Об утверждении ставок платы за пользование животным миром
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2002 года N 429. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 2008 года N 1061.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.11.2008 N 1061 (порядок введения в действие см. п.4 ).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) ставки платы за пользование видами животных, являющихся объектами охоты;
2) ставки платы за пользование видами животных, являющихся объектами рыболовства;
3) ставки платы за пользование видами животных, используемых в иных хозяйственных целях (кроме охоты и рыболовства).
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 1998 года N 1035 P981035_ "О проведении научно-исследовательских работ по изучению возможности ограниченного изъятия животных, занесенных в Красную книгу Республики Казахстан, в 1998-2002 годах" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 36, ст. 329) следующее дополнение:
пункт 5 дополнить абзацем следующего содержания:
"Ставки платы за добывание животных устанавливаются в следующих размерах, в тенге за одну особь:
архар - 900000;
муфлон - 500000;
джейран - 38000".
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2002 года N 429
Ставки платы за пользование видами животных,
являющихся объектами охоты
N   !      Виды диких животных        !Ставки платы, в тенге за
п/п !                                 !одну особь
!                                 !_____________________________
!                                 !Промысловая!Любительская и
!                                 !охота      !спортивная охота
______________________________________________________________________
1  !           2                     !     3     !       4
______________________________________________________________________

Жануарлар дүниесiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 15 сәуір N 429. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 14 қарашадағы N 1061 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 14 қарашадағы N 1061 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған мыналар бекiтiлсiн:
1) аңшылық объектiлерi болып табылатын жануарлар түрлерiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкалары;
2) балық аулау объектiлерi болып табылатын жануарлар түрлерiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкалары;
3) өзге шаруашылық мақсаттарда (аңшылық пен балық аулаудан басқа) пайдаланылатын жануарлар түрлерiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкалары.
2. "Қазақстан Республикасының Қызыл кiтабына енгiзiлген жануарларды 1998-2002 жылдары шектеулi алудың мүмкiндiктерiн зерделеу жөніндегі ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1998 жылғы 14 қазандағы N 1035 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 36, 329-құжат) мынадай толықтыру енгізiлсiн:
5-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жануарларды аулағаны үшiн төлем ставкалары мынадай мөлшерлерде белгiленедi, бiр дарағы үшiн теңгемен:
арқар - 900000;
үстiрт арқары - 500000;
қарақұйрық - 38000".
3. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 15 сәуiрдегi
N 429 қаулысымен
бекiтiлген
Аңшылық объектілерi болып табылатын жануарлар түрлерiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкалары
--------------------------------------------------------------------
Р/с!    Жабайы жануарлардың түрлерi    !        Төлем ставкалары,
N !                                   !    бiр дарағы үшiн теңгемен
!                                   !----------------------------
!                                   !  Кәсiпшілік ! Әуесқойлық
!                                   !     аулау   !    және
!                                   !             !спорттық аулау
--------------------------------------------------------------------
1 !                 2                 !        3       !        4
--------------------------------------------------------------------

1. При проведении промысловой, любительской и спортивной
охоты гражданами и юридическими лицами Республики Казахстан
1. Млекопитающие
1     Лось (самец)                                             18500
2     Лось (самка)                                             12500
3     Лось (сеголеток)                                          5000
4     Марал (самец)                                            15000
5     Марал (самка)                                             7500
6     Марал (сеголеток)                                         3000
7     Асканийский олень (самец)                                10000
8     Асканийский олень (самка)                                 5500
9     Асканийский олень (сеголеток)                             3000
10    Косуля (северная часть ареала, самец)                     4000
11    Косуля (северная часть ареала,                            3000
самка, сеголеток)
12    Косуля (южная часть ареала, самец)                        2000
13    Косуля (южная часть ареала, самка,                        1500
сеголеток)
14    Сибирский горный козел (самец)                            4000
15    Сибирский горный козел (самка,                            3500
сеголеток)
16    Кабарга                                                   1500
17    Кабан (самец)                                             4000
18    Кабан (самка, сеголеток)                                  3000
19    Сайгак (самец)                              1300          2700
20    Сайгак (самка, сеголеток)                    800          1800
21    Бурый медведь (кроме тяньшаньского)                      16000
22    Речной бобр, выдра (кроме                   1000
среднеазиатской)
23    Соболь                                      1800
24    Сурки (кроме сурка Мензбира)                  70
25    Ондатра                                       50
26    Барсук, лисица                               100           200
27    Корсак                                        50           100
28    Американская норка                           120           250
29    Рысь (кроме туркестанской)                                 500
30    Зайцы (толай, русак, беляк)                   10            50
31    Енотовидная собака, енот-полоскун,            20
росомаха, солонгой, ласка, горностай,
колонок, степной хорек, обыкновенная
белка
32    Желтый суслик (песчаник)                      15
2. Птицы
33    Гагара (краснозобая, чернозобая)              15            30
34    Глухарь                                                    150

1. Қазақстан Республикасының азаматтары мен заңды тұлғалары кәсiпшілік, әуесқойлық және спорттық аулаған кезде
1. Сүт қоректiлер
1   Бұлан (аталығы)                                            18500
2   Бұлан (ұрғашысы)                                           12500
3   Бұлан (ұшары)                                               5000
4   Марал (аталығы)                                            15000
5   Марал (ұрғашысы)                                            7500
6   Марал (ұшары)                                               3000
7   Аскания бұғысы (аталығы)                                   10000
8   Аскания бұғысы (ұрғашысы)                                   5500
9   Аскания бұғысы (ұшары)                                      3000
10  Елiк (таралу аймағының солтүстiк
бөлiгi, аталығы)                                            4000
11  Елiк (таралу аймағының солтүстiк
бөлiгi, ұрғашысы, ұшары)                                    3000
12  Елiк (таралу аймағының оңтүстiк
бөлiгi, аталығы)                                            2000
13  Елiк (таралу аймағының оңтүстiк
бөлiгi, ұрғашысы, ұшары)                                    1500
14  Сiбiр тау ешкiсi (аталығы)                                  4000
15  Сiбiр тау ешкiсi (ұрғашысы, ұшары)                          3500
16  Құдыр                                                       1500
17  Қабан (аталығы)                                             4000
18  Қабан (ұрғашысы, ұшары)                                     3000
19  Киiк (аталығы)                               1300           2700
20  Киiк (ұрғашысы, ұшары)                        800           1800
21  Қоңыр аю (Тяньшань аюынан басқасы)                         16000
22  Құндыз, кәмшат (орта азиялығынан басқасы)    1000
23  Бұлғын                                       1800
24  Суырлар (Мензбир суырынан басқасы)             70
25  Су тышқан                                      50
26  Борсық, түлкi                                 100            200
27  Қарсақ                                         50            100
28  Американ су күзенi                            120            250
29  Сiлеусiн (түркiстандықтан басқасы)                           500
30  Қояндар (құм қоян, ор қоян, ақ қоян)           10             50
31  Жанат тәрiздi ит, жанат, құну, сарғыш
күзен, ақ қалақ, ақкiс, сары күзен,
сасық күзен, тиiн                              20
32  Зорман                                         15
2. Құстар
33  Маймақ қаз (қызыл жемсаулы, қара жемсаулы)     15             30
34  Саңырау құр                                                  150

35    Тетерев                                                     60
36    Гималайский улар                                           200
37    Фазан                                         20            70
38    Гуси (серый, белолобый, гуменник),            20            50
черная казарка
39    Утки (огарь, пеганка, кряква, клоктун,        10            20
чирок-свистунок, серая, свиязь,
шилохвость, чирок-трескунок,
широконоска, красноносый нырок,
красноголовая чернеть, хохлатая
чернеть, морская чернеть, морянка,
обыкновенный гоголь,
гага-гребенушка, синьга, луток,
длинноносый крохоль, большой крохоль)
40    Лысуха                                         5            10
41    Чибис                                          5            10
42    Куропатки (белая, тундряная,                   5            10
пустынная, серая, бородатая),
кеклик, рябчик
43    Голуби (вяхирь, клинтух, сизый,                5            10
скалистый),
Горлицы (обыкновенная, большая)
44    Кулики (турухтан, гаршнеп, бекас,              5            10
лесной дупель, азиатский бекас, горный
дупель, дупель, вальдшнеп, большой
кроншнеп, средний кроншнеп, большой
веретенник, малый веретенник)
45    Перепел                                        3             8
2. При любительской и спортивной охоте для иностранцев
на территории Республики Казахстан*
1. Млекопитающие
1     Лось (самец)                                             66000
2     Лось (самка)                                             45000
3     Лось (сеголеток)                                         31000
4     Марал (самец)                                           198000
5     Марал (самка)                                           100000
6     Марал (сеголеток)                                        62000
7     Асканийский олень (самец)                               178000
8     Асканийский олень (самка)                                85000
9     Асканийский олень (сеголеток)                            46000
10    Косуля (самец)                                           50000
11    Косуля (самка, сеголеток)                                25000
12    Сибирский горный козел (самец)                          116000
13    Сибирский горный козел (самка,                           58000
сеголеток)
14    Кабарга                                                  50000
15    Кабан (самец)                                            40000
16    Кабан (самка, сеголеток)                                 20000
17    Сайгак (самец)                                           50000

35  Құр                                                           60
36  Гималай ұлары                                                200
37  Қырғауыл                                       20             70
38  Қаздар (сұр қаз, ақмаңдайлы қаз,
қырманқаз), қарашақаз                          20             50
39  Yйректер (отүйрек, сарыалақаз, барылдауық,
ысылдақ шүрегей, қырылдақ шүрегей,
боз үйрек, сары айдар үйрек, қылқұйрық,
даурықпа шүрегей, жалпақ тұмсық, қызылбас
сүңгуiр, көк сүңгуiр, айдарлы сүңгуiр,
айдарсыз сүңгуiр, ұшқыр үйрек, сусылдақ,
айдарлы үйрек, қара тұрпан, кiшi
бейнарық, секпiлтес бейнарық, бейнарық)        10             20
40  Қасқалдақ                                       5             10
41  Қызғыш                                          5             10
42  Шiлдер (аққұр, тундра аққұры, дала шілі,
шiл, сақалды), кекiлiк, сұр құр                 5             10
43  Кептерлер (дыркептер, түзкептер, көк
кептер, құз кептер), түркептерлер
(кәдiмгi түркептер, үлкен түркептер)            5             10
44  Шалшықшылар (күжiркей, шаушалшық,
тауқұдiрет, орман маңқысы, ауылдық
тауқұдiретi, тау маңқысы, маңқы, жылқышы,
үлкен шалшықшы, қасқа шалшықшы, үлкен
шырғалақ, кiшi шырғалақ)                        5             10
45  Бөдене                                          3              8
2. Қазақстан Республикасының аумағында шетелдiктер үшiн
әуесқойлық және спорттық аулау кезiнде*
1. Сүт қоректiлер
1   Бұлан (аталығы)                                            66000
2   Бұлан (ұрғашысы)                                           45000
3   Бұлан (ұшары)                                              31000
4   Марал (аталығы)                                           198000
5   Марал (ұрғашысы)                                          100000
6   Марал (ұшары)                                              62000
7   Аскания бұғысы (аталығы)                                  178000
8   Аскания бұғысы (ұрғашысы)                                  85000
9   Аскания бұғысы (ұшары)                                     46000
10  Елiк (аталығы)                                             50000
11  Елiк (ұрғашысы, ұшары)                                     25000
12  Сiбiр тау ешкiсi (аталығы)                                116000
13  Сiбiр тау ешкiсi (ұрғашысы, ұшары)                         58000
14  Құдыр                                                      50000
15  Қабан (аталығы)                                            40000
16  Қабан (ұрғашысы, ұшары)                                    20000
17  Киiк (аталығы)                                             50000

18    Сайгак (самка, сеголеток)                                30000
19    Бурый медведь (кроме тяньшаньского)                     198000
20    Волк                                                     15000
21    Барсук, лисица                                            7650
22    Корсак                                                    5000
23    Рысь (кроме туркестанской)                               30000
24    Зайцы (толай, русак, беляк)                                350
2. Птицы
25    Глухарь (весной)                                         23000
26    Глухарь (осенью)                                          7000
27    Тетерев (весной)                                         15000
28    Тетерев (осенью)                                          3000
29    Гуси (серый, белолобый, гуменник),                        1000
черная казарка
30    Утки (огарь, пеганка, кряква,                              350
чирок-свистунок, клоктун, серая,
свиязь, шилохвость,
чирок-трескунок,
широконоска, красноносый нырок,
красноголовая чернеть, хохлатая
чернеть, морская чернеть, морянка,
обыкновенный гоголь,
гага-гребенушка, синьга, луток,
длинноносый крохоль,
большой крохоль)
31    Фазан                                                     1000
32    Гималайский улар                                          7500
33    Куропатки (белая, тундряная,                               350
пустынная, серая, бородатая),
кеклик, рябчик
34    Перепел                                                    300
________________________________________________________________________
* Без оплаты услуг
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2002 года N 429
Ставки платы за пользование видами животных,
являющихся объектами рыболовства <*>
Сноска. Ставки платы - в редакции постановления Правительства РК от 8 сентября 2004 г. N 942 . Ставки с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20 апреля 2007 г. N 322 (вводится в действие с 1 января 2008 г.).
____________________________________________________________________
N |       Водные животные             | Ставки платы, в тенге за
п/п|                                   | один килограмм
--------------------------------------------------------------------
1. В промысловых и научных целях
1   Осетровые                                    75
2   Сельди (пузанок, бражниковская,
черноспинка)                                 0

18  Киiк (ұрғашысы, ұшары)                                     30000
19  Қоңыр аю (Тяньшань аюынан басқасы)                        198000
20  Қасқыр                                                     15000
21  Борсық, түлкi                                               7650
22  Қарсақ                                                      5000
23  Сiлеусiн (түркiстандықтан басқасы)                         30000
24  Қояндар (құм қоян, ор қоян, ақ қоян)                         350
2. Құстар
25  Саңырау құр (көктемде)                                     23000
26  Саңырау құр (күзде)                                         7000
27  Құр (көктемде)                                             15000
28  Құр (күзде)                                                 3000
29  Қаздар (сұр қаз, ақмаңдайлы қаз,
қырманқаз), қарашақаз                                       1000
30  Үйректер (отүйрек, сарыалақаз,
барылдауық, ысылдақ шүрегей, қырылдақ
шүрегей, боз үйрек, сары айдар үйрек,
қылқұйрық, даурықпа шүрегей, жалпақ
тұмсық, қызылбас сүңгуір, көк сүңгуір,
айдарлы сүңгуір, айдарсыз сүңгуiр,
ұшқыр үйрек, сусылдақ, айдарлы үйрек,
қара тұрпан, кiшi бейнарық, секпiлтес
бейнарық, бейнарық)                                          350
31  Қырғауыл                                                    1000
32  Гималай ұлары                                               7500
33  Шiлдер (аққұр, тундра аққұры, дала шiлi,
шiл, сақалды), кекiлiк, сұр құр                              350
34  Бөдене                                                       300
--------------------------------------------------------------------
* Қызмет көрсету ақысы есептелместен
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 15 сәуiрдегi
N 429 қаулысымен
бекiтiлген
Балық аулау объектiлерi болып табылатын жануарлар түрлерiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкалары
Ескерту. Ставкалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.09.08. N 942 , 2007.04.20. N 322 (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
___________________________________________________________________
P/c |          Су жануарлары                    | Төлем ставкалары,
N  |                                           | бiр килограмм үшiн
|                                           | теңгемен
___________________________________________________________________
1. Кәсіпшілік және ғылыми мақсаттарда
___________________________________________________________________
1   Бекiре балықтары                             75
2   Майшабақтар (қарынсау, бражников,
қаражон)                                      0

3   Радужная форель                              20
4   Ленок                                        20
5   Сиговые (рипус, ряпушка, пелядь,
чир, муксун)                                 15
6   Хариус                                       20
7   Чехонь                                       20
8   Кефаль                                       0
9   Буффало                                      20
10   Белый амур                                   13
11   Жерех                                        10
12   Маринка                                      20
13   Сазан, карп                                  15
14   Судак                                        20
15   Берш                                         10
16   Толстолобик                                  12
17   Вобла                                        5
18   Щука                                         8
19   Голавль                                      8
20   Шемая                                        8
21   Подуст                                       8
22   Осман                                        8
23   Змееголов                                    8
24   Камбала                                      0
25   Сом                                          10
26   Налим                                        10
27   Килька                                       0
28   Лещ (кроме балхашского и алакольского)        4
29   Тюлень                                  2250 (за одну особь)
30   Длиннопалый рак (кроме туркестанского        15
подвида)
_________________________________________________________________
Мелкий частик
31   Лещ балхашский и алакольский                2,5
32   Плотва                                       6
33   Линь                                         10
34   Язь                                          8
35   Карась                                       8
36   Окунь (кроме балхаш-илийской популяции)      8
37   Елец обыкновенный и таласский                4
38   Красноперка                                  4
39   Густера                                      4
40   Востробрюшка                                 4
41   Белоглазка                                   4
42   Синец                                        4
_________________________________________________________________
2. При проведении спортивно-любительского (рекреационного)
рыболовства с изъятием рыб и на основе принципа "поймал-отпустил"

3   Құбылмалы бахтах                             20
4   Майқан                                       20
5   Ақсақа балықтар (көкшұбар, көк-шарбы,
пайда, шыр, мұқсын)                          15
6   Хариус                                       20
7   Қылыш балық                                  20
8   Тікендi балық                                 0
9   Буффало                                      20
10  Ақ амур                                      13
11  Ақмарқа                                      10
12  Шармай                                       20
13  Сазан, тұқы                                  15
14  Көксерке                                     20
15  Берiш                                        10
16  Дөңмаңдай                                    12
17  Қаракөз                                       5
18  Шортан                                        8
19  Тұрпа балық                                   8
20  Майбалық                                      8
21  Қызылкөз                                      8
22  Көкбас                                        8
23  Жыланбас балық                                8
24  Түйетабан                                     0
25  Жайын                                        10
26  Нәлiм                                        10
27  Шабақ                                         0
28  Табан (Балқаш және Алакөл таралымынан
басқасы)                                     4
29  Итбалық                                      2250 (бір дарағы
үшін)
30  Ұзын саусақты шаян (Түркiстандық
түрiнен басқасы)                             15
___________________________________________________________________
Ұсақ шағын балықтар
___________________________________________________________________
31  Балқаш және Алакөл табаны                    2,5
32  Торта                                        6
33  Оңғақ                                        10
34  Аққайран                                     8
35  Мөңке                                        8
36  Алабұға (Балқаш-Iле таралымынан басқасы)     8
37  Кәдiмгi және таластың тарақ балығы           4
38  Қызылқанат                                   4
39  Балпан балық                                 4
40  Бiлеу балық                                  4
41  Айнакөз                                      4
42  Көктұран                                     4
___________________________________________________________________
2. Балықты алып қою және "ұстап алу-қоя беру" қағидаты
негізiнде спорттық-әуесқойлық (рекреациялық) балық аулауды
жүргiзу кезiнде
___________________________________________________________________

1. Для граждан Республики Казахстан с изъятием рыб
1   Белуга                                  7500 за один экземпляр
2   Осетровые                               1875 за один экземпляр
3   Крупный частик                                20
4   Сиговые, лососевые                            50
5   Щука, карась и мелкий частик                  10
6   Рак                                      10 (за одну особь)
_________________________________________________________________
2. Для иностранных граждан с изъятием рыб
1   Крупный частик                                625
2   Белуга                                 61875 за один экземпляр
3   Осетровые                              15470 за один экземпляр
4   Сиговые и лососевые                          1125
5   Щука, карась и мелкий частик                  375
_________________________________________________________________
3. Для иностранных граждан на основе принципа
"поймал-отпустил"
1   Крупный частик                                125
2   Осетровые                               5813 за один экземпляр
3   Сиговые и лососевые                           325
4   Щука, карась и мелкий частик                   80
____________________________________________________________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2002 года N 429
Ставки платы за пользование видами животных,
используемых в иных хозяйственных целях
(кроме охоты и рыболовства) <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 апреля 2004 г. N 459 ; от 8 сентября 2004 г. N 942 .
___________________________________________________________________________
N   !             Вид животных               !Ставки платы, в тенге
п/п !                                        !
!                                        !_____________________________
!                                        ! за одну  ! за один
!                                        ! особь    ! килограмм
___________________________________________________________________________
1  !                  2                     !    3     !       4
___________________________________________________________________________
Млекопитающие
1    Пятнистая или степная кошка                 30
2    Лесная соня                                 15
Птицы

1. Қазақстан Республикасының азаматтары үшін, балықты алып қоя отырып
___________________________________________________________________
1   Қортпа                                       7500 бiр дарағы
үшін
2   Бекiре балықтары                             1875 бiр дарағы
үшін
3   Iрi шағын балықтар                           20
4   Ақсақа және албырт балықтар                  50
5   Шортан, мөңке, ұсақ шағын балықтаp           10
6   Шаян                                         10 бiр дарағы үшін
___________________________________________________________________
2. Шетелдiк азаматтар үшiн, балықты алып қоя отырып
___________________________________________________________________
1   Iрi шағын балықтар                           625
2   Қортпа                                       61875 бiр дарағы
үшін
3   Бекiре балықтары                             15470 бір дарағы
үшін
4   Ақсақа және албырт балықтар                  1125
5   Шортан, мөңке, ұcақ шағын балықтаp           375
___________________________________________________________________
3. Шетелдiк азаматтар үшiн, "ұстап алу-қоя беру" қағидаты негiзiнде
___________________________________________________________________
1   Iрi шағын балықтар                           125
2   Бекiре балықтары                             5813 бiр дарағы
үшін
3   Ақсақа және албырт балықтар                  325
4   Шортан, мөңке, ұсақ шағын балықтаp           80
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 15 сәуiрдегi
N 429 қаулысымен
бекiтiлген
Өзге шаруашылық мақсаттарда (аңшылық пен балық аулаудан басқа) пайдаланылатын жануарлар түрлерiн пайдаланғаны үшiн төлем ставкалары
Ескерту. Ставкаларға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.04.23. N 459 қаулысымен , 2004.09.08. N 942 қаулысымен .
--------------------------------------------------------------------
!                                     !   Төлем ставкалары,
!                                     !       теңгемен
Рет!        Жануарлардың түрлерi         !--------------------------
N !                                     ! әрбiр дарағы ! әрбiр
!                                     !     үшін     !килограмы
!                                     !              ! үшiн
--------------------------------------------------------------------
1 !                 2                   !       3      !       4
--------------------------------------------------------------------
Сүт қоректiлер
1   Шұбар немесе дала мысығы                      30
2   Қарақас                                       15
Құстар

1    Малая поганка                               10
2    Черношейная поганка                         10
3    Красношейная поганка                        10
4    Серощекая поганка                           10
5    Большая поганка                             10
6    Большой баклан                              10
7    Большая выпь                                10
8    Кваква                                      10
9    Большая белая цапля                         15
10   Серая цапля                                 10
11   Рыжая цапля                                 10
12   Тулес                                        5
13   Бурокрылая ржанка                            5
14   Золотистая ржанка                            5
15   Галстучник                                   5
16   Малый зуек                                   5
17   Монгольский зуек                             5
18   Каспийский зуек                              5
19   Восточный зуек                               5
20   Морской зуек                                 5
21   Хрустан                                      5
22   Камнешарка                                   5
23   Пастушок                                     5
24   Погоныш                                      5
25   Малый погоныш                                5
26   Погоныш крошка                               5
27   Камышница                                    5
28   Степная тиркуша                              5
29   Кулик сорока                                 5
30   Черныш                                       5
31   Фифи                                         5
32   Большой улит                                 5
33   Травник                                      5
34   Щеголь                                       5
35   Поручейник                                   5
36   Перевозчик                                   5
37   Мородунка                                    5
38   Плосконосый плавунчик                        5
39   Круглоносый плавунчик                        5
40   Кулик-воробей                                5
41   Песочник-красношейка                         5
42   Длиннопалый песочник                         5
43   Белохвостый песочник                         5
44   Краснозобик                                  5
45   Чернозобик                                   5
46   Острохвостный песочник                       5
47   Песчанка                                     5
48   Грязовик                                     5
49   Луговая тиркуша                              5

1   Кiшкене сұқсыр                                10
2   Қара мойын сұқсыр                             10
3   Қызыл мойын сұқсыр                            10
4   Сұржақ сұқсыр                                 10
5   Үлкен сұқсыр                                  10
6   Үлкен суқұзғын                                10
7   Үлкен көлбұқа                                 10
8   Бақылдақ құтан                                10
9   Аққұтан                                       15
10  Көкқұтан                                      10
11  Қошқыл құтан                                  10
12  Маусымқұс                                      5
13  Қошқылқанат татрең                             5
14  Алтынжон татрең                                5
15  Шүрілдек                                       5
16  Шаушүрiлдек                                    5
17  Моңғол шүрiлдегi                               5
18  Сарысағақ шүрiлдек                             5
19  Шығыс шүрiлдегi                                5
20  Теңiз шүрілдегi                                5
21  Алқалы татрең                                  5
22  Тасшырған                                      5
23  Сутартар                                       5
24  Тартар                                         5
25  Кiшкене тартар                                 5
26  Титтей тартар                                  5
27  Қызылқасқа сутартар                            5
28  Дала қарақасы                                  5
29  Қарала балшықшы                                5
30  Бұлыңғыр                                       5
31  Фифи                                           5
32  Үлкен балшықшы                                 5
33  Шөпiлдек                                       5
34  Тәкiлдек балшықшы                              5
35  Бұлақшы                                        5
36  Мамырқұс                                       5
37  Қайқытұмсық балшықшы                           5
38  Ақжал қалтқы                                   5
39  Ақтамақ қалтқы                                 5
40  Құмғақша                                       5
41  Қызылмойын құмдауық                            5
42  Ұзынсаусақ құмдауық                            5
43  Аққұйрық құмдауық                              5
44  Қызылбауыр құмдауық                            5
45  Қаратөс құмдауық                               5
46  Сүйiрқұйрық құмдауық                           5
47  Құмқұс                                         5
48  Тұнбашы                                        5
49  Қарақас                                        5

50   Кольчатая горлица                            5
51   Майна                                        5
52   Ястреб тетеревятник                          100
53   Ястреб перепелятник                          50
54   Сплюшка                                      50
55   Домовой сыч                                  50
56   Мохноногий сыч                               50
57   Ушастая сова                                 50
58   Болотная сова                                50
59   Альпийская галка                             5
60   Скворец обыкновенный                         5
61   Обыкновенный щегол                           5
62   Красношапочный вьюрок                        5
63   Канюк                                        50
64   Сизоворонка                                  5
65   Жаворонки (хохлатый, малый,                  5
тонкоклювый, серый,
солончаковый, степной, двупятнистый,
белокрылый, черный, рогатый, лесной,
полевой, индийский)
66   Клущица                                      5
67   Пестрый каменный дрозд                       5
Пресмыкающиеся
1    Среднеазиатская черепаха                     20
2    Болотная черепаха                            20
3    Степная агама                                10
4    Ушастая круглоголовка                        10
5    Такырная круглоголовка                       10
6    Сцинковый геккон                             10
7    Обыкновенный щитомордник                     50
8    Узорчатый полоз                              40
9    Восточный удавчик                            40
10   Песчаный удавчик                             40
11   Лягушка озерная                              5
Водные беспозвоночные животные
1    Артемия sр. (цисты)                           50
2    Гаммарус                                      10
3    Пиявки                                        30
4    Дафнии                                        10
5    Другие водные                                  2
беспозвоночные и цисты
___________________________________________________________________________
Приложение
к постановлению Правительств
Республики Казахстан
от 15 апреля 2002 года N 429
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 1998 года N 688 P980688_ "Об утверждении единых минимальных ставок платежей на добычу диких животных иностранными гражданами на территории Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 24, ст. 204).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июля 1998 года N 711 P980711_ "Об утверждении ставок платежей за промысловое использование водных животных и стоимости разрешения на проведение спортивно-любительского (рекреационного) рыболовства в рыбохозяйственных водоемах Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 24, ст. 210).

50  Сақиналы түркептер                             5
51  Сарыжағал қараторғай                           5
52  Қаршыға                                      100
53  Қырғи                                         50
54  Маубас жапалақ                                50
55  Байғыз                                        50
56  Жүнбалақ байғыз                               50
57  Құлақты жапалақ                               50
58  Саз жапалағы                                  50
59  Сарытұмсық шауқарға                            5
60  Қараторғай                                     5
61  Пайыз торғай                                   5
62  Қызылтелпектi құнақ                            5
63  Жамансары                                     50
64  Көкқарға                                       5
65  Бозторғай (айдарлы, теңбiлтес,
ұзынтұмсық, сұр, сор, дала,
қараалқалы, аққанат, қара,
құлақты, орман, бозторғай, кiшi)               5
66  Қызылтұмсық шауқарға                           5
67  Алабажақ сайрауық                              5
Бауырымен жорғалаушылар
1   Орта Азия тасбақасы                           20
2   Саз тасбақасы                                 20
3   Ешкіемер                                      10
4   Бат-бат кесiртке                              10
5   Жұмырбас құм кесiртке                         10
6   Сығыркөз                                      10
7   Бозша жылан                                   50
8   Өрнектi қарашұбар жылан                       40
9   Шығыс құм жыланы                              40
10  Құм жылан                                     40
11  Көлбақа                                        5
Су омыртқасыз жануарлары
1   Салин артемиясы (цисталары)                   50
2   Гаммарус                                      10
3   Сүлiктер                                      30
4   Шашақ мұрт шаяндар                            10
5   Басқа су омыртқасыздары мен цисталары          2
-------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 15 сәуiрдегi
N 429 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр
күші жойылған шешiмдерiнiң
ТIЗБЕСI
1. "Шетелдiк азаматтардың Қазақстан Республикасының аумағында жабайы аңдарды аулауына арналған бiрыңғай ең төменгi төлем ставкаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 22 шiлдедегi N 688 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 24, 204-құжат).
2. "Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су айдындарында су жануарларын кәсiпшілік пайдалану үшiн төлемдердiң ставкалары мен спорттық-әуесқойлық (рекреациялық) балық аулау жүргiзуге арналған рұқсаттың құнын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 28 шiлдедегi N 711 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 24, 210-құжат).

3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1998 года N 760 P980760_ "Об утверждении единых минимальных ставок платежей на добычу диких животных гражданами и юридическими лицами Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 24, ст. 234).

3. "Қазақстан Республикасының азаматтары мен заңды тұлғаларының жабайы аңдарды аулауына арналған бiрыңғай ең төменгi төлем ставкаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 11 тамыздағы N 760 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 28, 234-құжат).