О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2000 года N 974. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 января 2010 года N 37
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.01.2010 N 37.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 P981180_ "О Программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы" следующие изменения и дополнения:
1) в Программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы, утвержденной указанным постановлением:
в тексте слова "Национальное статистическое агентство Республики Казахстан", "Национальным статистическим агентством Республики Казахстан", "Нацстатагентство", "Нацстатагентством", "Нацстатагентства" заменить соответственно словами "Агентство Республики Казахстан по статистике", "Агентством Республики Казахстан по статистике", "Статагентство", "Статагентства";
в главе 2. Приоритетные направления совершенствования статистики Казахстана на 1999-2005 годы:
в разделе 2.2. Совершенствование системы показателей и методологии макроэкономической и отраслевой статистики:
в абзаце третьем пункта 2.2.1.1. слова "В условиях ограниченности ресурсов государственного бюджета и недостатка опыта разработки планируется получение технической помощи от международных организаций для проведения работ по разработке таблиц "Затраты-выпуск" (межотраслевого баланса по расширенной программе СНС)" исключить; в абзаце пятом пункта 2.2.1.2. цифры "2000-2001" заменить цифрами "2001-2003"; в абзаце четвертом пункта 2.2.2.2. слова "статистических органов" исключить; в главе 3. Ресурсное обеспечение и механизм реализации программы: в разделе 3.2. Механизм реализации Программы: в абзаце втором слова "Министерство здравоохранения, образования и культуры, Министерство науки-Академия наук", "Государственный комитет по инвестициям" заменить соответственно словами "Агентство по делам здравоохранения, Министерство образования и науки", "Агентство по инвестициям"; 2) в приложении к указанной Программе: в графе 3 слова "Нацстатагентство" заменить словами "Статагентство"; в главе 2. Совершенствование системы показателей и методологии макроэкономической и отраслевой статистики: в разделе 2.1. Статистика реального сектора: в подразделе 2.1.1. Система национального счетоводства: пункты 4 и 5 исключить; в подразделе 2.2.1. Статистика аграрного сектора экономики: в графе 1 цифры "2.2.1." заменить цифрами "2.1.2."; в графе 3 пункта 2 слово "Госкомзем" заменить словами "Агентство по управлению земельными ресурсами"; в подразделе 2.1.3. Статистика индустриального сектора экономики: в графе 3 пунктов 1 и 5 слова "Минэнерго" заменить словами "Минэнергоиндусторг"; в подразделе 2.1.5. Статистика строительства и инвестиций:
в графе 3 пунктов 5 и 6 слова "Госкоминвест" и "Минэкологии" заменить соответственно словами "Агентство по инвестициям" и "Минприроды"; в графе 3 пункта 10 слово "Минэнерго" заменить словом "Минэнергоиндусторга"; в подразделе 2.1.8. Статистика финансов предприятий: пункт 4 исключить; в графе 3 пунктов 2 и 5 слова "Минэнерго" заменить словами "Минэнергоиндусторг"; в разделе 2.2. Статистика внешнего сектора: в подразделе 2.2.1. Статистика внешней торговли: графу 1 пункта 1 дополнить словами "основываясь на дате пересечения таможенной границы"; дополнить пунктами следующего содержания: "6. Обеспечить формирование База данных. Таможком 2000 таможенной статистики внешней Публикации в торговли на основе автоматизи- соответствии с рованной обработки электронных международными копий таможенных деклараций стандартами 7. Создать базу данных средних База данных Мингосдо- 2000 контрактных цен и цен на по ценам ходов мировых товарных рынках 8. Пересмотреть Инструкцию Инструкция. Таможком, 2001- "Об организации экспортно- База данных Мингосдо- 2002 импортного валютного контроля валютного ходов, в Республике Казахстан" и контроля Минюст, обеспечить формирование в Нацбанк соответствии с ней резуль- (по согласо- татов контроля на основе ванию) автоматизации процедур валютного контроля 9. Обеспечить совместимость База данных. Таможком, 2001- информационных баз таможенной Публикации Мингосдо- 2002 статистики на основе ГТД, ходов валютного контроля и средних контрактных цен 10. Провести единовременное Публикации Таможком, 2000 обследование с целью Минтранс- определения объема экспорта/ ком, импорта, неохваченного Мингосдо- таможенной статистикой в ходов, разрезе товаров и стран Статагентст- во, Нацбанк (по согласо- ванию) в подразделе 2.2.2. Статистика платежного баланса: в графе 3 пункта 2 слово "АСПиР" заменить словом "Минэкономики"; дополнить пунктом следующего содержания: "8. Внедрить новые формы го- Статистические Нацбанк 2000, сударственной статистической формы (по согласо- февраль"; отчетности по международным ванию) услугам в разделе 2.3. Статистика государственного сектора: в подразделе 2.3.1. Статистика государственного бюджета: графу 3 пункта 2 дополнить словом "Мингосдоходов"; в разделе 2.4. Статистика финансового сектора: в подразделе 2.4.1. Статистика финансового сектора: пункты 1, 3 изложить в следующей редакции: "1. Разработать и утвердить План счетов Нацбанк 2000 изменения и дополнения в БВУ (по согласо- План счетов бухгалтерского ванию) учета в банках второго уровня в соответствии с методологией Руководства МВФ по составлению денежно-кредитной и финансовой статистики 3. Разработать дополнительную Вспомога- Нацбанк 2000 форму к Плану счетов бухгал- тельная (по согласо- терского учета по отдельным форма ванию) счетам НБК, содержащую детальную информацию в соответствии с методологией МВФ - Руководством по составлению денежно-кредитной и финансовой статистики, необходимую для составления монетарного обзора "; в разделе 2.5. Статистика социального сектора: в подразделе 2.5.1. Демографическая статистика: в графе 3 пунктов 1, 3 и 4 слова "Минздрав" заменить словами "Здравагентство"; дополнить пунктом следующего содержания: "6. Создание и ведение Регистр Статагентство, 2000- регистра населения населения Минюст, 2005 МВД "; в подразделе 2.5.2. Социальная и экологическая статистика: в графе 1 пунктов 3 и 4 цифры "3", "4" заменить цифрами "2", "3"; в графе 3 пунктов 2, 3 и 4 слова "Минздрав" заменить словами "Здравагентство"; в графе 3 пункта 2: слова "Миннауки-Академия наук", "Минэкологии", "Минэнерго" заменить соответственно словами "Минобрнауки", "Минприроды", "Минэнергоиндусторг"; главу 4. Совершенствование системы публикаций и распространения статистических данных дополнить пунктом следующего содержания: "7. Организовать распростра- Презентация Статагентство, 2000 нение метаданных и показате- в Интернете Минфин, лей в рамках Общей системы Мингосдоходов, распространения данных (GDDS) Нацбанк (по согласованию) ";
в графе 3 главы 5. Совершенствование системы непрерывного профессионального образования кадров в области статистики и информационных технологий слова "Министерство здравоохранения, образования и культуры" заменить словом "Минобрнауки". 2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания. Премьер-Министр Республики Казахстан (Специалисты: Мартина Н.А., Петрова Г.В.)

Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 29 маусым N 974. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 37 Қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.01.29 № 37 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң 1999-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 P981180_ қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң 1999-2005 жылдарға арналған бағдарламасына:
мәтiнiнiң iшiндегi "Қазақстан Республикасының Ұлттық статистикалық агенттiгi", "Қазақстан Республикасының Ұлттық статистикалық агенттiгiмен", "Ұлттық статагенттiк", "Ұлттық статагенттiгiмен, "Ұлттық статагенттiгi" деген сөздер тиiсiнше "Қазақстан Республикасының статистика жөнiндегi агенттiгі", "Қазақстан Республикасының статистика жөнiндегi агенттiгiмен", "Статагенттiк", "Статагенттiгiмен", "Статагенттiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
Қазақстанның статистикасын жетiлдiрудiң 1999-2005 жылдарға арналған басым бағыттары 2-тарауында:
Макроэкономикалық және салалық статистиканың көрсеткiштер жүйесi мен методологиясын жетiлдiру 2.2.-бөлiмiнде:
2.2.1.1.-тармақтың үшiнші абзацында "Мемлекеттiк бюджеттегі ресурстардың шектеулiгi мен әзiрлеу тәжiрибесiнiң жеткiлiксiздiгi жағдайында "Шығару-шығындар" таблицасын (ұлттық шоттар жүйесiнiң кеңейтiлген бағдарламасы бойынша салааралық баланс) әзірлеу жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу үшiн халықаралық ұйымдардан техникалық көмек алу жоспарлануда" деген сөздер алынып тасталсын;
2.2.1.2.-тармағындағы бесiншi абзацтың "2000-2001" деген сандар "2001-2003" деген сандармен ауыстырылсын;
2.2.2.2.-тармағындағы төртіншi абзацтың "статистикалық органдардың" деген сөздер алынып тасталсын;
Бағдарламаны ресурстық қамтамасыз ету және оны iске асыру тетiгi 3-тарауында:
Бағдарламаны iске асыру тетiгi 3.2.-бөлiмiндегi:
екiншi абзацтағы "Денсаулық сақтау, бiлiм және мәдениет министрлiгi", "Ғылым министрлiгi-Ғылым академиясы", "Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитет" деген сөздер тиiсiнше "Денсаулық сақтау агенттiгi", "Бiлiм және ғылым министрлiгi", "Инвестициялар жөнiндегi агенттiгi" деген сөздермен ауыстырылсын.
2) көрсетiлген Бағдарламаға қосымшада:
3-бағанда "Ұлттық статагенттiк" деген сөздер "Статагенттiк" деген сөзбен ауыстырылсын;
Макроэкономикалық және салалық статистиканың көрсеткiштерi жүйесi мен методологиясын жетiлдiру 2-тарауында:
Нақты сектордың статистикасы 2.1.-бөлiмiнде:
Ұлттық есеп жүргiзушiлiк жүйесi 2.1.1.-бөлiмшесiнде:
4 және 5-тармақтар алынып тасталсын;
Экономиканың аграрлық секторының статистикасы 2.1.2.-бөлімшесінде:
2-тармақтың 3-бағанындағы "Жер мемлекеттiк комитетi" деген сөздер "Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
Экономиканың индустрия секторының статистикасы 2.1.3.-бөлiмшесінде:
1 және 5-тармақтардың 3-бағанындағы "Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi деген сөздер "Энергоиндустсаудаминi" деген сөзбен ауыстырылсын; Құрылыс және инвестициялар құрылыс статистикасы 2.1.5.-бөлімшесінде: 5 және 6-тармақтардың 3-бағанындағы "Мемлекеттiк инвестиция комитетi" және "Экология және биоресурстар министрлiгi" деген сөздер тиiсiнше "Инвестициялар жөнiндегі агенттiгi" және "Табиғатқорғауминi" деген сөздермен ауыстырылсын; 10-тармақтың 3-бағанындағы "Энергетика министрлiгi" деген сөз "Энергоиндустсаудаминi" деген сөзбен ауыстырылсын; Қаржы кәсiпорнының статистикасы 2.1.8.-бөлiмшесiнде: 4-тармақ алынып тасталсын; 2 және 5-тармақтардың 3-бағанындағы "Энергоминi" деген сөз "Энергоиндустсаудаминi" деген сөзбен ауыстырылсын; Сыртқы сектор статистикасы 2.2.-бөлiмiнде: Сыртқы сауда статистикасы 2.2.1.-бөлiмшесiнде: 1-тармақтың 1-бағанындағы "кеден шекарасынан өту күнiн негiзге ала отырып" деген сөздермен толықтырылсын; мынадай мазмұндағы тармақтармен толықтырылсын: "6. Кедендiк декларациялар. Дерекқор. Кеденкомы 2000 дың электрондық көшiр. Халықаралық мелерiн автоматтандырып стандарттарға өңдеу негiзiнде сыртқы сәйкес сауданың кедендiк стати. жариялау стикасын қалыптастыруды қамтамасыз ету 7. Орташа келiсiм-шарттың Бағалар Мемкірісмині 2000 бағалар мен дүниежүзiлік жөніндегі тауарлық рыноктардағы дерекқор бағалардың дерекқорын жасау 8. "Қазақстан Республика. Нұсқаулық Кеденкомы, 2001- сында экспорт-импорттық Валюталық Мемкірісмині, 2002 валюталық бақылауды ұй. бақылау Әділетмині, ымдастыру туралы" Нұс. дерекқоры Ұлттық Банкі қаулықты қайта қарау (келісім және валюталық бақылау бойынша) рәсiмдерiн автоматтандыру негiзiнде бақылау нәтижеле. рiн қалыптастыруды қамта. масыз ету 9. ЖКД, валюталық бақы. Дерекқор Кеденкомы, 2001- лау және орташа келiсiм. Жарияланымдар Мемкірісмині 2002 шарттық бағалар негiзiнде кеден статистикасының ақпараттық базаларының үйлесімдiлiгін қамтамасыз ету 10. Кеден статистикасы Жарияланымдар Кеденкомы, 2000 қамтымаған тауарлар мен Көлiкминi, елдер бойынша экспорт- Мемкiрiсминi, импорттың көлемiн анықтау Статагенттiк, мақсатында бiрмезгiлдiк Ұлттық Банк зерттеу жүргізу (келiсiм бойынша) "; Төлем балансының статистикасы 2.2.2.-бөлiмшесiнде: 2-тармақтың 3-бағанындағы "Стратегиялық жоспарлау және реформалау жөнiндегi агенттiк" деген сөздер "Экономикаминi" деген сөзбен ауыстырылсын; мына мазмұндағы тармақпен толықтырылсын: "8. Халықаралық қызмет Статистикалық Ұлттық Банк 2000 көрсетулер жөнiндегi мем. нысандар (келiсiм ақпан лекеттiк статистикалық есеп. бойынша) тердiң жаңа нысандарын енгiзу "; Мемлекеттiк сектордың статистикасы 2.3.-бөлiмiнде: Мемлекеттiң бюджет статистикасы 2.3.1.-бөлiмшесiнде: 2-тармақтың 3-бағаны "Мемкiрiсминi" деген сөзбен толықтырылсын; Қаржы секторының статистикасы 2.4.-бөлiмiнде: Қаржы секторының статистикасы 2.4.1.-бөлiмшесiнде: 1, 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын: "1. Ақша-кредит және қаржы ЕДБ Ұлттық Банк 2000 статистикасын жасау Шоттар (келісім жөнiндегi ХВҚ-ның нұсқама жоспары бойынша) методологиясына сәйкес Екінші деңгейдегi банктердегi бухгалтерлiк есептердiң шоттар жоспарын әзiрлесiн және бекiтсін 3. Мониторлық шолу жасау Қосымша Ұлттық Банк 2000 үшін қажеттi Ақша-кредит нысан (келiсiм және қаржы статистикасын бойынша) жасау жөнiндегi ХВҚ-ның нұсқама методологиясына сәйкес тәптiштелген ақпар. аты бар ҚҰБ-ның жеке. леген шоттары бойынша бухгалтерлiк есептiң шоттар жоспарына қосымша нысанды әзiрлеу Әлеуметтiк сектордың статистикасы 2.5.-бөлiмiнде: Демография статистикасы 2.5.1.-бөлiмшесiнде: 1, 3 және 4-тармақтардың 3-бағанындағы "Денсаулық сақтау мин-гi" сөзi "Денсаулық агенттiгi" деген сөзiмен ауыстырылсын; мынадай мазмұндағы тармақпен толықтырылсын: "6. Халық регистрiн жасау Халық Статагенттік, 2000- және жүргiзу регистрі Әділетмині, 2005 IIМ "; Әлеуметтiк және экологиялық статистика 2.5.2.-бөлiмшесiнде:
2, 3 және 4-тармақтардың 3-бағанындағы "Денсаулық сақтау мин-гi" деген сөзi "Денсаулық агенттiгi" деген сөзбен ауыстырылсын; 2-тармақтың 3-бағанында: "Ғылым Академиясы-Ғылым министрлiгi", "Экология және табиғи ресурстар министрлiгi", "Энергетика министрлiгi" деген сөздер тиiсiнше "Бiлiмғылыммині", "Табиғатқорғауминi", "Энергоиндустсаудаминi" деген сөздермен ауыстырылсын; Статистикалық деректердi жариялау мен тарату жүйесін жетiлдiру 4-тарауы мынадай мазмұндағы тармақпен толықтырылсын: "7. Деректердi таратудың Интернетте Статагенттік, 2000 жалпы жүйесi (GDDS) таныстыру Қаржымині, шеңберiнде метадандар мен Мемкірісмині, көрсеткiштердi таратуды Ұлттық Банк ұйымдастыру (келiсiм бойынша) Статистика және ақпараттық технологиялар саласындағы кадрлардың кәсіптік білімін үздіксіз жетілдіру жүйесі 5-тарауының 3-бағанындағы "Денсаулық сақтау білім және мәдениет министрлігі" деген сөздер "Білімғылыммині" деген сөзбен ауыстырылсын; 2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Оқығандар: Бағарова Ж.А Орынбекова Д.Қ.