О Плане мероприятий по реализации Концепции борьбы с правонарушениями в сфере экономики на 2001-2003 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2002 года N 600. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N 646
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2002 года N 600 утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N  646 .
В соответствии с  распоряжением Президента Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 201 "О Концепции борьбы с правонарушениями в сфере экономики на 2001-2003 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции борьбы с правонарушениями в сфере экономики на 2001-2003 годы (далее - План).
2. Руководителям центральных государственных органов Республики Казахстан обеспечить реализацию мероприятию, определенных Планом, и к 30 июня и 30 декабря ежегодно представлять в Правительство Республики Казахстан информацию по их выполнению.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 мая 2002 года N 600
План
мероприятий по реализации Концепции борьбы
с правонарушениями в сфере экономики на 2001-2003 годы <*>
Сноска. План мероприятий - в редации  постановления Правительства РК от 28 октября 2002 г. N 1147.
N  |       Мероприятие     |    Форма     |Ответственные|  Срок
п/п|                       |  завершения  |за исполнение|исполнения
___|_______________________|______________|_____________|__________
1. Совершенствование нормативной правовой базы
___________________________________________________________________
1   Внести изменения и       Совместный     МФ, МЮ, АФП,  1
дополнения в             приказ         АГМР          квартал
нормативные правовые                                  2003
акты, регулирующие                                    года
вопросы государственной
регистрации юридических
лиц, в целях ликвидации
бездействующих и
предупреждения
регистрации
лжепредприятий
2   В целях внесения         Информация в   МФ, АТК,      1
изменений (дополнений)   Правительство  иные          квартал
в законодательство                      заинтересо-   2003
изучить и обобщить                      ванные        года
практику контроля за                    государст-
трансфертными ценами                    венные
органы
3   Систематизировать        Информация в   НБ (по сог-   2
валютное                 Правительство  ласованию)    квартал
законодательство                                      2003
года

Экономика саласындағы құқық бұзушылықтарға қарсы күрестiң 2001-2003 жылдарға арналған тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 30 мамыр N 600. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.07. N 646 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Экономика саласындағы құқық бұзушылықтарға қарсы күрестiң 2001-2003 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" 2001 жылғы 2 ақпандағы N 201  N010201_ өкiмiне сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Экономика саласындағы құқық бұзушылықтарға қарсы күрестiң 2001-2003 жылдарға арналған тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттiк органдарының басшылары Жоспарда анықталған iс-шаралардың iске асырылуын қамтамасыз етсiн және олардың орындалуы туралы ақпаратты жыл сайын маусымның 30-ына және желтоқсанның 30-ына Қазақстан Республикасының Yкiметiне ұсынсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 30 мамырдағы
N 600 қаулысымен
Бекітілген
Экономика саласындағы құқық бұзушылықтарға қарсы күрестің
2001-2003 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру
жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
Ескерту. Жоспар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2002.10.28.  қаулысымен .
p/c!       Іс-шара         !  Аяқтау !  Орындалуына  !  Орындау
N  !                       !  нысаны !  жауаптылар   !  мерзімі
__________________________________________________________________
1. Нормативтiк құқықтық базаны жетілдіру
__________________________________________________________________
1   Жұмыс iстемейтiн кәсi.  Бірлескен ҚарМ, ӘдМ, ҚПА, 2003 жылғы
порындарды тарату және   бұйрық   ММРА             1-тоқсан
жалған кәсiпорындарды
тiркеудiң алдын алу
мақсатында заңды
тұлғаларды мемлекеттiк
тiркеу мәселелерiн
реттейтiн нормативтік
құқықтық кесiмдерге
өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
2   Заңнамаға өзгерiстер     Үкіметке ҚарМ, КБА,      2003 жылғы
(толықтырулар) енгiзу    ақпарат  өзге де          1-тоқсан
мақсатында трансферттiк  беру     мүдделі
бағаларды бақылау                 мемлекеттік
практикасын зерделеу              органдар
және қорыту
3   Валюталық заңнаманы      Үкіметке ҰБ (келісім     2003 жылғы
жүйелеу                  ақпарат  бойынша)         2-тоқсан
беру
__________________________________________________________________

2. Практическая деятельность
___________________________________________________________________
4   Создать экспертно-       Информация в   АФП, МВД,     4
аналитические группы     Правительство  МФ, АТК, ГП   квартал
для мониторинга                         (по согласо-  2002
развития направлений                    ванию), КНБ   года
экономической                           (по согласо-
преступности                            ванию)
5   С применением            Информация в   АС, КИСИ      1
современных учетно-      Правительство                квартал
статистических                                        2003
методов провести                                      года
совместно со
специализированными
исследовательскими
институтами
исследования по
определению
параметров теневой
и неофициальной
экономики
6   Разработать              Совместный     МФ, АФП,      4
механизм проведения      приказ         МСХ, МЭМР,    квартал
проверок деловой                        КНБ (по сог-  2003
репутации и                             ласованию)    года
финансового
состояния
участников:
тендеров по
разработке и
использованию
природного сырья;
проектов
недропользования;
крупных
инвестиционных
проектов
7   Внести предложения       Информация в   АФП, МВД,     4
по улучшению             Правительство  КНБ (по сог-  квартал
финансирования                          ласованию)    2002
оперативно-                                           года
розыскной
деятельности по
приоритетным
направлениям,
определенных
Концепцией борьбы
с правонарушениями
в сфере экономики
на 2001-2003 гг.
8   Систематизировать        Информация в   АФП, МВД,     1
основные способы         Правительство  МФ, АТК,      квартал
совершения                              КНБ (по сог-  2003
экономических                           ласованию)    года
преступлений, в том
числе уклонение от
уплаты налогов, на
их основе
разработать методики
(алгоритмы) их
выявления и раскрытия
9   Осуществить              Информация в   ГП (по сог-   1 раз в
совместные               Правительство  ласованию),   полугодие
практические                            АФП, МФ
мероприятия по
пресечению нарушений
законодательства в
сфере приватизации
10  Обеспечить               Информация в   КНБ (по сог-  1 раз в
эффективность            Правительство  ласованию),   полугодие
принимаемых                             АФП, МВД,
государственными                        АГМР, НБ (по
органами мер по                         согласова-
выявлению и                             нию)
пресечению
незаконного вывоза
капитала,
электронной
преступности,
легализации денег,
добытых преступным
путем

2. Практикалық қызмет
____________________________________________________________
4   Экономикалық қылмыс даму Үкіметке ҚПА, ІІМ, ҚарМ, 2002 жылғы
бағыттарының мониторингi ақпарат  КБА, БП          4-тоқсан
үшiн сарапшылық-талдау   беру     (келісім
топтарын құру                     бойынша),
ҰҚК (келісім
бойынша)
5   Қазiргi заманғы есептiк  Үкіметке СА, ҚСЗИ        2003 жылғы
-статистикалық әдiстердi ақпарат                   1-тоқсан
қолдана отырып, маман.   беру
дандырылған зерттеу
институттарымен бiрлесiп
көлеңкелi және ресми
емес экономиканың
параметрлерiн анықтау
жөнiнде зерттеулер
жүргiзу
6   Табиғи шикiзатты өндiру  Бірлескен ҚарМ, ҚПА, АШМ, 2003 жылғы
және пайдалану жөнiндегi  бұйрық   ЭМРМ, ҰҚК        4-тоқсан
тендерлерге, жер                   (келісім
қойнауын пайдалану                 бойынша)
жобаларына, iрi
инвестициялық жобаларға
қатысушылардың iскерлiк
беделi мен қаржылық
жағдайына тексерiстер
жүргiзу тетігін әзірлеу
7   Экономика саласындағы    Үкіметке  ҚПА, ІІМ, ҰҚК   2002 жылғы
құқық бұзушылықтарға     ақпарат   (келісім         4-тоқсан
қарсы күрестiң 2001-2003 беру      бойынша)
жылдарға арналған
тұжырымдамасында
айқындалған басым
бағыттар бойынша жедел
iздестiру қызметiн
қаржыландыруды жақсарту
жөнiнде ұсыныстар
енгiзу
8   Экономикалық қылмыстарды Үкіметке  ҚПА, ІІМ, ҚарМ,  2003 жылғы
жасаудың, оның iшiнде    ақпарат   КБА, ҰҚК          1-тоқсан
салық төлеуден           беру      (келісім бойынша)
жалтарудың негiзгi
тәсiлдерiн жүйелеу,
солардың негiзiнде
оларды анықтаудың және
ашудың әдiстемелерiн
(алгоритмдерiн) әзiрлеу
9   Жекешелендiру саласын.   Үкіметке  БП (келісім        жарты
дағы заңнаманы бұзушы.   ақпарат   бойынша), ҚПА,    жылдықта
лықтардың жолын кесу     беру      ҚарМ               1 рет
жөнiндегi бiрлескен
практикалық iс-шараларды
жүзеге асыру
10  Капиталды заңсыз         Үкіметке  ҰҚК (келісім       жарты
әкетудi, электрондық     ақпарат   бойынша), ҚПА,    жылдықта
қылмысты, қылмыстық      беру      ІІМ, ММРА, ҰБ      1 рет
жолмен табылған ақшаны             (келісім бойынша)
заңдастыруды анықтау
және олардың жолын кесу
жөнiнде мемлекеттiк
органдар қабылдайтын
шаралардың тиiмдiлiгiн
қамтамасыз ету
__________________________________________________________________

3. Борьба с правонарушениями в сфере налогооблажения
__________________________________________________________________
11  Проводить                Информация в   МФ            1 раз в
систематический          Правительство                полугодие
анализ деятельности
и поступлений
налогов крупных
предприятий
республики,
находящихся в режиме
специального
мониторинга
12  Внести предложения       Совместный     АФП, МФ,      1
об изменении и           приказ         АТК, СК (по   квартал
дополнении                              согласова-    2003
законодательства в                      нию)          года
части определения
механизма передачи
материалов о
правонарушениях,
выявленных Счетным
комитетом, Комитетом
финансового контроля
Министерства
финансов, налоговыми
и таможенными
органами в органы
финансовой полиции
для принятия
процессуального
решения
13  Изучить практику         Информация в   МФ, АФП       2
деятельности             Правительство                квартал
хозяйствующих                                         2003
субъектов по                                          года
оптимизации
налоговых платежей,
по результатам
внести предложения
по совершенствованию
законодательства
14  Осуществить              Информация в   АФП, МФ,      1 раз в
комплекс мер по          Правительство  МВД, НБ (по   полугодие
противодействию                         согласова-
легализации доходов,                    нию)
полученных
посредством
противоправной
деятельности, по
пресечению вывода
денег в теневой
оборот
4. Борьба с правонарушениями в сфере внешнеэкономической
деятельности и трансфертного ценообразования
___________________________________________________________________
15  Осуществить              Информация в   МФ, АТК       ежеквар-
мониторинг сделок        Правительство                тально
основных экспортеров
и контроль за
применением
трансфертных цен при
осуществлении
экспорта
16  Провести совместные      Информация в   АФП, МВД,     1 раз в
практические             Правительство  МФ, АТК,      полугодие
мероприятия по                          МИиТ, МСХ,
выявлению нарушений                     КНБ (по сог-
при осуществлении                       ласованию)
экспорта нефти, зерна,
редкоземельных
металлов,
стратегически важного
сырья, объектов
животного мира,
находящихся под
угрозой исчезновения,
и древесины
17  Провести мероприятия,    Информация в   АФП, МВД,     1 раз в
направленные на          Правительство  АТК, ГП (по   полугодие
предупреждение,                         согласова-
выявление и                             нию), КНБ
пресечение                              (по согла-
контрабандного ввоза                    сованию)
(вывоза) товаров,
нарушений таможенного
законодательства,
фактов коррупции в
таможенных органах,
в том числе на
приграничных таможнях
"Бахты", "Достык",
"Хоргос",
"Майкапчагай"
18  Организовать             Информация в   АФП, МВД,     1 раз в
совместные               Правительство  МТК, АТК,     полугодие
мероприятия по                          МИиТ
пресечению
незаконного оборота
лома черных и цветных
металлов

3. Салық салу саласындағы құқық бұзушылықтарға қарсы күрес
__________________________________________________________________
11  Республиканың арнайы     Үкіметке       ҚарМ         жарты
мониторинг режимiндегi   ақпарат                    жылдықта
iрi кәсiпорындарының     беру                        1 рет
қызметiне және салықтар
түсiмдерiне жүйелi
талдау жасап отыру
12  Есеп комитетi, Қаржы     Бірлескен  ҚПА, ҚарМ, ҚБА, 2003 жылғы
министрлiгiнiң Қаржылық   бұйрық    ЕК (келісім      1-тоқсан
бақылау комитетi, салық             бойынша)
және кеден органдары
анықтаған құқық
бұзушылықтар туралы
материалдарды iс жүргiзу
шешiмiн қабылдау үшiн
қаржы полициясы
органдарына берудiң
тетiгiн айқындау
бөлiгiнде заңнаманы
өзгерту және толықтыру
туралы ұсыныстар енгiзу
13  Шаруашылық жүргiзушi     Үкіметке    ҚарМ, ҚПА      2003 жылғы
субъектiлердiң салық     ақпарат                     2-тоқсан
төлемдерiн оңтайландыру  беру
жөнiндегi қызметiнiң
практикасын зерделеу,
нәтижелерi бойынша
заңнаманы жетілдiру
жөнiнде ұсыныстар енгiзу
14  Құқыққа қарсы iс-әрекет  Үкіметке   ҚПА, ҚарМ, ІІМ,   жарты
жасау арқылы алынған     ақпарат    ҰБ (келісім      жылдықта
кiрiстердi заңдастыруға  беру       бойынша)          1 рет
қарсы тұру жөнiндегi,
ақшаны көлеңкелi
айналымға шығарудың
жолын кесу жөнiндегi
шаралар кешенiн жүзеге
асыру
__________________________________________________________________
4. Сыртқы экономикалық қызмет және трансферттік баға
белгілеу саласындағы құқық бұзушылықтарға қарсы күрес
__________________________________________________________________
15  Негiзгi экспорттаушылар  Үкіметке     ҚарМ, КБА       тоқсан
мәмiлелерiне             ақпарат                      сайын
мониторингті және        беру
экспортты жүзеге асыру
кезiнде трансферттiк
бағалардың қолданылуын
бақылауды жүзеге асыру
16  Мұнайдың, астықтың,      Үкіметке  ҚПА, ІІМ, ҚарМ,    жарты
сирек кездесетiн жер     ақпарат   КБА, ИСМ, АШМ,   жылдықта
металдарының,            беру      ҰҚК (келісім      1 рет
стратегиялық маңызы бар            бойынша)
шикiзаттың, жойылып
кету қаупi төнген
жануарлар әлемi
объектiлерiнiң және
ағаштың экспортын
жүзеге асыру кезiндегi
бұзушылықтарды анықтау
жөнiнде бiрлескен
практикалық iс-шаралар
жүргiзу
17  Тауарларды контрабанда.  Үкіметке  ҚПА, ІІМ, КБА,     жарты
лық әкелудiң (әкетудiң), ақпарат   БП (келісім      жылдықта
кеден заңнамасын         беру      бойынша), ҰҚК     1 рет
бұзушылықтардың, кеден             (келісім бойынша)
органдарындағы, оның
iшiнде шекара маңындағы
"Бақты", "Достық",
"Қорғас", "Майқапшағай"
кедендерiндегi сыбайлас
жемқорлық фактiлерiнiң
алдын алуға, оларды
анықтауға және жолын
кесуге бағытталған
iс-шараларды жүргiзу
18  Қара және түстi металдар Үкіметке  ҚПА, ІІМ, ККМ,     жарты
сынықтарының заңсыз      ақпарат   КБА, ИСМ         жылдықта
айналымының жолын кесу   беру                        1 рет
жөнiнде бiрлескен
iс-шаралар ұйымдастыру
__________________________________________________________________

5. Борьба с правонарушениями, связанными с ложным
и преднамеренным банкротством
___________________________________________________________________
19  Разработать              Совместный     МФ, АФП,      4
совместный приказ по     приказ         АГМР          квартал
взаимодействию                                        2002
государственных                                       года
органов по
предупреждению,
выявлению и
пресечению фактов
преднамеренного и
ложного банкротства
20  Провести совместные      Информация в   МФ, АФП,      1 раз в
мероприятия,             Правительство  АГМР          полугодие
направленные на
выявление фактов
ложного и
преднамеренного
банкротства
6. Борьба с правонарушениями, связанными с незаконным
производством и реализацией подакцизных товаров
21  Провести мероприятия     Информация в   АФП, МФ,      2
по упорядочению          Правительство  акимы         полугодие
оптово-розничной                        областей,     2002
реализации                              гг. Астаны    года
алкогольной                             и Алматы
продукции и этилового
спирта в соответствии
с  Законом Республики
Казахстан от 16 июля
1999 года
"О государственном
регулировании
производства и оборота
этилового спирта и
алкогольной продукции"
и  постановлением
Правительства
Республики Казахстан
от 21 июня 2001 года
N 846 "О маркировке
отдельных видов
подакцизных товаров"
22    Организовать             Информация в   МВД, АФП,     ежегодно
мероприятия в            Правительство  МФ, МСХ       во 2 и 4
весенний и осенний                                    кварталах
периоды с целью
предупреждения,
выявления и
пресечения фактов
незаконного оборота
икры осетровых пород
23  В целях предотвращения   Информация в   МФ            2003 год
нелегального оборота     Правительство
отдельных видов
подакцизных товаров
внедрить в практику
их обязательную
маркировку учетно-
контрольными марками
24  Активизировать           Информация в   АФП, МФ,      1 раз в
совместную работу по     Правительство  МВД           полугодие
выявлению и
пресечению незаконного
оборота подакцизной
продукции, фактов
подделки и сбыта
акцизных марок,
учетно-контрольных
марок, выявлению
подпольных цехов по
производству
подакцизной продукции
7. Борьба с правонарушениями в бюджетной сфере
___________________________________________________________________
25  Разработать и            Отчет          МФ, АФП, СК   4
реализовать комплекс     Правительству  (по согласо-  квартал
мер по предотвращению,                  ванию)        2002-
выявлению и                                           2003 гг.
пресечению нецелевого
использования
бюджетных средств, в
том числе кредитов,
выданных из
республиканского и
местных бюджетов,
негосударственных
внешних займов,
имеющих
государственные
гарантии
26  Провести мероприятия     Информация в   АФП, АГМР,    ежегодно
по предотвращению        Правительство  МВД, ГП (по   в 3
хищений и иных                          согласова-    квартале
правонарушений,                         нию), КНБ
связанных с зерном,                     (по согла-
горюче-смазочными                       сованию)
материалами и другими
стратегически важными
видами сырья,
выделяемыми из
государственного
резерва
27  Представить в            Информация в   СК (по сог-   1
Правительство            Правительство  сованию),     квартал
информацию о                            МФ, акимы     2003
разработке                              областей,     года
нормативных правовых                    гг. Астаны
актов по                                и Алматы
совершенствованию
системы внешнего и
внутреннего контроля
за исполнением
республиканского и
местных бюджетов, по
повышению роли
Счетного комитета и
ревизионных комиссий
маслихатов
28  Представить в            Информация в   СК (по сог-   4
Правительство            Правительство  ласованию),   квартал
информацию о                            МФ, акимы     2003
разработке                              областей,     года
методических                            гг. Астаны
рекомендаций к                          и Алматы
стандартам внешнего
и внутреннего
контроля за
исполнением
республиканского и
местных бюджетов
29  Принимать меры по        Информация в   АГЗ, АФП,     4
обеспечению              Правительство  МВД, ГП (по   квартал
исполнения                              согласова-    2002
требований                              нию)          года
законодательства в
сфере государственных
закупок
30  Конкретизировать и       Информация в   МФ, СК (по    2
усилить                  Правительство  согласова-    квартал
ответственность                         нию), цент-   2003
первых руководителей                    ральные и     года
государственных                         местные
органов за нецелевое,                   исполни-
неэффективное и                         тельные
незаконное                              органы
использование
бюджетных средств,
в том числе при
размещении
государственного
заказа,
осуществлении
государственных
закупок и
заимствований

5. Жалған және көпе-көрiнеу банкроттықпен байланысты
құқық бұзушылықтарға қарсы күрес
____________________________________________________________
19  Көпе-көрiнеу және жалған Бірлескен ҚарМ, ҚПА, ММРА  2002 жылғы
банкроттық фактiлерiнiң   бұйрық                     4-тоқсан
алдын алу, оларды
анықтау және жолын кесу
бойынша мемлекеттiк
органдардың өзара
iс-қимылы жөнiнде
бiрлескен бұйрық әзiрлеу
20  Жалған және көпе-көрiнеу Үкіметке  ҚарМ, ҚПА, ММРА    жарты
банкроттық фактiлерiн    ақпарат                     жылдықта
анықтауға бағытталған    беру                         1 рет
бiрлескен iс-шараларды
жүргiзу
__________________________________________________________________
6. Акцизделетiн тауарлардың заңсыз өндірісіне және
оларды сатуға байланысты құқық бұзушылықтарға қарсы күрес
__________________________________________________________________
21  "Этил спиртi мен         Үкіметке  ҚПА, ҚарМ,      2002 жылғы
алкоголь өнiмiнiң        ақпарат   облыстардың,     2-жарты
өндiрілуiн және          беру      Астана және      жылдық
айналымын мемлекеттiк              Алматы
реттеу туралы" Қазақстан           қалаларының
Республикасының 1999               әкімдері
жылғы 16 шілдедегi
Заңына және "Акцизделетiн
тауарлардың жекелеген
түрлерiн акциздiк алым
таңбаларымен таңбалау
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң
2001 жылғы 21 маусымдағы
N 846 қаулысына сәйкес
алкоголь өнiмiн және
этил спиртiн көтерме-
бөлшек сатуды ретке
келтiру жөнiндегi
iс-шараларды жүргiзу
22  Бекiре тұқымдастары      Үкіметке  ІІМ, ҚПА, ҚарМ,  жыл сайын
уылдырығының заңсыз      ақпарат   АШМ              2 және 4-
айналымы фактiлерiнiң    беру                      тоқсандарда
алдын алу, оларды
анықтау және жолын
кесу мақсатында
көктемгi және күзгi
кезеңдерде iс-шаралар
ұйымдастыру
23  Акцизделетiн тауарлар    Үкіметке        ҚарМ       2003 жыл
жекелеген түрлерiнiң     ақпарат
заңсыз айналымын         беру
болдырмау мақсатында
оларды мiндетті түрде
есепке алу-бақылау
маркаларымен таңбалауды
практикаға енгiзу
24  Акцизделетiн өнiмнiң     Үкіметке   ҚПА, ҚарМ, ІІМ    жарты
заңсыз айналымын,        ақпарат                     жылдықта
акциздiк маркаларды,     беру                         1 рет
есепке алу-бақылау
маркаларын жалған жасау
және сату фактiлерiн,
акцизделетiн өнiмдi
шығарумен айналысатын
жасырын цехтарды анықтау
мен олардың жолын кесу
жөнiндегi бiрлескен
жұмысты жандандыру
__________________________________________________________________
7. Бюджет саласындағы құқық бұзушылықтарға қарсы күрес
__________________________________________________________________
25  Бюджет қаражатын, оның   Үкіметке   ҚарМ, ҚПА, ЕК    2002-2003
iшiнде республикалық     есеп беру (келісім бойынша) жылдардың
және жергiлiкті                                      4-тоқсаны
бюджеттерден берiлген
кредиттердi, мемлекеттiк
кепілдiктерi бар
мемлекеттiк емес сыртқы
қарыздарды мақсаттан
тыс пайдалануды
болдырмау, анықтау және
оның жолын кесу
жөнiндегi шаралар
кешенiн әзiрлеу және
iске асыру
26  Мемлекеттiк резервтен    Үкіметке  ҚПА, ММРА, ІІМ,   жыл сайын
бөлiнетiн астықпен,      ақпарат   БП (келісім       3-тоқсанда
жанармай-жағармай        беру      бойынша), ҰҚК
материалдарымен және               (келісім бойынша)
басқа да стратегиялық
маңызды шикiзат
түрлерiмен байланысты
талан-таражға салуды
және өзге де құқық
бұзушылықтарды болдырмау
жөнiндегi iс-шараларды
жүргiзу
27  Республикалық және       Үкіметке  ЕК (келісім      2003 жылғы
жергiлiктi бюджеттердiң  ақпарат   бойынша), ҚарМ,   1-тоқсан
атқарылуын сыртқы және   беру      облыстардың,
iшкi бақылау жүйесiн               Астана және
жетiлдiру жөнiндегi,               Алматы қалала.
Есеп комитетi мен                  рының әкімдері
мәслихаттардың тексеру
комиссияларының рөлiн
арттыру жөнiндегi
нормативтiк құқықтық
кесiмдердi әзiрлеу
туралы ақпаратты
Үкiметке ұсыну
28  Республикалық және       Үкіметке  ЕК (келісім      2003 жылғы
жергiлiктi бюджеттердiң  ақпарат   бойынша), ҚарМ,   4-тоқсан
атқарылуын сыртқы және   беру      облыстардың,
iшкi бақылау                       Астана және
стандарттарына                     Алматы қалала.
әдiстемелiк ұсынымдар              рының әкімдері
әзiрлеу туралы ақпаратты
Үкiметке ұсыну
29  Мемлекеттiк сатып алу    Үкіметке  МСА, ҚПА, ІІМ,   2002 жылғы
саласындағы заңнама      ақпарат   БП (келісім       4-тоқсан
талаптарының орындалуын  беру      бойынша)
қамтамасыз ету жөнiнде
шаралар қабылдау
30  Бюджет қаражатын, оның   Үкіметке  ҚарМ, ЕК         2003 жылғы
iшiнде мемлекеттiк       ақпарат   (келісім          2-тоқсан
тапсырысты орналастыру,  беру      бойынша), орталық
мемлекеттiк сатып алу              және жергілікті
мен қарыз алуды жүзеге             атқарушы
асыру кезiнде мақсаттан            органдар
тыс әрi тиiмсiз және
заңсыз пайдаланғаны
үшiн мемлекеттiк
органдардың бiрiншi
басшыларының
жауапкершiлiгiн нақтылау
және күшейту
__________________________________________________________________

8. Борьба с правонарушениями на рынке финансовых
инструментов и в сфере электронных операций
___________________________________________________________________
31  Осуществить              Информация в   МВД, АФП      1 раз в
согласованные меры       Правительство                полугодие
по пресечению
фактов фальшиво-
монетничества
32  Обобщить практику        Информация в   АФП, МВД,     2
по пресечению            Правительство  НБ (по сог-   квартал
правонарушений при                      ласованию) и  2003
осуществлении                           другие        года
операций с ценными                      заитересо-
бумагами, кредитными                    ванные госу-
карточками, чеками,                     дарственные
в том числе                             органы
международных
платежных систем,
торговых сделок по
INTERNET-сети и
т.д.
9. Профилактическая, деятельность
___________________________________________________________________
33  Регулярно передавать     Информация в   АФП, МВД,     1 раз в
в средства массовой      Правительство  МФ, АТК,      полугодие
информации материалы,                   акимы
направленные на                         областей,
разъяснение правовых                    гг. Астаны
норм в сфере                            и Алматы
экономики, поднятие
престижа
законопослушного
налогоплательщика,
формирование
положительного имиджа
работников
правоохранительных
органов
34  Обеспечить               Отчет          МКИОС, АФП,   1 раз в
информационно-           Правительству  МВД, МФ,      полугодие
пропагандистскую                        АТК, КНБ (по
поддержку борьбы с                      согласова-
правонарушениями                        нию), ГП (по
в сфере экономики                       согласова-
нию)
35  Создать                  Информация в   АФП, МВД,     1 раз в
правоохранительными      Администрацию  АТК, ГП (по   полугодие
органами "горячие"       Президента     согласова-
линии и телефоны                        нию), КНБ
доверия в целях                         (по согласо-
эффективного                            ванию)
предупреждения и
пресечения
правонарушений
в сфере экономики
и провести их
пропаганду
10. Совершенствование кадровой политики
правоохранительных органов
___________________________________________________________________
36  Внести предложения       Информация в   АФП           4
по организации на        Правительство                квартал
базе Академии                                         2002
финансовой полиции                                    года
подготовки кадров
для государственных
органов,
осуществляющих
выявление и
пресечение
правонарушений
в сфере экономики
37  Продолжить работу        Информация в   АФП, МВД,     1 раз в
по переподготовке и      Правительство  КНБ (по сог-  год
повышению                               сованию)
квалификации
сотрудников
следственно-
оперативного корпуса
правоохранительных
органов в сфере
борьбы с
экономическими
правонарушениями

8. Қаржы құралдары рыногындағы және электронды операциялар
саласындағы құқық бұзушылықтарға қарсы күрес
____________________________________________________________
31  Жалған ақша жасау        Үкіметке     ІІМ, ҚПА         жарты
фактiлерiнiң жолын кесу  ақпарат                      жылдықта
жөнiндегi келiсiлген     беру                          1 рет
шараларды жүзеге асыру
32  Бағалы қағаздармен,      Үкіметке    ҚПА, ІІМ, ҰБ   2003 жылғы
кредиттiк карточкалар.   ақпарат   (келісім бойынша) 2-тоқсан
мен, чектермен, оның     беру       және басқа да
iшiнде халықаралық төлем          мүдделі мемлекеттік
жүйелерiнiң карточкала.                органдар
рымен, чектерiмен
жасалатын операцияларды,
INTERNET желiсi бойынша
сауда мәмiлелерiн және
т.б. жүзеге асыру
кезiндегi құқық
бұзушылықтардың жолын
кесу жөнiндегi
практиканы қорыту
__________________________________________________________________                      9. Алдын алу қызметі
__________________________________________________________________
33  Экономика саласындағы    Үкіметке   ҚПА, ІІМ, ҚарМ,    жарты
құқықтық нормаларды      ақпарат   КБА, облыстардың,  жылдықта
түсiндiруге, заңға       беру        Астана және       1 рет
құлықты салық                      Алматы қалаларының
төлеушiнiң беделiн                     әкімдері
көтеруге, құқық қорғау
органдары қызметкерлер.
iнiң оң келбетiн
қалыптастыруға
бағытталған материал.
дарды бұқаралық ақпарат
құралдарына үнемi берiп
отыру
34  Экономика саласындағы    Үкіметке    МАКМ, ҚПА, ІІМ,    жарты
құқық бұзушылықтарға     есеп беру   ҚарМ, КБА, ҰҚК    жылдықта
қарсы күрестi                       (келісім бойынша),  1 рет
ақпараттық-насихаттық                  БП (келісім
қолдауды қамтамасыз ету                 бойынша)
35  Экономика саласындағы    Президент    ҚПА, ІІМ, КБА,    жарты
құқық бұзушылықтардың    Әкімшілігіне БП (келісім      жылдықта
тиiмдi алдын алу мен     ақпарат      бойынша), ҰҚК     1 рет
жолын кесу мақсатында    беру         (келісім бойынша)
құқық қорғау органдар.
ымен "қарбалас"
желiлерi мен сенiм
телефондарын орнату
және оларды насихат.
тауды жүргiзу
__________________________________________________________________
10. Құқық қорғау органдарының кадр саясатын жетілдіру
__________________________________________________________________
36  Қаржы полициясы          Үкiметке           ҚПА    2002 жылғы
академиясының базасында  ақпарат                    4-тоқсан
экономика саласындағы    беру
құқық бұзушылықтарды
анықтауды және олардың
жолын кесудi жүзеге
асыратын мемлекеттiк
органдар үшiн кадрлар
даярлауды ұйымдастыру
жөнiнде ұсыныстар
енгiзу
37  Экономикалық құқық       Үкіметке   ҚПА, ІІМ, ҰҚК      жылына
бұзушылықтарға қарсы     ақпарат    (келісім бойынша)  1 рет
күрес саласында құқық    беру
қорғау органдарының
тергеу-жедел корпусының
қызметкерлерiн қайта
даярлау және олардың
бiлiктiлiгiн арттыру
жөнiндегi жұмысты
жалғастыру
__________________________________________________________________