О неотложных мерах по формированию государственных экспортных ресурсов зерна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2000 года N 1841
В целях формирования государственных экспортных ресурсов зерна Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2000 года N 1341 P001341_ "О государственном закупе зерна урожая 2000 года" следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
слова "у сельскохозяйственных товаропроизводителей" исключить;
слова "до 500 000 (пятьсот тысяч) тонн" заменить словами "до 200 000 (двести тысяч) тонн";
слова "по ценам, эквивалентным 80 (восемьдесят) и 85 (восемьдесят пять) долларам США" заменить словами "по цене, эквивалентной 100 (сто) долларам США";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, закрытому акционерному обществу "Продовольственная контрактная корпорация" зарезервировать из государственных экспортных ресурсов 150 000 (сто пятьдесят тысяч) тонн зерна для реализации в весенне-летний период 2001 года на внутреннем рынке страны";
2) в Правилах о порядке государственного закупа зерна урожая 2000 года, его хранения и реализации, утвержденных указанным постановлением:
пункты 2, 3, 4, 6 и 10 исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Закупочная цена эквивалентна 100 долларам США за 1 тонну зачетного веса пшеницы мягкой третьего класса согласно ГОСТу 9353-90 на условиях франко-элеватор, включая НДС - для лиц, осуществляющих уплату налогов на основе налогового патента, и без учета НДС - для лиц, являющихся плательщиками единого земельного налога, при реализации ими зерна собственного производства";
в абзаце первом пункта 9 слова "Сельскохозяйственные товаропроизводители" заменить словом "Лица";
абзац третий пункта 12 изложить в следующей редакции:
"Областные представительства Корпорации еженедельно, в понедельник, доставляют вышеуказанные документы вместе с заключенными договорами в центральный офис Корпорации для оплаты. Корпорация не позднее пятницы этой же недели в течение 2-х банковских дней с момента поступления денег на свой расчетный счет перечисляет их продавцам.";
в пункте 17 слова "закрытого акционерного общества "КазАгроФинанс"
заменить словом "Корпорации".
2. Рекомендовать закрытому акционерному обществу "Продовольственная
контрактная корпорация" осуществить в установленном законодательством
порядке закуп зерна, ограниченного в распоряжении в целях обеспечения
уплаты налогов и других обязательных платежей в бюджет налоговыми
органами.

Астықтың мемлекеттік экспорттық ресурстарын қалыптастыру жөніндегі кезек күттірмейтін шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 13 желтоқсан N 1841
Астықтың мемлекеттік экспорттық ресурстарын қалыптастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2000 жылғы егіннің астығын мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 қыркүйектегі N 1341 P001341_ қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақтағы:
"ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінен" деген сөздер алынып тасталсын;
"500 000 (бес жүз мың) тоннаға дейін" деген сөздер "200 000 (екі жүз мың) тоннаға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын;
"80 (сексен) және 85 (сексен бес) АҚШ долларына баламалы баға бойынша" деген сөздер "100 (жүз) АҚШ долларына баламалы баға бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамы 2001 жылғы көктемгі - жазғы кезеңде ішкі рынокта сату үшін мемлекеттік экспорттық ресурстардан 150 000 (жүз елу мың) тонна астықты сақтап қойсын";
1) көрсетілген қаулымен бекітілген 2000 жылғы егіннің астығын мемлекеттік сатып алу, оны сақтау және сату тәртібі туралы ережедегі:
2, 3, 4, 6 және 10-тармақтар алынып тасталсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 9353-90 Мемстандартқа сай келетін үшінші сыныпты жұмсақ бидайдың есепке алынған салмағының 1 тоннасы үшін, салық патенті негізінде салық төлеуді жүзеге асыратын тұлғалар үшін - ҚҚС-ны қоса алғанда және бірыңғай жер салығын төлеуші болып табылатын тұлғалар үшін, олар өздері өндірген астықты сату кезінде - ҚҚС-ны есептемегенде, франко-элеватор шартымен сатып алу бағасы 100 АҚШ долларына баламалы";
9-тармақтың бірінші абзацындағы "ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер" деген сөздер "тұлғалар" деген сөзбен ауыстырылсын;
12-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Корпорацияның облыстық өкілдіктері апта сайын, дүйсенбіде, жасалған шарттармен бірге жоғарыда көрсетілген құжаттарды төлем жасау үшін Корпорацияның орталық офисіне жеткізеді. Корпорация сол аптаның жұмасынан кешіктірмей өз есеп-шотына ақша түсу сәтінен бастап 2 банктік күн ішінде, ол ақшаны сатушыларға аударады.";
17-тармақтағы "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлік қоғамының" деген
сөздер "Корпорацияның" деген сөзбен ауыстырылсын".
2. "Азық-түлік келісім шарт корпорациясы" жабық акционерлік қоғамына
салық органдарымен бюджетке салық және басқа да міндетті төлеуін
қамтамасыз ету мақсатында иелігіндегі шектелген астықты заңнамада
белгіленген тәртіппен сатып алуды жүзеге асыру ұсынылсын.

3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и
подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға
жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.