Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания Комитета сотрудничества "Республика Казахстан - Европейский Союз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2000 года N 274
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания Комитета сотрудничества "Республика Казахстан - Европейский Союз" в Республике Казахстан (городе Астане) 22 ноября 1999 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-европейского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания Комитета сотрудничества "Республика Казахстан - Европейский Союз" в Республике Казахстан 22 ноября 1999 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан принять
конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Контроль за исполнением постановления возложить на Министерство
иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2000 года N 274
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе первого
заседания Комитета сотрудничества "Республика Казахстан -
Европейский Союз"
---------------------------------------------------------------------------
N !       Мероприятие         !Срок исполнения!Ответственные исполнители
п/п!                           !               !
---------------------------------------------------------------------------
1. Завершить проработку следующих двусторонних документов
1  Соглашение между Республикой    I полугодие  Министерство энергетики,
Казахстан и Европейским           2000 года  индустрии и торговли,
Сообществом по атомной энергии               Министерство иностранных
о сотрудничестве в области                   дел
управляемого ядерного синтеза
2  Соглашение между Правительством I полугодие  Министерство энергетики,
Республики Казахстан и            2000 года  индустрии и торговли,
Европейским Экономическим                    Министерство иностранных
Сообществом о торговле                       дел
текстильной продукцией
3  Протокол первого заседания      I квартал    Министерство иностранных
Комитета сотрудничества         2000 года    дел
"Республика Казахстан -
Европейский Союз"

"Қазақстан Республикасы - Еуропалық Одақ" Ынтымақтастық комитетінің бірінші мәжілісі барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 2000 жылғы 22 ақпан N 274
1999 жылғы 22 қарашада Қазақстан Республикасында (Астана қаласында) "Қазақстан Республикасы - Еуропалық Одақ" Ынтымақтастық комитетінің бірінші мәжілісі барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру және қазақстан-еуропа ынтымақтастығын одан әрі дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 1999 жылғы 22 қарашада Қазақстан Республикасында "Қазақстан Республикасы - Еуропалық Одақ" Ынтымақтастық комитетінің бірінші мәжілісі барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқару органдары Жоспарда
көзделген іс-шаралардың орындалуы жөнінде нақты шаралар қолдансын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы
істер министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 22 ақпандағы N 274
қаулысымен бекітілген
"Қазақстан Республикасы - Еуропалық Одақ"
Ынтымақтастық комитетінің бірінші мәжілісі барысында қол жеткізілген
уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N  !         Іс-шара        !Орындалу мерзімі !    Жауапты орындаушылар
р/с!                        !                 !
---------------------------------------------------------------------------
1. Мынадай екі жақты құжаттардың пысықталуын аяқтау
---------------------------------------------------------------------------
1  !Қазақстан Республикасы  !  2000 жылдың    !Энергетика, индустрия және
!мен Атом энергиясы жө.  ! 1 жартыжылдығы  !сауда министрлігі, Сыртқы
!ніндегі еуропалық қауым.!                 !істер министрлігі
!дастық арасындағы басқа.!                 !
!рылатын ядролық синтез  !                 !
!саласындағы ынтымақтас. !                 !
!тық туралы келісім      !                 !
---------------------------------------------------------------------------
2  !Қазақстан Республикасы. !  2000 жылдың    !Энергетика, индустрия және
!ның Үкіметі мен Еуропа. ! 1 жартыжылдығы  !сауда министрлігі, Сыртқы
!лық Экономикалық Қауым. !                 !істер министрлігі
!дастық арасындағы тоқыма!                 !
!өнімдері саудасы туралы !                 !
!келісім                 !                 !
---------------------------------------------------------------------------
3  !"Қазақстан Республикасы !  2000 жылдың    !Сыртқы істер министрлігі
!- Еуропалық Одақ" Ынты. !   1 тоқсаны     !
!мақтастық комитетінің   !                 !
!бірінші мәжілісінің     !                 !
!хаттамасы               !                 !
---------------------------------------------------------------------------

2. Обеспечить проведение внутригосударственных процедур
по вступлению в силу подписанных документов
4  Рамочное Соглашение об          I полугодие   Министерство энергетики,
институциональных основах       2000 года     индустрии и торговли,
создания межгосударственной                   Министерство природных
системы транспортировки нефти                 ресурсов и охраны
и газа (ИНОГЕЙТ)                              окружающей среды,
Министерство иностранных
дел
5  Соглашение между Правительством I полугодие   Министерство энергетики,
Республики Казахстан и          2000 года     индустрии и торговли,
Европейским Сообществом по                    Министерство иностранных
атомной энергии о сотрудничестве              дел
в области ядерной безопасности
3. Подготовить официальный визит Президента Республики Казахстан
Н.А.Назарбаева в штаб-квартиру Европейской Комиссии в Брюсселе
6  Подготовка официального визита   В течение    Министерство иностранных
Президента Республики Казахстан  2000 года    дел (созыв), Министерство
Н.А.Назарбаева в штаб-квартиру                обороны, Министерство
Европейской Комиссии в Брюсселе               внутренних дел,
Министерство
государственных доходов,
Министерство финансов,
Министерство юстиции,
Министерство культуры,
информации и
общественного согласия,
Министерство образования
и науки, Министерство
сельского хозяйства,
Министерство транспорта и
коммуникаций,
Министерство труда и
социальной защиты
населения, Министерство
энергетики, индустрии и
торговли, Министерство
природных ресурсов и
охраны окружающей среды,
Министерство экономики,
Агентство по инвестициям,
Государственная комиссия
по контролю за
наркотиками
4. Развивать полномасштабное сотрудничество с Европейским
Союзом по следующим направлениям
7  Проведение первого заседания    В течение     Министерство энергетики,
Подкомитета по торговле         2000 года     индустрии и торговли
и инвестициям                                 (созыв), Агентство
Республики Казахстан по
инвестициям, Министерство
финансов, Министерство
государственных доходов,
Министерство экономики,
Министерство иностранных
дел
8  Подготовка и передача для      I квартал
рассмотрения Европейской       2000 года
Комиссией материалов по:
предоставлению Казахстану                   Министерство экономики,
статуса "страны с рыночной                    Министерство иностранных
экономикой";                                  дел;
отмене антидемпинговой                      Министерство энергетики,
пошлины на казахстанской                      индустрии и торговли,
ферросилиций                                  Министерство иностранных
дел
9  Организация повторного         I полугодие    Министерство природных
инспекционного визита          2000 года      ресурсов и охраны
в Казахстан экспертов                         окружающей среды
Европейской Комиссии с целью
включения Казахстана в список
стран, экспортирующих икру,
рыбную продукцию и конину
в государства-члены
Европейского Союза
10 Оказание содействия созданию   В течение      Министерство юстиции,
казахстанско-европейского      2000 года      Министерство экономики,
юридическо-консультативного                   Министерство иностранных
центра в рамках программы                     дел
ТАСИС
11 Разработка в рамках Программы  I полугодие    Министерство экономики,
ТАСИС Индикативного плана и    2000 года      Министерство природных
Программы действий на 2000-                   ресурсов и охраны
2001 годы                                     окружающей среды
12 Оказание содействия открытию   В течение      Министерство природных
в г. Алматы Регионального      2000 года      ресурсов и охраны
экологического центра в                       окружающей среды,
рамках программы ТАСИС                        Министерство экономики
13 Координация усилий по борьбе   В течение      Государственная комиссия
с незаконным оборотом и        2000 года      по контролю за
распространением наркотиков в                 наркотиками, Министерство
рамках Плана действий                         иностранных дел
Европейского Союза по
наркотикам и казахстанского
мастер-Плана по контролю
незаконного оборота наркотиков
и предупреждению преступности
14 Оказание содействия открытию   В течение      Министерство образования
Информационного бюро           2000 года      и науки, Министерство
программы ТЕМПУС                              экономики
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)

2. Қол қойылған құжаттардың күшіне енуі үшін мемлекетішілік
рәсімдерді жүргізуді қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
4  !Мұнай және газ тасымал. !  2000 жылдың    !Энергетика, индустрия және
!даудың мемлекетаралық   ! 1 жартыжылдығы  !сауда министрлігі, Табиғи
!жүйесін (ИНОГЕЙТ) құру. !                 !ресурстар және қоршаған
!дың институционалдық    !                 !ортаны қорғау министрлігі,
!негіздері туралы бас ке.!                 !Сыртқы істер министрлігі
!лісім                   !                 !
---------------------------------------------------------------------------
5  !Қазақстан Республикасы. !  2000 жылдың    !Энергетика, индустрия және
!ның Үкіметі мен Атом    ! 1 жартыжылдығы  !сауда министрлігі, Сыртқы
!энергиясы жөніндегі     !                 !істер министрлігі
!еуропалық қауымдастық   !                 !
!арасындағы ядролық қау. !                 !
!іпсіздік саласындағы    !                 !
!ынтымақтастық туралы    !                 !
!келісім                 !                 !
---------------------------------------------------------------------------
3. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың
Еуропалық Комиссияның Брюссельдегі штаб-пәтеріне ресми сапарын әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
6  !Қазақстан Республикасы. !  2000 жылдың    !Сыртқы істер министрлігі
!ның Президенті Н.Ә. На. !    ішінде       !(шақыру), Қорғаныс министр.
!зарбаевтың Еуропалық Ко.!                 !лігі, Ішкі істер министрлі.
!миссияның Брюссельдегі  !                 !гі, Мемлекеттік кіріс мини.
!штаб-пәтеріне ресми са. !                 !стрлігі, Қаржы министрлігі,
!парына әзірлік          !                 !Әділет министрлігі, Мәдени.
!                        !                 !ет, ақпарат және қоғамдық
!                        !                 !келісім министрлігі, Білім
!                        !                 !және ғылым министрлігі, Ау.
!                        !                 !ыл шаруашылығы министрлігі,
!                        !                 !Көлік және коммуникациялар
!                        !                 !министрлігі, Еңбек және ха.
!                        !                 !лықты әлеуметтік қорғау ми.
!                        !                 !нистрлігі, Энергетика, ин.
!                        !                 !дустрия және сауда министр.
!                        !                 !лігі, Табиғи ресурстар және
!                        !                 !қоршаған ортаны қорғау ми.
!                        !                 !нистрлігі, Экономика мини.
!                        !                 !стрлігі, Инвестициялар жө.
!                        !                 !ніндегі агенттік, Есірткіге
!                        !                 !бақылау жасау жөніндегі
!                        !                 !мемлекеттік комиссия
---------------------------------------------------------------------------
4. Мынадай бағыттар бойынша Еуропалық Одақпен толық көлемді
ынтымақтастықты дамыту
---------------------------------------------------------------------------
7  !Сауда және инвестициялар!  2000 жылдың    !Энергетика, индустрия және
!жөніндегі кіші комитет-ң!    ішінде       !сауда министрлігі (шақыру),
!бірінші мәжілісін өткізу!                 !Қазақстан Республикасының
!                        !                 !инвестициялар жөніндегі
!                        !                 !агенттігі, Қаржы министрлі.
!                        !                 !гі, Мемлекеттік кіріс мини.
!                        !                 !стрлігі, Экономика министр.
!                        !                 !лігі, Сыртқы істер министр.
!                        !                 !лігі
---------------------------------------------------------------------------
8  !Мыналар жөніндегі матер.!  2000 жылдың    !
!иалдарды Еуропалық Коми.!   1 тоқсаны     !
!ссияның қарауы үшін     !                 !
!әзірлеу және беру:      !                 !
!Қазақстанға "нарықтық   !                 !Экономика министрлігі,
!экономикасы бар ел" мәр.!                 !Сыртқы істер министрлігі;
!тебесін беру;           !                 !
!қазақстандық ферросили. !                 !Энергетика, индустрия және
!цийге салынатын демпинг.!                 !сауда министрлігі, Сыртқы
!ке қарсы бажды алып тас.!                 !істер министрлігі
!тау                     !                 !
---------------------------------------------------------------------------
9  !Қазақстанды Еуропалық   !   2000 жылдың   !Табиғи ресурстар және қор.
!Одаққа мүше-мемлекеттер.! 1 жартыжылдығы  !шаған ортаны қорғау
!ге уылдырық, балық өнім.!                 !министрлігі
!дерін және жылқы етін   !                 !
!экспорттаушы елдердің   !                 !
!тізіміне енгізу мақса.  !                 !
!тында Еуропалық Комиссия!                 !
!сарапшыларының Қазақ.   !                 !
!станға инспекциялық қай.!                 !
!талама сапарын ұйымдас. !                 !
!тыру                    !                 !
---------------------------------------------------------------------------
10 !ТАСИС бағдарламасы шең. !   2000 жылдың   !Әділет министрлігі,
!берінде қазақстандық-еу.!    ішінде       !Экономика министрлігі,
!ропалық заң-консульта.  !                 !Сыртқы істер министрлігі
!тивтік орталығын құруға !                 !
!жәрдемдесу              !                 !
---------------------------------------------------------------------------
11 !Индикативті жоспардың   !   2000 жылдың   !Экономика министрлігі,
!ТАСИС бағдарламасын және! 1 жартыжылдығы  !Табиғи ресурстар және қор.
!2000-2001 жылдарға ар.  !                 !шаған ортаны қорғау
!налған іс-қимыл бағдар. !                 !министрлігі
!ламасын әзірлеу         !                 !
---------------------------------------------------------------------------
12 !Алматы қаласында ТАСИС  !   2000 жылдың   !Табиғи ресурстар және
!бағдарламасы шеңберінде !    ішінде       !қоршаған ортаны қорғау
!Аймақтық экологиялық ор.!                 !министрлігі, Экономика
!талық ашуға жәрдемдесу  !                 !министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
13 !Еуропалық Одақтың Есірт.!   2000 жылдың   !Есірткіге бақылау жасау
!кілер жөніндегі іс-қимыл!    ішінде       !жөніндегі мемлекеттік ко.
!жоспары мен есірткілер. !                 !миссия, Сыртқы істер мини.
!дің заңсыз айналымына   !                 !стрлігі
!бақылау және қылмыскер. !                 !
!ліктің алдын алу жөнін. !                 !
!дегі қазақстандық Мастер!                 !
!Жоспар шеңберінде есірт.!                 !
!кілердің заңсыз айналымы!                 !
!мен таралуына қарсы кү. !                 !
!рес жөніндегі күш-жігер.!                 !
!лерді үйлестіру         !                 !
---------------------------------------------------------------------------
14 !ТЕМПУС бағдарламасының  !   2000 жылдың   !Білім және ғылым министр.
!Ақпараттық бюросын ашуға!     ішінде      !лігі, Экономика министрлігі
!жәрдемдесу              !                 !
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.