О подготовке празднования 1500-летнего юбилея города Туркестана
РАСПОРЯЖЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН от 6 марта 1998 г. N 3860. Утратило силу Указом Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 829
Сноска. Утратило силу Указом Президента РК от 18.06.2009 № 829 .
1. Перенести срок празднования 1500-летнего юбилея города Туркестана на 2000 год.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - распоряжением Президента РК от 10 января 2000 г. N 113 N000113_ .
2. Правительству Республики Казахстан в установленном порядке ходатайствовать перед ЮНЕСКО о включении празднования 1500-летнего юбилея города Туркестана в Календарь памятных и юбилейных дат ЮНЕСКО на 2000 год.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - распоряжением Президента РК от 10 января 2000 г. N 113 N000113_ .
3. Утвердить персональный состав Республиканской юбилейной комиссии по подготовке и проведению 1500-летнего юбилея города Туркестана согласно приложению.
4. Республиканской юбилейной комиссии до 15 января 2000 года представить на утверждение в Правительство Республики Казахстан план мероприятий по подготовке и проведению юбилея города Туркестана.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - распоряжением Президента РК от 10 января 2000 г. N 113 N000113_ .
Президент Республики Казахстан
Приложение
к распоряжению Президента Республики Казахстан от 6 марта 1998 г. N 3860
СОСТАВ Республиканской юбилейной комиссии по подготовке и проведению 1500-летнего юбилея города Туркестана Балгимбаев Н.У. - Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель комиссии Кушербаев К.Е. - министр образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан, заместитель председателя комиссии Абдуллаев К.А. - аким Южно-Казахстанской области, заместитель председателя комиссии Оразов К.О. - заведующий сектором непроизводственной сферы Экспертно-аналитического отдела Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, ответственный секретарь комиссии Члены комиссии: Байпаков К.М. - директор Института археологии им.А.Х.Маргулана Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан Валиханов Ш.Е. - председатель президиума Центрального совета Казахского общества охраны памятников истории и культуры Журинов М.Ж. - ректор Международного университета имени Ходжа Ахмеда-Ясави в городе Туркестане Кайназаров В. - аким г.Туркестана Козыбаев М.К. - директор Института истории и этнологии им.Ч.Ч.Валиханова Министерства науки - Академии наук Республики Казахстан Мамбеев С.А. - председатель Союза художников Казахстана Оразалин Н.М. - первый секретарь Союза писателей Казахстана Сарсенбаев А. - министр информации и общественного согласия Республики Казахстан Школьник В.С. - министр науки - президент Академии наук Республики Казахстан

Түркiстан қаласының 1500 жылдық мерейтойын атап өтуге әзiрлiк жөнiнде
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 6 наурыздағы N 3860 Өкiмi. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 18 маусымдағы N 829 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2009.06.18 N 829 Жарлығымен.
1. Түркiстан қаласының 1500 жылдық мерейтойын атап өту мерзiмi 2000 жылға ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiленген тәртiп бойынша Түркiстан қаласының 1500 жылдық мерейтойын атап өтудi ЮНЕСКО-ның 2000 жылға арналған Атаулы және мерекелiк даталар күнтiзбесiне енгiзу туралы ЮНЕСКО-ға өтiнiш жасасын.
ЕСКЕРТУ. 1,2-тармақтар өзгертілді - ҚР Президентінің 2000.01.10. N 113 өкімімен.
3. Түркiстан қаласының 1500 жылдық мерейтойын әзiрлеу және өткiзу жөнiндегi Республикалық мерекелiк комиссияның дербес құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4. Республикалық мерекелiк комиссия 2000 жылғы 15 наурызға дейiн Түркiстан қаласының мерейтойын әзiрлеу мен өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспарын Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге ұсынатын болсын.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгертілді - ҚР Президентінің 2000.01.10.  N 113 өкімімен.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1998 жылғы 6 наурыздағы
N 3860 өкіміне
қосымша
ЕСКЕРТУ. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 2000.01.10. N 113 өкімімен.
Түркістан қаласының 1500 жылдық мерейтойын әзірлеу
және өткізу жөніндегі республикалық мерекелік
комиссияның құрамы
Тоқаев Қасымжомарт              - Қазақстан Республикасының Кемелұлы                          Премьер-Министрі, комиссия
төрағасы
Сәрсенбаев Алтынбек             - Қазақстан Республикасының Сәрсенбайұлы                      Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келісім министрі,
комиссия төрағасының
орынбасары
Сапарбаев Бердібек              - Оңтүстік Қазақстан
Машбекұлы                         облысының әкімі, комиссия
төрағасының орынбасары
Қасейінов Дүйсен                - Қазақстан Республикасының Қорабайұлы                        Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келісім министрлігі
Мәдениет комитетінің
төрағасы, комиссияның
жауапты хатшысы
Комиссия мүшелері:
Аманшаев Ермек                  - Қазақстан Республикасының
Әмірханұлы                        Премьер-Министрі Кеңсесінің
Аймақтық даму және әлеуметтік
сала бөлімі бастығының
орынбасары - әлеуметтік сала
секторының меңгерушісі
Әметұлы Өмірзақ                 - Түркістан қаласының әкімі
Байпақов Карл                   - Қазақстан Республикасының
Молдахметұлы                      Білім және ғылым министрлігі
А.Х.Марғұлан атындағы
археология институтының
директоры
Уәлиханов Шота                  - Қазақ Тарих және мәдениет Ыдырысұлы                         ескерткіштерін қорғау қоғамы
Орталық Кеңесі
төралқасының төрағасы
(келісім бойынша)
Жұрынов Мұрат                   - Қожа Ахмет Иассауи атындағы
Жұрынұлы                          Халықаралық университетінің
президенті (Түркістан қаласы)
Қозыбаев Манаш                  - Қазақстан Республикасының
Қабашұлы                          Білім және ғылым министрлігі
Ш.Уәлиханов атындағы тарих және
этнология институтының
директоры
Көшербаев Қырымбек              - Қазақстан Республикасының
Елеуұлы                           Білім және ғылым министрі
Мергенов Еркін                  - Қазақстан Суретшілер одағы Тілекұлы                          басқармасының төрағасы
(келісім бойынша)
Оразалин Нұрлан                 - Қазақстан Жазушылар одағы
Мырқасымұлы                       басқармасының бірінші
хатшысы (келісім бойынша)
Шоқпытов Андар                  - Қазақстан Республикасының
Мәулешұлы                         Премьер-Министрі Кеңсесінің
Аймақтық даму және
әлеуметтік сала бөлімінің
меңгерушісі