Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания государственных среднесрочных казначейских валютных обязательств Республики Казахстан со сроком обращения один год и более
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2000 года N 597.
В целях диверсификации финансовых инструментов заимствования на внутреннем рынке капитала и активизации привлечения средств для финансирования бюджетных программ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания государственных среднесрочных казначейских валютных обязательств Республики Казахстан со сроком обращения один год и более.
2. Установить, что:
1) деньги от первичного размещения государственных среднесрочных казначейских валютных обязательств Республики Казахстан поступают в республиканский бюджет;
2) расходы по выпуску, размещению, погашению и обслуживанию государственных среднесрочных казначейских валютных обязательств Республики Казахстан производятся за счет средств республиканского бюджета.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 апреля 2000 года N 597
Правила выпуска, размещения, обращения, погашения и
обслуживания государственных среднесрочных казначейских
валютных обязательств Республики Казахстан со сроком
обращения один год и более
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания государственных среднесрочных казначейских валютных обязательств со сроком обращения один год и более на территории Республики Казахстан (далее - казначейские валютные обязательства).
2. Название "государственные среднесрочные казначейские валютные обязательства" на государственном языке - "мемлекеттік орта мерзімді казынашылык валюталык мiндеттеме" (МЕОКАВМ).
3. Казначейские валютные обязательства являются эмиссионными государственными ценными бумагами Республики Казахстан, выпускаются Министерством финансов Республики Казахстан (далее - Эмитент) от лица Правительства Республики Казахстан с целью финансирования текущего дефицита республиканского бюджета и свободно обращаются на рынке ценных бумаг Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының айналыс мерзімі бір жыл және одан артық мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық валюталық міндеттемелерін шығарудың, орналастырудың, олардың айналысының, өтеудің және оларға қызмет көрсетудің ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 18 сәуір N 597.
Ішкі капитал рыногында қарыз алудың қаржылық құралдарын әртараптандыру және бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру үшін қаражат тартуды жандандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының айналыс мерзімі бір жыл және одан артық мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық валюталық міндеттемелерін шығарудың, орналастырудың, олардың айналысының, өтеудің және оларға қызмет көрсетудің ережесі бекітілсін.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық валюталық міндеттемелерін бастапқы орналастырудан алынатын ақша республикалық бюджетке түседі;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық валюталық міндеттемелерін шығару, орналастыру, өтеу және оларға қызмет көрсету жөніндегі шығыстар республикалық бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі деп белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 18 сәуірдегі N 597
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының айналыс мерзімі
бір жыл және одан артық мемлекеттік орта мерзімді
қазынашылық валюталық міндеттемелерін шығарудың,
орналастырудың, олардың айналысының, өтеудің
және оларға қызмет көрсетудің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының аумағындағы айналыс мерзімі бір жыл және одан артық мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық валюталық міндеттемелерін (бұдан әрі - қазынашылық валюталық міндеттемелер) шығарудың, орналастырудың, олардың айналысының, өтеудің және оларға қызмет көрсетудің тәртібін айқындайды.
2. "Мемлекеттік орта мерзімді қазынашылық валюталық міндеттеме" (МЕОКАВМ) атауы орыс тілінде "Государственные среднесрочные казначейские валютные обязательства" деп аталады.
3. Қазынашылық валюталық міндеттемелер Қазақстан Республикасының эмиссиялық мемлекеттік бағалы қағаздары болып табылады, республикалық бюджеттің ағымдағы тапшылығын қаржыландыру мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі (бұдан әрі - Эмитент) шығарады және Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында еркін айналыста болады.

4. Казначейские валютные обязательства предоставляют держателям право на получение их номинальной стоимости при погашении и на получение вознаграждения (интереса) в процентах к номинальной стоимости, выплачиваемого в порядке, установленном настоящими Правилами.
5. Казначейские валютные обязательства выпускаются в бездокументарной форме, размещаются аукционным методом и обращаются путем ведения соответствующих записей на счетах "депо" их держателей в закрытом акционерном обществе "Центральный депозитарий ценных бумаг" (далее - Депозитарий) и на счетах "депо", открытых у первичных дилеров на рынке государственных ценных бумаг по их инвесторам.
2. Выпуск и размещение казначейских валютных обязательств
6. Каждый выпуск согласно установленным Эмитентом параметрам имеет национальный идентификационный номер, присваиваемый Национальным Банком Республики Казахстан, в соответствии с действующим законодательством. Параметры выпуска казначейских валютных обязательств представляются Эмитентом в Национальный Банк Республики Казахстан не позднее, чем за 3 рабочих дня до выпуска. Срок может быть изменен по согласованию сторон.
Сноска. В пункт 16 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 октября 2001 г. N 1369.
7. Номинальная стоимость казначейского валютного обязательства - 100 долларов США.
8. Финансовым агентом, осуществляющим первичное размещение казначейских валютных обязательств, выступает Национальный Банк Республики Казахстан (далее - Финансовый агент). Взаимоотношения между Эмитентом и Финансовым агентом регулируются действующим законодательством Республики Казахстан, настоящими Правилами, Соглашением о первичном размещении и обслуживании государственных ценных бумаг Республики Казахстан, заключаемым между Эмитентом и Финансовым агентом.
9. Аукционы по размещению казначейских валютных обязательств проводятся Финансовым агентом по графику, устанавливаемому Эмитентом. Эмитент не позднее, чем за семь календарных дней до даты проведения очередного аукциона сообщает Финансовому агенту дату и условия его проведения, который, в свою очередь, не позднее, чем за пять календарных дней оповещает первичных дилеров о дате и условиях проведения аукциона по размещению казначейских валютных обязательств. Порядок проведения аукциона регулируется нормативными правовыми актами Финансового агента.
10. Казначейские валютные обязательства размещаются среди инвесторов по номинальной стоимости с годовой ставкой вознаграждения (интереса), определяемой по предложениям инвесторов на аукционной основе путем удовлетворения конкурентных и неконкурентных заявок на уровне отсечения ставки вознаграждения (интереса), указанной в заявках, начиная с наименьшей ставки до достижения необходимого объема эмиссии. Обслуживание удовлетворенных заявок будет осуществляться по единой, определенной по результатам аукциона ставке вознаграждения (интереса).

4. Қазынашылық валюталық міндеттемелер ұстаушыларға өтеу кезінде олардың атаулы құнын алуға және осы Ережеде белгіленген тәртіппен төленетін атаулы құнға пайызбен сыйақы (мүдде) алуға құқық береді.
5. Қазынашылық валюталық міндеттемелер құжатсыз нысанда шығарылады, аукциондық әдіспен орналастырылады және "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" жабық акционерлік қоғамындағы (бұдан әрі - Депозитарий) оларды ұстаушылардың "депо" шотында және бастапқы дилерлердің мемлекеттік бағалы қағаздар рыногында өздерінің инвесторлары бойынша ашылған "депо" шотында тиісті жазбалар жүргізу жолымен айналыста болады.
2. Қазынашылық валюталық міндеттемелерді шығару
және орналастыру
6. Әрбір шығарымның Эмитент белгілеген параметрлерге сәйкес қолданылып жүрген заңдарға сай Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі тағайындаған, ұлттық сәйкестендірілген нөмірі болады. Қазынашылық валюталық міндеттемелер шығарымының параметрлерін Эмитент Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне шығарымға дейін 3 жұмыс күнінен кешіктірмей береді. Мерзімі тараптардың келісімі бойынша өзгерілуі мүмкін.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.10.28. N 1369
қаулысымен.
7. Қазынашылық валюталық міндеттеменің бастапқы құны - 100 АҚШ доллары.
8. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі қазынашылық валюталық міндеттемелерді бастапқы орналастыруды жүзеге асыратын қаржылық агент (бұдан әрі - Қаржы агенті) болады. Эмитент пен Қаржы агентінің арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасымен, осы Ережемен, Эмитент пен Қаржы агенті арасында жасалатын Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздарын бастапқы орналастыру және оларға қызмет көрсету туралы келісіммен реттеледі.
9. Қазынашылық валюталық міндеттемелерді орналастыру жөніндегі аукциондарды Эмитент белгілеген кесте бойынша Қаржы агенті жүргізеді. Эмитент кезекті аукцион өткізілетін күнге дейін жеті күнтізбелік күннен кешіктірмей, өз кезегінде бес күнтізбелік күннен кешіктірмей қазынашылық міндеттемелердің аукционын өткізудің күні мен шарттары туралы бастапқы дилерлерді хабардар ететін Қаржы агентіне қазынашылық валюталық міндеттемелердің аукционын өткізудің күні мен шарттарын хабарлайды. Аукцион өткізудің тәртібі Қаржы агентінің нормативтік құқықтық актілерімен реттеледі.
10. Қазынашылық валюталық міндеттемелер төменгі ставкадан бастап эмиссияның қажетті көлеміне жеткенге дейін өтініштерде көрсетілген сыйақы (мүдде) ставкасын кесу деңгейінде бәсекелесті және бәсекелесті емес өтініштерді қанағаттандыру жолымен аукциондық негізде инвесторлардың ұсыныстары бойынша айқындалатын сыйақының (мүдденің) жылдық ставкасының бастапқы құны бойынша инвесторлардың арасында орналастырылады. Қанағаттандырылған өтініштерге қызмет көрсету аукцион нәтижелері бойынша айқындалған сыйақының (мүдденің) бірыңғай ставкасы бойынша жүзеге асырылатын болады.

11. Объем и условия каждой эмиссии казначейских валютных обязательств устанавливаются Эмитентом в пределах лимита правительственного долга Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на соответствующий год. Максимальный объем приобретения казначейских валютных обязательств на одном аукционе отдельным первичным дилером или инвестором, процент удовлетворения неконкурентных заявок определяется Эмитентом для каждого аукциона отдельно. Доля участия нерезидентов на аукционах определяется Финансовым агентом.
12. Решение по условиям проводимого аукциона и объему удовлетворения заявок его участников принимается Эмитентом в соответствии с условиями, определяемыми согласно пункту 11 настоящих Правил.
13. Оплата за приобретенные казначейские валютные обязательства производится как в наличной, так и в безналичной форме в национальной валюте тенге по официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан на дату, предшествующую дате оплаты.
3. Обращение казначейских валютных обязательств
14. Срок обращения казначейских валютных обязательств устанавливается Эмитентом от одного года и более при объявлении условий соответствующей эмиссии. Срок обращения должен иметь шестимесячную кратность.
15. Обращение казначейских валютных обязательств начинается с момента их зачисления на счет "депо" в Депозитарии, приостанавливается за 5 рабочих дней до даты выплаты вознаграждения (интереса), возобновляется на следующий рабочий день после выплаты вознаграждения (интереса) и заканчивается за 5 рабочих дней до погашения казначейских валютных обязательств и выплаты последней суммы вознаграждения (интереса).
16. Держателями казначейских валютных обязательств могут быть юридические и физические лица - резиденты и нерезиденты Республики Казахстан. При этом на аукционах казначейских валютных обязательств непосредственно участвуют только первичные дилеры профессиональные участники рынка ценных бумаг.
В случае отбора среди банков второго уровня и прочих профессиональных участников рынка ценных бумаг первичные дилеры определяются Эмитентом по рекомендации Финансового агента. Остальные участники рынка государственных ценных бумаг (инвесторы) участвуют на аукционах первичного размещения только через первичных дилеров.
Сноска. В пункт 16 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 октября 2001 г. N 1369.
17. Все операции с казначейскими валютными обязательствами на вторичном рынке осуществляются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
18. Учет и перемещение прав собственности на казначейские валютные обязательства осуществляются через Депозитарий путем внесения соответствующих записей на счете "депо" продавца и покупателя на основании письменных поручений и/или электронных поручений держателей казначейских валютных обязательств.

11. Қазынашылық валюталық міндеттемелердің әрбір эмиссиясының көлемі мен шарттарын тиісті жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасының үкіметтік борышының лимиті шегінде Эмитент белгілейді. Бір аукционда жекелеген бастапқы дилердің немесе инвестордың қазынашылық валюталық міндеттемелерді сатып алуының ең көп көлемін, бәсекелесті емес өтінімдерді қанағаттандырудың пайызын әрбір аукцион үшін жеке-жеке Эмитент анықтайды. Аукциондарға резидент еместердің қатысу үлесін Қаржы агенті айқындайды.
12. Өткізілетін аукционның шарттары және оған қатысушылардың өтінімдерін қанағаттандырудың көлемі жөніндегі шешімді осы Ереженің 11-тармағында айқындалған шарттарға сәйкес Эмитент қабылдайды.
13. Сатып алынған қазынашылық валюталық міндеттемелер үшін ақы төлеу Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлеу күнінің алдындағы күнгі ресми бағамы бойынша ұлттық валюта - теңгемен қолма-қол және қолма-қол емес нысанда жүргізіледі.
3. Қазынашылық валюталық міндеттемелердің айналысы
14. Қазынашылық валюталық міндеттемелердің айналыс мерзімін тиісті эмиссияның шарттарын жариялау кезінде бір жылдан бастап және одан артық мерзімге Эмитент белгілейді. Айналыс мерзімінің алты айлық реті болуға тиіс.
15. Қазынашылық валюталық міндеттемелердің айналысы оларды Депозитарийдің "депо" шотына есептеу сәтінен басталады, сыйақы (мүдде) төлеу күнінен дейін 5 жұмыс күні қалғанда тоқтатылады, сыйақы (мүдде) төленгеннен кейін келесі жұмыс күні қайтадан жаңартылады және қазынашылық валюталық міндеттемелерді өтегенге және сыйақының (мүдденің) соңғы сомасын төлегенге дейін 5 жұмыс күні қалғанда аяқталады.
16. Қазақстан Республикасының резиденті және резиденті емес - заңды және жеке тұлғалар қазынашылық валюталық міндеттемелерді ұстаушылар болуы мүмкін. Бұл ретте қазынашылық валюталық міндеттемелердің аукциондарына тек бастапқы дилерлер - бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары тікелей қатысады.
Екiншi дәрежелi банктер мен бағалы қағаздар рыногының өзге кәсiби қатысушылары арасынан iрiктеген жағдайда бастапқы дилерлердi Қаржы агентiнiң ұсынымы бойынша Эмитент белгiлейдi.
ЕСКЕРТУ. 16-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.10.28. N 1369
қаулысымен. P011369
17. Қайталама рынокта қазынашылық валюталық міндеттемелермен жасалатын барлық операциялар Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
18. Қазынашылық валюталық міндеттемелерге меншік құқығының есебі және оның ауыстырылуы қазынашылық валюталық міндеттемелерді ұстаушылардың жазбаша тапсырмалары және/немесе электронды тапсырмалары негізінде сатушы мен сатып алушының "депо" шотына тиісті жазбалар енгізу жолымен Депозитарий арқылы жүзеге асырылады.

19. В период обращения данной эмиссии казначейских валютных обязательств Эмитент, исходя из ситуации на рынке, вправе осуществлять размещение их дополнительного объема на условиях данной эмиссии, действующих в период фактического обращения этих обязательств.
20. Процедуры выпуска и размещения дополнительного объема казначейских валютных обязательств аналогичны процедурам выпуска и размещения их первоначального объема. При этом порядок проведения аукционов по размещению дополнительного объема казначейских валютных обязательств регулируется нормативными правовыми актами Финансового агента.
4. Выплата вознаграждения (интереса) и погашение
казначейских валютных обязательств
21. Начисление вознаграждения (интереса) по казначейским валютным обязательствам начинается со дня, следующего за днем оплаты инвесторами приобретенных на аукционе казначейских валютных обязательств, установленного Эмитентом при объявлении условий эмиссии, в течение периода обращения, включая день погашения, по ставке вознаграждения (интереса), определяемой в соответствии с пунктом 10 настоящих Правил.
22. Выплата вознаграждения (интереса) по казначейским валютным обязательствам производится на соответствующую дату через каждые шесть календарных месяцев с начала обращения казначейских валютных обязательств данной эмиссии в пределах срока их обращения.
23. Для исчисления суммы вознаграждения (интереса) за соответствующий период используется количество календарных дней в расчетном периоде обращения казначейских валютных обязательств и 365 дней в году.
24. Финансовый агент не позднее трех рабочих дней до даты завершения обращения казначейских валютных обязательств и/или до даты выплаты вознаграждения по ним направляет Эмитенту сводную ведомость, включающую сведения о количестве казначейских валютных обязательств, по которым производится погашение и/или начисление вознаграждения (интереса), и суммам выплат по каждому первичному дилеру. Даты выплаты вознаграждения (интереса) данной эмиссии устанавливаются Эмитентом при ее объявлении.
25. Эмитент по окончании срока обращения соответствующего выпуска казначейских валютных обязательств производит их погашение по номинальной стоимости и последнюю выплату вознаграждения (интереса). Погашение казначейских валютных обязательств и выплата вознаграждения (интереса) осуществляется в тенге по официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан на дату, предшествующую дате платежа. В случае если дата погашения и/или выплаты начисленного вознаграждения (интереса) по казначейским валютным обязательствам выпадает на нерабочий день, погашение и/или выплата начисленного вознаграждения (интереса) осуществляется в рабочий день, предшествующий нерабочему дню, если иное не предусмотрено Эмитентом.

19. Қазынашылық валюталық міндеттемелердің осы эмиссиясын айналысқа жіберу кезеңінде Эмитент, рыноктағы ахуалды ескере отырып, осы міндеттемелердің іс жүзіндегі айналысы кезінде әрекет ететін осы эмиссияның шартымен олардың қосымша көлемін орналастыруды жүзеге асыруға құқылы.
20. Қазынашылық валюталық міндеттемелердің қосымша көлемін шығару мен орналастыру рәсімдері олардың бастапқы көлемін шығару мен орналастыру рәсімдеріне ұқсас. Бұл ретте қазынашылық валюталық міндеттемелердің қосымша көлемін орналастыру жөнінде аукциондар өткізудің тәртібі Қаржы агентінің нормативтік құқықтық актілерімен реттеледі.
4. Сыйақы (мүдде) төлеу және қазынашылық валюталық
міндеттемелерді өтеу
21. Қазынашылық валюталық міндеттемелер бойынша сыйақыны (мүддені) есептеу осы Ереженің 10-тармағына сәйкес айқындалатын сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша өтеу күнін қоса алғанда, айналыс мерзімі ішінде эмиссиялардың шарттарын жариялаған кезде Эмитент белгілеген қазынашылық валюталық міндеттемелерді аукционда инвесторлар сатып алған ақы төлеген күннен кейінгі күннен басталады.
22. Қазынашылық валюталық міндеттемелер бойынша сыйақыны (мүддені) төлеу осы эмиссияның қазынашылық валюталық міндеттемелерінің айналысы басталғаннан бастап олардың айналыс шегінің мерзімінде әрбір алты күнтізбелік ай сайын тиісті күнге жүргізіледі.
23. Тиісті кезең үшін сыйақының (мүдденің) сомасын есептеу үшін қазынашылық валюталық міндеттемелер айналысының есепті кезеңіндегі күнтізбелік күндердің саны және жылдың 365 күні пайдаланылады.
24. Қаржы агенті қазынашылық валюталық міндеттемелердің айналысы аяқталған күніне дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей және/немесе олар бойынша сыйақыларды төлеу күніне дейін Эмитентке өтеу және/немесе сыйақыны (мүддені) есептеу жүргізілетін қазынашылық валюталық міндеттемелердің саны және әрбір бастапқы дилер бойынша төлеу сомасы туралы мәліметтерді қамтитын жиынтық ведомосты жібереді. Осы эмиссияның сыйақысын (мүддесін) төлеу күнін оны жариялау кезінде Эмитент белгілейді.
25. Эмитент қазынашылық валюталық міндеттемелердің тиісті шығарымы айналысының мерзімі аяқталған соң бастапқы күн бойынша оларды өтеуді және сыйақыны (мүддені) соңғы төлеуді жүргізеді. Қазынашылық валюталық міндеттемелерді өтеу және сыйақыны (мүддені) төлеу төлем жасау күнінің алдындағы күнгі Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми бағамы бойынша теңгемен жүзеге асырылады. Егер қазынашылық валюталық міндеттемелер бойынша есептелген сыйақыны (мүддені) өтеу және/немесе төлеу күні жұмыс емес күнге сәйкес келетін болса, есептелген сыйақыны (мүддені) өтеу және/немесе төлеу, егер Эмитент өзгеше көздемесе, жұмыс емес күннің алдындағы жұмыс күні жүзеге асырылады.

26. Эмитент вправе осуществлять досрочное погашение казначейских валютных обязательств с выплатой вознаграждения (интереса) за время их фактического нахождения в обращении в пределах очередного периода начисления вознаграждения (интереса). Решение Эмитента о досрочном погашении доводится до Финансового агента за 10 календарных дней до даты такого погашения, который, в свою очередь, не позднее, чем за 5 календарных дней сообщает об этом первичным дилерам.
27. Погашение и выплата вознаграждения по казначейским валютным обязательствам осуществляется за счет средств республиканского бюджета путем перевода денег на счета первичных дилеров в соответствии со сводной ведомостью Финансового агента, формируемой на основании данных Депозитария.
5. Заключительные положения
28. Владельцы казначейских валютных обязательств - профессиональные участники рынка ценных бумаг могут объявлять и поддерживать как цены покупки, так и цены продажи казначейских валютных обязательств в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
29. Порядок налогообложения по операциям с казначейскими валютными обязательствами определяется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

26. Эмитент сыйақыны (мүддені) есептеудің кезекті кезеңі шегінде олардың іс жүзінде айналыста болған уақытында сыйақыны (мүддені) төлей отырып, қазынашылық валюталық міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуді жүзеге асыруға құқылы. Эмитенттің мерзімінен бұрын төлеу туралы шешімі осындай өтеу күніне дейінгі 10 күнтізбелік күн бұрын Қаржы агентіне хабарланады, ол өз кезегінде бұл туралы 5 күнтізбелік күннен кешіктірмей бастапқы дилерге хабарлайды.
27. Қазынашылық валюталық міндеттемелер бойынша сыйақыны өтеу және төлеу Депозитарийдің деректері негізінде құрылатын Қаржы агентінің жиынтық ведомосына сәйкес бастапқы дилерлердің шотына ақша аудару жолымен республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
5. Қорытынды ережелер
28. Қазынашылық валюталық міндеттемелердің иелері - бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қазынашылық валюталық міндеттемелердің сатып алу бағасын және сол сияқты сату бағасын жариялай және қолдай алады.
29. Қазынашылық валюталық міндеттемелермен жасалатын операциялар бойынша салық салу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес айқындалады.