О справочнике зон допуска и световых зон
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2024 года № 93
В соответствии с пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый справочник зон допуска и световых зон (далее – справочник).
2. Включить справочник в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
справочник применяется с даты вступления настоящего Решения в силу;
использование кодовых обозначений справочника является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 6 августа 2024г. № 93
Справочник
зон допуска и световых зон
I. Детализированные сведения из справочника
Код раздела
Код группы зон государства – члена Евразийского экономического cоюза
Код зоны
Наименование зоны
Перечень административных единиц государств – членов Евразийского экономического cоюза
Национальное обозначение зоны
А
зоны допуска
А.AM
Республика Армения
Араратский регион, Армавирский регион,
Арагацотнский регион, Котайкский регион, Гегаркуникский регион, Тавушский регион, Лорийский регион, Ширакский регион, Вайоцдзорский регион, Сюникский регион
отсутствует
А.AM.01
Араратская равнина
Араратский регион, Армавирский регион
1
А.AM.02
Предгорье Араратской равнины
Арагацотнский регион, Котайкский регион
2
А.AM.03
Центральная
Арагацотнский регион, Котайкский регион
3
А.AM.04
Севанский бассейн
Гегаркуникский регион
4
А.AM.05
Северо-восточная
Лорийский регион, Тавушский регион
5
А.AM.06
Лори-Памбакская
Лорийский регион
6
А.AM.07
Ширакская
Ширакский регион
7
А.AM.08
Вайк
Вайоцдзорский регион
8
А.AM.09
Зангезурская
Сюникский регион
9
А.BY.00
Республика Беларусь
Брестская область, Витебская область, Гомельская область, Гродненская область, Минская область, Могилевская область
отсутствует
А.BY.01
Брестская
Брестская область
Бр
А.BY.02
Витебская
Витебская область
Вт
А.BY.03
Гомельская
Гомельская область
Гм
А.BY.04
Гродненская
Гродненская область
Гр
А.BY.05
Минская
Минская область
Мн
А.BY.06
Могилевская
Могилевская область
Мг
А.KZ.00
Республика Казахстан
область Абай, Акмолинская область, Актюбинская область, Алматинская область, Атырауская область, Восточно-Казахстанская область, Жамбылская область, область Жетысу, Западно-Казахстанская область, Карагандинская область, Кызылординская область, Костанайская область, Мангистауская область, Павлодарская область,
Северо-Казахстанская область, Туркестанская область, область Улытау
отсутствует
А.KZ.01
Акмолинская
Акмолинская область
1
А.KZ.02
Актюбинская
Актюбинская область
2
А.KZ.03
Алматинская
Алматинская область
3
А.KZ.04
Атырауская
Атырауская область
4
А.KZ.05
Восточно-Казахстанская
Восточно-Казахстанская область
5
А.KZ.06
Жамбылская
Жамбылская область
6
А.KZ.07
Западно-Казахстанская
Западно-Казахстанская область
7
А.KZ.08
Карагандинская
Карагандинская область
8
А.KZ.09
Кызылординская
Кызылординская область
9
А.KZ.10
Костанайская
Костанайская область
10
А.KZ.11
Мангистауская
Мангистауская область
11
А.KZ.12
Павлодарская
Павлодарская область
12
А.KZ.13
Северо-Казахстанская
Северо-Казахстанская область
13
А.KZ.14
Туркестанская
Туркестанская область
14
А.KZ.15
Абай
область Абай
15
А.KZ.16
Жетысу
область Жетысу
16
А.KZ.17
Улытау
область Улытау
17
А.KG.00
Кыргызская Республика
Чуйская область, Иссык-Кульская область, Нарынская область, Таласская область, Ошская область, Араванский район, Джалал-Абадская область, Баткенская область
отсутствует
А.KG.01
Чуйская
Чуйская область
1
А.KG.02
Иссык-Кульская
Иссык-Кульская область
2
А.KG.03
Нарынская
Нарынская область
3
А.KG.04
Таласская
Таласская область
4
А.KG.05
Ошская
Ошская область
5
А.KG.06
Ошская, Араванский район
Ошская область, Араванский район
5.1
А.KG.07
Джалал-Абадская
Джалал-Абадская область
6
А.KG.08
Баткенская
Баткенская область
7
А.RU.00
Российская Федерация
Архангельская область, Республика Карелия, Республика Коми, Мурманская область, Вологодская область, Калининградская область, Костромская область, Ленинградская область, Новгородская область, Псковская область, Тверская область, Ярославская область, Брянская область, Владимирская область, Ивановская область, Калужская область, Московская область, Рязанская область, Смоленская область, Тульская область, Кировская область, Нижегородская область, Пермский край, Еврейская автономная область,
Республика Марий Эл, Свердловская область, Удмуртская Республика, Чувашская Республика, Белгородская область, Воронежская область, Курская область, Липецкая область, Орловская область, Тамбовская область, Кабардино-Балкарская Республика, Краснодарский край, Республика Дагестан, Карачаево-Черкесская Республика, Чеченская Республика, Республика Адыгея, Республика Ингушетия, Республика Северная Осетия – Алания, Ростовская область, Ставропольский край, Республика Крым, Пензенская область, Республика Мордовия, Республика Татарстан, Самарская область, Ульяновская область, Астраханская область, Волгоградская область, Республика Калмыкия, Саратовская область, Курганская область, Оренбургская область, Республика Башкортостан, Челябинская область, Алтайский край, Кемеровская область, Новосибирская область, Омская область, Республика Алтай, Томская область, Тюменская область, Республика Бурятия, Иркутская область, Красноярский край, Республика Саха, Республика Тыва, Республика Хакасия, Забайкальский край, Амурская область, Камчатский край, Магаданская область, Приморский край, Сахалинская область, Хабаровский край, Ханты-Мансийский автономный округ, Чукотский автономный округ, Ямало-Ненецкий автономный округ
отсутствует
А.RU.01
Северный регион
Архангельская область, Республика Карелия, Республика Коми, Мурманская область, Ненецкий автономный округ
1
А.RU.02
Северо-Западный регион
Вологодская область, Калининградская область, Костромская область, Ленинградская область, Новгородская область, Псковская область, Тверская область, Ярославская область
2
А.RU.03
Центральный регион
Брянская область, Владимирская область, Ивановская область, Калужская область, Московская область, Рязанская область, Смоленская область, Тульская область
3
А.RU.04
Волго-Вятский регион
Кировская область, Нижегородская область, Пермский край, Республика Марий Эл, Свердловская область, Удмуртская Республика, Чувашская Республика
4
А.RU.05
Центрально-черноземный регион
Белгородская область, Воронежская область, Курская область, Липецкая область, Орловская область, Тамбовская область
5
А.RU.06
Северо-Кавказский регион
Кабардино-Балкарская Республика, Краснодарский край, Республика Дагестан, Карачаево-Черкесская Республика, Чеченская Республика, Республика Адыгея, Республика Ингушетия, Республика Северная Осетия – Алания, Ростовская область, Ставропольский край, Республика Крым
6
А.RU.07
Средневолжский регион
Пензенская область, Республика Мордовия, Республика Татарстан, Самарская область, Ульяновская область
7
А.RU.08
Нижневолжский регион
Астраханская область, Волгоградская область, Республика Калмыкия, Саратовская область
8
А.RU.09
Уральский регион
Курганская область, Оренбургская область, Республика Башкортостан, Челябинская область
9
А.RU.10
Западно-Сибирский регион
Алтайский край, Кемеровская область, Новосибирская область, Омская область, Республика Алтай, Томская область, Тюменская область, Ханты-Мансийский автономный округ, Ямало-Ненецкий автономный округ
10
А.RU.11
Восточно-Сибирский регион
Республика Бурятия, Иркутская область, Красноярский край, Республика Саха, Республика Тыва, Республика Хакасия, Забайкальский край
11
А.RU.12
Дальневосточный регион
Амурская область, Еврейская автономная область, Камчатский край, Магаданская область, Приморский край, Сахалинская область, Хабаровский край,
Чукотский автономный округ
12
L
световые зоны
L.RU
Российская Федерация
Архангельская область, Вологодская область, Ленинградская область, Мурманская область, Новгородская область, Псковская область, Республика Карелия, Республика Коми, Ненецкий автономный округ, Чукотский автономный округ, Ямало-Ненецкий автономный округ, Ивановская область, Кировская область, Костромская область, Нижегородская область, Магаданская область, Пермский край, Республика Марий Эл, Республика Мордовия, Тверская область, Удмуртская Республика, Чувашская Республика, Ханты-Мансийский автономный округ, Ярославская область, Белгородская область, Брянская область, Владимирская область, Воронежская область, Калининградская область, Калужская область, Красноярский край, Курганская область, Курская область, Липецкая область, Московская область, Орловская область, Республика Башкортостан, Республика Саха (Якутия), Республика Татарстан, Республика Хакасия, Рязанская область, Свердловская область, Смоленская область, Тамбовская область, Томская область, Тульская область, Тюменская область, Челябинская область, Алтайский край, Астраханская область, Волгоградская область, Иркутская область, Камчатский край, Кемеровская область, Новосибирская область, Омская область, Оренбургская область, Пензенская область, Республика Алтай, Республика Калмыкия, Республика Тыва, Самарская область, Саратовская область, Ульяновская область, Забайкальский край, Краснодарский край, Республика Адыгея, Республика Бурятия, Ростовская область, Кабардино-Балкарская Республика, Карачаево-Черкесская Республика, Республика Дагестан, Республика Ингушетия, Республика Крым, Республика Северная Осетия – Алания, Ставропольский край, Чеченская Республика, Амурская область, Приморский край, Сахалинская область, Хабаровский край, Еврейская автономная область
отсутствует
L.RU.01
I световая зона (в том числе нулевая)
Архангельская область, Вологодская область,
Ленинградская область, Мурманская область,
Новгородская область, Псковская область, Республика Карелия, Республика Коми, Ненецкий автономный округ, Чукотский автономный округ, Ямало-Ненецкий автономный округ
I
L.RU.02
II световая зона
Ивановская область, Кировская область, Костромская область, Нижегородская область,
Магаданская область, Пермский край,
Республика Марий Эл, Республика Мордовия,
Тверская область, Удмуртская Республика, Чувашская Республика, Ханты-Мансийский автономный округ, Ярославская область
II
L.RU.03
III световая зона
Белгородская область, Брянская область, Владимирская область, Воронежская область, Калининградская область, Калужская область, Красноярский край, Курганская область, Курская область, Липецкая область, Московская область, Орловская область, Республика Башкортостан, Республика Саха (Якутия), Республика Татарстан, Республика Хакасия, Рязанская область, Свердловская область, Смоленская область, Тамбовская область, Томская область, Тульская область, Тюменская область, Челябинская область
III
L.RU.04
IV световая зона
Алтайский край, Астраханская область, Волгоградская область, Иркутская область, Камчатский край, Кемеровская область, Новосибирская область, Омская область, Оренбургская область, Пензенская область, Республика Алтай, Республика Калмыкия, Республика Тыва, Самарская область, Саратовская область, Ульяновская область
IV
L.RU.05
V световая зона
Забайкальский край, Краснодарский край (кроме Черноморского побережья), Республика Адыгея, Республика Бурятия, Ростовская область
V
L.RU.06
VI световая зона
Краснодарский край (Черноморское побережье), Кабардино-Балкарская Республика,
Карачаево-Черкесская Республика, Республика Дагестан, Республика Ингушетия, Республика Крым, Республика Северная Осетия – Алания,
Ставропольский край, Чеченская Республика
VI
L.RU.07
VII световая зона
Амурская область, Приморский край, Сахалинская область, Хабаровский край, Еврейская автономная область
VII
II. Паспорт справочника
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код

Ену аймақтары мен жарық аймақтарының анықтамалығы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 6 тамыздағы № 93 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 4 және 7-тармақтарына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 3 қосымша) сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған ену аймақтары мен жарық аймақтарының анықтамалығы бекітілсін (бұдан әрі – анықтамалық).
2. Анықтамалықты Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енгізу.
3. Белгілеу:
анықтамалық осы шешім күшіне енген күннен бастап қолданылатынын;
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде анықтамалықтың кодтық белгілерін пайдалану міндетті болып табылатынын.
4. Осы шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия алқасының
2024 жылғы 6 тамыздағы
№ 93 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Ену аймақтары мен жарық аймақтарының анықтамалығы
I. Анықтамалықтан алынған егжей-тегжейлі мәліметтер
Бөлім коды
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аймақтар тобының коды
Аймақ коды
Аймақ атауы
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің әкімшілік бірліктерінің тізбесі
Аймақтың ұлттық белгіленуі
А
ену аймағы
А.AM
Армения Республикасы
Арарат аймағы, Армавир аймағы, Арагацотн аймағы, Котай аймағы, Гегаркуник аймағы, Тавуш аймағы, Лори аймағы, Ширак аймағы, Вайоцдзор аймағы, Сюник аймағы
жоқ
А.AM.01
Арарат жазығы
Арарат аймағы, Армавир аймағы
1
А.AM.02
Арарат жазығының етегі
Арагацотн аймағы, Котай аймағы
2
А.AM.03
Орталық
Арагацотн аймағы, Котай аймағы
3
А.AM.04
Севан бассейні
Гегаркуник аймағы
4
А.AM.05
Солтүстік-шығыс
Лори аймағы, Тавуш аймағы
5
А.AM.06
Лори-Памбак
Лори аймағы
6
А.AM.07
Ширак
Ширак аймағы
7
А.AM.08
Вайк
Вайоцдзор аймағы
8
А.AM.09
Зангезур
Сюник аймағы
9
А.BY.00
Беларусь Республикасы
Брест облысы, Витебск облысы, Гомель облысы, Гродно облысы, Минск облысы, Могилев облысы
жоқ
А.BY.01
Брест
Брест облысы
Бр
А.BY.02
Витебск
Витебск облысы
Вт
А.BY.03
Гомель
Гомель облысы
Гм
А.BY.04
Гродно
Гродно облысы
Гр
А.BY.05
Минск
Минск облысы
Мн
А.BY.06
Могилев
Могилев облысы
Мг
А.KZ.00
Қазақстан Республикасы
Абай облысы, Ақмола облысы, Ақтөбе облысы, Алматы облысы, Атырау облысы, Шығыс Қазақстан облысы, Жамбыл облысы, Жетісу облысы, Батыс Қазақстан облысы, Қарағанды облысы, Қызылорда облысы, Қостанай облысы, Маңғыстау облысы, Павлодар облысы, Солтүстік Қазақстан облысы, Түркістан облысы, Ұлытау облысы
жоқ
А.KZ.01
Ақмола
Ақмола облысы
1
А.KZ.02
Ақтөбе
Ақтөбе облысы
2
А.KZ.03
Алматы
Алматы облысы
3
А.KZ.04
Атырау
Атырау облысы
4
А.KZ.05
Шығыс Қазақстан
Шығыс Қазақстан облысы
5
А.KZ.06
Жамбыл
Жамбыл облысы
6
А.KZ.07
Батыс Қазақстан
Батыс Қазақстан облысы
7
А.KZ.08
Қарағанды
Қарағанды облысы
8
А.KZ.09
Қызылорда
Қызылорда облысы
9
А.KZ.10
Қостанай
Қостанай облысы
10
А.KZ.11
Маңғыстау
Маңғыстау облысы
11
А.KZ.12
Павлодар
Павлодар облысы
12
А.KZ.13
Солтүстік Қазақстан
Солтүстік Қазақстан облысы
13
А.KZ.14
Түркістан
Түркістан облысы
14
А.KZ.15
Абай
Абай облысы
15
А.KZ.16
Жетісу
Жетісу облысы
16
А.KZ.17
Ұлытау
Ұлытау облысы
17
А.KG.00
Қырғыз Республикасы
Шу облысы, Ыстықкөл облысы, Нарын облысы, Талас облысы, Ош облысы, Араван ауданы, Жалал-Абад облысы, Баткен облысы
жоқ
А.KG.01
Шу
Шу облысы
1
А.KG.02
Ыстықкөл
Ыстықкөл облысы
2
А.KG.03
Нарын
Нарын облысы
3
А.KG.04
Талас
Талас облысы
4
А.KG.05
Ош
Ош облысы
5
А.KG.06
Ош, Араван ауданы
Ош облысы, Араван ауданы
5.1
А.KG.07
Жалал-Абад
Жалал-Абад облысы
6
А.KG.08
Баткен
Баткен облысы
7
А.RU.00
Ресей Федерациясы
Архангельск облысы, Карелия Республикасы, Коми Республикасы, Мурманск облысы, Вологда облысы, Калининград облысы, Кострома облысы, Ленинград облысы, Новгород облысы, Псков облысы, Тверь облысы, Ярославль облысы, Брянск облысы, Владимир облысы, Иваново облысы, Калуга облысы, Мәскеу облысы, Рязань облысы, Смоленск облысы, Тула облысы, Киров облысы, Нижегород облысы, Пермь өлкесі, Еврей автономиялық облысы, Марий Эл Республикасы, Свердлов облысы, Удмурт Республикасы, Чуваш Республикасы, Белгород облысы, Воронеж облысы, Курск облысы, Липецк облысы, Орлов облысы, Тамбов облысы, Кабардин-Балқар Республикасы, Краснодар өлкесі, Дағыстан Республикасы, Қарашай-Черкес Республикасы, Шешен Республикасы, Адыгея Республикасы, Ингушетия Республикасы, Солтүстік Осетия-Алания Республикасы, Ростов облысы, Ставрополь өлкесі, Қырым Республикасы, Пенза облысы, Мордовия Республикасы, Татарстан Республикасы, Самара облысы, Ульяновск облысы, Астрахан облысы, Волгоград облысы, Қалмақ Республикасы, Саратов облысы, Қорған облысы, Орынбор облысы, Башқұртстан Республикасы, Челябі облысы, Алтай өлкесі, Кемерово облысы, Новосібір облысы, Омбы облысы бойынша, Алтай Республикасы, Томск облысы, Түмен облысы, Бурятия Республикасы, Иркутск облысы, Красноярск өлкесі, Саха Республикасы, Тыва Республикасы, Хакасия Республикасы, Забайкалье өлкесі, Амур облысы, Камчатка өлкесі, Магадан облысы, Приморье өлкесі, Сахалин облысы, Хабаровск өлкесі, Ханты-Мансийск автономиялық округі, Чукотка автономиялық округі, Ямал-Ненец автономиялық округі
жоқ
А.RU.01
Солтүстік аймақ
Архангельск облысы, Карелия Республикасы, Коми Республикасы, Мурманск облысы, Ненец автономиялық округі
1
А.RU.02
Солтүстік-батыс аймақ
Вологда облысы, Калининград облысы, Кострома облысы, Ленинград облысы, Новгород облысы, Псков облысы, Тверь облысы, Ярославль облысы
2
А.RU.03
Орталық аймақ
Брянск облысы, Владимир облысы, Иваново облысы, Калуга облысы, Мәскеу облысы, Рязань облысы, Смоленск облысы, Тула облысы
3
А.RU.04
Еділ-Вятка аймағы
Киров облысы, Нижегород облысы, Пермь өлкесі, Марий Эл республикасы, Свердлов облысы, Удмурт Республикасы, Чуваш Республикасы
4
А.RU.05
Орталық Қара жер аймағы
Белгород облысы, Воронеж облысы, Курск облысы, Липецк облысы, Орлов облысы, Тамбов облысы
5
А.RU.06
Солтүстік Кавказ аймағы
Кабардин-Балқар Республикасы, Краснодар өлкесі, Дағыстан Республикасы, Қарашай-Черкес Республикасы, Шешен Республикасы, Адыгея Республикасы, Ингушетия Республикасы, Солтүстік Осетия-Алания Республикасы, Ростов облысы, Ставрополь өлкесі, Қырым Республикасы
6
А.RU.07
Орта Еділ аймағы
Пенза облысы, Мордовия Республикасы, Татарстан Республикасы, Самара облысы, Ульяновск облысы
7
А.RU.08
Төменгі Еділ аймағы
Астрахан облысы, Волгоград облысы, Қалмақ Республикасы, Саратов облысы
8
А.RU.09
Орал аймағы
Қорған облысы, Орынбор облысы, Башқұртстан Республикасы, Челябі облысы
9
А.RU.10
Батыс Сібір аймағы
Алтай Республикасы, Томск облысы, Түмен облысы, Бурятия Республикасы, Иркутск облысы, Алтай өлкесі, Кемерово облысы, Новосібір облысы, Омбы облысы бойынша, Алтай Республикасы, Томск облысы, Түмен облысы, Ханты-Мансийск автономиялық округі, Ямал-Ненец автономиялық округі
10
А.RU.11
Шығыс Сібір аймағы
Бурятия Республикасы, Иркутск облысы, Красноярск өлкесі, Саха Республикасы, Тыва Республикасы, Хакасия Республикасы, Забайкалье өлкесі
11
А.RU.12
Қиыр Шығыс аймағы
Амур облысы, Еврей автономиялық облысы, Камчатка өлкесі, Магадан облысы, Приморье өлкесі, Сахалин облысы, Хабаровск өлкесі, Чукотка автономиялық округі
12
L
световые зоны
L.RU
Ресей Федерациясы
Архангельск облысы, Вологда облысы, Ленинград облысы, Мурманск облысы, Новгород облысы, Псков облысы, Карелия Республикасы, Коми Республикасы, Ненец автономиялық округі, Чукотка автономиялық округі, Ямал-Ненец автономиялық округі, Иваново облысы, Киров облысы, Кострома облысы, Нижегород облысы, Магадан облысы, Пермь өлкесі, Марий Эл Республикасы, Мордовия Республикасы, Тверь облысы Удмурт Республикасы, Чуваш Республикасы, Ханты-Мансийск автономиялық округі, Ярославль облысы, Белгород облысы, Брянск облысы, Владимир облысы, Воронеж облысы, Калининград облысы, Калуга облысы, Краснодар өлкесі, Қорған облысы, Курск облысы, Липецк облысы, Мәскеу облысы, Орлов облысы, Башқұртстан Республикасы, Саха Республикасы (Якутия), Татарстан Республикасы, Хакасия Республикасы, Рязань облысы, Свердлов облысы, Смоленск облысы, Тамбов облысы, Томск облысы, Тула облысы, Тюмень облысы, Челябі облысы, Алтай өлкесі, Астрахан облысы, Волгоград облысы, Иркутск облысы, Камчатка өлкесі, Кемерово облысы, Новосібір облысы, Омбы облысы, Орынбор облысы, Пенза облысы, Алтай Республикасы, Қалмақ Республикасы, Тыва Республикасы, Самара облысы, Саратов облысы, Ульяновск облысы, Забайкалье өлкесі, Краснодар өлкесі, Адыгея Республикасы, Бурятия Республикасы, Ростов облысы, Кабардин-Балқар Республикасы, Қарашай-Черкес Республикасы, Дагестан Республикасы, Ингушетия Республикасы, Қырым Республикасы, Солтүстік Осетия-Алания Республикасы, Ставрополь өлкесі, Шешен Республикасы, Амур облысы, Приморск өлкесі, Сахалин облысы, Хабаровск өлкесі, Еврей автономиялық аймағы
отсутствует
L.RU.01
I жарық аймағы (оның ішінде нөлдік)
Архангельск облысы, Вологда облысы, Ленинград облысы, Мурманск облысы, Новгород облысы, Псков облысы, Карелия Республикасы, Коми Республикасы, Ненец автономиялық округі, Чукотка автономиялық округі, Ямало-Ненец автономиялық округі
I
L.RU.02
II жарық аймағы
Иваново облысы, Киров облысы, Кострома облысы, Нижегород облысы, Магадан облысы, Пермь өлкесі, Марий Эл Республикасы, Мордовия Республикасыя, Тверь облысы, Удмурт Республикасы, Чуваш Республикасы, Ханты-Мансийск автономиялық округі, Ярославль облысы
II
L.RU.03
III жарық аймағы
Белгород облысы, Брянск облысы, Владимир облысы, Воронеж облысы, Калининград облысы, Калуга облысы, Красноярск өлкесі, Қорған облысы, Курск облысы, Липецк облысы, Мәскеу облысы, Орлов облысы, Башқұртстан Республикасы, Саха (Якутия) Республикасы, Татарстан Республикасы, Хакасия Республикасы, Рязань облысы, Свердлов облысы, Смоленск облысы, Тамбов облысы, Томск облысы, Тула облысы, Тюмень облысы, Челябі облысы
III
L.RU.04
IV жарық аймағы
Алтай өлкесі, Астрахан облысы, Волгоград облысы, Иркутск облысы, Камчатка өлкесі, Кемерово облысы, Новосібір облысы, Омбы облысы, Орынбор облысы, Пенза облысы, Алтай Республикасы, Қалмақ Республикасы, Тыва Республикасы, Самара облысы, Саратов облысы, Ульяновск облысы
IV
L.RU.05
V жарық аймағы
Забайкалье өлкесі, Краснодар өлкесі (Қаратеңіз жағалауынан басқа), Адыгея Республикасы, Бурятия Республикасы, Ростов облысы
V
L.RU.06
VI жарық аймағы
Краснодар өлкесі (Қаратеңіз жағалауы), Кабардин-Балқар Республикасы, Қарашай-Черкес Республикасы, Дагестан Республикасы, Ингушетия Республикасы, Қырым Республикасы, Солтүстік Осетия-Алания Республикасы, Ставрополь өлкесі, Шешен Республикасы
VI
L.RU.07
VII световая зона
Амур облысы, Приморск өлкесі, Сахалин облысы, Хабаровск өлкесі, Еврей автономиялық аймағы
VII
II. Анықтамалық төлқұжат
№ т/б
Элементті белгілеу
Сипаттамасы
1
2
3
1
Коды

065
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник зон допуска и световых зон
4
Аббревиатура
СЗДСЗ
5
Обозначение
ЕС 065- 2024 (ред.1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2024 г. № 93
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
7 сентября 2024 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для систематизации и кодирования зон допуска и световых зон
12
Аннотация
(область применения)
обеспечение информационного взаимодействия при формировании, ведении и использовании единого реестра сортов сельскохозяйственных растений
13
Ключевые слова
единый реестр сортов сельскохозяйственных растений, зона допуска, световая зона
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
агропромышленный комплекс
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – справочник не имеет международных (межгосударственных, региональных) аналогов
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
1 – справочник СЗДСЗ имеет аналоги в
государствах – членах Евразийского экономического союза:
в Республике Армения – в рамках Государственного реестра селекционных достижений Республики Армения ведется перечень сельскохозяйственных зон Республики Армения
в Республике Беларусь – в рамках Государственного реестра сортов сельскохозяйственных растений ведется перечень областей Республики Беларусь, на территории которых сорт сельскохозяйственного растения допущен для производства, реализации и использования его семян
в Республике Казахстан – ведется перечень административных областей с порядковыми номерами, которые используются для обозначения зоны допуска в Государственном реестре селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан
в Кыргызской Республике – в рамках Государственного реестра сортов и гибридов растений, допущенных к использованию на территории Кыргызской Республики, ведется перечень регионов Кыргызской Республики
в Российской Федерации – в рамках Государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию, ведутся перечень регионов Российской Федерации и перечень световых зон Российской Федерации для овощных культур в защищенном грунте
17
Метод систематизации (классификации)

065
2
Түру
1 – анықтамалық
3
Атауы
ену аймақтары мен жарық аймақтарының анықтамалығы
4
Аббревиатурасы
ЕАЖАА
5
Белгіленуі
ЕС 065- 2024 (ред.1)
6
Анықтамалықты (жіктеуішті) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2024 жылғы 6 тамыздағы № 93 шешімі
7
Анықтамалықтың (жіктеуіштің) қолданысқа енгізілген (қолданыла бастаған) күні
2024 жылғы 7 қыркүйек
8
Анықтамалықты (жіктеуішті)қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (жіктеуішті)қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
10
Операторы (операторлары)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Тағайындалуы
анықтамалық ену аймақтары мен жарық аймақтарын жүйелеуге және кодтауға арналған
12
Аңдатпа (қолдану аймағы)
ауыл шаруашылығы өсімдіктері сұрыптарының бірыңғай тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету
13
Негізгі сөздер
ауыл шаруашылығы өсімдіктері сұрыптарының бірыңғай тізілімі, ену аймағы, жарық аймағы
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
агроөнеркәсіптік кешен
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптаманы пайдалану
анықтамалықтың халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) баламалары жоқ
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) болуы
1 –Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде ЕАЖАА анықтамалығының аналогтары бар:
Армения Республикасында – Армения Республикасының селекциялық жетістіктерінің мемлекеттік тізілімі шеңберінде Армения Республикасының Ауыл шаруашылығы аймақтарының тізбесі жүргізіледі Беларусь Республикасында – ауыл шаруашылығы өсімдіктері сұрыптарының мемлекеттік тізілімі шеңберінде аумағында ауыл шаруашылығы өсімдігінің сұрыпы оның тұқымын өндіру, өткізу және пайдалану үшін жіберілген Беларусь Республикасы облыстарының тізбесі жүргізіледі Қазақстан Республикасында – Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде ену аймағын белгілеу үшін пайдаланылатын реттік нөмірлері бар әкімшілік облыстардың тізбесі жүргізіледі Қырғыз Республикасында – Қырғыз Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген өсімдіктердің сұрыптары мен будандарының мемлекеттік тізілімі шеңберінде Қырғыз Республикасының өңірлерінің тізбесі жүргізіледі Ресей Федерациясында – пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімі шеңберінде Ресей Федерациясының аймақтарының тізімі және жабық қорғалған топырақтағы көкөніс дақылдары үшін Ресей Федерациясының жарық аймақтарының тізбесі жүргізіледі
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі

2 – иерархический, число ступеней (уровней) – 3
18
Методика ведения
1 – централизованная методика ведения справочника.
Добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии на основании сведений, представленных уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза, ответственными за ведение национальных реестров сортов сельскохозяйственных растений. Оператор обеспечивает размещение актуальных сведений из справочника в ресурсах единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза. В случае исключения значения запись справочника отмечается как недействующая с даты исключения и с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре справочника (состав полей справочника, области их значений и правила формирования) указана в разделе III настоящего справочника
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего справочника
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника

2 – иерархиялық, қадамдар (деңгейлер) саны – 3
18
Жүргізу әдістемесі
1 – анықтамалықты жүргізудің орталықтандырылған әдістемесі. Анықтамалықтың мәндерін қосуды, өзгертуді немесе алып тастауды оператор Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес ауыл шаруашылығы өсімдіктері сұрыптарының ұлттық тізілімдерін жүргізуге жауапты Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ұсынған мәліметтер негізінде орындайды. Оператор анықтамалықтан өзекті мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің ресурстарында орналастыруды қамтамасыз етеді. Мәні алып тасталған жағдайда анықтамалықтың жазбасы алып тасталған күннен бастап және анықтамалық жазбаның қолданылуының аяқталуын регламенттейтін Еуразиялық экономикалық комиссияның актісі туралы мәліметтер көрсетіле отырып, қолданылмайтын болып белгіленеді. Анықтамалық кодтар бірегей болып табылады, анықтамалық кодтарды, оның ішінде жарамсыз кодтарды қайта пайдалануға жол берілмейді
19
Құрылымы
анықтамалықтың құрылымы туралы ақпарат (анықтамалықтың өрістерінің құрамы, олардың мәндерінің салалары және қалыптастыру ережесі) осы анықтамалықтың III бөлімінде көрсетілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтағы мәліметтер ашық қол жетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
орнатылмаған
22
Өзгерістері
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
анықтамалықтан егжей тегжейлі мәліметтер осы анықтамалықтың I бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштардан) мәліметтерді ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Анықтамалықтың құрылымының сипаттамасы

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"наименование реквизита" – порядковый номер и устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"правила формирования реквизита" – текст, уточняющий назначение реквизита и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – элемент обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника зон допуска и световых зон
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования реквизита
Мн.
1. Сведения о разделе справочника
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код раздела справочника
строка символов в соответствии с шаблоном:
(A|L)
содержит кодовое обозначение раздела справочника
1
1.2. Наименование раздела справочника
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
формируется в виде текста на русском языке
1
1.3. Сведения о группе зон государства – члена Евразийского экономического союза
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.1. Код группы зон государства – члена Евразийского экономического союза
строка символов в соответствии с шаблоном:
(A|L)\.[A-Z]{2}
содержит кодовое обозначение группы зон
1
1.3.2. Наименование группы зон государства – члена Евразийского экономического союза
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
формируется в виде текста на русском языке
1
1.3.3. Национальное обозначение группы зон
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
формируется в виде текста на русском языке и (или) с использованием арабских или римских цифр
0..1

1. Осы бөлім анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамын, оның ішінде деректемелер мәндерінің салаларын және оларды қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы келесі өрістер (бағандар) құрылатын кестеде келтірілген:
"деректеме атауы" – деректеменің реттік нөмірі және белгіленген немесе ресми ауызша белгіленуі;
"деректеме мәнінің аясы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректемені қалыптастыру қағидалары" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерінің ауызша сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі (міндеттілік (опционалдылық) және деректеменің ықтимал қайталануының саны).
3. Берілетін деректердің реквизиттерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – реквизиттер міндетті, n рет қайталануы тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы тиіс(n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен артық емес қайталануы тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен артық емес қайталануы мүмкін (m > 1).
Кесте
Ену аймақтары мен жарық аймақтары анықтамалығының құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің аясы
Деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1. Анықтамалық бөлім туралы мәліметтер
енгізілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Анықтамалық бөлім коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
(A|L)
анықтамалық бөлімнің кодтық белгісін қамтиды
1
1.2. Анықтамалық бөлімінің атауы
таңбалар жолы.
ең аз ұзындығы: 1.
ең көп ұзындығы: 300
орыс тілінде мәтін түрінде жазылады
1
1.3. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аймақтар тобы туралы мәліметтер
енгізілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аймақтар тобының коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы: (A|L)\.[A-Z]{2}
аймақтар тобының кодтық белгіленуін қамтиды
1
1.3.2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аймақтар тобының атауы
таңбалар жолы.
ең аз ұзындығы: 1.
ең көп ұзындығы: 300
орыс тілінде мәтін түрінде құралады
1
1.3.3. Аймақтар тобының ұлттық белгіленуі
таңбалар жолы.
ең аз ұзындығы: 1.
ең көп ұзындығы: 25
орыс тіліндегі мәтін түрінде және (немесе) араб немесе рим цифрларын қолдану арқылы жазылады
0..1

1.3.4. Сведения об административных единицах государств – членов Евразийского экономического союза в составе группы зон
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0.. *
1.3.4.1. Код административной единицы
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
содержит кодовое обозначение административной единицы
0..1
1.3.4.2. Наименование административной единицы
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
формируется в виде текста на русском языке
0..1
1.3.5. Сведения о зоне государства – члена Евразийского экономического союза
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.5.1. Код зоны
строка символов в соответствии с шаблоном:
(A|L)\.[A-Z]{2}\.\d{2}
кодовое обозначение зоны
1
1.3.5.2. Наименование зоны
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
формируется в виде текста на русском языке
1
1.3.5.3. Национальное обозначение зоны
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
формируется в виде текста на русском языке и (или) с использованием арабских или римских цифр
0..1
1.3.5.4. Сведения об административных единицах государств – членов Евразийского экономического союза в составе зоны
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
0.. *
1.3.5.4.1. Код административной единицы
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
содержит кодовое обозначение административной единицы
0..1
1.3.5.4.2. Наименование административной единицы
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
формируется в виде текста на русском языке
0..1
1.4. Сведения о записи справочника
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.4.1. Дата начала действия
дата в соответствии с серией стандартов ISO 8601
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.4.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяется правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.4.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение
вида акта в соответствии
со справочником видов актов органов Евразийского экономического союза
1
1.4.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.4.2.3. Дата акта
дата в соответствии с серией стандартов ISO 8601
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1

1.3.4. Аймақтар тобы құрамындағы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің әкімшілік бірліктері туралы мәліметтер
енгізілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0.. *
1.3.4.1. Әкімшілік бірлік коды
таңбалар жолы.
ең аз ұзындығы: 1.
ең көп ұзындығы: 20
әкімшілік бірліктің кодтық белгісін қамтиды
0..1
1.3.4.2. Әкімшілік бірліктің атауы
таңбалар жолы.
ең аз ұзындығы: 1.
ең көп ұзындығы: 1000
орыс тілінде мәтін түрінде құралады
0..1
1.3.5. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аймағы туралы мәліметтер
енгізілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.5.1. Аймақ коды
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
(A|L)\.[A-Z]{2}\.\d{2}
аймақтың кодтық белгіленуі
1
1.3.5.2. Аймақ атауы
таңбалар жолы.
ең аз ұзындығы: 1.
ең көп ұзындығы: 30
орыс тіліндегі мәтін түрінде құралады
1
1.3.5.3. Аймақтың ұлттық белгіленуі
таңбалар жолы.
ең аз ұзындығы: 1.
ең көп ұзындығы: 25
орыс тілінде мәтін түрінде және (немесе) араб немесе рим цифрларын қолдану арқылы қалыптасады
0..1
1.3.5.4. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аймақ құрамындағы әкімшілік бірліктері туралы мәліметтер
енгізілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0.. *
1.3.5.4.1. Әкімшілік бірлік коды
таңбалар жолы.
ең аз ұзындығы: 1.
ең көп ұзындығы: 20
әкімшілік бірліктің кодтық белгісін қамтиды
0..1
1.3.5.4.2. Әкімшілік бірліктің атауы
таңбалар жолы.
ең аз ұзындығы: 1.
ең көп ұзындығы: 1000
орыс тілінде мәтін түрінде қалыптасады
0..1
1.4. Анықтамалықтың жазбасы туралы мәліметтер
енгізілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.4.1. Әрекеттің басталу күні
ISO 8601 стандарттар сериясына сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген іс-қимылдың басталу күніне сәйкес келеді
1
1.4.2. Әрекеттің басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
енгізілген деректемелердің мәндерінің аймақтарымен анықталады
енгізілген деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.4.2.1. Актінің түрі
таңбалардың қалыпқа келтірілген жолы.
Үлгі: \d{5}
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының актілер түрлерінің анықтамалығына сәйкес акт түрінің кодтық белгіленуі
1
1.4.2.2. Актінің нөмірі
таңбалар жолы.
ең аз ұзындығы: 1.
ең көп ұзындығы: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.4.2.3. Актінің күні
ISO 8601 стандарттар сериясына сәйкес күн
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісін қабылдау күніне сәйкес келеді
1