Об утверждении Перечня специализированной сельскохозяйственной техники, по которой производители сельскохозяйственной продукции освобождаются от уплаты налога на транспортные средства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2001 года N 1519. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии со статьей 345 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Перечень специализированной сельскохозяйственной техники, по которой производители сельскохозяйственной продукции освобождаются от уплаты налога на транспортные средства согласно приложению.
2. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 июля 1995 года N 938 P950938_ "Об утверждении перечня специализированной сельскохозяйственной техники, по которой производители сельскохозяйственной продукции освобождаются от уплаты налога на транспортные средства" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 267).
3. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2001 года N 1519
Перечень специализированной сельскохозяйственной техники, по которой производители сельскохозяйственной продукции освобождаются от уплаты налога на транспортные средства 1. Автомобили-цистерны для перевозки молока или воды для сельскохозяйственных целей. 2. Автомобили ветеринарной службы. 3. Автозообиологические лаборатории. 4. Автокормовозы. 5. Автопогрузчики сельскохозяйственного назначения. 6. Автозаправщики сеялок. 7. Автомашины для внесения удобрений. 8. Автозагрузчик самолетов минеральными удобрениями и ядохимикатами. 9. Автотранспортировщики штабелей тюков. 10. Авторазбрасыватель приманок. 11. Ботвоуборочные машины. 12. Воздушное судно АН-2 с/х. 13. Жатки самоходные. 14. Зерноуборочные комбайны. 15. Колесные тракторы, самоходные шасси и мобильные энергетические средства. 16. Кормоуборочные комбайны. 17. Автомобили-мастерские по ремонту и техническому обслуживанию сельскохозяйственных машин. 18. Самоходные косилки. 19. Стогообразователи. 20. Уборочные комбайны (по сбору корнеплодов, картофеля, томатов, зеленого горошка, хлопка и др.). (Специалисты: Склярова И.В., Мартина Н.А.)

Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрушiлер көлiк құралдарына салық төлеуден босатылатын мамандандырылған ауыл шаруашылығы техникаларының тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 26 қараша N 1519. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы K010209_ Кодексiнiң (Салық кодексi) 345-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрушiлер көлiк құралдарына салық төлеуден босатылатын мамандандырылған ауыл шаруашылығы техникаларының тiзбесi бекiтiлсiн.
2. "Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрушiлер көлiк құралдарына салық төлеуден босатылатын мамандандырылған ауыл шаруашылығы техникаларының тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 7 шiлдедегi N 938 P950938_ қаулысының (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1995 ж., N 23, 267-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2001 жылғы 26 қарашадағы
N 1519 қаулысына қосымша
Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiрушiлер көлiк құралдарына салық төлеуден босатылатын мамандандырылған ауыл шаруашылығы техникаларының тiзбесi
1. Сүт немесе ауыл шаруашылығы мақсаттарына су тасымалдауға арналған автомобиль-цистерналар.
2. Мал дәрiгерлiгi қызметiнiң автомобильдерi.
3. Автозообиологиялық зертханалар.
4. Автоазықтасымалдағыштар.
5. Ауыл шаруашылығына арналған автотиеуiштер.
6. Дән сепкiштерге автодәнқұйғыштар.
7. Тыңайтқыш енгiзуге арналған автомашиналар.
8. Ұшақтарға минералдық тыңайтқыштарды және улы химикаттарды автотиеуiштер.
9. Тең штабельдерiн автотасымалдауыштар.
10. Автоулыжемшашқыш.
11. Пәлекжинағыш машиналар.
12. А/ш АН-2 әуе кемесi.
13. Өзi жүретiн дестелегiштер.
14. Астық жинайтын комбайндар.
15. Доңғалақты тракторлар, өзi жүретiн шассилер және оңтайлы энергетикалық құралдар.
16. Мал азығын жинағыш комбайндар.
17. Ауыл шаруашылығы машиналарын жөндеу және техникалық қызмет көрсету жөнiндегi автомобиль-шеберханалар.
18. Өзi жүретiн шөп шапқыштар.
19. Маялағыштар.
20. Жинағыш комбайндар (тамыржемiстiлердi, картопты, қызанақты, көк бұршақты, мақтаны және т.б. жинауға арналған).