Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы Ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияның 2000 жылғы 15 ақпандағы төртінші мәжілісінің Хаттамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 21 наурыз N 420
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы жан-жақты ынтымақтастықты одан әрі үдемелі дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы Ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияның 2000 жылғы 15 ақпандағы төртінші мәжілісінің хаттамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралардың жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және мүдделі ұйымдар Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ай сайын Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне хабарласын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Үкіметіне хабарласын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
21 наурыздағы N 420
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы
Ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияның 2000 жылғы
15 ақпандағы төртінші мәжілісінің Хаттамасын іске асыру
жөніндегі іс-шаралардың жоспары
__________________________________________________________________________
N !            Іс-шара              !  Орындау   !Жауапты орындаушылар
р/с!                                 !мерзімдері  !
--------------------------------------------------------------------------
1 !                     2           !      3     !         4
--------------------------------------------------------------------------
1. Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы
Ынтымақтастық жөніндегі Үкіметаралық Комиссияның үшінші мәжілісінің
шешімдерін іске асыру бойынша:
__________________________________________________________________________
Отын-энергетикалық кешен саласында
--------------------------------------------------------------------------
1  Атырау - Самара мұнай құбырының                 Энергетика, индустрия
өткізу қабілетін жылына 15 млн.                 және сауда министрлігі
тоннаға дейін кеңейтудің жобасын
іске асыруды жеделдету:
1) Аталған мұнай құбыры бойынша   2000 жылдың
тасымалдау үшін Қазақстан      31 наурызына
мұнайының балансын Ресей          дейін
тарапына беру;

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Протокола четвертого заседания Межправительственной комиссии по сотрудничеству между Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 15 февраля 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2000 года N 420
В целях дальнейшего поступательного развития всестороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Российской Федерацией Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Протокола четвертого заседания Межправительственной комиссии по сотрудничеству между Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 15 февраля 2000 года (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям ежемесячно информировать Министерство иностранных дел Республики Казахстан о ходе выполнения Плана мероприятий.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан ежеквартально информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана мероприятий.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 марта 2000 года N 420
План мероприятий
по реализации Протокола четвертого заседания
Межправительственной комиссии по сотрудничеству между
Республикой Казахстан и Российской Федерацией
15 февраля 2000 года
__________________________________________________________________________
N !            Мероприятие          !    Срок    !Ответственные
п/п!                                 !исполнения  !исполнители
--------------------------------------------------------------------------
1 !                     2           !      3     !         4
--------------------------------------------------------------------------
1. По реализации решений третьего заседания Межправительственной комиссии
по сотрудничеству между Республикой Казахстан и Российской Федерацией:
__________________________________________________________________________
В области топливно-энергетического комплекса
--------------------------------------------------------------------------
1   Ускорение реализации проекта рас-              Министерство энергетики,
ширения пропускной способности                 индустрии и торговли
нефтепровода Атырау-Самара до
15 млн.тонн в год:
1) Представление российской      До 31 марта
стороне баланса казахстанской    2000 года
нефти для транспортировки по
данному нефтепроводу;

2) Жоғарыда көрсетілген жобаны   2000 жылдың
қаржыландыру туралы мәселені  1 шілдесіне
пысықтау                          дейін
---------------------------------------------------------------------------
2  Астана қаласын Ресей мен Қазақ.  2000 жылдың    Энергетика, индустрия
станның аумағындағы газ көздері. 1 маусымына    және сауда министрлігі
нен газбен қамтамасыз етудің         дейін
нұсқаларын пысықтау
--------------------------------------------------------------------------
3  "Газпром" ашық акционерлік қоға. 2000 жылдың    "Қазақойл" ұлттық мұнай-
мына Орынбор газ зауытында қайта 15 наурызына   газ компаниясы (келісім
өңдеу үшін  Қарашығанақ кен ор.    дейін          бойынша)
нынан көмірсутегі шикізатын бе.
рудің жылдар бойынша бөлінген
2001-2004 жылдарға арналған көлемі
бойынша деректерді беру
--------------------------------------------------------------------------
4  Қазақстан Республикасы мен Ресей 2000 жылдың   Энергетика, индустрия
Федерациясының арасындағы Ынты.  1 қазанына    және сауда министрлігі
мақтастық жөніндегі үкіметаралық   дейін
комиссияның (бұдан әрі - Комис.
сия) бесінші мәжілісінде қарау
үшін Каспий құбыр төсеу концор.
циумы (КҚК) жобасының іске асыры.
луының барысы туралы ақпарат
дайындау
---------------------------------------------------------------------------
5  Комиссияның мәжілісінде қарау    2000 жылдың   Энергетика, индустрия
үшін Қазақстан аумағында атом    1 қазанына    және сауда министрлігі
электр стансасын салу мәселесі     дейін
бойынша ұсыныстар әзірлеу
--------------------------------------------------------------------------
6  Екі мемлекеттің заңдарына        2000 жылдың   "Қазатомөнеркәсібі" ұлт.
сәйкес "ҮМЗ" ААҚ мен "ТВЭЛ"      1 шілдесіне   тық атом компаниясы (ке.
ААҚ-ның арасында өзара акция.       дейін      лісім бойынша),
лар алмасу туралы мәселені шешу                Энергетика, индустрия
және сауда министрлігі
--------------------------------------------------------------------------
7  Қазақстан мен Ресейдің уран кені 2000 жылдың   "Қазатомөнеркәсібі" ұлт.
мен уран шикізатын шығару және   15 наурызына  тық атом компаниясы (ке.
өңдеу жөніндегі кәсіпорындарының    дейін      лісім бойынша),
кооперациялық байланыстарын қал.               Энергетика, индустрия
пына келтіру жөніндегі техника.                және сауда министрлігі
лық-экономикалық негіздемелерді
дайындау үшін мүдделі мемлекет.
тік органдардың өкілдерінен
жұмыс тобын құру
--------------------------------------------------------------------------
8  Қазақстан Республикасы мен Ресей 2000 жылдың   "Қазатомөнеркәсібі" ұлт.
Федерациясының тантал және ниоби 1 шілдесіне   тық атом компаниясы (ке.
өнімдерін өндіру және пайдалану     дейін      лісім бойынша),
саласындағы кәсіпорындары мен                  Энергетика, индустрия
ұйымдарының ынтымақтастығын                    және сауда министрлігі
кеңейту жөніндегі нақты іс-шара.
ларды дайындау
--------------------------------------------------------------------------
Көлік саласында
--------------------------------------------------------------------------
9  Екі елдің кемелерімен Ертіс      2000 жылдың   Көлік және коммуникация.
өзені бойынша жүктер мен жолаушы.1 шілдесіне   лар министрлігі
ларды тасымалдауды ұйымдастыру     дейін
мен оның шарттары туралы үкімет.
аралық келісімнің жобасын мемле.
кетішілік келісуді аяқтау
--------------------------------------------------------------------------
10 Халықаралық автомобиль қатынасы  2000 жылдың   Көлік және коммуникация.
туралы үкіметаралық келісімнің   1 қазанына    лар министрлігі
жобасын дайындау және келісу       дейін
--------------------------------------------------------------------------
11 Қазақстан мен Ресейдің көлік ми. 2000 жылдың   Көлік және коммуникация.
нистрліктері басшыларының 2000   1 шілдесіне   лар министрлігі

2) Проработка вопроса о          До 1 июля
финансировании вышеуказанного    2000 года
проекта
---------------------------------------------------------------------------
2   Проработка вариантов газо-       До 1 июня     Министерство энергетики,
снабжения города Астаны от       2000 года     индустрии и торговли
источников газа, находящихся
на территории России и
Казахстана
--------------------------------------------------------------------------
3   Представление в ОАО "Газпром"    До 15 марта   Национальная нефтегазо-
данных по объемам поставок       2000 года     вая компания "Казахойл"
углеводородного сырья с Ка-                    (по согласованию)
рачаганакского месторождения
для переработки на Оренбургском
газоперерабатывающем заводе
на 2001-2004 годы с разбивкой
по годам
--------------------------------------------------------------------------
4   Подготовка информации о ходе    До 1 октября  Министерство энергетики,
реализации проекта Каспийского  2000 года     индустрии и торговли
трубопроводного консорциума
(КТК) для рассмотрения на
пятом заседании Межправитель-
ственной комиссии по сотруд-
ничеству между Республикой
Казахстан и Российской
Федерацией (далее - Комиссия)
---------------------------------------------------------------------------
5   Подготовка предложений по       До 1 октября  Министерство энергетики,
вопросу строительства атомной   2000 года     индустрии и торговли
электростанции на территории
Казахстана для рассмотрения
на заседании Комиссии
--------------------------------------------------------------------------
6   Решение вопроса о взаимном      До 1 июля     Национальная атомная
обмене акциями между ОАО "УМЗ"  2000 года     компания "Казатомпром"
и ОАО "ТВЭЛ" в соответствии с                 (по согласованию),
законодательствами обоих                      Министерство энергетики,
государств                                    индустрии и торговли
--------------------------------------------------------------------------
7   Создание рабочей группы из      До 15 марта   Национальная атомная
представителей заинтересован-   2000 года     компания "Казатомпром"
ных государственных органов                   (по согласованию),
для подготовки технико-                       Министерство энергетики,
экономического обоснования по                 индустрии и торговли
восстановлению кооперационных
связей предприятий Казахстана
и России по добыче и перера-
ботке урановых руд и ураново-
го сырья
--------------------------------------------------------------------------
8   Разработка конкретных          До 1 июля     Национальная атомная
мероприятий по расширению      2000 года     компания "Казатомпром"
сотрудничества предприятий                   (по согласованию),
и организаций Республики                     Министерство энергетики,
Казахстан и Российской                       индустрии и торговли
Федерации в области
производства и потребления
танталовой и ниобиевой
продукции
--------------------------------------------------------------------------
В области транспорта
--------------------------------------------------------------------------
9   Завершить внутригосудар-       До 1 июля     Министерство транспорта
ственное согласование          2000 года     и коммуникаций
проекта межправительствен-
ного Соглашения об
организации и условиях
перевозок грузов и
пассажиров судами обеих
стран по реке Иртыш
--------------------------------------------------------------------------
10  Подготовка и согласование      До 1 октября  Министерство транспорта
проекта межправительствен-     2000 года     и коммуникаций
ного Соглашения о
международном автомобиль-
ном сообщении
--------------------------------------------------------------------------
11  Разработка Плана              До 1 июля      Министерство транспорта
мероприятий по реализации     2000 года      и коммуникаций
достигнутых договоренностей
в ходе рабочей встречи
руководителей транспортных
министерств Казахстана и

жылғы 28-29 қаңтарда болған, екі    дейін
елдің арасында жүктердің автомо.
биль, теңіз және өзен жолдары
арқылы тасымалдауларды дамытуға
және олардың аумақтары арқылы
транзитке байланысты мәселелер
кешенін шешуге бағытталған жұмыс
бабындағы кездесулері барысында
қол жеткізілген уағдаластықтарды
іске асыру жөніндегі іс-шаралар.
дың жоспарын дайындау
--------------------------------------------------------------------------
12 1. Екі елдің кеме жасау зауыт-да 2000 жылдың   Көлік және коммуникация.
Қазақстан үшін танкер флоты құ.  15 наурызына  лар министрлігі,
рылысын қаржыландырудың көздерін    дейін      Энергетика, индустрия
айқындау жөнінде ұсыныстар                     және сауда министрлігі,
дайындау                                       Қаржы министрлігі
2. Аталған мәселе бойынша Ресей. 2000 жылдың
дің Экономика министрлігімен,    1 шілдесіне
Қаржы министрлігімен және Көлік     дейін
министрлігімен келіссөздер жүргі.
зу
---------------------------------------------------------------------------
13 Қазақстан Республикасының Үкіме. 2000 жылдың   Энергетика, индустрия
тіне Жайық өзенінде және Жайық-  1 сәуіріне    және сауда министрлігі,
Каспий каналында судың түбін        дейін      Қаржы министрлігі,
тереңдету жұмыстарын қаржылан.                 Көлік және коммуникация.
дыру мен жүргізу, сондай-ақ                    лар министрлігі
Ресей кәсіпорындарының Қазақ.
стан үшін техникалық флот кеме.
лерін беруі мәселелері жөнінде
келісілген ұсыныстар енгізу
--------------------------------------------------------------------------
14 Трансазия теміржол магистралінің 2000 жылдың   Көлік және коммуникация.
Солтүстік дәлізі бағытын пайда.  10 шілдесіне  лар министрлігі
лану жөнінде ұсыныстар дайындау     дейін
және 2000 жылғы бірінші жартыжыл.
дықтың қорытындылары бойынша
жұмыстың нәтижелері туралы Комис.
сияның қазақстандық бөлігінің
төрағасын хабардар ету
---------------------------------------------------------------------------
Әртүрлі мәселелер
---------------------------------------------------------------------------
15 Ресейдің Мемлекеттік кеден ко.   2000 жылдың   Мемлекеттік кіріс минис.
митетімен Ресейден "Байқоңыр"    1 сәуіріне    трлігінің Кеден комитеті
кешеніне апарылатын және "Бай.     дейін
қоңыр" кешенінен Ресейге әкеті.
летін тауарлар мен көлік құралда.
рын кедендік ресімдеу мен бақылау.
дың жеңілдетілген тәртібі ту.
ралы 1998 жылғы 6 мамырдағы
келісімге толықтырулар туралы
хаттамаға қол қою
---------------------------------------------------------------------------
16 Комиссияның бесінші мәжілісінің  2000 жылдың   Білім және ғылым минис.
өткізілуі кезінде Бағдарламаның  1 шілдесіне   трлігі, Энергетика, ин.
бекітілуі мақсатқа сәйкес келе.      дейін     дустрия және сауда
тіндігін ескере отырып, Қазақ.                 министрлігі
стан Республикасының Премьер-
Министрі Қ.К. Тоқаев пен Ресей
Федерациясының Үкіметі Төраға.
сының бірінші орынбасары М.М.
Касьяновтың келіссөздерінің
қорытындылары жөніндегі 2000
жылғы 19 қаңтардағы хаттаманың
(7-тармақ) ережелерін ескеріп,
Ғылым және техника саласындағы
қазақстан-ресей ынтымақтастығы
бағдарламасына енгізу үшін нақты
жобаларды келісу
---------------------------------------------------------------------------
17 Комиссияның үшінші мәжілісі ше.  2000 жылдың   Ауыл шаруашылығы министр.
шімдерінің орындалуын қамтамасыз 15 наурызына  лігі, "Азық-түлік келі.
ету мақсатында Қазақстан Респуб.     дейін     сім-шарт корпорациясы"
ликасының бұрынғы Торғай облысы                жабық түрдегі акционерлік
кәсіпорындарының "Росконтракт"                 қоғам (келісім бойынша)
ҚКК және "Роснефть" МК алдындағы
қарыздарын өтеу жөнінде ұсыныстар
дайындау
---------------------------------------------------------------------------

России, состоявшейся 28-29
января 2000 года (Астана,
Алматы), направленных на
решение комплекса вопро-
сов, связанных с развитием
автомобильных, морских и
речных перевозок грузов
между двумя странами и
транзитом через их
территории
-------------------------------------------------------------------------
12  1. Подготовка предложений     До 15 марта    Министерство транспорта
по определению источников     2000 года      и коммуникаций,
финансирования строительства                 Министерство энергетики,
танкерного флота для                         индустрии и торговли,
Казахстана на судостроитель-                 Министерство финансов
ных заводах двух стран
2. Проведение переговоров     До 1 июля
с Министерством экономики,    2000 года
Министерством финансов и
Министерством транспорта
России по указанному
вопросу
---------------------------------------------------------------------------
13  Внесение согласованных        До 1 апреля    Министерство энергетики,
предложений в Правительство   2000 года      индустрии и торговли,
Республики Казахстан по                      Министерство финансов,
вопросу о финансировании и                   Министерство транспорта и
проведении дноуглубительных                  коммуникаций
работ на реке Урал и Урало-
Каспийском канале, а также
поставках судов технического
флота для Казахстана
предприятиями России
--------------------------------------------------------------------------
14  Подготовка предложений по     До 10 июля     Министерство транспорта и
использованию маршрута        2000 года      коммуникаций
Северного коридора
Трансазиатской железно-
дорожной магистрали и
информирование Председа-
теля казахстанской части
Комиссии о результатах
работы по итогам первого
полугодия 2000 года
---------------------------------------------------------------------------
Разное
--------------------------------------------------------------------------
15  Подписание с Государственным  До 1 апреля    Таможенный комитет
таможенным комитетом России   2000 года      Министерства государствен-
Протокола о дополнениях к                    ных доходов
Соглашению об упрощенном
порядке таможенного оформ-
ления и контроля товаров и
транспортных средств,
ввозимых из России на
комплекс "Байконур" и
вывозимых из комплекса
"Байконур" в Россию от
6 мая 1998 года
---------------------------------------------------------------------------
16  Согласование конкретных       До 1 июля      Министерство образования и
проектов для включения в      2000 года      науки, Министерство
Программу казахстанско-                      энергетики, индустрии и
российского сотрудничества                   торговли
в области науки и техники
с учетом положений
Протокола по итогам
переговоров Премьер-Министра
Республики Казахстан К.К.
Токаева и Первого
заместителя Председателя
Правительства Российской
Федерации М.М.Касьянова от
19 января 2000 г. (пункт 7)
исходя из целесообразности
утверждения Программы в
период проведения пятого
заседания Комиссии
---------------------------------------------------------------------------
17  Подготовить предложения по    До 15 марта    Министерство сельского
погашению задолженности       2000 года      хозяйства, акционерное
предприятий бывшей Тургайской                общество закрытого типа
области Республики Казахстан                 "Продовольственная
перед ФКК "Росконтракт" и                    контрактная корпорация"
НК "Роснефть" с целью                        (по согласованию)
обеспечения выполнения
решения третьего заседания
Комиссии
---------------------------------------------------------------------------

2. 1999 жылғы 24 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясы аймақтарының 1999-2007 жылдарға арналған шекара
маңындағы ынтымақтастығы бағдарламасына іс-шаралар бойынша
---------------------------------------------------------------------------
18 Шекара маңындағы ынтымақтастық   Тұрақты      Энергетика, индустрия
бағдарламасын іске асыру жөнін.               және сауда министрлігі
дегі іс-шаралардың орындалуына
бақылау жасауды жүзеге асыру
--------------------------------------------------------------------------
19 2000 жылғы мамыр-маусым айларын. 2000 жылдың  Сыртқы істер министрлігі,
да Орынбор қаласында өтетін Ше.  1 сәуіріне   Энергетика, индустрия
кара маңындағы ынтымақтастық жө.   дейін      және сауда министрлігі
ніндегі шағын комиссияның мәжілі.
сіне дайындалу. Дайындықтың бары.
сы туралы Комиссияның қазақстан.
дық бөлігінің төрағасын хабардар
етіп отыру
--------------------------------------------------------------------------
3. 1998 жылғы 12 қазандағы Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясының 1998-2007 жылдарға арналған экономикалық
ынтымақтастық бағдарламасын іске асыру бойынша
--------------------------------------------------------------------------
20 2000 жылы Бағдарламаны орындау   Тоқсан сайын Экономика министрлігі
жөніндегі іс-шаралардың жоспарын
іске асыруды қамтамасыз ету және
оның орындалу барысы туралы Ко.
миссияның қазақстандық бөлігінің
төрағасын хабардар етіп отыру
---------------------------------------------------------------------------
21 Халықаралық трансұлттық құрылым. 2000 жылдың   Экономика министрлігі,
дардың және қаржы өндірістік     1 сәуіріне    Сыртқы істер министрлігі
топтардың қызметтерін реттейтін     дейін
Қазақстанда қолданылып жүрген
шарт-құқықтық база туралы ресей
тарапын хабардар ету
---------------------------------------------------------------------------
22 Комиссияның бесінші мәжілісі     2000 жылдың   Экономика министрлігі
қарсаңында Үйлестіруші кеңестің  1 қазанына
мәжілісін өткізуге дайындық         дейін
---------------------------------------------------------------------------
4. Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының арасындағы
Ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссияның 2000 жылғы
іс-қимыл бағдарламасы бойынша
--------------------------------------------------------------------------
23 Комиссияның 2000 жылғы іс-қимыл  Тоқсан сайын  Сыртқы істер министрлігі
бағдарламасының орындалу бары.
сына бақылау жасау және нәти.
желері туралы Комиссияның қазақ.
стандық бөлігінің төрағасын
хабардар етіп отыру
--------------------------------------------------------------------------

2. По Мероприятиям к Программе приграничного сотрудничества
регионов Республики Казахстан и Российской Федерации на
1999-2007 годы от 24 сентября 1999 года
---------------------------------------------------------------------------
18  Осуществление контроля       Постоянно       Министерство энергетики,
за выполнением Мероприятий                   индустрии и торговли
по реализации Программы
приграничного сотрудничества
--------------------------------------------------------------------------
19  Подготовка к заседанию       До 1 апреля     Министерство иностранных
Подкомиссии по приграничному  2000 года      дел, Министерство
сотрудничеству в мае-июне                    энергетики, индустрии и
2000 года в Оренбурге.                       торговли
Информирование Председателя
казахстанской части Комиссии
о ходе подготовки
--------------------------------------------------------------------------
3. По реализации Программы экономического сотрудничества
Республики Казахстан и Российской Федерации на 1998-2007 годы
от 12 октября 1998 года
--------------------------------------------------------------------------
20  Обеспечение реализации      Ежеквартально    Министерство экономики
Плана мероприятий по
выполнению в 2000 году
Программы и информирование
о ходе ее выполнения
Председателя казахстанской
части Комиссии
---------------------------------------------------------------------------
21  Информирование российской   До 1 апреля      Министерство экономики,
стороны о действующей в     2000 года        Министерство иностранных
Казахстане договорно-                        дел
правовой базе,
регулирующей деятельность
международных транснацио-
нальных структур и
финансово-промышленных
групп
---------------------------------------------------------------------------
22  Подготовка к проведению     До 1 октября    Министерство экономики
заседания Координационного  2000 года
совета накануне пятого
заседания Комиссии
---------------------------------------------------------------------------
4. По Программе действий Межправительственной комиссии
по сотрудничеству между Республикой Казахстан и
Российской Федерацией в 2000 году
--------------------------------------------------------------------------
23  Контроль за ходом выпол-   Ежеквартально    Министерство иностранных
нения Программы действий                    дел
Комиссии в 2000 году и
информирование о резуль-
татах Председателя
казахстанской части
Комиссии
--------------------------------------------------------------------------

5. Жекелеген шұғыл мәселелер бойынша
--------------------------------------------------------------------------
24 Қазақстан Республикасының Үкі.   Тұрақты       Қаржы министрлігінің
меті мен Ресей Федерациясы Үкі.                Мемлекеттік мүлік және
метінің арасындағы Қазақстан                   жекешелендіру комитеті
Республикасының аумағында орна.
ласқан "Прикаспийбурнефть"
Ресей мемлекеттік өндірістік
бірлестігінің мүлкіне қатысты
меншік құқықтарын реттеу туралы
2000 жылғы 15 ақпандағы келісім
бойынша Тараптардың міндеттеме.
лерін орындауына бақылау жасау
---------------------------------------------------------------------------
25 Ертіс өзені бассейнінің металл   2000 жылдың   Табиғи ресурстар және
сынабымен ластануы проблемасы    1 шілдесіне   айналадағы ортаны қорғау
жөнінде қазақстан-ресей консуль.     дейін     министрлігі, Павлодар
тацияларын өткізу және белгілен.               облысының әкімі
ген тәртіппен ұсыныстар енгізу
--------------------------------------------------------------------------
26 1. Ресей Федерациясы жалға алып  2000 жылдың   Энергетика, индустрия
отырған "Байқоңыр" ғарыш айлағы. 1 мамырына    және сауда министрлігі,
на, Сарышаған полигонына және      дейін       Қорғаныс министрлігі
"Балқаш" радиолакациялық станция.
сына электр қуатын, ресей-қазақс.
тан шекарасында оның орнын баса
тұру мүмкіндігін қоса алғанда,
кепілдікпен жеткізуді қамтамасыз
ету тәртібін келісу
2. Осы объектілерге Қазақстан
Республикасының мемлекеттік
маңызы бар объектілері мәртебе.
сін беру туралы мәселені пысықтау,
апаттық сақталымнан төмен қысқар.
туға жатпайтын объектілерге электр
қуатын беру.
Осы мәселелер бойынша Комиссияның
қазақстандық бөлігінің төрағасын
хабардар етіп отыру.
---------------------------------------------------------------------------
27 "Шымкент қорғасын зауыты" ААҚ-   2000 жылдың   Энергетика, индустрия
ның "Салайыр тау-кен байыту ком. 1 шілдесіне   және сауда министрлігі,
бинаты" ААҚ алдындағы қарызы мә.  дейін        Әділет министрлігі
селесі жөнінде Комиссияның
қазақстандық бөлігінің төрағасына
келісілген ұсыныстар енгізу
--------------------------------------------------------------------------
28 Қазақстан Республикасы мен Ресей 2000 жылдың   Сыртқы істер министрлігі,
Федерациясының 2000-2002 жылдар. 1 мамырына    Ғылым және білім министр.
ға арналған гуманитарлық саладағы   дейін      лігі, Мәдениет, ақпарат
ынтымақтастығы бағдарламасының                 және қоғамдық келісім
жобасын қараудың нәтижелері туралы             министрлігі
Ресей тарапын хабардар ету
---------------------------------------------------------------------------
29 Қазақстан-ресей шекарасында ал.  2000 жылдың   Сыртқы істер министрлігі,
ғашқы кезекте орнатылу ұсынылып  15 наурызына  Ұлттық қауіпсіздік коми.
отырған 68 өткізу пунктінен тұра.   дейін      теті (келісім бойынша),
тын тізбені келісу, оның ішінде                Мемлекеттік кіріс минис.

5. По отдельным оперативным вопросам
--------------------------------------------------------------------------
24  Контроль за выполнением   Постоянно         Комитет государственного
обязательств Сторон по                      имущества и приватизации
Соглашению между                            Министерства финансов
Правительством Республики
Казахстан и Правительством
Российской Федерации об
урегулировании прав
собственности в отношении
имущества Российского
государственного
производственного объеди-
нения (РГПО) "Прикас-
пийбурнефть", находящегося
на территории Республики
Казахстан от 15 февраля
2000 года
---------------------------------------------------------------------------
25  Проведение казахстанско-   До 1 июля        Министерство природных
российских консультаций    2000 года        ресурсов и охраны
по проблеме загрязнения                     окружающей среды, аким
бассейна реки Иртыш                         Павлодарской области
металлической ртутью и
внесение предложений в
установленном порядке
--------------------------------------------------------------------------
26  1. Согласование порядка    До 1 мая         Министерство энергетики,
обеспечения гарантирован-  2000 года        индустрии и торговли,
ных поставок электроэнер-                   Министерство обороны
гии на арендуемые Российс-
кой Федерацией космодром
"Байконур", полигон
"Сары-Шаган" и радиоло-
кационную станцию (РЛС)
"Балхаш", включая
возможность ее замещения
на российско-казахстанской
границе.
2. Проработка вопроса о
придании этим объектам
статуса объектов
государственного значения
Республики Казахстан,
подача электроэнергии на
которые не подлежит
сокращению ниже аварийной
брони.
Информирование по данным
вопросам Председателя
казахстанской части
Комиссии
---------------------------------------------------------------------------
27  Внесение согласованных      До 1 июля        Министерство энергетики,
предложений Председателю    2000 года        индустрии и торговли,
казахстанской части                          Министерство юстиции
Комиссии по вопросу
задолженности ОАО
"Шымкентский свинцовый
завод" перед ОАО
"Салаирский горно-
обогатительный комбинат"
--------------------------------------------------------------------------
28  Информирование российской   До 1 мая        Министерство иностранных
стороны о результатах       2000 года       дел, Министерство
рассмотрения проекта                        образования и науки,
Программы сотрудничества                    Министерство культуры,
Республики Казахстан и                      информации и
Российской Федерации в                      общественного согласия
гуманитарной сфере на
2000-2002 годы
---------------------------------------------------------------------------
29  Согласование перечня из    До 15 марта      Министерство иностранных
68 пунктов пропуска,       2000 года        дел, Комитет национальной
предлагаемых к перво-                       безопасности (по
очередному установлению                     согласованию),
на казахстанско-российс-                    Таможенный комитет
кой границе, в том числе                    Министерства государствен-

38 көп жақты (20 - теміржолдық                 трлігінің Кеден комитеті,
және 18 - автомобильдік) және                  Көлік және коммуникация.
30 екі жақты (2 - теміржолдық және             лар министрлігі
28 - автомобильдік). Келісудің
нәтижелері туралы Комиссияның
қазақстандық бөлігінің төрағасын
хабардар етіп отыру
---------------------------------------------------------------------------
30 Қазақстан Республикасы мен Ресей 2000 жылдың   Сыртқы істер министрлігі,
Федерациясының арасында жасалған қазаны        Әділет министрлігі,
мемлекетаралық және үкіметаралық               Экономика министрлігі,
шарттарды, келісімдер мен прото.               Ауыл шаруашылығы министр.
колдарды түгендеу және Комиссия.               лігі, Қаржы министрлігі,
ның қарауына қол қойылған құжат.               Білім және ғылым министр.
тарды күшінде қалдыру, жартылай                лігі, Мәдениет, ақпарат
қайта қарау немесе күшін жою қа.               және қоғамдық келісім
жеттігіне қатысты ұсыныстар беру.              министрлігі, Көлік және
Осы жұмыстың барысы туралы Комис.              коммуникациялар министр.
сияның бесінші мәжілісінде баяндау.            лігі, Табиғи ресурстар
Түгендеу аяқталғаннан кейін оның               және айналадағы ортаны
нәтижелерін қалыптасқан тәжірибеге             қорғау министрлігі, Мем.
сәйкес үкіметаралық протоколға қол             лекеттік кіріс министр.
қою немесе тараптардың Сыртқы істер            лігі, Қорғаныс министр.
министрліктері арасында нота алмасу            лігі, Ішкі істер минис.
арқылы рәсімдеу                                трлігі, Еңбек және халық.
ты әлеуметтік қамтамасыз
ету министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
31 Монғолиядан Қазақстанға Ресей    2000 жылдың   Ауыл шаруашылығы министр.
аумағы арқылы мал айдап өту жолы 1 шілдесіне   лігі, Сыртқы істер минис.
туралы мәселені пысықтауға           дейін     трлігі, Шығыс Қазақстан
қатысты Комиссияның қазақстандық               облысының әкімі, Ұлттық
бөлігінің төрағасын хабардар етіп              қауіпсіздік комитеті
отыру                                          (келісім бойынша)
___________________________________________________________________________
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Икебаева А.Ж.

38 многосторонних (20                       ных доходов,
железнодорожных и 18 -                      Министерство транспорта и
автомобильных) и 30                         коммуникаций
двусторонних (2 -
железнодорожных и 28 -
автомобильных). Информи-
рование Председателя
казахстанской части
Комиссии о результатах
согласования
---------------------------------------------------------------------------
30  Проведение инвентаризации  Октябрь         Министерство иностранных
заключенных между Респуб-  2000 года       дел, Министерство юстиции,
ликой Казахстан и Россий-                  Министерство экономики,
ской Федерацией межгосу-                   Министерство сельского
дарственных и межправи-                    хозяйства, Министерство
тельственных договоров,                    финансов, Министерство
соглашений и протоколов                    образования и науки,
представление на рассмот-                  Министерство культуры,
рение Комиссии предложе-                   информации и
ний относительно необхо-                   общественного согласия,
димости сохранения в силе,                 Министерство транспорта и
частичного пересмотра или                  коммуникаций, Министерство
прекращения действия                       природных ресурсов и
подписанных документов.                    охраны окружающей среды,
О ходе данной работы                       Министерство государствен-
доложить на пятом заседании                ных доходов, Министерство
Комиссии. По завершении                    обороны, Министерство
инвентаризации оформить ее                 внутренних дел, Министерство
результаты в соответствии с                труда и социальной защиты
принятой практикой путем                   населения
подписания межправительст-
венного протокола или
обмена нотами между министерст-
вами иностранных дел
Сторон
---------------------------------------------------------------------------
31  Информирование Председателя   До 1 июля    Министерство сельского
казахстанской части           2000 года    хозяйства, Министерство
Комиссии относительно прора-               иностранных дел, аким
ботки вопроса о скотопрогон-               Восточно-Казахстанской
ном пути из Монголии в                     области, Комитет
Казахстан через территорию                 национальной безопасности
России                                     (по согласованию)
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)