Об утверждении Плана мероприятий по исполнению поручений Президента Республики Казахстан, высказанных на расширенном заседании Правительства Республики Казахстан 9 февраля 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 327 Утратило силу постановлением Правительства РК от 24 апреля 2002 г. N 470 ~P020470
В целях реализации поручений Президента Республики Казахстан, высказанных на расширенном заседании Правительства 9 февраля 2000 года, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по исполнению поручений Президента Республики Казахстан, высказанных на расширенном заседании Правительства Республики Казахстан 9 февраля 2000 года (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить своевременное и качественное выполнение
мероприятий Плана.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Саудабаева К.Б.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 февраля 2000 года N 327
План
мероприятий по исполнению поручений Президента
Республики Казахстан, высказанных на расширенном
заседании Правительства Республики Казахстан
9 февраля 2000 года
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие           ! Форма   ! Ответственные за !Срок
!заверше- !    исполнение    !исполнения
!ния      !                  !
--------------------------------------------------------------------------
1                !   2     !         3        !    4
--------------------------------------------------------------------------
Первое задание. Улучшение социального климата
--------------------------------------------------------------------------
1.1. Разработать Государственную   Проект    Утембаев Е.А.,     1 апреля
программу по борьбе с         Указа     Минэкономики, МТСЗ,  2000 г.
бедностью и безработицей      Президента Минобрнауки,
Статагентство
--------------------------------------------------------------------------
1.2. Разработать региональные     Проекты    Акимы всех         Март
программы по борьбе с        норматив-  территориально-     2000 г.
бедностью и безработицей,    ных        административных
предусмотрев обеспечение     правовых   единиц
занятости как минимум одного актов
человека в каждой семье
--------------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 9 ақпандағы кеңейтілген мәжілісінде айтылған тапсырмаларын орындау жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 2000 жылғы 29 ақпан N 327. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.04.24. N 470 ~P020470 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 9 ақпандағы кеңейтілген мәжілісінде айтылған тапсырмаларын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 9 ақпандағы кеңейтілген мәжілісінде айтылған тапсырмаларын орындау жөніндегі іс-шаралардың жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағыныстағы және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (келісім бойынша) Жоспардың іс-шараларын уақытылы және сапалы
орындауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысы Қ.Б. Саудабаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 29 ақпандағы
N 327 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 9 ақпандағы кеңейтілген мәжілісінде айтылған
тапсырмаларын орындау жөніндегі іс-шаралардың жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Іс-шара              !  Аяқтау   !   Атқаруға   !  Атқару
!  нысаны   !  жауаптылар  !  мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1                !     2     !      3       !      4
---------------------------------------------------------------------------
БІРІНШІ ТАПСЫРМА. ӘЛЕУМЕТТІК АХУАЛДЫ ЖАҚСАРТУ
---------------------------------------------------------------------------
1.1. !Кедейлікпен және жұмыссыз.  !Президент  !Е.Ә. Өтембаев,!2000 жылдың
!дықпен күрес жөніндегі      !Жарлығының !Экономикамині,!1 сәуірі
!мемлекеттік бағдарламаны    !жобасы     !ЕХҚМ, Білім   !
!әзірлеу                     !           !және ғылыммині!
!                            !           !Статагенттігі !
---------------------------------------------------------------------------
1.2. !Отбасында ең кемінде бір    !Нормативтік!Барлық аумақ. !2000 жылдың
!адамды жұмыспен қамтуды қам.!құқықтық   !тық-әкімшілік.!наурызы
!тамасыз етуді көздей отырып !актілердің !тік бірліктер.!
!кедейлікпен және жұмыссыз.  !жобасы     !дің әкімдері  !
!дықпен күрес жөніндегі ай.  !           !              !
!мақтық бағдарламаларды әзір.!           !              !
!леу                         !           !              !
---------------------------------------------------------------------------

1.3. Обеспечить отчетность акимов Отчет      Канцелярия         Ежемесячно,
всех территориально-         Президенту,Премьер-Министра,  к 5 числу
административных единиц по   Информация акимы              месяца,
выполнению Государственной   в          всех террито-      следующего
программы по борьбе с        Правитель- риально-админи-    за отчетным
бедностью и безработицей     ство       стративных единиц
(после ее принятия)
--------------------------------------------------------------------------
1.4. Разработать предложения по  Предложения Здравагентство     Март
совершенствованию системы   в                              2000 г.
здравоохранения             Правительство
--------------------------------------------------------------------------
1.5. Усилить контроль за охраной Проект      Здравагентство     Февраль
здоровья матери и ребенка,  нормативного                   2000 г.
снижением детской           правового
смертности, ходом борьбы    акта Агентства.
с туберкулезом              Отчет                          Ежеквар-
Президенту,                    тально
Информация в
Правительство
--------------------------------------------------------------------------
1.6. Провести аттестацию высших  Отчет        Минобрнауки,      Ежеквар-
учебных заведений на их     Президенту,  Здравагентство    тально
соответствие требованиям    Информация
действующего                в
законодательства            Правительство
--------------------------------------------------------------------------
1.7. Установить жесткий контроль Проект       Минобрнауки       Март
за выполнением              нормативного                   2000 г.
общеобязательных стандартов правового акта
начального, среднего и      Министерства,
высшего профессионального   Отчет Президенту               Ежеквар-
образования                 и Информация в                 тально
Правительство
--------------------------------------------------------------------------

1.3. !Барлық аумақтық-әкімшіліктік!Президентке!Премьер-Мини. !Ай сайын
!бірліктер әкімдерінің Кедей.!есеп, Үкі. !стрдің Кеңсесі!есептіден
!лікпен және жұмыссыздықпен  !метке ақпа.!барлық аумақ. !кейінгі
!күрес жөніндегі мемлекеттік !рат        !тық-әкімшілік.!айдың 5 кү.
!бағдарламаны (ол қабылдан.  !           !тік бірліктер.!ніне
!ғаннан кейін) орындау жөнін.!           !дің әкімдері  !
!дегі есептілігін қамтамасыз !           !              !
!ету                         !           !              !
---------------------------------------------------------------------------
1.4. !Денсаулық сақтау жүйесін    !Үкіметке   !Денсаулық сақ.!2000 жылдың
!жетілдіру жөнінде ұсыныс    !ұсыныс     !тау ісі жөнін.!наурызы
!әзірлеу                     !           !дегі агенттік !
---------------------------------------------------------------------------
1.5. !Ана мен баланың денсаулығын !Агенттіктің!Денсаулық сақ.!2000 жылдың
!қорғауға, балалар өлімін    !нормативтік!тау ісі жөнін.!ақпаны
!азайтуға, туберкулезге қарсы!құқықтық   !дегі агентттік!
!күрестің жүргізілуін бақыла.!актісінің  !              !
!лауды күшейту               !жобасы,    !              !
!                            !Президентке!              !Тоқсан сайын
1                            !есеп, Үкі. !              !
!                            !метке ақпа.!              !
!                            !рат        !              !
---------------------------------------------------------------------------
1.6. !Жоғары оқу орындарын олардың!Президентке!Білім және ғы.!Тоқсан сайын
!қолданылып жүрген заңдардың !есеп,      !лыммині, Ден. !
!талаптарына сәйкестігіне ат.!Үкіметке   !саулық сақтау !
!тестациялауды жүргізу       !ақпарат    !ісі жөніндегі !
!                            !           !агенттік      !
---------------------------------------------------------------------------
1.7. !Бастауыш, орта және жоғары  !Министрлік.!Білім және    !2000 жылдың
!кәсіптік білімнің жалпы мін.!тің норма. !ғылыммині     !наурызы
!детті стандарттарды орындау.!тивтік құ. !              !
!ына қатаң бақылау орнату    !қықтық     !              !
!                            !актісінің  !              !
!                            !жобасы,    !              !
!                            !Президентке!              !
!                            !есеп және  !              !Тоқсан сайын
!                            !Үкіметке   !              !
!                            !ақпарат    !              !
---------------------------------------------------------------------------

1.8. Определить перечень         Проект       Минобрнауки,      Май
государственных высших      постановле-  Здравагентство,   2000 г.
учебных заведений, не       ния          Минфин
подлежащих приватизации     Правительства
--------------------------------------------------------------------------
1.9. Завершить к 10-летию        Отчет        Минобрнауки,      Декабрь
независимости Республики    Правительст- акимы всех        2001 г.
Казахстан компьютеризацию   ву           территориально-
всех государственных        Информация о административных  Ежеквар-
общеобразовательных средних ходе реали-  единиц            тально
школ республики. При этом   зации
обеспечить максимальное
привлечение к этому процессу
отечественных
товаропроизводителей
вычислительной техники
--------------------------------------------------------------------------
1.10.Провести конкурс с целью   Отчет         Минобрнауки,      Октябрь
определения лучшей         Правительству Минкультинформ    2000 г.
методики преподавания
казахского языка
--------------------------------------------------------------------------
Второе задание. Повышение эффективности управления
--------------------------------------------------------------------------
2.1. Создать базу данных        Проект        Агентство по      До конца
"Национальные менеджеры",  нормативного  госслужбе (по     2000 г.
включив в нее данные       правового     согласованию),    Информация
руководителей государст-   акта.         Минобрнауки,      ежегодно,
венных предприятий и       Информация в  министерства и    декабрь
национальных               Правительство ведомства,
компаний, а также потен-                 другие центральные
циальных претендентов                    госорганы (по
(кадровый резерв). При этом              согласованию),
взять на учет перспективных              нацкомпании,
выпусников по линии обучения             Нацбанк (по
и переподготовки в КИМЭП,                согласованию),
Академии государственной                 акимы областей
службы, за рубежом, по
программе "Болашак" и на ее
основе создать программу по
их деятельности в секторах
экономики
--------------------------------------------------------------------------
2.2. Определить приоритеты при  Нормативный   Минфин,           Апрель
формировании бюджета на    правовой акт  Минэкономики,     2000 г.
2001 год в соответствии                  Агентство по
со "Стратегией 2030"                     стратегии (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------

1.8. !Жекешелендіруге жатпайтын   !Үкімет қау.!Білім және ғы.!2000 жылдың
!жоғары оқу орындарының тіз. !лысының    !лыммині, Ден. !мамыры
!бесін айқындау              !жобасы     !саулық сақтау !
!                            !           !ісі жөніндегі !
!                            !           !агенттік,     !
!                            !           !Қаржымині     !
---------------------------------------------------------------------------
1.9. !Қазақстан Республикасы тәу. !Үкіметке   !Білім және ғы.!2001 жылдың
!елсіздігінің 10 жылдығына   !есеп       !лыммині барлық!желтоқсаны.
!республиканың барлық мемле. !           !аумақтық-әкім.!
!кеттік жалпы білім беретін  !Іске асыру !шіліктік бір. !Тоқсан сайын
!орта мектептерін компьютер. !барысы ту. !ліктердің     !
!лендіруді аяқтау. Бұл ретте !ралы ақпа. !әкімдері      !
!отандық есептеу техникалары !рат        !              !
!тауар өндірушілерін осы про.!           !              !
!цеске барынша тартуды қамта.!           !              !
!масыз ету                   !           !              !
---------------------------------------------------------------------------
1.10.!Қазақ тілін оқытудың озық   !Үкіметке   !Білім және ғы.!2000 жылдың
!әдістемесін айқындау мақса. ! есеп      !лыммині, Мәде.!қазаны
!тында конкурс өткізу        !           !ниетақпаратми.!
!                            !           !ні            !
---------------------------------------------------------------------------
ЕКІНШІ ТАПСЫРМА. БАСҚАРУДЫҢ ТИІМДІЛІГІН АРТТЫРУ
---------------------------------------------------------------------------
2.1. !Оған мемлекеттік кәсіпорын. !Нормативтік!Мемлекеттік   !2000 жылдың
!дар мен ұлттық компаниялар  !құқықтық   !қызмет істері !аяғына дейін
!басшыларының, сондай-ақ ық. !актінің жо.!жөніндегі     !Жыл сайын
!тимыл үміткерлердің (кадрлық!басы.      !агенттік (ке. !ақпарат,
!резерв) деректерін енгізе   !Үкіметке   !лісім бойынша)!желтоқсан
!отырып "Ұлттық менеджерлер" !ақпарат    !Білім және    !
!деректер базасын құру. Бұл  !           !ғылыммині, ми.!
!ретте КИМЭП-те, Мемлекеттік !           !нистрліктер   !
!қызмет академиясында, "Бола.!           !мен ведомство.!
!шақ" бағдарламасы бойынша   !           !лар, басқа да !
!шетелде оқыған және қайта   !           !орталық мемле.!
!даярлаудан өткен перспекти. !           !кеттік орган. !
!валы оқу бітірушілерді есеп.!           !дар (келісім  !
!ке алу және соның негізінде !           !бойынша),ұл.  !
!олардың экономиканың сектор.!           !ттық компания.!
!ларындағы қызметі бойынша   !           !лар, Ұлттық   !
!бағдарлама жасау            !           !Банк (келісім !
!                            !           !бойынша),     !
!                            !           !облыстардың   !
!                            !           !әкімдері      !
---------------------------------------------------------------------------
2.2  !2001 жылға арналған бюджетті!Нормативтік!Қаржымині,    !2000 жылдың
!қалыптастыру кезінде "Стра. !құқықтық   !Экономикамині,!сәуірі
!тегия 2030" сәйкес басымдық.!акт        !Стратегиялық  !
!тарды айқындау              !           !жоспарлау     !
!                            !           !жөніндегі     !
!                            !           !агенттік      !
---------------------------------------------------------------------------

2.3. Обеспечить системный       Анализ и      Минэкономики,     Ежеквар-
анализ конъюнктуры мировых предложения в МИД, Минфин,      тально
рынков для принятия        Правительство Мингосдоходов,
оперативных мер реагирования             Статагентство,
на их изменения                          Инвестагентство,
Нацбанк (по
согласованию),
КНБ (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
2.4. На основе анализа          Доклад        Минэкономики,     Май
экспортно-импортных        Президенту    МЭИТ,             2000 г.
потоков определить                       Минсельхоз,
перечень товаров, производств            Минтранском,
и отраслей которые должны                Мингосдоходов,
пользоваться поддержкой                  Агентство по
государства                              монополиям и
бизнесу,
Статагентство
--------------------------------------------------------------------------
2.5. Разработать Программу      Проект        МЭИТ,             Июнь
импортозамещения в целях   постановления Минэкономики,     2000 г.
организации на отечествен- Правительства,Минобрнауки,
ных предприятиях           Программы     Минсельхоз,
производства продукции                   Мингосдоходов
(взамен импортируемой в                  Агентство по
республику), с учетом                    монополиям и
покрытия потребностей                    бизнесу,
внутреннего рынка и                      акимы областей,
экспортных возможностей                  гг. Астаны и
Алматы
--------------------------------------------------------------------------
2.6. Определить перечень        Доклад        МЭИТ, Минсельхоз  Июнь
организаций, обеспечиваю-  Президенту,   Минэкономики,     2000 г.
щих увеличение глубины     Отчет         Мингосдоходов
переработки сырья.         Правительству
Выработать меры по
увеличению доли конечной и
промежуточной продукции в
структуре казахстанского
экспорта
--------------------------------------------------------------------------
2.7. Утвердить поименный        Проект        Минфин,           Февраль
перечень объектов          постановления центральные       2000 г.
(организаций), не          Правительства исполнительные
подлежащих приватизации                  органы
--------------------------------------------------------------------------

2.3. !Олардағы өзгеріске ден қою. !Үкіметке   !Экономикамині,!
!дың жедел шараларын қабылдау!талдау мен !СІМ, Қаржымині!Тоқсан сайын
!үшін дүние-жүзілік рыноктар.!ұсыныс     !Мемкірісмині, !
!дың конъюнктураларын жүйелі !           !Статагенттігі,!
!талдауды қамтамасыз ету     !           !Ұлттық Банк   !
!                            !           !(келісім      !
!                            !           !бойынша), ҰҚК !
!                            !           !(келісім      !
!                            !           !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
2.4. !Экспорттық-импорттық ағын.  !Президентке!Экономикамині,!2000 жылдың
!дарды талдаудың негізінде   !баяндама   !ЭИСМ, Ауылшар.!мамыры
!мемлекеттің қолдауын пайда. !           !мині, Көлік.  !
!лануы тиіс тауарлардың, өн. !           !коммині, Мем. !
!дірістердің және салалардың !           !кірісмині, Мо.!
!тізбесін айқындау           !           !нополиябизнес.!
!                            !           !агенттігі,    !
!                            !           !Статагенттігі !
---------------------------------------------------------------------------
2.5. !Ішкі рыноктың қажеттілігі   !Үкімет қау.!ЭИСМ, Экономи.!2000 жылдың
!мен экспорттық мүмкіндіктер.!лысының,   !камині, Білім !маусымы
!ді жабуды ескере отырып,    !Бағдарлама.!және ғылыммині!
!отандық кәсіпорындарда өнім.!ның жобасы !Ауылшармині,  !
!дер өндіруді (республикаға  !           !Мемкірісмині, !
!импортталатындардың орнына) !           !Монополиябиз. !
!ұйымдастыру мақсатында Им.  !           !несагенттігі, !
!портты алмастыру бағдарлама.!           !облыстардың,  !
!сын әзірлеу                 !           !Астана және   !
!                            !           !Алматы қала.  !
!                            !           !ларының әкім. !
!                            !           !дері          !
---------------------------------------------------------------------------
2.6. !Шикізатты өңдеудің тереңді. !Президентке!ЭИСМ, Ауылшар.!2000 жылдың
!гін арттыруды қамтамасыз    !баяндама,  !мині, Экономи.!маусымы
!ететін ұйымдардың тізбесін  !Үкіметке   !камині, Мем.  !
!айқындау. Қазақстандық экс. !есеп       !кірісмині     !
!порттың құрылымындағы түпкі.!           !              !
!лікті және аралық өнімдердің!           !              !
!үлестерін арттыру жөнінде   !           !              !
!шаралар жасау               !           !              !
---------------------------------------------------------------------------
2.7. !Мемлекеттік жекешелендіруге !Үкімет     !Қаржымині,    !2000 жылдың
!жатпайтын объектілердің     !шешімінің  !орталық атқа. !ақпаны
!(ұйымдардың) атаулы тізбесін!жобасы     !рушы органдар !
!бекіту                      !           !              !
---------------------------------------------------------------------------

3.1. Обеспечить увеличение      Отчет         Нацбанк (по       Март 2000,
объемов кредитования       Президенту,   согласованию),    ежеквар-
производственного сектора  Информация в  Минфин            тально
Правительство
--------------------------------------------------------------------------
3.2. Проработать вопросы        Проект        Агентство по      10 марта
создания инвестиционных    нормативного  монополиям и      2000 г.
фондов для поддержки       правового     бизнесу, Минсельхоз
малого и среднего бизнеса, акта          Минфин, Нацбанк (по
сельского хозяйства,                     согласованию),
определив источником                     Национальная
финансирования часть                     комиссия по делам
средств от приватизации                  семьи и женщин при
госсобственности                         Президенте Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
3.3. Окончательно определиться  Доклад         Минфин,           Март
по вопросу легализации     Президенту,    Мингосдоходов,    2000 г.
теневых капиталов и        Информация в   МВД, Минюст,
внести предложения         Правительство  Минэкономики, КНБ
(по согласованию),
Генпрокуратура (по
согласованию),
Нацбанк (по
согласованию),
Национальная
комиссия по ценным
бумагам (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
3.4. Активизировать работу по   Отчет в        Ахметов Д.К.,    Ежемесячно
привлечению инвестиций на  Правительство  Минэкономики,
строительство объектов                    Минфин,
г. Астаны и безусловному                  Инвестагентство,
исполнению программы                      МИД, аким г. Астаны
развития новой столицы в
2000 году
--------------------------------------------------------------------------
3.5. Проработать и определиться Информация в   Ахметов Д.К.,    В течение
с конкретными объектами    Правительство  Джаксыбеков А.Р. одного
г. Астаны, строительство                  совместно с      месяца
которых будет осуществляться              акимами областей
за счет средств регионов, в               и г. Алматы
соответствии с Генеральным
планом застройки столицы
--------------------------------------------------------------------------
3.6. Акимам областей, гг.       Отчет          Акимы областей   Декабрь,
Астаны и Алматы возвести   Президенту     г.г. Астаны и    ежегодно
в столице республики по                   Алматы
одному объекту торговли или
сферы услуг
--------------------------------------------------------------------------
3.7. Принять меры по освоению   Отчет          Минфин,          Июнь
грантов арабских стран-    Президенту,    Джаксыбеков А.Р. 2000 г.
доноров на развитие        Информация в
г. Астаны                  Правительство
--------------------------------------------------------------------------
3.8. Усилить контроль и         Отчет          Минфин,         Ежемесячно,
ответственность первых     Президенту,    Минэкономики,    к 25 числу
руководителей              Информация в   другие           месяца,
соответствующих            Правительство  центральные      следующего
государственных органов                   исполнительные   за отчетным
за освоением внешних займов               органы
--------------------------------------------------------------------------
3.9. Разработать проект         Проект         Минэкономики,    I квартал
постановления              постановления  Минфин,          2000 г.
Правительства Республики   Правительства  Национальная
Казахстан "О мерах по                     комиссия по делам
поддержке женского                        семьи и женщин при
предпринимательства"                      Президенте
Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Четвертое задание. Изменение сырьевой направленности экономики
--------------------------------------------------------------------------

3.1. !Өндірістік секторды несие.  !Президентке!Ұлттық Банк   !2000 жылдың
!лендірудің көлемдерін артты.!есеп,      !(келісім      !наурызы,
!руды қамтамасыз ету         !Үкіметке   !бойынша),     !Тоқсан сайын
!                            !ақпарат    !Қаржымині     !
---------------------------------------------------------------------------
3.2. !Мемлекеттік меншікті жекеше.!Нормативтік!Монополиябиз. !2000 жылдың
!лендіруден түскен қаражаттың!құқықтық   !несагенттігі, !10 наурызы
!бір бөлігін қаржыландыру    !актінің    !Ауылшармині,  !
!көзі ретінде белгілей отырып!жобасы     !Қаржымині, Ұл.!
!шағын және орта бизнесті,   !           !ттық Банк (ке.!
!ауыл шаруашылығын қолдау    !           !лісім бойынша)!
!үшін инвестициялық қорлар   !           !Қазақстан Рес.!
!құру мәселелерін пысықтау   !           !публикасы Пре.!
!                            !           !зидентінің жа.!
!                            !           !нындағы Отбасы!
!                            !           !және әйелдер  !
!                            !           !істері жөнін. !
!                            !           !дегі ұлттық   !
!                            !           !комиссия      !
---------------------------------------------------------------------------
3.3. !Көлеңкедегі капиталдарды    !Президентке!Қаржымині,    !2000 жылдың
!заңдандыру мәселелері       !баяндама,  !Мемкірісмині, !наурызы
!бойынша түпкілікті айқындау !Үкіметке   !ІІМ, Әділетми.!
!және ұсыныс енгізу          !ақпарат    !ні, ҰҚК (келі.!
!                            !           !сім бойынша), !
!                            !           !Экономикамині,!
!                            !           !Бас прокурату.!
!                            !           !ра (келісім   !
!                            !           !бойынша), Ұл. !
!                            !           !ттық Банк (ке.!
!                            !           !лісім бойынша)!
!                            !           !Бағалы қағаз. !
!                            !           !дар жөніндегі !
!                            !           !ұлттық комис. !
!                            !           !сия (келісім  !
!                            !           !бойынша)      !
---------------------------------------------------------------------------
3.4. !Астана қаласының құрылыс    !Үкіметке   !Д.К. Ахметов, !Ай сайын
!объектілеріне инвестиция.   !есеп       !Экономикамині,!
!ларды тарту және 2000 жылы  !           !Қаржымині, Ин.!
!жаңа астананы дамытудың бағ.!           !вестициялар   !
!дарламасын сөзсіз орындау   !           !жөніндегі     !
!жөніндегі жұмысты жандандыру!           !агенттік, СІМ,!
!                            !           !Астана қаласы.!
!                            !           !ның әкімі     !
---------------------------------------------------------------------------
3.5. !Астана қаласының құрылысы,  !Үкіметке   !Облыстардың   !Бір айдың
!астананың құрылысын салудың !ақпарат    !және Алматы   !ішінде
!Бас жоспарына сәйкес аймақ. !           !қаласының     !
!тардың қаражаты есебінен    !           !әкімдерімен   !
!жүзеге асырылатын нақты     !           !бірлесіп Д.К. !
!объектілерін пысықтау және  !           !Ахметов, Ә.Р. !
!белгілеу                    !           !Жақсыбеков    !
---------------------------------------------------------------------------
3.6. !Облыстардың, Астана және    !Президентке!Облыстардың,  !Жыл сайын
!Алматы қалалары әкімдерінің !есеп       !Астана және   !желтоқсан
!республика астанасында бір- !           !Алматы қалала.!
!бірден сауда немесе қызмет  !           !рының әкімдері!
!көрсету объектілерін салуы  !           !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.7. !Араб елдерінің - донорлардың!Президентке!Қаржымині,    !2000 жылдың
!Астана қаласын дамытуға     !есеп,      !Ә.Р. Жақсыбе. !маусымы
!арналған гранттарын игеру   !Үкіметке   !ков           !
!жөнінде шаралар қабылдау    !ақпарат    !              !
---------------------------------------------------------------------------
3.8. !Тиісті мемлекеттік органдар !Президентке!Қаржымині,    !Ай сайын,
!бірінші басшыларының сыртқы !есеп,      !Экономикамині,!есептіден
!заемдары игеруді бақылауы   !Үкіметке   !басқа да орта.!кейінгі
!мен жауапкершілігін күшейту !ақпарат    !лық атқарушы  !айдың 25
!                            !           !органдар      !күніне
---------------------------------------------------------------------------
3.9. !"Әйелдердің кәсіпкерлігін   !Үкімет қау.!Экономикамині,!2000 жылдың
!қолдау жөніндегі шаралар    !лысының    !Қаржымині, Қа.!І тоқсаны
!туралы" Қазақстан Республи. !жобасы     !зақстан Респу.!
!касының Үкіметі қаулысының  !           !бликасы Прези.!
!жобасын әзірлеу             !           !дентінің жа.  !
!                            !           !нындағы Отбасы!
!                            !           !және әйелдер  !
!                            !           !істері жөнін. !
!                            !           !дегі ұлттық   !
!                            !           !комиссия      !
---------------------------------------------------------------------------
ТӨРТІНШІ ТАПСЫРМА. ЭКОНОМИКАНЫҢ ШИКІЗАТТЫҚ БАҒЫТТЫЛЫҒЫН ӨЗГЕРТУ
---------------------------------------------------------------------------

4.1. Разработать меры по        План           МЭИТ             10 марта
созданию                   мероприятий,                    2000 г.
конкурентоспособной        Доклад Президенту               Ноябрь
перерабатывающей                                           2000 г.
промышленности
--------------------------------------------------------------------------
4.2. Внести предложения по      План           МЭИТ             10 марта
организации на             мероприятий,                    2000 г.
предприятиях               Доклад Президенту
машиностроения
производства оборудования
для энергетического,
транспортного и
металлургического комплекса
--------------------------------------------------------------------------
4.3. Внести предложения по      Отчет          МЭИТ             10 марта
дальнейшему развитию       Президенту,                     2000 г.
нефтеперерабатывающей      Информация в
промышленности             Правительство
--------------------------------------------------------------------------
4.4. Разработать программу      Проект         МЭИТ             IV квартал
восстановления химической  постановления                   2000 г.
и нефтехимической          Правительства
промышленности, производства
пластмасс и полимерных
изделий
--------------------------------------------------------------------------
4.5. Внести предложения о       Отчет          МЭИТ, МТСЗ,      Март
создании предприятий по    Президенту,    Агентство по     2000 г.
высокотехнологичным        Информация в   монополиям и
производствам. Разработать Правительство  бизнесу
меры по подготовке
квалифицированного
персонала
--------------------------------------------------------------------------
Пятое задание. Преодоление региональных диспропорций
--------------------------------------------------------------------------
5.1. Обеспечить выравнивание    Доклад         Минэкономики,    Декабрь,
денежных доходов населения Президенту     МТСЗ, МЭИТ,      ежегодно
в региональном разрезе                    Минтранском,
посредством опережающего                  Статагентство,
развития экономик отстающих               Минсельхоз
районов Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------------

4.1. !Бәсекелестік қабілетті қайта!Іс-шаралар.!ЭИСМ          !2000 жылдың
!өңдеу өнеркәсібін құру      !дың жоспары!              !10 наурызы
!жөніндегі шараларды әзірлеу !Президентке!              !2000 жылдың
!                            !баяндама   !              !қарашасы
---------------------------------------------------------------------------
4.2. !Машина жасау кәсіпорында.   !Іс-шаралар.!ЭИСМ          !2000 жылдың
!рында энергетикалық, көлік. !дың жоспары!              !10 наурызы
!тік және металлургиялық     !Президентке!              !
!кешенге арналған жабдықтар. !баяндама   !              !
!дың өндірісін ұйымдастыру   !           !              !
!жөнінде ұсыныс енгізу       !           !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.3. !Мұнай өңдеу өнеркәсібін одан!Президентке!ЭИСМ          !2000 жылдың
!әрі дамыту жөнінде ұсыныс   !есеп,      !              !10 наурызы
!енгізу                      !Үкіметке   !              !
!                            !ақпарат    !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.4. !Химия және мұнайхимия өнер. !Үкімет     !ЭИСМ          !2000 жылдың
!кәсіптерін пластмасса мен   !қаулысының !              !ІV тоқсаны
!полимерлік бұйымдардың өнді.!жобасы     !              !
!рісін қалпына келтірудің    !           !              !
!бағдарламасын әзірлеу       !           !              !
---------------------------------------------------------------------------
4.5. !Жоғары технологиялық өнді.  !Президентке!ЭИСМ, ЕХҚМ,   !2000 жылдың
!рістер бойынша кәсіпорындар !есеп,      !Монополиябиз. !наурызы
!құру туралы ұсыныс енгізу.  !Үкіметке   !несагенттігі  !
!Білікті қызметкерлерді даяр.!ақпарат    !              !
!лау жөніндегі шараларды     !           !              !
!әзірлеу                     !           !              !
---------------------------------------------------------------------------
БЕСІНШІ ТАПСЫРМА. АЙМАҚТЫҚ ҮЙЛЕСІМСІЗДІКТЕРДІ ЖЕҢУ
---------------------------------------------------------------------------
5.1. !Қазақстан Республикасының   !Президентке!Экономикамині,!Желтоқсан
!артта қалған аудандарының   !баяндама   !ЕХҚМ, ЭИСМ,   !Жыл сайын
!экономикасын оздыра дамыту  !           !Көліккоммині, !
!арқылы аймақтық тұрғыда     !           !Статагенттігі,!
!халықтың ақшалай кірістерін !           !Ауылшармині   !
!теңестіруді қамтамасыз ету !           !              !
---------------------------------------------------------------------------