Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Королевство Норвегия 2-4 апреля 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2001 года N 855
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Королевство Норвегия 2-4 апреля 2001 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-норвежского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Королевство Норвегия 2-4 апреля 2001 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 июня 2001 года N 855
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе
официального визита Президента Республики Казахстан
Назарбаева Н.А. в Королевство Норвегия 2-4 апреля 2001 года
___________________________________________________________________________
N !        Мероприятия         !Срок исполне-!Ответственные за исполнение
п/п!                            !    ния      !
___!____________________________!_____________!____________________________
1 !               2            !      3      !               4
___!____________________________!_____________!____________________________
1.   Ратификация Конвенции между   В течение   Министерство финансов Рес-
Республикой Казахстан и       2001 года   публики Казахстан,
Королевством Норвегия об                  Министерство государственных
избежании двойного налого-                доходов Республики
обложения и предотвращении                Казахстан,
уклонения от уплаты налогов               Министерство иностранных дел
на доход и на капитал                     Республики Казахстан,
Агентство финансовой полиции
Республики Казахстан
2.   Развитие сотрудничества в     В течение   Агентство Республики Казах-
сфере малого и среднего       2001 года   стан по регулированию
бизнеса в Республике                      естественных монополий,
Казахстан:                                защите конкуренции и

Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Норвегия Корольдігіне 2001 жылғы 2-4 сәуірдегi ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 25 маусым N 855
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың Норвегия Корольдiгiне 2001 жылғы 2-4 сәуiрдегi ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру және қазақстан-норвегия ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың Норвегия Корольдiгiне 2001 жылғы 2-4 сәуiрдегi ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтілсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де
мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) және мүдделi ұйымдар Жоспарда
көзделген iс-шараларды орындау жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде
тоқсанына бiр рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан
Республикасының Үкiметiн хабардар етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 25 маусымдағы
N 855 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә. Назарбаевтың
Норвегия Корольдігіне 2001 жылғы 2-4 сәуірдегi ресми сапары барысында
қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi
iс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!           Іс-шара            !  Орындау  !  Орындалуына жауаптылар
N !                              !  мерзімі  !
---------------------------------------------------------------------------
1 !              2               !     3     !              4
---------------------------------------------------------------------------
1   Қазақстан Республикасы мен     2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Норвегия Корольдігі арасындағы   ішінде     Қаржы министрлігі,
Табыс пен капиталға                         Қазақстан Республикасының
қосарланған салық салуды                    Мемлекеттік кіріс
болдырмау және салық төлеуден               министрлігі,
жалтаруға жол бермеу туралы                 Қазақстан Республикасының
конвенцияны бекіту                          Сыртқы істер министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Қаржы полициясы агенттігі
2   Қазақстан Республикасында      2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
шағын және орта бизнес           ішінде     Табиғи монополияларды
саласындағы ынтымақтастықты                 реттеу, бәсекелестікті
дамыту:                                     қорғау және шағын бизнесті

1)изучение опыта Норвегии по              поддержке малого бизнеса,
поддержке малого и среднего               Министерство иностранных дел
бизнеса и возможности                     Республики Казахстан
привлечения норвежской
помощи для развития
предпринимательства в
Казахстане;
2) оказание содействия
норвежским предпринимателям,
планирующим освоить
казахстанский рынок
3.   Продолжение сотрудничества в  В течение   Министерство энергетики и
нефтегазовом секторе:         2001-2002   минеральных ресурсов
1) информировать норвежскую     годов     Республики Казахстан,
сторону об объявляемых в                  Министерство иностранных дел
Казахстане конкурсах                      Республики Казахстан,
инвестиционных программ на                Министерство природных
получение права                           ресурсов и охраны окружающей
недропользования;                         среды Республики Казахстан,
2) организация семинаров для              закрытое акционерное
казахстанских специалистов по             общество "Национальная
изучению норвежского опыта                нефтегазовая компания
государственного регулирования            "Казахойл"(по согласованию),
в нефтегазовой отрасли;                   закрытое акционерное
3) изучение возможности                   общество "Национальная
участия норвежских компаний в             компания "Транспорт Нефти и
реализации программы развития             Газа" (по согласованию)
инфраструктуры для поддержки
нефтяных операций и
нефтегазового машиностроения в
Казахстане
4.   Дальнейшее развитие               На      Национальный Банк Республики
сотрудничества с Министерст-  постоянной  Казахстан (по согласованию),
вом финансов и Банком           основе    Министерство финансов
Норвегии в части изучения                 Республики Казахстан
опыта функционирования
Нефтяного Фонда
5.   Проработать возможность       Второе      Министерство энергетики и
проведения переговоров с      полугодие   минеральных ресурсов
представителями компании      2001 года   Республики Казахстан,
"Статойл" по вопросу                      закрытое акционерное
определения механизма                     общество "Национальная
развития взаимовыгодного                  нефтегазовая компания
сотрудничества в                          "Казахойл" (по согласованию)
нефтегазовой отрасли
6.   Подписание Меморандума о      Третий      Министерство энергетики и
взаимопонимании между         квартал     минеральных ресурсов
Министерством энергетики и    2001 года   Республики Казахстан
минеральных ресурсов
Республики Казахстан и
Министерством нефти и
энергетики Королевства
Норвегия о сотрудничестве в
области топливно-энергети-
ческого комплекса
7.   Изучение возможности              На      Министерство транспорта и
налаживания сотрудничества    постоянной  коммуникаций Республики
в транзитно-транспортной        основе    Казахстан,
сфере путем совместного                   Республиканское государст-
использования Северного                   венное предприятие
коридора Трансазиатской                   "Казакстан темiр жолы"
железнодорожной магистрали                (по согласованию)
8.   Подписание Соглашения между   В течение   Министерство транспорта и
Правительством Республики     2001 года   коммуникаций Республики
Казахстан и Правительством                Казахстан
Королевства Норвегия о
воздушном сообщении
9.   Дальнейшее развитие               На      Министерство природных
сотрудничества в сфере        постоянной  ресурсов и охраны окружающей
охраны окружающей среды:        основе    среды Республики Казахстан,

1) Норвегияның шағын және                   қолдау жөніндегі агенттігі,
орта бизнесті қолдау жөнiндегi              Қазақстан Республикасының
тәжiрибесiн және Қазақстандағы              Сыртқы істер министрлігі
кәсіпкерлікті дамытуға
норвегиялық көмекті тарту
мүмкіндігін зерделеу;
2) Қазақстан рыногын игерудi
жоспарлаған норвегиялық
кәсіпкерлерге жәрдемдесу
3   Мұнай-газ секторындағы           2001-2002  Қазақстан Республикасының
ынтымақтастықты жалғастыру:        жылдар   Энергетика және минералдық
1) Норвегия тарабын Қазақстанда    ішінде   ресурстар министрлігі,
жарияланатын жер қойнауын                   Қазақстан Республикасының
пайдалану құқығын алуға                     Сыртқы істер министрлігі,
арналған инвестициялық                      Қазақстан Республикасының
бағдарламалардың конкурстары                Табиғи ресурстар және
туралы хабардар ету;                        қоршаған ортаны қорғау
2) мұнай-газ саласындағы                    министрлігі,
мемлекеттік реттеудің                       "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ
норвегиялық тәжiрибесiн                     компаниясы" жабық
зерделеу жөнiнде қазақстандық               акционерлік қоғамы
мамандар үшін семинарлар                    (келісім бойынша),
ұйымдастыру;                                "Мұнай және Газ көлігі"
3) Қазақстандағы мұнай                      ұлттық компаниясы" жабық
операцияларын және мұнай-газ                акционерлік қоғамы
машиналарын жасауды қолдауға                (келісім бойынша)
арналған инфрақұрылымды дамыту
бағдарламасын іске асыруға
норвегия компанияларының қатысу
мүмкіндігін зерделеу
4   Норвегияның Қаржы министрлiгімен   Тұрақты  Қазақстан Республикасының
және Банкiмен Мұнай Қорының        негізде  Ұлттық Банкі
жұмыс iстеу тәжiрибесiн зерделеу            (келісім бойынша),
бөлігінде ынтымақтастықты одан              Қазақстан Республикасының
әрі дамыту                                  Қаржы министрлігі
5   Мұнай-газ саласындағы өзара      2001 жылдың Қазақстан Республикасының
тиімдi ынтымақтастықты дамытудың    екінші   Энергетика және минералдық
тетігін анықтау мәселесі жөнінде   жартыжыл. ресурстар министрлігі,
"Статойл" компаниясының              дығы   "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ
өкілдерімен келіссөздер жүргізу              компаниясы" жабық
мүмкіндігін пысықтау                         акционерлік қоғамы
(келісім бойынша)
6   Қазақстан Республикасының       2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық        үшінші     Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгi мен         тоқсаны    ресурстар министрлігі
Норвегия Корольдiгiнiң Мұнай
және энергетика министрлiгi
арасындағы Отын-энергетика
кешенi саласындағы
ынтымақтастық туралы өзара
түсіністік туралы меморандумға
қол қою
7   Трансазиялық темiр жол           Тұрақты     Қазақстан Республикасының
магистралінің Солтүстік дәлiзiн  негізде     Көлік және коммуникациялар
бiрлесіп пайдалану жолымен                   министрлігі,
транзиттiк-көлiктік салада                   "Қазақстан темір жолы"
ынтымақтастықты жолға қою                    республикалық мемлекеттік
мүмкіндігін зерделеу                         кәсіпорны
(келісім бойынша)
8   Қазақстан Республикасының       2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Үкiметі мен Норвегия               ішінде    Көлік және коммуникациялар
Корольдiгінiң Үкiметi                        министрлігі
арасындағы Әуе қатынасы туралы
келісімге қол қою
9   Қоршаған ортаны қорғау           Тұрақты     Қазақстан Республикасының
саласындағы ынтымақтастықты      негізде     Табиғи ресурстар және
одан әрі дамыту:                             қоршаған ортаны қорғау

1) содействие в реабилитации              Министерство энергетики и
природной среды бывших                    минеральных ресурсов
ядерных, химических и                     Республики Казахстан,
бактериологических полигоном              Министерство иностранных дел
на территории Республики                  Республики Казахстан,
Казахстан;                                Агентство Республики Казах-
2) изучение возможности                   стан по управлению
разработки совместных программ            земельными ресурсами
в области охраны окружающей
среды в районах нефтедобычи на
акватории морей, сохранения
биологического разнообразия
Каспийского моря;
3) осуществление мероприятий
по предупреждению нефтяных
разливов и реагированию на них,
утилизации отходов производства
и потребления, мониторинга
окружающей среды, экологи-
ческого образования,
привлечению инвестиций для
реализации природоохранных
программ, в частности,
Каспийской экологической
программы
10.  Изучение норвежского опыта и  В течение   Министерство природных
разработка предложений по     2001 года   ресурсов и охраны
возможным направлениям                    окружающей среды Республики
сотрудничества в области                  Казахстан,
рыбодобывающей и рыбопере-                Министерство транспорта и
рабатывающей промышленности,              коммуникаций Республики
судостроения и судоходства                Казахстан,
Министерство экономики и
торговли Республики
Казахстан,
Республиканское государст-
венное предприятие
"Актауский морской торговый
порт" (по согласованию),
закрытое акционерное
общество "Национальная
морская судоходная компания
"Казмортрансфлот" (по
согласованию)
11.  Развитие сотрудничества в     В течение   Министерство иностранных дел
рамках международных          2001-2002   Республики Казахстан
организаций:                    годов     Министерство природных
1) взаимодействие сторон по               ресурсов и охраны окружающей
продвижению инициатив                     среды Республики Казахстан
Казахстана по созыву СВМДА,
а также по урегулированию
ситуации в Афганистане в
рамках Совета безопасности ООН;
2) проработка возможностей
привлечения гуманитарной и
технической помощи Норвегии
для ликвидации экологических
проблем Аральского и Семипала-
тинского регионов
12.  Подготовка проекта и          В течение   Министерство иностранных дел
подписание Соглашения между   2002 года   Республики Казахстан
Правительством Республики
Казахстан и Правительством
Королевства Норвегия о
поощрении и взаимной защите
инвестиций
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Пучкова О.Я.)

1) Қазақстан Республикасының                 министрлігі,
аумағындағы бұрынғы ядролық,                 Қазақстан Республикасының
химиялық және бактериологиялық               Энергетика және минералдық
полигондардағы табиғи ортаны                 ресурстар министрлігі,
оңалтуға жәрдемдесу;                         Қазақстан Республикасының
2) теңіз айдынындағы мұнай                   Сыртқы істер министрлігі,
өндіру аудандарында қоршаған                 Қазақстан Республикасының
ортаны қорғау, Каспий                        жер ресурстарын басқару
теңізінің биологиялық әр                     жөніндегі агенттігі
алуандығын сақтау саласында
бірлескен бағдарламалар
әзірлеу мүмкіндігін зерделеу;
3) мұнай төгілуінің алдын алу
және оларға ден қою, өндіріс
пен тұтыну қалдықтарын кәдеге
жарату, қоршаған орта
мониторингі, экологиялық білім,
табиғатты қорғау
бағдарламаларын, атап айтқанда,
Каспий экологиялық бағдарламасын
іске асыру үшін инвестициялар
тарту жөніндегі іс-шараларды
жүзеге асыру
10  Балық аулау мен балық өңдеу     2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
өнеркәсібі, кеме құрылысы         ішінде     Табиғи ресурстар және
және кеме қатынасы саласындағы               қоршаған ортаны қорғау
ынтымақтастықтың мүмкін                      министрлігі,
бағыттары бойынша норвегия                   Қазақстан Республикасының
тәжірибесін зерделеу және                    Көлік және коммуникациялар
ұсыныстар әзірлеу                            министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Экономика және сауда
министрлігі,
"Ақтау теңіз сауда айлағы"
республикалық мемлекеттік
кәсіпорны
(келісім бойынша),
"Қазтеңізкөлік флоты"
ұлттық теңіз кеме қатынасы
компаниясы" жабық
акционерлік қоғамы
(келісім бойынша)
11  Халықаралық ұйымдар              2001-2002   Қазақстан Республикасының
шеңберіндегі ынтымақтастықты   жылдар ішінде Сыртқы істер министрлігі,
дамыту:                                      Қазақстан Республикасының
1) БҰҰ-ның Қауіпсiздiк Кеңесi                Табиғи ресурстар және
шеңберiнде АӨІСШК шақыру,                    қоршаған ортаны қорғау
сондай-ақ Ауғанстандағы                      министрлігі
жағдайды реттеу жөніндегi
Қазақстанның бастамаларын алға
жылжытуға қатысты тараптардың
өзара іс-қимылы;
2) Арал және Семей
аймақтарындағы экологиялық
проблемаларды жою үшін
Норвегияның гуманитарлық және
техникалық көмегін тарту
мүмкіндігін пысықтау
12  Қазақстан Республикасының       2002 жылдың  Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Норвегия              ішінде     Сыртқы істер министрлігі
Корольдiгiнiң Үкiметі
арасындағы Инвестицияларды
көтермелеу және өзара қорғау
туралы келiсiм жобасын дайындау
және оған қол қою
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.