О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 1999 года N 1731
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2001 года N 584. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 7 октября 2002 г. N 1096 ~P021096 .
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года Z010143_ "О зерне" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 1999 года N 1731 P991731_ "Об утверждении Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 51, ст. 498) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан,
утвержденном указанным постановлением:
в пункте 1:
после слов "в пределах, предусмотренных законодательством" дополнить
словами "реализацию государственной политики в области зернового рынка,
координацию и регулирование деятельности его участников, а также
управление государственными ресурсами зерна";
слова "хранения и реализации государственных зерновых ресурсов"
исключить;
в пункте 9:
подпункт 2) дополнить словами "и регулированию зернового рынка";
в подпункте 5):
слова "хранения и реализации государственных зерновых ресурсов"
заменить словами "семеноводства, управления государственными ресурсами
зерна";
дополнить словами ", а также проекты государственных стандартов
качества зерна";
подпункт 8) после слов "законодательства о" дополнить словом "зерне";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) осуществляет государственный контроль качества зерна, а также за
сохранностью государственных ресурсов зерна, включая государственный
резерв продовольственного зерна";
дополнить подпунктами 10-2) - 10-6) следующего содержания:
"10-2) проводит мониторинг зернового рынка;
10-3) разрабатывает и участвует в реализации государственных программ по организации лизинга сельскохозяйственной техники, развитию селекции и семеноводства, технологии возделывания зерновых культур и защите растений;
10-4) устанавливает формы сертификатов качества зерна, порядок их выдачи и применения;
10-5) проводит аккредитацию органов по сертификации зерна, лабораторий (центров) на право выдачи сертификатов качества зерна;
10-6) инициирует введение временного управления хлебоприемными предприятиями, участвует в его осуществлении и принимает решение о прекращении в случаях, установленных законодательными актами";
в пункте 10:
подпункт 1) после слов "в области" дополнить словами "зернового
производства, элитного семеноводства";
в подпункт 7) слова "качеством хранения зерна, продуктов его
переработки и проведение их мониторинга" заменить словами "качеством
зерна";
в пункте 11:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 қарашадағы N 1731 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 2 мамыр N 584. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.10.07. N 1096 қаулысымен. P021096
"Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңын Z010143_ іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 қарашадағы N 1731 P991731_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 51, 498-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеге:
1-тармақта:
"заңдарда көзделген шектерде" деген сөздерден кейін "астық рыногы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды, оған қатысушылардың қызметін үйлестіру мен реттеуді, сондай-ақ мемлекеттік астық ресурстарын басқаруды" деген сөздер толықтырылсын;
"мемлекеттік астық ресурстарын сақтау және сату" деген сөздер алынып
тасталсын;
9-тармақта:
2) тармақша "кешенін" деген сөзден кейін "және астық рыногын
реттеуді" деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақшада:
"мемлекеттік астық ресурстарын сақтау және сату" деген сөздер "тұқым
шаруашылығы, мемлекеттік астық ресурстарын басқару" деген сөздермен
ауыстырылсын;
"жобалардан" деген сөзден кейін ", сондай-ақ астық сапасы мемлекеттік
стандарттарының жобаларын" деген сөздермен толықтырылсын;
8) тармақша "астық," деген сөзбен басталсын;
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) астықтың сапасын, сондай-ақ мемлекеттік азық-түліктік астық
резервін қоса алғанда, мемлекеттік астық ресурстарының сақталуын
мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады";
мынадай мазмұндағы 10-2) - 10-6) тармақшалармен толықтырылсын:
"10-2) астық рыногының мониторингін жүргізеді;
10-3) ауыл шаруашылығы техникасының лизингін ұйымдастыру, селекция мен тұқым шаруашылығын, дәнді дақылдарды өсіру және өсімдіктерді қорғау технологиясын дамыту жөніндегі мемлекеттік бағдарламаларды әзірлейді әрі іске асыруға қатысады;
10-4) астық сапасы сертификаттарының нысанын, оларды беру мен қолдану тәртібін белгілейді;
10-5) астықты сертификаттау жөніндегі органдарды, зертханаларды (орталықтарды) астық сапасының сертификаттарын беру құқығына тіркеуді жүргізеді;
10-6) заңнамалық кесімдерде белгіленген жағдайларда астық қабылдау кәсіпорындарын уақытша басқаруды енгізуге бастама жасайды, оны жүзеге асыруға қатысады және тоқтату туралы шешім қабылдайды";
10-тармақта:
1) тармақша "өндірісінде," деген сөзден кейін "астық өндіруде, элиталық тұқым шаруашылығында," деген сөздермен толықтырылсын;
7) тармақшада "астық пен оның өңделген өнімдерінің сақталу сапасына" деген сөздер "астық сапасына" деген сөздермен ауыстырылып, "және олардың мониторингін жүргізу" деген сөздер алынып тасталсын;
11-тармақта:

дополнить подпунктами 4-1) - 4-5) содержания:
"4-1) в целях обеспечения сохранности государственных ресурсов зерна
согласовывать его отгрузку с хлебоприемных предприятий, хранящих зерно
государственных ресурсов;
4-2) утверждать форму зерновых расписок;
4-3) проводить аттестацию физических и юридических лиц, занимающихся
производством и реализацией элитных семян;
4-4) осуществлять сортовой и семенной контроль в семеноводстве;
4-5) определять нормы сортовых надбавок на семена";
в подпункте 7):
в абзаце втором после слова "актов" дополнить словами "о зерне,";
дополнить абзацами следующего содержания:
"за отгрузкой и перевозкой государственных ресурсов зерна;
за качеством зерна.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)

мынадай мазмұндағы 4-1) - 4-5) тармақшалармен толықтырылсын:
"4-1) мемлекеттік астық ресурстарын сақтауды қамтамасыз ету
мақсатында мемлекеттік астық ресурстарын сақтаушы астық қабылдау
кәсіпорындарынан оны тиеп жөнелтуді келісуге;
4-2) астық қолхаттарының нысанын бекітуге;
4-3) элиталық тұқым өндіру және сатумен айналысатын жеке және заңды
тұлғаларды аттестаттауды өткізуге;
4-4) тұқым шаруашылығында сорттылық және тұқымдық бақылауды жүзеге
асыруға;
4-5) тұқымға сорт үстемесінің нормаларын белгілеуге";
7-тармақшада:
екінші абзац "астық туралы," деген сөзбен басталсын;
үшінші абзацтағы "шығаруға" деген сөзден кейін нүктелі үтір қойылып,
"мемлекеттік" деген сөздің алдынан мынадай мазмұндағы абзацтармен
толықтырылсын:
"мемлекеттік астық ресурстарын тиеп жөнелту мен тасуға;
астықтың сапасына".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.