Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2001-2002 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2001 года N 921. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года N 381.
Сноска. Постановление Правительства РК от 5 июля 2001 года N 921 утратило силу постановлением Правительства РК от 23.04.2008  N 381 .
В целях реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2001-2002 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 мая 2001 года N 597  U010597_ , Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2001-2002 годы (далее - План мероприятий).
2. Руководителям центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан обеспечить реализацию Плана мероприятий и 2 раза в год к 30 июня и 31 декабря представлять Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса информацию о ходе его выполнения. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - постановлением Правительства РК от 5 августа 2002 года N 871   P020871_
3. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса 2 раза в год, к 15 июля и 15 января, представлять Правительству Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий. <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - постановлением Правительства РК от 5 августа 2002 года N 871   P020871_
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 июля 2001 года N 921
План мероприятий
по реализации Государственной программы развития
и поддержки малого предпринимательства
в Республике Казахстан на 2001-2002 годы   <*>
Сноска. План мероприятий в новой редакции - постановлением
Правительства РК от 5 августа 2002 года N 871   P020871_   .
---------------------------------------------------------------------------
N  !                           !  Форма        !Ответственный  !Срок
п/п! Наименование мероприятий  !  завершения   !за исполнение  !исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1 !              2            !     3         !       4       !     5
--------------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасында шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 2001-2002 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 5 шілдедегі N 921 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 381 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.23  N 381 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 7 мамырдағы N 597  U010597_ Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 2001-2002 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 2001-2002 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарының басшылары Іс-шаралар жоспарын іске асыруды қамтамасыз етсін және жылына 2 рет, 30 маусымға және 31 желтоқсанға, Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігіне оның орындалу барысы туралы ақпарат беріп отырсын.
Ескерту. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.05.   N 871 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігі жылына 2 рет, 15 шілдеге және 15 қаңтарға Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп отырсын.
Ескерту. 3-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.05.   N 871 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 5 шілдедегі
N 921 қаулысымен
Бекітілген
Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен
қолдаудың 2001-2002 жылдарға арналған мемлекеттiк
бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
жоспары
Ескерту. Жоспар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.08.05.
N 871 қаулысымен.
__________________________________________________________________________
р/с        Іс-шаралар атауы         Аяқтау      Орындауға      Орындау
N                                  нысаны      жауаптылар     мерзiмi
__________________________________________________________________________
1                2                    3            4             5
__________________________________________________________________________

1. Совершенствование нормативных правовых актов в сфере малого
предпринимательства и усиление контроля за их исполнением
1  Сформировать и обеспечить  Публикация в      МКИОС, МЮ,      Раз в
опубликование перечня      СМИ               АРЕМ            полугодие
организаций, осуществляю-
щих контрольные и
надзорные функции в
отношении субъектов
малого предпринимательства,
с указанием их
полномочий
2  Обеспечить исполнение       Информация       МЮ,             Октябрь,
графика проведения акции    Правительству    Генпрокуратура  ежегодно
"Чиновник и                                  (по согласова-
предприниматель"                             нию), АРЕМ
3  Разработать и обеспечить    Информация       МЮ,             4 квартал
выполнение графика          в АРЕМ           центральные и   2002 года
проведения ревизий                           местные
ведомственных нормативных                    исполнительные
правовых актов на предмет                    органы
выявления противоречий
вновь принятым нормативным
правовым актам,
регулирующим сферу
малого предпринимательства
4  Разработать Государствен-  Проект            АРЕМ, заинте-   4 квартал
ную программу развития     нормативного      ресованные      2002 года
малого предпринимательст-  правового         министерства и
ва в Республике Казахстан  акта              ведомства, ЗАО
на 2003-2005 годы                            "РИВЦ"
2. Повышение эффективности использования создаваемой
инфраструктуры поддержки и защиты малого
предпринимательства
5  Создать необходимые        Информация        МТК, акимы      2 квартал
условия субъектам малого   в АРЕМ            областей и      2002 года
предпринимательства для                      городов Астаны
организации объектов                         и Алматы, ЗАО
сервиса и рекламы вдоль                      "РИВЦ"
автодорог общего
пользования республикан-
ского значения
6  Обеспечить                 Проект            АРЕМ,           4 квартал
функционирование единой    нормативного      ЗАО "РИВЦ"      2002 года
информационной базы        правового
данных по вопросам малого  акта
предпринимательства
3. Кадровое, научно-методическое и информационное
обеспечение малого предпринимательства
7  Провести исследование      Выпуск            АРЕМ,           2 квартал
опыта международного       сборника          ЗАО "РИВЦ"      2002 года
сотрудничества и
партнерства в
сфере малого
предпринимательства
8  Провести анализ            Выпуск            АРЕМ,           2 квартал
зарубежного и              сборника          ЗАО "РИВЦ"      2002 года
отечественного опыта
франчайзинговых
отношений
9  Подготовка справочных      Выпуск            АРЕМ,           3 квартал
изданий, содержащих        сборника          ЗАО "РИВЦ"      2002 года
перечень адресов,
условия получения
грантов от донорских
организаций и информа-
цию по выделению
льготных кредитов для
субъектов малого
предпринимательства
10 Сформировать единый        Выпуск            АС, АРЕМ, МГД,  Ежеквар-
статистический сборник     сборника          МЮ, Нацбанк     тально
по субъектам малого                          (по согласова-
предпринимательства                          нию), Генпро-
куратура (по
согласованию),
ЗАО "РИВЦ"
11 Разработать методические   Методические      МОН,            4 квартал
рекомендации по привле-    рекомендации      ЗАО "РИВЦ"      2002 года
чению субъектов малого
предпринимательства к
внедрению новых
технологий
12 Разработать учебно-        Выпуск            АРЕМ,           4 квартал
методические материалы     сборника          ЗАО "РИВЦ"      2002 года
для проведения тренингов
предпринимателей малого
бизнеса
13 Проводить мероприятия,     Выставки,         АРЕМ,           4 квартал
стимулирующие развитие     семинары,         ЗАО "РИВЦ"      2002 года
малого предпринимательст-  выпуск
ва, в том числе выпуск     буклетов и
рекламно-презентационных   брошюр
материалов
14 Организовать издание       Выпуск журнала    АРЕМ,           4 квартал
журнала "Малый и средний                     ЗАО "РИВЦ"      2002 года
бизнес Казахстана"
15 Организовать проведение    Выпуск            АРЕМ,           4 квартал
маркетинговых исследова-   сборника          ЗАО "РИВЦ"      2002 года
ний потенциальных и
перспективных рынков
сбыта продукции
субъектов малого
предпринимательства
16 Проведение конкурсов       Конкурсы          МОН             4 квартал
инновационных проектов                                       2002 года
по созданию наукоемких
производств
17 Организовать подготовку    Курсы             МОН, акимы      Один раз
и переподготовку                             областей и      в год
специалистов рабочих                         городов Астаны
профессий для сферы                          и Алматы
малого бизнеса на базе
государственных учебных
заведений среднего
профессионального
образования

1. Шағын кәсiпкерлiк саласындағы нормативтiк құқықтық кесiмдердi
жетiлдiру және олардың орындалуын бақылауды күшейту
1  Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне   БАҚ-та   МАКМ, ӘдМ, МБА   Жарты жылда
қатысты бақылау және қадағалау    жариялау                   бір рет
функцияларын жүзеге асыратын
ұйымдардың тiзбесiн олардың
өкiлеттiктерiн көрсете отырып
қалыптастыру және оның жариялануын
қамтамасыз ету
2  "Шенеунiк және кәсiпкер" акциясын Үкiметке     ӘдМ, Бас      Қазан, жыл
жүргiзу кестесiнiң орындалуын     ақпарат      прокуратура     сайын
қамтамасыз ету                                 (келiсiм
бойынша), МБА
3  Шағын кәсiпкерлiк саласын рет.    МБА-ға    ӘдМ, орталық     2002 жылғы
тейтiн, жаңадан қабылданған       ақпарат   және жергілікті  4-тоқсан
нормативтiк құқықтық кесiмдерге               атқарушы
қайшылықтарды анықтау тұрғысында              органдар
ведомстволық нормативтік
құқықтық кесімдерге тексерiстер
жүргізу кестесiн әзiрлеу және
оның орындалуын қамтамасыз ету
4  Қазақстан Республикасында шағын   Нормативтiк  МБА, мүдделі  2002 жылғы
кәсiпкерлiктi дамытудың 2003-     құқықтық     министрліктер  4-тоқсан
2005 жылдарға арналған мемлекет.  кесiмнiң     мен ведом.
тік бағдарламасын әзірлеу         жобасы       стволар,
"РАКО" ЖАҚ
2. Шағын кәсiпкерлiктi қолдау мен қорғаудың құрылатын инфрақұрылымын
пайдаланудың тиiмдiлiгiн арттыру
5  Республикалық маңызы бар жалпы    МБА-ға      ККМ, облыстар. 2002 жылғы
пайдаланылатын автожолдардың      ақпарат     дың және        2-тоқсан
бойында сервис және жарнама                   Астана мен
объектілерiн ұйымдастыру үшiн                 Алматы қалалары.
шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне              ның әкімдері,
қажеттi жағдайлар жасау                       "PAKO" ЖАҚ
6  Шағын кәсiпкерлiк мәселелерi      Нормативтiк   МБА, "РАКО"  2002 жылғы
жөнiндегi бiрыңғай ақпараттық     құқықтық         ЖАҚ       4-тоқсан
дерекқордың жұмыс iстеуiн         кесімнің
қамтамасыз ету                    жобасы
3. Шағын кәсiпкерлiктi кадрлық, ғылыми-әдiстемелiк және ақпараттық
қамтамасыз ету
7  Шағын кәсiпкерлік саласындағы     Жинақ         МБА, "РАКО"  2002 жылғы
халықаралық ынтымақтастық пен     шығару           ЖАҚ       2-тоқсан
әрiптестiк тәжiрибесiн зерттеудi
жүргiзу
8  Франчайзингілік қатынастардың      Жинақ         МБА, "РАКО"  2002 жылғы
шетелдiк және отандық             шығару           ЖАҚ       2-тоқсан
тәжiрибесiне талдау жүргiзу
9  Мекен-жайлар тiзбесiн, шағын      Жинақ         МБА, "РАКО"  2002 жылғы
кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн     шығару           ЖАҚ       3-тоқсан
донор ұйымдарынан гранттар алу
шарттарын және жеңiлдiктi
кредиттер бөлу жөнiндегi
ақпаратты қамтитын анықтамалық
басылымдарды даярлау
10 Шағын кәсiпкерлiк субъектілерi    Жинақ     СА, МБА, МКМ,     Тоқсан
жөнiнде бiрыңғай статистикалық    шығару    ӘдМ, Ұлттық Банк  сайын
жинақ қалыптастыру                          (келiсiм бойынша),
Бас прокуратура
(келiсiм бойынша),
"РАКО" ЖАҚ
11 Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн   Әдiсте.       МБА, "РАКО"  2002 жылғы
жаңа технологияларды енгiзуге     мелік            ЖАҚ       4-тоқсан
тарту жөнiнде әдiстемелiк         ұсынымдар
ұсынымдар әзiрлеу
12 Шағын бизнес кәсiпкерлерiнiң      Жинақ         МБА, "РАКО"  2002 жылғы
тренингтерiн жүргiзу үшiн         шығару           ЖАҚ       4-тоқсан
оқу-әдiстемелiк материалдар
әзiрлеу
13 Шағын кәсiпкерлiктiң дамуын       Көрмелер,     МБА, "РАКО"  2002 жылғы
ынталандыратын iс-шаралар өткізу, семинар.         ЖАҚ       4-тоқсан
оның iшiнде жарнамалық-тұсау      лар,
кесер материалдарын шығару        буклеттер
мен
брошюралар
шығару
14 "Қазақстанның шағын және орта     Журнал        МБА, "РАКО"  2002 жылғы
бизнесi" журналын шығаруды        шығару           ЖАҚ       4-тоқсан
ұйымдастыру
15 Шағын кәсіпкерлiк субъектiле.     Жинақ         МБА, "РАКО"  2002 жылғы
рiнiң өнiмдерiн өткiзудiң         шығару           ЖАҚ       4-тоқсан
әлеуеттi және перспективалы
рыноктарына маркетингтiк
зерттеулер жүргізуді ұйымдастыру
16 Ғылымды көп қажет ететiн          Конкурстар    БҒМ          2002 жылғы
өндiрiстердi құру жөнiндегi                                  4-тоқсан
инновациялық жобалардың
конкурстарын өткiзу
17 Шағын бизнес саласы үшiн орта     Курстар   БҒМ, облыстардың Жылына
кәсiптiк бiлiм беретiн                      және Астана мен  бір рет
мемлекеттiк оқу орындары                    Алматы қалалары.
базасында жұмысшы кәсiптерiнiң              ның әкімдері
мамандарын даярлауды және қайта
даярлауды ұйымдастыру

4. Региональное развитие малого предпринимательства
18 Обеспечить надлежащую      Информация        Акимы областей  Ежеквар-
реализацию региональных    в АРЕМ            и городов       тально
программ развития и                          Астаны и
поддержки малого                             Алматы
предпринимательства
19 Обеспечить выделение       Информация        Акимы областей  Один раз
денежных средств для       в АРЕМ            и городов       в год
кредитования субъектов                       Астаны и
малого предпринимательст-                    Алматы
ва из местного бюджета
20 Обеспечить создание в      Информация        Акимы областей  4 квартал
регионах организаций,      в АРЕМ            и городов       2002 года
предоставляющих                              Астаны и
оборудование в лизинг                        Алматы
субъектам малого
предпринимательства
21 Обеспечить финансирование  Информация        Акимы областей  Раз в
созданных и создаваемых    в АРЕМ            и городов       полугодие
при государственной                          Астаны и
поддержке объектов                           Алматы
инфраструктуры малого
бизнеса (технопарки,
бизнес-инкубаторы,
инновационные центры)
22 Организовать создание в    Решения           Акимы областей  4 квартал
регионах баз данных о      акимов            и городов       2002 года
субъектах малого                             Астаны и
предпринимательства,                         Алматы, ЗАО
выпускаемой ими продукции                    "РИВЦ"
и предоставляемых
услугах
23 Организовать проведение    Информация        Акимы областей  4 квартал
семинаров и выставок,      в АРЕМ            и городов       2002 года
демонстрирующих возмож-                      Астаны и
ности сотрудничества                         Алматы,
малого бизнеса с                             ЗАО "РИВЦ"
предприятиями, не отно-
сящимися к категории
субъектов малого
предпринимательства
24 Проведение учебных         Учебные           Акимы областей  4 квартал
семинаров для населения    семинары          и городов       2002 года
по вопросам малого                           Астаны и
предпринимательства                          Алматы, АРЕМ,
ЗАО "РИВЦ"
25 Организовать проведение    Информация        Акимы областей  4 квартал
региональных ярмарок       в АРЕМ            и городов       2002 года
труда и вакансий                             Астаны и
Алматы, МТСЗН,
ЗАО "РИВЦ"
---------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)

4. Шағын кәсіпкерлiктi аймақтық дамыту
18 Шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен    МБА-ға    Облыстардың және  Тоқсан
қолдаудың аймақтық бағдарлама.    ақпарат   Астана мен Алматы сайын
ларын тиiсінше iске асыруды                 қалаларының
қамтамасыз ету                              әкімдері
19 Шағын кәсiпкерлiк субъектілерiне  МБА-ға    Облыстардың және  Жылына
жергiлiктi бюджеттен кредит беру  ақпарат   Астана мен Алматы бір рет
үшiн ақшалай қаражат бөлудi                 қалаларының
қамтамасыз ету                              әкімдері
20 Аймақтарда шағын кәсiпкерлiк      МБА-ға    Облыстардың және 2002 жылғы
субъектiлерiне лизингке           ақпарат   Астана мен       4-тоқсан
жабдықтар беретiн ұйымдар құруды            Алматы қалалары.
қамтамасыз ету                              ның әкімдері
21 Шағын бизнес инфрақұрылымын       МБА-ға    Облыстардың және  Жарты
мемлекеттiк қолдау кезінде        ақпарат   Астана мен Алматы жылда
құрылған және құрылатын                     қалаларының       бір рет
объектілерді (технопарктердi,               әкімдері
бизнес-инкубаторларды,
инновациялық орталықтарды)
қаржыландыруды қамтамасыз ету
22 Аймақтардағы шағын кәсiпкерлiк    Әкiмдер.  Облыстардың және 2002 жылғы
субъектілерi, олар шығаратын      дің       Астана мен       4-тоқсан
өнiмдер мен көрсететiн қызметтер  шешiмдерi Алматы қалалары.
туралы дерекқор жасауды                     ның әкімдері,
ұйымдастыру                                 "РАКО" ЖАҚ
23 Шағын бизнестiң шағын             МБА-ға    Облыстардың және 2002 жылғы
кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң       ақпарат   Астана мен       4-тоқсан
санатына жатпайтын кәсiпорын.               Алматы қалалары.
дармен ынтымақтастық мүмкiндiк.             ның әкімдері,
терiн көрсететiн семинарлар                 "РАКО" ЖАҚ
мен көрмелер өткiзудi
ұйымдастыру
24 Шағын кәсiпкерлiк мәселелерi      Оқу       Облыстардың және 2002 жылғы
бойынша халық үшiн оқу            семинар.  Астана мен       4-тоқсан
семинарларын өткiзу               лары      Алматы қалалары.
ның әкiмдерi,
МБА, "PAKO" ЖАҚ
25 Аймақтық еңбек және бос жұмыс     МБА-ға    Облыстардың және 2002 жылғы
орны жәрмеңкелерiн өткізудi       ақпарат   Астана мен       4-тоқсан
ұйымдастыру                                 Алматы қалалары.
ның әкiмдерi,
ЕХҚМ, "РАКО" ЖАҚ
__________________________________________________________________________