Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания межправительственной казахстанско-турецкой экономической комиссии 9-10 сентября 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2000 года N 539
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания межправительственной казахстанско-турецкой экономической комиссии 9-10 сентября 1999 года (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2000 года N 539
План мероприятий по реализации
договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания
межправительственной казахстанско-турецкой экономической
комиссии 9-10 сентября 1999 года
---------------------------------------------------------------------------
N  !      Мероприятия             ! Срок исполнения ! Ответственные
п/п !                              !                 ! за исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1 !           2                  !       3         !         4
---------------------------------------------------------------------------
Разработка и подписание двухсторонних соглашений
1.  Подготовить к подписанию         I полугодие      Министерство
Соглашение по текстилю             2000 года      энергетики,
(рассмотреть турецкий вариант)                    индустрии и торговли
2.  Проработать и подписать          I полугодие      Министерство
Соглашение между Правительством    2000 года      труда и социальной
Республики Казахстан и                            защиты населения
Правительством Турецкой
Республики о социальной защите
населения
Активизация сотрудничества
3.  Провести 4-е заседание           I полугодие      Торгово-промышленная
казахстанско-турецкого             2000 года      палата (по
делового совета (рассмотреть                      согласованию),
вопрос реформирования                             Министерство
казахстанско-турецкого                            энергетики,
делового совета)                                  индустрии и
торговли Агентство
по инвестициям
4.  Разработать с турецкой           I полугодие      Министерство
стороной Программу                 2000 года      энергетики,
долгосрочного                                     индустрии и
сотрудничества между                              торговли, Агентство
Республикой Казахстан и                           по инвестициям
Турецкой Республикой                              Министерство
иностранных дел
5. Провести 2-е заседание           I полугодие      Министерство труда
Совместной Рабочей группы          2000 года      и социальной защиты
по социальным вопросам                            населения
Информационная деятельность
6.  Развивать сотрудничество         В течение        Торгово-
по организации совместных          2000 года      промышленная палата
выставок и ярмарок, а также                       (по согласованию),
семинаров по инвестиционным                       АО "Атакент" (по
вопросам                                          согласованию), РГП
"Казинвест" (по
согласованию)
7.  Активизировать контакты по       В течение        Торгово-промышленная
обмену информацией между           2000 года      палата (по
Торгово-промышленными палатами                    согласованию)
двух стран
8.  Изучить опыт по организации      I полугодие      Министерство
деятельности свободных             2000 года      экономики, Агентство
экономических зон Турецкой                        по инвестициям
Республики
9.  Активизировать контакты          В течение        Агентство по
между туристическими               2000 года      туризму и спорту
компаниями
Основные направления сотрудничества
10   Рассмотреть возможность          В течение        Министерство
экспорта продукции               2000 года        энергетики,
предприятий машиностроения                        индустрии и торговли
Республики Казахстан в
Турецкую Республику
11   Проработать вопрос увеличения    I полугодие      Министерство
экспорта продукции черной        2000 года        энергетики,
металлургии                                       индустрии и торговли
12   Продолжить консультации с        В течение        Министерство
турецкой стороной по оказанию    2000 года        экономики,
поддержки Казахстану при                          Министерство
вступлении в ВТО                                  иностранных дел
13   Рассмотреть возможности          I полугодие      Министерство
сотрудничества со Стамбульской   2000 года        энергетики,
Биржей драгоценных металлов                       индустрии и торговли
14   Продолжить дальнейшее            В течение        Агентство по
сотрудничество в области         2000 года        инвестициям, аким
привлечения турецкого                             города Астаны,
капитала в развитие                               Министерство
инфраструктуры столицы, на                        экономики,
модернизацию предприятий                          Министерство
строительной индустрии и                          энергетики,
коммунального хозяйства                           индустрии и торговли
города Астаны
15   Проработать вопрос по            В течение        Министерство
созданию совместных              2000 года        энергетики,
производств и обмена                              индустрии и
технологиями в промышленности                     торговли, Агентство
по инвестициям
Нефть и газ
16   Продолжить консультации по       В течение        ЗАО "ННК "Казахойл"
проекту нефтепровода             2000 года        (по согласованию),
"Баку-Джейхан"                                    ЗАО "НКТН
"КазТрансОйл"
(по согласованию)
Транспорт
17   Активизировать работу            В течение        Министерство
Совместной автомобильной         2000 года        транспорта и
транспортной комиссии                             коммуникаций
18   Изучить возможности              I полугодие      Министерство
организации транспортировки      2000 года        транспорта и
грузов между Казахстаном и                        коммуникаций
Турцией по маршруту
Каспийское море Волго-Донской
канал-Черное море
19   Привлечь турецкие компании       I полугодие      Министерство
к проекту строительства          2000 года        транспорта и
кораблей типа река-море                           коммуникаций
20   Провести работы по реализации    I полугодие      Министерство
проекта Трансазиатской           2000 года        транспорта и
железнодорожной магистрали                        коммуникаций
Сельское хозяйство
21  Проработать вопрос о поставке     В течение        Министерство
в Турецкую Республику             2000 года        сельского хозяйства,
зерновых культур (пшеницы,                         АО
ячменя) на 2000 год и 2001 год                     "Продовольственная
контрактная
корпорация"
(по согласованию)
22  Провести второе заседание         I полугодие      Министерство
рабочей группы по вопросам        2000 года        сельского хозяйства,
сельского хозяйства                                Министерство
образования и науки
Банки и финансы
23  Обмен информацией между           В течение        Национальный Банк
центральными банками              2000 года        (по согласованию)
24  Рассмотреть возможность           В течение        Национальный Банк
стажировки в Турции               2000 года        (по согласованию)
специалистов банковского дела
Наука и гуманитарная сфера
25  Развивать контакты и              В течение         Министерство
сотрудничество согласно           2000 года         образования и науки
национальным научно-
исследовательским Программам
в ядерной энергетике,
математике, физике, биологии,
медицине и общественно-
гуманитарных науках

Қазақстан-түрік үкіметаралық экономикалық комиссиясының 1999 жылғы 9-10 қыркүйектегі бірінші мәжілісі барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 8 сәуір N 539
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан-түрік үкіметаралық экономикалық комиссиясының 1999 жылғы 9-10 қыркүйектегі бірінші мәжілісі барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары (келісім бойынша) мен мүдделі ұйымдар (келісім бойынша) Жоспарда көзделген іс-шаралардың орындалуы жөнінде нақты шаралар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан
Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы кемінде
тоқсанында бір рет хабарлап отыратын болсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 8 сәуірдегі N 539
қаулысымен бекітілген
Қазақстан-түрік үкіметаралық экономикалық комиссиясының
1999 жылғы 9-10 қыркүйектегі бірінші мәжілісі барысында
қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N !          Іс-шаралар         ! Орындау мерзімі !  Орындауға жауаптылар
р/с!                             !                 !
---------------------------------------------------------------------------
1 !             2               !        3        !           4
---------------------------------------------------------------------------
Екі жақты келісімдерді әзірлеу және қол қою
1  Тоқыма жөніндегі келісімді    2000 жылдың І жар. Энергетика, индустрия
қол қоюға дайындау (түрік     тыжылдығы          және сауда министрлігі
нұсқасын қарау)
2  Қазақстан Республикасының     2000 жылдың І жар. Еңбек және халықты
Үкіметі мен Түрік Республика. тыжылдығы          әлеуметтік қорғау
сының Үкіметі арасындағы ха.                     министрлігі
лықты әлеуметтік қорғау тура.
лы келісімді пысықтау және
қол қою
---------------------------------------------------------------------------
Ынтымақтастықты жандандыру
3  Қазақстан-түрік іскерлік      2000 жылдың І жар. Сауда-өнеркәсіп палата.
кеңесінің 4-ші мәжілісін      тыжылдығы          сы (келісім бойынша),
өткізу (Қазақстан-түрік                          Энергетика, индустрия
іскерлік кеңесін реформалау                      және сауда министрлігі,
мәселесін қарау)                                 Инвестициялар
жөніндегі агенттік
---------------------------------------------------------------------------
4  Қазақстан Республикасы мен     2000 жылдың І     Энергетика, индустрия
Түрік Республикасы арасындағы   жартыжылдығы     және сауда министрлігі,
ұзақ мерзімдік ынтымақтастық                     Инвестициялар жөніндегі
бағдарламасын түрік тарапымен                    агенттік, Сыртқы істер
әзірлеу                                          министрлігі
5  Әлеуметтік мәселелер жөніндегі 2000 жылдың І     Еңбек және халықты
Бірлескен жұмыс тобының 2-     жартыжылдығы      әлеуметтік қорғау
мәжілісін өткізу                                 министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
Ақпараттық қызмет
6  Инвестициялық мәселелер        2000 жыл бойы     Сауда-өнеркәсіп палата.
бойынша бірлескен көрмелер                       сы (келісім бойынша),
мен жәрмеңкелер, сондай-ақ                       "Атакент" АҚ (келісім
семинарлар ұйымдастыру мәсе.                     бойынша), "Қазинвест"
лелері жөніндегі ынтымақтас.                     РМК (келісім бойынша)
тықты дамыту
7  Екі елдің Тауар-өнеркәсіптік  2000 жыл бойы      Сауда-өнеркәсіп палата.
палаталары арасында ақпарат                      сы (келісім бойынша)
алмасу жөніндегі байланыстарды
жандандыру
8  Түрік Республикасының еркін    2000 жылдың І     Экономика министрлігі,
экономикалық аймақтарының      жартыжылдығы      Инвестициялар жөніндегі
қызметін ұйымдастыру жөніндегі                   агенттік
тәжірибесін зерделеу
9  Туристік компаниялар арасын.    2000 жыл бойы    Туризм және спорт
дағы байланыстарды дамыту үшін                   жөніндегі агенттік
жағдайлар туғызу
---------------------------------------------------------------------------
Ынтымақтастықтың негізгі бағыттары
10 Қазақстан Республикасының       2000 жыл бойы    Энергетика, индустрия
машина жасау кәсіпорындары                       және сауда министрлігі
өнімдерінің Түрік Республика.
сына экспорты мүмкіндіктерін
қарау
11 Қара металлургия өнімдерінің   2000 жылдың І     Энергетика, индустрия
экспортын ұлғайту мәселесін    жартыжылдығы      және сауда министрлігі,
пысықтау
12 ДСҰ-на ену кезінде Қазақстан.  2000 жыл бойы     Экономика министрлігі,
ға қолдау көрсету жөнінде                        Сыртқы істер
түрік тарапымен консультация.                    министрлігі
ларды жалғастыру
13 Стамбул бағалы металдар        2000 жылдың І     Энергетика, индустрия
биржасымен ынтымақтастықтың    жартыжылдығы      және сауда министрлігі
мүмкіндіктерін қарау
14 Астананың инфрақұрылымын,      2000 жыл бойы     Инвестициялар жөніндегі
құрылыс индустриясының кәсі.                     агенттік, Астана қала.
порындарын жаңғыртуға және                       сының әкімі, Экономика
Астана қаласының коммуналдық                     министрлігі, Энергети.
шаруашылығын дамытуға түрік                      ка, индустрия және
капиталын тарту саласындағы                      сауда министрлігі
ынтымақтастықты одан әрі
жалғастыру
15 Бірлескен өндірістер құру      2000 жыл бойы     Энергетика, индустрия
және өнеркәсіпте технология.                     және сауда министрлігі,
лармен алмасу жөніндегі                          Инвестициялар жөніндегі
мәселелерді пысықтау                             агенттік
---------------------------------------------------------------------------
Мұнай және газ
16 "Баку-Жейхан" мұнай құбыры.    2000 жыл бойы     "Қазақойл" ҰМК (келісім
ның жобасы жөнінде консуль.                      бойынша), "ҚазТрансОйл"
тацияларды жалғастыру                            МТҰК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
Көлік
17 Бірлескен автомобиль көлік     2000 жыл бойы     Көлік және коммуника.
комиссиясының жұмысын                            циялар министрлігі
жандандыру
18 Қазақстан мен Түркия          2000 жылдың І      Көлік және коммуника.
арасындағы Каспий теңізі-     жартыжылдығы       циялар министрлігі
Волга-Дон арнасы-Қара теңіз
бағыты бойынша жүк тасымалын
ұйымдастыру мүмкіндігін
зерделеу
19 Өзен-теңіз тұрпатындағы кеме  2000 жылдың І      Көлік және коммуника.
жасау жобасына түрік          жартыжылдығы       циялар министрлігі
компанияларын тарту
20 Трансазия темір жолы желісі   2000 жылдың І      Көлік және коммуника.
жобасын іске асыру жөнінде    жартыжылдығы       циялар министрлігі
жұмыс жүргізу
---------------------------------------------------------------------------
Ауыл шаруашылығы
21 2000 жыл және 2001 жылы        2000 жыл бойы     Ауыл шаруашылығы мини.
Түркияға дәнді дақылдарды                        стрлігі, "Азық-түлік
(бидай, арпа) беріп отыру                        келісім-шарттық корпо.
туралы мәселені пысықтау                         рациясы" АҚ (келісім
бойынша)
22 Ауыл шаруашылығы мәселелері   2000 жылдың І      Ауыл шаруашылығы мини.
бойынша жұмыс тобының екінші  жартыжылдығы       стрлігі, Білім және
мәжілісін өткізу                                 ғылым министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
Банкілер мен қаржы
23 Орталық банктер арасында      2000 жыл бойы      Ұлттық Банк (келісім
ақпараттар алмасу                                бойынша)
24 Банк ісі мамандарының         2000 жыл бойы      Ұлттық Банк (келісім
Түркияда тағылымдамадан                          бойынша)
өтуі мүмкіндігін қарастыру
---------------------------------------------------------------------------
Ғылым және гуманитарлық сала
25 Ядролық энергетика, мате.     2000 жыл бойы      Білім және ғылым
матика, физика, биология,                        министрлігі
медицина және қоғамдық-
гуманитарлық ғылымдардың
ұлттық ғылыми-зерттеу бағ.
дарламаларына сәйкес байла.
ныстар мен ынтымақтастықты
дамыту
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.