О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 декабря 2020 г. № 172
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 июня 2024 года № 67
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 декабря 2020 г. № 172 "О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности оборудования для работы во взрывоопасных средах" (ТР ТС 012/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности оборудования для работы во взрывоопасных средах" (ТР ТС 012/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 июня 2024 г. № 67
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 декабря 2020 г. № 172
1. Наименование и пункт 1 дополнить словами "требованиям этого технического регламента".
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности оборудования для работы во взрывоопасных средах" (ТР ТС 012/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности оборудования для работы во взрывоопасных средах" (ТР ТС 012/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования:
а) наименование дополнить словами "требованиям этого технического регламента";

2020 жылғы 15 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 172 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 18 маусымдағы № 67 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және 2014 жылғы 23 желтоқсандағы Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңесінің № 98-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссиясы жұмысының регламентіне тіркелген № 2-қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1. 2020 жылғы 15 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 172 "Ерікті негізде қолдану нәтижесінде "Жарылыс қаупі бар ортада жұмыс істеу үшін жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 012/2011) және зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын сақтауды қамтамасыз ететін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы, оның ішінде Кеден одағының "Жарылыс қаупі бар ортада жұмыс істеуге арналған жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 012/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу ережелері шешімінің қосымшасына сәйкес өзгерістер енгізу.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
2024 жылғы 18 маусымдағы
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
№ 67 шешіміне
ҚОСЫМША
2020 жылғы 15 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 172-шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауы мен 1-тармағы "осы техникалық регламенттің талаптарына" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қолдану нәтижесінде ерікті негізде "Жарылыс қаупі бар ортада жұмыс істеу үшін жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 012/2011) және зерттеу (сынау) және өлшеу ережелері мен әдістерін қамтитын мемлекетаралық стандарттардың талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау), оның ішінде Кеден одағының "Жарылыс қаупі бар ортада жұмыс істеуге арналған жабдықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 012/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу ережесі жөніндегі бағдарламада:
а) атауы "осы техникалық регламенттің талаптарына" деген сөздермен толықтырылсын;

б) позиции 1 – 9 исключить;
в) в позиции 10 в графе 3 слова "ISO 21789:2009" заменить словами "ISO 21789:2022";
г) позицию 11 исключить;
д) в позиции 12 в графе 3 слова "EN 13617-1:2012" заменить словами "EN 13617-1:2021";
е) позицию 13 исключить;
ж) в позиции 14:
в графе 5 слова "2021 год" заменить словами "2023 год";
в графе 6 слова "2022 год" заменить словами "2024 год";
з) дополнить позициями 15 и 16 следующего содержания:
"
15
29.260.20
Взрывоопасные среды.
Часть 31. Оборудование с защитой от воспламенения пыли оболочкой "t".
Разработка ГОСТ
на основе
IEC 60079-31:2022
Статья 4
2023 год
2024 год
Российская Федерация
".
16
29.260.20
Взрывоопасные среды.
Часть 11. Оборудование с видом взрывозащиты "искробезопасная электрическая цепь "i".
Разработка ГОСТ
на основе
IEC 60079-11:2023
Статья 4
2024 год
2025 год
Российская Федерация

б) 1 – 9 позициялары алынып тасталсын;
в) 3-бағандағы 10-позициядағы "ISO 21789:2009" деген сөздер "ISO 21789:2022" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 11-позиция алынып тасталсын;
д) 3-бағандағы 12-позициядағы "EN 13617-1:2012" деген сөздер "EN 13617-1:2021" деген сөздермен ауыстырылсын;
е) 13-позиция алынып тасталсын;
ж) 14-позицияда:
5-бағандағы "2021 жыл" деген сөздер "2023 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-бағандағы "2022 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
з) мынадай мазмұндағы 15 және 16-позициялармен толықтырылсын:
"
15
29.260.20
Жарылғыш орта. 31-бөлім. "t" қабығы бар шаңның тұтануынан қорғайтын жабдық. IEC 60079-31:2022 негізінде ГОСТ әзірлеу
4-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
16
29.260.20
Жарылғыш орта. 11-бөлім. "Ұшқыннан қауіпсіз "і" электр тізбегі" жарылыстан қорғау түрі бар жабдық. IEC 60079-11:2023 негізінде ГОСТ әзірлеу
4-бап
2024 жыл
2025 жыл
Ресей Федерациясы
".