О создании закрытого акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темір жолы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2002 года N 310
В соответствии со статьей 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан", статьей 16 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 "О государственном предприятии", статьей 9 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах" и статьей 5 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. (Пункт 1 исключен - постановлением Правительства РК от 28 декабря 2002 г. N 1404 )
2. Образовать закрытое акционерное общество "Национальная компания "Казакстан темір жолы" со 100% пакетом акций государства (далее - Общество) путем слияния республиканского государственного предприятия "Казакстан темір жолы" и его дочерних государственных предприятий согласно приложению 1.
3. Определить основными видами деятельности Общества выполнение функций оператора магистральной железнодорожной сети и перевозчика. <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - постановлением Правительства РК от 25 декабря 2004 года N 1389 .
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) формирование уставного капитала Общества путем передачи имущества Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" и его дочерних государственных предприятий согласно приложению 1, а также государственных пакетов акций акционерных обществ согласно приложению 2;
2) (исключен - N 1404 от 28.12.2002 г.)
3) утверждение устава Общества и его государственную регистрацию;
4) (исключен - N 1051 от 25.09.2002 г. )
5) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 апреля 2002 г. N 479 P020479_ ; от 25 сентября 2002 г. N 1051 P021051_ ; от 28 декабря 2002 г. N 1404 .
5. Утвердить изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 4.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Масимова К.К.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 марта 2002 года N 310
Перечень реорганизуемых дочерних государственных
предприятий Республиканского государственного предприятия
"Казакстан темір жолы"
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 апреля 2002 г. N 479   P020479_   .

"Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 15 наурыз N 310. Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 9, 76-құжат.
"Қазақстан Республикасының Үкiметi туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  9-бабына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335  заң күшi бар Жарлығының 16-бабына, "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  9-бабына және "Темiр жол көлiгi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  5-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. <*>
Ескерту. 1-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.12.28. N 1404 қаулысымен .
2. "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын және 1-қосымшаға сәйкес оның еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарын қосу жолымен мемлекеттiң 100% акциялар пакетiмен "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) құрылсын.
3. Қоғам қызметiнiң негiзгi түрлерi, магистральдық темiр жол желiсiнiң операторы және тасымалдаушысы функцияларын орындау деп белгiленсiн.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004 жылғы 25 желтоқсандағы N 1389 Қаулысымен .
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының және 1-қосымшаға сәйкес оның еншілес мемлекеттік кәсіпорындарының мүліктерін, сондай-ақ 2-қосымшаға сәйкес акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакеттерін беру жолымен Қоғамның жарғылық капиталын қалыптастыруды;
2) <*>
3) Қоғамның жарғысын бекітуді және оның мемлекеттік тіркелуін;
4) <*>
5) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.27. N 479 қаулысымен .
Ескерту. 4)-тармақша алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.09.25. N 1051 қаулысымен .
Ескерту. 2)-тармақша алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.12.28. N 1404 қаулысымен .
5. 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары К.Қ.Мәсімовке жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 15 наурыздағы
N 310 қаулысына
1-қосымша
"Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорнының қайта ұйымдастырылатын еншiлес мемлекеттiк
кәсiпорындарының тiзбесi

1. (исключена - N 479 от 27.04.2002 г.)
2. ДГП "Инфраструктура".
3. ДГП "Локомотив".
4. (Строки 4-7 исключены - N 479 от 27.04.2002 г.)
8. ДГП "Грузовые перевозки".
9. ДГП "Первая государственная компания по управлению вагонным парком".
10. ДГП "Вторая государственная компания по управлению вагонным парком".
11. ДГП "Третья государственная компания по управлению вагонным парком".
12. (исключена - N 479 от 27.04.2002 г.)
13. ДГП "Дирекция по строительству и временной эксплуатации железнодорожной линии "Хромтау - Алтынсарино".
Приложение 2
к постановление Правительства
Республики Казахстан
от 15 марта 2002 года N 310
Перечень акционерных обществ, пакеты акций которых
передаются в уставный капитал закрытого акционерного общества
"Национальная компания "Казакстан темір жолы"
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 апреля 2002 г. N 479   P020479_   .
1. ОАО "Ремпуть".
2. ОАО "Военизированная железнодорожная охрана".
3. (исключена - N 479 от 27.04.2002 г.)
4. ОАО "Жол жондеуші".
5. ОАО "Центр транспортного сервиса".
6. ЗАО "Кедентранссервис".
7. ОАО "Транстелеком".
8. ОАО "Пассажирские перевозки".
9. ОАО "Желдорреммаш".
10. ОАО "Ремлокомотив".
11. ОАО "Ремвагон".
12. ОАО "Желдорводотеплоснабжение".
13. ОАО "Казтранссервис".
Приложение 4
к постановление Правительства
Республики Казахстан
от 15 марта 2002 года N 310
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405  "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
Перечень акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности:
раздел "г. Астана" дополнить строкой 21-27 следующего содержания:
"21-27 ЗАО "Национальная компания "Казакстан темір жолы".
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659  "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан", дополнить строкой, порядковый номер 160-12, следующего содержания:
"160-12. ЗАО "Национальная компания "Казакстан темір жолы".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 января 2002 года N 11    "О реорганизации дочернего государственного предприятия "Казтранссервис" Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы" и закрытого акционерного общества "Кедентранссервис" признать утратившим силу.

1. <*>
2. "Инфрақұрылым" ЕМК.
3. "Локомотив" ЕМК.
4. <*>
5. <*>
6. <*>
7. <*>
8. "Жүк тасымалы" ЕМК.
9. "Вагон паркiн басқару жөнiндегi бiрiншi мемлекеттiк компания" ЕМК.
10."Вагон паркiн басқару жөнiндегi екiншi мемлекеттiк компания" ЕМК.
11. "Вагон паркiн басқару жөнiндегi үшiншi мемлекеттiк компания" ЕМК.
12. <*>
13. "Хромтау - Алтынсарин" темiр жол желiсiнiң құрылысы және оны уақытша пайдалану жөнiндегi дирекциясы" ЕМК.
Ескерту. 1,4-7,12 жолдар алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.04.27. N 479 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 15 наурыздағы
N 310 қаулысына
2-қосымша
Акцияларының пакеттері "Қазақстан темір жолы" ұлттық
компаниясы" жабық акционерлік қоғамының жарғылық
капиталына берілетін акционерлік қоғамдардың тізбесі
1. "Жолжөндеу" ААҚ.
2. "Әскерилендірілген темір жол күзеті" ААҚ.
3. <*>
4. "Жол жөндеуші" ААҚ.
5. "Көлік сервисі орталығы" ААҚ.
6. "Кеденкөліксервис" ЖАҚ.
7. "Көліктелеком" ААҚ.
8. "Жолаушылар тасымалы" ААҚ.
9. "Теміржолмашжөндеу" ААҚ.
10. "Локомотивжөндеу" ААҚ.
11. "Вагонжөндеу" ААҚ.
12. "Теміржолсужылужабдықтау" ААҚ.
13. "Қазкөліксервис" ААҚ.
Ескерту. 3-жол алып тасталды, 8-13 жолдармен толықтырылды - ҚР
Үкіметінің 2002.04.27. N 479 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 15 наурыздағы
N 310 қаулысына
3-қосымша
"Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы"
жабық акционерлiк қоғамы директорлар кеңесiнiң
құрамы
Нәлiбаев Әбдiқалық Зәкiрұлы - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Басшысының орынбасары, төраға;
Жәмiшев Болат Бидахметұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрi;
Құсайынов Әбiлғазы Қалиәкпарұлы - Қазақстан Республикасының Экономика және сауда вице-министрi;
Раханов Мақсұтбек Смағұлұлы - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң төрағасы;
Рақымбеков Боран Ғизатұлы - Қазақстан Республикасының Әдiлет бiрiншi вице-министрi;
Шнейдмюллер Владимир Викторович - Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар бiрiншi вице-министрi;
Атамқұлов Ерлан Дүмшебайұлы - "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" жабық акционерлік қоғамының президенті.
Ескерту. Құрам толықтырылды - ҚР үКіметінің 2002.03.15. N 313 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 15 наурыздағы
N 310 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер
1. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-27-жолмен толықтырылсын:
"21-27 "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" ЖАҚ".
2. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысына :
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 160-12-жолмен толықтырылсын:
"160-12 "Қазақстан темiр жолы" ұлттық компаниясы" ЖАҚ".
3. "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының "Қазкөлiксервис" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны мен "Кеденкөлiксервис" жабық акционерлiк қоғамын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 9 қаңтардағы N 11 қаулысының  күшi жойылды деп танылсын.