Об утверждении перечня редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2002 года N 408. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31 октября 2006 года N 1034
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2002 года N 408 утратило силу постановлением Правительства РК от 31 октября 2006 года N 1034.
В целях реализации Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных.
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 ).
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 апреля 2002 года N 408
Перечень редких и находящихся под угрозой
исчезновения видов животных
___________________________________________________________________________
N !         Виды животных        !  N  !         Виды животных
п/п !                              ! п/п !
___________________________________________________________________________
1  !               2              !  3  !                    4
____!______________________________!_____!_________________________________
Млекопитающие
1    Белозубка малютка               21    Каменная куница
2    Выхухоль                        22    Европейская норка
3    Кожанок Бобринского             23    Перевязка
4    Белобрюхий стрелоух             24    Медоед
5    Широкоухий складчатогуб         25    Среднеазиатская речная
выдра
6    Азиатская широкоушка            26    Гепард
7    Ночница Иконникова              27    Барханный кот
8    Сурок Мензбира                  28    Манул
9    Индийский дикобраз              29    Каракал
10    Селевиния                       30    Центральноазиатская или
туркестанская рысь
11    Пятипалый карликовый            31    Снежный барс
тушканчик                       32    Туркменский кулан
12    Карликовый тушканчик Гептнера   33    Тугайный благородный олень
13    Бледный карликовый тушканчик    34    Джейран
14    Жирнохвостый карликовый
тушканчик
15    Гигантский слепыш               35    Алтайский горный баран
16    Хомячок Роборовского            36    Устюртский горный баран

Жануарлардың сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген түрлерiнiң тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 10 сәуір N 408. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.10.31. N 1034 қаулысымен
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексiн  (Салық кодексi) iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Жануарлардың сирек кездесетiн және құрып кету қаупi төнген түрлерінiң тiзбесi бекiтiлсiн.
2.  күші жойылды
Ескерту. 2-тармақтың күші жойылды - Қр Үкіметінің 2005.02.09 N   124   қаулысымен.
3. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 10 сәуірдегі
N 408 қаулысымен
бекiтiлген
Жануарлардың сирек кездесетiн және құрып кету қаупi
төнген түрлерiнің тiзбесi
--------------------------------------------------------------------
Р/с!      Жануарлардың түрлерi       !Р/с!      Жануарлардың түрлерi
N !                                 ! N !
--------------------------------------------------------------------
1 !                 2                ! 3 !                4
--------------------------------------------------------------------
Сүт қоректiлер
1   Көптiстi жертесер                   21  Тас сусары
2   Жұпар тышқан                        22  Еуропа күзенi
3   Бобринский жарқанаты                23  Шұбар күзен
4   Ақбауыр жарқанат                    24  Балжегiш аю
5   Бүрме ерiндi жарқанат              25  Орта Азиялық өзен кәмшаты
6   Азия жалпаққұлақты жарқанаты        26  Қабылан
7   Иконников жарқанаты                 27  Шағыл мысығы
8   Мензбир суыры                       28  Сабаншы
9   Yндi жайрасы                        29  Қарақал
10  Жалман                              30  Орта Азия немесе
түркiстан сілеусiнi
11  Бессаусақты ергежейлi қосаяқ        31  Барыс
12  Гептнер ергежейлi қосаяғы           32  Түрiкмен құланы
13  Ергежейлi боз қосаяқ                33  Тоғай кермаралы
14  Ергежейлi майқұйрық қосаяқ          34  Қарақұйрық
15  Үлкен көртышқан                     35  Алтай арқары
16  Роборовский атжалманы               36  Yстiрт арқары

17    Желтая пеструшка                37    Кызылкумский горный баран
18    Красный волк                    38    Казахстанский горный баран
19    Тянь-шаньский бурый медведь     39    Тянь-шаньский горный баран
20    Лесная куница                   40    Каратауский горный баран
Птицы
1    Розовый пеликан                 30    Фламинго
2    Кудрявый пеликан                31    Лебедь-кликун
3    Желтая цапля                    32    Малый лебедь
4    Малая белая цапля               33    Гусь-сухонос
5    Колпица                         34    Краснозобая казарка
6    Каравайка                       35    Мраморный чирок
7    Туркестанский белый аист        36    Черный турпан
8    Черный аист                     37    Горбоносый турпан
9    Белоглазая чернеть              38    Бурый голубь
10    Савка                           39    Скопа
11    Алтайский улар                  40    Змееяд
12    Стерх                           41    Орел-карлик
13    Журавль-красавка                42    Степной орел
14    Серый журавль                   43    Могильник
15    Султанка                        44    Беркут
16    Дрофа                           45    Орлан-долгохвост
17    Стрепет                         46    Орлан-белохвост
18    Джек                            47    Бородач
19    Кречетка                        48    Стервятник
20    Серпоклюв                       49    Кумай
21    Тонкоклювый кроншнеп            50    Кречет
22    Кроншнеп-малютка                51    Балобан
23    Азиатский бекасовидный          52    Шахин
веретенник
24    Реликтовая чайка                53    Сапсан
25    Черноголовый хохотун            54    Филин
26    Чернобрюхий рябок               55    Илийская саксаульная сойка
27    Белобрюхий рябок                56    Синяя птица
28    Саджа                           57    Большая чечевица
29    Гусь пискулька
Пресмыкающиеся
1    Пестрая круглоголовка            6    Центральноазиатская ящурка
2    Зайсанская круглоголовка         7    Полосатый полоз
3    Серый варан                      8    Краснополосый полоз
4    Желтопузик                       9    Желтобрюхий полоз
5    Глазчатая ящурка                10    Четырехполосый полоз
Земноводные
1    Семиреченский лягушкозуб         3    Сибирская лягушка
2    Данатинская жаба
Водные животные
1    Каспийская минога               11    Щуковидный жерех (лысач)
2    Сырдарьинский лжелопатонос      12    Аральский усач
3    Шип (аральская и илийская       13    Туркестанский усач
популяции)
4    Волжская многотычинковая        14    Илийская маринка
сельдь                                (илийская популяция)

17  Сары алақоржын                      37  Қызылқұм арқары
18  Қызыл қасқыр                        38  Қазақстан арқары
19  Тянь-шань қоңыр аюы                 39  Тянь-шань арқары
20  Орман сусары                        40  Қаратау арқары
Құстар
1   Қызғылт бiрқазан                    30  Қоқиқаз
2   Бұйра бiрқазан                      31  Сұңқылдақ аққу
3   Сарықұтан                           32  Кiшi аққу
4   Кішкене аққұтан                     33  Қутұмсық қаз
5   Жалбағай, қалбағай                  34  Қызыл жемсаулы қарашақа
6   Қарабай                             35  Мәрмәр шүрегей
7   Түркiстан ақ дегелегi               36  Қара тұрпан
8   Қара дегелек                        37  Дентұмсық тұрпан
9   Алакөз қаралаүйрек                  38  Қоңыр кептер
10  Ақбас үйрек                         39  Балықшы тұйғын
11  Алтай ұлары                         40  Жыланшы қыран, бүркiт
12  Ақтырна                             41  Бақалтақ қыран
13  Ақбас тырна                         42  Дала қыраны
14  Тазтырна                            43  Қарақұс
15  Көңмаңдай                           44  Бүркiт
16  Дуадақ                              45  Ақиық субүркiт
17  Безгелдек                           46  Аққұйрық субүркіт
18  Жекдуадақ                           47  Сақалтай, қозықұмай
19  Тарғақ                              48  Жұртшы
20  Орақтұмсық                          49  Құмай
21  Сүйiр тұмсықты шалшықшы құс         50  Ақсұңқар
22  Кiшi шалшықшы құс                   51  Ителгі
23  Азиялық тарбаң шырғалақ             52  Бидайық
24  Қарамойнақ шағала                   53  Лашын
25  Қарабас өгiз шағала                 54  Үкі
26  Қарабауыр бұлдырық                  55  Жорға торғай
27  Ақбауыр бұлдырық                    56  Көкқұс
28  Ұбақ, қолаңтөс                      57  Үлкен құралайқұс
29  Шиқылдақ қаз
Бауырымен жорғалаушылар
1   Шұбар батбат кесiртке               6   Шұбар кесiртке
2   Зайсан батбат кесiрткесi            7   Жолақты абжылан
3   Кесел, алабажақ кесiртке            8   Қызылжолақ абжылан
4   Сары бауыр кесiртке                 9   Сарықұрсақ абжылан
5   Үлкен көз кесiртке                  10  Төрт жолақты абжылан
Қос мекендiлер
1   Жетiсу бақатiсi                     3   Қызылаяқ бақа
2   Даната құрбақасы
Су жәндiктерi
1   Каспий тiлтiсi                      11  Шортан тектес ақмарқа
2   Сырдария тасбекiресi                12  Арал қаязы
3   Пiлмай (арал және iле               13  Түркiстан қаязы
популяциясы)                        14  Iле қарабалығы (iле
4   Волга көп аталықты майшабағы            популяциясы)

5    Каспийский лосось               15    Чуйская остролучка
6    Аральский лосось                16    Балхашский окунь (балхаш-
илийская популяция)
7    Таймень                         17    Чаткальский подкаменщик
8    Нельма                          18    Сибирский осетр
9    Белорыбица                      19    Длиннопалый рак
10    Кутум                                 (туркестанский подвид)
___________________________________________________________________________
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 апреля 2002 года N 408
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 22 декабря 1994 года N 1434 P941434_ "Об утверждении Перечня видов водных животных, являющихся объектами рыболовства и добычи, редких и находящихся под угрозой исчезновения" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 48, ст. 539).
2. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 августа 1995 года N 1152 P951152_ "Об утверждении Перечня видов и подвидов животных, занесенных в Красную книгу Республики Казахстан, Перечня видов охотничьих животных, разрешенных к добыче в Республике Казахстан, Перечня охотничьих животных, добыча которых разрешается по лицензиям в Республике Казахстан".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 1996 года N 60 P960060_ "О внесении дополнений и изменения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
4. Пункт 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 2000 года N 1712 P001712_ "Об использовании отдельных видов водных беспозвоночных животных в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 47-48, ст. 564).

5   Каспий албырты                      15  Шу сүйрiкқанаты
6   Арал албырты                        16  Балқаш алабұғасы
(балқаш-iле
7   Таймен                                  популяциясы)
8   Сылан                               17  Шатқалдық тас тасалағыш
9   Ақбалық                             18  Сiбiр бекiресi
10  Күтiм                               19  Ұзын саусақты шаян
(түркiстандық түрi)
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 10 сәуiрдегі
N 408 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң күші жойылған
кейбiр шешімдерiнiң
ТIЗБЕСI
1. "Балық аулау мен өндiру объектiсi болып табылатын, өте сирек кездесетiн және жойылып кету шегiнде тұрған су жәндiктерi түрлерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 22 желтоқсандағы N 1434  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1994 ж., N 48, 539-құжат).
2. "Қазақстан Республикасының Қызыл Кiтабына енгізiлген жануарлар түрлерi мен түр тармақтарының тiзбесiн, Қазақстан Республикасында аулауға рұқсат етiлген жабайы аңдар түрлерiнiң тiзбесiн, Қазақстан Республикасында Лицензия бойынша аулауға рұқсат етiлетiн жабайы аңдар тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 21 тамыздағы N 1152  қаулысы
3. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне толықтырулар мен өзгерiстер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 16 қаңтардағы N 60  қаулысы .
4. "Қазақстан Республикасында омыртқасыз су жәндiктерiнiң кейбiр түрлерiн пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 14 қарашадағы N 1712  қаулысының  4-тармағы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 47-48, 564-құжат).