О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности продукции, предназначенной для гражданской обороны и защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (ТР ЕАЭС 050/2021), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности продукции, предназначенной для гражданской обороны и защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (ТР ЕАЭС 050/2021) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 августа 2023 года № 123.
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности продукции, предназначенной для гражданской обороны и защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (ТР ЕАЭС 050/2021), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности продукции, предназначенной для гражданской обороны и защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (ТР ЕАЭС 050/2021) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 22 августа 2023 г. № 123
ПРОГРАММА

Қолданылуы нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Азаматтық қорғанысқа және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғауға арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (ЕАЭО ТР 050/2021) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Азаматтық қорғанысқа және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғауға арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 050/2021) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 22 тамыздағы № 123 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11) және 12) тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Қолданылуы нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Азаматтық қорғанысқа және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғауға арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (ЕАЭО ТР 050/2021) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Азаматтық қорғанысқа және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғауға арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 050/2021) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.
2.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 22 тамыздағы
№ 123 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности продукции, предназначенной для гражданской обороны и защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (ТР ЕАЭС 050/2021), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности продукции, предназначенной для гражданской обороны и защиты от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (ТР ЕАЭС 050/2021) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
п/п
Код МКС/ МТК
Код темы
Наименование проекта межгосударственного стандарта. Виды работ
Элементы технического
регламента Евразийского экономического союза
Срок разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
Информация
о согласовании
с МТК (при наличии)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.

Қолданылуы нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Азаматтық қорғанысқа және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғауға арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (ЕАЭО ТР 050/2021) талаптарының сақталуы ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Азаматтық қорғанысқа және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардан қорғауға арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 050/2021) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
р/с
Код МСС/ МТК
Тақырып коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы. Жұмыс түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет –жауапты әзірлеуші
ККМ-мен келісу туралы ақпарат (бар болса)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1

13.200/071
071RU1
Гражданская оборона. Инженерно-техническое оборудование защитных сооружений гражданской обороны. Двери, ворота и ставни защитно-герметические и герметические для убежищ. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 42.4.07-2020
пункты 10 и 17 раздела V,
подпункт "а" пункта 1 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
2.
13.200/071
071RU2
Гражданская оборона. Инженерно-техническое оборудование защитных сооружений гражданской обороны. Противовзрывные защитные секции. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 11 и 17 раздела V, подпункт "б" пункта 1 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
3.
13.240/071
071RU3
Гражданская оборона. Инженерно-техническое оборудование защитных сооружений гражданской обороны. Камеры расширительные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 12 и 17 раздела V, подпункт "в" пункта 1 приложения
2023 год
2025 год
Российская Федерация
4.
13.240/071
071RU4
Гражданская оборона. Инженерно-техническое оборудование защитных сооружений гражданской обороны. Клапаны герметические. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 13,14 и 17
раздела V, подпункт "г" пункта 1 приложения
2023 год
2025 год
Российская Федерация
5.
13.240/071
071RU5
Гражданская оборона. Инженерно-техническое оборудование защитных сооружений гражданской обороны. Клапаны избыточного давления. Общие технические требования.
Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 15 и 17 раздела V, подпункт "д" пункта 1 приложения
2023 год
2025 год
Российская Федерация
6.
13.240/071
071RU6
Гражданская оборона. Инженерно-техническое оборудование защитных сооружений гражданской обороны. Заглушки регулирующие. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 16 и 17 раздела V, подпункт "е" пункта 1 приложения
2023 год
2025 год
Российская Федерация
7.
23.120/071
071RU7
Гражданская оборона. Инженерно-техническое оборудование защитных сооружений гражданской обороны. Вентиляторы электроручные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункт 18 раздела V, подпункт "а" пункта 2 приложения
2023 год
2025 год
Российская Федерация
8.
23.120/071
071RU8
Гражданская оборона. Инженерно-техническое оборудование защитных сооружений гражданской обороны. Вентиляторы с электрическим приводом. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункт 18 раздела V, подпункт "б" пункта 2 приложения
2023 год
2025 год
Российская Федерация
9.
13.200/071
071RU9
Гражданская оборона. Инженерно-техническое оборудование защитных сооружений гражданской обороны. Фильтры ячейковые вентиляционных систем. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 19, 20, 21 и 23 раздела V, подпункт "в" пункта 2 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
10.

13.200/071
071RU1
Азаматтық қорғаныс. Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының инженерлік-техникалық жабдығы. Панаға арналған қорғаныш-герметикалық және герметикалық есіктер, қақпалар мен жапқыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ Р 42.4.07-2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 10 және 17-тармақтары, қосымшаның 1-тармағының "а" тармақшасы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
2
13.200/071
071RU2
Азаматтық қорғаныс. Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының инженерлік-техникалық жабдығы. Жарылысқа қарсы қорғаныс секциялары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 11 және 17-тармақтары, қосымшаның 1-тармағының "б" тармақшасы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
3
13.240/071
071RU3
Азаматтық қорғаныс. Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының инженерлік-техникалық жабдығы. Кеңейту камералары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 12 және 17-тармақтары, қосымшаның 1-тармағының "в" тармақшасы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
4
13.240/071
071RU4
Азаматтық қорғаныс. Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының инженерлік-техникалық жабдығы. Герметикалық клапандар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 13,14 және 17-тармақтары, қосымшаның 1-тармағының "г" тармақшасы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
5
13.240/071
071RU5
Азаматтық қорғаныс. Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының инженерлік-техникалық жабдығы. Артық қысым клапандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 15 және 17-тармақтары, қосымшаның 1-тармағының "д" тармақшасы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
6
13.240/071
071RU6
Азаматтық қорғаныс. Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының инженерлік-техникалық жабдығы. Реттеуші бітеуіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 16 және 17-тармақтары, қосымшаның 1-тармағының "е" тармақшасы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
7
23.120/071
071RU7
Азаматтық қорғаныс. Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының инженерлік-техникалық жабдығы. Электр желдеткіштері. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 18-тармағы, қосымшаның 2-тармағының "б" тармақшасы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
8
23.120/071
071RU8
Азаматтық қорғаныс. Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының инженерлік-техникалық жабдығы. Электр жетегі бар желдеткіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 18-тармағы, қосымшаның 2-тармағының "б" тармақшасы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
9
13.200/071
071RU9
Азаматтық қорғаныс. Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының инженерлік-техникалық жабдығы. Ұяшықты желдету жүйелерінің сүзгілері. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 19, 20, 21 және 23-тармақтары, қосымшаның
2-тармағының "в" тармақшасы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
10

13.200/071
071RU10
Гражданская оборона. Инженерно-техническое оборудование защитных сооружений гражданской обороны. Предфильтры вентиляционных систем. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 22 и 23 раздела V, подпункт "г" пункта 2 приложения
2023 год
2025 год
Российская Федерация
11.
13.200/071
071RU11
Гражданская оборона. Средства защиты коллективные.
Патроны и установки регенеративные. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункт 24 раздела V, подпункт "д" пункта 2 приложения
2023 год
2025 год
Российская Федерация
12.
13.200/071
071RU12
Гражданская оборона. Технические средства связи и управления. Общие технические требования.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 42.3.02-2014
пункты 26 – 29 раздела V, подпункты "а" – "в"
пункта 3 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
13.
13.200/071
071RU13
Гражданская оборона. Технические средства связи и управления. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 42.3.04-2015
пункты 26 – 29 раздела V, подпункты "а" – "в"
пункта 3 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
14.
13.320/071
071RU14
Гражданская оборона. Автоматизированное рабочее место пункта оповещения населения. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 31 и 35 раздела V, подпункт "а" пункта 4 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
15.
13.320/071
071RU15
Гражданская оборона. Устройства запуска и мониторинга оконечных средств оповещения. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 32 и 35 раздела V, подпункт "б" пункта 4 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
16.
13.320/071
071RU16
Гражданская оборона. Оконечные средства оповещения населения. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 33 – 35 раздела V, подпункт "в" пункта 4 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
17.
13.200/071
071RU17
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Машины аварийно-спасательные. Классификация. Общие технические требования.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 22.9.24-2014
пункты 36 – 43 раздела V, пункт 5 приложения
2023 год
2024 год
Российская Федерация
18.
13.200/071
071RU18
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Машины аварийно-спасательные. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 22.9.29-2015
пункты 36 – 43 раздела V, пункт 5 приложения
2023 год
2024 год
Российская Федерация
19.
13.200/071
071RU19
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Машины аварийно-спасательные специальные. Общие технические требования.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 43 раздела V, пункт 5 приложения
2025 год
2026 год
Российская Федерация
20.

13.200/071
071RU10
Азаматтық қорғаныс. Азаматтық қорғаныстың қорғаныс құрылыстарының инженерлік-техникалық жабдығы. Желдету жүйелерінің алдын-ала сүзгілері. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 22 және 23-тармақтары, қосымшаның 2-тармағының "г" тармақшасы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
11
13.200/071
071RU11
Азаматтық қорғаныс. Қорғау құралдары ұжымдық болып табылады.
Регенеративті патрондар мен қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның
2-тармағының "д" тармақшасы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
12
13.200/071
071RU12
Азаматтық қорғаныс. Техникалық байланыс және басқару құралдары. Жалпы техникалық талаптар. МЕМСТ Р 42.3.02-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 26 – 29- тармақтары, қосымшаның 3-тармағының "а" - "в" - тармақшалары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
13
13.200/071
071RU13
Азаматтық қорғаныс. Техникалық байланыс және басқару құралдары. Сынақ әдістері. МЕМСТ Р 42.3.04-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 26 – 29- тармақтары, қосымшаның 3-тармағының "а" - "в" - тармақшалары
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
14
13.320/071
071RU14
Азаматтық қорғаныс. Халықты хабардар ету пунктінің автоматтандырылған жұмыс орны. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 31 және 35-тармақтары, қосымшаның 4-тармағының "а" тармақшасы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
15
13.320/071
071RU15
Азаматтық қорғаныс. Соңғы хабарлау құралдарын іске қосу және бақылау құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 32 және 35-тармақтары, қосымшаның 4-тармағының "б" тармақшасы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
16
13.320/071
071RU16
Азаматтық қорғаныс. Халықты құлақтандырудың соңғы құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 33 – 35-тармақтары, қосымшаның 4-тармағының "в" тармақшасы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
17
13.200/071
071RU17
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Авариялық-құтқару машиналары. Сыныптауыш. Жалпы техникалық талаптар. МЕМСТ Р 22.9.24-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 43-тармақтары, қосымшаның 5-тармағы
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
18
13.200/071
071RU18
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Авариялық-құтқару машиналары. Сынақ әдістері. МЕМСТ Р 22.9.29-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 43-тармақтары, қосымшаның 5-тармағы
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
19
13.200/071
071RU19
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Арнайы авариялық-құтқару машиналары. Жалпы техникалық талаптар. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 43-тармақтары, қосымшаның 5-тармағы
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
20

13.200/071
071RU20
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Машины аварийно-спасательные специальные. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 43 раздела V, пункт 5 приложения
2025 год
2026 год
Российская Федерация
21.
13.200/071
071RU21
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Инженерные машины для ведения аварийно-спасательных работ. Общие технические требования.
Пересмотр ГОСТ 22.9.03-97
пункты 36 – 43 раздела V, пункт 5 приложения
2023 год
2025 год
Российская Федерация
22.
13.200/071
071RU22
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Робототехнические средства для проведения аварийно-спасательных работ. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 54344-2011
и ГОСТ Р 55895-2013
пункты 36 – 43 раздела V, пункт 6 приложения
2024 год
2025 год
Российская Федерация
23.
13.200/071
071RU23
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Инструмент аварийно-спасательный гидравлический. Общие технические требования.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 22.9.18-2014
пункты 36 – 42 раздела V, пункт 7 приложения
2023 год
2023 год
Российская Федерация
24.
13.200/071
071RU24
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Инструмент аварийно-спасательный гидравлический. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 22.9.25-2014
пункты 36 – 42 раздела V, пункт 7 приложения
2023 год
2024 год
Российская Федерация
25.
13.200/071
071RU25
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Инструмент аварийно-спасательный электрический. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 22.9.27-2015
пункты 36 – 42 раздела V, пункт 7 приложения
2023 год
2024 год
Российская Федерация
26.
13.200/071
071RU26
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Инструмент аварийно-спасательный пневматический. Общие технические требования.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 22.9.17-2014
пункты 36 – 42 раздела V, пункт 7 приложения
2023 год
2024 год
Российская Федерация
27.
13.200/071
071RU27
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Инструмент аварийно-спасательный пневматический. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 22.9.16-2014
пункты 36 – 42 раздела V, пункт 7 приложения
2023 год
2024 год
Российская Федерация
28.
13.200/071
071RU28
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Средства поиска людей в снежных завалах и лавинах. Общие технические требования.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 42 раздела V, пункт 8 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
29.
13.200/071
071RU29
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Средства поиска людей в снежных завалах и лавинах. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 42 раздела V, пункт 8 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
30.

13.200/071
071RU20
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Арнаулы авариялық-құтқару машиналары. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 43-тармақтары, қосымшаның 5-тармағы
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
21
13.200/071
071RU21
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізуге арналған инженерлік машиналар. Жалпы техникалық талаптар. МЕМСТ 22.9.03-97 қайта қарау
V бөлімнің 36 – 43-тармақтары, қосымшаның 5-тармағы
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
22
13.200/071
071RU22
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізуге арналған робототехникалық құралдар. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ Р 54344-2011 және МЕМСТ Р 55895-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 43-тармақтары, қосымшаның 6-тармағы
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
23
13.200/071
071RU23
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Гидравликалық авариялық-құтқару құралы. Жалпы техникалық талаптар. МЕМСТ Р 22.9.18-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 42-тармақтары, қосымшаның 7-тармағы
2023 жыл
2023 жыл
Ресей Федерациясы
24
13.200/071
071RU24
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Гидравликалық авариялық-құтқару құралы. Сынақ әдістері. МЕМСТ Р 22.9.25-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 42-тармақтары, қосымшаның 7-тармағы
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
25
13.200/071
071RU25
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Авариялық-құтқару құралы электр. Сынақ әдістері. МЕМСТ Р 22.9.27-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 42-тармақтары, қосымшаның 7-тармағы
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
26
13.200/071
071RU26
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Пневматикалық авариялық-құтқару құралы. Жалпы техникалық талаптар. МЕМСТ Р 22.9.17-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 42-тармақтары, қосымшаның 7-тармағы
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
27
13.200/071
071RU27
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Пневматикалық авариялық-құтқару құралы. Сынақ әдістері. МЕМСТ Р 22.9.16-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 42-тармақтары, қосымшаның 7-тармағы
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
28
13.200/071
071RU28
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Қар үйінділері мен қар көшкіндеріндегі адамдарды іздеу құралдары. Жалпы техникалық талаптар. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 42-тармақтары, қосымшаның 8-тармағы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
29
13.200/071
071RU29
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Қар үйінділері мен қар көшкіндеріндегі адамдарды іздеу құралдары. Сынақ әдістері.
МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 42-тармақтары, қосымшаның 8-тармағы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
30

13.200/071
071RU30
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Средства преодоления водных преград при ведении аварийно-спасательных работ. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 42 раздела V, пункт 9 приложения
2025 год
2026 год
Российская Федерация
31.
13.200/071
071RU31
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Сооружения сборно-разборные. Технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 42.4.08-2021,
ГОСТ Р 22.3.18-2021
пункты 36 – 42 раздела V, пункт 10.1 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
32.
13.200/071
071RU32
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Палатки каркасные. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 42 раздела V, пункт 10.2 приложения
2024 год
2025 год
Российская Федерация
33.
13.200/071
071RU33
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Модули пневмокаркасные. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 42 раздела V, пункт 10.2 приложения
2024 год
2025 год
Российская Федерация
34.
13.340.10/071
071RU34
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Одежда спасателя защитная общего назначения. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 41 раздела V, пункт 10.3.1 приложения
2025 год
2027 год
Российская Федерация
35.
13.340.10/071
071RU35
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Одежда спасателя защитная специальная. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 41 раздела V, пункт 10.3.2 приложения
2025 год
2027 год
Российская Федерация
36.
13.340.40/071
071RU36
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Средства защиты рук спасателя при выполнении аварийно-спасательных работ. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 41 раздела V, пункт 10.3.3 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
37.
13.340.20/071
071RU37
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Средства защиты головы спасателя при выполнении аварийно-спасательных работ. Общие технические требования. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 41 раздела V, пункт 10.3.3 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
38.
13.340.50/071
071RU38
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Средства защиты ног спасателя при выполнении аварийно-спасательных работ. Общие технические требования.
Методы испытаний.
Разработка ГОСТ
пункты 36 – 41 раздела V, пункт 10.3.3 приложения
2024 год
2026 год
Российская Федерация
39.
13.200/071
071RU39
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Технические средства мониторинга чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Общие технические требования.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 22.1.15-2014
пункты 47 – 51, 53 – 58,
60 – 62 раздела V,
пункты 11 – 13 приложения
2023 год
2024 год
Российская Федерация
40.

13.200/071
071RU30
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу кезінде су кедергілерін еңсеру құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 42-тармақтары, қосымшаның 9-тармағы
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
31
13.200/071
071RU31
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Құрастырмалы-жиналмалы құрылыстар. Техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ Р 42.4.08-2021, МЕМСТ Р 22.3.18-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 41-тармақтары, қосымшаның 10.1-тармағы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
32
13.200/071
071RU32
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Қаңқалы шатырлар. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 41-тармақтары, қосымшаның 10.2-тармағы
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
33
13.200/071
071RU33
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Пневмоқарқалы модульдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 41-тармақтары, қосымшаның 10.2-тармағы
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
34
13.340.10/071
071RU34
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Құтқарушының жалпы мақсаттағы қорғаныс киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 41-тармақтары, қосымшаның 10.3.1-тармағы
2025 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
35
13.340.10/071
071RU35
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Құтқарушының арнайы қорғаныс киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 41-тармақтары, қосымшаның 10.3.2-тармағы
2025 жыл
2027 жыл
Ресей Федерациясы
36
13.340.40/071
071RU36
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындау кезінде құтқарушының қолын қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 41-тармақтары, қосымшаның 10.3.3-тармағы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
37
13.340.20/071
071RU37
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындау кезінде құтқарушының басын қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 41-тармақтары, қосымшаның 10.3.3-тармағы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
38
13.340.50/071
071RU38
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындау кезінде құтқарушының аяғын қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынақ әдістері. МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 36 – 41-тармақтары, қосымшаның 10.3.3-тармағы
2024 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
39
13.200/071
071RU39
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар мониторингінің техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар. МЕМСТ Р 22.1.15-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 47 – 51, 53 – 58, 60 – 62-тармақтары, қосымшаның 11 – 13-тармақтары
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
40

13.200/071
071RU40
Безопасность в чрезвычайных ситуациях. Технические средства мониторинга чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 22.1.16-2015
пункты 47 – 51, 53 – 58,
60 – 62 раздела V,
пункты 11 – 13 приложения
2023 год
2024 год
Российская Федерация

13.200/071
071RU40
Төтенше жағдайлардағы қауіпсіздік. Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар мониторингінің техникалық құралдары. Сынақ әдістері. МЕМСТ Р 22.1.16-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 47 – 51, 53 – 58, 60 – 62-тармақтары, қосымшаның 11 – 13-тармақтары
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы