СОГЛАШЕНИЕ* между Агентством Республики Казахстан по информатизации и связи и Министерством информационных технологий и связи Российской Федерации об использовании нумерации 7-й зоны всемирной нумерации
Соглашение, г. Алматы, 17 июня 2006 год
*Вступило в силу 17 июня 2006 года
Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи (Администрация связи Республики Казахстан) и Министерство информационных технологий и связи Российской Федерации (Администрация связи Российской Федерации), именуемые в дальнейшем Сторонами,
в целях решения вопросов совместного использования ресурсов 7-й зоны всемирной нумерации,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Стороны в соответствии с Рекомендациями Е.164 от 1997 года Международного Союза Электросвязи (МСЭ-Т) "Международный план нумерации для сетей связи общего пользования" для выхода на внутризоновую и междугородную телефонные сети связи используют с 1 января 2009 года префикс "0", и для выхода на международную телефонную сеть связи - префикс "00", вместо используемых в настоящее время префиксов "8" и '8-10" соответственно.
Статья 2
Стороны переходят к использованию единого номера "112" для вызова экстренных оперативных служб на территории своих государств в соответствии с решениями, принятыми каждой из Сторон.
Статья 3
Администрация связи Республики Казахстан изменит до 31 декабря 2007 года ранее назначенные ей коды географических определяемых зон нумерации ABC (далее - код ABC) при А=3 на иные коды ABC из перечня кодов, закрепленных за ней настоящим Соглашением. Право на использование освобожденных кодов ABC при А=3 закрепляется за Российской Федерацией.
Статья 4
Стороны закрепляют в совместном использовании в качестве общих резервных кодов доступа к услугам электросвязи группу кодов DEF = 881-899; DEF = 800-809.
Статья 5
Стороны закрепляют за собой коды зон нумерации 7-й зоны всемирной нумерации согласно Таблице закрепления кодов зон нумерации 7-й зоны всемирной нумерации за Республикой Казахстан и Российской Федерацией, содержащейся в Приложении, являющемся неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
Ресурс нумерации из общего резерва закрепляется за каждой из Сторон посредством заключения Сторонами отдельного соглашения.
Стороны производят назначение кодов зон нумерации 7-й зоны всемирной нумерации, закрепленных за ними согласно Таблице закрепления кодов зон нумерации 7-й зоны всемирной нумерации за Республикой Казахстан и Российской Федерацией, в соответствии с законодательством своих государств.

Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi мен Ресей Федерациясының Ақпараттық технологиялар және байланыс министрлiгiнiң арасындағы әлемдiк нөмiрлеудiң 7-аймағының нөмiрлеуiн пайдалану туралы Келісім
Келісім, Алматы қ., 2006 жылғы 17 маусым
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс
агенттiгi мен Ресей Федерациясының Ақпараттық технологиялар
және байланыс министрлiгiнiң арасындағы әлемдiк нөмiрлеудiң
7-аймағының нөмiрлеуiн пайдалану туралы
КЕЛIСIМ   <*>
(2006 жылғы 17 маусымда күшіне енді -
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары бюллетені,
2007 ж., N 1, 1-құжат)
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi (Қазақстан Республикасының Байланыс әкiмшiлiгi) мен Ресей Федерациясының Ақпараттық технологиялар және байланыс министрлiгi (Ресей Федерациясының Байланыс әкiмшiлiгi), әлемдiк нөмiрлеудiң 7-аймағының нөмiрлеуiн бiрлесе пайдалану мәселелерiн шешу мақсатында,
төмендегiлер туралы келiстi:
1-бап
Тараптар "Жалпы пайдаланыстағы байланыс желiлерi үшiн халықаралық нөмiрлеу жоспары" Халықаралық Электрбайланыс Одағының 1997 жылғы (ХЭО-Т) E.164 ұсыныстарына сәйкес iшкiаймақтық және халықаралық телефон байланысы желiсiне шығу үшiн сәйкесiнше қазiргi кездегi пайдаланып жүрген "8" және "8-10" префикстерiнiң орнына 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап "0" префиксiн, ал халықаралық телефон байланысы желiсiне шығу үшiн "00" префиксiн пайдаланады.
2-бап
Тараптардың әрқайсысы қабылданған шешiмдерiне сәйкес өз мемлекеттерiнiң аумағында шұғыл жедел қызметтердi шақыру үшiн Тараптар "112" бiрыңғай нөмiрiн пайдалануға көшедi.
3-бап
Қазақстан Республикасының байланыс әкiмшiлiгi 2007 жылғы 31 желтоқсанға дейiн өздерi бұрын тағайындаған А=3 iшiндегi ABC нөмiрлеу аймағымен анықталатын географиялық кодтарды (бұдан әрi - АВС коды) осы Келiсiммен оларға бекiтiлген кодтар тiзбесiндегi АВС басқа кодтарына өзгертедi. А=3 iшiндегi босатылған АВС кодтарын пайдалану құқығы Ресей Федерациясына бекiтiледi.
4-бап
Тараптар электрбайланыс қызметтерiне қол жетiмдi жалпы резервтiк кодтар ретiнде DEF = 881-899, DEF = 800-809 кодтар тобын бiрлесе пайдалануды бекiттi.
5-бап
Тараптар өздерiне осы Келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылатын қосымшада көрсетiлген, Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясына әлемдiк нөмiрлеудiң 7-аймағының нөмiрлеуiнiң кодтары бекiтiлген Кестеге сәйкес әлемдiк нөмiрлеудiң аймағының нөмiрлеуiн бекiтедi.
Тараптармен жекелеген келiсiмдер жасау арқылы Тараптардың әрқайсысына жалпы резервтен нөмiрлеу ресурсы бекiтiледi.
Тараптар өз мемлекеттерiнiң заңына сәйкес Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясына әлемдiк нөмiрлеудiң 7-аймағының нөмiрлеуiнiң кодтары бекiтiлген Кестеге сай әлемдiк нөмiрлеудiң 7-аймағының нөмiрлеуiнiң аймақ кодтарын тағайындауды жүргiзедi.