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13" мәндерін қамтымаса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00992
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00333
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00334
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.041.00993
1
"Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00336
1
"Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі егер құжаттың нөмірі болмаса, құжат нөмірлері немесе "н/ж" мәнін қамтуы тиіс
*.4. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.00337
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.041.00338
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжаттың жарамдылық мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.041.00339
1
егер "Құжаттың жарамдылық мерзімі аяқталатын күн (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00340
1
егер "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылса, онда деректеме әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00341
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
*.8. Уәкілетті органның атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
*.9. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
*.10. Жазбаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
1

B.041.00348
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "12", "13" реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" может быть заполнен
*.16. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 и)
6 л)
0..1
B.041.00349
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "11", "12" реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" может быть заполнен

B.041.00348
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12", "13" мәндерін қамтыса, "Тауарды таңбалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.16. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 и)
6 л)
0..1
B.041.00349
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11", "12" мәндерін қамтыса, "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін

*.16.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.16.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.16.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.16.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.041.00358
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
*.16.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.041.00359
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
*.17. Сведения об обеззараживании
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
6 к)
0..1
B.041.00360
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", то реквизит "Сведения об обеззараживании (cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)" должен быть заполнен
*.17.1. Признак проведения обеззараживания
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
1
B.041.00361
1
реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – обеззараживание продукции проводилось;
0 – обеззараживание продукции не проводилось или сведения о проведении обеззараживания отсутствуют
*.17.2. Сведения о проведенном обеззараживании
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
0..1
B.041.00362
1
если реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" содержит значение "1", реквизит "Сведения о проведенном обеззараживании (cacdo:‌Disinfection‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" не должен быть заполнен
*.17.2.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.041.00363
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.17.2.2. Продолжительность обработки
(casdo:‌Exposition‌Duration)
0..1
*.17.2.3. Способ обработки
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
0..1
*.17.2.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(casdo:‌Chemical‌Name)
1
*.17.2.5. Температура обработки
(casdo:‌Temperature‌Measure)
0..1
*.17.2.6. Концентрация вещества
(casdo:‌Concentration‌Measure)
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00364
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Концентрация вещества (casdo:‌Concentration‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00365
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Концентрация вещества (casdo:‌Concentration‌Measure)" должен содержать значение "2064"

*.16.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
*.16.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
*.16.7.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
*.16.7.11. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.041.00358
1
"Пошталық индекс (csdo:‌Post‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.16.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.041.00359
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.17. Зарарсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
6 к)
0..1
B.041.00360
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Зарарсыздандыру туралы мәліметтер (cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.17.1. Зарарсыздандыруды жүргізу белгісі
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
1
B.041.00361
1
"Зарарсыздандыруды жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
1 – өнімді зарарсыздандыру жүргізілді;
0 – өнімді зарарсыздандыру жүргізілген жоқ немесе зарарсыздандыру туралы мәліметтер жоқ
*.17.2. Жүргізілген зарарсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
0..1
B.041.00362
1
егер "Зарарсыздандыруды жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, "Жүргізілген зарарсыздандыру туралы мәліметтер (cacdo:‌Disinfection‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Зарарсыздандыруды жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.17.2.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.041.00363
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
*.17.2.2. Өңдеудің ұзақтығы
(casdo:‌Exposition‌Duration)
0..1
*.17.2.3. Өңдеу тәсілі
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
0..1
*.17.2.4. Химиялық заттың (субстанцияның) атауы
(casdo:‌Chemical‌Name)
1
*.17.2.5. Өңдеу температурасы
(casdo:‌Temperature‌Measure)
0..1
*.17.2.6. Заттың концентрациясы
(casdo:‌Concentration‌Measure)
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00364
1
"Заттың концентрациясы (casdo:‌Concentration‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurement‌Unit‌Code)" атрибуты сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" атрибутында көрсетілген, сыныптауышқа сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00365
1
"Заттың концентрациясы (casdo:‌Concentration‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" атрибуты "2064" мәнін қамтуы тиіс

*.17.2.7. Доза вещества
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00366
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Доза вещества (casdo:‌Dose‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00367
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Доза вещества (casdo:‌Dose‌Measure)" должен содержать значение "2064"
*.17.2.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.18. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.00998
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00999
1
если реквизит "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" заполнен и реквизит "Код представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" содержит значение "0", то для реквизита "Сведения о фактическом представлении документа (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" при указании сведений о регистрационном номере документа может быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)", иначе реквизиты "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Регистрационный номер декларации на транспортное средство (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" не должны быть заполнены
*.18.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
0..1
B.041.01000
1
реквизит "Код представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.041.01001
1
реквизит "Код представления документа (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:

*.17.2.7. Заттың дозасы
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.041.00366
1
"Заттың дозасы (casdo:‌Dose‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurement‌Unit‌Code)" атрибуты сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" атрибутында айқындалған сыныптауышқа сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00367
1
"Заттың дозасы (casdo:‌Dose‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" атрибуты "2064" мәнін қамтуы тиіс
*.17.2.8. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
*.18. Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.00998
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00999
1
егер "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі толтырылса және "Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Құжаттың нақты ұсынылуы туралы мәліметтер (cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)" деректемесі үшін құжаттың тіркеу нөмірі туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің бірі дәл толтырылуы мүмкін: "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)", әйтпесе "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі (cacdo:‌DTMDoc‌Details)", "ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:‌TIRId‌Details)", "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" деректемелері толтырылмауы тиіс
*.18.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
0..1
B.041.01000
1
"Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.01001
1
"Құжатты ұсыну коды (casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:

"0" – документ не представлен при подаче ТД в соответствии с абзацем первым пункта 8 статьи 109 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза;
"1" – документ будет представлен при использовании предварительной информации в качестве транзитной декларации
*.18.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.01002
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

"0" – құжат Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 109-бабы 8-тармағының бірінші абзацына сәйкес ТД беру кезінде ұсынылмаған;
"1" – құжат транзиттік декларация ретінде алдын ала ақпаратты пайдаланған кезде ұсынылатын болады
*.18.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.01002
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

*.18.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
0..1
*.18.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
1
*.18.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
1
*.18.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
0..1
*.18.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.01010
1
если реквизит "Номер предшествующего документа (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" не должен быть заполнен
B.041.01011
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

*.18.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
0..1
*.18.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
1
*.18.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
1
*.18.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
0..1
*.18.8. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.01010
1
егер "Алдыңғы құжаттың нөмірі (casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.01011
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD

12.27.22. Место и дата отгрузки товара
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
6 к)
0..*
B.041.00368
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "13", то реквизит "Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

12.27.22. Тауарды тиеу орны мен күні
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
6 к)
0..*
B.041.00368
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Тауарды тиеу орны мен күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тауарды тиеу орны мен күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.041.01012
1
ревизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00370
1
ревизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны отгрузки товара в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00371
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.041.00372
1
если реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" заполнен, то должен содержать кодовое обозначение места отгрузки в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00373
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.3. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.4. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.5. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.6. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.041.01012
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00370
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарды жөнелтетін елдің екі әріптік кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00371
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
*.2. Орын немесе географиялық пункт коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.041.00372
1
егер "Орын немесе географиялық пункт коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесі толтырылса, онда сәйкестендіргіші сыныптауышқа сәйкес "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибутында көрсетілген тиеп-түсіру орнының кодтық белгіленімін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00373
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуы тиіс**
*.3. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.4. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.5. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.6. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.041.00600
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
*.7. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.041.00601
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должен быть заполнен
B.041.00374
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

B.041.00600
1
егер "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)" деректемесі "Қала (csdo:‌City‌Name)" деректемесінің мәнінен өзгеше елді мекеннің атауын қамтуы тиіс
*.7. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.041.00601
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00374
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD

12.28. Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
6 ж)
0..*
B.041.00375
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" не должен быть заполнен
12.28.1. Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
1
B.041.00755
1
реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин предоставлено;
2 – обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин не предоставляется

12.28. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
6 ж)
0..*
B.041.00375
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.28.1. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды
(casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)
1
B.041.00755
1
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
1 – кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету;
2 – кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету ұсынылмайды

12.28.2. Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
0..1
B.041.00759
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00760
1
если реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" заполнен, то реквизит "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен содержать значение кода основания для непредоставления обеспечения в соответствии с классификатором случаев непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00761
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код основания для непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" должен содержать идентификатор классификатора случаев непредоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин по реестру НСИ Союза**
12.28.3. Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..*

12.28.2. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды
(casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)
0..1
B.041.00759
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00760
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесі кеден баждарын, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайларының сыныптауышына сәйкес қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00761
1
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынбау үшін негіздеме коды (casdo:‌No‌Guarantee‌Cause‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты Одақтың НАА тізілімі бойынша кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсынбау жағдайлары сыныптауышының сәйкестендіргішін қамтуы тиіс**
12.28.3. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..*

B.041.00762
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" может быть заполнен
B.041.00763
1
если реквизит "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" заполнен, то для экземпляра реквизита "Документ, подтверждающий предоставление (непредоставление) обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" при указании сведений о номере документа должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)", "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)"
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00764
1
если реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00765
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00766
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.041.00767
1
реквизит "Наименование документа (csdo:‌Doc‌Name)" не должен быть заполнен
*.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1

B.041.00762
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00763
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылса, "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді ұсынуды (ұсынбауды) растайтын құжат (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)" деректемесінің данасы үшін құжат нөмірі туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің бірі дәл толтырылуы тиіс: "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)", "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің қабылданғанын растайтын құжат кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)", "Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)"
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00764
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00765
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00766
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
B.041.00767
1
"Құжаттың атауы (csdo:‌Doc‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1

B.041.00768
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.3.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.041.00769
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать значение восьмизначного кода таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза
*.3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.041.00770
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3.3. Номер сертификата обеспечения по журналу регистрации
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
0..1
B.041.00771
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00772
2
BY
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07041", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00773
2
BY
если реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен содержать регистрационный номер свидетельства о предоставленном обеспечении

B.041.00768
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.3.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.041.00769
1
"Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының сегіз таңбалы кодының мәнін қамтуы тиіс
*.3.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.041.00770
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
*.3.3. Тіркеу журналы бойынша қамтамасыз ету сертификатының нөмірі
(casdo:‌Guarantee‌Certificate‌Reg‌Id)
1
*.4. Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің қабылданғанын растайтын құжат кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
0..1
B.041.00771
2
AM, KG, KZ, RU
"Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің қабылданғанын растайтын құжат кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00772
2
BY
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "07041" мәнін қамтыса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің қабылданғанын растайтын құжат кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің қабылданғанын растайтын құжат кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00773
2
BY
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің қабылданғанын растайтын құжат кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің қабылданғанын растайтын құжат кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі берілген қамтамасыз ету туралы куәліктің тіркеу нөмірін қамтуы тиіс

*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.041.00774
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.041.00775
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "07040", "07041", то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.00776
1
если реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" может быть заполнен, иначе реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" не должен быть заполнен
B.041.00777
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.041.00778
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" может быть заполнен, иначе реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" не должен быть заполнен
B.041.00779
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1" и заполнен 1 из реквизитов: "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)", "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)", то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен
B.041.00780
2
BY
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1" и реквизит "Регистрационный номер таможенного документа, подтверждающего принятие обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1

*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.4.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1
B.041.00774
1
"Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
*.4.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
*.5. Құжат нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.041.00775
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "07040", "07041", онда "Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.6. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.041.00776
1
егер "Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00777
1
егер "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың күні (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.041.00778
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00779
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және мына деректемелердің бірі толтырылса: "Құжат нөмірі (csdo:‌Doc‌Id)", "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)", онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00780
2
BY
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етудің қабылданғанын растайтын құжат кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуы тиіс
а) валюта коды
(атрибут currency‌Code)
1

B.041.00781
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00782
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.8. Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
0..1
B.041.00783
1
если реквизит "Код предоставления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" не должен быть заполнен

B.041.00781
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (атрибут currency‌Code)" атрибуты валюта сыныптауышына сәйкес үш әріптен тұратын валюта кодының мәнін қамтуы тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.041.00782
1
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" атрибуты "2022" мәнін қамтуы тиіс
*.8. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды
(casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)
0..1
B.041.00783
1
егер "Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз етуді ұсыну коды (casdo:‌Guarantee‌Present‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00784
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен быть заполнен

B.041.00784
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс

B.041.00785
1
если реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" заполнен, то реквизит "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен содержать значение кода способа обеспечения в соответствии с классификатором способов обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00785
1
егер "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесі кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды қамтамасыз ету тәсілдерінің сыныптауышына сәйкес қамтамасыз ету тәсілі кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00786
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код способа обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" должен содержать значение "2018"
*.9. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
0..*
B.041.00787
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" может быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен

B.041.00786
1
"Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету тәсілінің коды (casdo:‌Payment‌Guarantee‌Method‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2018" мәнін қамтуы тиіс
*.9. Тауардың сілтеме нөмірі
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
0..*
B.041.00787
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Тауардың сілтеме нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауардың сілтеме нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00788
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, то экземпляр реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)"
B.041.00789
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, экземпляры реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должны содержать повторяющихся значений

B.041.00788
1
егер "Тауардың сілтеме нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың сілтеме нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің данасы "Тауар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)" деректемесі данасының "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуы тиіс
B.041.00789
1
егер "Тауардың сілтеме нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, "Тауардың сілтеме нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің даналары қайталанатын мәндерді қамтымауы тиіс

B.041.00790
1
если реквизит "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" заполнен, то значение экземпляра реквизита "Ссылочный номер товара (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должно принадлежать диапазону значений экземпляра реквизита "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)"
*.10. Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
0..*

B.041.00790
1
егер "Тауардың сілтеме нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылса, "Тауардың сілтеме нөмірі (casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі данасының мәні "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі данасы мәндерінің диапазонына тиесілі болмауы тиіс
*.10. Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны
(cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)
0..*

B.041.00791
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "07040", то реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00792
1
если реквизит "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" заполнен, то диапазоны значений экземпляров реквизита "Ссылочный диапазон порядковых номеров товаров (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" не должны пересекаться
*.10.1. Первый номер диапазона порядковых номеров
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
1
B.041.00793
1
реквизит "Первый номер диапазона порядковых номеров (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)"
*.10.2. Последний порядковый номер диапазона
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
1
B.041.00794
1
реквизит "Последний порядковый номер диапазона (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" должен содержать значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)"
B.041.00795
1
значение реквизита "Последний порядковый номер диапазона (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" должно быть более значения реквизита "Первый номер диапазона порядковых номеров (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" не менее, чем на 2
12.29. Декларант таможенной процедуры таможенного транзита
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.00418
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00419
1
для реквизита "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.29.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00796
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00791
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "07040" мәнін қамтыса, онда "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00792
1
егер "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауарлардың реттік нөмірлерінің сілтемелік диапазоны (cacdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Range‌Details)" деректемесі даналары мәндерінің диапазондары қиылыспауы тиіс
*.10.1. Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі
(casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)
1
B.041.00793
1
"Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" деректемесі "Тауар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)" деректемесі данасының "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуы тиіс
*.10.2. Диапазонның соңғы реттік нөмірі
(casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)
1
B.041.00794
1
"Диапазонның соңғы реттік нөмірі (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" деректемесі "Тауар (cacdo:‌PIWConsignment‌Item‌Details)" деректемесі данасының "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесінің мәнін қамтуы тиіс
B.041.00795
1
"Диапазонның соңғы реттік нөмірі (casdo:‌Last‌Reference‌Ordinal)" деректемесінің мәні "Реттік нөмірлер диапазонының бірінші нөмірі (casdo:‌First‌Reference‌Ordinal)" деректемесінің мәнінен кемінде 2-ден артық болуы тиіс
12.29. Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.00418
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00419
1
"Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің бірі дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
12.29.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00796
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

12.29.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.29.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.29.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.041.00797
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.29.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1
B.041.00798
1
реквизит "Наименование организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)" не должен быть заполнен
12.29.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
0..1
B.041.00799
1
реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" не должен быть заполнен
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
1
12.29.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.041.00622
1
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
12.29.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.041.00800
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не содержит 1 из значений: "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU", то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" может быть заполнен
B.041.00423
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "AM" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.041.00424
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "BY" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
B.041.00425
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)

12.29.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.29.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.29.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.041.00797
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.29.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
0..1
B.041.00798
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.29.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
0..1
B.041.00799
1
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) сәйкестендіру әдісі
(атрибут kind‌Id)
1
12.29.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.041.00622
1
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
12.29.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.041.00800
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтымаса: "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU", онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00423
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "AM" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуы тиіс
B.041.00424
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "BY" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуы тиіс
B.041.00425
1
егер "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің құрамындағы "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі сәйкестендіруші салық нөмірін (ССН) қамтуы тиіс

B.041.00426
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KZ" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.041.00427
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "RU" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
12.29.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.041.00428
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "RU" и реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
12.29.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.041.00801
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не содержит 1 из значений: "BY", "KG", "KZ", то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" может быть заполнен
B.041.00430
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "BY" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать идентификационный номер
B.041.00431
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
B.041.00432
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KZ" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)

B.041.00426
1
егер "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің құрамындағы "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесі "KZ" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі бизнес-сәйкестендіруші нөмірін (БСН) қамтуы тиіс
B.041.00427
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "RU" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі салық төлеушінің сәйкестендіруші нөмірін (ССН) қамтуы тиіс
12.29.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.041.00428
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "RU" мәнін қамтыса және "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.29.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.041.00801
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтымаса: "BY", "KG", "KZ", онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс, әйтпесе "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00430
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "BY" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі сәйкестендіру нөмірін қамтуы тиіс
B.041.00431
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі дара сәйкестендіру нөмірін (ДСН) қамтуы тиіс
B.041.00432
1
егер "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "KZ" мәнін қамтыса және "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуы тиіс

B.041.00438
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.041.00623
2
AM
BY
KZ
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00624
2
KG
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" содержит значение "KG" и реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" в составе реквизита "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" заполнен, то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен

B.041.00438
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.041.00623
2
AM
BY
KZ
RU
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00624
2
KG
егер "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса және "Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00821
1
если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" не должен быть заполнен
*.5. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00823
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" содержит значение "09011", то реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

B.041.00821
1
егер тізілімге енгізу туралы куәліктің нөмірінде қайта тіркеу белгісі (қосу әрпі) болса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:‌Reregistration‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
*.5. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.041.00823
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "09011" мәнін қамтыса, онда "Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

12.30. Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
6 ж)
Порядок использования ПИ
0..*
B.041.00625
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений "06", "17", "18", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен, , иначе реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" не должен быть заполнен

12.30. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
6 ж)
Порядок использования ПИ
0..*
B.041.00625
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса "06", "17", "18", онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00445
1
для реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
B.041.00824
1
экземпляр реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)", в составе которого реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" содержит значение "1", должен содержать сведения о перевозчике товаров, который начинает перевозку (транспортировку) товаров
12.30.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00825
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.30.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.30.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.30.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.041.00826
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00445
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің бірі дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
B.041.00824
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесінің құрамындағы "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесінің данасы "1" мәнін қамтыса, тауарларды тасымалдауды (тасуды) бастайтын тауарларды тасымалдаушы туралы мәліметтерді қамтуы тиіс
12.30.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00825
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
12.30.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
12.30.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
12.30.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.041.00826
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

12.30.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.041.00627
2
AM
BY
KG
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.041.00446
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
B.041.00829
2
KZ
если реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" заполнен, то реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать идентификационный таможенный номер (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1

12.30.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.041.00627
2
AM
BY
KG
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00446
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.041.00829
2
KZ
егер "Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" деректемесі сәйкестендіру кедендік нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес сәйкестендіру кедендік нөмірін (КСН) қамтуы тиіс
а) елдің коды
(атрибут country‌Code)
0..1

B.041.00628
2
AM
BY
KZ
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
B.041.00629
2
KG
если в составе экземпляра реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен и реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG", то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен

B.041.00628
2
AM
BY
KZ
RU
"Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00629
2
KG
егер "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы тауарларды тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі данасының құрамындағы "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:‌Person‌Id)" деректемесі толтырылса және "Мекенжай (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса, онда "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Аумақтың коды (csdo:‌Territory‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс

12.30.15. Представитель перевозчика
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
6 ж)
0..*
B.041.00469
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06" и реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" содержит 1 из значений "30", "31", "32", "90, то реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" должен быть заполнен
*.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1

12.30.15. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
6 ж)
0..*
B.041.00469
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзит кезіндегі көлік құралдары (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтыса: "30", "31", "32", "90", онда "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1

B.041.00470
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность
*.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
*.2. Код роли
(casdo:‌Role‌Code)
1
B.041.00480
1
реквизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" должен содержать значение "1" – представитель перевозчика, уполномоченный на управление транспортным средством международной перевозки (водитель транспортного средства)
12.30.16. Порядковый номер перевозчика
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.041.00847
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен быть заполнен
B.041.00848
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
B.041.00849
1
реквизит "Порядковый номер перевозчика (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
12.30.17. Ссылочный номер перевозчика
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.041.00850
1
реквизит "Ссылочный номер перевозчика (casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)" не должен быть заполнен
12.31. Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.01017
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный представитель, ответственный за заполнение (подписание) таможенного документа (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" не должен быть заполнен
12.31.1. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.01018
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен быть заполнен
B.041.01019
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "09034"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.01020
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.01021
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.041.01022
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00470
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылуы тиіс
*.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
*.2. Рөлдің коды
(casdo:‌Role‌Code)
1
B.041.00480
1
"Рөлдің коды (casdo:‌Role‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтуы тиіс – тасымалдаушының халықаралық тасымал көлік құралын басқаруға уәкілетті өкілі (көлік құралының жүргізушісі)
12.30.16. Тасымалдаушының реттік нөмірі
(casdo:‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.041.00847
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00848
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуы тиіс
B.041.00849
1
"Тасымалдаушының реттік нөмірі (casdo:‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі қайталанатын мәндерді қамтымауы тиіс
12.30.17. Тасымалдаушының сілтеме нөмірі
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.041.00850
1
"Тасымалдаушының сілтеме нөмірі (casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.31. Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі
(cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.01017
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кеден құжатын толтыруға (қол қоюға) жауапты кеден өкілі (cacdo:‌Signatory‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.31.1. Адамның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.041.01018
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.01019
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі "09034" мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.01020
1
"Құжат түрінің коды (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2009" мәнін қамтуы тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.01021
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.01022
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы тұлғаны тізілімге енгізген мүше мемлекеттің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.01035
1
реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" не должен быть заполнен
12.32. Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ
(cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.01045
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "06", то реквизит "Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" не должен быть заполнен
12.32.1. Лицо, подписавшее документ
(cacdo:‌Signing‌Details)
0..1

B.041.01035
1
"Құжаттың жарамдылық мерзімі аяқталатын күн (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.32. Кедендік құжатты толтырған (қол қойған) жеке тұлға
(cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)
6 ж)
0..1
B.041.01045
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік құжатты толтырған (қол қойған) жеке тұлға (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік құжатты толтырған (қол қойған) жеке тұлға (cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
12.32.1. Құжатқа қол қойған тұлға
(cacdo:‌Signing‌Details)
0..1

B.041.01057
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:DocStartDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.041.01058
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:DocValidityDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13. Перевозчик
(cacdo:‌Carrier‌Details)
5 в)
6 а)
0..1

B.041.01057
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталу күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжаттың жарамдылық мерзімі аяқталатын күн
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.041.01058
1
егер "Құжаттың жарамдылық мерзімі аяқталатын күн (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуі тиіс: YYYY-MM-DD
13. Тасымалдаушы
(cacdo:‌Carrier‌Details)
5 в)
6 а)
0..1

B.041.00484
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит значение "01", то реквизит "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00485
1
для реквизита "Перевозчик (cacdo:‌Carrier‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00851
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.041.00852
1
реквизит "Код организационно-правовой формы (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.041.00484
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "01" мәнін қамтыса, онда "Тасымалдаушы (cacdo:‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс, әйтпесе "Тасымалдаушы (cacdo:‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00485
1
"Тасымалдаушы (cacdo:‌Carrier‌Details)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің бірі дәл толтырылуы тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.00851
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
0..1
B.041.00852
1
"Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)" деректемесі толтырылмауы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1

13.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.01039
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00503
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны регистрации перевозчика в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00504
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

13.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.041.01039
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00503
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тасымалдаушыны тіркеу елінің екі әріптен тұратын кодының мәнін қамтуы тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.041.00504
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)" атрибуты "2021" мәнін қамтуы тиіс

13.17. Ссылочный номер перевозчика
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.041.00861
1
реквизит "Ссылочный номер перевозчика (casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)" не должен быть заполнен
14. Сведения об объектах, подлежащих контролю
(cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)
6 б)
0..*
B.041.00665
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "03", то должен быть заполнен экземпляр реквизита "Сведения об объектах, подлежащих контролю (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" в составе которого реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "1"
B.041.00666
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "03", то должен быть заполнен экземпляр реквизита "Сведения об объектах, подлежащих контролю (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" в составе которого реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "4"
B.041.00667
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "03", то реквизит "Сведения об объектах, подлежащих контролю (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" не должен быть заполнен
14.1. Код вида информации
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
1
B.041.00668
1
реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – припасы;
4 – запасные части и оборудование
14.2. Признак наличия
(casdo:‌Presence‌Indicator)
1
B.041.00669
1
реквизит "Признак наличия (casdo:‌Presence‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются объекты, подлежащие контролю, код которых указан в реквизите "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)";
0 – на борту транспортного средства отсутствуют объекты, подлежащие контролю, код которых указан в реквизите "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)"

13.17. Тасымалдаушының сілтеме нөмірі
(casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)
0..1
B.041.00861
1
"Тасымалдаушының сілтеме нөмірі (casdo:‌Reference‌Carrier‌Ordinal)" деректемесі толтырылмауы тиіс
14. Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер
(cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)
6 б)
0..*
B.041.00665
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түпкі деңгейде "03" мәнін қамтымаса, онда "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесінің құрамында "1" мәнін қамтитын "Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" деректемесінің данасы толтырылуы тиіс
B.041.00666
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түпкі деңгейде "03" мәнін қамтымаса, онда "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесінің құрамында "4" мәнін қамтитын "Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" деректемесінің данасы толтырылуы тиіс
B.041.00667
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түпкі деңгейде "03" мәнін қамтымаса, онда "Бақылауға жататын объектілер туралы мәліметтер (cacdo:‌Controlled‌Items‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
14.1. Ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Information‌Kind‌Code)
1
B.041.00668
1
"Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
1 – керек-жарақтар;
4 – қосалқы бөлшектер мен жабдықтар
14.2. Болу белгісі
(casdo:‌Presence‌Indicator)
1
B.041.00669
1
"Болу белгісі (casdo:‌Presence‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуы тиіс:
1 – көлік құралының бортында коды "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесінде көрсетілген бақылауға жататын объектілер бар;
0 – көлік құралының бортында коды "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесінде көрсетілген бақылауға жататын объектілер жоқ

14.3. Наименование и количество
(cacdo:‌Item‌Details)
0..*
B.041.00670
1
если реквизит "Признак наличия (casdo:‌Presence‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Наименование и количество (cacdo:‌Item‌Details)" не должен быть заполнен
B.041.00671
1
если реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "1" и реквизит "Признак наличия (casdo:‌Presence‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Наименование и количество (cacdo:‌Item‌Details)" не должен быть заполнен

14.3. Атауы мен саны
(cacdo:‌Item‌Details)
0..*
B.041.00670
1
егер "Болу белгісі (casdo:‌Presence‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Атауы мен саны (cacdo:‌Item‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс
B.041.00671
1
егер "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Болу белгісі (casdo:‌Presence‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Атауы мен саны (cacdo:‌Item‌Details)" деректемесі толтырылмауы тиіс

B.041.00672
1
если реквизит "Код вида информации (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "4" и реквизит "Признак наличия (casdo:‌Presence‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Наименование и количество (cacdo:‌Item‌Details)" должен быть заполнен
14.3.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
0..4
B.041.00676
1
реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен быть заполнен
14.3.2. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
0..1
B.041.00677
1
реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1

B.041.00672
1
егер "Ақпарат түрінің коды (casdo:‌Information‌Kind‌Code)" деректемесі "4" мәнін қамтыса және "Болу белгісі (casdo:‌Presence‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Атауы мен саны (cacdo:‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
14.3.1. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
0..4
B.041.00676
1
"Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы тиіс
14.3.2. Тауар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
0..1
B.041.00677
1
"Тауар саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуы тиіс
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауар саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1

B.041.01040
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен быть заполнен
B.041.00675
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
________________
* Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.
Применяется в отношении реквизитов, имена которых указаны в графе 7. Дополнительно к имени реквизита указывается путь к его расположению в иерархии структуры документа, за исключением:
реквизита, для которого приведено правило (находится в той же строке таблицы);
вложенного реквизита, входящего в сложный реквизит, для которого приведено правило;
реквизита, расположенного на том же уровне иерархии структуры документа;
реквизита, уникального в структуре документа;
реквизита, уникального в составе сложного реквизита, в состав которого входит реквизит, для которого приведено правило.
Для повторяющегося реквизита, требующего уникальности заполнения, указывается область, в пределах которой реквизит является уникальным.
** Значение идентификатора указывается в соответствии со следующим шаблоном: 1ХХХ – для справочника, 2ХХХ – для классификатора, где ХХХ – код справочника (классификатора) по реестру нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, сформированному в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155.".

B.041.01040
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі толтырылуы тиіс
B.041.00675
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуы тиіс
________________
* Күрделі деректемеге кіретін кірістірілген деректемелер үшін осы күрделі деректемесін толтырған жағдайда қолданылады. Қарапайым деректеменің атрибуттары үшін осы қарапайым деректемесін толтырған жағдайда қолданылады.
Атаулары 7-бағанда көрсетілген деректемелерге қатысты қолданылады. Деректеменің атына қосымша оның құжат құрылымының иерархиясында орналасу жолы мыналарды қоспағанда көрсетіледі:
ол үшін қағида келтірілген деректеме (кестенің дәл сол жолында орналасқан);
күрделі деректемелерге кіретін, ол үшін ереже қағида кіріктірілген деректеме;
құжат құрылымы иерархиясының сол деңгейінде орналасқан деректеме;
құжат құрылымындағы бірегей деректеме;
өзі үшін қағида келтірілген деректеменің құрамына кіретін күрделі деректеменің құрамындағы бірегей деректеме;
Толтырудың бірегейлігін талап ететін қайталанатын деректеме үшін деректеме бірегей болып табылатын сала көрсетіледі.
** Сәйкестендіргіштің мәні мынадай шаблонға сәйкес көрсетіледі: 1ХХХ – анықтамалық үшін, 2ХХХ – сыныптауыш үшін, мұнда ХХХ – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешіміне сәйкес қалыптастырылған Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпарат тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) коды.".