Об утверждении перечня ценных видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2002 года N 433. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
В целях реализации Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень ценных видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2002 года N 433
Перечень ценных видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства ___________________________________________________________________________ N ! Виды животных ! N ! Виды животных п/п! !п/п ! ___________________________________________________________________________ 1 ! 2 ! 3 ! 4 ___________________________________________________________________________ Водные животные 1 Белуга 27 Чешуйчатый и голый осман 2 Осетр (кроме сибирского) 28 Шемая 3 Севрюга 29 Лещ 4 Шип (кроме аральской 30 Чехонь популяции) 5 Стерлядь 31 Золотой и серебряный карась 6 Пузанок (включая большеглазый 32 Сазан (карп) и круглоголовый) 7 Бражниковская (долгинская) 33 Белый и пестрый сельдь толстолобик 8 Черноспинка 34 Обыкновенный сом 9 Радужная форель 35 Налим 10 Ленок 36 Окунь обыкновенный и балхашский (кроме балхаш- илийской популяции) 11 Рипус 37 Судак 12 Ряпушка 38 Берш 13 Пелядь 39 Змееголов 14 Чир 40 Буффало 15 Муксун 41 Камбала-глосса 16 Сибирский хариус 42 Длиннопалый рак (кроме туркестанского подвида) 17 Кефаль 43 Каспийский тюлень 18 Щука 44 Килька 19 Плотва, вобла 45 Елец обыкновенный и таласский 20 Голавль 46 Красноперка 21 Язь 47 Густера 22 Белый амур 48 Востробрюшка 23 Жерех 49 Белоглазка 24 Линь 50 Синец 25 Подуст 26 Обыкновенная маринка Млекопитающие 1 Енотовидная собака 3 Лисица 2 Корсак 4 Бурый медведь (кроме тяньшаньского) 5 Енот-полоскун 20 Сибирская косуля 6 Соболь 21 Марал 7 Росомаха 22 Асканийский олень 8 Солонгой 23 Лось 9 Ласка 24 Сайгак 10 Горностай 25 Сибирский горный козел 11 Колонок 26 Обыкновенная белка 12 Степной хорек 27 Желтый суслик 13 Американская норка 28 Байбак или степной сурок 14 Барсук 29 Серый или алтайско-тянь- шаньский сурок 15 Выдра (кроме среднеазиатской) 30 Длиннохвостый или красный сурок 16 Рысь (кроме туркестанской) 31 Ондатра или мускусная крыса 17 Кабан 32 Заяц-толай или песчаник 18 Кабарга 33 Заяц русак 19 Речной бобр 34 Заяц-беляк Птицы 1 Краснозобая гагара 32 Глухарь 2 Чернозобая гагара 33 Рябчик 3 Серый гусь 34 Гималайский улар 4 Белолобый гусь 35 Кеклик 5 Гуменник 36 Пустынная куропатка 6 Огарь 37 Серая куропатка 7 Пеганка 38 Бородатая куропатка 8 Кряква 39 Перепел 9 Чирок-свистунок 40 Фазан 10 Клоктун 41 Лысуха 11 Серая утка 42 Вяхирь 12 Свиязь 43 Клинтух 13 Шилохвость 44 Сизый голуб 14 Чирок-трескунок 45 Скалистый голуб 15 Широконоска 46 Обыкновенная горлица 16 Черная казарка 47 Большая горлица 17 Чибис 48 Турухтан 18 Красноносый нырок 49 Гаршнеп 19 Красноголовая чернеть 50 Бекас 20 Хохлатая чернеть 51 Лесной дупель 21 Морская чернеть 52 Азиатский бекас 22 Морянка 53 Горный дупель 23 Обыкновенный гоголь 54 Дупель 24 Гага-гребенушка 55 Вальдшнеп 25 Синьга 56 Большой кроншнеп 26 Луток 57 Средний кроншнеп 27 Длинноносый крохаль 58 Большой веретенник 28 Большой крохаль 59 Малый веретенник 29 Белая куропатка 30 Тундряная куропатка 31 Тетерев ___________________________________________________________________________ (Специалисты: Абрамова Т.М., Мартина Н.А.)

Аңшылық және балық аулау объектілері болып табылатын жануарлардың құнды түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 15 сәуір N 433. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы K010209_ Кодексін (Салық кодексі) іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған аңшылық және балық аулау объектілері болып табылатын жануарлардың құнды түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 15 сәуiрдегi
N 433 қаулысымен
бекiтiлген
Аңшылық және балық аулау объектiлерi болып табылатын
жануарлардың құнды түрлерiнiң тiзбесі ____________________________________________________________________ Р/с! Жануарлардың түрлері !Р/с ! Жануарлардың түрлерi !N ! ! N ! ____________________________________________________________________ 1 2 3 4 ____________________________________________________________________ Су жануарлары 1 Қортпа 26 Қарапайым шармай 2 Бекiре (сiбiрлiктен басқасы) 27 Қабыршақты және жалаңаш көкбас 3 Шоқыр 28 Май балық 4 Пiлмай (Арал 29 Табан популяциясынан басқасы) 5 Сүйрiк 30 Қылышбалық 6 Қарынсау (бадырақ 31 Алтын және күмiс түстi мөңке балық көздiлерiн және дөңгелек бастыларын қоса) 7 Бражников (долгинскілік) 32 Сазан (тұқы) майшабағы 8 Қара жон 33 Ақ және шұбар дөңмаңдай 9 Құбылмалы бахтах 34 Жайын 10 Майқан 35 Нәлім 11 Көкшұбар балық 36 Кәдiмгi және Балқаш (Балқаш- Iле популяциясынан басқасы) алабұғасы 12 Көкшарбы 37 Көксерке 13 Пайда балық 38 Беріш 14 Шыр 39 Жыланбас балық 15 Мұқсын 40 Буффало 16 Сібір хариусы 41 Түйетабан 17 Тікенді балық 42 Ұзын саусақты шаян (Түркістандық 18 Шортан түрінен басқасы) 19 Торта, қаракөз 43 Каспий итбалығы 20 Тұрпа балық 44 Шабақ 21 Аққайран 45 Тарақ балық (кәдімгі және таластық) 22 Ақ амур 46 Қызыл қанат 23 Ақмарқа 47 Балпан балық 24 Онғақ 48 Білеу балық 25 Қызылкөз 49 Айнакөз 50 Көктран Сүт қоректілер 1 Жанат тәрiздi ит 19 Құндыз 2 Қарсақ 20 Елік 3 Түлкі 21 Марал 4 Қоңыр аю (Тянь-Шань 22 Аскания бұғысы аюынан басқасы) 5 Жанат 23 Бұлан 6 Бұлғын 24 Киік 7 Құну 25 Сібір тау ешкісі 8 Сарғыш күзен 26 Тиін 9 Ақ қалақ 27 Зорман 10 Ақкiс 28 Дала суыры 11 Сары күзен 29 Сұр суыр 12 Сасық күзен 30 Қызыл суыр 13 Американ су күзенi 31 Су тышқан 14 Борсық 32 Құм қоян 15 Кәмшат (ортаазиялықтан 33 Ор қоян басқасы) 16 Сiлеусiн (түркістандықтан 34 Ақ қоян басқасы) 17 Қабан 18 Құдыр Құстар 1 Қызыл жемсаулы гагара 26 Кіші бейнарық 2 Қара жемсаулы гагара 27 Секпілтес бейнарық 3 Сұр қаз 28 Бейнарық 4 Ақмаңдайлы қаз 29 Аққұр 5 Қырманқаз 30 Тундра аққұры 6 Отүйрек 31 Құр 7 Сарыалақаз 32 Саңырау құр 8 Барылдауық 33 Сұр құр 9 Ысылдақ шүрегей 34 Гималай ұлары 10 Қырылдақ шүрегей 35 Кекілік 11 Боз үйрек 36 Дала шілі 12 Сары айдар үйрек 37 Шіл 13 Қылқұйрық 38 Сақалды шіл 14 Даурықпа шүрегей 39 Бөдене 15 Жалпақ тұмсық 40 Қырғауыл 16 Қарашақаз 41 Қасқалдақ 17 Қызғыш 42 Дыркептер 18 Қызылбас сүңгуiр 43 Түзкептер 19 Көк сүңгуір 44 Көк кептер 20 Айдарлы сүңгуір 45 Құз кептер 21 Айдарсыз сүңгуір 46 Кәдімгі түркептер 22 Ұшқыр үйрек 47 Үлкен түркептер 23 Сусылдақ 48 Күжіркей 24 Айдарлы үйрек 49 Шаушалшық 25 Қара тұрпан 50 Тауқұдірет 51 Орман маңқысы 52 Ауылдық тауқұдіреті 53 Тау маңқысы 54 Маңқы 55 Жылқышы 56 Үлкен шалшықшы 57 Қасқа шалшықшы 58 Үлкен шырғалақ 59 Кіші шырғалақ