О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года N 4071. Утратило силу распоряжением Президента Республики Казахстан от 1 октября 2024 года № 174.
Сноска. Утратило силу распоряжением Президента РК от 01.10.2024 № 174.
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными распоряжением Президента РК от 16.02.2012 № 87.
Утвердить персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан:
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 16 сентября 1998 года № 4071
ПЕРСОНАЛЬНЫЙ СОСТАВ Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан
Сноска. Состав - в редакции Указа Президента РК от 29.06.2024 № 591.
Бектенов Олжас Абаевич
Премьер-Министр Республики Казахстан
Скляр
Роман Васильевич
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Дуйсенова Тамара Босымбековна
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Жумангарин Серик Макашевич
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Нуртлеу
Мурат Абугалиевич
Заместитель Премьер-Министра – Министр
иностранных дел Республики Казахстан
Койшыбаев Галымжан Тельманович
Заместитель Премьер-Министра – Руководитель Аппарата Правительства
Байбазаров
Нурлан Серикович
Заместитель Премьер-Министра – Министр
национальной экономики Республики Казахстан
Бозумбаев
Канат Алдабергенович
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Карабаев
Марат Каримжанович
Министр транспорта Республики Казахстан
Такиев
Мади Токешович
Министр финансов Республики Казахстан
Шарлапаев
Канат Бисимбаевич
Министр промышленности и строительства Республики Казахстан
Жамаубаев
Ерулан Кенжебекович
советник Президента Республики Казахстан, курирующий социально-экономические вопросы
Оспанкулов
Габидолла Абдуллаулы
председатель Комитета по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Карагойшин
Рустам Тимурович
председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)
Нейгл Гэри
главный исполнительный директор компании "Glencore" (по согласованию)
Терраз Николя
президент компании "TotalEnergies Разведка и Добыча", член исполнительного комитета концерна "TotalEnergies" (по согласованию)
Ашок Лаваса
вице-президент Азиатского банка развития по операциям в частном секторе и государственно-частному партнерству (по согласованию)
Уаэл Сауан
главный исполнительный директор "Shell Plc" (по согласованию)
Витторио Грилли
председатель Консультативного совета по региону Европа – Ближний Восток – Африка "JPMorgan Chase International" (по согласованию)
Найджел Хирн
исполнительный вице-президент по нефтепродуктам и газу корпорации "Chevron" (по согласованию)
Дэвид Ливингстон
главный исполнительный директор компании "Citi" по региону "Европа – Ближний Восток – Африка" (по согласованию)
Кирсти Хелен Уилсон
член глобального исполнительного комитета "Baker McKenzie", заместитель председателя Совета директоров "Baker McKenzie International" (по согласованию)
Ежи Старак
председатель наблюдательного совета группы "Polpharma S.A." (по согласованию)
Иан Коулберн
генеральный директор "Deloitte" по СНГ (по согласованию)
Ичиро Такахара
вице-председатель "Marubeni Corporation" (по согласованию)
Йорг Бонгартц
главный исполнительный директор Регионального управления "Deutsche Bank" по Северной и Восточной Европе (по согласованию)
Тецуя Шинохара
старший вице-президент, генеральный директор департамента глобальной стратегии и координации корпорации "Mitsubishi" (по согласованию)
Клаудио Дескальци
главный исполнительный директор компании "ENI S.p.A." (по согласованию)
Марко Мариотти
президент "Philip Morris International" по региону Восточная Европа (по согласованию)
Ибрагимов
Шухрат Алиджанович
член совета директоров компании "ERG Sarl" (по согласованию)
Нил Чапман
старший вице-президент корпорации "ExxonMobil" (по согласованию)
Уве Кнотцер
генеральный директор компании "Knauf International GmbH", генеральный партнер "Gebr. Knauf Group"
(по согласованию)
Одиль
Рено-Бассо
президент Европейского Банка Реконструкции и Развития (по согласованию)
Подгузов
Николай Радиевич
председатель правления Евразийского Банка Развития (по согласованию)
Рафаэль Гассет
член правления "METRO AG" (по согласованию)
Бела Ференци
президент "GE" в России/СНГ (по согласованию)
Тимоти
Скот Гитцел
президент и главный исполнительный директор корпорации "Cameco" (по согласованию)
Тунджай
Озильхан
председатель правления "Anadolu Group" (по согласованию)
Юзо Сэнгоку
президент и уполномоченный директор "INPEX North Caspian Sea Ltd." (по согласованию)
Феттах
Таминдже
президент компании "Sembol" (по согласованию)
Болдуин Энди
управляющий партнер по вопросам предоставления услуг клиентам глобальной организации "EY" (по согласованию)
Хуан Юнчжан
президент "Petro China Company Ltd", вице-президент Китайской национальной нефтегазовой корпорации "CNPC" (по согласованию)
Дерипаска
Олег Владимирович
президент объединенной компании "RUSAL" (по согласованию)
Финогенов
Игорь Валентинович
президент акционерного общества "Polymetal" (по согласованию)
Воробьев
Вадим Николаевич
президент публичного акционерного общества "LUKOIL" (по согласованию)
Терзиоглу Каан
главный исполнительный директор группы "VEON Ltd" (по согласованию)
Антонелла Бассани
вице-президент, регион Европы и Центральной Азии, Всемирный банк (по согласованию)
Пумпянский Дмитрий Александрович
председатель Совета директоров "ТМК" (по согласованию)
Кош Ник
главный исполнительный директор компании "PWC" в странах Центральной и Восточной Европы (по согласованию)
Надер Хаффар
председатель "KPMG MESAC" (Ближний Восток, Южная Азия и кластер Caspian), председатель и исполнительный директор "KPMG Lower Gulf" (по согласованию)
Жаков Франсуа
исполнительный вице-президент и член исполнительного комитета компании "Air Liquide" (по согласованию)
Симонс Мишель
глава подразделения "Multi-Country" в Центральной и Восточной Европе компании "Microsoft" (по согласованию)
Симонелли Лоренцо
председатель правления, президент и главный исполнительный директор "Baker Hughes" (по согласованию)
Делеони Эндрю
президент компании "Alstom" по регионам Африка, Ближний Восток и Центральная Азия
Рафаэль Сантана
президент и главный исполнительный директор, корпорация "Wabtec"
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев

Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі N 4071 Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 1 қазандағы № 174 өкімімен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 01.10.2024 № 174 өкімімен.
Ескерту. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 2012.02.16 N 87 Өкімімен.
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің мынадай дербес құрамы бекітілсін:
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1998 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 4071 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің
ДЕРБЕС ҚҰРАМЫ
Ескерту. Құрамы жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 29.06.2024 № 591 Жарлығымен.
Бектенов Олжас Абайұлы
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Скляр Роман Васильевич
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары
Дүйсенова Тамара Босымбекқызы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Жұманғарин Серік Мақашұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Нұртілеу Мұрат Әбуғалиұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі
Қойшыбаев Ғалымжан Тельманұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Үкімет Аппаратының Басшысы
Байбазаров Нұрлан Серікұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі
Бозымбаев
Қанат Алдабергенұлы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Қарабаев Марат Кәрімжанұлы
Қазақстан Республикасының Көлік министрі
Такиев Мәди Төкешұлы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Шарлапаев Қанат Бисимбайұлы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп жəне құрылыс министрі
Жамаубаев Ерұлан Кенжебекұлы
Қазақстан Республикасы Президентінің әлеуметтік-экономикалық мәселелерге жетекшілік ететін кеңесшісі
Оспанқұлов Ғабидолла Абдоллаұлы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Инвестиция комитетінің төрағасы
Қарағойшин Рустам Тимурұлы
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша)
Нейгл Гэри
"Glencore" компаниясының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Терраз Николя
"TotalEnergies Барлау және Өндіру" компаниясының президенті, "TotalEnergies" концерні атқарушы комитетінің мүшесі (келісім бойынша)
Ашок Лаваса
Азия Даму Банкінің жекеше сектордағы операциялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік бойынша вице-президенті (келісім бойынша)
Уаэл Сауан
"Shell Plc" бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Витторио Грилли
"JPMorgan Chase International" Еуропа – Таяу Шығыс – Африка өңірі бойынша консультативтік кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Найджел Хирн
"Chevron" корпорациясының мұнай өнімдері және газ бойынша атқарушы вице-президенті (келісім бойынша)
Дэвид Ливингстон
"Citi" компаниясының "Еуропа – Таяу Шығыс – Африка" өңірі бойынша бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Кирсти Хелен Уилсон
"Baker McKenzie" жаһандық атқарушы комитетінің мүшесі, "Baker McKenzie International" директорлар кеңесі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Ежи Старак
"Polpharma S.A." тобының байқаушы кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Иан Коулберн
"Deloitte" ТМД бойынша бас директоры (келісім бойынша)
Ичиро Такахара
"Marubeni Corporation" вице-төрағасы (келісім бойынша)
Йорг Бонгартц
Солтүстік және Шығыс Еуропа бойынша "Deutsche Bank" өңірлік басқармасының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Тецуя Шинохара
"Mitsubishi" корпорациясының аға вице-президенті, жаһандық стратегия және үйлестіру департаментінің бас директоры (келісім бойынша)
Клаудио Дескальци
"ENI S.p.A." компаниясының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Марко Мариотти
"Philip Morris International" Шығыс Еуропа өңірі бойынша президенті (келісім бойынша)
Ибрагимов Шухрат Алиджанович
"ERG Sarl" компаниясы директорлар кеңесінің мүшесі (келісім бойынша)
Нил Чапман
"ExxonMobil" корпорациясының аға вице-президенті (келісім бойынша)
Уве Кнотцер
"Knauf International GmbH" компаниясының бас директоры, "Gebr. Knauf Group" бас әріптесі (келісім бойынша)
Одиль Рено-Бассо
Еуропа Қайта Құру және Даму Банкінің президенті (келісім бойынша)
Подгузов Николай Радиевич
Еуразия Даму Банкінің басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Рафаэль Гассет
"METRO AG" басқарма мүшесі (келісім бойынша)
Бела Ференци
"GE" Ресейдегі/ТМД-дағы президенті (келісім бойынша)
Тимоти Скот Гитцел
"Cameco" корпорациясының президенті және бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Тунджай Озильхан
"Anadolu Group" басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Юзо Сэнгоку
"INPEX North Caspian Sea Ltd." президенті және уәкілетті директоры (келісім бойынша)
Феттах Таминдже
"Sembol" компаниясының президенті (келісім бойынша)
Болдуин Энди
"EY" жаһандық ұйымының клиенттерге қызмет көрсету мәселелері жөніндегі басқарушы серіктесі (келісім бойынша)
Хуан Юнчжан
"Petro China Company Ltd" президенті, "CNPC" Қытай ұлттық мұнай-газ корпорациясының вице-президенті (келісім бойынша)
Дерипаска Олег Владимирович
"RUSAL" бірлескен компаниясының президенті (келісім бойынша)
Финогенов Игорь Валентинович
"Polymetal" акционерлік қоғамының президенті (келісім бойынша)
Воробьев Вадим Николаевич
"LUKOIL" жария акционерлік қоғамының президенті (келісім бойынша)
Терзиоглу Каан
"VEON Ltd" тобының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Антонелла Бассани
Дүниежүзілік банктің Еуропа және Орталық Азия өңірі бойынша вице-президенті (келісім бойынша)
Пумпянский Дмитрий Александрович
"ҚМК" директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Кош Ник
"PWC" компаниясының Орталық және Шығыс Еуропа елдеріндегі бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Надер Хаффар
"KPMG MESAC" төрағасы (Таяу Шығыс, Оңтүстік Азия және Caspian кластері), "KPMG Lower Gulf" төрағасы және атқарушы директоры (келісім бойынша)
Жаков Франсуа
"Air Liquide" компаниясының атқарушы вице-президенті және атқарушы комитетінің мүшесі (келісім бойынша)
Симонс Мишель
"Microsoft" компаниясының Орталық және Шығыс Еуропадағы "Multi-Country" бөлімшесінің басшысы (келісім бойынша)
Симонелли Лоренцо
"Baker Hughes" басқарма төрағасы, президенті және бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Делеони Эндрю
"Alstom" компаниясының Африка, Таяу Шығыс және Орталық Азия өңірі бойынша президенті (келісім бойынша)
Рафаэль Сантана
"Wabtec" корпорациясының президенті және бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының
Президенті