О внесении изменений в раздел 12 главы II Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 ноября 2023 года № 157.
В соответствии c пунктом 2 статьи 57 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 20 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в раздел 12 главы II Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), утвержденных Решением Комиссии Таможенного союза от 28 мая 2010 г. № 299, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Назаренко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 14 ноября 2023 г. № 157
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в раздел 12 главы II Единых санитарно-эпидемиологических и гигиенических требований к продукции (товарам), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю)
1. После наименования и в абзаце четвертом подраздела 1 код "4803 00" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "3924, 4014, 4803 00" ТН ВЭД ЕАЭС.
2. Абзац пятый пункта 7 подраздела 4 изложить в следующей редакции:
"назначение, способ применения, необходимость стерилизации перед использованием (для менструальных чаш) (инструкцию по применению допускается не приводить (кроме менструальных чаш), если применение данного изделия очевидно и общеизвестно);".
3. Подраздел 5 дополнить пунктом 7 следующего содержания:
"7. Показатели миграции вредных веществ из менструальных чаш в дистиллированную воду не должны превышать допустимые уровни согласно приложению 12.6 к разделу 12 главы II.".
4. Таблицу 1 перед группой 48 дополнить группами 39 и 40 следующего содержания:
"
Группа 39
Пластмассы и изделия из них
Из 3924
Предметы гигиены или туалета из пластмасс
Группа 40
Каучук, резина и изделия из них
Из 4014
Изделия гигиенические из вулканизованной резины
".
5. В приложении 12.1 к указанному разделу позицию, касающуюся группы (вида) продукции 2, в графе второй после слова "вкладыши" дополнить словами ", менструальные чаши".

Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптардың II-тарауының 12-бөліміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 14 қарашадағы № 157 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 57-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2-қосымшаның 20-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1.  Кеден одағының комиссиясының 2010 жылғы 28 мамырдағы № 299-шешімімен бекітілген санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптардың II-тарауының 12-бөліміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасы төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
В. Назаренко
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2023 жылғы 14 қарашадағы
№ 157-шешіміне
ҚОСЫМША
Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімге (тауарларға) қойылатын бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптардың II-тарауының 12-бөліміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-бөлікшенің атауы мен төртінші абзацтан кейін ЕАЭО СЭҚ ТН "4803 00" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "3924, 4014, 4803 00" кодтарымен ауыстырылсын.
2. 4-бөлікшенің 7-тармағының бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мақсаты, қолдану тәсілі, қолданар алдында зарарсыздандыру қажеттілігі (етеккір шыныаяқтары үшін) (егер осы өнімді қолдану айқын және жалпыға белгілі болса, қолдану жөніндегі нұсқаулықты (етеккір шыныаяқтарынан басқа) келтірмеуге жол беріледі)".
3. 5-бөлікше мынадай мазмұндағы 7-тармақпен толықтырылсын:
"7. Менструальдық шыныаяқтардан тазартылған суға зиянды заттардың көші-қон көрсеткіштері II-тараудың 12-бөліміне 12.6-қосымшаға сәйкес рұқсат етілген деңгейден аспауы тиіс".
4. 48-топтың алдындағы 1-кесте мынадай мазмұндағы 39 және 40-топтармен толықтырылсын:
"
39-топ
Пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
3924-тен
Пластмассадан жасалған гигиеналық немесе дәретхана заттары
40-топ
Каучук, резина и изделия из них
4014-тен
Вулканизацияланған резеңкеден жасалған гигиеналық бұйымдар
".
5. Көрсетілген бөлімге 12.1-қосымшада 2-өнімнің тобына (түріне) қатысты позиция екінші бағанда "қосымшалар" деген сөзден кейін "етеккір шыныаяқтары" деген сөздермен толықтырылсын.

6. В приложении 12.2 к указанному разделу позицию 2 в графе 1 после слова "вкладыши" дополнить словами ", менструальные чаши".
7. Дополнить приложением 12.6 следующего содержания:
"Приложение 12.6
к разделу 12 главы II Единых
санитарно-эпидемиологических
и гигиенических требований
к продукции (товарам),
подлежащей санитарно-
эпидемиологическому надзору
(контролю)
Показатели миграции вредных веществ из менструальных чаш в дистиллированную воду
Наименование материала Определяемый показатель Допустимое значение
1. Полиорганосилаксаны (силиконы)
Формальдегид спирт метиловый
не более 0,1 мг/л
не более 0,2 мг/л
2. Все виды резин и латексов
тиурам
цимат
этилцимат
дифенилгуанидин
каптакс
альтакс
дибутилфталат
ионы цинка
не более 0,5 мг/л
не более 0,03 мг/л
не более 0,01 мг/л
не более 1,0 мг/л
не более 0,15 мг/л
не более 0,15 мг/л
не более 0,25 мг/л
не более 1,0 мг/л
3. Стирольные
стирол
не более 0,01 мг/л
4. Метиленстирольные
a-метилстирол
не более 0,1 мг/л
5. Изопреновые
изопрен
не более 0,01 мг/л
6. Хлоропреновые (наирит)
хлоропрен
не более 0,1 мг/л".

6. Көрсетілген бөлімге 12.2-қосымшада 1-бағандағы 2-позиция "қосымшалар" деген сөзден кейін "етеккір шыныаяқтары" деген сөздермен толықтырылсын.
7. Мынадай мазмұндағы 12.6-қосымшамен толықтырылсын:
"Санитариялық-
эпидемиологиялық қадағалауға
(бақылауға) жататын өнімге
(тауарларға) қойылатын
бірыңғай санитарлық-
эпидемиологиялық және
гигиеналық талаптардың
II-тарауының 12-бөліміне
12.6-қосымша
Етеккір шыныаяқтарынан тазартылған суға зиянды заттардың көші-қон көрсеткіштері
Материалдың атауы
Анықталатын көрсеткіш
Рұқсат етілген мән
1. Полиорганосилоксандар (силикондар)
формальдегид
метил спирті
0,1 мг/л артық емес
0,2 мг/л артық емес
2. Резеңке мен латекстің барлық түрлері
тиурам
цимат
этилцимат
дифенилгуанидин
каптакс
альтакс
дибутилфталат
ионы цинка
0,5 мг/л артық емес
0,03 мг/л артық емес
0,01 мг/л артық емес
1,0 мг/л артық емес
0,15 мг/л артық емес
0,15 мг/л артық емес
0,25 мг/л артық емес
1,0 мг/л артық емес
3. Стиролды
стирол
0,01 мг/л артық емес
4. Метиленстирольды
a-метилстирол
0,1 мг/л артық емес
5. Изопренді
изопрен
0,01 мг/л
6. Хлоропренді (наирит)
хлоропрен
0,1 мг/л".