Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания казахстанско- латвийской межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству 5 сентября 2001 года в городе Астане
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2001 года N 1549
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания Казахстанско-латвийской межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству 5 сентября 2001 года в городе Астане, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-латвийского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе первого заседания Казахстанско-латвийской межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству 5 сентября 2001 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом.
3. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 2001 года N 1549
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей,
достигнутых в ходе первого заседания
Казахстанско-латвийской межправительственной комиссии
по торгово-экономическому сотрудничеству 5 сентября 2001 года
___________________________________________________________________________
N  !         Мероприятие         !Срок исполнения!    Ответственные за
п/п!                             !               !       исполнение
___!_____________________________!_______________!_________________________
1 !               2             !       3       !           4
___!_____________________________!_______________!_________________________
1   Расширение договорно-правовой
базы:
Подготовить к подписанию
проекты следующих документов:
Соглашение между               I полугодие    Министерство внутренних
Правительством Республики       2002 года     дел Республики Казахстан
Казахстан и Правительством
Латвийской Республики о
сотрудничестве в борьбе с
организованной преступностью,
незаконным оборотом
наркотических средств и
психотропных веществ и
другими опасными видами
преступлений
Соглашение между               I полугодие    Таможенный комитет
Правительством Республики       2002 года     Министерства
Казахстан и Правительством                    государственных доходов
Латвийской Республики о                       Республики Казахстан
сотрудничестве и взаимопомощи
в таможенных делах
Соглашение между               в течение      Министерство труда и
Правительством Республики      2002 года      социальной защиты
Казахстан и Правительством                    населения Республики
Латвийской Республики о                       Казахстан
взаимном сотрудничестве в
области социального
обеспечения
Соглашение между               I полугодие    Комитет по инвестициям
Правительством Республики       2002 года     Министерства иностранных
Казахстан и Правительством                    дел Республики Казахстан
Латвийской Республики о
поддержке и взаимной защите
инвестиций
Соглашение между               I полугодие    Министерство культуры,
Правительством Республики       2002 года     информации и
Казахстан и Правительством                    общественного согласия
Латвийской Республики о                       Республики Казахстан
развитии сотрудничества в
культурно-гуманитарной сфере
Соглашение между               I полугодие    Агентство финансовой
Правительством Республики       2002 года     полиции Республики
Казахстан и Правительством                    Казахстан, Министерство
Латвийской Республики о                       государственных доходов
сотрудничестве и обмене                       Республики Казахстан
информацией в области борьбы с
экономическими преступлениями
и нарушениями налогового
законодательства
Соглашение между               I полугодие    Министерство юстиции
Правительством Республики       2002 года     Республики Казахстан
Казахстан и Правительством
Латвийской Республики об
обмене правовой информацией
Соглашение между               I полугодие    Министерство сельского
Министерством сельского         2002 года     хозяйства Республики
хозяйства Республики Казахстан                Казахстан
и Министерством земледелия
Латвийской Республики о
сотрудничестве в области
сельского хозяйства
________________________________________________________________________
2   Развитие торгово-экономического
сотрудничества:
Рассмотреть возможность        в течение      Министерство экономики и
сотрудничества в области       2002 года      торговли Республики
деревообрабатывающей, пищевой,                Казахстан, Министерство
фармацевтической                              здравоохранения
промышленности, строительства,                Республики Казахстан
проведение переговоров и
встреч, поиск казахстанских
партнеров
Осуществлять на взаимной       постоянно      Министерство экономики и
основе обмен информацией по                   торговли Республики
вопросам действующего                         Казахстан, Министерство
законодательства, регулирующего               транспорта и коммуникаций
внешнеэкономическую                           Республики Казахстан,
деятельность                                  Министерство энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан,
Комитет по инвестициям
Министерства иностранных
дел Республики Казахстан,
Министерство сельского
хозяйства Республики
Казахстан
Продолжить работу по          постоянно      Союз торгово-промышленных
проведению миссий                            палат Республики
бизнесменов Казахстана и                     Казахстан (по
Латвии                                       согласованию)
Провести переговоры между     I полугодие    Министерство экономики и
Республикой Казахстан и        2002 года     торговли Республики
Латвийской Республикой по                    Казахстан (созыв),
доступу на рынок Казахстана                  Министерство иностранных
импортных товаров и услуг                    дел Республики Казахстан,
Министерство юстиции
Республики Казахстан,
Министерство сельского
хозяйства Республики
Казахстан, Министерство
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан,
Министерство энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан,
Министерство труда и
социальной защиты
населения Республики
Казахстан, Министерство
государственных доходов
Республики Казахстан,
Министерство финансов
Республики Казахстан,
Национальный Банк
Республики Казахстан
(по согласованию)
___________________________________________________________________________
3    Активизация сотрудничества
в области транспорта и
коммуникаций:
Проработать вопрос о          I квартал      Министерство транспорта и
возможности проведения        2002 года      коммуникаций Республики
трехсторонних переговоров                    Казахстан,
между Республикой Казахстан,                 Республиканское
Латвийской Республики и                      государственное
Российской Федерацией с                      предприятие "Казакстан
целью определения тарифной                   темiр жолы" (по
политики по использованию                    согласованию),
возможностей портовых                        Министерство иностранных
структур Латвии для транзита                 дел Республики Казахстан
казахстанских грузов
Провести первое заседание     I квартал      Министерство транспорта и
совместной комиссии в         2002 года      коммуникаций Республики
соответствии с                               Казахстан,
Соглашением между Правительством            Республиканское
Республики Казахстан и                       государственное
Правительством Латвийской                    предприятие "Казакстан
Республики об использовании                  темiр жолы"
портов Латвийской Республики                 (по согласованию),
для обработки и                              закрытое акционерное
транспортировки грузов                       общество "Национальная
Республики Казахстан                         морская судоходная
от 19 мая 1998 года                          компания
"Казмортрансфлот"
(по согласованию),
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
Рассмотреть возможность       в течение      Министерство транспорта и
подготовки казахстанских      2002 года      коммуникаций Республики
специалистов в морских учебных               Казахстан, закрытое
заведениях и стажировки в                    акционерное общество
крупных судоходных компаниях                 "Национальная морская
Латвийской Республики                        судоходная компания
"Казмортрансфлот"
(по согласованию)
Рассмотреть возможность       I квартал      Министерство транспорта и
организации первого           2002 года      коммуникаций Республики
заседания Смешанной комиссии                 Казахстан, Министерство
в соответствии с                             иностранных дел
Соглашением между Правительством            Республики Казахстан
Республики Казахстан и
Правительством Латвийской
Республики о международном
автомобильном сообщении
от 19 мая 1998 года
Оказывать содействие          постоянно      Комитет гражданской
развитию сотрудничества в                    авиации Министерства
области гражданской авиации                  транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Оказывать содействие обмену   постоянно      Министерство транспорта и
опытом и необходимыми                        коммуникаций Республики
информационными материалами,                 Казахстан, открытое
а также проведению конференций               акционерное общество
и семинаров в сфере                          "Казахтелеком"
телекоммуникаций и высоких                   (по согласованию),
информационных технологий                    Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
4    Развитие сотрудничества в
нефтяной отрасли:
Рассмотреть возможность       в течение      Министерство энергетики и
проведения четырехсторонних   2002 года      минеральных ресурсов
переговоров между Республикой                Республики Казахстан,
Казахстан, Латвийской                        закрытое акционерное
Республикой, Российской                      общество "Национальная
Федерацией и Республикой                     компания "Транспорт Нефти
Беларусь по согласованию                     и Газа" (по
вопросов транзитных квот и                   согласованию),
тарифов                                      Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
5    Активизация сотрудничества
в области туризма:

Қазақстан-латвия сауда-экономикалық ынтымақтастығы жөніндегі үкiметаралық комиссиясының 2001 жылғы 5 қыркүйектегi Астана қаласындағы бiрiншi мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 30 қараша N 1549
Қазақстан-латвия сауда-экономикалық ынтымақтастығы жөнiндегi үкiметаралық комиссиясының 2001 жылғы 5 қыркүйектегi Астана қаласындағы бiрiншi мәжілісi барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру және қазақстан-латвия ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан-латвия сауда-экономикалық ынтымақтастығы жөнiндегi үкiметаралық комиссиясының 2001 жылғы 5 қыркүйектегi бiрiншi мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де
мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) және мүдделi ұйымдар (келiсiм
бойынша) Жоспарда көзделген тапсырмаларды орындау жөнiнде нақты шаралар
қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi кемiнде
жарты жылда бiр рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан
Республикасының Yкiметiн хабардар етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 30 қарашадағы
N 1549 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан-латвия сауда-экономикалық ынтымақтастығы жөніндегi
үкiметаралық комиссиясының 2001 жылғы 5 қыркүйектегі бiрiнші
мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен
уағдаластықтарды iске асыру жөніндегі iс-шаралар
ЖОСПАРЫ
___________________________________________________________________________
Р/с|              Iс-шара            | Орындау |   Орындауға жауаптылар
N |                                 | мерзiмi |
___|_________________________________|_________|___________________________
1                  2                     3                 4
___________________________________________________________________________
1  Шарттық-құқықтық базаны кеңейту:
Мынадай құжаттардың жобаларын қол
қоюға дайындау.
Қазақстан Республикасының Үкiметi     2002    Қазақстан Республикасының
мен Латвия Республикасының Үкiметi   жылдың   Ішкі істер министрлігі
арасындағы ұйымдасқан қылмысқа,     1 жарты.
есiрткi құралдары мен психотроптық  жылдығы
заттардың заңсыз айналымына және
қылмыстың басқа да қауiптi түр.
лерiне қарсы күрестегi ынтымақтас.
тық туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының Үкiметi     2002    Қазақстан Республикасы
мен Латвия Республикасының Үкiметi   жылдың   Мемлекеттік кіріс
арасындағы Кеден iсiндегi           1 жарты.  министрлігінің Кеден
ынтымақтастық пен өзара көмек       жылдығы   комитеті
туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының Үкiметi     2002    Қазақстан Республикасының
мен Латвия Республикасының Үкiметi   жылдың   Еңбек және халықты әлеу.
арасындағы Әлеуметтiк қамсызданды.   ішінде   меттік қорғау министрлігі
ру саласындағы өзара ынтымақтастық
туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының Үкiметi     2002    Қазақстан Республикасы
мен Латвия Республикасының Үкiметi   жылдың   Сыртқы істер министрлігі.
арасындағы Инвестицияларды қолдау   1 жарты.  нің Инвестициялар жөнін.
және өзара қорғау туралы келiсiм     жылдығы  дегі комитеті
Қазақстан Республикасының Үкiметi     2002    Қазақстан Республикасының
мен Латвия Республикасының Үкiметi   жылдың   Мәдениет, ақпарат және
арасындағы Мәдени-гуманитарлық      1 жарты.  қоғамдық келісім
саладағы ынтымақтастықты дамыту      жылдығы  министрлігі
туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының Үкiметi     2002    Қазақстан Республикасының
мен Латвия Республикасының Yкiметi   жылдың   Қаржы полициясы агенттігі,
арасындағы Экономикалық қылмысқа    1 жарты.  Қазақстан Республикасының
және салық заңнамасын бұзушылыққа    жылдығы  Мемлекеттік кіріс
қарсы күрес саласындағы ынтымақтас.           министрлігі
тық және ақпарат алмасу туралы
келiсiм
Қазақстан Республикасының Үкiметi     2002    Қазақстан Республикасының
мен Латвия Республикасының Үкiметi   жылдың   Әділет министрлігі
арасындағы Құқықтық ақпарат         1 жарты.
алмасу туралы келiсiм                жылдығы
Қазақстан Республикасының Ауыл        2002    Қазақстан Республикасының
шаруашылығы министрлiгi мен Латвия   жылдың   Ауыл шаруашылығы
Республикасының Егiн шаруашылығы    1 жарты.  министрлігі
министрлiгi арасындағы Ауыл          жылдығы
шаруашылығы саласындағы ынтымақ.
тастық туралы келiсiм
2  Сауда-экономикалық ынтымақтас.
тықты дамыту:
Ағаш өңдеу, тамақ, фармацевтика       2002    Қазақстан Республикасының
өнеркәсiбi, құрылыс саласындағы      жылдың   Экономика және сауда
ынтымақтастықтың мүмкiндiгін         ішінде   министрлігі, Қазақстан
қарастыру, келiссөздер мен                    Республикасының Денсаулық
кездесулер өткiзу, қазақстандық               сақтау министрлігі
әрiптестердi iздестiру
Сыртқы экономикалық қызметтi        тұрақты   Қазақстан Республикасының
реттейтiн қолданыстағы заңнаманың             Экономика және сауда
мәселелерi бойынша өзара негізде              министрлігі, Қазақстан
ақпарат алмасуды жүзеге асыру                 Республикасының Көлiк және
коммуникациялар министр.
лiгi, Қазақстан
Республикасының Энергети.
ка және минералдық
ресурстар министрлiгi,
Қазақстан Республикасы
Сыртқы iстер министрлiгi.
нiң Инвестициялар
жөнiндегi комитетi,
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлiгi
Қазақстан және Латвия бизнесмен.    тұрақты   Қазақстан Республикасының
дерiнiң миссияларын өткiзу жөнiн.             Сауда-өнеркәсіп палата.
дегi жұмыстарды жалғастыру                    ларының одағы (келiсiм
бойынша)
Қазақстан Республикасы мен Латвия     2002    Қазақстан Республикасының
Республикасы арасында импорттық      жылдың   Экономика және сауда
тауарлар мен қызмет көрсетулердiң   1 жарты.  министрлігі (шақыру),
Қазақстан рыногына кiруi жөнiнде    жылдығы   Қазақстан Республикасының
келiссөздер жүргізу                           Сыртқы iстер министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Әдiлет министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникация.
лар министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минерал.
дық ресурстар министрлі.
гі, Қазақстан
Республикасының Еңбек
және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгі,
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк кiрiс
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Қаржы
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Ұлттық
Банкi (келiсiм бойынша)
3  Көлiк және коммуникациялар
саласындағы ынтымақтастықты
жандандыру:
Қазақстан жүктерiнiң транзитi         2002    Қазақстан Республикасының
үшiн Латвияның айлақтық              жылдың   Көлік және коммуникациялар
құрылымдарының мүмкiндiктерiн      І тоқсаны  министрлігі, "Қазақстан
пайдалану жөнiнде тарифтiк                    темiр жолы" республикалық
саясатты айқындау мақсатында                  мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы, Латвия                (келiсiм бойынша),
Республикасы және Ресей                       Қазақстан Республикасының
Федерациясы арасында үш жақты                 Сыртқы істер министрлігі
келiссөздер жүргiзу мүмкiндiгі
туралы мәселенi пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкiметi     2002    Қазақстан Республикасының
мен Латвия Республикасының Үкiметi   жылдың   Көлік және коммуникация.
арасындағы Қазақстан Республикасы. І тоқсаны  лар министрлігі,
ның жүктерiн өңдеу және тасымалдау            "Қазақстан темiр жолы"
үшiн Латвия Республикасының айлақ.            республикалық мемлекеттiк
тарын пайдалану туралы 1998 жылғы             кәсiпорны (келiсiм
19 мамырдағы келiсiмге сәйкес                 бойынша),
бiрлескен комиссияның бiрiншi                 "Казмортрансфлот" ұлттық
мәжiлiсiн өткiзу                              теңiз кеме қатынасы
компаниясы" жабық акцио.
нерлiк қоғамы (келiсiм
бойынша), Қазақстан
Республикасының Сыртқы
iстер министрлiгi
Латвия Республикасының теңiз оқу      2002    Қазақстан Республикасының
орындарында қазақстандық маман.      жылдың   Көлік және коммуникациялар
дарды даярлау және iрi кеме          ішінде   министрлігі,
қатынасы компанияларында тәжiри.              "Казмортрансфлот" ұлттық
беден өткiзу мүмкiндiгiн қарастыру            теңiз кеме қатынасы
компаниясы жабық
акционерлiк қоғамы"
(келiсiм бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкiметi     2002    Қазақстан Республикасының
мен Латвия Республикасының Үкiметi   жылдың   Көлік және коммуникациялар
арасындағы Халықаралық автомобиль  І тоқсаны  министрлігі, Қазақстан
қатынасы туралы 1998 жылғы                    Республикасының Сыртқы
19 мамырдағы келiсiмге сәйкес                 істер министрлігі
Аралас комиссияның бiрiншi мәжiлi.
сiн ұйымдастырудың мүмкiндiгiн
қарастыру
Азаматтық авиация саласындағы       тұрақты   Қазақстан Республикасының
ынтымақтастықты дамытуға жәрдем               Көлік және коммуникация.
көрсету                                       лар министрлігiнiң
Азаматтық авиация комитетi
Телекоммуникациялар мен жоғары      тұрақты   Қазақстан Республикасының
ақпараттық технологиялар саласында            Көлік және коммуникациялар
тәжiрибе және қажеттi ақпараттық             министрлігі, "Қазақтелеком"
материалдар алмасуға, сондай-ақ               ашық акционерлік қоғамы
конференциялар мен семинарлар                 (келiсiм бойынша),
өткiзуге жәрдем көрсету                       Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi
4. Мұнай саласындағы ынтымақтастықты
дамыту:
Қазақстан Республикасы, Латвия        2002    Қазақстан Республикасының
Республикасы, Ресей Федерациясы      жылдың   Энергетика және минералдық
және Беларусь Республикасы           ішінде   ресурстар министрлігі,
арасында Транзиттiк квоталар мен              "Мұнай мен Газды
тарифтер мәселелерiн келiсу                   тасымалдау" ұлттық
жөнiнде төртжақты келiссөздер                 компаниясы" жабық акцио.
жүргізудің мүмкiндігiн қарастыру              нерлiк қоғамы (келiсiм
бойынша), Қазақстан
Республикасының Сыртқы
iстер министрлiгі
5  Туризм саласындағы ынтымақтас.      тұрақты   Қазақстан Республикасының
тықты жандандыру:                             Туризм және спорт жөнінде.
гі агенттігі, Қазақстан
Республикасының Сыртқы
істер министрлігі

1) обмен информацией о        постоянно      Агентство Республики
туристских возможностях                   Казахстан по туризму и
Республики Казахстан и                    спорту, Министерство
Латвийской Республики,                    иностранных дел
2) взаимное привлечение                      Республики Казахстан
инвестиций и грантов в
развитие туристской
инфраструктуры
Казахстана и Латвии
__________________________________________________________________________
6    Развитие сотрудничества в
области сельского хозяйства:
1) проведение                 постоянно      Министерство сельского
сельскохозяйственных                      хозяйства Республики
ярмарок и выставок с                      Казахстан
участием казахстанских и
латвийских фирм и
организаций,
2) производство и переработка
сельскохозяйственных
продуктов,
3) осуществление
взаимовыгодных экспортных
поставок сельскохозяйственной
продукции,
4) обмен опытом и
информационными материалами,
5) реализация инвестиционных
проектов и создание
совместных предприятий
___________________________________________________________________________
7    Развитие сотрудничества в
сфере здравоохранения и
медицины:
1) в области санитарно-       постоянно      Министерство
эпидемиологического                       здравоохранения
нормирования, в решении                   Республики Казахстан
проблем охраны здоровья
матери и ребенка,
ВИЧ-инфекции, туберкулеза
и наркомании,
2) в регулярном обмене
информацией о новых
лекарственных средствах,
состоянии рынка
лекарственных средств,
изделий медицинского
назначения, медицинской
техники, приборов и
средств контроля за
состоянием
производственной сферы, а
также результатами
научных исследований,
новых достижений в
области медицины
___________________________________________________________________________
8    Отчет о реализации            один раз в     Министерство экономики и
договоренностей,              полугодие      торговли Республики
достигнутых в ходе первого                   Казахстан (созыв),
заседания                                    Министерство юстиции
Казахстанско-латвийской                      Республики Казахстан,
межправительственной комиссии                Министерство сельского
по торгово-экономическому                    хозяйства Республики
сотрудничеству                               Казахстан, Министерство
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан,
Министерство внутренних
дел Республики Казахстан,
Министерство энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан,
Министерство
государственных доходов
Республики Казахстан,
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан,
Министерство труда и
социальной защиты
населения Республики
Казахстан, Министерство
культуры, информации и
общественного согласия
Республики Казахстан,
Министерство
здравоохранения
Республики Казахстан,
Агентство финансовой
полиции Республики
Казахстан, Агентство
Республики Казахстан по
туризму и спорту,
Национальный Банк
Республики Казахстан
(по согласованию), Союз
торгово-промышленных
палат Республики
Казахстан (по
согласованию), закрытое
акционерное общество
"Национальная компания
"Транспорт Нефти и Газа"
(по согласованию),
открытое акционерное
общество "Казахтелеком"
(по согласованию),
закрытое акционерное
общество "Национальная
морская судоходная
компания
"Казмортрансфлот" (по
согласованию),
Республиканское
государственное
предприятие "Казакстан
темiр жолы" (по
согласованию)
__________________________________________________________________________

1) Қазақстан Республикасы мен
Латвия Республикасының туристiк
мүмкiндiктерi туралы ақпарат
алмасу;
2) Қазақстан мен Латвияның туристiк
инфрақұрылымын дамытуға инвестиция.
лар мен гранттарды өзара тарту
6  Ауыл шаруашылығы саласындағы        тұрақты   Қазақстан Республикасының
ынтымақтастықты дамыту:                       Ауыл шаруашылығы
министрлiгi
1) қазақстандық және латвиялық
фирмалар мен ұйымдардың
қатысуымен ауыл шаруашылығы
жәрмеңкелерi мен көрмелерiн
өткiзу;
2) ауыл шаруашылығы өнiмдерiн
өндiру және қайта өңдеу;
3) ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң
өзара тиiмдi экспорттық жеткi.
зiлiмдерiн жүзеге асыру;
4) тәжiрибе және ақпараттық материал.
дар алмасу;
5) инвестициялық жобаларды іске асыру
және бірлескен кәсіпорындар құру
7  Денсаулық сақтау және медицина      тұрақты   Қазақстан Республикасының
саласындағы ынтымақтастықты                   Денсаулық сақтау
дамыту:                                       министрлігі
1) санитарлық-эпидемиологиялық
нормалау саласында, ана мен бала.
ның денсаулығын қорғау, ВИЧ-індеті,
туберкулезбен нашақорлық
проблемаларын шешуде;
2) жаңа дәрілік құралдар, дәрілік
құралдардың, медициналық мақсат.
тағы бұйымдардың,
медициналық техниканың, өндірістік
сала жай-күйіне бақылау аспаптары
мен құралдары рыногының ахуалы
туралы тұрақты ақпаратты, сондай-ақ
медицина саласындағы ғылыми
зерттеулердің, жаңа жетістіктердің
нәтижелерін алмасуда
8  Қазақстан-латвия сауда-экономика.    жарты.   Қазақстан Республикасының
лық ынтымақтастық жөніндегi         жылдықта  Экономика және сауда
үкiметаралық комиссиясының          бір рет   министрлігі (шақыру),
бiрiншi мәжiлiсiнiң барысында қол             Қазақстан Республикасының
жеткiзiлген уағдаластықтарды iске             Әдiлет министрлiгi,
асыру туралы есеп                             Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Көлiк және
коммуникациялар министр.
лігi, Қазақстан
Республикасының Iшкi
iстер министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк кiрiс
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Сыртқы
істер министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтiк қорғау
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Қаржы
полициясы агенттiгi,
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт
жөнiндегi агенттiгi,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi (келiсiм
бойынша), Қазақстан
Республикасының
Сауда-өнеркәсiптiк
палаталарының одағы
(келiсiм бойынша), "Мұнай
және Газ тасымалы" ұлттық
компаниясы" жабық акционер.
лік қоғамы (келісім
бойынша), "Қазақтелеком"
ашық акционерлік қоғамы,
"Казмортрансфлот" ұлттық
теңіз кеме қатынасы
компаниясы" жабық акцио.
нерлік қоғамы (келiсiм
бойынша), "Қазақстан темiр
жолы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны
(келiсiм бойынша)
___________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Жұманазарова А.Б.