О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2001 года N 1015
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2002 года № 889. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2010 года № 1412
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.12.2010 № 1412 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2001 года N 1015 P011015_ "Об утверждении Модельного контракта на проведение операций по недропользованию в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 28, ст. 356) следующие изменения и дополнения:
в Модельном контракте на проведение операций по недропользованию в Республике Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
1) в разделе 1:
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Налоговое законодательство - Налоговый кодекс и другие нормативные правовые акты, принятие которых предусмотрено Налоговым кодексом";
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Налоговый кодекс - Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), действующий на дату подписания (заключения) Контракта";
2) раздел 16 изложить в следующей редакции:
"Раздел 16. Налогообложение
16.1. По деятельности, осуществляемой на основании Контракта, Подрядчик обязуется уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в том числе Налоговым кодексом, если международным Договором, ратифицированным Республикой Казахстан, не установлены иные правила.
Условия налогообложения контрактов о разделе продукции
устанавливаются в соответствии с Налоговым законодательством.
16.2. Подрядчик уплачивает следующие налоги и другие обязательные
платежи в бюджет:
16.2.1. Корпоративный подоходный налог
Подрядчик уплачивает корпоративный подоходный налог в соответствии с
разделами 4 и 7 Налогового кодекса.
16.2.2. Налог на добавленную стоимость
Подрядчик уплачивает налог на добавленную стоимость в соответствии с
разделом 8 Налогового кодекса.
16.2.3. Акцизы
Подрядчик уплачивает акцизы в соответствии с разделом 9 Налогового
кодекса.
16.2.4. Специальные платежи недропользователей и налог на сверхприбыль
Подрядчик уплачивает специальные платежи недропользователей и налог на сверхприбыль в соответствии с разделом 10 K010209_ Налогового кодекса.

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 31 шiлдедегi N 1015 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 9 тамыздағы N 889 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 25 желтоқсандағы № 1412 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.12.25 № 1412 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасында Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған модельдiк келiсiм-шартты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 31 шiлдедегi N 1015 P011015_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, N 28, 356-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған модельдiк келiсiм-шартта:
1) 1-бөлiмде:
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Салық заңнамасы - Салық кодексi және қабылдануы Салық кодексiнде көзделген басқа да нормативтiк құқықтық кесiмдер.";
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Салық кодексi - Келiсiм-шартқа қол қою (жасасу) күнiне қолданыстағы Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексi (Салық кодексi).";
2) 16-бөлiм мынадай редакцияда жазылсын:
"16-бөлiм. Салық салу
16.1. Мердiгер Келiсім-шарт негiзiнде жүзеге асыратын қызметi бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына, соның iшiнде, егер Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық Шартта өзгеше ереже белгiленбеген болса, Салық кодексiне сәйкес салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеуге мiндеттенедi. Өнiмдердi бөлу туралы келiсiм-шарттарда салық салу ережелерi Салық заңнамасына сәйкес белгiленедi. 16.2. Мердiгер мынадай салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдердi төлейдi: 16.2.1. Корпорациялық табыс салығы Мердiгер корпорациялық табыс салығын Салық кодексiнiң 4 және 7-бөлiмдерiне сәйкес төлейдi. 16.2.2. Қосылған құн салығы Мердiгер қосылған құн салығын Салық кодексiнiң 8-бөлiмiне сәйкес төлейдi. 16.2.3. Акциздер Мердiгер акциздердi Салық кодексiнiң 9-бөлiмiне сәйкес төлейдi. 16.2.4. Жер қойнауын пайдаланушылардың арнаулы төлемдерi және үстеме пайда салығы
Мердігер жер қойнауын пайдаланушылардың арнаулы төлемдерi мен үстеме пайда салығын Салық кодексiнiң 10-бөлiмiне сәйкес төлейдi.

16.2.4.1. Подписной бонус
16.2.4.1.1. Подрядчик уплачивает подписной бонус в размере ____ не позднее 30 (тридцать) календарных дней с даты вступления Контракта в силу.
16.2.4.2. Бонус коммерческого обнаружения
Подрядчик уплачивает бонус коммерческого обнаружения в соответствии с Налоговым кодексом по ставке, установленной в Контракте.
16.2.4.3. Роялти
Роялти уплачивается Подрядчиком в отдельности по каждому виду добываемых на территории Республики Казахстан полезных ископаемых, независимо от того, были ли они реализованы (отгружены покупателям или использованы на собственные нужды, за исключением случаев, предусмотренных
пунктом 3 статьи 300 Налогового кодекса.
16.2.4.3.1. Подрядчик производит уплату роялти по ставке ________.
16.2.4.3.2. Денежная форма выплаты роялти по решению Правительства
Республики Казахстан может быть заменена натуральной формой в порядке,
установленном дополнительным соглашением с Компетентным органом.
16.2.4.3.3. В случае добычи общераспространенных полезных ископаемых
и подземных вод, Подрядчик уплачивает роялти в соответствии с Налоговым
кодексом, действующим на момент возникновения обязательств.
16.2.4.4. Налог на сверхприбыль
16.2.4.4.1. Подрядчик производит исчисление налога на сверхприбыль,
исходя из достигнутого уровня внутренней нормы прибыли на конец налогового
периода по следующим ставкам:
___________________________________________________________________________
Внутренняя норма прибыли       !   Ставка налога на сверхприбыль
(ВНП), %                !в % к чистому доходу за отчетный год
______________________________________!____________________________________
Менее или равна 20                              0
Более 20, но менее или равна 22                         4
Более 22, но менее или равна 24                         8
Более 24, но менее или равна 26                        12
Более 26, но менее или равна 28                        18
Более 28, но менее или равна 30                        24
Более 30                                               30
___________________________________________________________________________
16.2.4.4.2. Внутренняя норма прибыли
Внутренняя норма прибыли исчисляется в соответствии с Налоговым законодательством, действующим на дату подписания (заключения) Контракта.
16.2.5. Социальный налог
Подрядчик уплачивает социальный налог в соответствии с разделом 11 K010209_ Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.6. Земельный налог
Подрядчик уплачивает земельный налог в соответствии с разделом 12 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.

16.2.4.1. Қол қойылатын бонус
16.2.4.1.1. Мердiгер ______ мөлшердегi қол қойылатын бонусты Келiсiм-шарт күшiне енген күнiнен бастап күнтiзбелiк 30 (отыз) күннен кешiктiрмей төлейдi.
16.2.4.2. Коммерциялық табу бонусы
Мердiгер коммерциялық табу бонусын Салық кодексiне сәйкес Келiсiм-шартта белгiленген ставка бойынша төлейдi.
16.2.4.3. Роялти
Мердiгер роялтидi Қазақстан Республикасының аумағында өндiрiлетiн пайдалы қазбалардың әр түрi бойынша, оны сатып алушыларға өткiзiлгенiне (тиеп жөнелтiлгенiне) немесе өз қажетiне пайдаланылғанына қарамастан, Салық кодексi 300-бабының 3-тармағымен көзделген жағдайларды қоспағанда, жеке төлейдi. 16.2.4.3.1. Мердiгер роялти төлеудi ______ ставка бойынша жүргiзедi. 16.2.4.3.2. Роялтидi ақшалай төлеу нысаны Қазақстан республикасы Yкiметiнiң шешiмiмен Құзыреттi органмен қосымша келiсiмде белгiленген тәртiпте заттай нысанмен ауыстырылуы мүмкiн. 16.2.4.3.3. Кең таралған пайдалы қазбалар мен жерасты суларын өндiрген жағдайда Мердiгер роялтидi мiндеттемелер пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiне сәйкес төлейдi. 16.2.4.4. Yстеме пайда салығы 16.2.4.4.1. Мердiгер устеме пайдаға салынатын салықты есептеудi салық кезеңiнiң аяғында қол жеткен пайданың iшкi нормасы деңгейiн негiзге ала отырып, мынадай ставкалар бойынша жүргiзедi: ___________________________________________________________________________ Пайданың iшкi нормасы (ПIН), % Есептi жылдағы таза кіріске %-бен алғанда үстеме пайда салығының ставкасы ___________________________________________________________________________ 20-дан кем немесе оған тең 0 20-дан артық, бiрақ 22-ден кем 4 немесе оған тең 22-ден артық, бiрақ 24-тен кем 8 немесе оған тең 24-тен артық, бiрақ 26-дан кем 12 немесе оған тең 26-дан артық, бірақ 28-ден кем 18 немесе оған тең 28-ден артық, бiрақ 30-дан кем 24 немесе оған тең 30-дан артық 30 ___________________________________________________________________________ 16.2.4.4.2. Пайданың iшкi нормасы Пайданың iшкi нормасы Келiсiм-шартқа қол қою (жасасу) күнiне қолданыстағы Салық заңнамасына сәйкес есептеледi. 16.2.5. Әлеуметтiк салық
Мердігер әлеуметтiк салықты салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 11-бөлiмiне сәйкес төлейдi.
16.2.6. Жер салығы
Мердігер жер салығын салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 12-бөлiмiне сәйкес төлейдi.

16.2.7. Налог на транспортные средства
Подрядчик уплачивает налог на транспортные средства в соответствии с разделом 13 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.8. Налог на имущество
Подрядчик уплачивает налог на имущество в соответствии с разделом 14 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.9. Сбор за государственную регистрацию юридических лиц
Подрядчик уплачивает сбор за государственную регистрацию юридических лиц в соответствии с главой 68 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.10. Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
Подрядчик уплачивает сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним в соответствии с главой 70 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.11. Сбор за государственную регистрацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
Подрядчик уплачивает сбор за государственную регистрацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств в соответствии с главой 71 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.12. Сбор за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов
Подрядчик уплачивает сбор за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов в соответствии с главой 72 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.13. Сбор за государственную регистрацию морских, речных и маломерных судов
Подрядчик уплачивает сбор за государственную регистрацию морских, речных и маломерных судов в соответствии с главой 73 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.14. Сбор за государственную регистрацию гражданских воздушных судов
Подрядчик уплачивает сбор за государственную регистрацию гражданских воздушных судов в соответствии с главой 74 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.15. Сбор за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан
Подрядчик уплачивает сбор за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан в соответствии с главой 76 K010209_ Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.16. Сбор с аукционов
Подрядчик уплачивает сбор с аукционов в соответствии с главой 77 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.

16.2.7. Көлiк құралдары салығы
Мердiгер көлiк құралдары салығын салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң K010209_ 13-бөлiмiне сәйкес төлейдi.
16.2.8. Мүлiк салығы
Мердiгер Мүлiк салығын салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 14-бөлiмiне сәйкес төлейдi.
16.2.9. Заңды тұлғаларды мемлекеттік тiркегенi үшiн алым
Мердiгер заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алымды салық міндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексінің 68-тарауына сәйкес төлейдi.
16.2.10. Жылжымайтын мүлiкке және онымен жасалатын мәмiлелерге құқықтарды мемлекеттік тiркегенi үшiн алым
Мердігер жылжымайтын мүлiкке және онымен жасалатын мәмiлелерге құқықтарды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алымды салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 70-тарауына сәйкес төлейдi.
16.2.11. Радиоэлектрондық құралдарды және жоғары жиiлiктегi құрылғыларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым
Мердiгер радиоэлектрондық құралдарды және жоғары жиiлiктегi құрылғыларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алымды салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 71-тарауына сәйкес төлейдi.
16.2.12. Механикалық көлiк құралдары мен тiркемелердi мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым
Мердігер механикалық көлiк құралдары мен тiркемелердi мемлекеттiк тiркегенi үшiн алымды салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 72-тарауына сәйкес төлейдi.
16.2.13. Теңiз, өзен кемелерi мен шағын көлемдi кемелердi мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым
Мердiгер теңiз, өзен кемелерi мен шағын көлемдi кемелердi мемлекеттiк тiркегенi үшiн алымды салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 73-тарауына сәйкес төлейдi.
16.2.14. Азаматтық әуе кемелерiн мемлекеттiк тiркегенi үшiн алым
Мердiгер азаматтың әуе кемелерiн мемлекеттiк тiркегенi үшiн алымды салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 74-тарауына сәйкес төлейдi.
16.2.15. Автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүргенi үшiн алым
Мердiгер автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүргенi үшiн алымды салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 76-тарауына сәйкес төлейдi.
16.2.16. Аукциондардан алынатын алым
Мердiгер аукциондардан алынатын алымды салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 77-тарауына сәйкес төлейдi.

16.2.17. Гербовый сбор
Подрядчик уплачивает гербовый сбор в соответствии с главой 78 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.18. Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
Подрядчик уплачивает лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии с главой 79 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.19. Плата за пользование земельными участками
Подрядчик вносит плату за пользование земельными участками в соответствии с главой 81 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.20. Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
Подрядчик вносит плату за пользование водными ресурсами поверхностных источников в соответствии с главой 82 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.21. Плата за загрязнение окружающей среды
Подрядчик вносит плату за загрязнение окружающей среды в соответствии с главой 83 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.22. Плата за пользование животным миром
Подрядчик вносит плату за пользование животным миром в соответствии с главой 84 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.23. Плата за лесные пользования
Подрядчик вносит плату за лесные пользования в соответствии с главой 85 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.24. Плата за использование особо охраняемых природных территорий
Подрядчик вносит плату за использование особо охраняемых природных территорий в соответствии с главой 86 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.25. Плата за использование радиочастотного спектра
Подрядчик вносит плату за использование радиочастотного спектра в соответствии с главой 87 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.26. Плата за пользование судоходными водными путями
Подрядчик вносит плату за пользование судоходными водными путями в соответствии с главой 88 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.27. Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы
Подрядчик вносит плату за размещение наружной (визуальной) рекламы в соответствии с главой 89 K010209_ Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.
16.2.28. Государственная пошлина
Подрядчик уплачивает государственную пошлину в соответствии с главой 90 Налогового кодекса, действующего на момент возникновения налоговых обязательств.

16.2.17. Елтаңбалық алым
Мердiгер елтаңбалық алымды салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 78-тарауына сәйкес төлейдi.
16.2.18. Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым
Мердiгер жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымды салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 79-тарауына сәйкес төлейдi. 16.2.19. Жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемақы Мердiгер жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемақыны салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексінің 81-тарауына сәйкес төлейдi. 16.2.20. Жер үстi көздерiнiң су ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлемақы Мердiгер жер үстi көздерiнiң су ресурстарын пайдаланғаңы үшін төлемақыны салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 82-тарауына сәйкес төлейдi. 16.2.21. Қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемақы Мердiгер қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемақыны салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 83-тарауына сәйкес төлейдi. 16.2.22. Жануарлар дүниесiн пайдаланғаны үшiн төлемақы Мердiгер жануарлар дүниесiн пайдаланғаны үшiн төлемақыны салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 84-тарауына сәйкес төлейдi. 16.2.23. Орманды пайдаланғаны үшiн төлемақы Мердiгер орманды пайдаланғаны үшiн төлемақыны салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 85-тарауына сәйкес төлейдi. 16.2.24. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшiн төлем ақы Мердігер ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшiн төлемақыны салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 86-тарауына сәйкес төлейдi. 16.2.25. Радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемақы Мердiгер радиожиiлiк спектрiн пайдаланғаны үшiн төлемақыны салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 87-тарауына сәйкес төлейдi. 16.2.26. Кеме жүзетiн су жолдарын пайдаланғаны үшін төлем ақы Мердiгер кеме жүзетiн су жолдарын пайдаланғаны үшiн төлемақыны салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 88-тарауына сәйкес төлейдi. 16.2.27. Сыртқы (көрнекi) жарнамалар орналастырғаны үшiн төлемақы
Мердiгер сыртқы (көрнекi) жарнамалар орналастырғаны үшiн төлемақыны салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 89-тарауына сәйкес төлейдi.
16.2.28. Мемлекеттiк баж
Мердiгер мемлекеттiк бажды салық мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы Салық кодексiнiң 90-тарауына сәйкес төлейдi.

16.2.29. Таможенные платежи
Подрядчик уплачивает таможенные платежи в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июля 1995 года Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" с последующими изменениями и дополнениями.
16.3. Налогообложение персонала
Персонал Подрядчика уплачивает налоги и другие обязательные платежи в бюджет в соответствии с налоговым законодательством, действующим на момент возникновения обязательств по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет.
16.4. Налогообложение субподрядчиков
16.4.1. Налогообложение субподрядчиков и их персонала, предоставляющих Подрядчику услуги (работы), производится в соответствии с Налоговым законодательством, действующим на момент возникновения обязательств по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет.
16.4.2. Подрядчик не несет ответственности за налоговые обязательства своих субподрядчиков, за исключением обязательств Подрядчика по удержанию налога у источника выплат.
16.5. Трансфертное ценообразование
16.5.1. Органы налоговой службы и таможенные органы контролируют правильность применения цен по сделкам в порядке и случаях, предусмотренных законодательным актом Республики Казахстан, регулирующим вопросы государственного контроля при применении трансфертных цен.
16.5.2. При установлении факта отклонения цены сделки от рыночной цены налоговые органы корректируют объекты налогообложения и налоговые обязательства с применением штрафов и пени в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16.6. Общая налоговая ответственность
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет, уплачиваемые по условиям Контракта, не освобождают Подрядчика от обязательств выплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет, установленные законодательными актами на дату возникновения налоговых обязательств, за осуществление деятельности, не предусмотренной условиями Контракта.
16.7. Налоговая граница
Подрядчик обязан вести раздельный учет для исчисления налоговых обязательств в соответствии с налоговым режимом, предусмотренным Контрактом, и исчисление налоговых обязательств по деятельности, выходящей за рамки данного Контракта.
Данное положение не распространяется на Контракты по добыче общераспространенных полезных ископаемых и (или) подземных вод.
16.8. Уплата и зачисление налогов и платежей
16.8.1. Налоговое обязательство по уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет исполняется в тенге, за исключением случаев, когда законодательными актами Республики Казахстан и положениями Контракта предусмотрена натуральная форма уплаты или уплата в иностранной валюте.

16.2.29. Кеден төлемдерi
Мердiгер кеден төлемдерiн "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шiлдедегi K952368_ Заңына және оның кейiнгi өзгерiстерi мен толықтыруларына сәйкес төлейдi.
16.3. Қызметкерлерге салық салу
Салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi Мердiгердiң қызметкерлерi салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу бойынша мiндеттемелер пайда болған кезде қолданыстағы Салық заңнамасына сәйкес төлейдi.
16.4. Қосалқы мердiгерлерге салық салу
16.4.1. Мердiгерге қызметтер (жұмыстар) жасайтын қосалқы мердiгерлер мен олардың қызметкерлерiне салық салу салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу бойынша мiндеттемелер пайда болған кезде қолданыстағы Салық заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
16.4.2. Мердiгердiң төлем көздерiнен салық ұстау жөнiндегi мiндеттемелерiн қоспағанда, Мердiгер өзiнiң қосалқы мердігерлерінiң салықтық мiндеттемелерi үшiн жауапты болмайды.
16.5. Трансферттiк баға тағайындау
16.5.1. Салық қызметi органдары мен кеден органдары мәмiлелер бойынша бағалардың дұрыс қолданылуына Қазақстан Республикасының трансферттiк бағалардың қолданылуын мемлекеттiк бақылау мәселелерiн реттейтiн заңнамалық кесiмiнде көзделген тәртiппен және жағдайларда бақылау жасайды.
16.5.2. Мәмiле бағасының нарықтық бағадан ауытқу фактiсi анықталған жағдайда салық органдары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұлдар мен өсiмпұлдарды қолдана отырып, салық салу объектiлерi мен салық мiндеттемелерiне түзету енгiзедi.
16.6. Жалпы салықтық жауапкершiлiк
Келiсiм-шарт ережелерi бойынша төленетiн салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер Мердiгердi Келiсiм-шарт ережелерiнде көзделмеген қызметтi жүзеге асырғаны үшiн салық мiндеттемелерi пайда болған күнге заңнамалық кесiмдермен белгiленген салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу мiндеттемелерiнен босатпайды.
16.7. Салық шекарасы
Мердiгер салық режимiне сәйкес Келiсiм-шартпен көзделген салық мiндеттемелерiн есептеу үшiн жеке есептi және осы Келiсiм-шарт шегiнен тыс қызмет бойынша салық мiндеттемелерiн есептеудi жүргiзуге мiндеттi.
Бұл ереже кең тараған пайдалы қазбаларды және (немесе) жерасты суларын өндiру жөнiндегi Келiсiм-шарттарға қолданылмайды.
16.8. Салықтар мен төлемдердi төлеу және аудару
16.8.1. Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер бойынша салық мiндеттемесi Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiмен және Келiсiм-шарт ережелерiмен заттай нысанда төлеу немесе шетелдiк валютамен төлеу көзделген жағдайларды қоспағанда, теңгемен орындалады.

16.9. Ответственность за нарушение Налогового законодательства
Ответственность за нарушение Налогового законодательства регулируется соответствующими законодательными актами.
16.10. Уплата пени
Начисление пени на сумму просроченного налогового обязательства, применяется в размере, установленном Налоговым законодательством, действующим в день уплаты этих сумм.
16.11. Стабильность налогового режима
16.11.1. Условия налогообложения, определенные в контрактах на недропользование, могут быть скорректированы в связи с изменением налогового законодательства по соглашению сторон.
В случае улучшения условий налогообложения недропользователя, являющихся результатом изменений в налоговом законодательстве, в контрактах на недропользование производится корректировка условий налогообложения с целью восстановления экономических интересов Республики Казахстан.
16.11.2. В случае отмены отдельных видов налогов и других обязательных платежей в бюджет, предусмотренных контрактом, недропользователь продолжает производить их уплату в бюджет в порядке и размерах, установленных Контрактом, до внесения соответствующих изменений в контракт в порядке, определенном пунктом 16.11.1 настоящего Контракта.
16.12. Доступ к информации
16.12.1. Подрядчик признает, что налоговые органы Республики Казахстан имеют право доступа к банковским счетам в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16.12.2. Подрядчик обязан представлять работникам органов налоговой службы информацию, относящуюся к деятельности, осуществляемой в рамках Контракта в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16.12.3. В случаях и порядке, установленных налоговым законодательством, Подрядчик представляет информацию по финансово- хозяйственной деятельности уполномоченному органу, осуществляющему мониторинг налогоплательщиков";
3) дополнить разделом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Пенсионное обеспечение
Подрядчик удерживает и перечисляет в накопительные пенсионные фонды обязательные пенсионные взносы своих работников в соответствии с законодательством о пенсионном обеспечении, действующим на момент возникновения обязательств.";
4) раздел 28 изложить в следующей редакции:
"Раздел 28. Гарантии стабильности Контракта
28.1. Изменения и дополнения законодательства, ухудшающие положение Подрядчика, не применяются к Контракту, выданному и заключенному до таких изменений и дополнений.
Гарантии, установленные настоящим пунктом, не распространяются на изменения законодательства Республики Казахстан в области обеспечения обороноспособности, национальной безопасности, в сфере экологической безопасности и здравоохранения.

16.9. Салық заңнамасын бұзғаны үшiн жауапкершiлiк
Салық заңнамасын бұзғаны үшiн жауаптылық тиiстi заңнамалық кесiмдермен реттеледi.
16.10. Өсiмпұлдарды төлеу
Уақыты өткен салық мiндеттемелерi сомасына өсiмпұлдарды есептеу осы соманы төлеу күнiне қолданыстағы Салық заңнамасымен белгiленген мөлшерде қолданылады.
16.11. Салық режимiнiң тұрақтылығы
16.11.1. Жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарттарда белгiленген салық салу ережелерi салық заңнамасының өзгеруiне байланысты тараптардың келiсiмi бойынша түзетiлуi мүмкін.
Салық заңнамасындағы өзгерiстер нәтижесi болып табылатын жер қойнауын пайдаланушыға салық салу ережелерi жақсарған жағдайда, Қазақстан Республикасының экономикалық мүдделерiн қалпына келтiру мақсатында жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарттардағы салық салу ережелерiне түзетулер енгiзiледi.
16.11.2. Келiсiм-шартта көзделген салықтардың және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң жекелеген түрлерi жойылған жағдайда, осы Келiсiм-шарттың 16.11.1-тармағында белгiленген тәртiппен келiсiм-шартқа тиiстi өзгерiстер енгiзiлгенге дейiн жер қойнауын пайдаланушы Келiсiм-шартта белгiленген тәртiппен және мөлшерде оларды бюджетке төлеудi жалғастыра бередi.
16.12. Ақпаратқа қол жеткiзу
16.12.1. Мердiгер банктегi шоттарына Қазақстан Республикасы салық органдарының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қол жеткiзу мүмкiндiгi бар екендiгiн мойындайды.
16.12.2. Мердiгер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық қызметiнiң қызметкерлерiне Келiсiм-шарт шектерiнде жүзеге асырылатын қызметке жататын ақпаратты беруге мiндеттi.
16.12.3. Мердiгер салық төлеушiлер мониторингiн жүзеге асыратын уәкiлеттi органға салық заңнамасымен белгiленген жағдайларда және тәртiпте қаржы-шаруашылық қызметi жөнiндегi ақпаратты бередi.";
3) мынадай мазмұндағы 16.1-бөлiммен толықтырылсын:
"16.1. Зейнетақымен қамтамасыз ету
Мердiгер өз жұмыскерлерiнiң мiндеттi зейнетақы жарналарын мiндеттемелерi пайда болған кезде қолданыстағы зейнетақымен қамтамасыз ету туралы заңнамаға сәйкес ұстайды және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударады.";
4) 28-бөлiм мынадай редакцияда жазылсын:
"28-бөлiм. Келiсiм-шарт тұрақтылығының кепiлдiктерi
28.1. Заңнамаға Мердiгердiң жағдайын нашарлататын өзгерiстер мен толықтырулар осындай өзгерiстер мен толықтыруларға дейiн берiлген және жасалған Келiсiм-шартқа қолданылмайды.
Осы тармақпен белгiленген кепiлдiктер Қазақстан Республикасының қорғаныс қабiлетiн, ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласындағы, экологиялық қауiпсiздiк және денсаулық сақтау саласындағы заңнамасының өзгерістеріне қолданылмайды.

28.2. В случае внесения изменений и дополнений в законодательство, приводящих к невозможности дальнейшего осуществления деятельности по Контракту, в Контракт письменным соглашением Сторон могут быть внесены соответствующие изменения для восстановления первоначально установленного баланса интереса Сторон.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)

28.2. Заңнамаға Келiсiм-шарт бойынша қызметтi одан әрi жүзеге асыру мүмкiн еместiгiне алып келетiн өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген жағдайда Тараптар мүдделердiң бастапқы белгiленген тепе-теңдiгiн қалпына келтіру үшін Тараптардың жазбаша келісімімен Келісім-шартқа тиісті өзгерістер енгізе алады.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі