Об утверждении Правил исполнения обязательств по возмещению ущерба, нанесенного здоровью работников предприятий, ликвидируемых по решениям Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2001 года N 1232
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2000 года Z000131_ "О республиканском бюджете на 2001 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила исполнения обязательств по возмещению ущерба, нанесенного здоровью работников предприятий, ликвидируемых по решениям Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2001 года N 1232
Правила
исполнения обязательств по возмещению ущерба,
нанесенного здоровью работников ликвидируемых
по решениям Правительства Республики Казахстан
предприятий
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 22 декабря 2000 года Z000131_ "О республиканском бюджете на 2001 год" и определяют порядок исполнения обязательств по возмещению ущерба, нанесенного здоровью работников ликвидируемых по решениям Правительства Республики Казахстан предприятий.
1. Общие положения
1. Выплате по республиканской бюджетной программе 44 "Исполнение обязательств по возмещению ущерба, нанесенного здоровью работников ликвидируемых по решениям Правительства Республики Казахстан предприятий" (далее - Программа) подлежат суммы, присужденные в счет возмещения ущерба, нанесенного жизни и здоровью работников, ликвидируемых по решениям Правительства Республики Казахстан предприятий, путем зачисления на текущие счета ликвидационных комиссий (конкурсных управляющих) в пределах сумм, определенных решением Правительства Республики Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2001 год", а при наличии решения суда о выплате сумм в счет возмещения вреда работникам ликвидированных предприятий из средств, предусмотренных 44 Программой - на лицевые счета получателей.
2. Администратором Программы является Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Министерство).
2. Порядок выплаты
3. Ликвидационные комиссии (конкурсные управляющие) предприятий, ликвидируемых по решениям Правительства Республики Казахстан, представляют Министерству утвержденные судом (комитетом кредиторов) реестры требований кредиторов первой очереди неудовлетворенные в ходе конкурсного производства ввиду отсутствия или недостаточности имущества ликвидируемого юридического лица (приложение 1).

Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері бойынша таратылатын кәсіпорындар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі міндеттемелерді орындаудың ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 25 қыркүйек N 1232
"2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан
Республикасының 2000 жылғы 22 желтоқсандағы
Z000131_
Заңын іске асыру
мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері
бойынша таратылатын кәсіпорындар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген
зиянды өтеу жөніндегі міндеттемелерді орындаудың ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 25 қыркүйектегі
N 1232 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері
бойынша таратылатын кәсіпорындар қызметкерлерінің
денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі
міндеттемелерді орындаудың
ережесі
Осы Ереже "2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 22 желтоқсандағы Z000131_ Заңына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері бойынша таратылатын кәсіпорындар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі міндеттемелерді орындау тәртібін белгілейді.
1. Жалпы ережелер
1. 44 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері бойынша таратылатын кәсіпорындар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі міндеттемелерді орындау" республикалық бюджеттік бағдарлама (бұдан әрі - Бағдарлама) бойынша төлемдерге Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері бойынша таратылатын кәсіпорындар қызметкерлерінің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды "2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен айқындалған сомалар шегінде таратылатын кәсіпорындардың (конкурстық басқарушылардың) ағымдағы шоттарына, ал 44-бағдарламада көзделген таратылған кәсіпорындардың қызметкерлеріне келтірілген зиянды өтеу есебіне сомалар төлеу туралы сот шешімі болған кезде - алушылардың жеке шоттарына есептеу жолымен өтеу есебінен үкім шығарылған сомалар жатады.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) Бағдарламаның әкімшісі болып табылады.
2. Төлеудің тәртібі
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері бойынша таратылатын кәсіпорындардың тарату комиссиялары (конкурстық басқарушылары) Министрлікке конкурстық өндіріс барысында таратылатын заңды тұлға мүлкінің болмауы немесе жетіспеушілігі себепті қанағаттандырылмаған, сот (кредиторлар комитеті) бекіткен бірінші кезектегі кредиторлар талаптарының тізілімін береді (1-қосымша).

4. Министерство на основании полученных реестров требований кредиторов первой очереди ликвидируемого по решению Правительства Республики Казахстан предприятия производит перечисление денежных средств согласно открытым лимитам финансирования на текущие счета ликвидационных комиссий (конкурсных управляющих).
5. Ликвидационные комиссии (конкурсные управляющие) перечисляют в недельный срок полученные от Министерства денежные средства на лицевые счета получателей, открытые в банках второго уровня по их желанию.
6. При наличии решения суда Министерство перечисляет денежные средства на лицевые счета получателей.
3. Отчетность
7. Ликвидационные комиссии (конкурсные управляющие) ежеквартально к 5
числу, следующему за отчетным периодом месяца, представляют в Министерство
отчет об использовании средств по Программе (приложение 2).
8. Министерство после получения отчета в недельный срок составляет
сводный отчет об использовании средств в соответствии с Программой
(приложение 3).
4. Ответственность
9. За предоставление недостоверных и заведомо ложных сведений
ликвидационные комиссии (конкурсные управляющие) несут ответственность в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
"Утвержден"
определением
________________ суда
наименование суда
N___ от "___"______200__г.
Реестр требований кредиторов первой очереди
неудовлетворенных ввиду отсутствия или недостаточности
имущества ликвидируемого в соответствии с постановлением
Правительства Республики Казахстан
N____ от "___"________ 200_г. ___________________________
(наименование предприятия)
___________________________________________________________________________
N !Фамилия!Имя!Отчество!Дата рождения!данные      !  Место   ! Сумма,
п/п!       !   !        !_____________!документа,  !жительства!неудовлетво-
!       !   !        !день!мес!год !удостоверяю-!          !ренная в
!       !   !        !    !   !    !щего лич-   !          !процессе
!       !   !        !    !   !    !ность       !          !конкурсного
!       !   !        !    !   !    !            !          !производства
!       !   !        !    !   !    !            !          !в тенге
___________________________________________________________________________
1 !   2   ! 3 !    4   !  5 ! 6 !  7 !     8      !     9    !    10
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Всего
___________________________________________________________________________
Итого __________________________________ тенге
сумма прописью
Конкурсный управляющий           /Ф.И.О. подпись/
Главный бухгалтер        М.П.    /Ф.И.О. подпись/
Приложение 2
Отчет
об использовании средств по программе "Исполнение
обязательств по возмещению вреда, нанесенного
здоровью работников, ликвидируемых по решениям
Правительства Республики Казахстан предприятий"
за _______ квартал 2001 года
___________________________________________________________________________
Наимено-!Наимено-!  Подлежит    !       Выплачено         !Невыплачено на
вание   !вание   !  выплате на  !_________________________!конец отчетного
города, !предпри-!  начало года !   За       ! С начала   !   периода
области !ятия    !              ! отчетный   !   года     !
!        !              ! квартал    !            !
!        !_________________________________________________________
!        !Кол-во! Сумма !Кол-во!Сумма!Кол-во!Сумма!Кол-во!Сумма
!        !челов.! тенге !челов.!тенге!челов.!тенге!челов.!тенге
___________________________________________________________________________
1    !   2    !   3  !   4   !   5  !  6  !   7  !  8  !   9  !   10
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Всего
___________________________________________________________________________
Итого выплачено _________________ тенге
(сумма прописью)
Конкурсный управляющий            ____________________
(Ф.И.О. подпись)
Главный бухгалтер                 ____________________
(Ф.И.О. подпись)
Приложение 3
Сводный отчет
об использовании средств по программе "Исполнение
обязательств по возмещению вреда, нанесенного
здоровью работников ликвидируемых по решениям
Правительства Республики Казахстан предприятий"
за ___________ 2001 г.
___________________________________________________________________________
Наимено-!Подлежит выплате!         Выплачено          ! Не выплачено на
вание   ! на начало года !____________________________! конец отчетного
предпри-!                ! За отчетный  !С начала года!     периода
ятия    !                !   квартал    !             !
!________________!______________!_____________!___________________
!Кол-во ! Сумма  !Кол-во !Сумма !Кол-во !Сумма! Кол-во ! Сумма
!человек! тенге  !человек!тенге !человек!тенге! человек! тенге
___________________________________________________________________________
1    !   2   !   3    !   4   !   5  !   6   !  7  !    8   !   9
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Всего
___________________________________________________________________________
Итого выплаченная сумма _________________ тыс. тенге
(цифрами)
_____________________________________________________
(сумма прописью)
Руководитель администратора         ____________________
республиканских бюджетных            (Ф.И.О. подпись)
программ
Руководитель
финансового подразделения          ____________________
(Ф.И.О. подпись)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

4. Министрлік алынған бірінші кезектегі кредиторлар талаптары тізілімінің негізінде ашылған қаржыландыру лимиттеріне сәйкес тарату комиссияларының (конкурстық басқарушылардың) ағымдағы шоттарына ақшалай қаражат аударуды жүргізеді.
5. Тарату комиссиялары (конкурстық басқарушылар) министрліктен келіп түскен ақшалай қаражатты бір апта мерзімде алушылардың қалауы бойынша екінші деңгейдегі банктерде ашылған, олардың жеке шоттарына аударады.
6. Сот шешімі болған кезде Министрлік ақшалай қаражатты алушылардың
жеке шоттарына аударады.
3. Есептілік
7. Тарату комиссиялары (конкурстық басқарушылар) тоқсан сайын, есепті
кезеңнен кейінгі айдың 5-күні, Министрлікке Бағдарлама бойынша қаражаттың
пайдаланылуы туралы есеп береді (2-қосымша).
8. Министрлік есепті алғаннан кейін бір апта мерзімде Бағдарламаға
сәйкес қаражаттың пайдаланылуы туралы жиынтық есеп жасайды (3-қосымша).
4. Жауаптылық
9. Жаңсақ және қасақана жалған мәліметтер бергені үшін тарату
комиссиялары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылықта
болады.
1-қосымша
___________________соттың
соттың атауы
200__жылғы "__"______
N__ ұйғарымымен
"бекітілген"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 200__ жылғы "__" __________
N__ қаулысына сәйкес таратылатын  __________________________________
(кәсіпорынның атауы)
мүлігінің болмауынан немесе жеткіліксіздігінен қанағаттандырылмаған
бірінші кезектегі кредиторлар талаптарының тізілімі
___________________________________________________________________________
Р/с  Тегі  Аты  Әкесінің     Туған жылы     Жеке       Тұрғы.  Конкурстық
N              аты       _________________ басын      лықты   өндіріс
Күні  айы  жылы  куәланды.  жері    процесінде
ратын              қанағаттан.
құжаттың           дырылмаған
деректері          сома теңге.
мен жүргізі.
леді
___________________________________________________________________________
1     2     3     4         5     6    7      8         9          10
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Барлығы
___________________________________________________________________________
Жиыны________________________________________ теңге
(сомасы жазумен)
Конкурстық басқарушы                     (Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер         М.О.               (Т.А.Ә., қолы)
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері бойынша таратылатын
кәсіпорындар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
жөніндегі міндеттемелерді орындау" бағдарламасы
бойынша қаражатты пайдалану туралы
есеп
2001 жылғы __________ тоқсан үшін
___________________________________________________________________________
Қаланың,  Кәсіпорын. Жыл басында           Төленді          Есептік кезең.
облыстың  ның атауы   төленуге                               нің аяғында
атауы                  жатады                                төленбегені
____________________                _______________________
Есептік      Жыл басы.
тоқсан      нан бері
үшін
___________________________________________________________________________
Адам  Сомасы  Адам Сомасы  Адам Сомасы  Адам Сомасы
саны  теңге   саны теңге   саны теңге   саны теңге
___________________________________________________________________________
1          2          3     4       5    6       7    8       9     10
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Барлығы
___________________________________________________________________________
Жиыны________________________________________ теңге төленді
(сомасы жазумен)
Конкурстық басқарушы                     (Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер                            (Т.А.Ә., қолы)
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері бойынша таратылатын
кәсіпорындар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
жөніндегі міндеттемелерді орындау" бағдарламасы
бойынша қаражатты пайдалану туралы
жиынтық есеп
2001 жылғы __________ тоқсан үшін
___________________________________________________________________________
Кәсіпор.  Жыл басында             Төленді                Есептік кезеңнің
ынның     төленуге                                     аяғында төленбеген
атауы      жатады      ______________________________
Есептік тоқсан   Жыл басынан
үшін            бері
__________________________________________________________________
Адам  Сомасы.   Адам   Сомасы   Адам   Сомасы    Адам   Сомасы
саны  мың       саны   теңге    саны   теңге     саны   теңге
теңге
___________________________________________________________________________
1       2      3         4      5        6      7         8       9
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Барлығы
___________________________________________________________________________
Төленген соманың жиыны _______________________ мың теңге
(санмен)
___________________________________________________________________________
(сомасы жазумен)
Республикалық бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы                            ____________________
(Т.А.Ә., қолы)
Қаржы бөлімшесінің
басшысы                                        ____________________
(Т.А.Ә., қолы)
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.