О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский научно-практический Центр медико-социальных проблем наркомании" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2000 года N 1845.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 395 U000395_ "О Государственной программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2000-2001 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский научно-практический Центр медико-социальных проблем наркомании" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения (далее - Центр).
2. Определить органом государственного управления Центром, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения.
3. Определить основным предметом деятельности Центра осуществление профилактики злоупотребления наркотиками, лечение и реабилитация наркозависимых лиц, научный мониторинг, сбор и анализ данных о злоупотреблениях наркотиками.
4. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) утвердить Устав Центра и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Акиму Павлодарской области в установленном законодательством Республики Казахстан Z952335_ порядке рассмотреть вопрос о выделении помещения для размещения Центра.
6. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке совместно с акимом Павлодарской области осуществить необходимые организационные мероприятия по приему-передаче помещения из коммунальной собственности Павлодарской области в республиканскую собственность для размещения Центра.
7. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 1852 P991852_ "Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 53, ст. 527):
Перечень организаций, находящихся в ведении Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения, утвержденный указанным постановлением:
"Раздел 2. Государственные предприятия" дополнить строкой, порядковый номер 66, следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегі агенттiгінiң "Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтiк проблемаларының республикалық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 14 желтоқсан N 1845
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестiң 2000-2001 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 395  Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң "Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтiк проблемаларының республикалық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны (бұдан әрi - Орталық) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi орталықты мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асырушы орган болып белгiленсiн.
3. Орталық қызметiнiң негiзгi нысанасы есiрткiлердi терiс пайдаланудың алдын алуды, есiрткiге тәуелдi адамдарды емдеу мен оңалтуды, ғылыми мониторингтi, есiрткiнi терiс пайдалану туралы деректердi жинау мен талдауды жүзеге асыру болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөнiндегi агенттiгi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) Орталықтың жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Павлодар облысының әкiмi Қазақстан Республикасының  заңнамасында белгіленген тәртiппен Орталықты орналастыру үшiн үй-жай бөлу туралы мәселенi қарасын.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Павлодар облысының әкiмiмен бiрлесiп Орталықты орналастыруға арналған үй-жайды Павлодар облысының коммуналдық меншiгiнен республикалық меншiкке қабылдау-беру жөнiнде қажетті ұйымдастырушылық іс-шараларды жүзеге асырсын.
7. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 3 желтоқсандағы N 1852  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 53, 527-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесi:
"2. Мемлекеттiк кәсiпорындар бөлiмi" мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 66-жолмен толықтырылсын:

"66. Республиканский научно-практический Центр медико-социальных проблем наркомании".
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"66. Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтiк проблемаларының  республикалық ғылыми-практикалық орталығы".
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі