Отдельные вопросы лесопользования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2002 года N 785. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2005 г. N 353 (P050353)
В целях сохранения лесов, снижения незаконных рубок, в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан Z952368_  "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Запретить вывоз с территории Республики Казахстан лесоматериалов, пиломатериалов и отдельных изделий из древесины согласно приложению в соответствии с таможенными режимами переработки товаров на таможенной территории, экспорта товаров и реэкспорта товаров. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 ноября 2003 г. N 1163  .
2. Агентству таможенного контроля Республики Казахстан принять необходимые меры по выполнению пункта 1 настоящего постановления. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 ноября 2003 г. N 1163  .
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке уведомить Интеграционный комитет Евразийского экономического сообщества о введении Республикой Казахстан запрета на экспорт лесоматериалов, пиломатериалов и отдельных изделий из древесины.
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2001 года N 1571 P011571_  "О введении запрета на экспорт круглых лесоматериалов хвойных пород и древесины топливной в виде хвойных бревен" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 45-46, ст. 535) признать утратившим силу.
5. В постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2002 года N 431 P020431_  "Об утверждении базовых ставок платы за древесину, отпускаемую на корню, Правил исчисления и внесения в бюджет платы за лесные пользования, а также изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" внести следующее изменение:
в базовых ставках платы за древесину, отпускаемую на корню, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 5) пункта 2 исключить.
6. Настоящее постановление вступает в силу по истечении 30 дней со дня опубликования, за исключением пункта 5, который вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2002 года N 785 <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 ноября 2003 г. N 1163  .
____________________________________________________________________
Код ТН ВЭД    !
СНГ       !                  Наименование товара
--------------------------------------------------------------------

Ағаш пайдаланудың жеке мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 16 шілде N 785. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.04.14. N 353 қаулысымен
Ормандарды сақтау, заңсыз кесудi азайту мақсатында, "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  20-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Кеден аумағында тауарларды қайта өңдеудiң, тауарлардың экспорты мен тауарлардың реэкспортының кеден режимдерiне сәйкес қосымшаға орай ағаш материалдарын, кесiлген ағаш материалдарын және сүректен жасалған жекелеген бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге тыйым салынсын. <*>
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2003.11.21. N 1163   қаулысымен .
2. Қазақстан  Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi осы қаулының 1-тармағын орындау жөнiнде қажеттi шараларды қабылдасын. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.11.21. N 1163   қаулысымен .
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасында ағаш материалдарын, кесiлген материалдарды және ағаштан жасалған жекелеген бұйымдарды экспорттауға тыйым салу енгiзiлгенi туралы Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетiн белгiленген тәртiппен хабардар етсiн.
4. "Қылқан жапырақты тұқымдастардың жұмыр ағаш материалдарын және қылқан жапырақты ағаштың бөрене түрiндегi отындық сүректерiн экспорттауға тыйым салуды енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 5 желтоқсандағы N 1571  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 45-46, 535-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
5. "Өсiп тұрған сүрек үшiн төлемнiң базалық ставкаларын, Орманды пайдаланғаны үшiн төлемдi есептеу және бюджетке енгiзу ережесiн, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 15 сәуiрдегi N 431  қаулысына  мынадай өзгерiс енгiзілсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген өсiп тұрған сүрек үшiн төлемнiң базалық ставкаларында:
2-тармақтың 5) тармақшасы алынып тасталсын.
6. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап күшiне енетiн 5-тармағын қоспағанда, жарияланған күнiнен бастап 30 күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 16 шiлдедегi
N 785 қаулысына
қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.11.21. N 1163   қаулысымен .
---------------------------------------------------------------------------
ТМД СЭҚ TH     !                   Тауарлардың атауы
коды        !
---------------------------------------------------------------------------

Из 4401 10 000*  Древесина топливная в виде бревен, поленьев,
в том числе из саксаула в виде поленьев,
вязанок хвороста или в аналогичных видах;
Из 4401 30       Опилки и отходы древесные из саксаула;
Из 4418 90 900   Прочие плотничные конструкции: балки,
стропила, распорки кровли;
Из 4403 10-     Лесоматериалы необработанные, окоренные или не
4403 20, 4403 91 окоренные, начерно брусованные или не брусованные;
000 - 4403 99*
4404          Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи и колья
из дерева, заостренные, но нераспиленные вдоль;
лесоматериалы обтесанные, но не обточенные,
не изогнутые или не обработанные другим способом,
используемые для производства тростей, зонтов, ручек
для инструментов или аналогичных изделий; древесина
лущеная и аналогичная;
4406          Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных
путей;
4407 10       Лесоматериалы, распиленные вдоль или расколотые,
строганные или лущенные, обтесанные или
необтесанные, шлифованные или нешлифованные, имеющие
или неимеющие соединение в шип, толщиной более 6 мм,
хвойные;
4407 91       Лесоматериалы, распиленные вдоль или расколотые,
строганные или лущенные, обтесанные или
необтесанные, шлифованные или нешлифованные, имеющие
или неимеющие соединение в шип, толщиной более 6 мм,
из дуба (Оuеrсus sрр.);
4407 99       Лесоматериалы, распиленные вдоль или расколотые,
строганные или лущенные, обтесанные или
необтесанные, шлифованные или нешлифованные, имеющие
или неимеющие соединение в шип, толщиной более 6 мм,
прочие;
4408 10       Древесина, распиленная вдоль, разрезанная на части
или лущенная, строганная или нестроганная,
шлифованная или нешлифованная, имеющая или неимеющая
соединения в шип, толщиной не более 6 мм, хвойных
пород;
4408 90       Древесина, распиленная вдоль, разрезанная на части
или лущенная, строганная или нестроганная,
шлифованная или нешлифованная, имеющая или неимеющая
соединения в шип, толщиной не более 6 мм, прочие;
4409          Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного
покрытия пола, несобранные) в виде профилированного
погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со
стесанными краями, с соединением в виде полукруглой
калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по
любой из кромок или плоскостей, строганные или
нестроганные, шлифованные или нешлифованные,
соединенные или несоединенные в шип;
4418 40 000   Опалубка для бетонирования.
-------------------------------------------------------------------
* - Номенклатура товара определяется как кодом товара, так и
наименованием.

4401 10 000*-нан      Бөренелер, шөркелер түрiндегi, оның iшiнде
шөркелер, шөпшек байламдар түрiнде немесе
осындай ұқсас түрлерде сексеуiлден
дайындалған отындық сүрек; <*>
4401 30-дан           Сексеуiл сүрегiнiң үгiндiсi мен қалдықтары; <*>
4403 10 - 4403 20,    Өңделмеген, қабығы аршылған немесе аршылмаған,
4403 91 000 -         қолымен өңделген немесе өңделмеген ағаш
4403 99*-дан          материалдары;
4404                  Бөрене сүрек; жарылған бөрене; ағаштан жасалған
ұшталған, бiрақ ұзынынан тiлiнбеген тiреулер мен
қазықтар; тегiстелген, бiрақ қашалмаған, бүгiлмеген
немесе басқа тәсiлмен өңделмеген таяқтар,
қолшатырлар, құралдардың тұтқаларын немесе ұқсас
бұйымдар жасау үшiн пайдаланылатын ағаш
материалдары; аршылған және ұқсас сүрек;
4406                  Темiр жол немесе трамвай жолдары үшiн ағаш шпалдар;
4407 10               Қылқан ағаштан жуандығы 6 мм аспайтын ұзынынан
тiлiнген немесе жарылған, сүргiленген немесе
аршылған, тегiстелген немесе тегiстелмеген, өңделген
немесе өңделмеген, шабаққа бiрiктiрiлген немесе
бiрiктiрiлмеген ағаш материалдары;
4407 91               Емен ағаштан жуандығы 6 мм аспайтын ұзыннан
тiлiнген немесе жарылған, сүргiленген немесе
аршылған, тегiстелген немесе тегiстелмеген өңделген
немесе өңделмеген шабаққа бiрiктiрiлген немесе
бiрiктiрiлмеген ағаш материалдары (Quercus sрр.);
4407 99               Жуандығы 6 мм аспайтын ұзынынан тiлiнген немесе
жарылған, сүргiленген немесе аршылған, тегiстелген
немесе тегiстелмеген, өңделген немесе өңделмеген,
шабаққа бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген ағаш
материалдары, басқалары;
4408 10               Қылқан ағаш түрлерiнен жуандығы 6 мм аспайтын
ұзынынан тiлiнген, бөлшектеп кесiлген немесе
аршылған, сүргiленген немесе сүргiленбеген,
өңделген немесе өңделмеген, шабаққа бiрiктiрiлген
немесе бiрiктiрiлмеген сүрек;
4408 90               Жуандығы 6 мм аспайтын ұзынынан тiлiнген,
бөлшектеп кесiлген немесе аршылған, сүргiленген
немесе сүргiленбеген, өңделген немесе өңделмеген,
шабаққа бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген сүрек,
басқалары;
4409                  Кескiнделген погонаж түрiндегi (тармақтарымен,
саңылауларымен, бiтелген, тегiстелген қырларымен,
жарты шеңберлi калевка түрiнде бiрiктiрiлген,
үлгiлiк, жұмырланған немесе осыған ұқсас) кез келген
жиектен немесе жазықтардан, сүргiленген немесе
сүргіленбеген, өңделген немесе өңделмеген, шабаққа
бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген кесiлген
материалдар (еденге паркет төсеуге арналған жұқа
тақтайшалар мен фриздарды қоса алғанда, жиналмаған);
4418 40 000           Бетон құюға арналған қалып; <*>
4418 90 900-ден        Өзге ағаш конструкциялары: арқалықтар,
мәткелер, төбе жабындысының тiректерi; <*>
---------------------------------------------------------------------------
* - Тауардың номенклатурасы тауар кодымен де, атауымен де айқындалады.