О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 июня 2024 года № 65
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента.
2. Признать утратившими силу:
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 марта 2013 г. № 55 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции";

Қолдану нәтижесінде "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011) Кеден одағының техникалық регламентінің және зерттеу (сынау) және өлшеу ережелері мен әдістерін қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын ерікті негізде сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау), оның ішінде "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнім қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011) Кеден одағының техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары мен техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 18 маусымдағы № 65 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және 2014 жылғы 23 желтоқсандағы Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңесінің № 98-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссиясы жұмысының регламентіне тіркелген № 2-қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1.  Қоса беріліп отырған "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011) Кеден одағының техникалық регламентінің және зерттеулер(сынақтар) мен өлшеулердің қағидалары мен әдістерін қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын ерікті негізде сақтауды қамтамасыз ететін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау), оның ішінде "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнім қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011) Кеден одағының техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары және техникалық реттеу объектілерінің осы Техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру жөніндегі бағдарлама бекітілсін
2.  Күші жойылды деп тану:
2013 жылғы 26 наурыздағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 55 "Нәтижесінде ерікті негізде "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011) Кеден одағының техникалық регламентінің талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау), сондай-ақ "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнім қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011) Кеден одағының техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттар жөніндегі бағдарлама туралы" шешімі;

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 января 2019 г. № 7 "О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 марта 2013 г. № 55".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 июня 2024 г. № 65
ПРОГРАММА

2019 жылғы 15 қаңтардағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 7 "2013 жылғы 26 наурыздағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 55-шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі.
3.  Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
2024 жылғы 18 маусымдағы
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
№ 65 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
п/п
Код МКС/
МТК
Код темы
Наименование проекта межгосударственного стандарта.
Виды работ
Элементы технического регламента Евразийского экономического союза
Срок разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
Информация о согласовании с МТК (при наличии)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1

Нәтижесінде ерікті негізде "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 007/2011) және зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдердің ережелері мен әдістерін қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын сақтауды қамтамасыз ететін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау), оның ішінде "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнім қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011) Кеден одағының техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары, және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру жөніндегі БАҒДАРЛАМА
р/н
МКС/
МТК коды
Тақырып коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы.
Жұмыс түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет – жауапты әзірлеуші
МТК-мен келісу туралы ақпарат (бар болса)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1

43.150
97.190
19.020
RU.1
Велосипеды для детей младшего возраста. Требования безопасности и методы испытаний.
Разработка ГОСТ взамен
ГОСТ Р 58704-2019
статья 7
2023 год
2024 год
Российская Федерация
2
77.140
97.040.60
RU.2
Приборы столовые и принадлежности кухонные из коррозионно-стойкой стали. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32583-2013
статья 4
2023 год
2024 год
Российская
Федерация
3
85.080
RU.3
Подгузники детские бумажные. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 52557-2020
статья 4
2025 год
2026 год
Российская
Федерация
4
61.060
19.020
RU.4
Обувь. Метод испытания устойчивости окраски материалов к сухому и мокрому трению.
Пересмотр ГОСТ ISO17700-2011
статья 6
2022 год
2024 год
Российская Федерация
5
61.040
BY.5
Платки, шарфы и палантины чистошерстяные, шерстяные и полушерстяные. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 9441-2014
статья 5
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
6
59.080.30
BY.6
Изделия трикотажные перчаточные. Общие технические условия. Пересмотр ГОСТ 5007-2014
статья 5
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
7
61.040
BY.7
Шарфы и платки трикотажные. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 5274-2014
статья 5
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
8

43.150
97.190
19.020
RU.1
Кішкентай балаларға арналған велосипедтер. Қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері.
МЕМСТ Р 58704-2019 орнына МЕМСТ әзірлеу
7- мақала
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
2
77.140
97.040.60
RU.2
Коррозияға төзімді болаттан жасалған асхана аспаптары мен ас үй жарақтары. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 32583-2013 қайта қарау
4- мақала
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
3
85.080
RU.3
Балаларға арналған қағаз жаялықтар. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ Р 52557-2020 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4- мақала
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
4
61.060
19.020
RU.4
Аяқ киім. Материалдарды бояудың құрғақ және дымқыл үйкеліске төзімділігін сынау әдісі.
МЕМСТ ISO 17700-2011 қайта қарау
6- мақала
2022 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
5
61.040
BY.5
Орамал, шарфтар мен жамылғылар таза жүннен, жүннен және жартылай жүннен жасалған. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 9441-2014 қайта қарау
5- мақала
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
6
59.080.30
BY.6
Қолғап тоқылған бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 5007-2014 қайта қарау
5- мақала
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
7
61.040
BY.7
Тоқылған шарфтар мен орамалдар. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 5274-2014 қайта қарау
5- мақала
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
8

61.020
RU.8
Изделия трикотажные бельевые для детей новорожденных и ясельного возраста. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31407-2009
статья 5
2023 год
2025 год
Российская Федерация
9
59.140.30
BY.9
Головные уборы меховые. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 10325-2014
статья 5
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
10
83.140
19.020
BY.10
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции е-капролактама, выделяемого из изделий из полиамидов, в водную и воздушную среды.
Разработка ГОСТ на основе АМИ.МН 0003-2021
статьи 4 – 8
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
11
83.140
19.020
BY.11
Материалы различного состава. Методы определения бенз(а)пирена, выделяемого из изделий из парафинов, восков и резино-латексных композиций, в водной и воздушной средах.
Разработка ГОСТ на основе АМИ.МН 0002-2021
статья 8
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
12
83.140
19.020
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции гексаметилендиамина, выделяемого из изделий из полиамидов, в воздушную среду.
Разработка ГОСТ.
статьи 4 – 8
перспективная разработка
перспективная разработка
не определено
13
61.020/
181
181.RU.13
Изделия трикотажные детские верхние. Нормы физико-гигиенических показателей.
Пересмотр ГОСТ 31422-2010
статья 5
2023 год
2024 год
Российская Федерация
согласовано
14
61.020/
181
181.RU.14
Изделия трикотажные детские бельевые. Нормы физико-гигиенических показателей.
Пересмотр ГОСТ 30383-95
статья 5
2023 год
2024 год
Российская Федерация
согласовано
15
61.020/
181
181.RU.15
Изделия для новорожденных и детей ясельной группы. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32119-2013
статья 5
2023 год
2024 год
Российская Федерация
согласовано
16
61.020/
181
181.RU.16
Изделия трикотажные бельевые для детей новорожденных и ясельного возраста. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 31407-2009
статья 5
2023 год
2024 год
Российская Федерация
согласовано
17
59.140.35/
181
181.RU.17
Ранцы, портфели ученические и изделия кожгалантерейные для детей и подростков. Технические условия.
Разработка ГОСТ
статья 6
2023 год
2024 год
Российская Федерация
согласовано
18
83.140/
181
181.RU.18
Посуда и изделия хозяйственного назначения из пластмасс для детей и подростков. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе
ГОСТ Р 50962-96
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
согласовано
19
85.080
97.180
RU.19
Школьно-письменные принадлежности. Термины и определения.
Разработка ГОСТ
статья 8
2023 год
2024 год
Российская Федерация
20
19.020/
181
181.RU.20
Продукция, предназначенная для детей и подростков.
Газохроматографическое определение некоторых летучих органических веществ в воде и водных вытяжках из материалов различного состава.
Разработка ГОСТ на основе

61.020
RU.8
Жаңа туған және бүлдіршін жастағы балаларға арналған тоқылған іш киім бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31407-2009 қайта қарау
5- мақала
2023 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
9
59.140.30
BY.9
Жүннен жасалған бас киімдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 10325-2014 қайта қарау
5- мақала
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
10
83.140
19.020
BY.10
Әр түрлі құрамдағы материалдар. Полиамидтерден жасалған бұйымдардан бөлінетін е-капролактамның су және ауа ортасына көші-қон деңгейін анықтау әдістері. АМИ.МН 0003-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4 – 8- мақалалар
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
11
83.140
19.020
BY.11
Әр түрлі құрамдағы материалдар. Су және ауа орталарында парафиндерден, балауыздардан және резеңке-латекс композицияларынан жасалған бұйымдардан бөлінетін бенз(а)пинені анықтау әдістері. АМИ.МН 0002-2021 негізінде МЕМСТ әзірлеу
8- мақала
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
12
83.140
19.020
Әр түрлі құрамдағы материалдар. Полиамидтерден жасалған бұйымдардан бөлінетін гексаметилендиаминнің ауа ортасына көші-қон деңгейін анықтау әдістері. МЕМСТ әзірлеу.
4 – 8- мақалалар
перспективалық даму
перспективалық даму
анықталмаған
13
61.020/181
181.RU.13
Балаларға арналған тоқылған бұйымдар. Физикалық-гигиеналық көрсеткіштердің нормалары. МЕМСТ 31422-2010 қайта қарау
5- мақала
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
14
61.020/181
181.RU.14
Тоқылған балалар іш киімі бұйымдары. Физикалық-гигиеналық көрсеткіштердің нормалары. МЕМСТ 30383-95 қайта қарау
5- мақала
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
15
61.020/181
181.RU.15
Жаңа туған нәрестелер мен сәбилер тобындағы балаларға арналған бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 32119-2013 қайта қарау
5- мақала
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
16
61.020/181
181.RU.16
Жаңа туған және бүлдіршін жастағы балаларға арналған тоқылған іш киім бұйымдары. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 31407-2009 қайта қарау
5- мақала
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
17
59.140.35/181
181.RU.17
Балалар мен жасөспірімдерге арналған сөмкелер, оқушылар портфолиосы және былғарыдан жасалған бұйымдар. Техникалық шарттар.
МЕМСТ әзірлеу
6- мақала
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
18
83.140/181
181.RU.18
Балалар мен жасөспірімдерге арналған пластмассадан жасалған ыдыс-аяқ және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Техникалық шарттар. МЕМСТ Р 50962-96 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4- мақала
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
19
85.080
97.180
RU.19
Мектеп-жазу құралдары. Терминдер мен анықтамалар. МЕМСТ әзірлеу
8- мақала
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
20
19.020/181
181.RU.20
Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімдер.
Судағы кейбір ұшпа органикалық заттарды және әртүрлі құрамдағы материалдардан алынған су сорғыштарын газохроматографиялық анықтау.

МУК 4.1.3166-14
статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
согласовано
21
59.080.30
13.340.10/
181
181.RU.21
Световозвращающие элементы детской и подростковой одежды. Общие технические условия.
Пересмотр ГОСТ 32074-2013 на основе ISO 20471:2013
статья 5
2024 год
2025 год
Российская Федерация
согласовано
22
97.190
19.020/
181
181.RU.22
Товары для ухода за детьми. Ванны, подставки и отдельные средства для купания. Требования безопасности и методы испытаний.
Разработка ГОСТ на основе
EN 17072: 2018
статья 4
2025 год
2026 год
Российская Федерация
согласовано
23
67.250 81.040.30 97.040.60/
74
74.RU.
23
Посуда стеклянная глубокая, контактирующая с пищевой продукцией. Выделение свинца и кадмия. Часть 1. Метод испытаний.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 7086-1:2019
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
согласовано
24
67.250 81.040.30 97.040.60/
74
74.RU.
24
Посуда стеклянная глубокая, контактирующая с пищевой продукцией. Выделение свинца и кадмия. Часть 2. Допустимые пределы.
Разработка ГОСТ на основе
ISO 7086-2:2000
статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация
согласовано
25
85.060/
157
157.RU.
25
Бумага обложечная тетрадная (ученическая). Технические условия.
Пересмотр ГОСТ 12051-76
статья 8
2024 год
2025 год
Российская Федерация
согласовано
26
85.080/
157
157.RU.
26
Тетради общие. Технические условия.

МУК 4.1.3166-14 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4- мақала
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
21
59.080.30
13.340.10/181
181.RU.21
Балалар мен жасөспірімдер киімдерінің рефлексивті элементтері. Жалпы техникалық шарттар. ISO 20471:2013 негізінде МЕМСТ 32074-2013 қайта қарау
5- мақала
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
22
97.190
19.020/181
181.RU.22
Бала күтімі өнімдері. Ванналар, стендтер және жеке шомылу құралдары. Қауіпсіздік талаптары және сынақ әдістері. EN 17072: 2018 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4- мақала
2025 жыл
2026 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
23
67.250 81.040.30 97.040.60/74
74.RU.23
Тамақ өнімдерімен жанасатын терең шыны ыдыс. Қорғасын мен кадмийдің бөлінуі. 1 бөлім. Сынақ әдісі. ISO 7086-1:2019 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4- мақала
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
24
67.250 81.040.30 97.040.60/74
74.RU.24
Тамақ өнімдерімен жанасатын терең шыны ыдыс. Қорғасын мен кадмийдің бөлінуі. 2 бөлім. Рұқсат етілген шектеулер. ISO 7086-2:2000 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4- мақала
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
25
85.060/157
157.RU.25
Мұқабалы дәптер қағазы (оқушы). Техникалық шарттар. МЕМСТ 12051-76 қайта қарау
8- мақала
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
келісілді
26
85.080/157
157.RU.26
Жалпы дәптерлер. Техникалық шарттар.