О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2001 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2001 года N 1669
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года N 369 U000369_ "Об учреждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект
распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении
Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства
Казахстана в 2001 году".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Распоряжение
Президента Республики Казахстан
О присуждении Государственной стипендии видным деятелям
литературы и искусства Казахстана в 2001 году
1. Утвердить прилагаемый персональный состав лиц, представленный на
присуждение Государственной стипендии видным деятелям литературы и
искусства Казахстана в 2001 году.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к распоряжению Президента
Республики Казахстан от
от_______ 2001 года N ___
Персональный состав
лиц, представленных к присуждению Государственной стипендии
видным деятелям литературы и искусства
Казахстана в 2001 году
Деятели литературы
Айтхожина Марфуга              - 1936 года рождения, поэтесса
Аксункарулы Серик              - 1950 года рождения, поэт
Ашимов (Тарази) Аким           - 1933 года рождения, прозаик, заслуженный
деятель
Ахметова Куляш                 - 1946 года рождения, поэтесса
Бельгер                        - 1934 года рождения, писатель, публицист,
Герольд Карлович                 лауреат Президентской премии мира и
духовного согласия
Жаканов Илья                   - 1936 года рождения, писатель, искусствовед
Жумадилов Кабдеш               - 1936 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Жунусов Сакен                  - 1934 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Журтбаев Турсун                - 1951 года рождения, писатель,
литературовед
Искаков Калихан                - 1935 года рождения, прозаик, заслуженный
деятель, лауреат Государственной премии
Канатбаев Дуйсенбек            - 1940 года рождения, поэт
Кумарова Шарбану               - 1936 года рождения, прозаик, лауреат
премии "Алаш"
Муратбеков Саин                - 1936 года рождения, прозаик
Мырзалиев Кадыр                - 1935 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Нургалиев Утежан               - 1938 года рождения, поэт, лауреат премии
"Алаш"
Салыкбаева Гульнар             - 1962 года рождения, поэтесса
Самитулы Жаксылык              - 1940 года рождения, прозаик, лауреат
Государственной премии КНР
Сараев Анес                    - 1937 года рождения, прозаик, лауреат
Государственной премии
Сарсеке Медеу                  - 1936 года рождения, писатель
Сериккалиев Зейнолла           - 1938 года рождения, литературный критик,
заслуженный деятель
Тохтамов Турган                - 1940 года рождения, прозаик
Чернова                        - 1947 года рождения, поэтесса
Надежда Михайловна
Деятели искусства
Абилов Шахмардан               - 1950 года рождения, народный артист
Апрымов Серик                  - 1960 года рождения, заслуженный деятель
Ахмедьяров Каршымбай           - 1946 года рождения, народный артист,
лауреат Государственной премии
Ашимов Асанали                 - 1937 года рождения, народный артист
СССР, лауреат Государственной премии СССР
и Казахской ССР
Аширбекова Роза                - 1938 года рождения, народная артистка
Байбосынов Кайрат              - 1950 года рождения, народный артист,
лауреат Государственной премии
Баспакова Жания                - 1966 года рождения, заслуженный деятель
Габдиев Рысбай                 - 1938 года рождения, народный артист
Есимов Гафиз                   - 1947 года рождения, народный артист
Кастеева Зарема                - 1947 года рождения, народная артистка
Кесоглу Лаки                   - 1937 года рождения, народный артист
Кенжеков Алтынбек              - 1941 года рождения, народный артист
Клушкин                        - 1937 года рождения, народный артист
Юрий Степанович
Мангитаев Мынжасар             - 1937 года рождения, композитор,
заслуженный деятель
Мухамедкызы Майра              - 1967 года рождения, заслуженная артистка,
лауреат международных конкурсов
Мухамедьярова Раиса            - 1939 года рождения, заслуженная артистка
Нарымбетов Сатыбалды           - 1946 года рождения, заслуженный деятель
Оразбаев Сабит                 - 1936 года рождения, народный артист,
лауреат Государственной премии
Рахмадиев Еркегали             - 1930 года рождения, народный артист СССР,
лауреат Государственной премии
Рымбаева Роза                  - 1957 года рождения, народная артистка,
лауреат международных конкурсов
Садыкова Раиса                 - 1944 года рождения, заслуженный деятель
Смагулов Асылболат             - 1951 года рождения, заслуженный артист
Сыгай Аширбек                  - 1947 года рождения, заслуженный деятель,
лауреат Государственной премии
Тарская                        - 1939 года рождения, заслуженная артистка
Татьяна Николаевна
Усенбаева Нуржамал             - 1958 года рождения, народная артистка,
лауреат Государственной премии
Хасангалиев Ескендир           - 1940 года рождения, народный артист
Шарипова Фарида                - 1937 года рождения, народная артистка
СССР, лауреат Государственных премий СССР
и Казахской ССР
Шугыла Сапаргаликызы           - 1972 года рождения,
балетмейстер-постановщик Национального
театра оперы и балета им. К.Байсеитовой
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

Қазақстан Республикасы Президентінің "2001 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне Мемлекеттік стипендия беру туралы" өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 21 желтоқсан N 1669 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлеріне Мемлекеттік стипендия тағайындау туралы" 2000 жылғы 3 сәуірдегі N 369 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің "2001 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлеріне Мемлекеттік стипендия беру туралы" өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Өкімі 2001 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер
қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия беру туралы
1. Қоса беріліп отырған 2001 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлерінің Мемлекеттік стипендиясына ұсынылған адамдардың дербес құрамы бекітілсін.
2. Осы өкім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2001 жылғы "___" ________
N ___ өкіміне
қосымша
2001 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер
қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия беруге ұсынылған
адамдардың дербес құрамы Әдебиет қайраткерлерi
Айтхожина Марфуға               - 1936 жылы туған, ақын
Ақсұңқарұлы Серік               - 1950 жылы туған, ақын
Әшiмов (Тарази) Әкiм            - 1933 жылы туған, прозашы, еңбек
сiңiрген қайраткер
Ахметова Күләш                  - 1946 жылы туған, ақын
Бельгер                         - 1934 жылы туған, жазушы, публицист,
Герольд Карлович                  Президенттiң бейбiтшiлiк және
рухани келiсiм сыйлығының лауреаты
Жақанов Илья                    - 1936 жылы туған, жазушы, өнертанушы
Жұмадiлов Қабдеш                - 1936 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Жүнiсов Сәкен                   - 1934 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Жұртбаев Тұрсын                 - 1951 жылы туған, жазушы,
әдебиеттанушы
Ысқақов Қалихан                 - 1935 жылы туған, жазушы, еңбек
сiңiрген қайраткер, Мемлекеттiк
сыйлықтың лауреаты
Қанатбаев Дүйсенбек             - 1940 жылы туған, ақын
Құмарова Шәрбану                - 1936 жылы туған, прозашы, "Алаш"
сыйлығының лауреаты
Мұратбеков Сайын                - 1936 жылы туған, прозашы
Мырзалиев Қадыр                 - 1935 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Нұрғалиев Өтежан                - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
сыйлығының лауреаты
Салықбаева Гүлнар               - 1962 жылы туған, ақын
Сәмитұлы Жақсылық               - 1940 жылы туған, прозашы, ҚХР
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Сараев Әнес                     - 1937 жылы туған, жазушы,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Сәрсеке Медеу                   - 1936 жылы туған, жазушы
Серiкқалиев Зейнолла            - 1938 жылы туған, әдебиет
сыншысы, еңбек сiңiрген қайраткер
Тохтамов Тұрған                 - 1940 жылы туған, прозашы
Чернова                         - 1947 жылы туған, ақын
Надежда Михайловна
Өнер қайраткерлерi
Әбiлов Шахмардан                - 1950 жылы туған, халық артисi
Апрымов Серiк                   - 1960 жылы туған, еңбек сiңiрген
қайраткер
Ахмедияров                      - 1946 жылы туған, халық артисi,
Қаршымбай                         Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Әшiмов Асанәлi                  - 1937 жылы туған, КСРО халық артисi,
КСРО және Қазақ КСР Мемлекеттiк
сыйлықтарының лауреаты
Әшiрбекова Роза                 - 1938 жылы туған, халық артисi
Байбосынов Қайрат               - 1950 жылы туған, халық артисi,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Баспақова Жәния                 - 1966 жылы туған, еңбек сiңiрген
қайраткер
Ғабдиев Рысбай                  - 1938 жылы туған, халық артисi
Есiмов Ғафиз                    - 1947 жылы туған, халық артисi
Қастеева Зарема                 - 1947 жылы туған, халық артисi
Кесоглу Лаки                    - 1937 жылы туған, халық артисi
Кенжеков Алтынбек               - 1941 жылы туған, халық артисi
Клушкин                         - 1937 жылы туған, халық артисi
Юрий Степанович
Маңғытаев Мыңжасар              - 1937 жылы туған, композитор, еңбек
сiңiрген қайраткер
Мұхамедқызы Майра               - 1967 жылы туған, еңбек сiңiрген
артист, халықаралық конкурстардың
лауреаты
Мұхамедиярова Раиса             - 1939 жылы туған, еңбек сiңiрген
артист
Нарымбетов                      - 1946 жылы туған, еңбек сiңiрген
Сатыбалды                         қайраткер
Оразбаев Сәбит                  - 1936 жылы туған, халық артисi,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Рахмадиев Еркеғали              - 1930 жылы туған, КСРО халық артисi,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Рымбаева Роза                   - 1957 жылы туған, халық артисi,
халықаралық конкурстардың лауреаты
Садықова Раиса                  - 1944 жылы туған, еңбек сiңiрген
қайраткер
Смағұлов Асылболат              - 1951 жылы туған, еңбек сiңiрген
артист
Сығай Әшiрбек                   - 1947 жылы туған, еңбек сiңiрген
қайраткер, Мемлекеттiк сыйлықтың
лауреаты
Тарская                         - 1939 жылы туған, еңбек сiңiрген
артист
Татьяна Николаевна
Үсенбаева Нұржамал              - 1958 жылы туған, халық артисi,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Хасанғалиев Ескендiр            - 1940 жылы туған, халық артисi
Шәрiпова Фарида                 - 1937 жылы туған, КСРО халық артисi,
КСРО және Қазақ КСР Мемлекеттiк
сыйлықтарының лауреаты
Шұғыла                          - 1972 жылы туған, К.Байсейiтова
Сапарғалиқызы                     атындағы Ұлттық опера және балет
театрының қоюшы балетмейстерi