Об утверждении Программы создания единой системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года N 114.
В соответствии с Планом мероприятий по реализации U000359_ Государственной программы обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Программу создания единой системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента его подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2002 года N 114
Программа
создания единой системы учета данных
радиоизлучающих средств,
работающих на территории Республики Казахстан
1. Паспорт программы
Наименование
Программа создания единой системы учета данных радиоизлучающих
средств, работающих на территории Республики Казахстан.
Основание для разработки
Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года № 359 "О Государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы".
Цель программы
Создания единой системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики Казахстан.
Задачи программы
Создание единой системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики для решения следующих задач:
1) учет владельцев радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств (пользователи радиочастотного спектра);
2) учет радиочастот, закрепленных за радиоэлектронными средствами и высокочастотными устройствами;
3) учет радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, a также их технических параметров;
4) автоматизация ввода данных в программно-аппаратную базу данных;
5) составление сводных отчетов и таблиц.
Объем и источник финансирования
Финансирование Программы предусматривается за счет и в пределах средств республиканского бюджета, намечаемых к выделению в 2003 году по программе N 44 "Создание системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств" на сумму 57,5 миллионов тенге. В 2002 году мероприятия по выполнению Программы затрат не требуют.

Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле шығаратын құралдардың деректерiн есепке алудың бірыңғай жүйесiн құру бағдарламасын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 26 қаңтар N 114
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 U000359_ Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының ақпараттық қауіпсiздігін қамтамасыз етудің 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiліп отырған Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс
iстейтiн Радиосәуле шығаратын құралдардың деректерiн есепке алудың
бiрыңғай жүйесiн құру бағдарламасы бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлiк
және коммуникациялар министрлiгiне жүктелсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған сәтiнен бастап күшiне енедi және
жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2002 жылғы 26 қаңтардағы
N 114 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле
шығаратын құралдардың деректерiн есепке алудың бiрыңғай жүйесiн құру
БАҒДАРЛАМАСЫ
1. Бағдарламаның паспорты
Атауы
Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле
шығаратын құралдардың деректерiн есепке алудың бiрыңғай жүйесiн құру
бағдарламасы.
Әзiрлеу үшiн негiз
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының
ақпараттық қауіпсiздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған
мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359
U000359_
Жарлығы.
Бағдарламаның мақсаты
Республика аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле шығарушы құралдардың
деректерiн есепке алудың бiрыңғай жүйесiн құру.
Бағдарламаның мiндеттерi
Мынадай:
1) радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың иелерi (радиожиілік спектрiн пайдаланушылар) жөнiндегi деректердi есепке алу;
2) осы радиоэлектрондық құралдарға және жоғары жиiлiктi құрылғыларға бекiтiлген радиожиiлiктердi есепке алу;
3) радиоэлектрондық құралдарды және жоғары жиiлiктi құрылғыларды, сондай-ақ олардың техникалық параметрлерiн есепке алу;
4) бағдарламалық-аппараттық деректер қорына деректердi енгiзудi автоматтандыру;
5) жиынтық есеп берулердi және кестелердi құру мiндеттерiн шешу үшiн республика аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле шығаратын құралдардың дерекқорын есепке алудың бiрыңғай жүйесiн құру.
Қаржыландыру көзi және көлемi
Бағдарламаны қаржыландыру N 44 "Радиожиiлік спектр және радиоэлектрондық құралдардың мониторинг жүйесiн құру" бағдарламасы бойынша 2003 жылы бөлiнуi белгiленген 57,5 миллион теңге сомасына республикалық бюджет қаражаты есебiнен және шегiнде көзделедi. 2002 жылы Бағдарламаны орындау жөнiндегi iс-шаралар шығындарды талап етпейдi.

Сроки реализации - 2002-2003 года
Государственный заказчик - администратор программы Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Введение
Основанием для разработки является Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 "О Государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы".
Программа создания единой системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики Казахстан (далее - Программа) разработана в соответствии с пунктом 1.5 Плана мероприятий по реализации Государственной программы обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359.
Стремительные темпы развития телекоммуникационного рынка услуг привели к появлению на территории Республики Казахстан разнообразных радиоэлектронных систем, использующих радиочастотный спектр (далее - РЧС).
В современном мире развитая телекоммуникационная инфраструктура определяет нормальное функционирование национальной экономики. Телекоммуникационные ресурсы являются важной основой экономической, военной и политической мощи государства. Поэтому защита коммуникаций и радиочастотного спектра остается важнейшей сферой деятельности государства.
Совершенствование и укрепление национальной системы защиты указанных государственных ресурсов, является одной из сторон обеспечения информационной безопасности. Недостаточная их защищенность может привести к невосполнимой потере важной политической, экономической, научно- технической информации.
3. Анализ современного состояния проблемы
В настоящее время в Республике Казахстан для различных целей используются радиочастоты в диапазоне от 3 кГц до 400 ГГц.
Относительно высокая стоимость строительства и эксплуатации проводных и волоконно-оптических линий связи, возрастающие требования к мобильности систем связи, улучшение технических характеристик современных радиоэлектронных средств (далее - РЭС) и высокочастотных устройств (далее - ВЧУ), а также другие факторы обусловливают стремительное расширение сферы применения систем радиосвязи различного назначения.
В условиях бурно развивающегося телекоммуникационного рынка услуг, активного применения средств связи ведомственного, производственного и другого назначения необходимо создание единой системы полноценного учета РЧС, радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, работающих в различных диапазонах РЧС, а также юридических и физических лиц на территории Республики Казахстан, эксплуатирующих данные РЭС и ВЧУ.
До настоящего времени в Республике Казахстан используются устаревшие базы данных отдельных диапазонов РЧС и данные на бумажных носителях информации, в связи с чем отслеживание работающих радиоэлектронных средств, обнаружение источников радиопомех, проверка соответствия заявляемых параметров радиоэлектронных средств реальным крайне затруднено. Вследствие этого происходит использование радиочастотного спектра без постановки на учет в уполномоченном органе, что приводит к бесконтрольному его использованию и недопоступлению установленных платежей в республиканский бюджет.
Такое состояние дел представляет серьезную угрозу информационной безопасности государства.
Решению проблемы будет способствовать принятие комплексной целевой программы, предусматривающей создание единой системы учета данных радиоизлучающих средств и на этой основе проведение анализа использования радиочастотного спектра на территории Республики Казахстан.
Анализ исследований, посвященных проблеме постановки на учет всех радиоизлучающих средств, показывает, что важным условием эффективного ее решения является всесторонний подход, учитывающий основные этапы процессов получения, обработки, хранения и передачи информации в соответствии с заданными критериями.

Iске асыру мерзiмi - 2002-2003 жылдар
Мемлекеттiк тапсырыс берушi - бағдарламаның әкiмшiсi Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi.
2. Кiрiспе
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 Жарлығы бағдарламаны әзiрлеу үшiн негiз болып табылады.
Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле шығаратын құралдардың деректерiн есепке алудың бiрыңғай жүйесiн құру бағдарламасы (бұдан әрi - Бағдарлама) Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 1.5-тармағына сәйкес әзiрлендi.
Телекоммуникациялық қызмет көрсету рыногы қарқынды дамуы Қазақстан Республикасының аумағында радиожиiлiк спектрiн (бұдан әрi - РЖС) пайдаланушы алуан түрлi радиоэлектрондық жүйелердiң пайда болуына әкеп соқты.
Қазiргi дүниеде дамыған телекоммуникациялық инфрақұрылым ұлттық экономиканың қалыпты жұмыс iстеуiн анықтайды. Телекоммуникациялық ресурстар мемлекеттiң маңызды экономикалық, әскери және саяси қуаты болып табылады. Сондықтан да коммуникациялар мен радиожиілiк спектрiн қорғау мемлекет қызметiнiң аса маңызды саласы болып табылады.
Көрсетілген мемлекеттiк ресурстардың ұлттық қорғау жүйесiн жетiлдiру және нығайту ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз етудiң бiр қыры болып табылады. Олардың жеткілiктi түрде қорғалмауы маңызды саяси, экономикалық, ғылыми-техникалық ақпараттың орны толмайтын шығынына әкелiп соғуы мүмкiн.
3. Мәселенiң қазiргi жай-күйiн талдау
Қазiргi уақытта Қазақстан Республикасында түрлi мақсаттар үшiн 3 кГц-тен бастап 400-ГГц-ке дейiнгi диапазондағы радиожиіліктер пайдаланылады.
Өткiзгiш және талшықты-оптикалық байланыс желiлерiн салудың және пайдаланудың салыстырмалы жоғары құны, байланыс жүйелерінің ұтқырлығына күшейіп отырған талаптар, қазiргi заманғы радиоэлектрондық құралдар (бұдан әрi - РЭҚ) мен жоғары жиiлiктi құрылғылардың (бұдан әрi - ЖЖҚ) техникалық сипаттамаларының жақсаруы, сондай-ақ басқа да факторлар әртүрлi мақсаттағы радиобайланыс жүйелерiн қолдану саласының қарқыны кеңеюiн туындатады.
Телекоммуникациялық қызмет көрсету рыногы қарқынды дамып келе жатқан, ведомстволық, өндiрiстiк және басқа да мақсаттағы байланыс құралдары белсендi қолданылып отырған жағдайда РЖС-тi, РЖС-тiң әртүрлi диапазондарында жұмыс iстейтiн радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды, сондай-ақ осы РЭҚ пен ЖЖҚ-ны пайдаланатын Қазақстан Республикасының аумағындағы заңды және жеке тұлғаларды толыққанды есепке алудың бiрыңғай жүйесiн құру қажет.
Қазiргi уақытқа дейiн Қазақстан Республикасында РЖС жекелеген ауқымдарының ескiрген деректер қоры мен қағаз ақпарат көздерiндегi деректер пайдаланылады, осыған байланысты жұмыс iстейтiн радиоэлектрондық құралдарды қадағалау, радиокедергiлер көздерiн анықтау радиоэлектрондық құралдардың мәлiмдеген параметрлерінің iс жүзiндегiсiмен сәйкестiгiн тексеру өте қиын. Осының салдарынан радиожиілік спектрiн уәкiлеттi органға, мұның өзi, оны бақылаусыз пайдалануға және белгiленген төлемдердiң республикалық бюджетке толық түспеуiне әкеледi.
Iстiң мұндай жай-күйi мемлекеттiң ақпараттық қауiпсiздiгiне елеулi қатер төндiредi.
Проблеманы шешуге радиосәуле шығарушы құралдардың деректерiн есепке алудың бiрыңғай жүйесiн құруды көздейтiн кешендi мақсатты бағдарламаны қабылдау және осы негiзде Қазақстан Республикасының аумағында радиожиілік спектрiн пайдалануға талдау жүргiзу септiгiн тигiзедi.
Бүкiл радиосәуле шығаратын құралдарын есепке қою мәселесiне арналған зерттеулердi талдау, оны тиiмдi шешудің маңызды шарты берiлген өлшемдерге сәйкес ақпаратты алу, өңдеу, сақтау және беру процестерiнің негiзгi кезеңдерiн ескеретiн жан-жақты көзқарас қажет екенiн көрсетедi.

4. Цель и задачи Программы
Целью программы является создание единой системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики.
Для достижения указанной цели предусматривается выработка постановочных решений, проведение проектных работ, разработка логической структуры базы данных и программного обеспечения, опытная эксплуатация и инсталляция программно-аппаратной базы данных радиоизлучающих средств.
Реализация Программы направлена на решение следующих задач:
учет данных по владельцам РЭС и ВЧУ (пользователи РЧС),
учет радиочастот, закрепленных за данными РЭС и ВЧУ,
учет РЭС и ВЧУ, а также их технических параметров,
автоматизация ввода всех данных,
составление сводных отчетов и таблиц.
5. Основные направления и механизм реализации Программы
1. Анализ существующих программно-аппаратных средств в области использования РЧС, электромагнитной совместимости РЭС и учета эксплуатируемых РЭС и ВЧУ.
2. Проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ по разработке аппаратно-программной базы данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики Казахстан.
Реализация Программы осуществляется на основе государственного заказа на выполнение проекта соответствующего техническому заданию.
При этом администратор Программы обеспечивает работы по пункту 1 настоящей главы, а организация, прошедшая конкурсный отбор, работы по пункту 2 настоящей главы.
Основные этапы:
1) проведение анализа существующих программно-аппаратных средств и разработка технического задания "Создания единой аппаратно-программной системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики Казахстан";
2) проведение в соответствии с законодательством конкурсов на выполнение заданий Программы, определение на конкурсной основе исполнителя проекта. Обязательная государственная научно-техническая экспертиза созданной аппаратно-программной системы учета данных радиоизлучающих средств;
3) координация выполнения заданий Программы и текущий контроль;
4) подготовка промежуточных и итогового ответов;
5) государственная приемка результатов.
6. Необходимые ресурсы и источники финансирования
Финансирование Программы осуществляется за счет и в пределах средств, предусматриваемых в республиканском бюджете по программе N 44 "Создание системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств", на сумму 57,5 миллионов тенге. В рамках данной программы на 2003 год запланировано создание республиканской и региональных баз данных. В 2002 году мероприятия по выполнению Программы затрат не требуют.

4. Бағдарламаның мақсаты мен мiндеттерi
Бағдарламаның мақсаты Республика аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле шығарушы құралдардың деректерiн есепке алудың бiрыңғай жүйесiн құру болып табылады.
Көрсетiлген мақсатқа жету үшiн мәселе қою шешiмдерiн дайындау, жобалық жұмыстарды жүргiзу, деректер қорының қисынды құрылымын және бағдарламалық қамтамасыз етуiн әзiрлеу, оны тәжiрибелiк пайдалану және радиосәуле шығарушы құралдардың бағдарламалық-аппараттық деректер қорын орнату көзделедi.
Бағдарламаны iске асыру мынадай мiндеттердi шешуге бағытталады:
РЭҚ мен ЖЖҚ иелерiн (РЧС пайдаланушылар) есепке алу,
осы РЭҚ мен ЖЖҚ-ға бекiтiлген радиожиiлiктердi есепке алу,
РЭҚ мен ЖЖҚ, сондай-ақ олардың техникалық параметрлерiн есепке алу,
барлық деректердi енгiзудi автоматтандыру,
жиынтық есептер мен кестелердi жасау.
5. Бағдарламаның негiзгi бағыттары мен iске асыру тетiгi
1. РЖС пайдалану саласындағы қазiргi бағдарламалық-аппараттық құралдарды, РЭҚ электромагниттiк үйлесiмдiлiгi және пайдаланыстағы РЭҚ пен ЖЖҚ-ны есепке алуды талдау.
2. Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле шығаратын құралдардың аппараттық-бағдарламалық деректер қорын әзiрлеу жөнiндегi ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарды жүргiзу.
Бағдарламаны iске асыру тиiстi техникалық тапсырма жобасын орындауға арналған мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жүзеге асырылады.
Бұл ретте Бағдарламаның әкiмшiлерi осы тараудың 1-тармағы бойынша жұмысты қамтамасыз етедi, ал конкурстық iрiктеуден өткен ұйым осы тараудың 2 тармағы бойынша жұмысты қамтамасыз етедi.
Негiзгi кезеңдерi:
1) қазiргi бағдарламалық-аппараттық құралдарға талдау жүргiзу және "Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле шығарушы құралдардың деректерiн есепке алудың бiрыңғай аппараттық-бағдарламалық жүйесiн құру" техникалық тапсырмасын әзiрлеу;
2) заңнамаға сәйкес Бағдарлама тапсырмаларын орындауға конкурстар өткiзу, конкурстық негiзде жобаны орындаушыны анықтау. Радиосәуле шығаратын құралдардың деректерiн есепке алудың құрылған аппараттық-бағдарламалық жүйесiне мiндеттi мемлекеттiк ғылыми-техникалық сараптама;
3) Бағдарлама тапсырмаларын орындауды үйлестiру және ағымдағы бақылау;
4) аралық және қорытынды жауаптарды даярлау;
5) нәтижелерiн мемлекеттiк қабылдау.
6. Қажетті ресурстар және қаржыландыру көздерi
Бағдарламаны қаржыландыру N 44 "Радиожиілік спектр және
радиоэлектрондық құралдардың мониторинг жүйесiн құру" бағдарламасы бойынша
республикалық бюджетте көзделген қаражат есебiнен және шегiнде 57,5
миллион теңге сомасында жүзеге асырылады. Осы тапсырыс шегiнде 2003 жылы
республикалық және аймақтық дерекқорлар құру жоспарланып отыр. 2002 жылы
Бағдарламаны орындау жөнiндегi iс-шаралар шығындарды талап етпейдi.

7. Ожидаемые результаты от реализации Программы
Ожидаемыми результатами выполнения Программы являются:
1) нормативно-методическая база по системе учета данных
радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики;
2) аппаратно-программная база данных радиоизлучающих средств,
работающих на территории Республики Казахстан;
3) постоянное обновление данных Таблицы распределения полос частот
между радиослужбами Республики Казахстан в диапазоне частот от 3 кГц до
400 ГГц.
8. План мероприятий по реализации Программы
---------------------------------------------------------------------------
N !          Мероприятия           !   Форма  !Ответственные за!   Срок
п/п!                                !завершения!    исполнение  !исполнения
---!--------------------------------!----------!----------------!----------
1  Проведение анализа существующих    Отчет     Министерство    II квартал
программно-аппаратных средств в              транспорта и    2002 года
области использования РЧС,                   коммуникаций
электромагнитной совместимости               Республики
РЭС и учета эксплуатируемых                  Казахстан
РЭС и ВЧУ
2  Определение порядка получения,   Совместный  Министерство    II квартал
обработки и передачи данных о    приказ      транспорта и    2002 года
радиоизлучающих средствах от                 коммуникаций
областных подразделений и других             Республики
министерств и ведомств,                      Казахстан,
участвующих в распределении                  Министерство
радиочастотного спектра                      обороны
Республики
Казахстан
3  Проработка со всеми              Сводные     Министерство    III квартал
министерствами и ведомствами,    данные      транспорта и    2002 года
находящимися на частотном                    коммуникаций
обеспечении данных по                        Республики
занимаемым диапазонам частот                 Казахстан,
и планируемым к использованию                Министерство
до 2005 года. Передача сводных               обороны
данных администратору Программы              Республики
Казахстан
4  Разработка технического задания  Техническое Министерство    IV квартал
"Разработка единой аппаратно-    задание     транспорта и    2002 года
программной Системы учета                    коммуникаций
данных радиоизлучающих средств,              Республики
работающих на территории                     Казахстан
Республики Казахстан"
5  Организация и проведение         Приказ,     Министерство    I квартал
конкурса по отбору проекта       материалы   транспорта и    2003 года
"Создание единой Системы учета   конкурсной  коммуникаций
данных радиоизлучающих средств,  комиссии    Республики
работающих на территории                     Казахстан
Республики Казахстан" и
определить исполнителя

7. Бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер
Бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер мыналар:
1) Республика аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле шығарушы
құралдардың деректерiн есепке алу жүйесi жөнiндегi нормативтiк әдiстемелiк
қоры;
2) Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтін радиосәуле
шығаратын құралдардың аппараттық-бағдарламалық дерек қоры;
3) 3 кГц-тен бастап 400 ГГц-ке дейiнгi жиiлiктер диапазонында
Қазақстан Республикасының радиоқызметтерi арасындағы жиiлiкте белдеуiн
бөлу кестесiнiң деректерiн тұрақты жаңарту болып табылады.
8. Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары
_________________________________________________________________________
N!               Іс-шаралар        !  Аяқталу  !  Орындауға     !Орындау
!                                 !  нысаны   !  жауапты       !мерзімі
_________________________________________________________________________
Ұйымдастырушылық іс-шаралары
_________________________________________________________________________
1  РЖС пайдалану, РЭҚ электромаг.   Есеп беру   Қазақстан        2002
ниттік үйлесімділігін және пай.              Республикасының  жылдың ІІ
даланылатын РЭҚ және ЖЖҚ есепке              Көлік және       тоқсаны
алу саласындағы қазіргі бағдар.              коммуникациялар
ламалық-аппараттық құралдарға                министрлігі
талдау жүргізу
_________________________________________________________________________
2  Радиожиілік спектрін бөлуге      Бірлескен   Қазақстан        2002
қатысатын облыстық бөлімшелер.   бұйрық      Республикасының  жылдың ІІ
ден және басқа да министрліктер              Көлік және       тоқсаны
мен ведомстволардан радиосәуле.              коммуникациялар
шығарушы құралдар туралы дерек.              министрлігі
терді алу, өңдеу және беру                   Қазақстан
тәртібін белгілеу                            Республикасының
Қорғаныс
министрлігі
_________________________________________________________________________
3  Деректерді жиіліктік қамта.      Жиынтық     Қазақстан        2002
масыз етуде тұрған барлық        деректер    Республикасының  жылдың ІІІ
министрліктер мен ведомство.                 Көлік және       тоқсаны
лармен алып отырған жиіліктер                коммуникациялар
диапазонына және 2005 жылға                  министрлігі
дейін пайдалануға жоспарланған               Қазақстан
жиіліктер ауқымында жұмыстарды               Республикасының
жетілдіру. Жиынтық деректерді                Қорғаныс
бағдарлама әкімшілігіне беру                 министрлігі
_________________________________________________________________________
4  "Қазақстан Республикасының       Техникалық  Қазақстан        2002
аумағында жұмыс істейтін радио.  тапсырма    Республикасының  жылдың ІV
сәуле шығарушы құралдардың дерек             Көлік және       тоқсаны
қорларын есепке алудың бірыңғай              коммуникациялар
аппараттық-бағдарламалық жүйесін             министрлігі
әзірлеу" техникалық тапсырмасын
жасау
_________________________________________________________________________
5  "Қазақстан Республикасының       Бұйрық,     Қазақстан        2003
аумағында жұмыс істейтін радио.  конкурстық  Республикасының  жылдың І
сәуле шығаратын құралдардың      комиссия.   Көлік және       кварталы
деректерін есепке алудың бірың.  ның         коммуникациялар
ғай жүйесін құру" жобасын ірік.  материал.   министрлігі
теу жөніндегі конкурсты ұйым.    дары
дастыру мен өткізу және орын.
даушыны белгілеу
_________________________________________________________________________

6  Представление отчета по          Отчет       Исполнитель     2003 год
реализации проекта                           проекта
"Создание единой Системы учета
данных радиоизлучающих средств,
работающих на территории
Республики Казахстан" и его
рассмотрение в установленном
порядке
7  Установка и ввод в действие     Единая       Министерство    2003 год
единой Системы учета данных     аппаратно-   транспорта и
программная  коммуникаций
Система      Республики
учета        Казахстан
данных
8  Внесение изменений в          Постановление  Министерство    2003 год
"Таблицу распре-     Правительства  транспорта и
деления полос частот между    Республики     коммуникаций
радиослужбами Республики      Казахстан      Республики
Казахстан в диапазоне                        Казахстан
частот от 3 кГц до 400 ГГц",
утвержденную постановлением
Правительства от 11 сентября
2000 года N 1379, в части
перераспределения полос частот
9  Постоянное обновление базы    Изменение в    Министерство     Постоянно
данных радиоизлучающих        базу данных    транспорта и
средств, работающих на                       коммуникаций
территории Республики                        Республики
Казахстан                                    Казахстан
---------------------------------------------------------------------------

6  "Қазақстан Республикасының       Есеп        Жобаны           2003 жыл
аумағында жұмыс істейтін радио.  беру        орындаушы
сәуле шығаратын құралдардың де.
ректерін есепке алудың бірыңғай
жүйесін құру" жобасын іске асыру
жөніндегі есепті ұсыну және оны
белгіленген тәртіппен қарау
_________________________________________________________________________
7  Деректерді есепке алудың         Бірыңғай    Қазақстан        2003 жыл
бірыңғай жүйесін орнату және     аппаратты-  Республикасының
қолданысқа енгізу                бағдарла.   Көлік және
малық де.   коммуникациялар
ректерді    министрлігі
есепке
алу жүйесі
_________________________________________________________________________
8  Үкіметтің 2000 жылғы 11 қыр.     Қазақстан   Қазақстан        2003 жыл
күйектегі N 1379 қаулысына       Республи.   Республикасының
"Қазақстан Республикасының       касы        Көлік және
3 кГц 400 ГГц дейінгі жиілік     Үкіметінің  коммуникациялар
диапазонындағы радиоқызметтер    қаулысы     министрлігі
арасында жиіліктер жолағының
таралу кестесіне" жиілік
жолағын тарату бөлігінде
өзгерістер енгізу
_________________________________________________________________________
9  Қазақстан Республикасының        Дерек       Қазақстан        Тұрақты
аумағында жұмыс істейтін радио.  қорға       Республикасының
сәуле шығарушы құралдардың де.   өзгерістер  Көлік және
рекқорларын тұрақты жаңартып                 коммуникациялар
отыру                                             министрлігі
__________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.