О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2001 года N 1031
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
проект
Закон
Республики Казахстан
О ратификации Соглашения между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан
Ратифицировать Соглашение между Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и Правительствен Республики
Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан, совершенное в городе
Минске 30 ноября 2000 года.
Президент
Республики Казахстан
Соглашение
между Правительством Республики Беларусь, Правительством
Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и Правительством
Республики Таджикистан о взаимных безвизовых
поездках граждан
Правительство Республики Беларусь, Правительство Республики Казахстан, Правительство Кыргызской Республики, Правительство Российской Федерации и Правительство Республики Таджикистан, именуемые в дальнейшем Сторонами,
имея целью развитие дружественных добрососедских отношений, укрепление экономических, торговых, научно-технических, культурных и иных связей между государствами Сторон,
исходя из взаимной заинтересованности принять необходимые меры к дальнейшему упрочению интеграционных связей между государствами Сторон,
руководствуясь желанием максимально облегчить условия взаимных поездок граждан по территории государств Сторон, согласились о нижеследующем:
Статья 1
Граждане государств Сторон независимо от места проживания имеют право въезжать, выезжать, следовать транзитом, передвигаться и пребывать на территории государств Сторон без виз по одному из действительных документов, указанных в приложениях N 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Соглашению.
Стороны после подписания настоящего Соглашения незамедлительно обменяются по дипломатическим каналам образцами документов, перечисленных в приложениях N 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Соглашению.

"Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі және Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы Азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 4 тамыз N 1031
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі және Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы Азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының
Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының
Үкіметі және Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы
Азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы келісімді бекіту туралы
Минск қаласында 2000 жылғы 30 қарашада жасалған Беларусь
Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз
Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі және Тәжікстан
Республикасының Үкіметі арасындағы Азаматтардың өзара визасыз сапарлары
туралы келісім бекітілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі және
Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы Азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы
Келісім
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Беларусь Республикасының Yкiметi, Қазақстан Республикасының Yкiметi, Қырғыз Республикасының Yкiметi, Ресей Федерациясының Yкіметi және Тәжiкстан Республикасының Yкiметi,
Тараптар мемлекеттерi арасындағы достық, iзгi көршiлiк қатынастарды дамытуды экономикалық, сауда-саттық, ғылыми-техникалық, мәдени және өзге де байланыстарды нығайтуды мақсат тұта отырып,
Тараптар мемлекеттерi арасындағы интеграциялық байланыстарды одан әрi нығайту үшiн қажеттi шаралар қабылдауға қатысты өзара мүдделiлiктi негiзге ала отырып,
Тараптар мемлекеттерiнiң аумақтары бойынша азаматтардың өзара сапарларының шарттарын барынша жеңiлдету ниетiн басшылыққа ала отырып,
төмендегiлер туралы келiстi:
1-бап
Тұрғылықты жерiне қарамастан Тараптар мемлекеттерiнiң азаматтары осы Келiсiмнiң NN 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларында көрсетілген қолданыстағы құжаттардың бiрi бойынша Тараптар мемлекеттерiнiң аумақтарына визасыз келуге, кетуге, транзитпен өтуге, жүрiп-тұруға және онда болуға құқылы.
Тараптар осы Келiсiмге қол қойғаннан кейін осы Келісімнің NN 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларында санамаланған құжаттардың үлгiлерiн дипломатиялық арналар бойынша кiдiрiссiз алмасады.

Статья 2
Граждане государств Сторон въезжают на территорию каждого из государств Сторон и выезжают с этой территории через пункты пропуска, открытые для международного сообщения.
Стороны обменяются по дипломатическим каналам списками пунктов пропуска, открытых для передвижения граждан государств-участников настоящего Соглашения.
Статья 3
Стороны обязуются пропускать в третьи государства в пунктах пропуска, открытых для международного сообщения, граждан государств Сторон, имеющих действительные и оформленные в соответствии с национальным законодательством государств Сторон документы на право пересечения границы, и будут предпринимать меры к недопущению выезда в третьи государства лиц, которым выезд закрыт компетентными органами государств Сторон.
Статья 4
Положения настоящего Соглашения не затрагивают право Сторон принимать особые меры по защите своих границ и территории при чрезвычайных обстоятельствах, в частности, в ситуациях, угрожающих их безопасности, общественному порядку или охране здоровья населения. В этом случае заинтересованная Сторона может ввести временные ограничения на въезд, выезд, пребывание, передвижение и транзитный проезд граждан государств Сторон, уведомив об этом по дипломатическим каналам остальные Стороны за 72 часа до введения в действие указанных ограничений.
Статья 5
Стороны регулярно информируют друг друга по вопросам, относящимся к сфере применения положений настоящего Соглашения, в том числе о действительных документах, удостоверяющих личность и подтверждающих гражданство их владельцев, об изменениях в порядке их выдачи и использования, о правилах пребывания иностранных граждан на территории государств Сторон, а также о соответствующих законодательных и иных нормативных правовых актах.
В случае введения новых документов или внесения изменений в документы, указанные в приложениях N 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Соглашению, Стороны по дипломатическим каналам будут обмениваться их образцами не позднее чем за 30 дней до их введения в действие.
Статья 6
Граждане государств Сторон, нарушившие положения настоящего Соглашения или правила пребывания на территории государств Сторон, несут ответственность в соответствии с законодательством государства Стороны, на территории которого совершено нарушение.
Статья 7
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются протоколами, являющимися неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
Статья 8
Настоящее Соглашение заключается на неопределенный срок. Каждая Сторона может выйти из настоящего Соглашения путем направления письменного уведомления депозитарию, которым является Интеграционный Комитет Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан, о своем намерении выйти из настоящего Соглашения не менее чем за 90 дней до даты выхода.
Настоящее Соглашение не ограничивает право каждой из Сторон, если она сочтет это необходимым, перейти в отношении одного или нескольких участников настоящего Соглашения на режим поездок граждан, отличный от содержащегося в настоящем Соглашении. В этом случае остальные Стороны в течение 30 дней с момента получения по дипломатическим каналам уведомления о принятом решении проведут консультации с тем, чтобы решить, в какой мере их обязательства по настоящему Соглашению остаются выполнимыми.

2-бап
Тараптар мемлекеттерiнің азаматтары халықаралық қатынас үшін ашылған өткiзу пункттері арқылы Тараптар мемлекеттерiнiң әрқайсысының аумағына келе алады және осы аумақтан кете алады.
Тараптар осы Келісімге қатысушы мемлекеттер азаматтарының жүріп-тұруы үшін ашылған өткізу пункттерінің тізімдерін дипломатиялық арналар бойынша алмасады.
3-бап
Тараптар шекараны кесiп өту құқығына арналған қолданыстағы және Тараптар мемлекеттерiнiң ұлттық заңнамаларына сәйкес ресімделген құжаттары бар Тараптар мемлекеттерi азаматтарын халықаралық қатынас үшiн ашылған өткiзу пункттерiнде үшіншi мемлекеттерге өткiзуге мiндеттенедi және Тараптар мемлекеттерiнiң құзыреттi органдары келуiне тыйым салған адамдардың үшiншi мемлекетке өтуiне жол бермеу үшiн шаралар қабылдайтын болады.
4-бап
Осы Келiсiмнiң ережелерi Тараптардың төтенше жағдайларда, атап айтқанда, олардың қауіпсiздiгiне, қоғамдық тәртiбiне немесе халықтың денсаулығын сақтауға қауіп төндiретiн жағдайларда өздерiнiң шекаралары мен аумақтарын қорғау жөнiнде ерекше шаралар қолданатын құқықтарына ықпал етпейдi. Мұндай жағдайда мүдделi Тарап Тараптар мемлекеттерi азаматтарының келуiне, кетуiне, болуына, жүріп-тұруына және транзиттiк жол жүруiне қатысты уақытша шектеу енгiзуі мүмкiн, аталған шектеулер қолданысқа енгiзiлерден 78 сағат бұрын бұл туралы қалған Тараптар дипломатиялық арналар бойынша хабарланады.
5-бап
Тараптар осы Келiсiмнiң ережелерiн қолдану саласына қатысты мәселелер бойынша, оның iшiнде құжаттарды иеленушiлердiң жеке басын куәландыратын және азаматтығын растайтын қолданыстағы құжаттар туралы, оларды беру мен пайдаланудың тәртiбiндегi өзгерiстер туралы. Тараптар мемлекеттерi аумақтарында шетел азаматтарының болуының ережелерi туралы, сондай-ақ тиiстi заңдық және өзге де нормативтiк-құқықтық актiлер туралы бiр-бiрiне тұрақты түрде хабарлайды.
Жаңа құжаттар енгiзiлген немесе осы Келiсiмнiң NN 1, 2, 3, 4 және
5-қосымшаларында аталған құжаттарға өзгерiстер енгiзілген жағдайда
Тараптар оларды қолданысқа енгiзерден 30 күн бұрын дипломатиялық арналар
бойынша олардың үлгiлерiмен алмасатын болады.
6-бап
Осы Келiсімнiң ережелерiн немесе Тараптар мемлекеттерiнiң
аумақтарында болу ережелерiн бұзған Тараптар мемлекеттерiнiң азаматтары
аумағында заңсыздық жасалған Тарап мемлекетiнiң заңнамасына сәйкес жауапты
болады.
7-бап
Тараптардың өзара келiсiмi бойынша осы Келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуi мүмкін, олар осы Келiсiмнiң ажырамас бөлiктерi болып табылатын хаттамалармен ресiмделедi.
8-бап
Осы Келiсiм белгiленбеген мерзiмге жасалады.
Әрбiр Тарап депозитарийі болып табылатын Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының, Ресей Федерациясының және Тәжiкстан Республикасының Интеграциялық Комитетiне шығатын күнiнен 90 күн бұрын өзiнiң Келiсiмнен шығу ниетi туралы жазбаша хабарлама жiберу арқылы Келiсiмнен шыға алады.
Осы Келiсiм, егер Тараптардың бiрi Келiсiмге қатысушылардың бiрiне
немесе бiрнешеуiне қатысты келiсiмде мазмұндалғаннан ерекшеленетiн
азаматтардың сапарлары режимiне көшудi қажет деп тапса, оның осындай
құқығын шектемейдi. Мұндай жағдайда қалған Тараптар қабылданған шешiм
туралы хабарламаны дипломатиялық арналар бойынша алған кезден бастап 30
күн iшiнде Келісiм бойынша олардың мiндеттемелерi қандай деңгейде
орындалатындығын шешу үшін консультациялар өткiзедi.

Статья 9
Настоящее Соглашение открыто для присоединения любого государства с согласия всех Сторон.
Статья 10
Настоящее Соглашение временно применяется с момента подписания и вступает в силу с даты получения депозитарием последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено в г. Минске 30 ноября 2000 года в одном экземпляре на
белорусском, казахском, кыргызском, русском и таджикском языках, причем
все тексты имеют одинаковую силу.
Для целей толкования положений настоящего Соглашения используется
текст на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Соглашения хранится в Интеграционном
Комитете Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики,
Российской Федерации и Республики Таджикистан, который направит в
государства, подписавшие настоящее Соглашение, его заверенную копию.
За Правительство
Республики Беларусь
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Кыргызской Республики
За Правительство
Российской Федерации
За Правительство
Республики Таджикистан
Приложение N 1
к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень документов
Республики Беларусь
1. Паспорт гражданина Республики Беларусь образца 1993 года.
2. Паспорт гражданина Республики Беларусь образца 1996 года.
3. Действительный паспорт гражданина СССР образца 1974 года с отметкой о принадлежности к гражданству Республики Беларусь.
4. Заграничный паспорт СССР, оформленный в установленном порядке для выезда за границу.
5. Дипломатический паспорт.
6. Служебный паспорт.
7. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 16 лет).
8. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего, проходящего
военную службу, при наличии командировочного удостоверения, предписания
или отпускного билета.
9. Национальное удостоверение личности моряка (при наличии судовой
роли или выписки из нее).
10. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во
время следования в составе поездных бригад).
11. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии
записи в полетном задании).
12. Свидетельство на возвращение в Республику Беларусь (только для
возвращения в Республику Беларусь).
Приложение N 2
к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень документов
Республики Казахстан

9-бап
Осы Келісім барлық Тараптардың келісімімен кез келген мемлекеттің
қосылуы үшін ашық.
10-бап
Осы Келiсім қол қойылған кезден бастап уақытша қолданылады және оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама депозитарийге түскен күннен бастап күшiне енедi.
Минск қаласында 2000 жылғы 30 қарашада беларусь, қазақ, қырғыз, орыс және тәжiк тiлдерiнде бiр түпнұсқа дана болып жасалды және де барлық мәтiндердің күшi бiрдей.
Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiру мақсаттары үшiн орыс тiлiндегi мәтiн пайдаланылады.
Осы Келiсiмнiң түпнұсқа данасы оған қол қойған мемлекеттерге оның
куәландырылған көшiрмелерiн жiберетiн Беларусь Республикасының, Қазақстан
Республикасының, Қырғыз Республикасының, Ресей Федерациясының және
Тәжiкстан Республикасының Интеграциялық Комитетiнде сақталады.
Беларусь Республикасының Yкiметi үшiн
Қазақстан Республикасының Yкiметi үшiн
Қырғыз Республикасының Yкiметi үшiн
Ресей Федерациясының Yкiметi үшiн
Тәжікстан Республикасының Yкiметi үшiн
Беларусь Республикасының Үкiметi,
Қазақстан Республикасының Үкiметi,
Қырғыз Республикасының Үкiметi,
Ресей Федерациясының Үкiметi және
Тәжiкстан Республикасының Yкiметi
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келiсім
жобасының N 1 қосымшасы
БЕЛАРУСЬ РЕСПУБЛИКАСЫ
ҚҰЖАТТАРЫНЫҢ ТIЗБЕСI
1. Беларусь Республикасы азаматының 1993 жылғы үлгідегi паспорты.
2. Беларусь Республикасы азаматының 1996 жылғы үлгiдегi паспорты.
3. Беларусь Республикасының азаматтығына қатыстылығы туралы белгiсi
бар, 1974 жылғы үлгiдегi КСРО азаматының қолданыстағы паспорты.
4. Шетелге жол жүру үшiн белгiленген тәртiппен ресiмделген КСРО-ның
шетелдiк паспорты.
5. Дипломаттық паспорт.
6. Қызметтiк паспорт.
7. Тууы туралы куәлiк (16 жасқа толмаған балалар үшiн).
8. Iссапар куәлiгі, нұсқама немесе демалыс куәлiгі болған жағдайда,
жеке куәлiк, әскери қызметтi өткерiп жатқан әскери қызметкердiң әскери
билетi.
9. Теңiзшiнiң жеке басының ұлттық куәлiгi (кеме журналында жазбасы
немесе одан көшiрмесi болған жағдайда).
10. Темiржол көлiгi қызметкерiнiң жеке куәлiгi (поезд бригадасы
құрамындағы жол жүруi кезiнде).
11. Әуе кемесi экипажы мүшесiнiң ұшу куәлiгi (ұшу тапсырмасында жазба
болған жағдайда).
12. Беларусь Республикасына оралуға арналған куәлік (Беларусь
Республикасына оралу үшiн ғана).
Беларусь Республикасының Үкiметi,
Қазақстан Республикасының Үкiметi,
Қырғыз Республикасының Үкiметi,
Ресей Федерациясының Үкiметi және
Тәжiкстан Республикасының Yкiметi
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келiсім
жобасының N 2 қосымшасы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ҚҰЖАТТАРЫНЫҢ ТIЗБЕСI

1. Паспорт гражданина Республики Казахстан.
2. Служебный паспорт Республики Казахстан.
3. Дипломатический паспорт Республики Казахстан.
4. Удостоверение личности гражданина Республики Казахстан.
5. Временное удостоверение личности гражданина Республики Казахстан.
6. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 16 лет).
7. Свидетельство на возвращение в Республику Казахстан.
8. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
9. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии
записи в полетном задании).
10. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во
время следования в составе поездных бригад).
11. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего,
проходящего военную службу, при наличии командировочного удостоверения,
предписания или отпускного билета.
Приложение N 3
к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень документов
Кыргызской Республики
1. Паспорт гражданина Кыргызской Республики.
2. Паспорт СССР образца 1974 года с отметкой о принадлежности к гражданству Кыргызской Республики (на период до 1 января 2003 г.).
3. Дипломатический паспорт Кыргызской Республики.
4. Служебный паспорт Кыргызской Республики.
5. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 16 лет).
6. Свидетельство на возвращение в Кыргызскую Республику.
7. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего, проходящего
военную службу, при наличии командировочного удостоверения, предписания
или отпускного билета.
8. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии
записи в полетном задании).
9. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта
(во время следования в составе поездных бригад).
10. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
Приложение N 4
к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень документов
Российской Федерации
1. Паспорт гражданина СССР с вкладышем, справкой (отметкой) о
гражданстве Российской Федерации, или текстом о принадлежности к
российскому гражданству, или со штампом о регистрации (постоянной
прописке) на территории Российской Федерации по состоянию на 6 февраля
1992 г. (на период до 31 декабря 2005 г.).

1. Қазақстан Республикасы азаматының паспорты.
2. Қазақстан Республикасының қызметтік паспорты.
3. Қазақстан Республикасының дипломаттық паспорты.
4. Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі.
5. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігі (УК).
6. Тууы туралы куәлiк (16 жасқа толмаған балалар үшiн).
7. Қазақстан Республикасына оралуға арналған куәлік.
8. Теңiзшiнiң паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан көшiрмесi болған жағдайда).
9. Әуе кемесi экипажы мүшесiнiң ұшу куәлiгi (ұшу тапсырмасында жазба болған жағдайда).
10. Темiржол көлiгi қызметкерiнiң жеке куәлiгi (поезд бригадасы құрамындағы жол жүруi кезiнде).
11. Iссапар куәлiгі, нұсқама немесе демалыс куәлiгі болған жағдайда, жеке куәлiк, әскери қызметтi өткерiп жатқан әскери қызметкердiң әскери билетi.
Беларусь Республикасының Үкiметi,
Қазақстан Республикасының Үкiметi,
Қырғыз Республикасының Үкiметi,
Ресей Федерациясының Үкiметi және
Тәжiкстан Республикасының Yкiметi
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келiсім
жобасының N 3 қосымшасы
ҚЫРҒЫЗ РЕСПУБЛИКАСЫ
ҚҰЖАТТАРЫНЫҢ ТIЗБЕСI
1. Қырғыз Республикасы азаматының паспорты.
2. 2003 жылғы 1 қаңтарға дейiн Қырғыз Республикасының азаматтығы
туралы белгiсi бар 1974 жылғы үлгiдегі КСРО паспорты.
3. Қырғыз Республикасының дипломаттық паспорты.
4. Қырғыз Республикасының қызметтiк паспорты.
5. Тууы туралы куәлiк (16 жасқа толмаған балалар үшiн).
6. Қырғыз Республикасына оралуға арналған куәлiк.
7. Іссапар куәлiгi, нұсқама немесе демалыс куәлiгi болған жағдайда,
жеке куәлiк, әскери қызметтi өткерiп жатқан әскери қызметкердiң әскери
билетi.
8. Әуе кемесi экипажы мүшесiнiң ұшу куәлiгi (ұшу тапсырмасында жазба
болған жағдайда).
9. Темiржол көлiгi қызметкерiнiң жеке куәлiгi (поезд бригадасы
құрамындағы жол жүруi кезiнде).
10. Теңiзшiнiң паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан
көшiрмесi болған жағдайда).
Беларусь Республикасының Үкiметi,
Қазақстан Республикасының Үкiметi,
Қырғыз Республикасының Үкiметi,
Ресей Федерациясының Үкiметi және
Тәжiкстан Республикасының Yкiметi
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келiсім
жобасының N 4 қосымшасы
РЕСЕЙ ФЕДЕРАЦИЯСЫ
ҚҰЖАТТАРЫНЫҢ ТIЗБЕСI
1. Ресей Федерациясының азаматтығы туралы жапсырмасы, анықтамасы
(белгісі) немесе Ресей азаматтығына қатыстылығы туралы мәтіні немесе 1992
жылғы 6 ақпандағы жай-күйі бойынша Ресей Федерациясының аумағында
тіркелгендігі (тұрақты тіркелгендігі) туралы мөртабаны бар КСРО азаматының
паспорты.

2. Паспорт гражданина Российской Федерации.
3. Временное удостоверение личности гражданина Российской Федерации.
4. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 14 лет).
5. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего, проходящего
военную службу, при наличии командировочного удостоверения, предписания
или отпускного билета.
6. Дипломатический паспорт.
7. Служебный паспорт.
8. Заграничный паспорт (с символикой Российской Федерации).
9. Общегражданский заграничный паспорт с символикой СССР с записью
или отметкой о гражданстве Российской Федерации.
10. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
11. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии
записи в полетном задании).
12. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во
время следования в составе поездных бригад).
13. Свидетельство на возвращение в Российскую Федерацию (только для
возвращения в Российскую Федерацию).
Приложение N 5
к Соглашению между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень документов
Республики Таджикистан
1. Дипломатический паспорт Республики Таджикистан.
2. Служебный паспорт Республики Таджикистан.
3. Заграничный паспорт Республики Таджикистан.
4. Паспорт гражданина Республики Таджикистан.
5. Паспорт гражданина СССР образца 1974 года с отметкой о прописке на территории Республики Таджикистан (на период до 31 декабря 2004 года).
6. Дипломатический, служебный и заграничный паспорта СССР с записью или отметкой о принадлежности к гражданству Республики Таджикистан только для возвращения в Республику Таджикистан (на период до 1 апреля 2003 г.), выданные до 1 апреля 1998 г.
7. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 16 лет).
8. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии
записи в полетном задании).
9. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во
время следования в составе поездных бригад).
10. Свидетельство на возвращение в Республику Таджикистан.
11. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего,
проходящего военную службу, при наличии командировочного удостоверения,
предписания или отпускного билета.
12. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).

2. Ресей Федерациясы азаматының паспорты.
3. Ресей Федерациясы азаматының уақытша жеке куәлігі.
4. Тууы туралы куәлiк (14 жасқа толмаған балалар үшiн).
5. Iссапар куәлiгі, нұсқама немесе демалыс куәлiгі болған жағдайда,
жеке куәлiк, әскери қызметтi өткерiп жатқан әскери қызметкердiң әскери
билетi.
6. Дипломаттық паспорт.
7. Қызметтік паспорт.
8. Шетелдік паспорт (Ресей Федерациясының символикасы бар).
9. Ресей Федерациясының азаматтығы туралы жазбасы немесе белгісі бар
КСРО символикасы бейнеленген жалпы азаматтық шетелдік паспорт.
10. Теңiзшiнiң паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан
көшiрмесi болған жағдайда).
11. Әуе кемесi экипажы мүшесiнiң ұшу куәлiгi (ұшу тапсырмасында жазба
болған жағдайда).
12. Темiржол көлiгi қызметкерiнiң жеке куәлiгi (поезд бригадасы
құрамындағы жол жүруi кезiнде).
13. Ресей Федерациясына оралуға арналған куәлік.
Беларусь Республикасының Үкiметi,
Қазақстан Республикасының Үкiметi,
Қырғыз Республикасының Үкiметi,
Ресей Федерациясының Үкiметi және
Тәжiкстан Республикасының Yкiметi
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келiсім
жобасының N 5 қосымшасы
ТӘЖІКСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ҚҰЖАТТАРЫНЫҢ ТIЗБЕСI
1. Тәжікстан Республикасының дипломаттық паспорты.
2. Тәжікстан Республикасының қызметтік паспорты.
3. Тәжікстан Республикасының шетелдік паспорты.
4. Тәжікстан Республикасы азаматының паспорты.
5. Тәжікстан Республикасының аумағында тіркелгендігі туралы белгісі бар (2004 жылғы 31 желтоқсанға дейін) 1974 жылғы үлгідегі КСРО азаматының паспорты.
6. Тәжікстан Республикасына оралу үшін ғана (2003 жылғы 1 сәуірге
дейін) 1998 жылғы 1 сәуірге дейін берілген, Тәжікстан Республикасының
азаматтығы туралы жазбасы немесе белгісі бар  КСРО үлгісіндегі
дипломатиялық, қызметтік және шетелдік паспорт.
7. Тууы туралы куәлiк (16 жасқа толмаған балалар үшiн).
8. Әуе кемесi экипажы мүшесiнiң ұшу куәлiгi (ұшу тапсырмасында жазба
болған жағдайда).
9. Темiржол көлiгi қызметкерiнiң жеке куәлiгi (поезд бригадасы
құрамындағы жол жүруi кезiнде).
10. Тәжікстан Республикасына оралу туралы куәлік.
11. Iссапар куәлiгі, нұсқама немесе демалыс куәлiгі болған жағдайда,
жеке куәлiк, әскери қызметтi өткерiп жатқан әскери қызметкердiң әскери
билетi.
12. Теңiзшiнiң паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан
көшiрмесi болған жағдайда).
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Жұманазарова А.Б.