О внесении изменений и дополнений в некоторые распоряжения Президента Республики Казахстан
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 25 сентября 2006 года N 68. Утратило силу Указом Президента Республики Казахстан от 17 апреля 2019 года № 26.
Сноска. Утратило силу Указом Президента РК от 17.04.2019 № 26.
1. Внести изменения и дополнения:
1) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2000 года N 120 "О межведомственных комиссиях Совета Безопасности Республики Казахстан":
пункт 1 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) по антикоррупционной политике.";
2) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 6 октября 2000 года N 169 "Об инспекции Совета Безопасности Республики Казахстан":
преамбулу и пункт 3 распоряжения изложить в новой редакции соответственно:
"В целях мониторинга состояния военной организации государства:";
"3. Задачами инспекции определить:
1) проведение ежеквартального анализа исполнения бюджетов Министерства обороны, Пограничной службы Комитета национальной безопасности, Комитета внутренних войск Министерства внутренних дел, Республиканской гвардии и воинских частей Гражданской обороны Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
2) инспектирование два раза в год отдельных соединений и частей Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан для оценки состояния их боеготовности и боеспособности;
3) информирование Совета Безопасности Республики Казахстан о результатах мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.";
состав инспекции, утвержденный названным распоряжением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему распоряжению;
3) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 25 марта 2002 года N 320 "О составах инспекции и межведомственных комиссий Совета Безопасности Республики Казахстан":
в заголовке слово "инспекции и" исключить;
приложения 2-7 изложить в новой редакции согласно приложениям 2-7 к настоящему распоряжению;
дополнить приложением 8 согласно приложению 8 к настоящему распоряжению.
2. Утвердить типовое положение о межведомственной комиссии Совета Безопасности Республики Казахстан согласно приложению 9 к настоящему распоряжению.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 25 сентября 2006 года N 68
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 6 октября 2000 года N 169
СОСТАВ
инспекции Совета Безопасности Республики Казахстан
Абдиров - заместитель Секретаря Совета
Нурлан Мажитович Безопасности - заведующий Секретариатом
Совета Безопасности Республики
Казахстан, председатель
члены инспекции:
Абдульманов - заместитель председателя Комитета
Алмаз Какимтаевич начальников штабов Министерства
обороны Республики Казахстан -
начальник департамента
оперативного планирования
Беркалиев - первый заместитель директора Пограничной
Хусаин Имангалиевич службы Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан - начальник
Главного штаба
Жумадилов - первый заместитель Главного
Асылбек Антайевич военного прокурора
Жылкайдаров Нурлан - заместитель Командующего
Базаргельдинович Республиканской гвардией
Кусаинов - вице-министр экономики и бюджетного
Марат Апсеметович планирования Республики Казахстан
Куставлетов - вице-министр юстиции
Дулат Рашитович Республики Казахстан
Лукин - заместитель Председателя Агентства
Андрей Иванович Республики Казахстан по борьбе с
экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции)
Нуриманов - заместитель Председателя Комитета
Максут Ануарбекович национальной безопасности
Республики Казахстан
Нуршабеков - заместитель Председателя Агентства
Ризат Рахатбекович Республики Казахстан по
информатизации и связи
Пальгуев - главный инспектор Секретариата Совета
Евгений Владимирович Безопасности Республики Казахстан
Петров - вице-министр по чрезвычайным
Валерий Викторович ситуациям Республики Казахстан
Салханов Даулет - заместитель Командующего внутренними
Хамарович войсками - начальник Главного штаба -
заместитель председателя Комитета
внутренних войск Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Смаилов - вице-министр финансов
Алихан Асханович Республики Казахстан
Тажибаев - член Счетного комитета Республики
Нурлан Кыдырович Казахстан по контролю за исполнением
республиканского бюджета
Темербеков - начальник главной инспекции
Сабир Жакупович Министерства обороны
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 25 сентября 2006 года N 68
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 25 марта 2002 года N 320
СОСТАВ
межведомственной комиссии Совета Безопасности
Республики Казахстан по вопросам
внутренней безопасности
Шабдарбаев - Председатель Комитета национальной
Амангельды Смагулович безопасности Республики Казахстан,
председатель
Абдиров - заместитель Секретаря Совета
Нурлан Мажитович Безопасности - заведующий Секретариатом
Совета Безопасности Республики
Казахстан, заместитель председателя
Тлеукенов Ныгметолла - заведующий сектором Секретариата
Кабдыгалимович Совета Безопасности Республики
Казахстан, секретарь
члены комиссии:
Айтжанов - вице-министр сельского хозяйства
Дулат Нулиевич Республики Казахстан
Бабакумаров - вице-министр культуры и информации
Ержан Жалбакович Республики Казахстан
Белоног Анатолий - председатель Комитета государственного
Александрович санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан - Главный
государственный санитарный врач
Божко - первый заместитель Председателя
Владимир Карпович Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
Даулбаев - заместитель Генерального прокурора
Асхат Кайзуллаевич Республики Казахстан
Ибраимов - первый заместитель Председателя
Рустам Анварович Агентства Республики Казахстан по
борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции)
Куставлетов - вице-министр юстиции
Дулат Рашитович Республики Казахстан
Петров - вице-министр по чрезвычайным
Валерий Викторович ситуациям Республики Казахстан
Сарсембаев - вице-министр охраны окружающей
Зейнулла Сакенович среды Республики Казахстан
Умбеталиев - вице-министр труда и социальной
Мади Тохтарович защиты населения Республики Казахстан
Утеулина - вице-министр образования и науки
Хафиза Мухтаровна Республики Казахстан
Шпекбаев - вице-министр внутренних дел
Алик Жаткамбаевич Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 7
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 25 сентября 2006 года N 68
ПРИЛОЖЕНИЕ 7
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 25 марта 2002 года N 320
СОСТАВ
межведомственной комиссии Совета Безопасности
Республики Казахстан по управлению в
кризисных ситуациях
Джаксыбеков Адильбек - Руководитель Администрации Президента
Рыскельдинович Республики Казахстан, председатель
Тажин Марат - помощник Президента - Секретарь Совета
Муханбетказиевич Безопасности Республики Казахстан,
заместитель председателя
члены комиссии:
Алтынбаев - Министр обороны Республики Казахстан
Мухтар Капашевич
Балиева - Министр юстиции Республики Казахстан
Загипа Яхяновна
Ертысбаев - Министр культуры и информации
Ермухамет Кабидинович Республики Казахстан
Кулмаханов Шалбай - Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Кул-Мухаммед - заместитель Руководителя Администрации
Мухтар Абрарулы Президента Республики Казахстан -
Пресс-секретарь Президента
Масимов Карим - Заместитель Премьер-Министра
Кажимканович Республики Казахстан - Министр
экономики и бюджетного планирования
Мухамеджанов - Министр внутренних дел
Бауржан Алимович Республики Казахстан
Токаев - Министр иностранных дел
Касымжомарт Кемелевич Республики Казахстан
Шабдарбаев Амангельды - Председатель Комитета национальной
Смагулович безопасности Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 8
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 25 сентября 2006 года N 68
ПРИЛОЖЕНИЕ 8
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 25 марта 2002 года N 320
СОСТАВ
межведомственной комиссии Совета Безопасности
Республики Казахстан по антикоррупционной политике
Тажин Марат - помощник Президента - Секретарь
Муханбетказиевич Совета Безопасности Республики
Казахстан, председатель
Калмурзаев - Председатель Агентства Республики
Сарыбай Султанович Казахстан по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью (финансовой
полиции), заместитель председателя
Загитов - заместитель заведующего Секретариатом
Ержан Балтабекович Совета Безопасности Республики
Казахстан, секретарь
члены комиссии:
Абдиров - заместитель Секретаря Совета
Нурлан Мажитович Безопасности - заведующий Секретариатом
Совета Безопасности Республики Казахстан
Балиева - Министр юстиции Республики Казахстан
Загипа Яхяновна
Донаков - заведующий Отделом законодательства и
Талгат Советбекович правовой экспертизы Администрации
Президента Республики Казахстан
Ертысбаев - Министр культуры и информации
Ермухамет Кабидинович Республики Казахстан
Калетаев - заведующий Отделом государственного
Дархан Аманович контроля и организационной работы
Администрации Президента Республики
Казахстан
Коржова - Министр финансов Республики Казахстан
Наталья Артемовна
Мухамеджанов - Министр внутренних дел
Бауржан Алимович Республики Казахстан
Турисбеков - Председатель Агентства Республики
Заутбек Каусбекович Казахстан по делам государственной службы
Тусупбеков - Генеральный прокурор
Рашид Толеутаевич Республики Казахстан
Шабдарбаев - Председатель Комитета национальной
Амангельды Смагулович безопасности Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 9
УТВЕРЖДЕНО
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 25 сентября 2006 года N 68
ТИПОВОЕ ПОЛОЖЕНИЕ
о межведомственной комиссии Совета Безопасности
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр өкiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 қыркүйкектегі N 68 Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 сәуірдегі № 26 Жарлығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 17.04.2019 № 26 Жарлығымен.
1. Мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнің ведомствоаралық комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 10 ақпандағы N 120 өкiмiне :
1-тармақтың 5) тармақшасындағы "ведомствоаралық комиссиялар құрылсын" деген сөздер алып тасталып, мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат жөнiндегi ведомствоаралық комиссиялар құрылсын.";
2) "Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң инспекциясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 6 қазандағы N 169 өкiмiне :
өкiмнiң кiрiспесi мен 3-тармағы тиiсiнше жаңа редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiң әскери ұйымы жағдайын мониторингiлеу мақсатында:";
"3. Инспекция мiндеттерi мыналар болып айқындалсын:
1) Қорғаныс министрлiгiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетi Шекара қызметiнiң, Iшкi iстер министрлiгi Iшкi әскерлер комитетiнiң, Республикалық ұлан мен Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлiгi Азаматтық қорғанысы әскери бөлiмдерi бюджетiнiң орындалуына тоқсан сайын талдау жүргiзу;
2) әскери дайындық пен әскери қабiлеттiлiк жағдайын бағалау үшiн Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарының жекелеген құрамалары мен бөлiмдерiн жылына екi рет инспекциялау;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген iс-шаралардың нәтижелерi туралы Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесiне хабарлау";
аталған өкiммен бекiтiлген инспекция құрамы осы өкiмге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3) "Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң инспекциясының және ведомствоаралық комиссияларының құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 25 наурыздағы N 320 өкiмiне:
тақырыбындағы "инспекциялар және" деген сөздер алып тасталсын;
осы өкiмге 2-7-қосымшаларға сәйкес 2-7-қосымшалар жаңа редакцияда жазылсын;
осы өкiмге 8-қосымшаға сәйкес 8-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң ведомствоаралық комиссиясы туралы үлгi ереже осы өкiмнiң 9-қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2006 жылғы 25 қыркүйектегi
N 68 өкiмiне
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2000 жылғы 6 қазандағы
N 169 өкiмiмен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесi инспекциясының
ҚҰРАМЫ
Әбдipoв - Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесi
Нұрлан Мәжитұлы Хатшысының орынбасары - Қауiпсiздiк Кеңесi
Хатшылығының меңгерушiсi, төраға
инспекция мүшелерi:
Әбдiлманов - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
Алмас Кәкiмтайұлы Штабтар бастықтары комитетi төрағасының
орынбасары - жедел жоспарлау департаментiнiң
бастығы
Берқалиев - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк
Құсайын Иманғалиұлы комитетi Шекара қызметi директорының бiрiншi
орынбасары - Бас штабтың бастығы
Жұмадiлов - Бас әскери прокурордың бiрiншi орынбасары
Асылбек Аңтайұлы
Жылқайдаров - Республикалық ұлан қолбасшысының
Нұрлан Базаркелдiұлы орынбасары
Құсайынов - Қазақстан Республикасы Экономика және
Марат Әпсеметұлы бюджеттiк жоспарлау вице-министрi
Құсдәулетов - Қазақстан Республикасы Әдiлет вице-министрi
Дулат Рәшитұлы
Лукин - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Андрей Иванович қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттiгi (қаржы полициясы)
төрағасының орынбасары
Нұриманов - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк
Мақсұт Әнуарбекұлы комитетi төрағасының орынбасары
Нұршабеков - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
Ризат Рахатбекұлы байланыс агенттiгi төрағасының орынбасары
Пальгуев - Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесi
Евгений Владимирович Хатшылығының бас инспекторы
Петров - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
Валерий Викторович вице-министрi
Салханов - Iшкi әскерлер қолбасшысының орынбасары -
Дәулет Қамарұлы Бас штабтың бастығы - Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгiнiң Iшкi әскерлер
комитетi төрағасының орынбасары
Смаилов - Қазақстан Республикасы Қаржы вице-министрi
Әлихан Асханұлы
Тәжiбаев - Қазақстан Республикасы Республикалық
Нұрлан Қыдырұлы бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп
комитетiнiң мүшесi
Темiрбеков - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
Сабыр Жақыпұлы бас инспекциясының бастығы
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2006 жылғы 25 қыркүйектегi
N 68 өкiмiне
4-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2002 жылғы 25 наурыздағы
N 320 өкiмiмен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң iшкi қауiпсiздiк
мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Шабдарбаев - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Аманкелдi Смағұлұлы қауiпсiздiк комитетiнiң төрағасы, төраға
Әбдiров - Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк
Нұрлан Мәжитұлы Кеңесi Хатшысының орынбасары -
Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшылығының
меңгерушiсi, төрағаның орынбасары
Тiлеукенов - Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк
Нығметолла Қабдығалымұлы Кеңесi Хатшылығының сектор меңгерушiсi,
хатшы
комиссия мүшелерi:
Айтжанов - Қазақстан Республикасы Ауыл
Дулат Нулиұлы шаруашылығы вице-министрi
Бабақұмаров - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Ержан Жалбақұлы ақпарат вице-министрi
Белоног - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Анатолий Александрович сақтау министрлiгi Мемлекеттiк
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау
комитетiнiң төрағасы - Мемлекеттiк бас
санитарлық дәрiгер
Божко - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Владимир Карпович қауiпсiздiк комитетi төрағасының бiрiншi
орынбасары
Дауылбаев - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының
Асхат Қайзоллаұлы орынбасары
Ыбрайымов - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Рүстем Әнуарұлы қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес агенттiгi (қаржы полициясы)
төрағасының бiрiншi орынбасары
Құсдәулетов - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Дулат Рәшитұлы вице-министрi
Петров - Қазақстан Республикасы Төтенше
Валерий Викторович жағдайлар вице-министрi
Сәрсембаев - Қазақстан Республикасы Қоршаған
Зейнолла Сәкенұлы ортаны қорғау вице-министрi
Үмбетәлиев - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Мәди Тоқтарұлы халықты әлеуметтiк қорғау вице-министрi
Өтеулина - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Қапиза Мұхтарқызы ғылым вице-министрi
Шпекбаев - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер
Алик Жатқанбайұлы вице-министрi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2006 жылғы 25 қыркүйектегi
N 68 өкiмiне
7-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2002 жылғы 25 наурыздағы
N 320 өкiмiмен
БЕКIТIЛГEH
Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң дағдарысты
ахуалдарда басқару жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Жақсыбеков - Қазақстан Республикасы Президентi
Әдiлбек Рыскелдiұлы Әкiмшiлiгiнiң Басшысы, төраға
Тәжин - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Марат Мұханбетқазыұлы көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң
хатшысы, төрағаның орынбасары
комиссия мүшелерi:
Алтынбаев - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрi
Мұхтар Қапашұлы
Балиева - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрi
Зағипа Яхияқызы
Құлмаханов - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
Шалбай министрi
Ертiсбаев - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Ермұхамет Қабиденұлы ақпарат министрi
Құл-Мұхаммед - Қазақстан Республикасы Президентi
Мұхтар Абрарұлы Әкiмшiлiгi Басшысының орынбасары -
Президенттiң баспасөз хатшысы
Мәсiмов - Қазақстан Республикасы Премьер-
Кәрiм Қажымқанұлы Министрiнiң орынбасары - Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрi
Мұхамеджанов - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрi
Бауыржан Әлiмұлы
Тоқаев - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
Қасымжомарт Кемелұлы министрi
Шабдарбаев - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк
Аманкелдi Смағұлұлы комитетiнiң төрағасы
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2006 жылғы 25 қыркүйектегi
N 68 өкiмiне
8-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2002 жылғы 25 наурыздағы
N 320 өкiмiмен
БЕКIТIЛГEH
Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң жемқорлыққа
қарсы саясат жөнiндегi ведомствоаралық комиссиясының
ҚҰРАМЫ
Тәжин - Қазақстан Республикасы Президентінің
Марат Мұханбетқазыұлы көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің хатшысы,
төраға
Қалмырзаев - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Сарыбай Сұлтанұлы қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес агенттiгi (қаржы полициясы)
төрағасы, төрағаның орынбасары
Зағитов - Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесі
Ержан Балтабекұлы Хатшылығы меңгерушісінің орынбасары,
хатшы
комиссия мүшелері:
Әбдіров - Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесі
Нұрлан Мәжитұлы Хатшысының орынбасары - Қауіпсіздік Кеңесі
Хатшылығының меңгерушісі
Балиева - Қазақстан Республикасы Әділет министрі
Зағипа Яхияқызы
Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Заңнама және құқықтық сараптау
бөлімінің меңгерушісі
Ертiсбаев - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Ермұхамет Қабиденұлы ақпарат министрi
Кәлетаев - Қазақстан Республикасы Президентi
Дархан Аманұлы Әкiмшiлiгi Мемлекеттiк бақылау және
ұйымдастыру жұмысы бөлiмiнiң меңгерушiсi
Коржова - Қазақстан Республикасы Қаржы министрi
Наталья Артемовна
Мұхамеджанов - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрi
Бауыржан Әлiмұлы
Тұрысбеков - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
Зауытбек Қауысбекұлы қызмет iстерi агенттiгiнiң төрағасы
Түсiпбеков - Қазақстан Республикасының Бас прокуроры
Рәшид Төлеутайұлы
Шабдарбаев - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк
Аманкелдi Смағұлұлы комитетiнiң төрағасы
9-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2006 жылғы 25 қыркүйектегi
N 68 өкiмiмен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң
ведомствоаралық комиссиясы туралы
ҮЛГI ЕРЕЖЕ

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия Совета Безопасности Республики Казахстан (далее - межведомственная комиссия) является консультативно-совещательным органом, образуемым в целях обеспечения деятельности Совета Безопасности Республики Казахстан (далее - Совет Безопасности).
2. Правовую основу деятельности межведомственной комиссии составляют Конституция , законы Республики Казахстан, акты Президента Республики Казахстан, международные договоры Республики Казахстан, а также настоящее типовое положение.
2. Основные задачи, функции и права
межведомственной комиссии
3. Основными задачами межведомственной комиссии являются:
1) подготовка материалов к заседаниям Совета Безопасности;
2) выполнение аналитической и исследовательской работы по поручению Совета Безопасности или помощника Президента - Секретаря Совета Безопасности Республики Казахстан;
3) разработка предложений и рекомендаций по курируемому направлению деятельности Совета Безопасности;
4) информирование Совета Безопасности по курируемому направлению.
4. В соответствии с основными задачами на межведомственную комиссию возлагаются следующие функции:
1) осуществление комплексного анализа развития ситуации в мире и регионах применительно к интересам национальной безопасности Республики Казахстан, выявление и прогнозирование возникновения источников внутренних и внешних угроз безопасности государства, принятие мер по их предупреждению;
2) рассмотрение и оценка содержания стратегических документов по важнейшим направлениям развития страны;
3) рассмотрение актуальных вопросов обеспечения безопасности по курируемому направлению;
4) подготовка проектов решений для оперативного реагирования на события, затрагивающие безопасность личности, общества и государства;
5) анализ, мониторинг, координация и подготовка предложений по совершенствованию и реформированию деятельности государственных органов по стратегическим проблемам обеспечения национальной безопасности Республики Казахстан;
6) заслушивание отчетов государственных органов, участвующих в обеспечении национальной безопасности Республики Казахстан;
7) участие в подготовке проекта ежегодного доклада Президенту Республики Казахстан о состоянии национальной безопасности Республики Казахстан;
8) разработка рекомендаций по обеспечению защиты конституционного строя, государственного суверенитета и территориальной целостности Республики Казахстан;
9) подготовка предложений к проектам решений Совета Безопасности;
10) анализ законопроектов по вопросам национальной безопасности, стратегии обеспечения и мерам защиты, представление по ним рекомендаций Совету Безопасности;

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң ведомствоаралық комиссиясы (бұдан әрi - ведомствоаралық комиссия) Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң (бұдан әрi - Қауiпсiздiк Кеңесi) қызметiн қамтамасыз ету мақсатында құрылған консультативтi-кеңесшi орган болып табылады.
2. Ведомствоаралық комиссия қызметiнiң құқықтық негiзiн Қазақстан Республикасының Конституциясы , заңдары, Қазақстан Республикасы Президентiнiң актiлерi, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары, сондай-ақ осы үлгi ереже құрайды.
2. Ведомствоаралық комиссияның негiзгi мiндеттерi, функциялары және құқықтары
3. Ведомствоаралық комиссияның негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
1) Қауiпсiздiк Кеңесi отырыстарына материалдар дайындау;
2) Қауiпсiздiк Кеңесiнiң немесе Қазақстан Республикасы Президентiнiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесi хатшысының тапсырмасы бойынша талдау және зерттеу жұмыстарын жүргiзу;
3) Қауiпсiздiк Кеңесi қызметiнiң айналысатын бағыты бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзiрлеу;
4) айналысатын бағыт бойынша Қауiпсiздiк Кеңесiн хабардар ету.
4. Негiзгi мiндеттерге сәйкес ведомствоаралық комиссияға мынадай функциялар жүктеледi:
1) Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiк мүдделерiне қатысты әлемдегi және өңiрлердегi ахуалдың дамуын кешендi түрде талдауды жүзеге асыру, мемлекет қауiпсiздiгiнiң iшкi және сыртқы қатерлерiнiң пайда болу ошақтарын айқындау мен болжау, олардың алдын-алу жөнiндегi шараларды қабылдау;
2) ел дамуының маңызды бағыттары бойынша стратегиялық құжаттардың мазмұнын қарау және оларға баға беру;
3) айналысатын бағыт бойынша қауiпсiздiктi қамтамасыз етудiң өзектi мәселелерiн қарау;
4) адамның, қоғамның және мемлекеттiң қауiпсiздiгiне қатысты оқиғаларға жедел назар аудару үшiн шешiмдердiң жобасын дайындау;
5) Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң стратегиялық проблемалары бойынша мемлекеттiк органдардың қызметiн талдау, оған мониторинг жүргiзу, үйлестiру және оны жетiлдiру мен реформалау жөнiнде ұсыныстар дайындау;
6) Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге қатысушы мемлекеттiк органдардың есептерiн тыңдау;
7) Қазақстан Республикасының Президентiне Қазақстан Республикасы ұлттық қауiпсiздiгiнiң жағдайы туралы жыл сайынғы баяндаманың жобасын дайындауға қатысу;
8) Қазақстан Республикасының конституциялық құрылымын, мемлекеттiң егемендiгi мен аумақтық тұтастығын қорғауды қамтамасыз ету жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
9) Қауiпсiздiк Кеңесi шешiмдерiнiң жобаларына ұсыныстар дайындау;
10) ұлттық қауiпсiздiк, оны қамтамасыз ету стратегиясы мен қорғау шаралары мәселелерi жөнiндегi заңжобаларды талдау, олар бойынша Қауiпсiздiк Кеңесiне ұсынымдар енгiзу;

11) осуществление контроля за исполнением решений Совета Безопасности по вопросам национальной безопасности, внесение предложений Совету Безопасности о мерах по устранению выявленных недостатков, причин и условий, способствующих их возникновению;
12) организация научных исследований в области обеспечения безопасности личности, общества и государства.
5. В целях реализации основных задач и осуществления своих функций межведомственная комиссия по вопросам, относящимся к направлению ее деятельности, вправе в установленном порядке:
1) запрашивать и получать все необходимые материалы и информацию от республиканских и местных государственных органов, а также от организаций, учреждений и должностных лиц;
2) пользоваться материалами и информационными базами данных Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра и других государственных органов и организаций Республики Казахстан;
3) использовать государственные (в том числе правительственные) системы связи и коммуникации;
4) взаимодействовать со структурными подразделениями Администрации Президента, Канцелярии Премьер-Министра, центральных и местных государственных органов Республики Казахстан, а также с организациями и должностными лицами;
5) вносить в Совет Безопасности по результатам проведенного анализа, исследований и проверок предложения о необходимости включения вопросов в повестку очередных заседаний Совета Безопасности;
6) готовить по поручению помощника Пpeзидента - Секретаря Совета Безопасности Республики Казахстан предложения о заключении договоров с научно-исследовательскими учреждениями и специалистами на выполнение работ в сфере обеспечения национальной безопасности Республики Казахстан;
7) привлекать ученых и специалистов для выполнения научных, информационных, аналитических работ.
3. Порядок формирования и деятельности межведомственной комиссии
6. Межведомственная комиссия создается, реорганизуется и упраздняется Президентом Республики Казахстан по представлению помощника Президента - Секретаря Совета Безопасности Республики Казахстан.
7. Состав межведомственной комиссии утверждается Президентом Республики Казахстан по представлению помощника Президента - Секретаря Совета Безопасности Республики Казахстан.
В состав межведомственной комиссии могут входить руководители государственных органов и (или) их заместители, а также иные лица.
Состав межведомственной комиссии, как правило, включает председателя, заместителя председателя, секретаря и других членов комиссии.
Секретарь межведомственной комиссии назначается из числа сотрудников Секретариата Совета Безопасности Республики Казахстан.

11) Қауiпсiздiк Кеңесiнiң ұлттық қауiпсiздiк мәселелерi жөнiндегi шешiмдерiнiң орындалуына бақылау жасау, айқындалған кемшiлiктердi, олардың пайда болуына жағдай жасайтын себептер мен жағдайларды жою жөнiндегi шаралар туралы ұсыныстарды Қауiпсiздiк Кеңесiне енгiзу;
12) адамның, қоғамның және мемлекеттiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласындағы ғылыми зерттеулердi ұйымдастыру.
5. Негiзгi мiндеттерiн жүзеге асыру жүктелген функцияларын атқару үшiн ведомствоаралық комиссия өзiнiң қызмет ететiн бағытына қатысты мәселелер бойынша белгiленген тәртiпте:
1) республикалық және жергiлiктi мемлекеттiк органдардан, сондай-ақ ұйымдар мен мекемелерден және лауазымды тұлғалардан барлық қажеттi материалдар мен ақпаратты сұратуға және алуға;
2) Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң, Премьер-Министр Кеңсесiнiң және басқа да мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың материалдарын және ақпарат көздерiн пайдалануға;
3) мемлекеттiк (оның iшiнде үкiметтiк) байланыс жүйелерi мен коммуникацияларын қолдануға;
4) Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң, Премьер-Министр Кеңсесiнiң, орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдардың құрылымдық бөлiмшелерiмен, сондай-ақ ұйымдар мен лауазымды тұлғалармен өзара iс-қимыл жасасуға;
5) Қауiпсiздiк Кеңесiне жүргiзiлген талдаудың, зерттеулер мен тексерулердiң нәтижелерi бойынша Қауiпсiздiк Кеңесiнiң кезектi отырыстарының күн тәртiбiне мәселелердi енгiзу қажеттiлiгi туралы ұсыныстар енгiзуге;
6) Қазақстан Республикасы Президентiнiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесi хатшысының тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласында жұмыстарды атқару үшiн ғылыми-зерттеу мекемелерiмен және мамандармен шарт жасасу туралы ұсыныстар дайындауға;
7) ғылыми, ақпараттық, талдау жұмыстарын орындау үшiн ғалымдар мен мамандарды тартуға құқылы.
3. Ведомствоаралық комиссияны қалыптастырудың және оның қызметiнiң тәртiбi
6. Ведомствоаралық комиссияны Қазақстан Республикасы Президентiнiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесi хатшысының ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi құрады, қайта құрады және таратады.
7. Ведомствоаралық комиссияның құрамын Қазақстан Республикасы Президентiнiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесi хатшысының ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасының Президентi бекiтедi.
Ведомствоаралық комиссияның құрамына мемлекеттiк органдардың басшылары және (немесе) олардың орынбасарлары, сондай-ақ өзге де тұлғалар кiре алады.
Ведомствоаралық комиссияның құрамы әдетте төрағаны, төрағаның орынбасарын, хатшыны және басқа да мүшелердi қамтиды.
Ведомствоаралық комиссияның хатшысы Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшылығының қызметкерлерi қатарынан тағайындалады.

8. Деятельность межведомственной комиссии координируется помощником Президента - Секретарем Совета Безопасности Республики Казахстан.
9. Информационно-аналитическое и организационно-техническое обеспечение деятельности межведомственной комиссии осуществляют государственные органы, представители которых участвуют в работе межведомственной комиссии, а также Секретариат Совета Безопасности Республики Казахстан.
10. Заседания межведомственной комиссии проводятся по мере необходимости в соответствии с поручениями Совета Безопасности или помощника Президента - Секретаря Совета Безопасности Республики Казахстан.
Заседания созываются председателем, а в его отсутствие заместителем.
11. Члены межведомственной комиссии принимают участие в заседаниях без права замены.
Заседание межведомственной комиссии правомочно при участии в нем более половины ее состава.
На заседание межведомственной комиссии могут приглашаться руководители (или их заместители) центральных и местных государственных органов и иные лица.
12. Решения межведомственной комиссии принимаются простым большинством голосов присутствующих на заседании членов межведомственной комиссии. При равенстве голосов решающим является голос председателя.
В случае несогласия с принятым решением член межведомственной комиссии может свое мнение изложить в письменном виде, которое подлежит приобщению к протоколу заседания.
Решения межведомственной комиссии оформляются протоколом, который подписывает председатель комиссии.
13. Протокольные решения межведомственной комиссии подлежат обязательному рассмотрению центральными и местными государственными органами.
О результатах рассмотрения протокольных решений межведомственной комиссии руководители соответствующих государственных органов в установленном порядке информируют Секретариат Совета Безопасности Республики Казахстан.
14. Подготовленные межведомственной комиссией предложения и рекомендации представляются помощнику Президента - Секретарю Совета Безопасности Республики Казахстан.

8. Ведомствоаралық комиссияның қызметiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысы үйлестiредi.
9. Ведомствоаралық комиссияның қызметiн ақпараттық-талдау және ұйымдастыру-техникалық қамтамасыз етудi өкiлдерi ведомствоаралық комиссияның жұмысына қатысатын мемлекеттiк органдар, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшылығы жүзеге асырады.
10. Ведомствоаралық комиссияның отырыстары Қауiпсiздiк Кеңесiнiң немесе Қазақстан Республикасы Президентiнiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесi хатшысының тапсырмасына сәйкес қажеттiгiне қарай өткiзiледi.
Отырыстарды төраға, ал ол жоқ кезде оның орынбасары шақырады.
11. Ведомствоаралық комиссияның мүшелерi отырыстарға өз орнын ауыстыру құқығынсыз қатысады.
Ведомствоаралық комиссияның отырысы оның құрамының жартысынан астамы қатысса құқылы болады.
Ведомствоаралық комиссияның отырысына орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдардың басшылары (немесе олардың орынбасарлары) және өзге де тұлғалар шақырылуы мүмкiн.
12. Ведомствоаралық комиссияның шешiмi отырысқа қатысып отырған ведомствоаралық комиссия мүшелерiнiң қарапайым көпшiлiк дауысымен қабылданады. Дауыс тең бөлiнген жағдайда комиссия төрағасының даусы шешушi болып табылады.
Қабылданған шешiммен келiспеген жағдайда ведомствоаралық комиссияның мүшесi өз пiкiрiн жазбаша түрде бiлдiре алады, ол отырыс хаттамасына қоса тiркеледi.
Ведомствоаралық комиссияның шешiмi хаттамамен ресiмделедi, оған комиссияның төрағасы қол қояды.
13. Ведомствоаралық комиссияның хаттамалық шешiмдерi орталық және жергiлiктi мемлекеттік органдарда мiндеттi түрде қаралуы тиiс.
Тиiстi мемлекеттiк органдардың басшылары ведомствоаралық комиссияның хаттамалық шешiмдерiн қарау нәтижелерi туралы Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшылығын белгiленген тәртiппен хабардар етедi.
14. Ведомствоаралық комиссия дайындаған ұсыныстар мен ұсынымдар Қазақстан Республикасы Президентiнiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысына ұсынылады.