О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2002 года N 572.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2000 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству юстиции Республики Казахстан:
совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в трехмесячный срок разработать и принять нормативный правовой акт по применению субъектами оценочной деятельности требований к содержанию и форме отчета об оценке;
совместно с Министерством финансов Республики Казахстан, Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан (по согласованию) в шестимесячный срок разработать и принять нормативные правовые акты по применению субъектами оценочной деятельности требований к методам оценки движимого имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности);
совместно с Министерством экономики и торговли Республики Казахстан, Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами, Министерством государственных доходов Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан (по согласованию) в шестимесячный срок разработать и принять нормативные правовые акты по применению субъектами оценочной деятельности требований к методам оценки недвижимого имущества (за исключением предприятий как имущественных комплексов);
по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан в шестимесячный срок разработать и принять нормативные правовые акты по применению субъектами оценочной деятельности требований к методам оценки объектов интеллектуальной собственности и личных неимущественных благ и прав;
совместно с Министерством финансов Республики Казахстан, Министерством государственных доходов Республики Казахстан в шестимесячный срок разработать и принять нормативные правовые акты по применению субъектами оценочной деятельности требований к методам оценки предприятия как имущественного комплекса;
в шестимесячный срок разработать и принять нормативные правовые акты по применению субъектами оценочной деятельности требований к качеству выполнения работ по оценке, используемым принципам оценки.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 27 мамыр N 572.
"Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 30 қарашадағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен бірлесіп, үш ай мерзімде бағалау қызметі субъектілерінің бағалау туралы есептің мазмұны мен нысанына қойылатын талаптарды қолдануы жөніндегі нормативтік құқықтық кесімді әзірлесін және қабылдасын;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен, Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігімен, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен (келісім бойынша) бірлесіп, алты ай мерзімде бағалау қызметі субъектілерінің жылжымалы мүлікті (санаткерлік меншік объектілерінен басқа) бағалау әдістеріне қойылатын талаптарды қолдануы жөніндегі нормативтік құқықтық кесімдерді әзірлесін және қабылдасын;
Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігімен, Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігімен, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігімен, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен (келісім бойынша) бірлесіп, алты ай мерзімде бағалау қызметі субъектілерінің жылжымайтын мүлікті (мүлік кешендері ретіндегі кәсіпорындардан басқа) бағалау әдістеріне қойылатын талаптарды қолдануы жөніндегі нормативтік құқықтық кесімдерді әзірлесін және қабылдасын;
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісім бойынша алты ай мерзімде бағалау қызметі субъектілерінің санаткерлік меншік объектілерін және жеке мүліктік емес игіліктер мен құқықтарды бағалау әдістеріне қойылатын талаптарды қолдануы жөніндегі нормативтік құқықтық кесімдерді әзірлесін және қабылдасын;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігімен бірлесіп, алты ай мерзімде бағалау қызметі субъектілерінің мүлік кешені ретіндегі кәсіпорынды бағалау әдістеріне қойылатын талаптарды қолдануы жөніндегі нормативтік құқықтық кесімдерді әзірлесін және қабылдасын;
алты ай мерзімде бағалау қызметі субъектілерінің бағалау жөніндегі жұмыстардың орындалу сапасына, бағалаудың пайдаланып жүрген қағидаттарына қойылатын талаптарды қолдануы жөніндегі нормативтік құқықтық кесімдерді әзірлесін және қабылдасын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі