О мерах по обеспечению деятельности Государственного следственного комитета Республики Казахстан
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 декабря 1995 г. N 2687. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях обеспечения исполнения Указа Президента Республики Казахстан от 6 октября 1995 г. N 2513  U952513_  "Об образовании Государственного следственного комитета Республики Казахстан", оперативного решения организационных вопросов по созданию Государственного следственного комитета Республики Казахстан:
1. Правительству Республики Казахстан:
передать Государственному следственному комитету Республики Казахстан численность оперативно-следственных работников органов внутренних дел в количестве 4148 единиц, содержащихся за счет средств местных бюджетов, и решить вопрос их финансирования с 1 января 1996 г. из средств Республиканского бюджета;
выделить Государственному следственному комитету Республики Казахстан по его заявке дополнительную штатную численность для формирования дежурных частей, конвойного и иных обеспечивающих подразделений и решить вопрос их финансирования.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан передать Государственному следственному комитету Республики Казахстан:
Алматинскую и Карагандинскую высшие школы, возложив на них задачи по подготовке кадров для органов Государственного следственного комитета и внутренних дел;
транспортные и технические средства, иное имущество, приобретенные за счет местного бюджета или спонсорской помощи организаций и закрепленные за следственно-оперативными подразделениями, а по разделяемым службам - пропорционально передаваемой штатной численности;
резерв штатной численности Министерства внутренних дел Республики Казахстан в количестве 309 единиц.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Министерству внутренних дел Республики Казахстан, акимам областей, городов и районов передать на баланс Государственного следственного комитета Республики Казахстан здания органов внутренних дел, в которых размещены следственно-оперативные подразделения, переходящие в состав Государственного следственного комитета Республики Казахстан.
Выделить дополнительно помещения для размещения подразделений органов внутренних дел. До решения этого вопроса сохранить за ними право пользования площадями, занимаемыми в зданиях, переданных Государственному следственному комитету Республики Казахстан.
4. Председателю Государственного следственного комитета Республики Казахстан Туякбаеву Ж.А., Министру внутренних дел Республики Казахстан Сулейменову К.Ш. обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 6 октября 1995 г. N 2513 "Об образовании Государственного следственного комитета" и настоящего распоряжения.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Өкiмi 1995 жылғы 18 желтоқсандағы N 2687. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 6 қазандағы N 2513  U952513_  Жарлығының орындалуын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiн құру жөнiндегi ұйымдық мәселелердi жедел шешу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiне жергiлiктi бюджеттер қаражаты есебiнен ұсталатын iшкi iстер органдары оперативтiк тергеу қызметкерлерiнiң 4148 адамнан тұратын санын беретiн болсын және оларды 1996 жылғы 1 қаңтардан бастап республикалық бюджет қаражаты есебiнен қаржыландыру мәселесiн шешетiн болсын;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiне оның тапсырысы бойынша кезекшi бөлiмдердi, күзет және өзге қамтамасыз ету бөлiмшелерiн жасақтау үшiн қосымша штат санын бөлсiн және оларды қаржыландыру мәселесiн шешсiн.
2. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiне:
оларға Мемлекеттiк тергеу комитетi мен iшкi iстер органдары үшiн кадрлар даярлау жөнiндегi мiндеттердi шешудi жүктей отырып, Алматы және Қарағанды жоғары мектептерiн;
жергiлiктi бюджет немесе ұйымдардың демеушiлiк көмегi есебiнен сатып алынған және тергеу оперативтiк бөлiмшелерiне бекiтiлiп берiлген көлiк және техникалық жарақтарды, өзге мүлiктi, ал бөлiнетiн қызметтер бойынша тепе-тең берiлетiн штат санын;
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң 309 адамнан тұратын штат санының резервiн беретiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi, облыстардың, қалалар мен аудандардың әкiмдерi Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң құрамына өтетiн тергеу оперативтiк бөлiмшелерi орналасқан iшкi iстер органдарының үйлерiн Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң балансына беретiн болсын.
Iшкi iстер органдарының бөлiмшелерiн орналастыру үшiн қосымша үй-жайлар бөлiнсiн. Осы мәселе шешiлгенге дейiн олардың Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетiне берiлген үйлерде орналасқан алаңдарды пайдалану құқығы сақталсын.
4. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң төрағасы Ж.А.Тұяқбаев, Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрi Қ.Ш.Сүлейменов "Мемлекеттiк тергеу комитетiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 6 қазандағы N 2513 Жарлығы мен осы өкiмнiң мүлтiксiз және уақтылы орындалуын қамтамасыз ететiн болсын.

5. Правительству Республики Казахстан в недельный срок принять постановление, предусматривающее меры по реализации настоящего распоряжения, финансовому и материально-техническому обеспечению органов Государственного следственного комитета и внутренних дел Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Отдел обеспечения законности, правопорядка и судебной реформы администрации Президента Республики Казахстан.
Президент Республики Казахстан

5. Қазақстан Республикасының Үкiметi бiр апта мерзiмде осы өкiмдi жүзеге асыруды, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк тергеу комитетi мен iшкi iстер органдарын қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды көздейтiн қаулы қабылдайтын болсын.
6. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгiнiң Заңдылықты, құқық тәртiбi мен сот реформасын қамтамасыз ету бөлiмiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi