О погашении платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, в октябре, ноябре, декабре 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2001 года N 1230
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата средств, отвлеченных из республиканского бюджета по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с выданными Республикой Казахстан государственными гарантиями от 21 декабря 1991 года N И-811, от 25 марта 1992 года, от 12 мая 1992 года, от 31 августа 1992 года, от 9 марта 1993 года, от 29 июня 1994 года N ф 22-3/42, от 24 марта 1995 года N ф 22-3/3/4016, от 3 апреля 1995 года N ф 22-3/5, от 11 марта 1996 года N 27-1-Г/3-96, от 10 июля 1996 года N 0000013, от 23 сентября 1996 года N 001, от 23 сентября 1996 года N 002, от 2 октября 1996 года N 0000016, от 20 ноября 1996 года N 0000019, от 31 октября 1997 года N 0000028, от 29 мая 2001 года N 0000045, на основании счетов иностранных банков произвести платежи по займам, которые предоставлялись заемщикам, указанным в приложении (далее - заемщики), а также в последующем выплату штрафных процентов в случае задержки этих платежей в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2001 год по программе "Выполнение обязательств по государственным гарантиям".
2. Министерству финансов, Генеральной Прокуратуре (по согласованию), Министерству государственных доходов, Агентству финансовой полиции Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет вплоть до процедуры банкротства заемщиков и представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о принятых мерах и результатах работы по возврату отвлеченных государственных бюджетных средств в отношении заемщиков, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет республиканского бюджета.
3. Министерству финансов Республики Казахстан провести проверку финансово-хозяйственной деятельности заемщиков по целевому использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан, и, в случае выявления фактов нарушения их использования, совместно с Генеральной Прокуратурой (по согласованию), Агентством финансовой полиции Республики Казахстан принимать меры по привлечению виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.

2001 жылғы қазанда, қарашада, желтоқсанда Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 24 қыркүйек N 1230
Қазақстан Республикасының шетелдік несие берушілер алдындағы міндеттемелерін орындау және дефолт фактілеріне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражаттың қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасы берген 1991 жылғы 21 желтоқсандағы N И-811, 1992 жылғы 25 наурыздағы, 1992 жылғы 12 мамырдағы, 1992 жылғы 31 тамыздағы, 1993 жылғы 9 наурыздағы, 1994 жылғы 29 маусымдағы N ф-22-3/42, 1995 жылғы 24 наурыздағы N ф-22-3/3/4016, 1995 жылғы 3 сәуірдегі N ф-22-3/5, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 27-1-Г/3-96, 1996 жылғы 10 шілдедегі N 0000013, 1996 жылғы 23 қыркүйектегі N 001, 1996 жылғы 23 қыркүйектегі N 002, 1996 жылғы 2 қазандағы N 0000016, 1996 жылғы 20 қарашадағы N 0000019, 1997 жылғы 31 қазандағы N 0000028, 2001 жылғы 29 мамырдағы N 0000045 мемлекеттік кепілдіктерге сәйкес шетел банктері шоттарының негізінде қаражаты қосымшада көрсетілген заемшыларға (бұдан әрі - заемшылар) берілген заемдар бойынша, 2001 жылға арналған республикалық бюджетте "Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың шегінде төлемдерді, сондай-ақ кейіннен осы төлемдер кешіктірілген жағдайда айыппұл пайыздарын төлеуді жүргізсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Бас Прокуратурасы (келісім бойынша), Мемлекеттік кіріс министрлігі, Қаржы полициясы агенттігі және "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы (келісім бойынша) оқшауландырылған қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнінде заемшылардың банкроттығы рәсіміне дейін барлық қажетті шараларды қолдансын және қаржылық міндеттемелері республикалық бюджеттің есебінен орындалған заемшыларға қатысты оқшауландырылған мемлекеттік бюджеттік қаражатты қайтару жөнінде қолданылған шаралар және жұмыстың нәтижелері туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заемшылардың Қазақстан
Республикасының мемлекеттік кепілдіктері бар мемлекеттік емес сыртқы
заемдарды мақсатты пайдалануы жөніндегі қаржылық-шаруашылық қызметіне
тексеру жүргізсін және оларды пайдалануды бұзу фактілері анықталған
жағдайда Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасымен (келісім бойынша),
Қаржы полициясы агенттігімен бірлесіп, кінәлі адамдарды Қазақстан
Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес жауапқа тарту жөнінде
шаралар қолдансын.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2001 года N 1230
Сумма платежей по погашению негосударственных
внешних займов, имеющих государственные гарантии
Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
Организация-! Валюта!  Дата !   Сумма   ! Основной   ! Проценты   ! Прочие
заемщик    !платежа!платежа!  платежа  !   долг     !            !
____________!_______!_______!___________!____________!____________!________
Кредитная линия Франции
---------------------------------------------------------------------------
ОАО "Батыс"   EUR  29.05.01      1861,87          0,00        0,00  1861,87
ОАО "Батыс"   EUR  19.10.01   1140882,44     859590,43   281292,01     0,00
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Израиля
---------------------------------------------------------------------------
АО
"Конденсат"   USD  01.11.01   1082500,00     962500,00   120000,00     0,00
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Японии
---------------------------------------------------------------------------
ГАО
"Кармет-
комбинат"     JPY  03.11.01 303287915,00  285313185,00 17974730,00     0,00
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Канады
---------------------------------------------------------------------------
АО
"Конденсат"   USD  15.11.01   1543003,48    1291666,67   251336,81     0,00
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Германии
---------------------------------------------------------------------------
ОАО
"Казахтелеком" DM  18.07.01     17031,75          0,00    17031,75     0,00
ОАО
"Казахтелеком" DM  15.08.01      9549,71          0,00     9549,71     0,00
ОАО
"Казахтелеком" DM  30.12.01      8870,83          0,00     8870,83     0,00
ДУИС МВД РК   EUR  01.12.01    691718,79     532091,38   159627,41     0,00
АО "Акмола
новая строй-
индустрия"     DM  31.12.01   4583552,06    4129326,10   454225,96     0,00
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия США
---------------------------------------------------------------------------
ОАО "СП "Отель-
Астана"       USD  15.12.01   1210836,44    1012712,00   198124,44     0,00
ГАК "Тагам"   USD  15.12.01   1698075,53    1651268,86    36806,67 10000,00
АО "Кен Дала" USD  15.12.01   9926384,83    8680848,23  1245536,60     0,00

4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 24 қыркүйектегі
N 1230 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар
мемлекеттік емес сыртқы заемдарды өтеу жөніндегі төлемдердің
сомасы
---------------------------------------------------------------------------
Заемшы ұйым! Төлем ! Төлем !  Төлем    !  Негізгі  !  Пайыздар !Басқалары
! валю. ! күні  !  сомасы   !   борыш   !           !
! тасы  !       !           !           !           !
---------------------------------------------------------------------------
Франция несие желісі
"Батыс" ААҚ  ЕUR   29.05.01      1861,87        0,00       0,00    1861,87
"Батыс" ААҚ  ЕUR   19.10.01  1140 882,44   859590,43  281292,01       0,00
--------------------------------------------------------------------------
Израиль несие желісі
"Конденсат"  USD   01.11.01   1082500,00   962500,00  120000,00       0,00
АҚ
--------------------------------------------------------------------------
Жапония несие желісі
"Карметком. JPY    03.11.01 303287915,00  285313185,00  17974730,00   0,00
бинат" МАҚ
--------------------------------------------------------------------------
Канада несие желісі
"Конденсат"  USD   15.11.01   1543003,48    1291666,67    251336,81   0,00
АҚ
-------------------------------------------------------------------------
Германия несие желісі
"Қазақ.
телеком"     DM    18.07.01     17031,75          0,00     17031,75   0,00
ААҚ
"Қазақ.
телеком"     DM    15.08.01      9549,71          0,00      9549,71   0,00
ААҚ
"Қазақ.
телеком"     DM    30.12.01      8870,83          0,00      8870,83   0,00
ААҚ
ҚР ІІМ ҚТЖД  EUR   01.12.01    691718,79     532091,38    159627,41   0,00
"Ақмола жаңа
құрылыс.
индустрия"   DM    31.12.01   4583552,06    4129326,10    454225,96   0,00
АҚ
--------------------------------------------------------------------------
АҚШ несие желісі
"Отель-
Астана"
БК ААҚ       USD   15.12.01   1210836,44    1012712,00    198124,44   0,00
"Тағам"
МАК          USD   15.12.01   1698075,53    1651268,86   36806,67 10000,00
"Кең Дала"   USD   15.12.01  9 926384,83    8680848,23   1245536,60   0,00
АҚ

АО "Оним"     USD  15.12.01   1231006,10    1076542,70   154463,40     0,00
---------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Турции
---------------------------------------------------------------------------
ОАО "СП "Отель-
Астана"       USD  22.06.01   1468440,04          0,00  1468440,04     0,00
ОАО "СП "Айт-
Отель"        USD  22.06.01   1604427,84          0,00  1604427,84     0,00
ГАК "Байналыс-
Курылысшы"    USD  22.12.01     84875,84          0,00    84875,84     0,00
АК "Легпром"  USD  22.12.01    485442,80          0,00   485442,80     0,00
СП "Медеу-
Эмсаш-Алатау" USD  22.12.01    249546,94          0,00   249546,94     0,00
АО "Максат"   USD  22.12.01     51525,17          0,00    51525,17     0,00
АО "Игилик"   USD  22.12.01     62827,39          0,00    62827,39     0,00
ОАО "СП "Отель-
Астана"       USD  22.12.01   1476508,39          0,00  1476508,39     0,00
ОАО "СП "Айт-
Отель"        USD  22.12.01   1613243,38          0,00  1613243,38     0,00
---------------------------------------------------------------------------
Всего    EUR             1834463,10    1391681,81   440919,42  1861,87
USD            23788644,17   14675538,46  9103105,71 10000,00
JPY           303287915,00  285313185,00 17974730,00     0,00
DM             4619004,35    4129326,10   489678,25     0,00
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

"Өнім" АҚ    USD   15.12.01   1231006,10    1076542,70  154463,40     0,00
--------------------------------------------------------------------------
Түркия несие желісі
"Отель-
Астана"
БК ААҚ       USD   22.06.01   1468440,04          0,00  1468440,04    0,00
"Айт-Отель"
ААҚ          USD   22.06.01   1604427,84          0,00  1604427,84    0,00
"Байланыс-
Құрылысшы"
МАК          USD   22.12.01     84875,84          0,00    84875,84    0,00
"Жеңілөнер.
кәсіп" АҚ    USD   22.12.01    485442,80          0,00   485442,80    0,00
"Медеу-Эмсаш
-Алатау" БК  USD   22.12.01    249546,94          0,00   249546,94    0,00
"Мақсат" АҚ  USD   22.12.01     51525,17          0,00    51525,17    0,00
"Игілік" АҚ  USD   22.12.01     62827,39          0,00    62827,39    0,00
"Отель-
Астана"
БК ААҚ       USD   22.12.01   1476508,39          0,00  1476508,39    0,00
"Айт-Отель"
ААҚ          USD   22.12.01   1613243,38          0,00  1613243,38    0,00
--------------------------------------------------------------------------
Барлығы      EUR              1834463,10    1391681,81   440919,42  1861,87
USD             23788644,17   14675538,46  9103105,71 10000,00
JPY            303287915,00  285313185,00 17974730,00     0,00
DM               4619004,35    4129326,10   489678,25     0,00
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.