О создании условий для пpиобpетения хозяйствами по импоpту сpедств защиты pастений
Постановление Пpезидента Республики Казахстан от 25 апpеля 1994 г. N 1681. Утратило силу - Указом Президента РК от 4 сентября 2001 г. N 677 ~U010677
В целях стабильного обеспечения в 1994 и последующих годах централизованных импортных поставок в республику средств защиты растений и расчетов за них с инофирмами за счет экспорта зерна постановляю:
I. Одобрить договоренности Государственной акционерной компании "Кунарлылык" с инофирмами по поставкам в Казахстан средств защиты растений с оплатой их на консигнационных началах за счет, выручки, получаемой от последующей реализации зерна.
2. Государственным акционерным компаниям "Астык" и "Кунарлылык" в порядке выполнения условий консигнации по закупкам средств защиты растений организовать заключение договоров между совхозами, колхозами, другими хозяйствами и хлебоприемными предприятиями на реализацию зерна экспортных кондиций в количествах, равных по стоимости заявленным хозяйствами указанным средствами защиты растений.
3. Учитывая, что поступающие средства защиты растений приобретаются потребителями по мировым ценам, и в целях недопущения дисбаланса их стоимости и реализуемого для этих целей зерна, освободить, в виде исключения, Государственно-акционерное общество "Казэкспортастык" от обязательной 50-процентной продажи полученной валютной выручки от реализации такого зерна, а также от уплаты экспортных таможенных пошлин на него.
Президент Республики Казахстан

Шаруашылықтардың өсiмдiк қорғау құралдарын импорт бойынша сатып алуына жағдай жасау туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 1994 жылғы 25 сәуiр N 1681. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001.09.04. N 677 Жарлығымен. ~U010677
Республикаға өсiмдiк қорғау құралдарының 1994 жылы және одан кейiнгi жылдары орталықтандырылған импорттық берiлуiн тұрақты түрде қамтамасыз ету және олар үшiн шет ел фирмаларымен астықты экспорттау есебiнен есеп айырысу мақсатында қаулы етемiн:
1. "Құнарлылық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының астықты кейiннен сатудан алынатын түсiм есебiнен консигнациялық негiзде төлем жасай отырып Қазақстанға өсiмдiк қорғау құралдарын беру жөнiнде шет ел фирмаларымен жасасқан уағдаластықтары мақұлдансын.
2. "Астық" және "Құнарлық" мемлекеттiк акционерлiк компаниялары өсiмдiк қорғау құралдарын сатып алу жөнiндегi консигнация шарттарын орындау тәртiбiмен совхоздар, колхоздар, басқа шаруашылықтар мен астық қабылдау кәсiпорындарының арасында аталған өсiмдiк қорғау құралдарына шаруашылықтар өтiнiм берген құнға тең көлемде экспорттық шепке жеткiзiлген астық сатуға шарттар жасауды ұйымдастырсын.
3. Тұтынушылардың алынатын өсiмдiк қорғау құралдарын әлемдiк бағамен сатып алатынын ескере отырып және олардың құнының, осы мақсаттар үшiн сатылатын астықтың балансының өзгеруiне жол бермеу мақсатында, ерекше жағдай ретiнде, "Қазақэспортастық" мемлекеттiк-
акционерлiк қоғамы осындай астықты сатудан алынған валюталық түсiмдi
мiндеттi түрде 50 процентке сатудан, сондай-ақ оған экспорттық
кедендiк салық төлеуден босатылсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Алматы. 1994 ж. 25 сәуiр
N 1681