О трудоустройстве и обеспечении жильем выпускников организаций образования из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2000 года N 1882. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 159
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.02.2011 № 159.
В целях реализации Закона Республики Казахстан Z990389_ "Об образовании" от 7 июня 1999 года в части обязательного трудоустройства и обеспечения жильем детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1999 года N 855 P990855_ "Вопросы установления организациям минимального количества рабочих мест (квоты) для приема на работу лиц, нуждающихся в социальной защите" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 29, ст.279) следующее дополнение:
в приложении к указанному постановлению:
пункт 2 дополнить словами "выпускники организаций образования из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей".
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) провести в городской и сельской местности обследование предприятий и организаций, независимо от форм собственности, с целью выявления возможности трудоустройства выпускников организаций образования из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей;
2) представлять анализ по вышеуказанным вопросам ежегодно за два месяца до окончания учебного года в Министерство образования и науки Республики Казахстан и Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для направления на работу выпускников организаций образования из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей;
3) обеспечить в действующих организациях, независимо от форм собственности, квотирование рабочих мест для выпускников организаций образования из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей;
4) принять другие необходимые меры по трудоустройству и обеспечению жильем выпускников организаций образования из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, акимами областей, городов Астаны и Алматы ежегодно в IV квартале информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения
настоящего постановления.

Жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар қатарынан білім беру ұйымдарын бітірушілерді еңбекке орналастыру және тұрғын үймен қамтамасыз ету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 желтоқсандағы N 1882 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы N 159 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.02.19 N 159 Қаулысымен.
"Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Z990389_ Заңын жетiм балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды еңбекке мiндеттi орналастыру және тұрғын үймен қамтамасыз ету бөлiгiнде iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Әлеуметтiк қорғауға мұқтаж адамдарды жұмысқа қабылдау үшiн ұйымдарға ең аз жұмыс орындарын (квота) белгiлеу мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 25 маусымдағы N 855 P990855_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 29, 279-құжат) мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулының қосымшасында:
2-тармақ "тұратын адамдар," деген сөздерден кейiн "жетiм балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар қатарынан бiлiм беру ұйымдарын бiтiрушiлер" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
1) жетiм балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар қатарынан бiлiм беру ұйымдарын бiтiрушiлердi еңбекке орналастыру мүмкiндiгiн анықтау мақсатында, меншiк нысанына қарамастан, қалалық және ауылдық жерлерде кәсiпорындар мен ұйымдарға зерттеу жүргiзсін;
2) жоғарыда көрсетiлген мәселелер бойынша талдауды, жетiм балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар қатарынан бiлiм беру ұйымдарын бiтiрушiлердi жұмысқа жiберу үшiн, жыл сайын оқу жылының аяқталуына екi ай қалғанда Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне ұсынсын;
3) жұмыс iстеп тұрған ұйымдарда, меншiк түрiне қарамастан, жетiм балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар қатарынан бiлiм беру ұйымдарын бiтiрушiлер үшiн жұмыс орындарын квоталауды қамтамасыз етсiн;
4) жетiм балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар қатарынан бiлiм беру ұйымдарын бiтiрушiлердi еңбекке орналастыру және тұрғын үймен қамтамасыз ету жөнiнде басқа да қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi Қазақстан
Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiмен,
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп, жыл
сайын IV тоқсанда Қазақстан Республикасының Yкiметiн осы қаулының орындалу
барысы туралы хабардар етiп отырсын.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и
подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi және жариялауға
жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.