О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 сентября 2024 года № 106
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2022 г. № 145, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 сентября 2024 г. № 106
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 10 қыркүйектегі № 106 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабының 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 18 қазандағы № 145 шешімімен бекітілген Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2024 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 106 шешіміне
ҚОСЫМША
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) сақталуы қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің ережелері мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 008/2011) талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеп алу және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР

1. Позицию 7 изложить в следующей редакции:
"
7
97.200.50
Игрушки. Классификация. Термины и определения.
Разработка ГОСТ
статья 2
2023 год
2024 год
Российская Федерация
".
2. В позиции 12:
а) в графе 5 слова "2025 год" заменить словами "2023 год";
б) в графе 6 слова "2027 год" заменить словами "2024 год";
в) в графе 7 слова "Республика Беларусь" заменить словами "Российская Федерация".
3. В позиции 14:
а) в графе 5 слова "2023 год" заменить словами "2024 год";
б) в графе 6 слова "2024 год" заменить словами "2025 год".
4. Дополнить позициями 19 – 22 следующего содержания:
"
19
97.200.50
Безопасность игрушек. Часть 3. Миграция химических элементов.
Пересмотр ГОСТ ISO 8124-3-2014 на основе ISO 8124-3:2020
пункты 3.4 и 3.5 статьи 4, приложение 2
2025 год
2026 год
Республика Казахстан
20
97.200.50
Игрушки. Требования безопасности. Часть 13. Настольные игры для развития обоняния, наборы для изготовления парфюмерно-косметической продукции и вкусовые игры.
Пересмотр ГОСТ EN 71-13-2018 на основе EN 71-13:2021+A1:2022
пункты 3.4 и 3.5 статьи 4, приложение 2
2025 год
2026 год
Республика Беларусь
21
13.040.20
Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент TenaxTA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД.
Пересмотр ГОСТ ISO 16000-6-2016 на основе ISO 16000-6:2021
приложение 2
2025 год
2026 год
Республика Казахстан
22

1. 7-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
97.200.50
Ойыншықтар. Сыныптау. Терминдер мен анықтамалар.
МемСТ әзірленімі
2-бап
2023 жыл
2024 жыл
Ресей Федерациясы
".
2. 12-позицияда:
а) 5-бағандағы "2025 жыл" деген сөздер "2023 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 6-бағандағы "2027 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 7-бағандағы "Беларусь Республикасы" деген сөздер "Ресей Федерациясы" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 14-позицияда:
а) 5-бағандағы "2023 жыл" деген сөздер "2024 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 6-бағандағы "2024 жыл" деген сөздер "2025 жыл" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Мынадай мазмұндағы 19 – 22-позициялармен толықтырылсын:
"
19
97.200.50
Ойыншықтардың қауіпсіздігі. 3 бөлік. Химиялық элементтердің көшуі.
ISO 8124-3:2020 негізінде МЕМСТ ISO 8124-3-2014 қайта қарау
4-баптың 3.4 және 3.5-тармақтары, 2-қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
20
97.200.50
Ойыншықтар. Қауіпсіздік талаптары. 13 бөлік. Иіс сезімін дамытуға арналған үстел ойындары, парфюмерлік-косметикалық өнімдер мен дәмдік ойындар жасауға арналған жиынтықтар. EN 71-13:2021+A1:2022 негізінде МЕМСТ EN 71-13-2018 қайта қарау
4-баптың 3.4 және 3.5-тармақтары, 2-қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
21
13.040.20
Жабық үй-жайлардың ауасы. 6 бөлім. Tenaxta сорбентіне белсенді сынама алу, содан кейін термиялық десорбция және МСД/ПИД пайдалана отырып газохроматографиялық талдау арқылы жабық үй-жайлар мен сынақ камерасының ауасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды анықтау. ISO 16000-6:2021 негізінде МЕМСТ ISO 16000-6-2016 қайта қарау
2-қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Қазақстан Республикасы
22

19.020
Материалы различного состава. Методы определения уровня миграции винилацетата, выделяемого из изделий из текстильных материалов и полимеров на основе винилацетата, в водную и воздушную среды.
Разработка ГОСТ на основе АМИ.МН 0111-2023
пункт 3.4 статьи 4, приложение 2
2025
год
2026
год
Республика Беларусь
".

19.020
Әр түрлі құрамдағы материалдар. Тоқыма материалдарынан және винилацетат негізіндегі полимерлерден жасалған бұйымдардан бөлінетін винилацетаттың су және ауа ортасына көшуі деңгейін анықтау әдістері. АМИ.МН 0111-2023 негізінде МЕМСТ әзірлеу
4-баптың 3.4-тармағы, 2-қосымша
2025 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
".