О контроле соответствия продукции в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1787. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 20 апреля 2005 г. N 367 (P050367)
В целях сокращения перечня продукции и услуг, подлежащих обязательной сертификации, создания условий для разработки и производства качественной и конкурентоспособной отечественной продукции, соответствующей требованиям международных стандартов и удовлетворяющей требованиям потребителей, перехода от сертификации продукции к сертификации производств и систем качества Правительство Республики Казахстан постановляет:

Қазақстан Республикасы өнімнің сәйкестігін бақылау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 29 қараша N 1787. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.04.20. N 367 қаулысымен
Мiндеттi түрде сертификаттауға жататын өнiмдер мен қызмет көрсетулердiң тiзбесiн қысқарту, халықаралық стандарттардың талаптарына сай және тұтынушылардың талаптарын қанағаттандыратын сапалы және бәсекеге қабiлеттi отандық өнiм әзiрлеу мен өндiруге жағдай жасау, өнiмдi сертификаттаудан өндiрiстер мен сапа жүйелерiн сертификаттауға көшу мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:

1. Утвердить прилагаемый Перечень продукции и услуг, подлежащих обязательной сертификации (далее - Перечень).
2. Агентству таможенного контроля Республики Казахстан при таможенном оформлении импортируемых товаров руководствоваться утвержденным Перечнем. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 июля 2003 г. N 751  .
3. Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке привести нормативные документы государственной системы сертификации в соответствие с настоящим постановлением. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 августа 2002 г. N 888 P020888_ ; от 28 июля 2003 г. N 751  .

1. Қоса берiлiп отырған Мiндеттi түрде сертификаттауға жататын өнiмдер мен қызмет көрсетулердiң тiзбесi (бұдан әрi - Тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі импортталатын тауарларды кедендiк ресiмдеу кезiнде бекiтiлген Тiзбенi басшылыққа алсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.07.28. N 751  қаулысымен .
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк сертификаттау жүйесiнiң нормативтiк құжаттарын осы қаулыға сәйкес келтiрсiн.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.08.08.  N 888 , 2003.07.28. N  751  қаулыларымен.

4. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 1997 года N 1112 P971112_  "Об утверждении Перечня продукции (работ, услуг), подлежащей обязательной сертификации на соответствие обязательным требованиям стандартов или иных нормативных документов, обеспечивающих ее безопасность для жизни, здоровья людей, имущества граждан и окружающей среды" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 32, ст. 295).        5. Настоящее постановление вступает в силу по истечении одного месяца со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 ноября 2000 года N 1787
Перечень
продукции и услуг, подлежащих обязательной сертификации
Сноска. Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 5 апреля 2002 г. N 407   P020407_   ; от 8 августа 2002 г. N 888   Р020888_   ; от 28 июля 2003 г. N 751 ; от 27 ноября 2003 г. N 1193  .

4. "Стандарттардың немесе олардың адамдардың өмiрi, денсаулығы, азаматтардың мүлкi және қоршаған орта үшiн қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн өзге де нормативтiк құжаттардың мiндетті талаптарына сәйкестiгiне мiндеттi сертификаттауға жататын өнiмдердiң (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 1112  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1997 ж., N 32, 295-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулы жарияланғаннан кейін бiр ай өткен соң күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 29 қарашадағы
N 1787 қаулысымен бекітілген
Міндетті түрде сертификаттауға жататын өнімдер мен қызмет көрсетулердің
Тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.04.05. N 407  қаулысымен , 2002.08.08. N 888  қаулысымен , 2003.07.28. N 751  қаулысымен , 2003.11.27. N 1193  қаулысымен .

870210110   Автомобили, предназначенные для перевозки 10 человек или
870210910   более, включая водителя
870210110
870290310
871610 *    Прицепы и полуприцепы, другие несамоходные транспортные
871620900   средства
871631000
871639300
871639510
871639590
871640000
Автомобили специального назначения, кроме используемых
для перевозки пассажиров или грузов:
870510000   автокраны;
870590100   автомобили грузовые технической помощи
Шины (покрышки) пневматические резиновые новые:
401110000   для легковых автомобилей
401120100   для автобусов или грузовых автомобилей

870210110      Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп
870210190      адамдарды тасымалдауға арналған автомобильдер
8702190110
8702190310
871610*        Тіркеме және жартылай тіркеме, басқа да
871620900      өздігінен жүрмейтін көлік құралдары
871631000
871639300
871639510
871639590
871640000
Жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін
пайдаланатындардан басқа, арнайы мақсаттағы
автомобильдер;
870510000      автокрандар;
870590100      техникалық көмек көрсететін жүк автомобильдері
Пневматикалық жаңа резеңке шиналар (дөңгелекқаптар):
401110000    жеңiл автомобильдерге арналған
401120100    автобустарға немесе жүк автомобильдерiне арналған

401120900
Шины (покрышки) пневматические резиновые, восстановленные:
401210300   для легковых автомобилей
401220900   для автобусов или грузовых автомобилей
700711100   стекло безопасное, включая стекло упрочненное
(закаленное) или многослойное размером и
форматом, позволяющими использовать его в
автотранспорте
870821900   Ремни безопасности для автотранспортных средств
38190000    Жидкость тормозная
* При указании в графе 1 товарной субпозиции (первых шести цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
подсубпозиций (девять цифр кода ТН ВЭД), входящих в данную субпозицию.

401120900
Қалпына келтірілген, пневматикалық резеңке шиналар (дөңгелекқаптар):
401210300    жеңiл автомобильдерге арналған
401220900    автобустарға немесе жүк автомобильдерiне арналған
700711100    Автокөлiкте пайдалануға мүмкiндiк беретiн өлшем
мен пiшiмдегi берiк жасалған (шыңдалған) немесе
көп қабатты шыныны қоса алғанда, қауiпсiз шыны
870821900    Автокөлiк құралдарына арналған қауiпсiздiк белдiгi
38190000     Тежеуiш сұйықтығы
* 1-бағанда тауарлы субпозицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы алты саны) аталған субпозицияға кіретін, барлық тауарлы подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнім түрлері міндетті түрде сертификаттауға жатады.

2. Сельскохозяйственная техника
---------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД  !            Наименование продукции
---------------------------------------------------------------------
1      !                       2
---------------------------------------------------------------------
Тракторы:
870120100   колесные;
870130000   гусеничные
842720110   Автопогрузчики с вилочным захватом;
842720190   прочие автопогрузчики, оснащенные подъемным или
842720900   погрузочно-разгрузочным оборудованием

2. Ауыл шаруашылығы техникасы
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !         Өнімнің атауы
Коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
Тракторлар:
870120100      доңғалақты;
870130000      шынжыр табанды
842720110      Айырлы ұстағышы бар автотиегіштер; көтергіш
немесе
842720190      тиегіш-түсіргіш құрылғымен жабдықталған басқа да
842720900      автотиегіштер

842890710
842890790
843311510   Косилки, включая самоходные и монтируемые на тракторах
843311590
843311900
843319510
843319590
843319700
843320100
843320510
843320590
843340100   Прессы для соломы или сена, включая пресс-подборщики
843340900
843351000   Комбайны зерноуборочные, кукурузоуборочные, рисоуборочные
843352000
Машины для уборки клубней или корнеплодов:
843353100   картофелекопатели и картофелеуборочные машины;
843353300   машины свеклоуборочные
Комбайны силосоуборочные:
843359110   самоходные;
843359190   прочие
843610100   Машины и механизмы для приготовления кормов,
дробилки и мельницы для злаковых, фасоли, гороха
843710000   Машины для очистки, сортировки или калибровки зерна
и сухих бобовых
843410000   Установки и аппараты доильные, оборудование для
843420000   обработки и переработки молока
8435 **     Прессы, дробилки и аналогичные машины для
виноделия
Оборудование для птицеводства:
843621000   инкубаторы и брудеры;
843629000   машины для сортировки яиц;
843360100
** При указании в графе 1 товарной позиции (первых четырех цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
субпозиций (шесть цифр кода ТН ВЭД) и подсубпозиций (девять цифр кода ТН
ВЭД), входящих в данную товарную позицию.
3. Оружие служебно-штатное, гражданское, спортивное
---------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !          Наименование продукции
---------------------------------------------------------------------
1     !                    2
---------------------------------------------------------------------
930320300   Оружие огнестрельное ненарезное
930320800
930330000   Оружие огнестрельное нарезное
930200*     Револьверы и пистолеты
* При указании в графе 1 товарной субпозиции (первых шести цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
подсубпозиций (девять цифр кода ТН ВЭД), входящих в данную субпозицию.
4. Электротехнические, радиотехнические
электронные изделия
---------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !           Наименование продукции
---------------------------------------------------------------------
1     !                     2
---------------------------------------------------------------------
841821100   Холодильники и морозильники бытовые

842890710
842890790
843311510      Өздігінен жүретіндерін және тракторларға
843311590      орнатылатындарын қоса алғанда, орақтар
843311900
843319510
843319590
843319700
843320100
843320510
843320590
843340100      Сығымдағыш-жинағыштарды қоса алғанда, сабанға
843340900      немесе шөпке арналған сығымдағыштар
843351000      Астық жинайтын, жүгері жинайтын, күріш жинайтын
843352000      комбайндар
Түйнек немесе тамыр жемістілерді жинайтын
машиналар:
843353100      Картоп қазғыштар және картоп жинайтын машиналар
843353300      қызылша жинайтын машиналар
Сүрлем жинайтын комбайндар:
843359110      өздігінен жүретін;
843359190      басқалары
843610100      Жемшөп дайындауға арналған машиналар мен
механизмдер, дәнді дақылдарға, үрме бұршаққа,
асбұршаққа арналған уатқыштар мен диірмендер
843710000      Астық пен құрғақ бұршақты тазалауға, сұрыптауға
немесе калибрлеуге арналған машиналар
843410000      Сауын қондырғылары мен аппараттары, сүтті
843420000      өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтар
8435**         Шарап дайындауға арналған сығымдағыштар,
уатқыштар және сондай машиналар
Құс шаруашылығына арналған жабдықтар:
843621000      инкубаторлар және брудерлер;
843629000      жұмыртқаларды сұрыптауға арналған машиналар
843360100
** 1-бағанда тауарлы позицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы төрт саны) аталған тауарлы позицияға кіретін, барлық тауарлық субпозициялардың (СЭҚ ТН кодының алты саны) және подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнім түрлері міндетті түрде сертификаттауға жатады.
3. Қызметтік-штаттық, азаматтық, спорттық қару
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
930320300      Ұңғысыз атыс қаруы
930320800
930330000      Ұңғылы атыс қаруы
930200*        Револьверлер және пистолеттер
* 1-бағанда тауарлы субпозицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы алты саны) аталған субпозицияға кіретін барлық тауарлы подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнім түрлері міндетті түрде сертификаттауға жатады.
4. Электротехникалық, радиотехникалық электронды бұйымдар
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
841821100      Тұрмыстық тоңазытқыштар және мұздатқыштар

851679200
Электробытовые приборы для механизации кухонных работ:
850930000   кофемолки, миксеры, взбивалки;
850940000   маслобойки, соковыжималки;
850980000   мясорубки;
картофелечистки;
ножеточки;
электроножи;
лапшерезки;
ломтерезки;
утилизаторы кухонных отходов;
842211000   машины посудомоечные бытовые;
842111000   сепараторы для молока электрические мощностью до 1 кВт/ч
и производительностью до 50 л/час
8510**      Электробритвы, машинки для стрижки волос,
электроэпиляторы
850910*     Пылесосы и водовсасывающие уборочные
машины
850920000   Полотеры
845011110   Машины стиральные бытовые, центрифуги для
845011190   отжима белья бытовые

851679200
Асхана жұмыстарын механикаландыруға арналған
тұрмыстық электр құралдары:
850930000      кофе ұнтақтағыштар, миксерлер, көпiрткiштер,
850940000      май пiскiштер, шырын сыққыштар;
850980000      ет тартқыштар;
картоп тазалағыштар,
пышақ қайрақтары,
электр пышақтары,
кеспе кескiштер;
бөлiктеп кескiштер,
ас қалдықтарын жаратқыштар;
842211000      тұрмыстық ыдыс жуатын машиналар;
842111000      қуаты 1 кВт/сағ дейiн және өнiмдiлiгi 50 л/сағ
дейiн сүт тартуға арналған электр сепараторлары
8510**         Электр ұстаралар, шаш алатын машинкалар, электр
эпиляторлары
850910*        Шаңсорғыштар және су соратын жинағыш машиналар
850920000      Еден сүрткiштер
845011110      Тұрмыстық кiр жуатын машиналар, киiм сыққыш
845011190      тұрмыстық центрифугалар

845012000
842112000
851640 *     Утюги электрические
901910100    Аппараты электрические вибромассажные
851631 *     Электросушители для волос (фены),
851632000    электрические приборы для парикмахерских целей прочие
851633000    Электросушители для рук
845130100    Гладильные машины бытовые
842139300    Воздухоочистители
851610110    Водонагреватели бойлерные и проточные
851610190
851621000    Электроприборы обогрева пространства (электрокамины,
851629100    панельные обогреватели, радиаторы и конвекторы,
851629500    электрогрелки и электроодеяла, электротепловентиляторы)
851629910
841451900    Вентиляторы
841581900    Кондиционеры настенные, оконные
8510**       Электрические звонки
8510**       Электрические зубные щетки
845210*      Машины швейные бытовые электрические,
844720980    машины вязальные электрические
850810910    Инструмент ручной электромеханический со
850810990    встроенными электродвигателями (дрели, перфораторы,
850820100    насосы, гайковерты, точила и другие)

845012000
842112000
851640*        Электр өтектер
901910100      Вибромассажды электр аппараттар
851631*        Электрлi шаш кептiргiштер (фендер), шаштараздық
851632000      мақсатқа арналған басқа да электр құралдары
851633000      Электрлi қол кептiргiштер
845130100      Тұрмыстық өтектегiш машиналар
842139300      Ауа тазартқыштар
851610110      Бойлерлi және ағынды су жылытқыштар
851610190
851621000      Кеңiстiктi жылытатын электр құралдары (электр
851629100      каминдерi, панельдi жылытқыштар, радиаторлар
851629500      және конвекторлар, электр жылытқыштар және
851629910      электр көрпешелерi, электр жылу вентиляторлары)
841451900      Вентиляторлар
841591900      Қабырға, терезе кондиционерлерi
8510**         Электр қоңыраулар
8510*          Электр тiс щеткалар
845210*        Тұрмыстық электр тiгiн машиналар, электр тоқыма
844720980      машиналар
850810910      Қоса жасалған электр двигательдерi бар
850810990      (дрельдер, перфораторлар, сорғыштар, гайка
850820100      бұрағыштар, қайрақтар және басқалар) қолмен
iстейтiн электр механикалық аспап

5. Средства связи
--------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !            Наименование продукции
--------------------------------------------------------------------------
1     !                      2
---------------------------------------------------------------------
852510900   Аппаратура радиосвязи передающая и приемная общего
применения (аппаратура индивидуальной радиосвязи)
852510900   Радиостанции приемопередающие подвижной и фиксированных
служб (для сотовых сетей связи)
851711000   Аппараты электрические телефонные, включая телефонные аппараты
851719900   с беспроводной трубкой, таксофоны
851721000   Аппаратура для фототелеграфной и факсимильной связи
851722000
852520910   Аппаратура передающая систем транковой и сотовой радиосвязи
852521990   и ее компоненты
852510900   Аппаратура передающая для радиотелефонной и радиотелеграфной
связи
8525**      Земные станции спутниковой связи
** При указании в графе 1 товарной позиции (первых четырех цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
субпозиций (шесть цифр кода ТН ВЭД) и подсубпозиций (девять цифр кода ТН
ВЭД), входящих в данную товарную позицию.
6. Технические средства защиты сведений, составляющих
государственные секреты*
--------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !            Наименование продукции
--------------------------------------------------------------------------
1     !                      2
--------------------------------------------------------------------------
Технические средства защиты секретной информации от утечки
по техническим каналам, включая средства контроля
эффективности принятых мер защиты секретной информации,
основные и вспомогательные технические средства и системы в
защищенном исполнении:
854320000     технические средства защиты секретной информации от
854389000   перехвата оптических сигналов (изображений) в видимом,
инфракрасном и ультрафиолетовом диапазонах волн,
осуществляемого оптическими, оптико-электронными,
телевизионными, тепловизионными (инфракрасными), лазерными,
фото и другими визуальными средствами съема информации;
технические средства защиты информации от перехвата
акустических сигналов, распространяющихся в воздушной, водной,
твердой средах, осуществляемого акустическими,
гидроакустическими, виброакустическими, лазерными и
сейсмическими средствами;
технические средства защиты секретной информации от перехвата
электромагнитных сигналов, возникающих при функционировании
объектов защиты, в т.ч. от перехвата побочных электромагнитных
излучений и наводок, возникающих при работе технических
средств обработки информации, осуществляемого
магнитометрическими, радио-техническими, радиолокационными
средствами;
технические средства защиты секретной информации от
перехвата электрических сигналов, распространяющихся от
в токопроводящих коммуникациях.
Технические средства защиты секретной информации от
несанкционированного доступа:
854320000     технические средства пассивной защиты, в том числе замки
854389000   с управлением от микропроцессора, радиоуправляемые;
830140900   электрические датчики разных типов;
телевизионные системы охраны и контроля, СВЧ и
радиолокационные системы, лазерные системы, оптические и
инфракрасные системы; акустические системы, кабельные системы;
устройства идентификации;
специальные средства для транспортировки и хранения
физических носителей информации (кассет стриммеров, магнитных
и оптических дисков)
Программные средства защиты секретной информации:
847170510     программы, обеспечивающие разграничение доступа к
847170530   информации;
847170590     программы идентификации и аутентификации терминалов
847170600   и пользователей по различным признакам, в том числе программы
847170900   повышения достоверности идентификации (аутентификации);
847180100     программы проверки функционирования системы защиты
847180900   секретной информации от несанкционированного доступа;
программы контроля целостности средств защиты
Защищенные программные средства обработки информации:
847170510     пакеты прикладных программ автоматизированных рабочих мест
847170530     (АРМ);
847170590     базы данных вычислительных сетей;
847170600     программные средства автоматизированных систем управления
847170900

5. Байланыс құралдары
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
852510900      Жалпы қолданыстағы қабылдайтын және тарататын
радиобайланыс аппаратурасы радиобайланыс (жеке
радиобайланыс аппаратурасы)
852510900      Жылжымалы және тiркелген қызметтердiң қабыл-
дау-тарату радиостанциялары (ұялы байланыс
желiлерi үшiн)
851711000      Сымсыз трубкалы телефон аппараттарын,
851719900      таксофондарды қоса алғанда, электр телефон
аппараттары
851721000      Фототелеграфты және факсимильдi байланысқа
851722000      арналған аппаратура
852520910      Транк және ұялы радиобайланыс жүйелерiндегi
852521990      аппаратура және оның құрамдас бөлшектерi
852510900      Радиотелефонды және радиотелеграфты
байланысқа арналған тарататын аппаратура
8525**         Спутниктiк байланыстың жердегi станциялары
** 1-бағанда тауарлы позицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы төрт саны) аталған тауарлы позицияға кiретiн, барлық тауарлы субпозициялардың (СЭҚ ТН кодының алты саны) және подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнiм түрлерi мiндеттi түрде сертификаттауға жатады.
6. Мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қорғаудың техникалық құралдары*
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
854320000      Құпия ақпаратты қорғаудың қабылданған шарала-
854389000      рының тиiмдiлiгiн бақылау құралдарын қоса
алғанда, техникалық арналар бойынша жария
етiлуiнен құпия ақпаратты қорғаудың техникалық
құралдары, негiзгi және қосымша техникалық
құралдар мен қорғалған орындаудағы жүйелер:
оптикалық, оптика-электронды, телевизиялық,
жылу арқылы көру (инфрақызыл), лазерлi, фото
және ақпаратты басқа да түсiрiп алатын визуалдық
құралдармен жүзеге асырылатын, толқындардың
ультракүлгiн және инфрақызыл диапазонында оп-
тикалық белгiлердi (бейнелердi) ұстап алудан
құпия ақпаратты қорғаудың техникалық құралда-
ры;
акустикалық, гидроакустикалық, виброакустика-
лық, лазерлiк және сейсмикалық құралдармен
жүзеге асырылатын, ауада, суда, қатты ортада та.
ралатын акустикалық белгiлердi ұстап алудан
құпия ақпаратты қорғаудың техникалық құралда-
ры;
қорғаныс объектiлерi жұмыс iстегенде пайда бо-
латын, электромагниттi белгiлердi ұстап алудан,
соның iшiнде, магнитометриялық, радиотехника-
лық, радиолокациялық құралдармен жүргiзiлетiн,
ақпаратты өңдеудiң техникалық құралдары жұмыс
iстегенде пайда болатын, жанама электромагниттi
сәулеленудi ұстап алудан құпия ақпаратты
қорғаудың техникалық құралдары;
ток өткiзетiн коммуникацияларда таратылатын,
электр белгiлердi ұстап алудан құпия ақпаратты
қорғаудың техникалық құралдары.
854320000      Рұқсатсыз кiруден құпия ақпаратты қорғаудың
854389000      техникалық құралдары:
830140900       бәсең қорғаудың техникалық құралдары, соның
iшiнде микропроцессор арқылы басқарылатын,
радиомен басқарылатын құлыптар;
әртүрлi үлгiдегi электр датчиктер; қорғаудың
және бақылаудың телевизиялық жүйелерi, СВЧ және
радиолокациялық жүйелер, лазерлi жүйелер, оп-
тикалық және инфрақызыл жүйелер; акустикалық
жүйелер; кабельдi жүйелер; ұқсастандыру
құрылғылары; физикалық ақпарат көздерiн
тасымалдау және сақтау үшiн арнаулы құралдар
(стриммерлер кассеталары, магниттi және оптика-
лық дискiлер)
847170510      Құпия ақпаратты қорғаудың бағдарламалық
847170530      құралдары:
847170590      ақпаратты алуды шектеудi қамтамасыз ететiн
847170600      бағдарламалар;
847170900       әртүрлi белгiлерi бойынша терминалдар мен пай-
847180100      даланушыларды ұқсастандыру және дәлме-дәлдеу
847180900      бағдарламалары, соның iшiнде ұқсастандырудың
(дәлме-дәлдеудiң) сенiмдiлiгiн арттыру
бағдарламалары;
рұқсат етiлмеген ақпарат алудан құпия ақпаратты
қорғау жүйесiнiң жұмыс iстеуiн тексеру
бағдарламалары;
қорғау құралдарының бүтiндiгiн бақылау
бағдарламалары.
Ақпаратты өңдеудiң қорғалған бағдарламалық
құралдары:
847170510      автоматтандырылған жұмыс орындары (АЖО)
847170530      қолданбалы бағдарламаларының пакеттерi;
847170590      есептегiш желiлердiң дерекқорлары;
847170600       басқарудың автоматтандырылған жүйелерінің
847170900      бағдарламалық құралдары

847180100
847180900
Программные средства общего назначения:
847170510     операционные системы;
847170530     системы управления базами данных
847170590
847170600
847170900
847180100
847180900
Программно-технические средства защиты секретной
информации:
847170510     устройства прерывания программы пользователя при
847170530     нарушении им правил доступа;
847170590     устройства стирания данных;
847170600     устройства выдачи сигнала тревоги при попытке
847170900     несанкционированного доступа к информации;
847180100     устройства локализации электронных закладок;
847180900     программно-аппаратные средства разграничения доступа
к информации, встроенные в информационные технологии
*Обязательной сертификации подлежат технические средства, поступающие
в организации, имеющие доступ к сведениям, составляющим государственную
тайну. Отнесение продукции к данной категории устанавливается на основании
заключения Агентства Республики Казахстан по защите государственных
секретов.
7. Отопительная аппаратура, работающая на твердом,
жидком и газообразном топливе
--------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !            Наименование продукции
--------------------------------------------------------------------------
1     !                      2
--------------------------------------------------------------------------
732111100   Печи газовые бытовые для приготовления пищи
732111900
732181100   Печи отопительные и отопительно-варочные на газовом или
732181900   на газовом и других видах топлива
732182100   Печи отопительные и водонагреватели на жидком топливе
732182900
731100100   Баллоны для сжиженных углеводородных газов на давление до
731100910   1,6 МПа

847180100
847180900
Жалпы мақсаттағы бағдарламалық құралдар:
847170510      операциялық жүйелер;
847170530      дерекқорларды басқару жүйелерi
847170590
847170600
847170900
847180100
847180900
Құпия ақпаратты қорғаудың бағдарламалық-тех-
никалық құралдары:
847170510      ол кіру ережелерін бұзған кезде пайдаланушының
847170530      бағдарламасын үзу құрылғысы;
847170590      деректерді өшіру құрылғылары;
847170600      ақпаратқа рұқсатсыз кіру кезінде дабыл белгісін
847170900      беру құрылғылары;
847180100      электрондық белгілерді тұйықтау құрылғылары;
847180900      ақпараттық технологияларға енгізілген, ақпаратқа
кіруді шектейтін бағдарламалық-аппараттық
құралдар
* Мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтерге рұқсаты бар ұйымдарға келіп түсетін техникалық құралдар міндетті түрде сертификаттауға жатады. Өнімді осы санатқа жатқызу Қазақстан Республикасы Мемлекеттік құпияларды қорғау агенттігінің қорытындысы негізінде белгіленеді.
7. Қатты, сұйық және газ түріндегі отынмен жұмыс істейтін жылытқыш аппаратура
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
732111100       Тамақ дайындауға арналған тұрмыстық газ
732111900       пештері
732181100       Газды немесе газбен және отынның басқа
732181900       түрлерімен жылытатын және жылытатын-пісіретін
пештер
732182100       Сұйық отынмен жылытатын пештер және су
732182900       ысытқыштар
731100100       1,6 МПа-ға дейінгі қысымға сұйытылған көмір-
731100910       сутекті газдарға арналған баллондар

840310*     Котлы отопительные тепловой мощностью до 116 кВт
820560000   Лампы паяльные на жидком топливе
*При указании в графе 1 товарной субпозиции (первых шести цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
подсубпозиций (девять цифр кода ТН ВЭД), входящих в данную субпозицию.
8. Товары бытовой химии
--------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !        Наименование продукции
--------------------------------------------------------------------------
1     !                  2
--------------------------------------------------------------------------
340220100   Средства моющие, чистящие
340220900   (средства стиральные синтетические, средства
340290100   моющие, средства для отбеливания, подсинивания,
340290900   подкрахмаливания)

840310*         Жылу қуаты 116 кВт-қа дейін жылытатын қазандар
820560000       Сұйық отынмен дәнекерлейтін шамдар
* 1-бағанда тауарлы субпозицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы алты саны) аталған субпозицияға кіретін барлық тауарлы подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнім түрлері міндетті түрде сертификаттауға жатады.
8. Тұрмыстық химия тауарлары
_________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
_________________________________________________________________
1                          2
_________________________________________________________________
340220100      тазалайтын, жуу құралдары (синтетикалық жуу
340220900      құралдары, жуу құралдары, ағарту, көгiлжiм
340290100      түске бояу крахмалдау құралдары) ***
340290900

340540000
350610000   Готовые клеи и прочие адгезивы
350691000
380810*     Инсектициды расфасованные в формы или упаковки для розничной
продажи или представленные в виде готовых препаратов или
изделий
320500000   Краски и лаки
3208**
3209**
* При указании в графе 1 товарной субпозиции (первых шести цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
подсубпозиций (девять цифр кода ТН ВЭД), входящих в данную субпозицию.
** При указании в графе 1 товарной позиции (первых четырех цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
субпозиций (шесть цифр кода ТН ВЭД) и подсубпозиций (девять цифр кода ТН
ВЭД), входящих в данную товарную позицию.

340540000
350610000      дайын желiмдер және басқа да адгезивтер
350691000
380810*        немесе дайын препараттар не бұйымдар
түрiндегi инсектицидтер
320500000      бояулар және лактар
3208**
3209**
* 1-бағанда тауарлы субпозицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы алты саны) осы субпозицияға кiретiн барлық тауарлы подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнiм түрлерi мiндеттi түрде сертификаттауға жатады.
** 1-бағанда тауарлы позицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы төрт саны) осы тауарлы позицияға кiретiн, барлық тауарлы субпозициялардың (СЭҚ ТН кодының алты саны) және подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнiм түрлерi мiндеттi түрде сертификаттауға жатады.

9. Товары народного потребления, контактирующие с кожей
человека, пищей и водой
--------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !        Наименование продукции
--------------------------------------------------------------------------
1     !                    2
--------------------------------------------------------------------------
481840110   Бумага туалетная, гигиенические салфетки и полотенца,
481840130   тампоны, детские пеленки и аналогичная продукция
481840190   гигиенического назначения
481810100
481810900
481820100

9. Адамның терісімен жанасатын, тамақпен және сумен байланысты халық тұтынатын тауарлар
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
484810110      Дәретхана қағазы, гигиеналық салфеткалар және
481840130      сүлгiлер, тампондар, сәбилер жаялықтары және
481840190      гигиеналық мақсаттағы осындай өнiм
481810100
481810900
481820200

481820910
481820990
481830000
842121900   Оборудование бытовое для фильтрования или очистки воды
(фильтры)
Изделия гигиенические или фармацевтические из
вулканизированной резины:
401410000   контрацептивы
401490100   соски детские и кольца для детей
401490900   грелки резиновые
401490900   клеенка подкладочная резинотканевая
401511000   перчатки хирургические
401490900   маски резиновые для плавания под водой
и загубники, шапочки для купания
732393100   Изделия столовые, кухонные, хозяйственные из
732393900   коррозионностойкой (нержавеющей) стали
392410000   посуда столовая и кухонная, предметы домашнего
обихода из пластмасса
392490110   посуда столовая, кухонная, полимерная тара для
разлива пищевых жидкостей

481820910
481820990
481830000
842121900      Суды сүзуге немесе тазалауға арналған тұрмыстық
құралдар (фильтрлер)
Вулканизацияланған резеңкеден жасалған гигиена-
лық немесе фармацевтикалық бұйымдар:
401410000      контрацептивтер;
401490100      сәбилер емiзiктерi және сәбилерге арналған
шығыршықтар;
401490900      резеңке жылытқыштар;
401490900      резеңке маталы төсенiш-клеенка;
401511000      хирургиялық қолғаптар;
401490900      су астында жүзуге арналған резеңке маскалар және
ерiнқаптар, шомылуға арналған бас киiмдер
732393100      Таттанбайтын (тот баспайтын) болаттан жасалған
732393900      асхана, ас үй, шаруашылық бұйымдары
392410000      пластмассадан жасалған асхана және ас үй
ыдыстары, тұрмыстық заттар
392490110      сұйық тамақтарды құюға арналған асхана, ас үй
ыдыстары, полимер сауыттар;

701690900
392520000   Детали строительные из пластмасс (двери, пороги,
392530000   окна, рамы, ставни)
252020*     Сухие строительные смеси
2517*       Щебень
6810*       Бетонные и железобетонные конструкции из легкого бетона
* При указании в графе 1 товарной субпозиции (первых шести цифр
кода ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех
товарных подсубпозиций (девять цифр кода ТН ВЭД), входящих в данную
субпозицию.
** При указании в графе 1 товарной позиции (первых четырех цифр
кода ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех
товарных субпозиций (шесть цифр кода ТН ВЭД) и подсубпозиций (девять цифр
кода ТН ВЭД), входящих в данную товарную позицию.
13. Продукция легкой промышленности
---------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД    !      Наименование продукции
!
---------------------------------------------------------------------------
1        !                   2
---------------------------------------------------------------------------
5007 **         Ткани шелковые
5208 **         Ткани хлопчатобумажные
5209 **
5210 **
5211 **
5212 **
5309 **         Ткани льняные
5111 **         Ткани шерстяные
5112 **
5113 00 000
5407 **         Ткани из химических волокон
5408 **
5512 **         Ткани из синтетических волокон
5513 **
5514 **
5515 **
5516 **
5802 **         Ткани ворсовые и махровые
6103 **         продукция трикотажной промышленности
6104 **         (костюмы; пиджаки; блайзеры; брюки; комбинезоны; шорты;
6105 **         сорочки; рубашки; блузки; батники, спортивная одежда)
6106 **         Белье нижнее трикотажное (включая трусы, кальсоны, ночные
6107 **         сорочки, пижамы, халаты, комбинации; нижние юбки,
6108 **         панталоны, пеньюары, майки, пояса, бюстгалтеры, корсеты)
6109 **
6110 **         Чулочно-носочные изделия (колготы; чулки; гольфы, носки),
6111 **
6112 **         Трикотажные изделия для новорожденных
6113 **
6115 **
6203 **         швейные изделия (костюмы; пиджаки; блайзеры;
6204 **         брюки, комбинезоны; бриджи; шорты; жакеты; платья; юбки;
6205 **         юбки-брюки; рубашки; блузки; батники; майки;
6206 **         трусы; кальсоны, ночные сорочки, пижамы, халаты,
6207 **         комбинации, нижние юбки, панталоны, пеньюары,
6208 **         белье постельное, столовое, туалетное, кухонное)
6209 **         Швейные изделия для новорожденных
6210 **
6211 **
6212 **
6302 **
6401 **         Обувь кожаная, резиновая, текстильная и из заменителей
6402 **         кожи и резины
6403 **
6404 **
6405 **
** При указании в графе 1 товарной позиции (первых четырех цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
субпозиций (шесть цифр кода ТН ВЭД) и подсубпозиций (девять цифр кода ТН
ВЭД), входящих в данную товарную позицию.

701690900
392520000      пластамассадан жасалған құрылыс
392530000      бұйымдары (есіктер, табалдырықтар, терезелер,
жақтаулар, қақпақшалар)
252020*        Құрғақ құрылыс қоспалары
2517*          Қиыршық тас
6810*          Жеңiл бетоннан жасалған бетон және темiрбетон
құрастырмалар
* 1-бағанда тауарлы субпозицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы алты саны) осы субпозицияға кіретін барлық тауарлы подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнім түрлері міндетті түрде сертификаттауға жатады.
** 1-бағанда тауарлы позицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы төрт саны) осы тауарлы позицияға кіретін барлық тауарлы субпозициялардың (СЭҚ ТН кодының алты саны) және подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнім түрлері міндетті түрде сертификаттауға жатады.
13. Жеңіл өнеркәсіп өнімдері
_________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
5007**         Жібек маталар
5208**         Мақта маталар
5209**
5210**
5211**
5212**
5309**         Кендір маталар
5111**         Жүн маталар
511300000
5407**         Химиялық талшық маталар
5408**
5512**         Синтетикалық талшық маталар
5513**
5514**
5515**
5516**
5802**         Қылшықты және түкті маталар
6103**         Тоқыма өнеркәсiбiнiң өнiмдерi (костюмдер; пид-
6104**         жактар; блайзерлер; шалбарлар; комбинезондар;
6105**         қысқа балаң шалбарлар; жейделер; көйлектер;
6106**         блузкалар; батниктер; спорт киiмдерi)
6107**         тоқыма iш киiмдер (соның iшiнде түрсилер,
6108**         кальсондар, түнгi жейделер, пижамалар, халаттар,
6109**         комбинациялар; iшкi белдемшелер, панталондар,
6110**         пеньюарлар, мәйкiлер, белдiктер, бюстгальтерлер,
6111**         корсеттер)
6112**         шұлық-ұйық бұйымдары (колготкилер;
6113**         шұлықтар; гольфтер; ұйықтар)
6114**         Қазақстанда жасап шығаратын және нәрестелерге
6115**         арналған тоқыма бұйымдар
6203**         Тігін бұйымдары (костюмдер;
6204**         пиджактар; блайзерлер; шалбарлар;
6206**         комбинезондар; бридждер; қысқа балақ
6207**         шалбарлар; жакеттер; ұзын көйлектер;
6208**         белдемшелер; белдемше-шалбарлар; жейделер;
6209**         блузкалар; батниктер; мәйкілер; түрсилер;
6210**         кальсондар; түнгі жейделер, пижамалар, халаттар,
6211**         комбинациялар; ішкі белдемшелер; панталондар,
6212**         пеньюарлар; төсектік, асханалық, дәретханалық,
6302**         аспаздық киім-кешек)
Қазақстанда жасап шығаратын және нәрестелерге
арналған тігін бұйымдары
6401**         Былғарыдан, резеңкеден, тоқымадан және
6402**         былғары мен резеңкені алмастырғыштардан
6403**         жасалған аяқ киім
6406**
6405**
** 1-бағанда тауарлы позицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы төрт саны) осы тауарлы позицияға кіретін барлық тауарлы субпозициялардың (СЭҚ ТН кодының алты саны) және подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнім түрлері міндетті түрде сертификаттауға жатады.

14. Лекарственные средства
---------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !      Наименование продукции
---------------------------------------------------------------------------
1     !                    2
---------------------------------------------------------------------------
3003 **     Лекарственные средства (кроме указанных в позициях 3002, 3005,
3006) нерасфасованные (не представленные в виде
дозированных лекарственных форм или не упакованные для
розничной торговли)
3004 **     Лекарственные средства (кроме указанных в позициях 3002, 3005,
3006) расфасованные (представленные в виде дозированных
лекарственных форм или упакованные для розничной торговли)
1211 **     Растения, их отдельные части, включая семена и плоды,
используемые в парфюмерных, фармацевтических, инсектицидных,
фунгицидных и аналогичных целях, свежие или сушенные,
целые или измельченные, дробленные или молотые
** При указании в графе 1 товарной позиции (первых четырех цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
субпозиций (шесть цифр кода ТН ВЭД) и подсубпозиций (девять цифр кода ТН
ВЭД), входящих в данную товарную позицию.
15. Медицинская и ветеринарная техника, медицинские и
ветеринарные изделия и средства
санитарно-гигиенического назначения
---------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !       Наименование продукции
---------------------------------------------------------------------
1     !                    2
---------------------------------------------------------------------
3005 **     Вата, марля, бинты и аналогичные изделия (перевязочный
материал, лейкопластыри, припарки пропитанные или
покрытые фармацевтическими веществами), предназначенные
для использования в терапевтических целях,
а также в хирургии и стоматологии
300650000   Аптечки для оказания первой помощи
901831*     Шприцы с иглами или без игл упакованные
901890500   Оборудование для переливания крови (одноразовые системы
переливания крови)
300610 *    Кетгут хирургический стерильный и аналогичные стерильные
материалы для наложения швов и стерильные адгезивные ткани
для хирургического закрытия ран, стерильные абсорбирующие
хирургические или стоматологические кровеостанавливающие
вещества
* При указании в графе 1 товарной субпозиции (первых шести цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
подсубпозиций (девять цифр кода ТН ВЭД), входящих в данную субпозицию.
** При указании в графе 1 товарной позиции (первых четырех цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
субпозиций (шесть цифр кода ТН ВЭД) и подсубпозиций (девять цифр кода ТН
ВЭД), входящих в данную товарную позицию.

14. Дәрілік құралдар
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
3003**         Буылмаған (3002, 3005, 3006 - позицияларда
көрсетiлгендерден басқа) дәрілік құралдар
(мөлшерленген дәрiлiк құралдар нысанында ұсы-
нылмаған немесе бөлшек сауда үшiн буылмаған)
3004**         Буылған (3002, 3005, 3006 - позицияларда
көрсетiлгендерден басқа) дәрілік құралдар
(мөлшерленген дәрілік құралдар нысанында ұсы-
нылған немесе бөлшек сауда үшiн буылған)
1211**         Парфюмерлiк, фармацевтикалық, инсектицидтiк,
фунгицидтiк және осындай мақсаттарда пайдала-
нылатын дәндерi мен жемiстерiн қоса алғанда, жас
немесе кептiрiлген, тұтас немесе ұсақталған,
түйiршiктелген немесе ұнтақталған өсiмдiктер,
олардың жеке бөлiктерi
**1-бағанда тауарлы позицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы төрт саны) осы тауарлы позицияға кiретiн барлық тауарлы субпозициялардың (СЭҚ ТН кодының алты саны) және подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнiм түрлерi мiндеттi түрде сертификаттауға жатады.
15. Медициналық және ветеринарлық техника, медициналық және ветеринарлық бұйымдар мен санитарлық-гигиеналық мақсаттағы құралдар
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
3005**         терапевтикалық мақсаттарда, сондай-ақ хирургия
мен стоматологияда пайдалануға арналған мақта,
дәке, бинттер және осындай бұйымдар (таңу
материалдары, жапсырмалар, фармацевтикалық
заттар сiңдiрiлген немесе жабылған ыстық басу
заттары)
300650000      Алғашқы көмек көрсетуге арналған аптечкалар
901831*        Инесi бар немесе инесi жоқ буылған шприцтер
901890500      Қан құю жабдығы (бiр мәрте қан құю жүйесi)
300610*        Тiгiс салуға арналған тазартылған хирургиялық
кетгут және осындай тазартылған материалдар,
жараларды хирургиялық жабу үшiн таза адгезивтi
тiндер, тазартылған сорғыш хирургиялық немесе
стоматологиялық қан тоқтататын заттар
* 1-бағанда тауарлы субпозицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы алты саны) осы субпозицияға кiретiн барлық тауарлы подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнiм түрлерi мiндеттi түрде сертификаттауға жатады.
** 1-бағанда тауарлы позицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы төрт саны) осы тауарлы позицияға кiретiн барлық тауарлы субпозициялардың (СЭҚ ТН кодының алты саны) және подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнiм түрлерi мiндеттi түрде сертификаттауға жатады.

16. Продукция парфюмерно-косметическая
---------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !      Наименование продукции
---------------------------------------------------------------------------
1     !                    2
---------------------------------------------------------------------------
330300100   Духи, туалетная вода, одеколон
330300900
330290100
330410000   Косметические средства или средства для макияжа и
330430000   средства для ухода за кожей лица, тела, рук, ног (кроме
330420000   лекарственных), включая солнцезащитные и для загара,
препараты для маникюра и педикюра
330491000   Косметика декоративная порошковая, пудра (включая компактную)
330690000
330610000   Препараты для гигиены полости рта или зубов, зубные пасты,
330620000   порошки, зубной шелк
330690000
330510000   Косметические средства для ухода за волосами
330520000
330530000
330590100

16. Парфюмерлік-косметикалық өнім
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
330300100      Әтір, хош иіс суы, иіс су
330300900
330290100
330410000      Күннен қорғайтын және күнге күюге, маникюрге
330430000      және педикюрге арналған препараттарды қоса
330420000      алғанда, косметикалық заттар немесе бояну
заттары және бет, дене, қол, аяқ терiсiн күтуге
арналған заттар (емдiк заттардан басқа)
330491000      Ұнтақты сәндiк косметика, пудра (жинақысын қоса
330690000      алғанда)
330610000      Ауыздың немесе тiстiң гигиенасына арналған
330620000      препараттар, тiс пасталары, ұнтақтары, тiс
330690000      тазалағыш жiбек
330510000      Шаш күтетiн косметикалық заттар
330520000
330530000
330590100

330590900
330730000   Составы для принятия ванн
330741000   Средства для ароматизации или дезодорации помещений
330749000   (освежители воздуха жилых помещений, поглотители запахов)
330720000   Дезодоранты и антипреспиранты индивидуального назначения
330710000   Средства, используемые до, во время или после бритья
330790000   Средства для удаления волос (депилятории)
340111000   Мыло туалетное
340119000   Мыло и поверхностно-активные органические вещества
340120100   и средства, применяемые в качестве мыла, в форме
340120900   брусков, кусков
307490000   Средства защиты от комаров и мошкары (кремы, лосьоны)
330790000
170410110   Жевательная резинка
170410190
170410910
170410990
17. Продукты сельскохозяйственного производства и
пищевой промышленности
---------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !     Наименование продукции
---------------------------------------------------------------------------
1     !                     2
---------------------------------------------------------------------------
160100 *    Колбасы и аналогичные продукты из мяса, мясных субпродуктов
или крови, пищевые продукты, изготовленные на их основе
1602 **     Готовые изделия и консервы из мяса, мясных субпродуктов
или крови, мясо-растительные и сало-бобовые консервы
1604 **     Готовые или консервированные продукты из рыбы, икра осетровых
и лососевых (натуральная и искусственная), заменители икры
160300 *    Экстракты из мяса, рыбы, бульонные кубики
210410100
0402 **     Молоко и сливки, сгущенные или с добавлением сахара или
подслащивающих веществ, продукты молочные сухие
0405 **     Сливочное масло и молочные жиры, молочные пасты
0406 **     Сыры
150100 *    Жир свиной (включая лярд) и жир домашней птицы топленый,
экстрагированный прессованием или с помощью растворителей или
неэкстрагированный
150200 *    Жир крупного и мелкого рогатого скота, топленый,
экстрагированный прессованием или с помощью растворителей
или неэкстрагированный
1507 **     Масла растительные рафинированные, нерафинированные (без
1508 **     изменения их химического состава):
1509 **
151000 *    масло соевое;
1511 **     масло арахисовое;
1512 **     масло оливковое;
1513 **     масло пальмовое;
1514 **     масло подсолнечное;
1515 **     масло сафлоровое или хлопковое;
масло кукурузное
1517 **     Маргариновая продукция, пригодные для употребления в пищу
смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров
и масел или фракций различных жиров
1516 **     Жиры и масла животные или растительные, и их фракции,
полностью или частично гидрогенизированные,
интерэтерифицированные, реэтерифицированные или
элаидизированные рафинированные или нерафинированные
2001 **     Овощи, фрукты, орехи и другие съедобные части растений,
приготовленные или консервированные в уксусе или уксусной
кислоте (консервы овощные), грибы маринованные
2002 **     Томаты консервированные без добавления уксуса или уксусной
кислоты
2004 **     Прочие овощи, консервированные без добавления уксуса
2005 **     или уксусной кислоты
200600 *    Плоды, орехи, кожура плодов и прочие части растений,
консервированные в сахаре (пропитанные сахарным сиропом,
глазированные) или других подслащивающих веществах
2007 **     Джемы, повидло, желе, конфитюры, варенья, цукаты, мед
искусственный, пюре плодово-ягодные, прошедшие тепловую
обработку, в том числе с добавлением сахара и других
подслащивающих веществ
2008 **     Плоды (фрукты), орехи и прочие съедобные части растений,
приготовленные или консервированные иным способом, в том числе
содержащие или не содержащие добавки сахара или других
подслащивающих веществ или спирта
2009 **     Соки фруктовые и соки овощные, с добавлением или без
добавления сахара, других подслащивающих веществ, напитки
и сиропы овощные
2201 **     Воды включая натуральные или искусственные минеральные,
газированные без добавления сахара или других подслащивающих
веществ
2202 **     Напитки безалкогольные газированные с добавлением сахара или
других подслащивающих или ароматических веществ, прочие
безалкогольные напитки
2203 **     пиво
2204 **     Вина виноградные натуральные, включая крепленые, сусло
виноградное, вина игристые, шампанское
2205 **     Вермуты и виноградные вина натуральные с добавлением
растительных или ароматических экстрактов
220600 *    Напитки прочие сброженные (сидр, медовый напиток, вина
плодово-ягодные), предназначенные для розничной торговли
2207 **     Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией
спирта не менее 80 об. %
2208**      Спирт этиловый неденатурированный с
концентрацией спирта менее 80 об.%; спиртовые
настойки, ликеры и прочие алкогольные напитки с

330590900
330730000      Ванна қабылдауға арналған құрамдар
330741000      Үй-жайларды хош иiстендiруге немесе
330749000      дезодорациялауға арналған құралдар (тұрғын үй-
жайлардың ауасын тазартқыштар, иiс жұтқыштар)
330720000      Жеке пайдалануға арналған дезодоранттар және
антипреспиранттар
330710000      Қырынар алдында, қырыну кезiнде және
қырынғаннан кейiн пайдаланылатын құралдар
330790000      Түкті жою құралдары (депиляторийлер)
340111000      Иіс сабын
340119000      сабын ретінде шақпақ, кесек нысанында
пайдаланылатын
340120100      сабын және тері үстілік-активті органикалық
заттар
340120900
307490000      Маса мен шыбын-шіркейден қорғану құралдары
330790000      (кремдер, лосьондар)
170410110      Сағыз
170410190
170410910
170410990
17. Ауыл шаруашылығы өндірісінің және тамақ өнеркәсібінің өнімдері
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
160100*        шұжықтар және ет, ет өнiмдерiнен немесе қаннан
жасалған сондай өнiмдер, олардың негiзiнде
дайындалған тағамдық өнiмдер***
1602**         Еттен, ет өнiмдерiнен немесе қаннан жасалған
дайын өнiмдер және консервiлер, еттi-өсiмдiктi
және майлы-бұршаққапты консервiлер
1604**         балықтан жасалған дайын немесе консервiленген
өнiмдер, бекiре және лососьтiң уылдырығы
(табиғи және жасанды), уылдырықты
алмастырғыштар***
160300*        Ет, балық экстрактiлерi, сорпалық қоспалар
210410100
0402**         қоюлатылған немесе қант қосылған не тәттi
заттары бар, сүт және кiлегей, құрғақ сүт
өнiмдерi***
0405**         Сары май және сүт тоңмайы, сүт пасталары
0406**         Iрiмшiктер
150100*        сығымдап немесе ерiткiштiң көмегiмен
экстрагирленген немесе экстрагирленбеген,
тортасы айырылған шошқа майы
(лярдтi қоса алғанда) және үй құсының майы***
150200*        сығымдап немесе ерiткiштiң көмегiмен
экстрагирленген немесе экстрагирленбеген,
тортасы айырылған iрi қараның және ұсақ мүйiздi
малдың тоңмайы***
1507**         тазартылған, тазартылмаған (химиялық құрамы
1508**         өзгертiлмеген) өсiмдiк майлары***:
1509**         соя майы;
151000         арахис майы;
1511**         зәйтүн майы;
1512**         пальма майы;
1513**         күнбағыс майы;
1514**         мақсары немесе мақта майы,
1515**         жүгерi майы
1517*          маргарин өнiмi, тамаққа пайдалануға жарамды,
жануарлар немесе өсiмдiк майларынан және
әртүрлi майлардың қоспасынан жасалған қоспалар
немесе дайын өнiмдер***
1516*          толық немесе жартылай гидрогенезирленген,
интерэтерифицирленген, реэтерифицирленген
немесе элаидизирленген тазартылған немесе
тазартылмаған жануар немесе өсiмдік тоңмайлары
мен майлары және олардың қоспалары***
2001*          Сiркеде немесе сiрке қышқылында дайындалған
немесе консервiленген көкөнiс, жемiс, жаңғақтар
және өсiмдiктердiң басқа да жеуге жарамды
бөлiктерi (жемiс консервiлерi), маринадталған
саңырауқұлақтар
2002**         Сiрке немесе сiрке қышқылы қосылмай консер-
вiленген томаттар
2004**         Сiрке немесе сiрке қышқылы қосылмай консер-
2005*          вiленген басқа да көкөнiс
200600*        арналған қант немесе басқа тәттi заттарда
консервiленген (қант шырыны сiңдiрiлген,
қабыршақталған) жемiстер, жаңғақтар,
жемiстердiң қабығы және өсiмдiктердiң басқа да
бөлiктерi***
2007**         жылумен өңделген, соның iшiнде қант және басқа
да тәттi заттар қосылған джем, тосап, сiрке,
конфитюрлер, мұраппалар, цукаттар, жасанды бал,
жемiс-жидек езбесi***
2008**         өзге де әдiспен дайындалған немесе
консервiленген жемiстер (жидектер), жаңғақтар
және өсiмдiктердiң жеуге жарамды басқа да
бөлiктерi, соның iшiнде қант қоспалары не тәттi
заттары немесе спиртi бар немесе жоқ заттар***
2009**         қант, басқа да тәттi заттар қосылған немесе
қосылмаған жемiс сөлi және көкөнiс сөлi,
көкөнiс сусындары мен шырындары
2201**         қант немесе басқа тәттi заттар қосылмаған,
газдалған, табиғи немесе жасанды минералды
суларды қоса алғанда, сулар
2202**         қант немесе басқа тәттi заттар не хош иiстi
заттар қосылған, газдалған алкогольсiз, басқа
да алкогольсiз сусындар
2203**         Сыра
2204**         Күшейтiлген сығынды жүзiм шырыны, шымырлататын
шараптарды, шампанды қоса алғанда, таза жүзiм
шараптары***
220600*        өсiмдiк немесе хош иiстi экстрактiлер қосылған
вермут және таза жүзiм шараптары***
220600*        ашытылған басқа да сусындар (сидр, балды сусын,
жемiс-жидек шараптары)***
2207**         Кемiнде 80% айн. спирт концент-
рациясы бар денатураттанбаған этил спиртi
2208**         80% айн. аз спирт концентрациясы бар

концентрацией спирта более 1,5 об.%
220900 *    Уксус и его заменители, полученные из уксусной кислоты
(винный уксус)
1701 **     Сахар тростниковый или свекловичный, химически чистая сахароза
в твердом состоянии
1702 **     Прочие виды сахара включая химически чистые лактозу, мальтозу,
глюкозу в твердом состоянии
1704 **     Кондитерские изделия из сахара (включая белый шоколад), не
содержащие какао:
карамель и драже;
пастила и зефир;
мармелад;
конфеты глазированные нешоколадной глазурью;
конфеты мягкие не глазированные;
конфеты помадные;
шоколад белый;
ирис
1806 **     Шоколад и прочие пищевые продукты, содержащие какао, пасты
шоколадные
180500000   Какао-порошок без добавлений сахара или других подслащивающих
веществ
0901 **     Кофе жареный или нежареный, с кофеином или без кофеина,
заменители кофе, содержащие кофе
0902 **     Чай ароматизированный или неароматизированный зеленый и черный,
0903 *****  мате (парагвайский чай)
090411900   Перец сушеный, дробленый или молотый
090412000
Пряности:
090500000   ваниль;
0906 **     корица и цветки коричного дерева;
090700000   гвоздика (плоды, цветки);
0908 **     мускатный орех, мацис и кардамон;
0909 **     семена аниса, бадьяна, фенхеля, кориандра, тмина, ягоды
можжевельника;
0910 **     имбирь, шафран, кукурма (габрец), тимьян, лавровый лист
1108 **     Крахмал
110100 *    Мука пшеничная или пшенично-ржаная
1102 **     Мука прочих зерновых (кроме пшеничной или пшенично-ржаной):
мука ржаная;
мука кукурузная;
мука рисовая;
мука прочих зерновых
1103 **     Крупа и гранулы зерновых, мука грубого помола:
пшеничная;
овсяная;
кукурузная;
рисовая;
гречневая;
ячневая, перловая, пшено
1104 **     Зерно, обработанное другими способами (шелушением, плющением,
переработанное в хлопья, обрушенное, в виде сечки или
дробленное), зародыши зерновых целые, плющенные в виде хлопьев
или молотые
1105 **     Мука тонкого и грубого помола, крупа, хлопья и гранулы
картофельные
190211000   Изделия из недрожжевого теста (макаронные изделия) с начинкой
190219*     или без нее неваренные:
190220*     спагетти;
190240*     макароны;
лапша и рожки;
клецки;
пельмени (равиоли, вареники);
капеллони;
кускус;
прочие
1904 **     Готовые пищевые продукты, получаемые путем вздувания или
обжаривания зерна хлебных злаков или зернопродуктов (сухие
завтраки)
1905 **     Хлеб, мучнистые кондитерские изделия, печенье и прочие
хлебо-булочные изделия, не содержащие какао, вафельные диски,
пустые капсулы, пригодные для использования в
фармацевтических целях, вафли, рисовая бумага и аналогичные
продукты
250100 *    Соль (включая соль столовую, хлорид натрия чистый)
2402 **     Сигареты, сигареллы, сигары, папиросы
2403 **     Курительный табак
2101 **     Экстракты, эссенции и концентраты кофе, изделия на основе
экстрактов, эссенций, концентратов кофе, чая, мате, обжаренный
цикорий и прочие обжаренные заменители кофе и экстракты,
эссенции и концентраты из них
2102 **     Дрожжи (активные и неактивные), прочие мертвые одноклеточные
микроорганизмы (кроме вакцин), готовые пекарские порошки
2103 **     Соусы, вкусовые добавки, приправы смешанные горчичный порошок
и готовая горчица
2104 **     Супы и бульоны, готовые заготовки для их приготовления,
гомогенизированные смеси пищевых продуктов, консервы овощные,
закусочные, обеденные
210500 *    Мороженое и другие виды пищевого льда, не содержащие или
содержащие какао
350300 *    Желатин и производные желатина
1001**     зерновые хлеба:
пшеница и пшенично-ржаная смесь (маслин)
100200000   рожь
100300*     ячмень
100400000   овес
1005**      кукуруза
1006**      рис
100700*     сорго зерновое
1008**      гречиха, просо, семена канареечника; прочие
зерновые
120720100   семена хлопчатника для сырья
* При указании в графе 1 товарной субпозиции (первых шести цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
подсубпозиций (девять цифр кода ТН ВЭД), входящих в данную субпозицию.
** При указании в графе 1 товарной позиции (первых четырех цифр кода
ТН ВЭД) обязательной сертификации подлежат виды продукции всех товарных
субпозиций (шесть цифр кода ТН ВЭД) и подсубпозиций (девять цифр кода ТН
ВЭД), входящих в данную товарную позицию.

денатураттанбаған этил спиртi; 1,5% айн. астам
спирт концентрациясы бар спиртті тұндырмалар,
ликерлер және басқа да алкогольдi iшiмдiктер
220900*        сiрке суы және сiрке қышқылынан алынған оның
алмастырғыштары (шараптық сiрке суы)***
1701**         құрақ немесе қызылша қанты, қатты күйдегi
химиялық таза сахароза***
1702**         қатты күйдегi химиялық таза лактозаны,
мальтозаны, глюкозаны қоса алғанда, қанттың
басқа түрлерi***
1704**         Құрамында какао жоқ, қанттан жасалған
кондитерлiк бұйымдар (ақ шоколадты қоса
алғанда):
карамель және драже;
пастила және зефир;
мармелад;
шоколадсыз қабыршақ жалатылған кәмпиттер;
қабыршақталмаған жұмсақ кәмпиттер;
помадалық кәмпиттер;
ақ шоколад;
ирис
1806**         құрамында какао бар шоколад және басқа тағамдық
өнiмдер, шоколад пасталары***
180500000      қант немесе басқа тәттi заттар қосылмаған какао
ұнтағы***
0901**         кофеинi бар немесе кофеинi жоқ қуырылған немесе
қуырылмаған кофе, құрамында кофесi бар кофе
алмастырғыштар***
0902**         хош иiстендiрiлген немесе хош иiстендiрiлмеген
090300000      көк және қара шай, мате (парагвай шайы)***
090411900      кептiрiлген, үгiтiлген немесе ұнтақталған бұрыш
090412000
090500000      тұздықтар***: ваниль;
0906**         корица және қоңыр ағаш гүлдерi;
090700000      қалампыр (жемiстерi, гүлдерi);
0908**         жұпар ағаш жаңғағы, мацис және кардамон;
0909**         анис, бадьян, фенхел, кориандр, тмин дәндерi,
арша жемiстерi;
0910**         жанжабiл, зағыпаран, куркума (гарбец), тимьян,
лавр жапырағы;
1108**         крахмал***
110100         бидай немесе қара бидай ұны
1102**         астық (бидай және қара бидайдан басқа) ұны***:
қара бидай ұны;
жүгерi ұны;
күріш ұны;
басқа астық ұны
1103**         жарма және астық түйiршiктерi, iрi тартылған
ұн***:
бидай;
сұлы;
жүгерi;
күріш;
қарақұмық;
арпа, арпа жармасы ұны, тары
1104**         басқа әдiстермен (түлеу, жапыру, үлпектелген,
құлатылған, дән сағы немесе ұсақталған
түрiндегi) өңделген дән, бүтiн дәндiк, үлпек
түрiнде жапырылған немесе үгiтiлген ұрықтар***
1105**         майда және iрi тартылған ұн, жарма, картоп
үлпектерi және түйiршiктерi***
190211000      Ашытқысыз қамырдан жасалған қоспасы бар немесе
190219*        қоспасыз, пiсiрiлмеген бұйымдар (макарон
бұйымдары):
190220*        спагетти;
190240*        макарондар;
кеспе және түтiк кеспелер;
клецкалар;
тұшпаралар (равиольдер, варениктер);
капеллони;
кускус;
басқалары
1904**         Астық дақылдары дәндерiн немесе дән өнiмдерiн
үрлеу немесе қуыру жолымен алынатын дайын тағам
өнiмдерi
(құрғақ таңғы ас)
1905**         Нан, ұнды кондитер бұйымдары, печенье және құра-
мында какао жоқ, басқа да нан өнiмдерi, вафельдi
дискiлер, фармацевтикалық мақсатта пайдалануға
жарамды бос капсулалар, вафли, күрiш қағазы
және ұқсас өнiмдер
250100*        тұз (асханалық тұзды, таза натрий хлоридiн қоса
алғанда)
2402**         Сигареттер, сигареллалар, сигаралар, папиростар
2403**         Темекi жапырағы
2101**         Кофе экстрактылары, эссенциялары және
концентраттары, кофе, шай, мате концентраттары,
эссенциялары, экстрактылары негiзiнде жасалған
бұйымдар, қуырылған цикорий және кофенің басқа
алмастырғыштары және олардан жасалған
экстрактiлер, эссенциялар мен концентраттар
2102**         активтi және активтi емес) ашытқылар, басқа бiр
клеткалы өлi микроорганизмдер (вакциналардан
басқа), дайын наубайлық ұнтақтар
2103**         соустар, дәмдiк қоспалар, аралас астатым, қыша
ұнтағы және дайын қыша
2104*          Сорпа және бульондар, оларды әзiрлеу үшiн
дайындамалар, тағамдық өнiмдердiң гомогенизер-
ленген қоспалары, көкөнiстiк, басыртқылық,
түстiк консервiлер
210500*        Құрамында какаосы бар немесе жоқ, балмұздақ
және тамақтық мұздардың басқа түрлерi
350300*        желатиндер және желатин туындылары***
1001**         астық тұқымдастар:
бидай және қара бидай қоспасы (майлы дақыл)
100200000      қара бидай
100300*        арпа
100400000      сұлы
1005**         жүгері
1006**         күріш
100700*        құмай жүгері астығы
1008**         қарақұмық, тары, субидайық тұқымдары; басқа
астық тұқымдастар
120720100      шикiзатқа арналған қоза тұқымы
* 1-бағанда тауарлы субпозицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН коды- ның алғашқы алты саны) осы субпозицияға кiретiн барлық тауарлы подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнiм түрлерi мiндеттi түрде сертификаттауға жатады.
** 1-бағанда тауарлы позицияны көрсеткенде (СЭҚ ТН кодының алғашқы төрт саны) осы тауарлы позицияға кiретiн барлық тауарлы субпозициялардың (СЭҚ ТН кодының алты саны) және подсубпозициялардың (СЭҚ ТН кодының тоғыз саны) өнiм түрлерi мiндеттi түрде сертификаттауға жатады.

18. Топливное сырье
---------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !        Наименование продукции
---------------------------------------------------------------------
1     !                    2
---------------------------------------------------------------------
271000270   Бензины автомобильные
271000290
271000320
271000340
271000360
271000690   Дизельное топливо (газойль)
271000550   Топливо нефтяное. Мазут. Керосин
271000590
271000740
271000760
271000770
271000780
271000870   Масла моторные
271000980
271000920   Масла трансмиссионные (масла для шестерен и
масла для редукторов)
271000980   Масла для холодильных машин
271000870   Масла турбинные
271000870   Масла компрессорные
271000960   Электрические изоляционные масла (масло
конденсаторное и трансформаторное)
271111000   Газ природный сжиженный
271112110   Пропан для использования в качестве топлива
271121000   Газ природный в газообразном состоянии
271000610   Дизельное топливо
271000650
271000690
19. Игрушки
---------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !      Наименование продукции
---------------------------------------------------------------------------
1     !                    2
---------------------------------------------------------------------------
360410000   Игрушки пиротехнические, петарды, фейерверки,
360490000   свечи бенгальского огня
950310*    Игрушки электрофицированные
950100100   Игрушки пластмассовые
950210100
950320100
950330300
950349300
950310100   Игрушки металлические
950310900
950100100
950210900   Игрушки из ткани, меха, ваты, нетканных
950341000   материалов
950390370
950210900   Игрушки резиновые
950349900
950390340   Игрушки из фарфора, керамики, папье-маше,
950390990   древесно-стружечных масс
19-1. Ювелирные изделия, изделия золотых и серебряных
дел мастеров и другие изделия
--------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !          Наименование продукции
--------------------------------------------------------------------------
1     !                    2
--------------------------------------------------------------------------
7113        Ювелирные изделия и их части из драгоценных
металлов или металлов, плакированных
драгоценными металлами
7114        Изделия золотых или серебряных дел мастеров и
их части из драгоценных металлов или металлов,
плакированных драгоценными металлами
7115        Прочие изделия из драгоценных металлов или
металлов, плакированных драгоценными
металлами
-------------------------------------------------------------------------

18. Отындық шикізат
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
271000270      Автомобиль бензиндері
271000290
271000320
271000340
271000360
271000690      Дизель отыны (газойль)
271000550      Мұнай отыны. Мазут. Керосин
271000590
271000740
271000760
271000770
271000780
271000870      Мотор майлары
271000980
271000920      Трансмиссиялық майлар (тісті дөңгелектерге және
редукторларға арналған майлар)
271000980    Мұздатқыш машиналарға арналған майлар
271000870    Турбиналық майлар
271000870    Компрессор майлары
271000960    Электр оқшаулау майлары (конденсатор және
трансформатор майы)
271111000    Сұйытылған табиғи газ
271112110    Отын ретiнде пайдалануға арналған пропан
271121000    Газ тәрiздi күйдегi табиғи газ
271000610    Дизель отыны
271000650
271000690
19. Ойыншықтар
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
36041000       Пиротехникалық ойыншықтар, петардалар, от
36049000       шашқыштар, бенгал отының шырақтары
950310*        Электрлендiрiлген ойыншықтар
950100100      Пластмасса ойыншықтар
950210100
950320100
950330300
950349300
950310100    Металл ойыншықтар
950310900
950100100
950210900    Матадан, үлбiрден, мақтадан, тоқыма емес
950341000    материалдардан жасалған ойыншықтар
950390370
950210900    Резеңке ойыншықтар
950349900
950390340    Фарфордан, керамикадан, папье-машеден, ағаш
950390990    жаңқалары массасынан жасалған ойыншықтар
19-1. Зергерлiк бұйымдар, зергерлердің алтын мен күмiстен жасаған бұйымдары және басқа бұйымдар
___________________________________________________________________
СЭҚ ТН                             Өнiмнiң атауы
коды
___________________________________________________________________
1                                     2
___________________________________________________________________
7113         Қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы
металдар жалатылған металдардан жасалған зергерлiк
бұйымдар және олардың бөлiктерi
7114         Зергерлердiң алтыннан немесе күмiстен, қымбат
бағалы металдардан немесе қымбат бағалы металдар
жалатылған металдардан жасалған бұйымдары және
олардың бөлiктерi
7115         Қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы
металдар жалатылған металдардан жасалған басқа
бұйымдар

730610100
730610190
730610900
730723100   отводы гнутые и вставки кривые на поворотах
линейной части
730793110   стальных магистральных трубопроводов
730793910
730723100   детали трубопроводов стальные бесшовные
приваренные на Ру 10 МПа (10 кгс/см3):
730723900
842511900   тали подъемные и подъемники с
электродвигателем
841950900   сосуды (сосуды, цистерны, баллоны и бочки),
работающие под давлением воды, пара или газа, сжатых,
сжиженных и растворенных газов под давлением
свыше 0,07 Мпа (0,7 кгс/см3)

730610100
730610190
730610900
730723100    магистральды болат құбыр өткiзгiштердiң желiлiк
730793110    бөлiктерiнiң бұрылымдарындағы имек жүргiзгiштер
730793910    мен қисық қондырмалар
730723100    Ру 10 МПа-ға (10 кгс/см3) дәнекерленген құрақсыз
болат құбырлардың бөлшектерi:
730723900
842511900    көтергiш тальдар және электр қозғалтқышы бар
көтергiштер
841950900    су, бу немесе газ, 0,07 Мпа-дан (0,7кгс/см3)
жоғары қысымда сығылған, сұйытылған және
ерiтiлген газ қысымымен жұмыс iстейтiн ыдыстар
(ыдыстар, цистерналар, баллондар және бөшкелер)

20. Номенклатура услуг, подлежащих обязательной
сертификации в Республике Казахстан
---------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД !      Наименование продукции
---------------------------------------------------------------------
1     !                    2
---------------------------------------------------------------------
Услуги предприятий общественного питания
Ремонт и техническое обслуживание
автотранспортных средств
Туристические и экскурсионные услуги
Услуги гостиниц, мотелей, кемпингов
Услуги химчисток
Услуги автозаправочных станций и баз нефтепродуктов
услуги в сфере гражданской авиации, в том числе:
по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники;
по обеспечению авиационной безопасности;
по техническому обслуживанию, содержанию и ремонту аэродрома;
по светотехническому обеспечению полетов и энергоснабжению
объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации;
по обеспечению гражданских воздушных судов, объектов и служб
аэропорта горюче-смазочными материалами и специальными жидкостями;
по приему, выпуску и обслуживанию гражданских воздушных судов,
пассажиров, обработке багажа, грузов, почты;
по обслуживанию воздушного движения;
по радиотехническому обеспечению полетов и авиационной
электросвязи;
по обеспечению гражданских воздушных судов и других
потребителей специальными автотранспортными средствами;
по продаже и бронированию пассажирских и грузовых перевозок;
услуги учебных заведений гражданской авиации;
услуги эксплуатанта гражданских воздушных судов;
услуги в сфере сверхлегкой авиации
24. Специальные технические средства охраны
---------------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД       !                  Наименование продукции                !
---------------------------------------------------------------------------
I         !                          II                            !
---------------------------------------------------------------------------
8531 10 100     Приемно-контрольные приборы (контрольные панели,
концентраторы, одно-двух шлейфовые приемно-контрольные
приборы) для контроля состояния шлейфов охранной и
тревожной сигнализации.
8531 10 200     Звонки, сирены, индикаторные панели управления и
извещатели охранные различного принципа действия,
используемые в автомобилях: инфракрасные, радиоволновые,
ультразоровые, оптико-электронные, сейсмоударные,
магнитно-контактные, емкостные, пьезоэлектрические,
акустические, вибрационные, радиолокационные.

20. Қазақстан Республикасында міндетті түрде сертификаттауға жататын қызмет түрлерінің номенклатурасы
__________________________________________________________________
СЭҚ ТН    !              Өнімнің атауы
коды     !
__________________________________________________________________
1                          2
__________________________________________________________________
Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарының
қызметтері
Автокөлік құралдарын жөндеу және техникалық
қызмет көрсету
Туристiк және экскурсиялық қызметтер көрсету
Қонақ үйлердiң, мотельдердiң, кемпингтердiң
қызметтер көрсетуi
Химиялық тазарту қызметтерiн көрсету
Автомобильдерге май құю станцияларының және
мұнай өнімдері базаларының қызметтер көрсетуі
азаматтық авиация саласындағы қызмет
көрсетулер, соның iшінде:
авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету
және жөндеу жөніндегі;
авиациялық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету
жөнiндегi;
әуеайлаққа техникалық қызмет көрсету, оны ұстау
және жөндеу жөнiндегi;
ұшуларды жарық техникалық қамтамасыз ету және
әуежай, әуеайлақ, аэронавигация объектiлерiн
энергиямен жабдықтау жөнiндегі;
азаматтық әуе кемелерiн, әуежай объектiлерi мен
қызметтерiн жанар-жағармай материалдарымен және
арнайы сұйықтықтармен қамтамасыз ету жөнiндегi;
азаматтық әуе кемелерiн, жолаушыларды қабылдау,
шығарып салу және оларға қызмет көрсету,
қолжүктi, жүктердi, почтаны өңдеу жөнiндегi;
әуе қозғалысына қызмет көрсету жөнiндегi;
ұшуларды және авиациялық электр байланысын
радиотехникалық қамтамасыз ету жөнiндегi;
азаматтық әуе кемелерiн және басқа
тұтынушыларды арнайы автокөлiк құралдарымен
қамтамасыз ету жөнiндегi;
жолаушылар мен жүк тасымалдарын сату және
брондау жөнiндегi;
азаматтық авиация оқу орындарының қызмет
көрсетулерi;
азаматтық әуе кемелерiн пайдаланушының қызмет
көрсетулерi;
аса жеңіл авиация саласындағы қызмет
көрсетулер. <*>
24. Күзеттiң арнайы техникалық құралдары
-------------------------------------------------------------------
СЭҚ ТН коды      !                 Өнімнің атауы
-------------------------------------------------------------------
І           !                     ІІ
-------------------------------------------------------------------
8531 10 100             Қабылдау-бақылау приборлары (бақылау
панельдерi, концентраторлар, бiр-екi
шлейфтi қабылдау-бақылау приборлары) күзет
және дабыл сигнализацияларының
шлейфтерiнiң жағдайларын бақылау үшiн.
8531 10 200             Қоңыраулар, сиреналар, басқарудың
индикаторлық панельдерi және iс-әрекетi
әртүрлi сипаттағы, автомобильдерде
қолданылатын: инфрақызыл, радиотолқынды,
ультракүлгiн, оптикалық-электронды,
сейсмикалық, магниттi-түйiстiргіш, ауқымды,
пьезоэлектрлi, акустикалық, вибрациялық,
радиолокациялық күзет құлақтандырғыштары.

8531 10 300     Звонки, сирены, индикаторные панели управления и
извещатели охранные различного принципа действия,
используемые в зданиях: инфракрасные, радиоволновые,
ультразоровые, оптико-электронные, сейсмоударные,
магнитно-контактные, емкостные, пьезоэлектрические,
акустические, вибрационные, радиолокационные.
8531 10 800     Звонки, сирены, индикаторные панели управления и
извещатели охранные различного принципа действия,
используемые вне зданий: инфракрасные, радиоволновые,
ультразоровые, оптико-электронные, сейсмоударные,
магнитно-контактные, емкостные, пьезоэлектрические,
акустические, вибрационные, радиолокационные.
8537 10 990     Средства передачи извещений (пульты централизованного
наблюдения; автоматизированные, информационно-
управляющие системы охраны с передачей сообщений по
физическим, оптоволоконным и радиорелейным линиям связи;
системы радио охраны).
8538 10 000     Панели, пульты контроля состояния охраняемых объектов и
квартир, но не укомплектованные соответствующей
аппаратурой.

8531 10 300             Қоңыраулар, сиреналар, басқарудың
индикаторлық панельдерi және iс-әрекетi
әртүрлі сипаттағы, ғимараттарда
қолданылатын: инфрақызыл, радиотолқынды,
ультракүлгiн, оптико-электронды,
сейсмикалық, магниттi-контактiлi, ауқымды,
пьезоэлектрлi, акустикалық, вибрациялық,
радиолокациялық күзет құлақтандырғыштары.
8531 10 800             Қоңыраулар, сиреналар, басқарудың
индикаторлық панельдерi және iс-әрекетi
әртүрлi сипаттағы, ғимараттардың сыртында
қолданылатын: инфрақызыл, радиотолқынды,
ультракүлгiн, оптикалық-электронды,
сейсмикалық, магниттi-түйiстiргiш, ауқымды,
пьезоэлектрлi, акустикалық, вибрациялық,
радиолокациялық күзет құлақтандырғыштары.   8537 10 990             Хабарламаларды беру құралдары
(орталықтандырылған бақылау пульттерi,
автоматтандырылған, күзет жүйесiнiң
ақпараттық-басқару, физикалық, талшықты
оптикалық және радиорелелiк байланыс
желiлерi бойынша мәлiметтер беру; күзеттiң
радио жүйесi).
8538 10 000             Панельдер, күзетілетiн объектiлер мен
пәтерлердiң жай-күйiн бақылайтын пульттер,
бiрақ тиiстi аппаратурамен жинақталмаған.
--------------------------------------------------------------------