О погашении предстоящих и просроченных платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, за октябрь, ноябрь 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N 1588
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата ранее выданных средств, отвлеченных из республиканского бюджета по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в соответствии с выданными Республикой Казахстан государственными гарантиями от 6 ноября 1992 года N 13-6/И-947, от 10 мая 1993 года N 26-15/116, от 19 мая 1993 года N 26-15/136, от 7 июня 1993 года N 23-15/8347, от 24 марта 1995 года N Ф 22-3/3/4016, от 3 апреля 1995 года N Ф 22-3/5, от 8 июня 1995 года N Ф 22-3/8, от 1 декабря 1995 года N 0000002, от 11 марта 1996 года N 27-1-Г/3-96, от 10 июля 1996 года N 13, от 2 октября 1996 года N 0000016, от 19 ноября 1996 года N 0000019 и письменного уведомления (гарантийного обязательства) от 20 мая 1999 года N 0000035, на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков предстоящие и просроченные платежи (согласно приложениям 1, 2) в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2000 год по разделу "Кредитование";
2) провести финансово-хозяйственную ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан, и, в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республика Казахстан.
2. Министерству государственных доходов Республики Казахстан принять меры в установленном законодательством порядке, вплоть до процедуры банкротства заемщиков, а также привлечения к гражданско-правовой и уголовной ответственности лиц, не исполнивших финансовые обязательства по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан.
3. Министерству финансов, Министерству государственных доходов Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет и представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о принятых мерах и их результативности по возврату отвлеченных государственных бюджетных средств в отношении заемщиков, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет республиканского бюджета.

Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша 2000 жылғы қазан, қараша үшін алдағы және мерзімі өткен төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 24 қазан N 1588
Қазақстан Республикасының шетелдік кредиторлар алдындағы міндеттемелерін орындау және дефолт фактілеріне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша республикалық бюджеттен алынып, бұрын бөлінген қаражаттың қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
1) 1992 жылғы 6 қарашадағы N 13-6/И-947, 1993 жылғы 10 мамырдағы N 26-15/116, 1993 жылғы 19 мамырдағы N 26-15/136, 1993 жылғы 7 маусымдағы N 23-15/8347, 1995 жылғы 24 наурыздағы N Ф22-3/3/4016, 1995 жылғы 3 сәуірдегі N Ф22-3/5, 1995 жылғы 8 маусымдағы N Ф22-3/8, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000002, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 27-1/Г/3-96, 1996 жылғы 10 шілдедегі N 13, 1996 жылғы 2 қазандағы N 0000016, 1996 жылғы 19 қарашадағы N 0000019 Қазақстан Республикасы берген мемлекеттік кепілдіктерге және 1999 жылғы 20 мамырдағы N 0000035 жазбаша хабарламаға (кепілдік берілген міндеттемеге) сәйкес шетел банктері шоттарының негізінде дәрменсіз заемшылар үшін алдағы және мерзімі өткен төлемдерді (1, 2-қосымшаларға сәйкес) 2000 жылға арналған республикалық бюджетте "Несиелендіру" бөлімі бойынша көзделген қаражаттың шегінде төлейтін болсын;
2) заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдарды пайдалану жөніндегі қызметіне қаржылық-шаруашылық тексеру жүргізсін және оларды пайдалануды бұзу фактілері анықталған жағдайда кінәлі адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес жауапқа тарту мақсатында материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға тапсырсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен заемшылардың банкроттығы рәсіміне дейін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша қаржылық міндеттемелерін орындамаған тұлғаларды азаматтық-құқықтық және қылмыстық жауапкершілікке тартуға шаралар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Мемлекеттік кіріс министрлігі және "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы бөлінген қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнінде барлық қажетті шараларды қолдансын және қаржылық міндеттемелері
республикалық бюджеттің есебінен орындалған заемшыларға қатысты бөлінген
мемлекеттік бюджеттік қаражатты қайтару жөнінде қолданылған шаралар мен
олардың нәтижелілігі туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
берсін.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
24 октября 2000 года N 1588
Сумма предстоящих платежей по погашению негосударственных
внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Организация-      |Валюта |   Дата  |       Сумма     |    Основной  |
заемщик         |платежа| платежа |      платежа    |       долг   |
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Германии
ГАО "Экибастузкомир"     EUR     01.10.00       442 442,08      392 442,08
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Франции
ОАО "Батыс"              EUR     19.10.00     1 151 089,08      859 590,43
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Израиля
АО "Конденсат"           USD     01.11.00     1 151 592,00      962 500,00
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Японии
ГАО "Карметкомбинат"     JPY     03.11.00   309 710 293,00  285 313 185,00
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Канады
АО "Конденсат"           USD     15.11.00     1 638 263,90    1 291 666,67
--------------------------------------------------------------------------
Всего                    EUR                  1 593 531,16    1 252 032,51
USD                  2 789 855,90    2 254 166,67
JPY                309 710 293,00  285 313 185,00
--------------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
----------------------------------------------------
Организация-      |     Проценты    | Прочие  |
заемщик         |                 |         |
----------------------------------------------------
Кредитная линия Германии
ГАО "Экибастузкомир"            50 000,00      0,00
----------------------------------------------------
Кредитная линия Франции
ОАО "Батыс"                    291 498,65      0,00
----------------------------------------------------
Кредитная линия Израиля
АО "Конденсат"                 189 092,00      0,00
----------------------------------------------------
Кредитная линия Японии
ГАО "Карметкомбинат"        24 397 108,00      0,00
----------------------------------------------------
Кредитная линия Канады
АО "Конденсат"                 346 597,23      0,00
----------------------------------------------------
Всего                          341 498,65      0,00
535 689,23      0,00
24 397 108,00      0,00
----------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 октября 2000 года N 1588
Сумма просроченных платежей по погашению негосударственных
внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
Организация-      |Валюта |   Дата  |       Сумма     |    Основной  |
заемщик         |платежа| платежа |      платежа    |       долг   |
--------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Германии
1. АО "Акмола Новая
Стройиндустрия"        DM     30.06.00       23 852,56         0,00
2. ДУИС МВД РК            EUR    01.12.98       38 417,51         0,00
3. ДУИС МВД РК            EUR    01.06.99       28 690,55         0,00
4. ДУИС МВД РК            EUR    01.12.99        4 176,97         0,00
5. Фирма "Туран-Агро"     EUR    01.12.99        1 466,22         0,00
6. ГАО "Экибастузкомир"   EUR    03.04.00        2 128,80         0,00
7. Фирма "Туран-Агро"     EUR    01.06.00          266,63         0,00
8. АО "Теплоприбор"       EUR    01.06.00          897,21         0,00
9. ГАО "Павлодартрактор"  EUR    01.09.00       13 257,10         0,00
10. АО "Стройфарфор"      EUR    01.09.00          632,04         0,00
11. АЗАТ                  EUR    01.09.00        5 404,90         0,00
Кредитная линия Израиля
12. АО "Конденсат"        USD    01.05.00       10 682,49         0,00
Кредитная линия Франции
13. ОАО "Батыс"           EUR    19.04.00        7 208,20         0,00
Кредитная линия Турции
14. АО "Максат"           USD    01.09.00       72 125,31         0,00
15. АО "Игилик"           USD    01.09.00       87 946,27         0,00
16. АО "Легпром"          USD    01.09.00      679 527,03         0,00
17. СП "Медеу-Эмсаш-      USD    01.09.00      349 317,76         0,00
Алатау"
Всего                  DM                   23 852,56         0,00
EUR                  102 546,13         0,00
USD                1 199 598,86         0,00
---------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
----------------------------------
!  Проценты      !  Прочие    !
----------------------------------
1.      23 852,56           0,00
2.           0,00      38 417,51
3.           0,00      28 690,55
4.           0,00       4 176,97
5.           0,00       1 466,22
6.           0,00       2 128,80
7.           0,00         266,63
8.           0,00         897,21
9.      13 257,10           0,00
10.        632,04           0,00
11.      5 404,90           0,00
12.          0,00      10 682,49
13.          0,00       7 208,20
14.     72 125,31           0,00
15.     87 946,27           0,00
16.    679 527,03           0,00
17.    349 317,76           0,00
23 852,56           0,00
19 294,04      83 252,09
1 188 916,37      10 682,49
------------------------------------------
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Польский В.Ф.)

4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 24 қазандағы
N 1588 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік
емес сыртқы заемдарды өтеу жөніндегі алдағы төлемдердің
Сомасы
__________________________________________________________
Заемшы        !  Төлем   !   Төлем !   Төлем
ұйым         ! валютасы !    күні !  сомасы
__________________________________________________________
Германия кредит желісі
__________________________________________________________
"Екібастұзкөмір" МАҚ !   EUR    !01.10.00 !442 442,08
__________________________________________________________
Франция кредит желісі
__________________________________________________________
"Батыс" ААҚ          !   EUR    !19.10.00 !1 151 089,08
__________________________________________________________
Израиль кредит желісі
__________________________________________________________
"Конденсат" АҚ       !   USD    !01.11.00 !1 151 592,00
__________________________________________________________
Жапония кредит желісі
__________________________________________________________
"Қарметкомбинат" МАҚ !   JPY    !03.11.00 !309 710 293,00
__________________________________________________________
Канада кредит желісі
__________________________________________________________
"Конденсат" АҚ       !   USD    !15.11.00 !1 638 263,90
__________________________________________________________
Барлығы        !   EUR    !         !1 593 531,16
!   USD    !         !2 789 855,90
!   JPY    !         !309 710 293,00
__________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_______________________________________________
Негізгі     !   Пайыздар    ! Басқалары
борыш       !               !
______________!_______________!________________
392 442,08      50 000,00        0,00
_______________________________________________
859 590,43      291 498,65       0,00
_______________________________________________
962 500,00      189 092,00       0,00
_______________________________________________
285 313 185,00   24 397 108,00    0,00
_______________________________________________
1 291 666,67    346 597,23       0,00
_______________________________________________
1 252 032,51    341 498,65       0,00
_______________________________________________
2 254 166,67    535 689,23       0,00
_______________________________________________
285 313 185,00   24 397 108,00    0,00
_______________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 24 қазандағы
N 1588 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік
емес сыртқы заемдарды өтеу жөніндегі мерзімі өткен төлемдердің
Сомасы
__________________________________________________________________
Заемшы                   !  Төлем   !   Төлем ! Төлем
ұйым                    ! валютасы !    күні ! сомасы
__________________________________________________________________
Германия кредит желісі
__________________________________________________________________
"Ақмола Жаңа Құрылысиндустрия" АҚ!   DM     !30.06.00 !23 852,56
__________________________________________________________________
ҚР ІІМ ҚАЖД                !  EUR     !01.12.98 !38 417,51
__________________________________________________________________
ҚР ІІМ ҚАЖД                !  EUR     !01.06.99 !28 690,55
__________________________________________________________________
ҚР ІІМ ҚАЖД                !  EUR     !01.12.99 !4 176,97
__________________________________________________________________
"Тұран - Агро" фирмасы           !  EUR     !01.12.99 !1 466,22
__________________________________________________________________
"Екібастұзкөмір" МАҚ             !  EUR     !03.04.00 !2 128,80
__________________________________________________________________
"Тұран - Агро" фирмасы           !  EUR     !01.06.00 !266,63
__________________________________________________________________
"Жылуприбор" АҚ                  !  EUR     !01.06.00 !897,21
__________________________________________________________________
"Павлодартрактор" МАҚ            !  EUR     !01.09.00 !13 257,10
__________________________________________________________________
"Құрылысфарфор" АҚ               !  EUR     !01.09.00 !632,04
__________________________________________________________________
АЗАТ                         !  EUR     !01.09.00 !5 404,90
__________________________________________________________________
Израиль кредит желісі
__________________________________________________________________
"Конденсат" АҚ                  !   USD    !01.05.00 !10 682,49
__________________________________________________________________
Франция кредит желісі
__________________________________________________________________
"Батыс" ААҚ                     !   EUR    !19.04.00 !7 208,20
__________________________________________________________________
Түркия кредит желісі
__________________________________________________________________
"Мақсат" АҚ                     !   USD    !01.09.00 !72 125,31
__________________________________________________________________
"Игілік" АҚ                     !   USD    !01.09.00 !87 946,27
__________________________________________________________________
"Жеңілөнеркәсіп" АҚ             !   USD    !01.09.00 !679 527,03
__________________________________________________________________
"Медеу-Эмсаш-Алатау" БҚ         !   USD    !01.09.00 !349 317,76
__________________________________________________________________
Барлығы                   !   DM    !         !23 852, 56
!   EUR   !         !102 546,13
!   USD   !         !1 199 598,86
__________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_______________________________________________
Негізгі     !   Пайыздар    ! Басқалары
борыш       !               !
______________!_______________!________________
0,00            23 852,56        0,00
_______________________________________________
0,00            0,00           38 417,51
_______________________________________________
0,00            0,00           28 690,55
_______________________________________________
0,00            0,00           4 176,97
_______________________________________________
0,00            0,00           1 466,22
_______________________________________________
0,00            0,00           2 128,80
_______________________________________________
0,00            0,00           266,63
_______________________________________________
0,00            0,00           897,21
_______________________________________________
0,00            13 257,10      0,00
_______________________________________________
0,00            632,04         0,00
_______________________________________________
0,00            5 404,90       0,00
_______________________________________________
0,00            0,00           10 682,49
_______________________________________________
0,00            0,00           7 208,20
_______________________________________________
0,00            72 125,31      0,00
_______________________________________________
0,00            87 946,27      0,00
_______________________________________________
0,00            679 527,03     0,00
_______________________________________________
0,00            349 317,76     0,00
_______________________________________________
0,00            23 852,56      0,00
_______________________________________________
0,00            19 294,04      83 252,09
_______________________________________________
0,00            1 188 916,37   10 682,49
_______________________________________________
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.