О некоторых организациях Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2000 года N 1227
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2000 года N 912  P000912_ "О Перечне республиканских государственных предприятий и учреждений, подлежащих приватизации в 2000-2001 годах" и в целях оптимизации структуры и развития конкурентной среды в сфере стандартизации, метрологии и сертификации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать республиканские государственные предприятия Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан:
1) "Казахстанский центр стандартизации, метрологии и сертификации" и "Государственный центр обследования производителей алкогольной продукции" путем преобразования их в открытое акционерное общество "Национальный центр экспертизы и сертификации" со 100-процентным участием государства в его уставном капитале;
2) "Государственный научно-практический центр "Казсертико" и "Институт повышения квалификации в области стандартизации, метрологии и сертификации" путем преобразования их в открытое акционерное общество "Национальный центр аккредитации" со 100-процентным участием государства в его уставном капитале.
2. Переименовать республиканские государственные предприятия, подведомственные Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан:
1) "Государственный информационный центр стандартов и стандартных образцов" в "Казахстанский институт стандартизации и сертификации (КазИнСт)";
2) "Метрология" в "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)".
3. Ликвидировать государственные учреждения Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан:
1) "Центрально-Казахстанская региональная служба по государственному надзору";
2) "Южно-Казахстанская региональная служба по государственному надзору".
4. Создать государственные учреждения Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в пределах утвержденного лимита штатной численности, как территориальные органы названного Комитета, согласно приложению 1.
5. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов и Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:

Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгі Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегі комитетiнiң кейбiр ұйымдары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 9 тамыз N 1227
"2000-2001 жылдары жекешелендiрiлуге жататын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелердiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 2000 жылғы 17 шiлдедегi N 912 қаулысынасәйкес және стандарттау, метрология және сертификаттау саласындағы құрылымды оңтайландыру әрi бәсекелестiк ортаны дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Стандарттау, метрология және сертификаттау комитетiнiң мынадай республикалық мемлекеттiк кәсiпорындары:
1) "Қазақстандық стандарттау, метрология және сертификаттау орталығы" мен "Мемлекеттiк алкогольдiк өнiмдi өндiрушiлердi тексеру орталығын" қайта құру арқылы оның жарғылық капиталына мемлекеттiң 100 пайыздық қатысуымен "Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы" ашық акционерлiк қоғамы болып;
2) "Қазсертико" мемлекеттiк ғылыми-практикалық орталығы" мен "Стандарттау метрология және сертификаттау саласындағы бiлiктілік арттыру институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын қайта құру арқылы оның жарғылық капиталына мемлекеттiң 100 пайыздық қатысуымен "Ұлттық тiркеу орталығы" ашық акционерлiк қоғамы болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетiнiң қарамағындағы мынадай республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарының атаулары:
1) "Стандарттау мен стандартты үлгiлердiң мемлекеттiк ақпараттық орталығы" - "Қазақстан стандарттау және сертификаттау институты (ҚазСтИн)"
2) "Метрология" - "Қазақстан метрология институты (ҚазМетрИн)" болып қайта аталсын.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетiнiң мынадай мемлекеттiк мекемелерi:
1) "Орталық Қазақстан мемлекеттiк қадағалау жөнiндегi аймақтық қызметi";
2) "Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттiк қадағалау жөнiндегi аймақтық қызметi" таратылсын.
4. 1-қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетiнiң бекiтілген штат саны лимитi шегiнде, аталған Комитеттiң аумақтық органдары ретiнде мемлекеттiк мекемелерi құрылсын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi мен Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi заңнамада белгіленген тәртiппен:

1) при утверждении устава определить основным предметом деятельности:
открытого акционерного общества "Национальный центр экспертизы и сертификации": участие в разработке региональных систем стандартизации, метрологии и сертификации; экспертизу технических условий; поверку, обеспечение метрологической аттестации и калибровки средств измерений; проведение испытаний; проведение работ по сертификации продукции, услуг, производств и систем качества; экспертизу происхождения товаров; выдачу сертификатов соответствия и качества; опробование ювелирных и бытовых изделий из драгоценных металлов и их сплавов импортного и отечественного производства; проведение технической экспертизы драгоценных металлов и камней;
2) обеспечить государственную регистрацию создаваемых открытых акционерных обществ, государственных учреждений и перерегистрацию переименованных республиканских государственных предприятий в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 13 января 2001 г. N 46 (вступает в силу с 1 июля 2001 г.)  P010046_ ; от 31 октября 2001 г. N 1384  P011384_
6. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение N 1 к постановлению
Правительства Республики Казахстан
от 9 августа 2000 года N 1227
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов по
государственному надзору Комитета по стандартизации, метрологии
и сертификации Министерства энергетики, индустрии и торговли
Республики Казахстан (Госстандарт)
1. Управление по государственному надзору Госстандарта    город Кокшетау
по Акмолинской области
2. Управление по государственному надзору Госстандарта    город Астана
по городу Астане
3. Управление по государственному надзору Госстандарта    город Актобе
по Актюбинской области
4. Управление по государственному надзору Госстандарта    город Алматы
по Алматинской области
5. Управление по государственному надзору Госстандарта    город Алматы
по городу Алматы
6. Управление по государственному надзору Госстандарта    город Атырау
по Атырауской области
7. Управление по государственному надзору Госстандарта    город Усть-
по Восточно-Казахстанской области                      Каменогорск
8. Управление по государственному надзору Госстандарта    город Тараз
по Жамбылской области
9. Управление по государственному надзору Госстандарта    город Уральск
по Западно-Казахстанской области

1) жарғыны бекiту кезiнде:
"Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы" ашық акционерлiк қоғамына: стандарттаудың, метрология және сертификаттаудың аймақтық жүйелерiн әзiрлеуге қатысу; техникалық жағдайларды сараптау; өлшеу құралдарын метрологиялық аттестациялау мен қалыптауды қамтамасыз ету, тексеру; сынаулар жүргiзу; өнiм, қызмет көрсету, өндiрiс пен сапа жүйесiн сертификаттау жөнiнде жұмыстар жүргiзу; тауардың шығарылу тегiн сараптау; сәйкестiгi мен сапасына сертификат беру; бағалы металдар мен олардың шетелдiк және отандық қорытпаларынан жасалған зергерлiк және тұрмыстық бұйымдарына сынама жасау; қымбат металдар мен асыл тастарға техникалық сараптау жүргiзу;
2) құрылып жатқан ашық акционерлiк қоғамдардың, мемлекеттiк мекемелердiң әділет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн және қайта аталған республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың қайта тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.01.13.  N 46 , 2001.10.31. N  1384 қаулыларымен.
6. Қоса берілiп отырған Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзілетiн өзгерістер мен толықтырулар бекiтілсiн.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2000 жылғы 9 тамыздағы N 1227
қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және
сауда министрлігінiң Стандарттау, метрология және
сертификаттау жөніндегi комитетінің мемлекеттiк
қадағалау бойынша мемлекеттiк мекемелерiнiң
тiзiмi
1. Ақмола облысы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттiк қадағалау басқармасы.            Көкшетау қаласы
2. Астана қаласы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттiк қадағалау басқармасы.            Астана қаласы
3. Ақтөбе облысы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттiк қадағалау басқармасы.            Ақтөбе қаласы
4. Алматы облысы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттік қадағалау басқармасы.            Алматы қаласы
5. Алматы қаласы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттiк қадағалау басқармасы.            Алматы қаласы
6. Атырау облысы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттік қадағалау басқармасы.            Атырау қаласы
7. Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Мемстандарттың мемлекеттiк қадағалау
басқармасы.                                  Өскемен қаласы
8. Жамбыл облысы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттік қадағалау басқармасы.            Тараз қаласы
9. Батыс Қазақстан облысы бойынша
Мемстандарттың мемлекеттiк қадағалау
басқармасы.                                  Орал қаласы

10. Управление по государственному надзору Госстандарта   город Караганда
по Карагандинской области
11. Управление по государственному надзору Госстандарта   город Костанай
по Костанайской области
12. Управление по государственному надзору Госстандарта   город Кызылорда
по Кызылординской области
13. Управление по государственному надзору Госстандарта   город Актау
по Мангистауской области
14. Управление по государственному надзору Госстандарта   город Павлодар
по Павлодарской области
15. Управление по государственному надзору Госстандарта   город
по Северо-Казахстанской области                       Петропавловск
16. Управление по государственному надзору Госстандарта   город Шымкент
по Южно-Казахстанской области
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 августа 2000 года N 1227
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2.  (Пункт утратил силу - постановлением Правительства РК от 8 декабря 2005 года N  1209 ).
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1996 года N 1342  P961342_ "О создании Республиканского государственного предприятия "Метрология":
1) в заголовке и тексте слово "Метрология" заменить словом "Казахстанский институт метрологии (КазИнМетр)";
2) пункт 2 дополнить абзацем следующего содержания:
"усовершенствование технической (эталонной) базы и гармонизация нормативных документов по метрологии для обеспечения единства измерений с международными требованиями, техническое обследование организаций при их аккредитации по метрологии, подготовка и повышение квалификации кадров в этой сфере".
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405  P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст.124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строками, порядковыми номерами 21-1 и 21-2, следующего содержания:
"21-1 ОАО "Национальный центр экспертизы и сертификации";
"21-2 ОАО "Национальный центр аккредитации",
в разделе "г. Алматы"
в строке, порядковый номер 123-6 АЛА - 000283 ОАО "Авиаремонтный завод N 405" цифру "123-6" заменить цифрой "123-8".
5. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659  P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности:
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел "Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики

10. Қарағанды облысы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттік қадағалау басқармасы.           Қарағанды қаласы
11. Қостанай облысы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттік қадағалау басқармасы.           Қостанай қаласы
12. Қызылорда облысы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттік қадағалау басқармасы.           Қызылорда қаласы
13. Маңғыстау облысы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттік қадағалау басқармасы            Ақтау қаласы
14. Павлодар облысы бойынша Мемстандарттың
мемлекеттiк қадағалау басқармасы.           Павлодар қаласы
15. Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Мемстандарттың мемлекеттiк қадағалау
басқармасы.                                 Петропавл қаласы
16. Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Мемстандарттың мемлекеттiк қадағалау
басқармасы.                                 Шымкент қаласы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2000 жылғы 9 тамыздағы N 1227
қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
кейбiр шешiмдерiне енгізiлетiн өзгерiстер мен
толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.12.08. N  1209 қаулысымен.
3. "Метрология" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 1 қарашадағы N 1342  қаулысына
1) тақырыбында және мәтiндегi "Метрология" деген сөз "Қазақстан метрология институты (ҚазМетИн)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 2-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"халықаралық талаптарға сай өлшем бiрлiгiн қамтамасыз ету үшiн метрология жөнiндегi техникалық (эталондық) базаны және нормативтiк құжаттардың үйлесiмділігiн жетiлдiру, метрология бойынша оларды тiркеу кезiнде ұйымдарды техникалық тексеру, осы салада мамандарды даярлау және бiлiктiлiгiн көтеру".
4. "Мемлекеттiк акциялар пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат.):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген, мемлекеттiк акциялар пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктерi тiзбесiнде:
"Астана қаласы" бөлiмi реттiк нөмiрi 21-1, 21-2-мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"21-1 "Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы" ААҚ;
"21-2 "Ұлттық тiркеу орталығы" ААҚ.
"Алматы қаласы" бөлiмiнде:
реттiк нөмiрi 123-6 АЛА - 000283 "Авиажөндеу зауыты N 405" ААҚ жолындағы "123-6" деген сан "123-8" деген санмен ауыстырылсын.
5. "Республикалық меншiктегi ұйымдарға мемлекеттiк акциялар пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiн иелену және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысына :
Мемлекеттiк акциялар пакеттерi мен республикалық меншiктегi ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерiн иелену және пайдалану құқығы берiлген салалық министрлiктер мен өзге де мемлекеттiк органдардың тiзбесiнде:

Казахстан" дополнить строками, порядковыми номерами 118-17 и 118-18
следующего содержания:
"118-17     ОАО "Национальный центр экспертизы и сертификации"
"118-18     ОАО "Национальный центр аккредитации".
6. (Пункт 6 утратил силу - постановлением Правительства РК от 18
октября 2000 г. N 1552   P001552_ )
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)

"Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiне" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 118-17, 118-18-жолдармен толықтырылсын:
"118-17       "Ұлттық сараптау мен сертификаттау орталығы" ААҚ;
"118-18       "Ұлттық тiркеу орталығы" ААҚ.
6. <*>
Ескерту. 6-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.10.18. N  1552 қаулысымен.