О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2000 года N 353 и от 17 марта 2000 года N 412
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 1041
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2000 года N 353 P000353_ "Об уплате роялти в натуральной форме и о мерах по обеспечению сельскохозяйственных товаропроизводителей горюче-смазочными материалами":
преамбулу после слов "весенне-полевых" дополнить словами "и уборочных";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Агентству Республики Казахстан по инвестициям как компетентному органу в контрактах на недропользование совместно с Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан:
обеспечить передачу товариществу с ограниченной ответственностью "ЭИФ "Мунай-Импекс" (далее - Мунай-Импекс) объемы сырой нефти, уплачиваемые недропользователями углеводородного сырья в счет роялти по ценам, исчисленным недропользователями при расчете роялти в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
по согласованию с недропользователями в Дополнительных соглашениях определить более ранние сроки, в отличие от сроков, установленных в контрактах передачи объемов сырой нефти, уплачиваемых недропользователями в счет уплаты роялти";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
1-1. Недропользователям производить выплату роялти в натуральной форме в течение всего года.";
в пункте 2:
слово "ГДУ," исключить;
в подпункте 1) слова "в соответствии с положениями Дополнительного соглашения" заменить словами "с последующей их реализацией";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Министерству государственных доходов Республики Казахстан до 1 ноября 2000 года предоставить Мунай-Импекс отсрочку платежей в бюджет роялти в денежном выражении в установленном законодательством порядке";
в подпунктах 1) и 2) пункта 4 слово "ГДУ," исключить;
в подпункте 1) пункта 5 слова "весенне-полевых работ" заменить словами "весенне-полевых и уборочных работ по согласованию с Межведомственной комиссией по определению цены реализации горюче-смазочных материалов сельскохозяйственным производителям.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса применять внутренние тарифы на транспортировку нефти для ТОО "ЭИФ Мунай-Импекс" при реализации объемов сырой нефти, уплачиваемых недропользователями в счет уплаты роялти.";

Қазақстан Республикасы Yкіметiнің 2000 жылғы 4 наурыздағы N 353 және 2000 жылғы 17 наурыздағы N 412 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 10 шілде N 1041
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Заттай нысанда роялти төлеу туралы және ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 наурыздағы N 353 P000353_ қаулысына:
кірiспе "көктемгi дала" деген сөздерден кейiн "және егiн жинау" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарттардағы құзыреттi орган ретiнде Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегі агенттiгi Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiмен бiрлесiп:
Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес көмiрсутектi шикiзатты жер қойнауын пайдаланушылардың роялти есептеу кезiнде, жер қойнауын пайдаланушылардың төлейтiн роялти есебiне шикi мұнай көлемiн "Мұнай-Импекс" ЭИФ" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiне (бұдан әрi - Мұнай-Импекс) берудi қамтамасыз етсiн;
жер қойнауын пайдаланушылармен келiсiм бойынша Қосымша келiсiмдерде жер қойнауын пайдаланушылардың роялти төлеу есебiне шикi мұнай көлемiн беруге белгiленген келiсiм-шарттағы мерзiмдерден ерекше, неғұрлым ерте мерзiмдердi белгiлесiн";
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Жер қойнауын пайдаланушылар роялти төлеудi бүкiл жыл бойына заттай нысанда жүргiзсiн.";
2-тармақтағы:
"БДБ" деген сөз алынып тасталсын;
1)-тармақшадағы "Қосымша келiсiмнiң ережелерiне сәйкес" деген сөздер "кейiн олардың сатылуымен" деген сөздермен ауыстырылсын.
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгі заңнамада белгiленген тәртiппен Мұнай-Импекстiң бюджетке ақшалай түрде роялти төлемiнiң мерзiмiн 2000 жылғы 1 қарашаға дейiн ұзартуға рұқсат берсiн";
1) және 2)-тармақшалардағы "БДБ" деген сөз алынып тасталсын;
5-тармақтың 1)-тармақшасындағы "көктемгi дала" деген сөздер "Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне жанар-жағармай материалдарын сатудың бағаларын айқындауға арналған ведомствоаралық комиссиямен келiсiм бойынша көктемгi дала және егiн жинау жұмыстарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
Мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегі агенттiгі жер қойнауын пайдаланушылар роялти төлемiнiң есебiне төлейтін шикi мұнай көлемiн сатуы кезiнде "Мұнай-Импекс" ЭИФ" ЖШС үшiн мұнай тасымалдауға арналған iшкi тарифтердi қолданатын болсын.";

2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2000 года N 412 P000412_ "О некоторых вопросах обеспечения горюче-смазочными материалами сельскохозяйственных товаропроизводителей" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 16, ст. 159):
в Правилах реализации горюче-смазочных материалов сельскохозяйственным товаропроизводителям, утвержденных указанным постановлением:
в пунктах 1, 7 после слов "весенне-полевых" дополнить словами "и уборочных";
в пункте 5 слова "Республиканским государственным предприятием "Главное диспетчерское управление нефтяной и газовой промышленности Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан" (далее - ГДУ) и " исключить;
в пунктах 8 и 9 слова "ГДУ," исключить;
в Положении о Межведомственной комиссии для определения цены реализации горюче-смазочных материалов сельскохозяйственным товаропроизводителям, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 после слов "на нужды посевной" дополнить словами "и
уборочной";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Согласование верхних лимитов объемов горюче-смазочных
материалов, утверждаемых Министерством сельского хозяйства Республики
Казахстан.";
ввести в состав Межведомственной комиссии для определения цены
реализации горюче-смазочных материалов сельскохозяйственным
товаропроизводителям, утвержденной указанным постановлением:
Чердабаева Жаксена Магауиевича  - директора Департамента нефти и газа
Министерства энергетики, индустрии
и торговли Республики Казахстан
Касумова Бориса Ибрагимовича    - президента Республиканской Ассоциации
Фермеров Казахстана "Казагро";
вывести из указанного состава Демеуова Айдара Сагадатовича.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Цай Л.Г.)

2) "Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушілерiн жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз етудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 17 наурыздағы N 412 P000412_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 16, 159-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне жанар-жағармай сатудың ережелерiне:
1, 7-тармақтардағы "көктемгi дала" деген сөздерден кейiн "және егiн жинау" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгі Мұнай және газ өнеркәсiбi бас диспетчерлiк басқармасы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - БДБ) мен" деген сөздер алынып тасталсын;
8 және 9-тармақтардағы "БДБ" сөз алынып тасталсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне
жанар-жағармай сатудың бағасын айқындауға арналған ведомствоаралық
комиссия туралы ережеде:
1-тармағындағы "көктемгi дала" деген сөздерден кейiн "және егiн
жинау" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
бекiтетiн жанар-жағармай материалдарының жоғарғы лимиттерi көлемдерiн
келiсу.";
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiне
жанар-жағармай материалдарын сатудың бағаларын айқындауға арналған
Ведомствоаралық комиссиясының құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Шырдабаев                         - Қазақстан Республикасы Энергетика,
Жексен Мағауияұлы                   индустрия және сауда министрлiгi
Мұнай және газ департаментiнiң
директоры
Қасымов Борис                     - "Қазагро" Қазақстан республикалық
Ибрагимұлы                          фермерлер қауымдастығының
президентi;
көрсетiлген құрамнан Айдар Сағадатұлы Демеуов шығарылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.